TGM Panel Slovensko - koľko sa dá zarobiť + skúsenosti

Logo TGM Panel Slovensko. Overená spoločnosť, ktorá ponúka bežným ľuďom možnosť vylepšiť svoj rodinný rozpočet a zarobiť si niečo navyše nenáročnou prácou. Stačí len splniť pár jednoduchých podmienok, t. j. mať bydlisko na území Slovenskej republiky, vlastniť nejaký PC či mobil, pripojenie k internetu, no a, samozrejme, mať nejaký voľný čas a ochotu vyjadriť svoj názor. A čo ďalšieho vám projekt TGM Panel Slovensko ešte ponúka? V tejto recenzii sa to dozviete. Okrem toho tu nájdete aj moju skúsenosť s týmto portálom.

 

Článok bol aktualizovaný v júli 2023.                               

 

Čo je TGM Panel Slovensko

TGM Panel je projekt, ktorý môžeme zaradiť medzi systémy GPT (GetPaidTo), umožňujúce si zarobiť za určitú činnosť, t. j. sledovanie reklamných videí, klikanie na reklamy produktov a podobne. V prípade TGM Panelu si zarobíte za vyplňovanie dotazníkov.

TGM Panel je totižto prieskumná agentúra, ktorá pomáha globálnym značkám zlepšovať ich produkty a služby a bežným občanom ponúka možnosť privyrobiť si len za to, že v dotazníku zverejnia svoj názor.

 

Globálna firma – zapojiť sa môže ktokoľvek

TGM Panel Slovensko spadá pod globálnu prieskumnú agentúru TGM Research FZE. Ide teda o zahraničnú agentúru, ktorá vykonáva mnoho štúdií online vo viac ako 70 krajinách po celom svete. 

 

Úvodná stránka TGM Panel Slovensko, kde sa môžete zaregistrovať.

 

Stránka je preložená do 29 svetových jazykov vrátane slovenčiny. Isto vás poteší, že môžete využiť aj support (podporu), ktorý je v slovenčine, takže ak v budúcnosti by ste mali nejaký problém, môžete si byť istí, že vám odpovedia.

 

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že odpovedajú veľmi rýchlo.

 

Ako funguje projekt TGM Panel?

V TGM Paneli bude vašou úlohou vyplňovať dotazníky a odpovedať na rôzne otázky v anketách, za čo vám spoločnosť zaplatí.

 

osobná franšíza

Len čo sa na stránke zaregistrujete a vyplníte dôležité údaje, agentúra TGM Panel Slovensko vám začne na emailovú adresu, ktorú ste uviedli, posielať pozvánky na účasť v online prieskumoch.

 

Budete hodnotiť najrôznejšie produkty a služby, reklamné kampane alebo sa vyjadrovať k rôznym spoločenským témam.

 

V emailovej pozvánke nájdete vždy oblasť prieskumu, ktorej je dotazník venovaný (zdravie, financie a podobne), ako dlho vám bude trvať vyplnenie dotazníka (zvyčajne je to od 2 do 30 minút) a akú za to dostanete odmenu. Následne je na vás, aby ste posúdili, či daný dotazník vyplníte, alebo nie. Ak nie, nič sa nedeje. Možno práve nemáte čas, alebo sa vám nechce. Nič to, účasť na prieskumoch je vždy dobrovoľná a určite prídu v budúcnosti ďalšie príležitosti.

 

Z vlastnej skúsenosti však neodporúčam odmietať pozvánky k prieskumom príliš často, lebo sa môže stať, že časom oslovia radšej iných, aktívnejších užívateľov, ktorí sú ochotnejší vypĺňať dotazníky.

 

Taktiež majte na pamäti, že ak vyplnenie dotazníka odložíte na neskôr, môže byť potom už neaktívny. Prieskumné agentúry hľadajú vždy len určitý počet anketárov, povedzme 1 000 ľudí, teda ak sa vzorka anketárov naplní, dotazník už nebude aktuálny.

 

Vypĺňať môžete pokojne aj z mobilu či tabletu – kedykoľvek a kdekoľvek

Na otázky v prieskumoch môžete odpovedať na akomkoľvek zariadení pripojenom na internet (mobil, tablet, notebook či PC), kedykoľvek a kdekoľvek.

Nachádzate sa práve v škole a máte veľkú prestávku? Prišla vám na email od agentúry pozvánka na vyplnenie dotazníka, pričom celkový čas vyplnenia sa odhaduje na 5 minút? Tak nech sa páči. Pozeráte sa na svoj obľúbený seriál, no práve ho prerušila otravná reklama? Alebo ste na dovolenke a akurát začalo pršať a vy sa nudíte? Vyplňovať dotazníky môžete skutočne kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí len chcieť.

 

Čo so získanými bodmi?

Za každé úspešné dokončenie online prieskumu dostanete určitý počet bodov. Ich hodnota závisí od časovej náročnosti dotazníka (počtu otázok).

Platí kurz 1 bod = 1 euro. Výplatné minimum je 10 bodov (10 eur). Stačí teda vyplniť niekoľko dotazníkov a peniaze vám spoločnosť preplatí prostredníctvom PayPalu do 3 dní.

 

PayPal je poskytovateľ platobných služieb. Ide o globálny online platobný systém, ktorý poskytuje možnosť bezpečne posielať a získavať peniaze, platiť v e-shopoch a podobne.

PayPal je svetoznáma internetová peňaženka, takže sa nemáte čoho obávať. Ak na ňom ešte nemáte vlastný účet, v tomto článku si môžete prečítať inštruktáž, ako si ho založiť. Je to rýchle a bezplatné.

 

Ako teda začať?

Po registrácii, ktorá je skutočne jednoduchá (registrovať sa môžete tu) a zaberie len pár minút (vyplníte základné údaje, pohlavie, dátum narodenia, email, heslo a tel. číslo), vám príde na váš email overovací kód. Len naň kliknite a následne sa prihláste na svoj nový účet.

 

Dôležité! Pri registrácii do systému použite takú emailovú adresu, ktorú máte registrovanú aj na PayPale. Ako som už spomínal vyššie, PayPal je internetová peňaženka, kde vám budú posielať výplatu. Odtiaľ si budete môcť poslať peniaze na svoj bankový účet. Ak ste sa do PayPalu registrovali emailovou adresou toto-je-priklad@centrum.sk, použite tú istú emailovú adresu aj pri registrácii do TGM Panel Slovensko. V opačnom prípade budete mať ťažkosti s výberom zarobených peňazí.

 

Administratívne rozhranie vašej online kancelárie je pomerne jednoduché, intuitívne, preto si myslím, že sa tam rýchlo zorientujete. Na hlavnej stránke, pozri obrázok nižšie, nájdete pár farebných tlačidiel a údajov, napr. koľko bodov ste doposiaľ nazbierali.

 

Administračné rozhranie TGM panela.

 

Prvá dôležitá vec, ktorú musíte urobiť, je aktualizovať, resp. vyplniť svoj profil. Kliknite v pravom hornom rohu na tlačidlo „aktualizovať svoj profil“.

Nájdete tam dva stĺpce. V tom ľavom sú základné údaje, ktoré ste už čiastočne vyplnili pri registrácii – rok narodenia, telefón a podobne – treba vyplniť ten zvyšok.

V pravom paneli (stĺpci) sú krátke 1-2 minútové profilové dotazníky na 15 tém – domácnosť, vzdelanie, doprava a podobne, ktoré tiež treba vyplniť. Za tieto dotazníky odmenu nedostanete, no je veľmi dôležité ich vyplniť, pretože na základe nich vám bude agentúra prideľovať platené dotazníky/prieskumy.

 

Profilové dotazníky slúžia iba na to, aby vám vedela spoločnosť priradiť vhodné prieskumy, teda tie, ktoré by vás mohli zaujímať. Ak ich nevyplníte, je pravdepodobné, že TGM Panel bude posielať pozvánky na prieskum iným uchádzačom.

 

Nemusíte sa obávať, spoločnosť zabezpečuje úplnú anonymitu a dôvernosť údajov. Všetky informácie, ktoré poskytnete a vyplníte, či už v profilových dotazníkoch, alebo v platených prieskumoch, sú chránené. Slúžia iba na overenie a výber vhodného prieskumu.

 

Pre koho je TGM Panel vhodný?

Zapojiť sa do platených štúdií môže skutočne ktokoľvek, je jedno či senior, študent alebo mamička na MD. Je úplne jedno, aké máte povolanie, záľuby, krvnú skupinu či svetonázor, jediné, čo budete potrebovať, je nejaké zariadenie s prístupom na internet, vhodné na vypĺňanie dotazníkov.

 

Aké sú podmienky spolupráce s TGM?

Aby ste sa mohli zapojiť do projektu TGM Panel, musíte mať trvalé bydlisko na území SR, nejaké elektronické zariadenie (PC, mobil, tablet), umožňujúce vyplňovať dotazníky a, samozrejme, pripojenie k internetu.

 

Registrovať sa môžete iba raz, pri registrácii nezabudnite uviesť pravdivé údaje, v opačnom prípade vám hrozí zmazanie účtu. Ten môžete kedykoľvek zmazať aj sami, ak vás to jednoducho prestane baviť alebo zistíte, že TGM nenaplnil vaše očakávania.

 

Moja skúsenosť s portálom

Na slovenskom trhu pôsobí táto prieskumná agentúra iba niekoľko mesiacov, no za spomínané obdobie sa jej podarilo získať niekoľko zaujímavých firiem a značiek, ktoré majú záujem o služby. Je to len dobré, pretože to v budúcnosti môže znamenať väčší prísun dotazníkov.

 

S TGM Panelom spolupracujem takmer od úplného začiatku a za tých pár mesiacov, čo sa usídlil u nás, sa mi podarilo dosiahnuť výplatné minimum 10 eur až dva krát. V oboch prípadoch som dostal svoje peniaze na PayPal účet, takže môžem na základe osobnej skúsenosti potvrdiť, že agentúra si plní svoje záväzky a peniaze vypláca.

Treba si však dať pozor, aby vaše uvedené emailové adresy boli rovnaké. Ja som sa najprv registroval do TGM Panelu inou emailovou adresou, akú mám na PayPale, a preto pri žiadosti o výplatu nastal problém. Musel som kontaktovať support a následne zmeniť svoju emailovú adresu. Vznikli mi tým pomerne dosť veľké starosti, takže dajte si na to pozor.

 

Dotazníkov síce zatiaľ neposielajú veľa, mesačne sa ich počet dá zrátať na oboch rukách, no do budúcnosti sa to určite zlepší. Možno je to spôsobené aj tým, že jednoducho mám smolu a pri väčšine prieskumov nepatrím medzi vhodnú vzorku respondentov. Ale o mesiac sa môže všetko zmeniť.

 

Prieskumy, ktoré posiela TGM na vyplnenie, trvajú 5 – 20 minút, v priemere je to okolo tých 12 minút, za čo dostanete 1 bod (1 euro). Mal som možnosť zúčastniť sa aj na 25-minútovom dotazníku a dostal som zaň slušných 2,50 eur.

 

Ako vidíte, táto brigáda vám finančne nenahradí klasické zamestnanie, je to len drobný zárobok na prilepšenie. Ak sa však zaregistrujete aj do ďalších podobných prieskumných agentúr, ktoré pôsobia na Slovensku (a je ich veru dosť, na tejto stránke ich nájdete cez 20), môže sa ten váš drobný zárobok znásobiť.

 

Účasťou v TGM Paneli sa nezaväzujete k tomu, že nebudete môcť vypĺňať dotazníky aj pre iné spoločnosti, práve naopak.

 

Jedinou nevýhodou systému TGM Panel je podľa mňa absencia možnosti vyplatiť si peniaze na bankový účet. Mne osobne to však neprekáža, pretože ja preferujem PayPal.

 

Pár slov na záver

TGM Panel Slovensko patrí k tomu lepšiemu, čo ponúka na Slovensku prieskum trhu a verejnej mienky.

Je to zadarmo, nikdy neplatíte žiadne vstupné ani mesačné poplatky, nikto vám nebude predávať žiadne produkty. Prieskumy sú anonymné, takže sa nemusíte obávať, že niekto by vám do schránky posielal nežiaduce produkty. Výhodou je aj slovenská podpora, takže v prípade nejakých nejasností vám pracovníci radi pomôžu.

Bežné zamestnanie vám tento zárobok (aspoň po finančnej stránke) nenahradí, no ak máte voľný čas a chuť si zarobiť nenáročnou prácou niečo navyše, tak TGM Panel je rozhodne tá správna voľba.

Ak vás tento projekt zaujal, začať môžete tu.

 

Máte so spoločnosťou TGM Panel Slovensko nejaké osobné skúsenosti? Ak áno, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: TGM Panel Slovensko

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok