Lepenie obálok, skladanie pier, ako fungujú tieto ponuky?

Ilustračný obrázok ženskej ako vykonáva prácu z domu.

Žijeme v dobe, kedy je každá korunka (euro) dobrá. Je veľa ľudí, ktorí hľadajú možnosť privyrobiť si, či už sú zamestnaní alebo nie. Môžu to byť mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, študenti alebo ktokoľvek iný. Veď možno to aj sami poznáte. Máme určitý rodinný rozpočet, ale potrebujeme ešte zaplatiť nejakú tú poistku, hypotéku, výlet pre deti atď. Ani ja nie som výnimkou a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol skúsiť prácu na doma. Povedal som si, ale čo, veď skúsiť to môžem, ak sa mi podarí niečo nájsť, budem rád, ak nie, tak to prežijem. Možno to bude len pár eur, a možno to postupom času bude viac. Práca z domu, resp. práca na diaľku, má nepopierateľné výhody. Pre mňa je tou najdôležitejšou časová flexibilita.

 

Ako to (ne)funguje?

Jednou z možností, ako si zarobiť niečo navyše, sú manuálne práce, ako skladanie, lepenie a plnenie obálok, zostavovanie a montáž guličkových pier, hračiek, labutí, kinder vajíčok a rôznych vecí z papiera. Práca je nenáročná a vykonáva sa v pohodlí domova a hoci ide o prácu manuálnu a nezaujímavú, stále sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní ju vykonávať. Nájsť takéto pracovné ponuky nie je žiadny problém. Na rôznych inzertných portáloch sú ich stovky. Od klikania na reklamy, cez skladanie obálok a pier až po kompletizáciu a balenie rôznych výrobkov. Znenie inzerátu je takmer vždy identické: „hľadáme šikovných ľudí na ručnú prácu z domu“ alebo „ponúkame - manuálna práca na doma popri materskej“. Práca z domova je vhodná pre každého, kto má záujem – pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov, ľudí s prácou alebo aj pre nezamestnaných. Samozrejme, v inzeráte je ešte vymenované neskutočné množstvo výhod, ktoré daná práca prináša: „ponúkame ručnú prácu z pohodlia domova: výborné platové ohodnotenie, flexibilný pracovný čas.“ Neraz bola sľubovaná odmena aj 1 500 eur. Komu by sa taká práca na pár hodín denne nepáčila. 

 

Praktický príklad, ako vypadajú inzeráty na túto tému môžete nájsť aj na stránke https://www.pracovne-ponuky.eu/kategoria.php?id=153.

 

Ak chcete bližšie informácie o vami vybranej manuálnej práci, musíte napísať e-mail. A teraz nastane prekvapenie. Poverený pán alebo pani vám zašle na váš e-mail dlhú a „zaujímavú“ odpoveď. Zárobky závisia iba od vašej šikovnosti, od toho, koľko času budete práci venovať. Ale aké prekvapenie som mal na mysli? V odpovedi bolo napísané, že ak mám o ponúkanú prácu vážny záujem a chcem ju aj reálne vykonávať, najprv si musím zakúpiť brožúrku s postupmi a materiál na skladanie pier, labutí alebo lepenie obálok. Tak to bol šok. Hneď mi napadlo, prečo mám platiť za niečo, o čom ani neviem, či mi bude doručené. Chvíľku po tom sa objavila druhá varovná myšlienka. Bola to ponuka práce, mali platiť oni mne, nie ja im. Tak o čo vlastne ide? Nie je to podvod? 

banner5-01-1509979936.png

Zavádzanie záujemcov

Som človek zvedavý, tak som si našiel pár stránok a zaujímavých diskusií, kde ľudia opisovali svoje skúsenosti s takýmito pracovnými ponukami. Zaujala ma skúsenosť jednej pani, ktorá uvádzala, že tak, ako bolo odpísané mne, aj ona si na začiatok musela zakúpiť informačnú brožúrku a materiál na skladanie. S vidinou zárobku si uvedené veci kúpila. Problém však nastal, keď mala skladačky hotové. Nebol o ne záujem, resp. sama si musela nájsť niekoho, kto by ich od nej odkúpil. Tak milá pani stratila nielen určitú finančnú čiastku, ale aj svoj čas, ktorý mohla využiť iným spôsobom. Ďalší podobný prípad opísala pani, ktorá si dala zaslať brožúrku, za ktorú, samozrejme, aj zaplatila. Brožúrka prišla najprv jedna, potom ďalšia a ďalšia. Takto sa to opakovalo 2 mesiace, až pokým to nezačala riešiť. Za brožúrky, samozrejme, stále musela platiť. Známe sú aj prípady, keď sú podmienky práce zahmlievané. Záujemca o manuálnu prácu v dobrej viere zaplatí za informačné materiály, nakúpi tovar, prípadne zaplatí ešte nejaký ten vstupný poplatok. Následne začne doma pracovať a lepiť, skladať a vypisovať. Teší sa zo svojej práce, ako mu to pekne ide, ale nakoniec zistí, že keď si už tie obálky, perá, labute alebo podobné veci poskladal, musí si pre tento tovar nájsť odberateľa. A tu nastáva vážny problém. Podobných príbehov, v ktorých boli ľudia oklamaní, by sme mohli nájsť neúrekom...

 

Ako zistím, že ide o podvodnú ponuku práce?

Podvodníkov behá po našej planéte celá kopa, a preto treba byť obozretný vo všetkých prípadoch. Je veľa autorov ponúk práce z domova, ktorí chcú na naivite a dôverčivosti ľudí zarobiť. Už na začiatku by malo byť presne vytýčené, čoho sa bude týkať vaša náplň práce a aké budú podmienky pre vyplatenie mzdy. Ak vám niekto ponúka prácu z domova, ale zahmlieva, o čo presne ide, bude za tým niečo iné. Výstražným prstom by pre každého záujemcu o prácu na doma malo byť aj to, keď ste vyzvaný na uhradenie vstupného poplatku alebo si na začiatok máte zakúpiť informačné materiály a tovar. Ako som už spomínal, zamestnávateľ platí zamestnancom a nie naopak. Seriózna firma, ktorá má zisky a zarába prostredníctvom svojich zamestnancov, nepotrebuje, aby zamestnanci platili akékoľvek vstupné poplatky. Dobré je tiež preveriť si ponuku práce na internete. Podľa názvu spoločnosti dnes už vieme zistiť veľa informácií. Zároveň existuje množstvo stránok a fór, kde si ľudia navzájom vymieňajú skúsenosti, prípadne sa môžete opýtať známych, či nemajú nejaké skúsenosti. Zbystriť pozornosť je nutné tiež v prípade, ak vám zamestnávateľ ponúka príliš vysokú odmenu za odvedenú prácu.

Pár slov na záver

Možnosť pracovať z domu je lákavá a určite aj reálna. Dôležité je vedieť nájsť ten správny spôsob a nenechať sa oklamať podvodníkmi. Veľmi obľúbené sú možnosti portálov mikropráce, ako napríklad jaspravim.sk, o ktorom som už písal. Článok si môžete prečítať v sekcii brigáda na domaMohli by sme ho prirovnať k tržnici. Na tomto portáli môžete ponúkať rôzne služby alebo vlastnými rukami vyrobiť nejaké výrobky. Takto máte možnosť privyrobiť si s istotou, že svoje peniaze budete mať skutočne vyplatené. Zároveň sú na ňom uverejnené dopyty po službách. Ak máte nejaký koníček – pletenie svetrov, vyšívanie, výroba ozdôb alebo niečo podobné, môžete inzerovať aj na iných portáloch, ktorých je dosť. Ovládate účtovníctvo alebo administratívu, ste šikovný grafik alebo programátor? Môžete skúsiť svoje vedomosti predať. 

 

Prečítajte si aj článok, ako si privyrobiť popri materskej vypĺňaním dotazníkov. Tento spôsob zárobku na nete je vhodný nielen pre mamičky na materskej dovolenke, ale aj pre študentov, seniorov či zamestnancov. Do kategórie pridávam len spoločnosti, ktoré ponúkajú finančnú odmenu. Ak si teda chcete zarobiť na internete, skúste to s vypĺňaním dotazníkov. Mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Ak chcete nájsť nejakú manuálnu prácu na doma, je potrebné sa poriadne porozhliadať a mať dobrý nápad. Tak sa nenechajte odradiť a hľadajte tú správnu cestu pre vás. Verím, že tento článok vám pomôže, aby ste nenaleteli podvodným ponukám.

 

Máte už nejaké skúsenosti s lepením obálok, skladaním pier, labutí a podobne? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o svoje poznatky so všetkými.

 

V tomto článku nikomu prácu neponúkam, preto mi, prosím, nepíšte, že máte záujem o lepenie a vypisovanie obálok, skladanie pier a iné. Ak máte záujem, prezrite si kategóriu   pracovné ponuky na doma  kde umiestňujem mnou overené ponuky práce na dohodu a hlavne bez poplatkov.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". Ak vás baví radšej tweetovať, tak sledujte články a ponuky na mojom twitter účte.

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

Chcete dostávať novinky e-mailom?

Prihláste sa k odberu newslettera. Žiadny spam!

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Lepenie obálok a iné...

Dátum: 11.04.2018

Vložil: Štefan

Titulok: Lepenie obalok,skaldanie pier

Dobrý večer.
Súrne si hľadám prácu na doma.
Môj e-mail:sltskopas@gmail.com

Dátum: 06.04.2018

Vložil: veronika

Titulok: obálky a pera

dobry deň mam zaujem o pracu moj mail veronika689@post.sk dakujem VERONIKA

Dátum: 08.04.2018

Vložil: Anna

Titulok: Re:obálky a pera

Súrne potrebujem prácu na doma lepenie obálok alebo skladanie pier

Dátum: 25.03.2018

Vložil: Evka

Titulok: Súrne potrebujem prácu....

Mám záujem o prácu na doma lepenie obálok, skladanie pier bez vloženia mojich financií tel, číslo: 0915829172.
Ďakujem.

Dátum: 25.03.2018

Vložil: Evka

Titulok: Re:Súrne potrebujem prácu....

Môj email je emachova@azet.sk.

Dátum: 23.03.2018

Vložil: Beáta

Titulok: Mám záujem o prácu lepenie obálok a skladanie pier

Dobrý deň. Súrne by som potrebovala nejakú prácu na doma ako napríklad skladanie obálok,pier, no nemám problém aj s akoukoľvek inou podobnou prácou.
V prípade nejakej dostupnej práci ma kontaktujte na : beata0063@gmail.com
ďakujem

Dátum: 25.03.2018

Vložil: Iveta

Titulok: Re:Mám záujem o prácu lepenie obálok a skladanie pier

Mam zajem o pracu

Dátum: 09.03.2018

Vložil: Helena

Titulok: Mám záujem o lepenie obálok, skladanie pier.

Mám záujem o prácu na doma, som dôchodkyňa a času more.
helacer46@gmail.com, 0908738404

Dátum: 16.03.2018

Vložil: Lubka

Titulok: Re:Mám záujem o lepenie obálok, skladanie pier.

Dobrý deň mám záujem o prácu na doma som na MD prosím kontaktujte ma na mail lubicamichalkova@centrum.sk

Dátum: 23.02.2018

Vložil: Zdenka

Titulok: Navliekanie goralok

Mám záujem o prácu 0944022872

Dátum: 04.03.2018

Vložil: Darina

Titulok: Re:Navliekanie goralok

Poprosím viac informaci

Dátum: 22.02.2018

Vložil: Lucia

Titulok: práca na doma

dobrý deň, mala by som záujem o prácu na doma, poprosím kontaktovať na 0907/ 517 350.
Ďakujem

Dátum: 21.02.2018

Vložil: Barbora Kováčiková

Titulok: skladanie pier a lepenie obalok

Dobrý deň som 25 ročna žena ktorá chodí do prace ale mala by aj zaujem si privyrobit doma ak je tato ponuka ešte aktuálna prosím kontaktujte ma na čisle 0918 751 237 Ďakujem

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Igor

Titulok: 0903453873

Mám záujem o akúkoľvek prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier, atď.

Dátum: 16.02.2018

Vložil: ondej macutek

Titulok: to je jedno aka praca

mal by som zaujem 0910450943

Dátum: 12.02.2018

Vložil: Lea

Titulok: Manualna práca

Dobrý deň,som mamička na materskej dovolenke a mala by som záujem o manuálnu prácu na doma. Vopred za Vašu odpoveď ďakujem.

Dátum: 10.02.2018

Vložil: Anna Szekeresova

Titulok: Zena

Dobry den.Mam zaujem o pracu.O lepenie obalok.Som na materskej dovolenke 0950367662

Dátum: 02.02.2018

Vložil: Paula

Titulok: mam záujem o prácu na doma

Mam vela volneho casu a chut pracovat. Mam zaujem o lepenie obalok, skladanie pier ... pola2589@gmail.com

Dátum: 31.01.2018

Vložil: Peter

Titulok: Lepenie obálok svetko ručne co sa da

Mam záujem o prácu 0944234347

Dátum: 28.01.2018

Vložil: Veronika Slašťanová

Titulok: Hľadám prácu na doma.Vážny záujem!!!

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma .Lepenie obálok, skladanie pier alebo inù manuálnu prácu.Prosìm kontaktujte na
0948 166573 alebo emailom : niki_2123@yahoo.com Ďakujem.Veronika

Dátum: 28.01.2018

Vložil: Miriam Barkociova

Titulok: Ziadny

Dobrý deň mám záujem 0949310522

Dátum: 22.01.2018

Vložil: Jaroslava Rajkovicova

Titulok: Praca na doma bez vlozenia mojich financii

Mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok skladanie pier bez vlozenia mojich financii tel, cislo,0944337 273

Dátum: 21.01.2018

Vložil: Xenia

Titulok: Hľadám prácu na doma

Dobrý deň,hľadám prácu na doma,navliekanie koralok,výroba hračiek,výroba pier.Dcérka je dlhodobo chorá,som s dcérkou sama.Finančne sa to neda všetko utiahnuť.Nutne potrebujem prácu na doma.Vopred ďakujem.Som z Bojníc.Moj e-mail je:xenmary83@seznam.cz

Dátum: 21.02.2018

Vložil: Xenia

Titulok: Re:Hľadám prácu na doma

Dobrý deň mám vážny zaujem o ručné práce na doma.Moje tel.č.0915/566010 e-mail:xenmary83@seznam.cz vopred Ďakujem.

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Jaroslava Rajkovicova

Titulok: Praca na doma bez vlozenia mojich financii

Mal by som zaujem o pracu doma bez toho aby som zaplatila startovne Dakujem 0944337273

Dátum: 11.03.2018

Vložil: Darina tomiova

Titulok: Re:Praca na doma bez vlozenia mojich financii

Mala bi som väzni záujem o prácu na dáma nedostávam nič len de ké prídavky prosím o pomoc mam jedno dieťa a veľa voľného času ďakujem vopred súčtu tomiova

Dátum: 11.01.2018

Vložil: Martin

Titulok: Re-Práca na doma

mal bi som zaujem o pracu lepenie obalkou dakujem

Dátum: 15.12.2017

Vložil: alzbeta

Titulok: Hladam pracu na doma popri materskej

Dobrý deň,mám záujem o prácu na doma....či lepenie obálok,skladanie pier,navliekanie goralok...Mám záujem o prácu na doma som na MD a potrebujem si privyrobiť prosím ozvite sa mi keď je to aktuálne ďakujem 0902527422 nemozem sa kvoli syncekovi dostat do ziadnej prace kvoli jeho ydrav stave som sama matka s tromi detmi prosim pomoz te mi..

Dátum: 12.12.2017

Vložil: Anton

Titulok: Hladam pracu na doma lepenie obalok,skladanie hračiek,pier a pod

hladam pracu popri praci skladanie pier a lepenie obalok ponuki mi zasielajte na mij e-mail,antonjenej99@gmail.com vopred dakujem

Dátum: 03.12.2017

Vložil: jozefina

Titulok: 0940133630

Mam zaujem o lepenie obalok a skladanie pier som na materskej dovolenke email.janyglogovsky@gmail.com

Dátum: 26.11.2017

Vložil: Lenka

Titulok: 0915660533

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke a mám vážny záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier,atď
Môj email je lenkao@zoznam.sk za ponuky vopred ďakujem

Dátum: 22.11.2017

Vložil: Anežka

Titulok: Hladam manuálnu pracu na doma...lepenie obalok,skladanie hraciek,pier a pod

Dobrý deň, mala by som seriózny záujem o nejakú manuálnu prácu na doma.

Prosím kontaktujte ma na email: anezkasochova@gmail.com

Dátum: 21.11.2017

Vložil: Adriana

Titulok: Manuálna práca

Dobrý deň mám záujem o manuálnu prácu z domu

Dátum: 21.11.2017

Vložil: eva

Titulok: mam zaujem

dobry den mala by som zaujem o tuto pracu je jedno ci skladat pera alebo obalky .. :) bola by som vazne rada keby mi poviete viac info co a ako prosim kontaktujte ma bud emailom evicka.billova@gmail.com alebo 0940153981 dakujem uz vopred :)

Dátum: 18.11.2017

Vložil: Monika

Titulok: Skladanie pier, obalok hračiek rôzneho čo sa da

Mám záujem o skladanie ,mmaslikova6@gmail.com

Dátum: 17.11.2017

Vložil: Miroslav

Titulok: tarabam848@gmail.com

Mám vážny záujem o prácu na doma skladanie pier a obálok ďakujem vám za skorú odpoveď

Dátum: 15.11.2017

Vložil: Daniela

Titulok: Manuálna. Práca. Na. Doma

Ok

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Alena

Titulok: Žiadny

Dobrý večer, mam zaujem o pracu na doma , o lepenie obalok, skladanie pier.
Prosim kontaktujte ma na email Erik12339@azet.sk

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Alena

Titulok: Žiadny

Dobrý deň, mám záujem o prácu na doma, lepenie obálok, skladanie pier.
Môj email.je Lucia909@azet.sk

Dátum: 10.11.2017

Vložil: Oľga Matuščáková

Titulok: Hľadám prácu na doma

Ďakujem605725037

Dátum: 10.11.2017

Vložil: Nadezda Milkova

Titulok: Prace na doma

Dobry den mam zaujem..slkadanie pier..lepenie obalok..alebo cokolvek ina dakijem.

Dátum: 07.11.2017

Vložil: Kristína Červeňanová

Titulok: kristina8cervenanova@gmail.com

Dobrý deň aj ja by som mala záujem o prácu lepenie obálok prosím info ďakujem.

Dátum: 06.11.2017

Vložil: Kristína

Titulok: Záujem

Dobry den mala by som zaujem o pracu na doma skladanie pier ;-).. dakujem

Dátum: 05.11.2017

Vložil: Gabriel

Titulok: Rock66@azet.sk

Dobrý deň. Mám záujem. Poprosím o viac informácií. Rock66@azet.sk

Dátum: 03.11.2017

Vložil: KATARINA

Titulok: katrin353@pokec.sk

Dobry den,mala by som záujem o pracu na doma-skladanie pier,lepenie obálok.dakujem.

Dátum: 01.11.2017

Vložil: MARIA

Titulok: LEPENIE OBALOK

DOBRY DEN MAM ZAUJEM O PRACU NA DOMA DAKUJEM.kamilavt4@gmail.com

Dátum: 01.11.2017

Vložil: MARIA

Titulok: LEPENIE OBALOK

Dobry den mam zaujem o pracu na doma lepenie obalok ,skladanie alebo nie co ine dakujem.

Dátum: 30.10.2017

Vložil: stanislava

Titulok: zaujem o pracu na doma

dobry den mala by som zaujem o skladanie pier alebo lepenie obalok.stanastreer@gmail.com

Dátum: 28.10.2017

Vložil: Simona

Titulok: Mam zaujem o pracu na doma

Dobry den,mala by som zaujem o pracu na doma.konkretne skladanie pier.
sisi165@azet.sk dakujem za informacie

Dátum: 22.10.2017

Vložil: Jan

Titulok: Skladanie pier

Mám záujem o prácu na doma ...skladanie pier ozvyte sa prosím e-mail slusacik007@azet.sk

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok