Zoznam portálov, kde hľadať ponuky na domáce práce

Náradie na upratovacie práce - čistiace prostriedky, metly.  Ako hovorí staré ľudové príslovie: Čistota - pol života. Či už je to čistota nášho tela, alebo ide o náš príbytok, v každom prípade zohrávajú čistota a poriadok neodmysliteľnú rolu v plnohodnotnom bytí. Čo sa však stane, ak niektorí ľudia z určitých dôvodov nestíhajú alebo nemôžu udržiavať svoj príbytok v stave, v akom by si želali? V takomto prípade nemusia vešať hlavu, pretože existuje mnoho ľudí, ktorí im ich príbytok ochotne upracú za vopred dohodnutú finančnú odmenu. Presne o takomto type práce bude tento článok, teda o upratovaní a domácich prácach (žehlenie, pranie, umývanie, utieranie) ako o príjemnej brigáde či dokonca serióznej práci. Okrem bežných ľudí totiž často hľadajú výpomoc s upratovaním dokonca aj rôzne hotely či penzióny, v ktorých si pokojne môžete nájsť aj dlhodobý pracovný pomer.

 

No a prečo som sa rozhodol napísať tento článok, aj keď nejde o klasickú prácu z domu? Je to preto, že práve internet slúži ako prvotný nástroj, prostredníctvom ktorého sa k takejto práci môžete dostať. Prinášam vám zoznam stránok a portálov, kde môžete takéto ponuky hľadať alebo dokonca sami zverejňovať vaše služby, ktoré ponúkate.

 

Zaujímavá možnosť brigády

Je možné konštatovať, že upratovanie a rôzne domáce práce sú bežnou súčasťou nášho života. Zároveň je to však zaujímavá možnosť, ako si privyrobiť počas štúdia, materskej dovolenky (ak vám má kto postrážiť dieťa) alebo iba tak, ak si chcete prilepšiť popri práci. Ak vás táto možnosť zárobku zaujala, tak vás určite bude zaujímať aj to, aká by bola vaša náplň práce. Ide o vykonávanie klasických domácich prác ako upratovanie – čiže vysávanie, utieranie prachu, umývanie okien, vynášanie smetí, zmývanie podláh, čistenie a podobne. Súčasťou vašej náplne práce môže byť aj pranie či žehlenie. Všetko závisí od toho, ako sa dohodnete so zákazníkom. Niektorí zákazníci potrebujú výpomoc v domácnosti raz či dvakrát do týždňa na pár hodín, iní zase menej. Na začiatku sa určite nezabudnite dohodnúť, v ktoré dni a v aký čas máte chodiť svoju prácu vykonávať.

 

Portály zamerané na sprostredkovanie upratovania a domácich prác

Domelia.sk

Nie veľmi často sa dá natrafiť na overený portál, ktorý sa venuje takmer výlučne prácam v domácnosti a upratovaniu. Portál Domelia je teda jedným z mála a rozhodne by nemal uniknúť vašej pozornosti, ak hľadáte takúto brigádu. Písal som o ňom už v predchádzajúcom článku, keďže okrem inzerátov zameraných na upratovanie a domáce práce uverejňuje aj inzeráty na opatrovanie detí a seniorov. Ponuky sú z celého Slovenska, takže si môžete nájsť nejakú brigádu priamo v mieste vášho bydliska alebo v blízkom okolí. Na stránke Domelia.sk sa dokonca môžete aj zaregistrovať a vytvoriť si vlastný profil, cez ktorý budete neskôr zverejňovať svoje vlastné ponuky. Pri každej ponuke máte uvedený popis, resp. pracovnú náplň, pracovný čas a cenu za hodinu vašej práce.

 

Upracem.sk

Stránka Upracem.sk je ďalšou stránkou, ktorá sa venuje takmer výlučne upratovaniu, ako je známe už aj z jej názvu. Je to veľmi prehľadná stránka, na ktorej sa môžete registrovať a vytvoriť si svoj profil, na základe ktorého vás môžu oslovovať potenciálni klienti. 

osobná franšíza

Každý registrovaný člen uvádza vo svojom profile lokalitu, v ktorej chce pracovať, skúsenosti, niečo o sebe a cenu za hodinu práce. Na stránke môžete získať aj hodnotenie od vašich zákazníkov. Čiže ak s vami budú spokojní, môžu vás ohodnotiť, a tým bude dopyt po vašich službách určite vyšší. Na webe Upracem.sk môžete okrem upratovania nájsť aj inzeráty týkajúce sa opatrovania seniorov alebo detí či venčenia a stráženia zvieratiek.

 

Caminga.sk

Ide o domáce práce, ktoré sú pre niekoho bežnou rutinou a iný zase rád zaplatí za to, aby sa nimi nemusel dlho zaoberať, najmä ak nemá na to vlohy.

Šikovná slečna, mamička na MD alebo staršia pani hľadajúca pravidelné zákazky, ktorej sa neprotiví práca so žehličkou, je skutočne horúcim kandidátom. Čisté a vyžehlené šaty potrebuje mnoho ľudí, nielen tí, ktorí vykonávajú kancelárske profesie a nemajú veľa času nazvyš.

Dvojročná história projektu, férové zaobchádzanie a možnosť privyrobiť si pre všetkých, ktorí sa neboja chytiť práce. Na portáli caminga.sk sa tak môžete prihlásiť na zaujímavú brigádu, či už s obľubou periete, alebo žehlíte. Tento projekt má veľký potenciál a zatiaľ počet registrovaných je len rádovo v desiatkach. Neváhajte preto ani minútu!

 

8h.sk

Nemáte čas vyhľadávať pracovné ponuky osobitne cez množstvo rôznych stránok, ktoré takúto prácu ponúkajú? Potom určite venujte pozornosť šikovnému portálu 8h.sk, kde si môžete hľadať ponuky na domáce práce alebo upratovanie jednoducho a hlavne rýchlo. Tento portál je akýmsi sumárom rôznych pracovných ponúk, ale aj brigád. 

 

Druhy domácich prác - vysávanie, umývanie podláh a tanierov, utieranie prachu a čistenie.

 

Portál zlučuje inzeráty z najznámejších webov a vy si ich potom môžete prezrieť všetky prehľadne na jednom mieste. Na tejto stránke nájdete aj osobitnú kategóriu upratovanie. Hľadanie vám uľahčí jednoduchý vyhľadávač, do ktorého zadáte kľúčové slovo a podľa neho vám stránka vyhľadá všetky aktuálne ponuky.

 

Portály pre českých záujemcov, prípadne Slovákov žijúcich v ČR

Lidskasila.cz

Špeciálne pre Slovákov žijúcich v Českej republike a pre českých záujemcov opíšem aj 2 portály, ktoré ponúkajú prácu, týkajúcu sa upratovania, na území ČR. Práve takýto je aj portál Lidskasila.cz. Princíp portálu je v podstate ten istý ako v predošlých prípadoch. Na stránke je potrebné sa registrovať. Avšak pri tejto stránke sa záujemcom o upratovanie nezobrazujú konkrétne profily dám, ktoré upratujú, ale vypĺňajú všeobecnú objednávku. Následne si dámy na upratovanie vyberá prevádzkovateľ portálu.

 

Cz.indeed.com

Veľmi známym portálom na vyhľadávanie práce a zákaziek všeobecne je aj stránka Indeed.com, ktorá funguje vo viacerých krajinách. Práve táto stránka vám poslúži ako dôveryhodný zdroj pracovných ponúk, pričom funguje skutočne jednoducho. Dalo by sa povedať, že ide o podobný systém, ako na stránke 8h.sk. Hneď na úvodnej stránke zadáte, o akú prácu máte záujem a kde ju môžete vykonávať. Čiže v tomto prípade upratovanie a domáce práce, systém vám následne vyhodí všetky dostupné ponuky, ktoré boli zverejnené na rôznych weboch. Takisto si môžete vytvoriť svoj vlastný indeed životopis, aby si vás prípadný zákazník mohol vybrať aj na základe vašich kvalít a skúseností.

 

Všeobecné portály

Ak hľadáte takúto alebo podobnú brigádu, potom môžete pokojne začať sledovať aj všeobecné inzertné portály, ako napr. bazos.sk, bazar.sk, inzeraty.sme.sk, brigada.sk a podobne. Veľmi známe sú aj portály profesia.sk či pracovne-ponuky.eu. Tieto weby majú širšie zameranie, no pri množstve pozícií, ktoré ponúkajú, je ľahko pravdepodobné, že narazíte aj na ponuky týkajúce sa upratovania. Na takúto brigádu veľmi ľahko natrafíte aj na Facebooku, kde sa dá v dnešnej dobe v rôznych skupinách nájsť už takmer všetko.

 

Pár slov na záver

Množstvo ľudí, ktorí sú často na pracovných cestách, ľudí, ktorí majú veľké príbytky, alebo starších ľudí, ktorí už nevládzu upratovať sami, prijme vašu pomoc v domácnosti s otvorenou náručou. Verte, že takýchto možností je viac než dosť, veď predchádzajúce riadky vás o tom už určite presvedčili. Najdôležitejšia vec, ktorú musíte urobiť, je byť iniciatívni a vyhľadať si ponuky práce, ktoré vám časovo aj náročnosťou vyhovujú. Ak nemáte veľa času alebo máte ako študent voľno len cez prázdniny, nezúfajte. Množstvo hotelov či penziónov vyhľadáva výpomoc práve v takomto čase, keď je sezóna v plnom prúde a je potrebná každá ruka navyše. Jediné, čo k takejto prácičke budete potrebovať, je určitá fyzická zdatnosť, disciplína a chuť pracovať. Ak ich však máte dostatok, dokážete si takýmito brigádami pekne privyrobiť, alebo aj slušne zarobiť, je to len a len na vás.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Ak ste našli v zozname nejakú chybu, alebo máte tip na portál, prípadne facebookovú skupinu, ktoré sa v tomto článku nenachádzajú, budem rád, ak ich doplníte do diskusie.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Ako si na internete môžu zarobiť učitelia či lektori? No predsa doučovaním. V článku nájdete, okrem iného, aj zoznam portálov na online doučovanie. Vhodné aj pre šikovných študentov VŠ, ktorí by mohli doučovať svojich menej zdatných spolužiakov.

 

Kde si môže opatrovateľka detí a starých ľudí hľadať prácu? - v tomto článku nájdete odpoveď. Vytvoril som prehľad stránok zameraných na opatrovanie a starostlivosť o deti či seniorov.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Upratovanie, domáce práce

Dátum: 22.11.2019

Vložil: jarmila lanakova

Titulok: slovenska gramatika

rada by som opravovala gramaticke chyby v textoch

Dátum: 06.01.2019

Vložil: silvia brandova

Titulok: upratovacka

chcem sa zamestnat ako upratovacka v levice od 6 do 15

Dátum: 06.01.2019

Vložil: silvia brandova

Titulok: upratovacka

mam zaujem o poziciu ako upratovatovacka nastup mozny ihned

Pridať nový príspevok