Porovnanie CASHBACK portálov - ktorý vám ušetrí najviac?

Najväčšie porovnanie cashback stránok na Slovensku. Posledné mesiace sa pre nás množstvo vecí presunulo do online priestoru – vrátane nákupov. So zavretými nákupnými strediskami sa naša potreba získať nové oblečenie či písacie potreby nevytratila a museli sme nájsť novú možnosť, ako nakupovať počas koronakrízy. Online obchody sa tešili veľkej obľube už predtým, teraz však pre nás vo väčšine prípadov predstavujú jedinú možnosť. Vedeli ste, že pri nakupovaní online môžete získať určité percento peňazí späť? Cashback portály sú mimoriadne obľúbené a existuje hneď niekoľko stránok, ktoré ponúkajú túto možnosť.

 

Tento článok bol aktualizovaný 20. januára 2022.

 

Dnes som sa zameral na tieto portály a pripravil som si pre vás porovnanie, ktoré vás svetom cashback stránok prevedie. Ktorý portál vám pomôže ušetriť najviac peňazí? A ktorý vám najviac zarobí?

V našej recenzii budeme porovnávať tieto 4 cashback stránky:

 • Tipli

 • Refundo

 • Plná peňaženka

 • Návratné Peniaze

 

So všetkými portálmi mám osobnú skúsenosť, takže sa s vámi podelím o svoje dojmy a napíšem aj subjektívny názor na to, ktorý cashback portál je najlepší. Súčasťou recenzie je aj prehľad výhod a nevýhod jednotlivých cashback portálov.

 

Porovnávať budeme podľa nasledovných parametrov:

1. Výška cachback odmeny – porovnáme 20 najznámejších online obchodov, v ktorých nakupujú Slováci najčastejšie. Ktorý portál ponúka najlepšiu možnosť ušetriť (najvyššie % z každého nákupu späť)?

2. Ponuka zľavových kódov a akcií – ktorý portál ponúka najvýhodnejšie zľavy?

3. Vernostný klub pre stálych zákazníkov – ktorá firma vás najlepšie odmení za vašu lojálnosť?

4. Porovnanie podľa ponúkaných bonusov – ktorá cashback stránka ponúka najvyšší registračný bonus a bonus za odporučenie priateľa? Aká je minimálna čiastka na vyplatenie a ako dlho trvá, kým dostanete ušetrené peniaze na bankový účet?

5. Online podpora – aké komunikačné prostriedky používajú a ako rýchlo reagujú na vaše dotazy?

6. História cashback portálov a ďalšie zaujímavosti – počet online obchodov, lehota schválenia odmeny z nákupov a ďalšie zaujímavosti, ktoré prispievajú k dôveryhodnosti cashback portálu.

 

Pred samotným porovnaním caschback portálov si ale na niekoľkých riadkoch vysvetlime, čo je to vlastne ten cashback.

 
osobná franšíza

 

Čo je to cashback a ako funguje?

Cashback, ako už samotný názov napovedá, predstavuje vrátenie určitého percenta z vašich nákupov na internete. Predstavme si ho jednoducho – používateľ navštívi cashback portál (napríklad tipli.sk), zaregistruje sa a následne si vyberie obchod, v ktorom chce nakupovať. Široká ponuka najrôznejších e-shopov rozhodne poteší (určite tam nájdete aj svoje obľúbené obchody) a zaujme každého. 

Po kliknutí na odkaz na stránke vás to automaticky presmeruje do konkrétneho obchodu. Vyberáte, nakupujete a zvažujete. Po zaplatení objednávky a po uplynutí určitého časového limitu sa pripíše sľúbené percento z vašej platby späť na účet cashback portálu

Percentá sa líšia medzi jednotlivými portálmi i obchodmi (niekde z vášho nákupu ušetríte iba 1 % a niekde aj 30%). Nie je potrebné žiadať o žiadne pripísanie. Úplne postačí registrácia na konkrétnom portáli a fakt, že na nákupy sa vyberiete práve prostredníctvom odkazov, ktoré sú umiestnené na danom portáli.

 

A teraz poďme k samotnému porovnaniu jednotlivých cashback portálov.

 

Porovnanie cashback portálov

 

1. Porovnanie podľa percent, ktoré môžete pri nákupoch získať

Zmyslom cashback nakupovania je možnosť ušetriť, resp. získať určité percento peňazí z nákupu späť. Preto je veľmi dôležitým faktorom pri výbere správneho cashback portálu počet online obchodov, v ktorých môžete nakupovať a percentá, ktoré sa vám vrátia. V tabuľke uvedenej nižšie som pripravil na porovnanie 20 najznámejších a najobľúbenejších obchodov na Slovensku.

Výhodou je, že mnoho obchodov ponúka i možnosť využiť ďalšie kódy a kupóny na zľavy, vďaka ktorým je nakupovanie ešte lákavejšie.

 

  Logo stránky Tipli.sk. Logo stránky Refundo.sk. Logo stránky Plnapenazenka.sk. Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

AliExpress

Až 10 %

Až 7,5 %

Až 7,5 %

4 %

Alza.sk

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Answear

7,5 %

3 %

3 %

3 %

ASKO nábytok

Až 3 %

Až 3 %

Až 3 %

Až 3 %

BauMax

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bonprix

5 %

2 %

4,5 %

4 %

Booking

Až 4 %

Až 4 %

Až 4 %

Až 4 %

Datart

Až 1,5 %

Až 1,5 %

Až 1,5 %

Až 1,5 %

Decathlon

2 %

2 %

2 %

Bez odmeny

Drmax

1 %

1 %

1 %

2 %

eObuv

Až 4 %

Až 6 %

Až 5 %

1,5 %

HEJ.sk

Až 4 %

Až 3,5 %

Až 3,5 %

Až 3 %

Lidl.sk

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Mall.sk

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Merkury Market

Až 1,75 %

Až 2,2 %

Až 2,2 %

Bez odmeny

Notino

Až 5 %

Až 5 %

1,25 %

Až 5 %

Okay

Až 1,95 %

Až 1,95 %

Až 1,95 %

Bez odmeny

Samsung

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

Bez odmeny

TPD.sk

Až 3 %

Až 3 %

Až 3 %

Bez odmeny

Vivantis

Až 5,5 %

Až 5,5 %

Až 5,5 %

Až 5,5 %

Maximálna odmena

32,5  %

31 %

32,5  %

10 %

Počet obchodov

637

625

615

116

Nad 10% cashbackom

55

37

35

4

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

 

Vyhodnotenie:

Kde ušetríte najviac? Všetky cachback portály majú pri 20 najznámejších a najnavštevovanejších SK e-shopoch približne rovnakú výšku cashbacku. Sú tam skutočne len drobné odchýlky. Rozdiely sú badateľné, až keď porovnáme kompletne všetky obchody.

Napríklad portál Tipli.sk má momentálne v databáze 637 online obchodov a z toho až 55 obchodov ponúka cashback 10 % a viac, čím si v tejto kategórii vyslúžil prvé miesto.

Druhý najvyšší počet obchodov s celkovým cashbackom nad 10 % dosiahol portál Refundo.sk. Z celkového počtu 625 online obchodov má až 37 obchodov, ktoré vám vrátia 10 % a viac z vášho nákupu.  

Tretie miesto obsadil portál Plnapenazenka.sk.

Najmenší počet online obchodov a zároveň aj počet obchodov presahujúcich 10 % cashbacku ponúka stránka Navratnepeniaze.sk. V databáze majú iba 116 e-shopov, z nich len 4 ponúkajú cashback odmenu nad 10 %.

 

Ak hľadáte, aký cashback ponúkajú obchody, ako Bosch, Samsung, Sony, NikonAlza.sk, Mall.sk, Kaufland.sk, Lidl.sk, Tesco.sk či Baumax.sk, musím vás sklamať. Uvedené obchody majú vlastné vernostné programy a cashback neponúkajú. 

Niektoré z vyššie uvedených obchodov ponúkajú na cashback portáloch aspoň zľavové kupóny.

 

2. Možnosť zľavnených kódov a akcií

Cashback portály už dnes nepredstavujú len možnosť získať peniaze späť z nákupu. Na niektorých stránkach môžete objaviť i letáky a ďalšie kupóny a akcie, ktoré o niečo znížia výslednú cenu vašich nákupov. I v prípade, že niektorý z obchodov, ktoré ste si vybrali, bude bez odmeny za nákup, stále máte možnosť objaviť zaujímavé zľavy a kupóny, ktoré cenu vašej objednávky dosť podstatne znížia. Užiť si tak môžete plnohodnotné nákupy s vedomím, že ste utratili menej.

V niektorých prípadoch môžete dokonca kombinovať zľavové kupóny aj s cashbackom, čím získate ešte výraznejšiu zľavu.

 

  Logo stránky Tipli.sk. Logo stránky Refundo.sk. Logo stránky Plnapenazenka.sk. Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

Mobilná aplikácia

Áno

Áno

Áno

Áno

Letáky

Áno

Nie

Nie

Nie

Zľavnené kupóny

Áno

Áno

Áno

Áno

Celkový  počet kupónov

365

384

169

42

Kupóny nad 20 % zľavou

184

67

37

13

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

 

Vyhodnotenie:

Prácne som sa preklikal cez všetky porovnávané portály zamerané na cashback a musím skonštatovať, že najväčšiu ponuku zľavových kupónov a akcií má portál Refundo.sk. Ponuka sa, samozrejme, mení každým dňom, no v čase písania tejto recenzie mal Refundo až 384 akčných ponúk a zľavových kupónov, z čoho bolo cca 67 so zľavou nad 20 % (maximum až 90 % zľava)

Druhé miesto, aspoň čo sa týka počtu zľavových kupónov a akcií, obsadil portál Tipli.sk. Tipli má výrazne menej zľavových kódov ako Refundo, má však oveľa viac akcií a ďalších zliav, pričom až polovica z celkového počtu 365 akčných ponúk a zľavových kódov je nad 20 %.

Portál Plnapenazenka.sk nesklamal, ale ani neoslnil. Najväčším sklamaním je portál Navratnepeniaze.sk, ktorý ponúka len 42 zľavových kupónov a akcií.

 

Ak si radi listujete v akčných letákoch obchodných reťazcoch, určite vás zaujme, že Tipli, ako jediný portál má na stránke kategóriu „Letáky“. V nej si môžete prelistovať aktuálne letáky a taktiež letáky na ďalší týždeň od nasledovných obchodov: Lidl, Kaufland, Penny Market, Tesco, Albert, Billa, Pepco, Kik a ďalšie menej známe reťazce.

 

3. Vernostný program

Niektoré cashback portály umožňujú využívať svojim registrovaným členom vernostný program, resp. vernostný klub, z ktorého môžu čerpať ďalšie výhody alebo v nich realizovať svoju kreatívnu dušu a opäť získať malé prilepšenie.

Vo vernostnom programe môžete vykonávaním rôznych aktivít zbierať body, ktoré si neskôr budete môcť zameniť buď za peniaze, vecné ceny či darčekové poukážky.

 

  Logo stránky Tipli.sk. Logo stránky Refundo.sk. Logo stránky Plnapenazenka.sk. Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

Existencia vernostného programu

 

Nie

 

Áno

 

Áno

 

Áno

Odmeny

Výšku odmien nájdete vo vyhodnotení.

Výšku odmien nájdete vo vyhodnotení.

Výšku odmien nájdete vo vyhodnotení.

Výšku odmien nájdete vo vyhodnotení.

Expirácia kreditov

Nie

Nie

Nie

Nie

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

 

Vyhodnotenie:

Všetky porovnávané cachback stránky, až na Tipli, ponúkajú zaujímavé vernostné programy, každý je v niečom iný a je ťažké vybrať si ten najlepší.

Mne osobne sa však najviac pozdáva vernostný program od portálu Navratnepeniaze.sk. Je vcelku jednoduchý a účinný. 

Bronzová úroveň - ak nakúpite za mesiac aspoň raz, máte o 5% vyššiu zľavu.
Strieborná úroveň - ak za mesiac nakúpite aspoň trikrát, máte o 10% vyššiu zľavu.
Zlatá úroveň - ak za mesiac nakúpite aspoň päťkrát, máte o 15% vyššiu zľavu.
 • Bronzová úroveň - ak nakúpite za mesiac aspoň raz, máte o 5% vyššiu zľavu.

 • Strieborná úroveň - ak za mesiac nakúpite aspoň trikrát, máte o 10% vyššiu zľavu.

 • Zlatá úroveň - ak za mesiac nakúpite aspoň päťkrát, máte o 15% vyššiu zľavu.

 

Druhé miesto by som udelil portálu Plnapenazenka.sk. Ich vernostný program je identický ako Navratnepeniaze.sk, akurát získate za nákupy menej percent.

 • VIP 3% - ak ste za posledných 30 dní urobili 1 - 2 nákupy.

 • VIP 5% - ak ste za posledných 30 dní urobili 3 - 4 nákupy.

 • VIP 10% - ak ste za posledných 30 dní urobili 5 a viac nákupov.

 

Tretie miesto by som udelil portálu Refundo.sk. Na Refundo zbierate body za rôzne aktivity – registráciu, písanie recenzií, uplatnenie zľavového poukazu, odporučenie priateľom, nákupy a dokonca aj za každodenné prihlásenie na stránku. Stačí sa prihlásiť na portál Refundo.sk každý deň a získate 1 vernostný bod. Získané body môžete následne zameniť za peniaze – napríklad 7000 vernostných bodov vymeníte za 40 eur, 2000 vernostných bodov za 8 eur.

 

Tipli.sk vernostný klub nemá, napísali mi však, že je možné získať príležitostné zvýhodnenie účtu aj u nich. Takéto ponuky zasielajú na emailovú adresu v rámci rôznych kampaní (narodeniny užívateľa a podobne).

 

4. Porovnanie podľa bonusov

Veľa ľudí sa pri výbere vhodného cashback portálu rozhoduje práve podľa ponúkaných bonusov. Bonusy môžu byť veľmi príjemné, a preto sa rozhodne oplatí poznať ich.

Ktorý portál z našej porovnávanej vzorky ponúka najvyšší registračný bonus alebo bonus za odporučenie svojim priateľom?

 

  Logo stránky Tipli.sk. Logo stránky Refundo.sk. Logo stránky Plnapenazenka.sk. Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

Registračný bonus

Musíte našetriť aspoň 4  na cashbacku, bonus nikdy nezaniká.

2 €

Prvý nákup treba spraviť do 2 mesiacov, inak bonus zanikne.

3 €

Nárok naň máte až keď uskutočníte 3 nákupy. Prvý do 30 dní.

2 €

Musíte našetriť aspoň 4 € na cashbacku, bonus nikdy nezaniká.

Bonus za stiahnutie doplnku

0,5 €

0,4 €

0,5 €

1 €

Bonus za odporúčanie priateľom

5 €

 

Celkovo 150 € za 30 priateľov.

 

Aby ste mohli mať nárok na bonus, každý váš priateľ musí urobiť aspoň 1 nákup.

 

0,20 € za registráciu každého priateľa.

 

4 € za každého, kto ušetrí na nákupoch aspoň 2 € na nákupoch.

 

Môžete pozvať neobmedzený počet ľudí.

10 €

 

Celkovo 200 € za 20 priateľov.

 

Aby ste mohli mať nárok na bonus, každý váš priateľ musí ušetriť na nákupoch 2 €.

8 €

 

Môžete pozvať neobmedzený počet ľudí.

 

Každý váš priateľ musí ušetriť na nákupoch 4 € do 6 mesiacoch od registrácie.

Výplatné minimum

0,01 €

1 €

0,01 €

0,01 €

Možnosti vyplatenia peňazí

Bankový prevod

Bankový prevod

Bankový prevod

Bankový prevod

Doba vyplatenia

3 dni 

3 dni 

3 dni 

4 dni 

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

 

Vyhodnotenie:

Najatraktívnejší registračný bonus a zároveň aj najjednoduchšie podmienky na jeho získanie ponúka jednoznačne portál Tipli.sk. Bonus 5 eur dostanete na svoj účet v okamžiku, keď na cashbacku našetríte 4 eura. Pri ďalších portáloch je registračný bonus značne nižší, navyše na jeho potvrdenie ste viazaní urobiť nákup do mesiaca, prípadne dvoch. Ak tak neurobíte, nárok na bonus zanikne.

Portály Refundo.sk, Plnapenazenka.skNavratnepeniaze.sk ponúkajú približne rovnakú výšku registračného bonusu, ako aj náročnosť podmienok na jeho získanie. Tieto portály obsadili zhodne 2 miesto.

 

Cashback portály neponúkajú len možnosť šetriť peniaze, ale aj príležitosť zarobiť si, a to odporúčaním ďalším ľuďom. Najlepším odmeňovacím systémom sa môže pýšiť portál Navratnepeniaze.sk. Za každého priateľa, ktorý ušetrí na nákupoch aspoň 4 eura, dostanete 8 eur. Pozvať môžete neobmedzený počet priateľov.

Druhý najlepší odmeňovací systém ponúka stránka Refundo.sk. Tá vám vyplatí za každého odporučeného člena, ktorý sa zaregistruje 0,20 eura a ďalšie 4 eura, ak ušetrí na nákupoch aspoň 2 eura.

Tipli.sk a Plnapenazenka.sk ponúkajú taktiež zaujímavé odmeňovacie systémy, prekáža mi však, že majú na odporúčanie limity. Portál Tipli môžete odporučiť iba 30 ľuďom a zarobiť tak maximálne 150 eur. Plnú Peňaženku môžete odporučiť iba 20 priateľom.

 

5. Podpora

Hneď na začiatku je potrebné uvedomiť si, že žiadny systém nie je dokonalý. Podstatné je však vedieť, že sa máte na koho spoľahnúť a požiadať o radu. Preto som sa zameral aj na podporu, ktorú jednotlivé cashback stránky poskytujú svojim používateľom. Dôležitá nie je len možnosť, ako sa môžete s portálom spojiť, ale i fakt, ako rýchlo na prípadne otázky reaguje. 

Výhodou je, ak na stránkach objavíte najčastejšie otázky a odpovede - FAQ, pretože je viac ako pravdepodobné, že objavíte i riešenie svojho problému.

 

 

Logo stránky Tipli.sk.

Logo stránky Refundo.sk.

Logo stránky Plnapenazenka.sk.

Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

Live chat podpora

Nie

Nie

Nie

Áno

Možnosť telefonátu 

Nie

Nie

Nie

Nie

Mailová podpora

Áno

Áno

Áno

Áno

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

 

Vyhodnotenie:

Všetky porovnávané cashback portály používajú (nepoužívajú) na zákazníckej podpore rovnaké komunikačné prostriedky. Výnimkou je live chat podpora, kde vyniká portál Navratnepeniaze.sk. Avšak pri kontrole mali chat vo vypnutom režime, takže to až taká výhoda, oproti tým, ktoré online chat nemajú, nie je.

 

Aby som zistil, ktorý z porovnávaných portálov reaguje najrýchlejšie a zároveň poskytuje najuspokojivejšie odpovede, rozhodol som sa všetkým napísať email s dvoma jednoduchými otázkami:

 

Otázka č. 1 – Prečo nie sú vo vašom katalógu online obchodov aj obchody Alza, Lidl, Kaufland či Tesco?

 

Otázka č. 2 – Majú body získané z cashback nakupovania na vašej stránke trvalú platnosť? Zaujíma ma, či získané body náhodou po nejakom čase neprepadajú?

 

V tejto skúške obstáli všetky 4 portály. Odpovedali na moje otázky do 24 hodín a poskytli uspokojivé odpovede. Najrýchlejšie reagovali stránky Refundo a Tipli, ktoré mi odpísali do 4 hodín. Nasledoval portál Návratne Peniaze (reagovali do 5 hodín).

 

Bohužiaľ, od Plnej peňaženky som sa na prvý pokus odpovede nedočkal. Mohlo sa stať, že môj email zapadol do spamu, prípadne mali viacej práce než konkurencia, preto som ich kontaktoval (s inými otázkami) znovu. Na druhý pokus mi už konečne odpísali, ale opäť to trvalo hodnú chvíľu.

 

6. História cashback portálov a ďalšie zaujímavosti

Začínate si už vyberať svoj obľúbený portál? V nasledujúcej tabuľke vám prinášam niekoľko zaujímavých informácií, ktoré by ste mohli pri rozhodovaní využiť. Počet používateľov i množstvo vyplatených odmien sú dôležitými faktami, ktoré hovoria napríklad o dôveryhodnosti.

 

 

logo stránky Tipli.sk.

Logo stránky Refundo.sk.

Logo stránky Plnapenazenka.sk.

Logo stránky Navratnepeniaze.sk.

Vznik 

2016

2012

2016

2019

Počet členov

Neuvádza

Neuvádza

750 000

200 000 

Schválenie odmeny z nákupov

14 - 70 dní

14 - 90 dní

14 - 60 dní

14 - 60 dní

Vyplatené odmeny v eurách

8 575 651

1 386 833

6 212 540

2 100 000

 

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať

Vyskúšať


 

 

Výsledné hodnotenie cashback portálov

 

Tipli.sk získal 1. miesto

 Navštívte známe obchody cez Tipli a získajte časť peňazí za svoje nákupy späť.  

Víťazom nášho testovania sa stáva celkom jednoznačne portál Tipli.sk. Napriek tomu, že ide o druhý najmladší cashback portál (vznikol v roku 2016), rozdal svojim členom na cashbacku suverénne najviac peňazí, až 8 miliónov eur.

Tipli má zaujímavý systém. Tento systém umožňuje členom získať ďalšie financie späť prostredníctvom písania rôznych článkov uverejnených na blogu. Týmto spôsobom zabil portál dve muchy jednou ranou – blog je rozhodne zaujímavý a vďaka tomu, že ho píšu samotní používatelia i veľmi autentický. Obsahuje informácie o najnovších akciách a zároveň tipy a nápady, ktoré môžu ďalší používatelia s radosťou využiť.

Recenziu na portál Tipli si môžete prečítať tu.

 

Silné stránky, resp. výhody portálu

 • prehľadný dizajn, 

 • najväčšia ponuka internetových obchodov, 

 • najvyšší registračný bonus a najľahšie podmienky na jeho dosiahnutie, 

 • veľký výber akčných ponúk a zliav, 

 • spoľahlivá podpora, 

 • možnosť vyplatiť si peniaze okamžite, 

 • mobilná aplikácia, 

 • možnosť prehliadať si letáky (ako jediný).

 

Slabé stránky, resp. nevýhody portálu  

 • slabší výber zľavových kupónov, 

 • odmeňovací program – môžete pozvať len 30 priateľov, 

 • nemá vernostný program (ako jediný).

 
Navštíviť stránku Tipli.sk.
 
 

Refundo.sk získal 2. miesto

Nechajte si zaplatiť za svoje nákupy na internete od Refundo.

Stránky cashback portálu Refundo sú po Tipli druhými najlepšími. Svoje druhé miesto získali preto, lebo im chýba oproti Tipli lepšia prehľadnosť a rýchla dostupnosť potrebných údajov. Podmienky používania nie sú až tak jasne vyznačené a rovnako chýba i informácia o počte členov. Registrácia na portáli je veľmi jednoduchá, ale registračný bonus je najnižší spomedzi všetkých ostatných portálov. Je to celkom škoda, pretože práve registračný bonus predstavuje pre mnohých používateľov hlavný parameter pri rozhodovaní medzi jednotlivými portálmi.

Na druhej strane však nemôžeme poprieť, že Refundo odvádza veľmi dobrú prácu pri písaní článkov a tvorbe zaujímavého magazínu. Rovnaká snaha by však mohla byť vložená i do ostatných častí stránok. Odmeny sú v porovnaní s ostatnými portálmi nižšie. Rovnako to platí i v prípade bonusov. Refundo ponúka množstvo zaujímavých internetových obchodov vrátane tých najznámejších.

Recenziu na portál Refundo si môžete prečítať tu.

 

Výhody portálu

 • druhá najvyššia ponuka internetových obchodov, 

 • najlepší výber zľavových kupónov zo všetkých cashback portálov,

 • mobilná aplikácia,

 • atraktívny odmeňovací systém, 

 • rýchla a spoľahlivá podpora.

 

Nevýhody portálu

 • najnižší registračný bonus, 

 • slabí výber akčných zliav,

 • v porovnaní s ostatnými portálmi musíte nazbierať vyššiu čiastku na možnú výplatu – minimálne 1 euro.

 

Navštíviť portál Refundo.sk.

 

Plnapenazenka.sk získal 3. miesto

Plná peňaženka tvrdí, že vám za každý nákup vráti až 25% ceny.

Portál plnapenazenka.sk by som zaradil medzi priemerné. Výrazne ma nesklamal, ale ani neoslnil. Stránka funguje od roku 2016 a svojim viac ako 700 000 členom vyplatil na odmenách už cez 6 miliónov eur, čím si vyslúžil druhé miesto v kategórii – výška vyplatených odmien.

Pokiaľ ide o výšku ponúkaných bonusov a atraktivitu vernostného programu, tak tento portál sa pohybuje v strednom pásme v rámci nášho hodnotenia. Je obrovská škoda, že v sekcii Príbeh našej cesty neuvádza aktuálne informácie.

Na jednej strane hneď po otvorení portál osloví bežného používateľa príjemným vzhľadom, ale hneď ako ho začne používateľ bližšie skúmať, príde na to, že nie všetky informácie sú jasné a dostupné na niekoľko klikov. Ak sa chce dozvedieť všetko potrebné (čo sme napríklad potrebovali i pri tvorení tejto recenzie), musí sa zahĺbiť do obchodných podmienok.

Recenziu na portál Plná peňaženka si môžete prečítať tu.

 

Výhody portálu 

 • prehľadný dizajn, 

 • tretia najvyššia ponuka internetových obchodov, 

 • veľký výber akčných ponúk, 

 • zaujímavý odmeňovací systém, 

 • mobilná aplikácia, 

 • možnosť vyplatiť si peniaze okamžite.

 

Nevýhody portálu 

 • menej spoľahlivá zákaznícka podpora, 

 • slabší výber zľavových kupónov, 

 • odmeňovací program neumožňuje pozvať viac ako 20 priateľov.

 

Navštíviť portál Plnapenazenka.sk.

 

 

Navratnepeniaze.sk obsadil 3. miesto

Návratné peniaze - získajte až 20% z ceny nákupu.

Portál Návratné peniaze obsadil v našom testovaní spoločne s Plnou peňaženkou tretie miesto.

Hoci portál existuje pomerne dlho (od roku 2010), naozaj už poskytol obdivuhodnú čiastku na vyplatených odmenách. Svojim verným členom vyplatil cez 2 milióny eur.

Spomedzi všetkých porovnávaných portálov má jednoznačne najslabší výber online obchodov (v katalógu ich je niečo vyše 116) a taktiež ponuku zľavových kódov a akčných zliav. Ale ako sme už spomínali, portál funguje iba od roku 2019, zatiaľ čo ostatné cashback portály od roku 2012 resp. 2016, takže verím, že Navratnepeniaze.sk majú to najlepšie ešte len pred sebou.

Na druhej strane jeho najsilnejšou stránkou je odmeňovací systém (za každého odporučeného priateľa dostanete 8 eur, pričom odporučiť môžete neobmedzený počet ľudí) a hlavne vernostný program.

Výška registračného bonusu je porovnateľná s Refundo.sk či Plnapenazenka.sk.

Recenziu na portál Návratné peniaze si môžete prečítať tu.

 

Výhody portálu

 • najlepší odmeňovací systém spomedzi všetkých portálov, 

 • najlepší vernostný program spomedzi všetkých portálov, 

 • možnosť vyplatiť si peniaze okamžite, 

 • mobilná aplikácia,

 • spoľahlivá a pružná zákaznícka podpora,

 

Nevýhody portálu

 • najnižší počet online obchodov spomedzi všetkých portálov, 

 • najslabší výber zľavových kupónov a akčných zliav spomedzi všetkých portálov.

 

Navštíviť portál Navratnepeniaze.sk.

 

 

Pár slov na záver

Niet pochýb o tom, že portály zamerané na cashback si našli obľubu v rôznych skupinách zákazníkov. Online nakupovanie je v súčasnosti jediným spôsobom, ako sa dostať k veciam, ktoré potrebujeme. Cashback zas predstavuje skvelú možnosť, ako získať časť peňazí z nakupovania späť.

Pri našom porovnaní najlepšie obstáli portály Tipli.sk a Refundo.sk – oba poskytujú svojim používateľom zaujímavé možnosti a majú len minimum nedostatkov. V každom prípade sa však dá nájsť priestor, ako sa posunúť vpred, a to platí pri každom z porovnávaných portálov.

 

Ak ste v tejto recenzii nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať tiež diskusné fórum, tam možno nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.

Radi nakupujete online? Máte už skúsenosti s nakupovaním prostredníctvom cashbacku? Ktorý z uvedených portálov je podľa vás najlepší? Ktorý vám ušetrí najviac peňazí? Napíšte do diskusie svoje skúsenosti.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Cashback systémy

Neboli nájdené žiadne príspevky.