Niečo o mne - môj príbeh, ako som si našiel prácu z domu

Volám sa Juraj, mám 33 rokov a na internete si privyrábam už 4 roky. Som vyštudovaný strojár (technológ). Študoval som na Žilinskej univerzite v Žiline. Škola je to síce dobrá, no myslím si, že mi nedala do života to, čo som od nej očakával.

 

Po skončení školy som mal totižto problémy nájsť si prácu vo svojom odbore. Niežeby ponuky neboli, práve naopak, bolo ich dosť, no väčšina zamestnávateľov vyžadovala skúsenosti. Predsa len, išlo o profesiu, ktorú nemôže vykonávať každý (technológ zvárania). Možno bol problém aj v tom, že som skôr introvert a takáto práca si vyžaduje extroverta, teda človeka, ktorý vkuse behá a niečo vybavuje.

 

Aby som sa uživil, musel som si teda hľadať prácu v inej oblasti. Po nejakej dobe sa mi podarilo zamestnať sa v jednej nemenovanej firme na pozícii konštruktéra. Práca to nebola zlá, vhodná práve pre introverta. Platovo však nič moc, ale tak absolvent sa musí zo začiatku nejako uskromniť, či nie? Podstatné bolo, že ma to bavilo. 

 

Po nejakej dobe, cca 2 rokoch, prišli vo firme zmeny (kríza 2012-2013 a prepúšťanie). Padáka som síce nedostal, no prehodili ma na iné pracovné miesto. Tam som nerobil už len konštruktéra, ale aj technológa, kalkulanta a čo ja viem čo všetko ešte. Čiže práce za troch, plat ostal, samozrejme, nezmenený. Veď to poznáte: „kríza, môžeš byť rád, že máš prácu“, „na tvoje miesto čaká ďalších 200 ľudí“.

 

To bol v podstate prvý impulz, kedy som sa začal zaujímať o možnosti zárobku na internete. Spočiatku len tak, aby som si privyrobil k tomu môjmu chabému platu niečo navyše, neskôr, ako sa dočítate vo zvyšku článku, som sa o prácu z domu začal zaujímať aktívne.

 

Ani práca z domu nemusí byť pre každého, tiež má svoje nevýhody, ktoré pociťujem aj ja. No je to, podľa mňa, ten najlepší benefit, aký môže firma poskytnúť svojmu zamestnancovi.

 

Vždy som tak trochu závidel všetkým tým digitálnym nomádom (grafikom, programátorom a ďalším), ktorí cestujú po svete a vďaka internetu zarábajú trebárs aj z pláže. Závidel som im, že majú na seba dostatok času a že môžu pracovať, kedy sa im zachce, pričom v normálnom zamestnaní robíte vkuse 8 hodín (niekedy aj nadčasy), cesta tam a späť trvá tiež nejakú dobu a keď prídete domov, ste unavení a na nič sa nezmôžete. Niekto z vás si možno povie, že teraz preháňam, veď konštruktér len sedí v kancelárii a bavká sa kreslením súčiastok. No vedzte, že sedieť na zadku a čumieť do PC 9 hodín vkuse je tiež poriadne vyčerpávajúce. 

osobná franšíza

Moja firma možnosť pracovať doma nepovoľovala, napriek tomu, že konštruktér je profesia, ktorá by sa doma pokojne vykonávať dala. Veď vám stačí len počítač a v ňom nejaký ten program na kreslenie. Dokonca nepotrebujete ani pripojenie na internet.

 

Ako som začínal

Na internete som si začal „privyrábať“, zrejme ako každý začiatočník, jednoduchými systémami, ako sú klikačky a emailing. Viete, otváranie emailov a klikanie na reklamy. Na mojej stránke venujem tejto forme zárobku samostatný článok. Píšem tam o svojich skúsenostiach. Poviem vám, zbytočná strata času a neskôr aj nervov, keď vám tých nazbieraných pár centov aj tak nepošlú.  

 

Jedného dňa prišiel za mnou kamarát s tým, že má pre mňa perfektný internetový biznis. Klikačky a e-mailing mi ponúkali len chabý zárobok (vlastne som z 15 klikačiek nevytiahol ani cent), a preto som sa rozhodol posunúť sa trošku ďalej. Spomínaný online projekt sľuboval rozprávkové peniaze, no bol v tom jeden háčik - do systému bolo potrebné „investovať” peniaze. Zbalamutený a vo vidine rýchleho a ľahkého zárobku som vložil do systému čosi vyše 700 eur.

Ako to celé dopadlo, predpokladám, nemusím písať. Ak vás to zaujíma, prečítajte si aj sekciu – moje prvé skúsenosti so zarábaním na internete. Ak sa vám nechce, ušetrím vám čas – nič som nezarobil a o vloženú sumu 700 eur som prišiel. Bola to, žiaľ, pyramídová hra, presnejšie povedané, Ponziho schéma.

 

Ďalšou zastávkou pri budovaní príjmu cez internet bol takzvaný sieťový marketing. Mnohí z vás budú túto formu podnikania poznať pod pojmom MLM – multi level marketing. Teraz si možno poviete, veď to je tiež pyramída. Ok, váš názor, ja mám o MLM pozitívnu mienku a rozhodne sa s vami nemienim hádať. O tejto téme mám na webe taktiež samostatnú sekciu. Nemusíte sa báť, žiadne ponuky tam nenájdete.

Išlo o spoločnosť Organo Gold, ktorá predávala kávu a čaje s hubou Reishi. Opäť som investoval, cca 300 eur, no v porovnaní s predchádzajúcim projektom som aspoň dostal produkty (niekoľko škatúľ čaju a kávy). Pre niekoho skvelý, podotýkam, seriózny biznis, pre mňa opäť „výstrel do prázdna“. Časom som pochopil, že ani MLM nie je pre mňa tá „správna šálka kávy“. 

 

Stratené sumy zaboleli (i keď v prípade MLM sa nedá hovoriť o strate, pretože som za peniaze dostal protihodnotu), no keď sa na to teraz pozerám spätne, neľutujem. Jednak ma to naštartovalo v tvorbe tohto webu a získal som skúsenosti do života. Taktiež som zistil, že tieto pyramídové hry, Ponziho schémy alebo aj MLM spoločnosti, nie sú tou správnou cestou, ktorou by som sa chcel uberať. I keď aj na vyššie spomínaných systémoch sa dá zarobiť slušná suma. Niektorí ľudia bez chrbtovej kosti si takýmto spôsobom zarábajú zaujímavé peniaze.

 

Po predchádzajúcich skúsenostiach som si povedal, kedy už konečne aj niečo zarobím? Zatiaľ len míňam peniaze, a nič z toho. Dokonca som začal myslieť negatívne a presviedčať samého seba, že nič také ako práca z domu neexistuje, aspoň nie na Slovensku. A potom to prišlo. Jednej firme sa môj web zapáčil natoľko, že mi ponúkli prácu externého copywritera. Náplňou mojej práce bola tvorba reklamných textov a článkov pre ich webové stránky.

 

Časom som sa začal zaujímať aj o online marketing, pretože ak som chcel zvýšiť návštevnosť mojej stránky, bolo nutné si naštudovať niečo o SEO, Facebook či e-mail marketingu. No a všetky tieto veci dnes využívam. V článku pracovné profesie v oblasti online marketingu si o tejto téme môžete prečítať viac informácií. Nájdete tam viacero pozícií (napríklad správca sociálnych sietí, správca emailovej databázy, copywriter, copyeditor, linkbuilder a iné), ktoré je možné vykonávať doma.

 

Čo robím teraz

V súčasnosti robím administrátora internetového obchodu. Pracujem síce iba 5 hodín denne, no platovo som na tom lepšie ako keď som „kvasil“ v kancelárii strojárskej firmy. Pýtate sa, čo vlastne robím? Aká je náplň mojej práce? Plním e-shop obsahom a starám sa o jeho aktualizáciu, aby na ňom boli len produkty, ktoré sú na sklade. Preto neaktuálne z e-shopu vyhadzujem, nové produkty pridávam a aktualizujem ceny tovaru. Okrem toho sa starám aj o sociálne siete – pridávam príspevky na FB stránku firmy a z času na čas napíšem článok na blog. SEO, hlavne linkbuilding, je samozrejmosťou. Tiež sa podieľam na tvorbe e-mailov (newsletterov) a pripravujem kampane na PPC. Vlastne robím takmer všetko, čo som sa naučil pri tvorbe tohto môjho webu.

 

Popri práci správcu e-shopu si privyrábam vypĺňaním online dotazníkov. Nie je to veľký zárobok, no každé euro sa hodí, či nie? Je to podľa mňa jeden z najlepších a najserióznejších spôsobov, ako si na internete privyrobiť nejaké to euro navyše, a na rozdiel od klikačiek a e-mailingu aj vyplácajú. Registrácia je vždy zadarmo, nemusíte investovať žiadne peniaze. Nikto od vás nepýta vstupné ani mesačné poplatky.

 

Jednoducho sa zaregistrujete (registrácia do viacerých dotazníkových spoločností = viac dotazníkov na vyplnenie = viac peňazí), vyplníte dotazník a máte zarobené. 

 

Aj na túto tému som vytvoril samostatnú sekciu, viac informácií nájdete v tomto článku. Osobne odporúčam, mám s tým len dobré skúsenosti.

 

Okrem toho všetkého sa venujem aj propagácii a odporúčaniam produktov od spoločnosti Bewit. Ide o franchisingový systém, ktorý s úspechom využívajú tisíce podnikateľov a známych firiem po celom svete. Viac informácií o tejto možnosti zárobku si môžete prečítať tu.

 

V budúcnosti si chcem vybudovať pasívny príjem

Súčasná práca ma síce baví, no nie je to pre mňa konečná. Napriek tomu, že sa mi podarilo dosiahnuť niečo, o čom som pred 4 rokmi mohol len snívať, stále ide o aktívny príjem. Čiže musím robiť, aby som zarobil. Ale mojím cieľom je vybudovať si pasívny príjem. Mám v pláne rozbehnúť ďalšie webové projekty, konkrétne dva inzertné portály a nejakých pár affiliate webov, ktoré by ma živili, zatiaľ čo ja by som cestoval po svete.

 

Na dosiahnutie môjho cieľa sa ponúka affiliate marketing. Pre mňa jednoznačne najzaujímavejšia a možno najvýnosnejšia forma online podnikania, ktorá nie je až taká náročná na investície. 

Lepším internetovým biznisom je zrejme už len vlastniť nejaký e-shop. Nad touto možnosťou uvažujem tiež. Chcel by som si vybudovať nejaký ten internetový obchodík do 5 rokov. Veľkou výhodou je, že momentálne pre jeden pracujem, takže mám možnosť okukať, ako celý ten systém funguje a čo to zahŕňa.

 

Pár slov na záver

Nájsť si prácu z domu nie je až také ťažké, ako sa môže zdať. Na to, aby sa vám to podarilo, budete potrebovať hlavne trpezlivosť (pevne si ísť za svojím cieľom) a chuť neustále sa vzdelávať.

 

Ak vám môžem poradiť na základe osobných skúseností, vybudujte si vlastný projekt – nejaký blog, web stránku. Na ňom sa najlepšie naučíte všetky tieto veci. Zlepšíte si gramatiku, naučíte sa lepšie písať, pochopíte, ako pracujú vyhľadávače, atď. Potom nebudete mať problém nájsť si vysnívaný job a pracovať z pohodlia vášho domova, prípadne z akéhokoľvek iného miesta.

 

A ešte jedna rada, buďte obozretní pri inzerátoch na manuálne práce, ako sú lepenie obálok, skladanie pier, kinder vajíčok a podobne. Väčšina takýchto ponúk, ak nie všetky, sú podvody. Vypýtajú si od vás peniaze za nejaké brožúrky či návody na skladanie, no prácu vám nedajú.

 

Pevne verím, že vás tento môj web, ktorý si, dúfam, prečítate, v niečom inšpiruje a že sa aj vám podarí nájsť si nejaký zaujímavý job na externú spoluprácu, v horšom prípade aspoň drobný zárobok na prilepšenie si. A ktovie, možno vás informácie na tomto webe nakopnú až tak, že si časom vybudujete nejaký vlastný biznis :-).

 

A čo vy? Podarilo sa aj vám nájsť si prácu z domu? Ak áno, napíšte svoj príbeh do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov. 

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu ( odkaz nájdete tu ). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Niečo o mne

Dátum: 12.10.2021

Vložil: roman

Titulok: juraj

Dobrý deň Juraj potreboval by som sa s vami skontaktovať viete mi napísať nejakú vašu emailovú adresu?

Dátum: 17.12.2021

Vložil: Juraj

Titulok: Re:juraj

Zdravím,

pracujzdomova@centrum.sk

Dátum: 16.08.2021

Vložil: Marek

Titulok: Hyip

Zdravim, chcem sa spýtať autora článku, či vďaka hyip investíciám dokazal zarobiť

Dátum: 22.08.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Hyip

Nie, Hyipom sa vyhýbam. Je to ako ruleta.

Dátum: 23.07.2021

Vložil: latifundista

Titulok: konstatování

Zdravím i zde Juraji.
To, že jsi investoval do MML, to mě mrzí, mě se v životě nestalo, že bych na něco takové věřil. Jednoduše třeskutá logika plus kombinatorika. Švagrová dala 500 korun, říkal jsem hážeš do hnoje. Ale musela se přesvědčit, když je určitý počet lidí v zemi, nemohou přece donekonečna pod sebou vyrůstat nové a nové podřady :-)
Hezký den
PS: Ty on line výzkumné projekty v tom máš pravdu (Median.sk apod),ale většina je letadlo nebo šmejdi. Třeba mít asi cit na to, a nevěřit všemu co je uvedeno.

Dátum: 22.08.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:konstatování

Ahoj, dik za komentár.

500 korun nie je zase až taká hrôza, ja som investoval cez 800 eur do pyramid. Ale neľutujem, mám aspoň skúsenosti a bez toho by som nerobil tento web.

Dátum: 20.03.2021

Vložil: Ľudmila

Titulok: pozdrav

Dobrý deň ,

Moje meno je Ľudmila Pavličková a pozdravujem Vás z Prešova.
Momentálne študujem anglický jazyk, ale žila som v Španielsku dva roky a ovládam perfektne jazyk, slovom a písmom. V roku 2014 som rok študovala kurz španielskeho jazyka a kultúry v Alcalingua, v meste Alcalá de Henares a pracovala som aj ako asistentka predaja v Barcelone. Mám blízko k móde a blízko k citu pre estetickosť. Popri štúdiu si hľadám brigádu alebo prácu v oblasti služieb. Som pozitívnej povahy, svoju energiu získavam v prírode, kde rada rozvíjam svoje duchovno. Som spoľahlivá osobnosť, a rada prinášam usilovnosť, ľudskosť a zhovievavý prístup.

Ďakujem a želám Vám príjemný víkend.

Ľudmila

Dátum: 11.06.2020

Vložil: Marek

Titulok: pozdrav

Pozdravujem Vas Juraj,

dakujem za inspiraciu v tychto nelahkych casoch a ja sa Vam rad ozvem. Tiez som administroval web, robim ako pisete zo vsetkeho nieco a nic poriadne, a tak.

Vasu stranku budem sledovat, kontakt na mna

Marek Pinter, Bratislava
pinterpost@post.com

Dátum: 03.05.2020

Vložil: Robert

Titulok: Ponuka spolupráce na projektoch affilliate marketingu

Dobrý deň,píšem Vám lebo ma zaujal tento web s plnohodnotnými informáciami.Tak ako som sa dočítal o adminovi a jeho skúsenostiach aj ja som prechádzal podobnými skúsenosťami ako on.
po niekoľkých neúspešných investíciách som sa dostal k zaujímavým reálnym startupovým projektom za výhodných investičných podmienok.Rád by som ich predstavil záujemcom,ktorí budú otvorený pre spoluprácu.V prípade záujmu ma môžte kontaktovať na email: bobik.les@gmail.com

Prajem všetkým veľa úspechov v ich podnikaní.
S pozdravom
Robert

Dátum: 04.11.2017

Vložil: Tomec

Titulok: Spoločnost OKG

Stoutou spoločnosti sem stretol nahodne kedže som sa zapajal zdrávotneho hladiska my napísala kamáratka či nechcem príst na seminar o zdravi a spoločnosti OKG ked sem dozvedel ako čo funguje mal som zaujem tak sem došiel a dali možnosti si vyskušat s jeden produktou a ja som si tiež vyskušal a fungovalo to doma ích par mám a som se stal distributor a poradca pre zdrávie u spoločnosti OKG a da se povedal že tieto vyrobku funguju k zdráviu ale malích a časom večích vyrobkou len chce tomu si dat čas a trpezlivost spoločnost okg na zaver ponuka veľa su aj akcie či ine členove okg čo sa tam aj zapojili sú roznej profesi a ludom to fakt pomáha

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok