Návod na Paypal - ako sa zaregistrovať a vložiť peniaze

Logo elektronickej peňaženky Paypal. PayPal ako taký si pomerne rýchlo získal obľubu medzi používateľmi internetu. Tí hľadali spôsob, ako rýchlo zaplatiť za tovar či služby. Prevod peňazí v bankách je niekedy zdĺhavý (a býval aj dlhší). PayPal tento problém vyriešil a my si teda služby tejto internetovej peňaženky, ktoré fungujú od roku 1998, predstavíme. PayPal si získal veľkú obľubu v USA, Anglicku, a takisto aj na Slovensku. Fenomén tejto online peňaženky je skutočne obrovský.

 

Čo je PayPal

PayPal je internetový platobný systém. Každý účet, ktorý je pomocou PayPalu založený, je identifikovateľný podľa e-mailovej adresy. Na svoj PayPal účet sa tak prihlasujete vždy pomocou e-mailovej adresy a svojho hesla, ktoré ste počas registrácie zadali. Táto virtuálna peňaženka umožňuje prevody peňazí medzi jednotlivými účtami, ale aj medzi PayPalovými účtami a bankou. Hlavnou výhodou platby cez PayPal je to, že nemusíte zadávať údaje o kreditnej karte cieľovému objektu (napríklad e-shopu), ale pohodlne zaplatíte PayPalom.

 

Ako funguje PayPal

PayPal je vlastne takým prostredníkom medzi vami a napríklad e-shopom. Na to, aby ste PayPal mohli plnohodnotne využívať, musíte ho mať spárovaný so svojou platobnou kartou i s bankou. Samozrejme, že karta musí podporovať platby na internete a vo vašej banke to musíte mať povolené. Vďaka tomu táto elektronická peňaženka získa prístup k vašim prostriedkom a vy tak získate bezpečnú možnosť platieb na internete.

 

Ako sa zaregistrovať

Registrácia na PayPal vám zaberie nanajvýš niekoľko minút a je veľmi jednoduchá. Navštívite stránku www.paypal.com a nájdete tlačidlo „sign up“. Tým sa dostanete k jednotlivým registračným krokom.

 

Ako sa registrovať a prihlásiť na Paypal peňaženku.

 

Základom je vybrať si typ účtu. Zvoliť si môžete medzi „Personal (osobný)" a „Business (podnikateľský)". Záleží len na tom, ako budete účet využívať. Potom vyplníte jednoduchý registračný formulár a ste takmer na konci. E-mail, ktorý pri registrácii zadáte, bude zároveň slúžiť na prihlásenie do PayPalu (prihlasujete sa cez „log in") a pomocou neho budete tiež platiť v e-shopoch. Preto si dobre vyberte, ktorý e-mail využijete!

 

Ako overiť (verifikovať) svoj účet

Overenie účtu na PayPale je veľmi jednoduché a do istej miery aj rýchle. Najskôr je potrebné pridať platobnú kartu. V hornom menu kliknite na „Wallet“ a „link a card“ (pridať kreditnú kartu).

osobná franšíza

Zadáte typ karty (Visa, MasterCard, Maestro), číslo platobnej karty, expiráciu karty, CVC kód z druhej strany karty, a nakoniec vašu adresu. Potom stačí len kliknúť na „save“. Tým ste teda pridali kartu na váš účet. PayPal vám z nej strhne ekvivalent 1,5 dolára. Následne počkajte jeden či dva dni a prihláste sa na váš bankový účet. Vo výpise vyššie uvedenej transakcie by ste mali nájsť štvormiestny kód. Ten zadáte do PayPalu a vaša elektronická peňaženka je overená! Strhnutá suma sa vám potom pripočíta na váš účet u PayPal.

 

Ako si overiť účet a ako pridať svoju kreditnú kartu či bankový účet.

 

Ako vložiť peniaze na váš PayPal účet

Na vloženie peňazí, niekedy tiež dobíjanie kreditu, existujú prakticky tri metódy.

  • Tou prvou je vloženie peňazí z vašej banky priamo na Paypal. Na to, aby ste sa dostali k tejto možnosti, musí prebehnúť úspešné prihlásenie na účet. Potom kliknete na "Wallet" a v ľavej časti obrazovky na "Add funds". Potom uvidíte obrazovku s pokynmi. Je dôležité, aby sa meno, na ktoré je bankový účet vedený, zhodovalo s menom, na ktoré je vedený účet u PayPal. Ďalšou dôležitou vecou je to, že sa tu objaví aj "Transfer ID". To opíšte do poznámky pre príjemcu. Nie ako variabilný symbol alebo niečo podobné. V opačnom prípade bude, bohužiaľ, problém a peniaze neprídu.

  • Druhá možnosť, ako PayPal dobiť, je prostredníctvom stránky https://www.paypal-dobijanie.sk/. Na stránku sa dostanete opäť cez „Wallet“ a vľavo kliknite na „Add funds using Trustly“. Tu si zvolíte svoju banku, zadáte požadovanú sumu peňazí, ktorú chcete vložiť, a pokračujete podľa pokynov, ktoré vám stránka poskytne. Tento web funguje priamo pod hlavičkou PayPalu, nemusíte sa preto obávať podvodov.

  • Poslednou možnosťou, ako svoj PayPal dobiť, je, že vám naň niekto pošle prostriedky z druhého PayPal účtu. Či už za služby, alebo napríklad kamarát, ktorému potom peniaze vrátite ,,na ruku". Ako na to? V hornom menu kliknite na „Send & request payments“ a následne si vyberte jednu z možností vid obrázok nižšie. Potom už len vložíte e-mailovú adresu príjemcu platby a sumu, ktorú mu chcete poslať. Nič zložité.

 

Tip - ak si neviete dať rady ani s jednou z vyššie uvedených možností, nezúfajte. Pri platení v podstate nepotrebujete mať na svojom PayPal účte ani cent. PayPal si ich jednoducho strhne z vášho bankového účtu/kreditnej karty sám. Ako na to? Pri platení v dotyčnom e-shope kliknite na ikonu PayPalu. Následne by vás mal e-shop presmerovať na hlavnú stránku spomínanej elektronickej peňaženky. Prostredníctvom emailu a hesla sa prihlásite na svoj účet a potvrdíte platbu. Potom počkáte nejakých 10 sekúnd a PayPal vás presmeruje späť na stránku e-shopu. Ak na svojom účte nemáte žiadne finančné prostriedky, PayPal si ich automaticky stiahne z vášho bankového účtu. Hotovo! 

 

Akými spôsobmi sa dá dobiť účet na PayPale.

 

Ako poslať peniaze z PayPalu na bankový účet

Aby ste mohli svoje zarobené peniaze z PayPalu odoslať na váš bankový účet, musíte si tento účet pridať aj u PayPalu. Nie je to nič zložité, postup je rovnaký, ako pri pridávaní kreditnej karty. V hornom menu kliknite na „Wallet“ a „link a bank account“ (pridať bankový účet). Účet si môžete pomenovať ľubovoľne, tak, aby ste vedeli, o ktorý účet ide. U svojej banky si budete musieť zistiť tiež IBAN. Ide o 24 miestny kód, ktorý má každá banka a každý účet u nej charakteristický. Vďaka tomu PayPal vie, kde bude platba doručená.

Ako si poslať (vybrať) peniaze z Paypalu na bankový účet.

Potom už len potvrdíte správnosť zadaných údajov a pomocou tlačidla „Withdraw funds" môžete svoje prostriedky z PayPalu poslať na svoj účet v banke. Prevod trvá jeden až dva dni, v závislosti od vašej banky.

 

Poplatky na PayPale

PayPal je spravidla zdarma, a preto si vyslúžil pomenovanie internetová peňaženka. Pri niektorých typoch účtov ale predsa len nejaké poplatky sú. Ak máte „Personal Account", neplatíte za prijatú platbu vôbec nič.

 

Ak vám ale príde platba v cudzej mene, napríklad v €, a dôjde k premeneniu € na koruny, PayPal strhne poplatok medzi 1,9 až 3,4 % celkovej sumy + 0,35 € navyše. Ak si chcete poslať peniaze z PayPalu na váš bankový účet, nebudete platiť žiadny poplatok.

 

Ako platiť cez PayPal

Aby bol náš PayPal návod kompletný, zameriame sa tiež na to, ako cez PayPal platiť. Je to veľmi jednoduché a veľmi intuitívne. Ak budete cez PayPal platiť v e-shopoch, hrách, stávkových kanceláriách, jednoducho kliknete na PayPal ikonu u dotyčného e-shopu (tú nájdete u e-shopoch väčšinou pri objednávaní tovaru, resp. spôsobe platby – dobierkou...), prihlásite sa na svoj účet pomocou e-mailu a hesla a zaplatíte. Ak by sa stalo, že na vašom účte nie je dostatok financií, zvyšok sa automaticky prevedie z vašej kreditnej karty, aby ste mohli zaplatiť skutočne ihneď.

 

Druhou možnosťou je zaplatiť prevodom z jedného PayPal účtu na druhý. Tieto peniaze budú prevedené okamžite, bez omeškania. Stačí len zadať e-mailovú adresu PayPal účtu príjemcu, odoslať požadovanú sumu a máte hotovo! Príjemca na druhej strane potom svoju platbu tiež ihneď uvidí.

 

Ak vám tento návod nestačí, na konci článku si môžete pozrieť 24 minútové video, v ktorom nájdete odpovede na vaše otázky.

 

Pár slov na záver - ako sa chrániť pred prípadným zneužitím

Ak používate Paypal, prípadne akúkoľvek inú elektronickú peňaženku, dávajte si pozor na rôzne podvodné internetové praktiky. Jednou takou, asi najznámejšou, praktikou je tzv. Phishing. Je to podvodná praktika, prostredníctvom ktorej sa podvodníci od vás snažia vylákať prihlasovacie údaje, hlavne heslo, buď do virtuálnej peňaženky, alebo pokojne aj do Internetového bankingu nejakej banky.

 

Pár dní dozadu mi na moju e-mailovú schránku prišla správa, v ktorej ma údajne PayPal (v skutočnosti to bol podvodník) nabádal k zmene hesla. Ja som sa nachytať nedal, no menej skúsení internetoví užívatelia by mohli naletieť veľmi ľahko. Preto ak používate Paypal, prípadne nejakú inú online peňaženku, odporúčam prečítať si aj článok pár rád, ako sa chrániť pred Phishingom.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s Paypalom? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Paypal peňaženka

Dátum: 21.02.2023

Vložil: Mária Matušková

Titulok: Krajčírka

Môžete mi prosím vás pomôcť chcela by som si spraviť účet pay pai aby som si mohla lepšie posielať a v kladat peniaze na môj účet môžete mi prosím vás pomôcť

Dátum: 21.09.2022

Vložil: Peter

Titulok: Prihlásenie

Nemôžem sa prihlásiť hoci roky paypal využívam. Čo sa stalo?

Dátum: 17.02.2022

Vložil: Marcela

Titulok: Strezenická

Dobrý deň na začiatku februára som previedla na skúšku pár centov z paypalu na môj zahraničný účet a prišli a teraz problém taký že mi platbu nechce previesť kôli IBAN číslu je to Litovská banka tak IBAN je kratší a neviem si s tým dať rady poradí mi niekto?

Dátum: 28.02.2022

Vložil: Marcela

Titulok: Re:Strezenická

Vie tu niekto poradiť? Ako som už pred tým písala teraz všetko som skúsila nanovo a zas nič vraj problém zo spracovaním mojich údajov.je to katastrofa

Dátum: 23.01.2021

Vložil: Adrián

Titulok: IBan

https://ctrlv.sk/0e3d
Ja mam zas takýto problem, mám sa obrátit na banku lebo nikde inde som o tom nič nenašiel... Dakujem

Dátum: 12.03.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:IBan

Píše mi, obrázok neexistuje.

Dátum: 05.10.2020

Vložil: Edita

Titulok: dobitie paypal

Dobrý deň, neviem previesť peniaze na paypal, aj keď tam mám aktualizovanú kartu.Skúšala som možnosť dobitia cez Trustly, ale z ponuky výberu bank su len 4 a nie je tam moja banka. neviem sa pohnúť ďalej.

Dátum: 08.10.2020

Vložil: Admin

Titulok: Re:dobitie paypal

Dobrý deň, skúste napísať na Paypal podporu.

Dátum: 29.09.2020

Vložil: Ján

Titulok: Kasanický

Dobrý deň, z PayPalu mi poslali 2 sumy do 1 eura a tie musím zadať na overenie môjho účtu. Zatiaľ mi neprišlo od nich nič tak neviem ako dlho mám čakať a ako dlho trvá prevod. Ďakujem za odpoveď

Dátum: 11.07.2020

Vložil: Juraj

Titulok: Prevod

Dobrý no proste neviem previesť peniaze na paypal

Dátum: 02.08.2020

Vložil: Admin

Titulok: Re:Prevod

Dobrý deň,

s čím máte problém?

Dátum: 05.10.2020

Vložil: Edita

Titulok: Re:Re:Prevod

Dobrý deň, neviem previesť peniaze na paypal, aj keď tam mám aktualizovanú kartu.Skúšala som možnosť dobitia cez Trustly, ale z ponuky výberu bank su len 4 a nie je tam moja banka. neviem sa pohnúť ďalej.

Dátum: 03.10.2019

Vložil: Ivana

Titulok: prevod z paypal

Neviem previest peniaze z paypal na osobny ucet. posledny prevod som urobila v july tohto roku (2019). teraz ked zadam cislo uctu mojej banky vypise mi ho ako nespravny..... volala som do banky tvrdia ze sa nic nezmenilo a ze problem nie je u nich. Z paypal -u som odpoved nedostala. vie mi prosim niekto poradit ? dakujem

Dátum: 29.12.2019

Vložil: Admin

Titulok: Re:prevod z paypal

Bohužiaľ, ja vám moc neporadím. netuším, kde môže byť problém.

Dátum: 22.09.2019

Vložil: Milan

Titulok: Dobitie peňazí na paypal cez trusty.

Dobrý deň.Chcem sa opýtať, kde robím chybu. keď si chcem previesť z banky €urá, na pay-pal, tak sa mi to nejde . Zadám banku, prihlasovacie údaje a vypíše nesprávne údaje, Pred cca 2 mesiacmi som toto vyplnil a všetko bolo ok. Peniaze sa previedli bez problému. Po malej chvíle mi príde sms správa z banky pre prihlásenie kod a id prihlásenie, ale neviem, kde to zadať, alebo ako postupovať.

Dátum: 22.08.2019

Vložil: Jaro

Titulok: Paypal

Ak mi dokáže niekto poradiť. Poslal som si z Paypal 5.00 EUR na môj účet ale prišlo mi len 0.30 EUR. Urobil som niekde chybu? Ďakujem

Dátum: 21.09.2019

Vložil: Admin

Titulok: Re:Paypal

Z 5 eur vám prišlo len 0,30? To bude nejaký nezmysel. Tomu sa mi nechce veriť.

Pridať nový príspevok