Recenzia na GfK MyScan Panel domácností – o čo ide?

Logo medzinárodnej výskumnej spoločnosti GfK. Slovenská republika má viac ako dva milióny domácností a ich nákupné zvyklosti sú veľmi rôznorodé. Ako sa v nich majú predajcovia tovarov a služieb vlastne orientovať? Môžu využívať napríklad GfK MyScan Panel domácností, firmu, ktorá monitoruje nákupné správanie slovenských domácností. Táto firma nielenže pomáha predajcom zlepšovať svoje služby a produkty, ale ponúka bežným domácnostiam možnosť privyrobiť si niečo navyše vo forme hodnotných darčekov a katalógových odmien. Čo všetko vlastne GfK Panel ponúka a na aké odmeny máte nárok?

 

 

Registráciu do GfK MyScan panel viac neodporúčam!

 

Medzinárodný výskum monitorujúci nákupné správanie

GfK MyScan Panel domácností je renomovaná medzinárodná spoločnosť, ktorá funguje na trhu v oblasti prieskumov už vyše 25 rokov. GfK Panel teda nie je žiadnym nováčikom alebo neznámou firmou, práve naopak.

Táto firma pôsobí vo viacerých krajinách EÚ vrátane Slovenska. Webová stránka je teda preložená aj do slovenského jazyka.

GfK MyScan Panel je medzinárodný výskum monitorujúci nákupné správanie domácností. Prostredníctvom týchto výskumov GfK vo výraznej miere pomáha predajcom potravín a iného tovaru zlepšovať svoje služby a produkty.

 

Úvodná stránka firmy GfK Myscan panel domácností.

 

Určíte miesto nákupu a zaznamenáte položky

Nakupovali ste v supermarkete? Uveďte to rovnako, ako keby išlo o maloobchod. Potraviny, nápoje, drogéria, mäso alebo krmivo pre zvieratá a čistiace prostriedky, to všetko môžete zaznamenať do príslušných kolónok. Starostlivé vyplnenie dát je veľmi dôležité, na žiadnu z položiek by ste nemali zabudnúť (v opačnom prípade je nutné kliknúť na „zapísať nákup“ a všetko doplniť).

 

osobná franšíza

Ako skenovať nakúpené položky? Treba nasnímať čiarový kód.

Zaznamenávať môžete aj lieky z lekárne/drogérie, či už ide o lieky na predpis, alebo voľne predajné vitamínové preparáty a liečivá proti bolesti. Dôležité je nasnímať čiarové kódy rovnako, ako sa to robí pri potravinách a ďalšom tovare dennej potreby. Údeniny, pečivo, ovocie – zaznamenáva sa úplne všetko – rovnako ako nápoje alebo kozmetika.

GfK MyScan Panel tak má k dispozícii zaujímavé údaje naprieč celou Európou, z ktorých možno vyvodzovať nákupné zvyklosti a pomôcť tak predajcom potravín alebo iného ďalšieho tovaru zlepšovať svoje služby. Vy máte jedinečnú príležitosť v niečom ovplyvniť súčasný trh, zmeniť ho k lepšiemu, respektíve priamo podľa svojich predstáv – a dostať za to zaujímavé odmeny (tých je k dispozícii prinajmenšom desať a ponuka sa neustále obmieňa).

 

Čo za to GfK MyScan ponúka, na aké odmeny máte nárok?

Aktivita za skenovanie vašich nákupov je odmenená bodmi a z bodového konta si môžete nechať vyplatiť zaujímavé odmeny. Na rozdiel od iných subjektov na trhu nedostanete hotové peniaze na bankový účet. GfK MyScan Panel domácností je jedným z tých portálov, kde získate za svoju príkladnú aktivitu rôzne darčeky a vecné odmeny, ako napríklad elektroniku, bielu techniku alebo napríklad aj vybavenie pre domácnosť a záhradu. Tieto veci ale potom môžete predať na nejakom inzertnom portáli, čím získate peniaze. Aspoň takto to robím ja :-).

 

Hodnotnejšie ceny, samozrejme, získate až po dlhšej dobe, takže zatiaľ čo príjemná osuška alebo rýchlovarná kanvica budú k dispozícii onedlho – na kuchynský robot alebo súpravu hrncov do kuchyne si budete musieť trochu počkať a medzitým poctivo šetriť body. 

 

Katalóg sa pravidelne obmieňa a môžete v ňom nájsť aj sezónny tovar, takže si určite prídete na svoje. Praktické veci, s ktorými urobíte radosť sebe i svojim blízkym. Tak prečo nie, však?

 

Nazbierané body si môžete neskôr zameniť za zaujímavé darčeky a vecné ceny.

 

Za čo všetko sa dajú získavať body?

GfK MyScan Panel ponúka niekoľko možností, ako získať body a ako sa tak dostať k svojej vysnívanej odmene čo najskôr. Tu je pár príkladov:

  • Registrácia. Za úspešne vykonanú registráciu a stiahnutie aplikácie MyScan na skenovanie nákupov dostanete nasledujúci deň 100 bodov na konto.

  • Vykonané zápisy, a to nákupy potravín (či liekov). Cieľom zápisu je jediné – naskenovať nákup mobilom pripojeným k internetu (ďalšou možnosťou je využitie čítačky). Môžete získať 12 bodov raz týždenne.

  • Kompenzácia za spotrebované dáta, resp. el. energiu. skener a pod. 30 bodov trikrát ročne.

  • Pravidelná spolupráca sa tiež odmeňuje, a to 50 bodmi, ktoré sú k dispozícii trikrát ročne.

  • Vyplňovanie dotazníkov. Tu, samozrejme, záleží od konkrétneho typu a náročnosti dotazníka.

  • GfK Panel ponúka aj možnosť zúčastniť sa súťaží a vyhrať tak rôzne ceny.

 

Navyše, ak odporučíte inú domácnosť a tá začne na paneli MyScan pracovať tiež, získate jednorazovo 200 bodov.

 

Body nie je možné previesť na inú domácnosť. Spolupráca je dobrovoľná, môžete ju teda kedykoľvek ukončiť.

 

Ako to funguje? Skenujte nákupy, rozhodujte o trhu, získavajte odmeny.

 

Máte dovolenku alebo v nasledujúcom týždni neplánujete nakupovať? Nič to, stačí to ohlásiť a o svoje body za konkrétny týždeň (až 12 bodov) určite neprídete. Body zostávajú na konte a odkladajú sa aj v priebehu mesiacov alebo aj rokov, takže sa nemusíte nikam ponáhľať, ak napríklad šetríte na hodnotnejší darček.

 

Pár slov na záver

Výskum prebieha už celé štvrťstoročie, takže MyScan Panel domácností rozhodne nie je žiadnym nováčikom. Skôr naopak, máte tu istotu, že nie ste v kontakte s pochybnou firmou, pretože GfK je etablovaná spoločnosť s tradíciou, ktorá je vo svojom konaní úplne transparentná.

Registrácia je jednoduchá a vybavíte ju už za pár minút. Potom si stačí doniesť účtenku, naskenovať tovar do mobilu a odoslať príslušné údaje. Nič zložité, zvládnete to aj vtedy, ak nie ste s internetom práve priatelia a skôr sa radíte medzi začiatočníkov v online priestore.

 

 

Ak však očakávate hotové peniaze na účet, bohužiaľ, systém GfK MyScan asi nebude celkom pre vás. Našťastie platí, že ponúk na trhu nájdete viac než dosť. Napríklad v tomto článku nájdete ďalších 20 spoločností, ktoré sa venujú prieskumu trhu online a ktoré na rozdiel od GfK ponúkajú možnosť zameniť si nazbierané body aj za hotové peniaze, ktoré dostanete na účet.

 

Máte so spoločnosťou GfK MyScan Panel nejaké osobné skúsenosti? Ak áno, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: GfK MyScan Panel

Dátum: 08.12.2022

Vložil: Patrícia

Titulok: Zákazník

Som poctivo skenovala a vyplnala dotazníky lenže body pomalí rástli a za krátko človek zistí že je to strata času ,čo ale neuveriteľné že mi volali dvaja operátori od nich že som vyhrala telefón a o dva dni nič volal tretí že telefón som nevyhrala

Dátum: 24.03.2021

Vložil: Iveta

Titulok: Klamstvo

Sú to klamári a podvodnici nič nepošlú len sa vyhovárajú

Pridať nový príspevok