Recenzia na spoločnosť Mobrog.com 

Recenzia na spoločnosť Mobrog.com, ktorá ponúka za váš názor finančnú odmenu. Platiť za vyjadrenie názoru? To je dnes úplne bežná záležitosť, teda aspoň pre tých, ktorí dôverne poznajú internetové prieskumy verejnej mienky. Jednou takou spoločnosťou, ktorá sprostredkováva mnohým záujemcom platené dotazníky, je napríklad Mobrog, fungujúci v niekoľkých desiatkach svetových krajín, vrátane Slovenka. V tejto recenzii si o spomínanej spoločnosti povieme niečo viac, aké sú podmienky spolupráce, možnosti vypĺňania ankiet, no a na záver si môžete prečítať aj moje osobné skúsenosti.

 

Niečo o spoločnosti Mobrog a podmienky spolupráce

Službu Mobrog spravuje nemecká firma Splendid Research GmbH so sídlom v Hamburgu na Barmbeker Straße 7a.

Členstvo v tomto paneli má určité podmienky, medzi ktoré patrí napríklad:

  • plnoletosť. Nikto, kto ešte nedosiahol vek osemnásť rokov, sa zo zákona do členstva nesmie prihlásiť,

  • vlastný PayPalový účet. Pre prevod nasporenej hotovosti je to priam nutnosť,

  • trvalý pobyt na území SR. Do slovenskej verzie sa môže prihlásiť len ten, kto na Slovensku trvale žije.

 

To, že budete mať na stránke Mobrog len jeden osobný účet, je samozrejmosťou, v opačnom prípade by išlo o zneužitie systému, ktoré by bolo trestané zabanovaním účtu. Dôležitý je tiež vlastný email, na ktorý vám budú chodiť informácie o jednotlivých anketách. Vďaka emailovému oznámeniu sa včas dozviete všetko potrebné a budete sa môcť zúčastniť radu ankiet.

 

Registrácia je veľmi jednoduchá, uvediete svoje základné osobné údaje, vrátane miesta bydliska, zamestnania, dosiahnutého vzdelania a platnej emailovej adresy, zvolíte si prezývku a už čoskoro môžete začať vypĺňať prvú anketu.

Ankety, ktoré vám bude Mobrog zasielať, sú podľa oficiálneho vyjadrenia „z oblasti vedy a prieskumu trhu". Obvykle tu hodnotíte nové produkty alebo služby poskytované rôznymi firmami.

 

Mobrog funguje aj ako mobilná aplikácia, čo výrazne ušetrí čas

Podobne ako niektoré iné platené prieskumy trhu, aj na Mobrog môžete vyplňovať ankety rovno zo svojho mobilného telefónu, čo sa hodí hlavne vtedy, ak ste niekde na cestách a netrávite práve oddychový víkend v pohodlí domova. 

Táto mobilná aplikácia však nie je na Google Play príliš dobre hodnotená, so známkou 2,9 (z maximálnych možných 5, kde práve čistá päťka je najlepšie hodnotenie) sa zrejme dá očakávať rad problémov, možno aj občasná nefunkčnosť systému, jeho náhly pád v priebehu vyplňovania a podobne.

 

Spôsoby vypĺňania dotazníkov

K dispozícii sú dve možnosti - online ankety alebo mobilné ankety.

Online ankety sa vypĺňajú na PC, pozvánku dostanete emailom. Vopred sa dozviete všetky informácie o prieskume i približnú časovú náročnosť celej akcie, to isté platí o finančnej odmene za vyplnenie. Dotazník je možné aj prerušiť a vrátiť sa k nemu až neskôr, to je ale vo svete podobných prieskumov úplne bežná záležitosť.

Mobilné ankety sú prispôsobené vlastníkom mobilných telefónov. Za účasť v jednotlivých anketách získate podľa vyjadrenia na oficiálnom webe Mobrog.com sumu v rozmedzí 0,50 až 3 eura. Táto suma je pri podobných dotazníkoch obvyklým priemerom, nedá sa preto povedať, že by sa Mobrog nejako vymykal bežnému normálu.

 

Osobné dáta budú v bezpečí, vyplňovanie je úplne anonymné

V rámci Mobrog užívateľského profilu je tiež, podobne ako všade inde, nutné vyplniť niekoľko ďalších osobných údajov. Užívateľom potom môžu byť posielané ankety priamo na mieru, teda ankety, ktoré ich budú zaujímať, a bude o to jednoduchšie ich vyplňovať. Zadávatelia taktiež často požadujú určitú cieľovú skupinu, ktorá musí byť naplnená do bodky.

 

Po tom, čo vyplníte príslušnú anketu, budú všetky vyhodnotené dáta anonymizované. Osobné údaje nesmú byť zo zákona odovzdávané ďalej, takže v tomto smere nemusíte mať najmenšie obavy.

 

Moje skúsenosti so spoločnosťou Mobrog

S touto spoločnosťou mám zatiaľ len pozitívne skúsenosti. Spolupracujem s nimi už niečo vyše dva roky a doposiaľ som nemal žiadne problémy. Zatiaľ sa teda nestalo, že by mi nejakým spôsobom nepripísali odmenu alebo ma dokonca nevyplatili. Všetko funguje tak, ako má.

 

Oficiálny web je pomerne prehľadný, čo možno označiť ako veľkú výhodu pre tých, ktorí si so svetom internetu (aspoň zatiaľ) príliš nerozumejú. Problémom je však nedostatok informácií, ktoré sú tu uvedené. Nedozviete sa nič navyše, teda minimálne v porovnaní s podobne ladenými spoločnosťami. Čo tu naozaj citeľne chýba, je hlavne sekcia FAQ (teda sekcia častých užívateľských otázok na rôzne témy).

 

Čo sa týka počtu dotazníkov, tie mi chodia v priemere 4-krát za mesiac. Pochopiteľne, niekedy je to menej, inokedy viac. Priemerný čas vypĺňania dotazníka sa pohybuje okolo 15 minút, pričom zaň dostanete v priemere 1 euro a 20 centov. Ak sú ankety dlhšie, tak je odmena, samozrejme, vyššia. Upozorňujem, že vyššie uvedené údaje môže mať každý iné. Ide o moju osobnú skúsenosť. Vy môžete dostať iné dotazníky a tie môžu byť kratšie alebo menej honorované. Ale pokojne aj naopak…

 

Ak vyššie uvedené čísla porovnám s inými spoločnosťami, ktoré sa venujú online prieskumu trhu, zaradil by som Mobrog.com niekde k tým lepším. 


Výplatné minimum u Mobrog je 5 eur. To znamená, že budete musieť úspešne vyplniť 2 až 5 dotazníkov, aby ste mohli požiadať o výplatu. 

 

Jednou z mála nevýhod vypĺňania dotazníkov pre túto spoločnosť je to, že zarobené peniaze sa nedajú previesť klasicky na bankový účet, ako v mnohých iných prípadoch. Nazbierané financie si môžete nechať vyplácať iba prostredníctvom elektronickej peňaženky PayPal alebo Skrill. K spomínanej internetovej peňaženke nájdete viac informácií v článku čo je to Paypal a návod ako si ho založiť.

 

Pozor dôležité: Pri registrácii do Mobrog.com použite rovnakú emailovú adresu, akú používate aj na PayPale. Čiže ak na internetovej peňaženke PayPal používate emailovú adresu totoje priklad@centrum.sk, tento istý email použite aj pri registrácii do Mobrog. V opačnom prípade môžete mať problémy s výberom zarobených peňazí.

 

Pár slov na záver

Mobrog ako taký má viac ako 60 jazykových mutácií, okrem iného funguje v angličtine, nemčine, ruštine alebo španielčine. Keď sa porozhliadneme vo vodách svetového internetu, je jasné, že ide o férovú spoločnosť, ktorá vám bez problémov zaplatí - teda žiadny „scam" (podvod).

 

 

Podobných spoločností ako mobrog.com je na trhu, samozrejme, viac, v článku zoznam spoločností, ktoré platia za váš názor nájdete pár ďalších.

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu so spoločnosťou Mobrog? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Mobrog

Dátum: 07.09.2020

Vložil: Marek

Titulok: Peniaze

Dal som si previest eura na svoj ucet s mobrogu sli len na ucet nedosli
.

A nie je ani kde reklamovat

Dátum: 07.09.2020

Vložil: Lucia

Titulok: anketa

Hmm nechapem vzdy mi poslu ze maju pre mna anketu a potom ze zial ta nebola pre mna a furt mi toto robi..no zatial nemozem povedat ze skusenosti mam dobre

Dátum: 07.09.2020

Vložil: Marek

Titulok: Re:anketa

Asi 10 dni doxadu som si poslal 15€ na ucet....
Doposial nedosiel ani cent

Dátum: 27.07.2020

Vložil: maja

Titulok: kedy a ako?

Firma MOBROG je úplne úžasná. Nemá žiadne kontaktné adresy a do dnešného dňa som od nich nedostala ani cent. Takže, ďakujem za spoluprácu a mojich cca 17 € si nechajte na dovolenku.

Dátum: 10.08.2020

Vložil: Admin

Titulok: Re:kedy a ako?

Dobrý deň,

ste si istá, že ste zadala správnu Paypal adresu?
Môže byť problém, ak ste sa registrovali do Mobrog s inou emailovou adresou, akú máte na Paypale.

Dátum: 11.05.2018

Vložil: Evi

Titulok: Zrušenie peieskumu

A ako sa odhlasiť ked nechcem dalej dostavať otazky na prieskum?

Dátum: 23.05.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Zrušenie peieskumu

Dobrý deň,

keď sa prihlásite na svoj účet, v ľavom panely je "zrušenie členstva".

Dátum: 01.03.2018

Vložil: P.

Titulok: Sekcia FAQ a registrácia

Tá absencia FAQ v článku bola asi myslená pre SK lokalizáciu, EN FAQ sekciu majú tu:
mobrog.com/en-us/paid-online-surveys/faq/english.html

Na stránke je taktiež možnosť registrácie. Čiste zo zvedavosti by ma zaujímalo - aký má zmysel pre potenciálneho záujemcu komplikovať si život a pýtať si pozvánku na registráciu cez mail pracujzdomova@centrum.sk ? Nebol by ak tak praktickejší link na registráciu v článku?

Dátum: 15.03.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Sekcia FAQ a registrácia

Áno, myslel som slovenskú lokalizáciu.

Žiaľ, Mobrog neponúka odporúčanie prostredníctvom linku, inak by tu dávno bol :-).

Pridať nový príspevok