Recenzia na portál Surveyo24 - koľko sa dá zarobiť?

Zárobok s prieskumnou agentúrou Surveyo24. Privyrobiť si z pohodlia domu je dnes žiadané a určite nehovoríme len o klasickej práci na zmluvu či živnosť. Internet totižto ponúka veľa zaujímavých zárobkových projektov, z ktorých si vyberie snáď každý. Samozrejme, so sebou to vždy nesie skryté riziká, že síce nájdete brigádu či možnosť zárobku, ale nedostanete zaplatené. To však neplatí pre tento prípad. V dnešnej recenzii by som vám chcel na základe osobnej skúsenosti predstaviť jeden z tých lepších projektov, ktorý skutočne plný svoje záväzky. Ide o portál Surveyo24.com.

 

V tejto recenzii nájdete moje skúsenosti s projektom Surveyo24, koľko sa mi podarilo zarobiť za jeden mesiac „práce“. Okrem toho tu nájdete aj stručný návod, ako začať a pár zaujímavých tipov a rád.

 

Čo je to Surveyo24

Surveyo24.com je projekt, ktorý pomáha marketingovým agentúram špecializujúcim sa na prieskum verejnej mienky a trhu vytvárať a vykonávať prieskumy služieb a výrobkov.

Ide teda o prieskumnú agentúru, ktorá pomáha zlepšovať služby a produkty rôznych globálnych značiek a zároveň ponúka bežným ľuďom možnosť zarobiť si celkom zaujímavé peniaze len za to, že povedia svoj názor.

Náplňou vašej práce bude teda vypĺňať rôzne dotazníky a odpovedať na otázky v anketách, za čo vám potom Surveyo24 vyplatí určitú sumu peňazí.

 

Globálna firma – zapojiť sa môže ktokoľvek

Surveyo24 pôsobí globálne, na všetkých kontinentoch, a spolupracuje s veľkým počtom značiek z celého sveta. Najväčšie zastúpenie má v Európe, kde okrem Slovenska pôsobí v ďalších 14 krajinách.

Celkovo sa môžu zapojiť anketári až z 39 krajín.

 

osobná franšíza

Pár informácií o stránke

Hoci Surveyo24 pôsobí vo viacerých kútoch sveta, určite neunikne vašej pozornosti (  prekliknúť na web sa môžete tu ) , že stránka je výlučne v anglickom jazyku. Agentúra tvrdí, že pracuje na prekladoch webu do viacerých jazykov, no zatiaľ sa budete musieť prelúskať angličtinou.

Nenechajte sa tým odradiť, dotazníky budete vypĺňať výlučne v slovenskom jazyku. A na tých pár anglických výrazov vám pokojne postačí aj základná znalosť angličtiny, prípadne ak neovládate z anglického jazyka ani slovíčko, pomôže vám Google prekladač, ktorý tých zopár výrazov hravo preloží.

 

Uvodna stránka portálu Surveyo24.com.

 

Vložte email, vyplňte niekoľko osobných informácií (vek, pohlavie a podobne), zvoľte si online prieskum, odpovedzte na otázky v dotazníku a získajte zaň body, ktoré si neskôr môžete zameniť buď na peniaze, alebo rôzne darčeky a vecné ceny. To je to najpodstatnejšie, čo treba vedieť, a na to vám angličtina nie je potrebná.

 

Okrem vyššie uvedeného nájdete na stránke aj pár všeobecných informácií, ako napríklad to, že zarábať môžete aj bez toho, aby ste opustili svoj domov, alebo že platené dotazníky môžete vypĺňať z počítača, tabletu, mobilu či z akéhokoľvek zariadenia, nech ste kdekoľvek. Nachádzate sa práve teraz v práci a máte pár minút čas? Nech sa páči, stačí si otvoriť stránku, vybrať si prieskum (nejaký kratší, aby netrval 30 minút) a pustiť sa do práce. Pozeráte televíziu a váš obľúbený seriál akurát prerušila otravná reklama? Alebo ste na dovolenke a práve začalo pršať? Nech ste v akejkoľvek situácii, tých pár minút na vyplnenie dotazníka si viete nájsť vždy, stačí len chcieť.

 

Všetko je, samozrejme, dobrovoľné. Ak na vyplňovanie dotazníka práve nemáte náladu, nemusíte to robiť. Môžete to odložiť na neskôr. Nezabudnite ale, že prieskumné agentúry vždy vyžadujú len určitý počet anketárov, povedzme 1 000 ľudí. Ak sa vzorka naplní (predbehnú vás iní), dotazník už nebude aktuálny. Prídu však aj ďalšie príležitosti.

 

Všetky údaje, ktoré poskytnete a vyplníte v dotazníkoch, sú chránené. Slúžia iba na overenie a výber vhodného prieskumu. Vaše odpovede spolu s odpoveďami ostatných účastníkov sa analyzujú anonymne, nikto si ich nespojí s vašou osobou. Surveyo24 pracuje podľa štandardov ESOMAR, MRS, CASRO, MRA, ARF, MRIA, AMA a AMSRO.

 

Ako teda začať?

Registrácia je veľmi jednoduchá (tu sa môžete prekliknúť na stránku) a zaberie vám len pár minút. Ono to vlastne ani nie je klasická registrácia. Stačí len vložiť svoju emailovú adresu do kolónky „Enter your e-mail address to see surveys tailored to you“, čo v preklade znamená, vložte emailovú adresu, aby sa vám zobrazili všetky dostupné online prieskumy.

 

Tu vložte emailovú adresu - ako sa zaregistrovať.

 

Pozor, dôležite! - Do Surveyo24 sa registrujte s takou istou emailovou adresou, akú používate aj pri PayPale. Čiže ak ste sa do internetovej peňaženky PayPal zaregistrovali s emailovou adresou toto-je-len-priklad@centrrum.sk, tak rovnaký email použite aj pri registrácii do Surveyo24.com. Ak použijete rozdielne emailové adresy, budete mať problém s vyplatením peňazí. Rovnako ako ja budete musieť kontaktovať support (podporu) spoločnosti.

Nedávajte si také isté heslo! Heslo, ktoré používate na Paypale by ste nemali používať nikde inde, v žiadnom zárobkovom systéme. To je snáď logické...

 

Následne zaškrtnite, že súhlasíte s podmienkami používania portálu Surveyo24 (pozri obrázok vyššie) a kliknite na „Show Surveys“ – zobraziť dostupné prieskumy.

 

Vyhodí vám stránku s 3 kolónkami, kde postupne vyplníte za YYYY rok narodenia, v ďalšej kolónke vyberiete pohlavie a do poslednej vypíšete poštové smerovacie číslo. Opäť zaškrtnete, že súhlasíte s podmienkami používania a kliknete na „Submit“. To je všetko.

 

Vyplňte pár osobných údajov - rok narodenia, pohlavie, PSČ.

 

Prihlasovanie je potom ešte jednoduchšie, stačí do kolónky vložiť tú istú emailovú adresu, s ktorou ste sa registrovali, zaškrtnúť súhlas s podmienkami používania a kliknúť na „Show Surveys“ – zobraziť dostupné prieskumy.

 

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, momentálne je na stránke dostupných 11 platených dotazníkov, ktoré čakajú na vyplnenie a každým dňom pribúdajú nové (nie všetky ale budú pre vás vhodné, v niektorých prípadoch nebudete patriť medzi vhodnú vzorku respondentov a dotazník sa pri vypĺňaní preruší).

 

Momentálne dostupné prieskumy, až 11 aktuálnych.

 

V tabuľke môžete vidieť ID číslo prieskumu, dĺžku prieskumu (duration), počet bodov, ktoré môžete získať za prieskum (+ points) a tlačidlo „Take Survey“, ktorým spustíte dotazník.

Pri dĺžke prieskumu (duration) je vždy uvedená hodnota 10, čo znamená, že vám vyplnenie dotazníka zaberie 10 minút. Nie je to vždy tak, niektoré dotazníky sú krátke a trvajú len 2 minútky, iné pokojne aj 20 minút. Touto kolónkou by som sa teda veľmi neriadil. Podstatná pre nás je kolónka „+ points“, a teda aký počet bodov môžete získať za vyplnenie daného dotazníka.

Ako vidíte na obrázku vyššie, hodnoty sa rôznia, za niektoré dotazníky dostanete len 17 bodov (0,17 eur), to sú tie krátke, čo zaberú maximálne 3 minútky, no a sú dostupné dotazníky, za ktoré dostanete aj 150 bodov, čo predstavuje 1,50 eura.

 

Treba si dať pozor, lebo v niektorých prípadoch sa môže stať, že za 10-minútový dotazník vám bude ponúkaná odmena až 2 eura a v iných prípadoch za rovnako dlhý dotazník vám ponúknu len 0,80 eur.

 

Moja skúsenosť so Surveyo24 – koľko som si zarobil za mesiac?

Za mesiac práce pre portál Surveyo24.com som si zarobil presne 34,80 eura a absolvoval som nejakých 85 online prieskumov. V priemere mi to zabralo nejakých 10 hodín. Takže ako vidíte, ide skôr o drobný zárobok, klasické zamestnanie vám táto forma online príjmu nenahradí.

 

Samozrejme, môžete mať aj iné čísla. Môžete dosiahnuť vyšší zárobok, ale pokojne aj nižší. Ako som už spomínal, absolvoval som cca 85 prieskumov, ale nie všetky som dokončil. Niektoré boli prerušené z dôvodu, že som nepatril medzi vhodnú vzorku respondentov (vy by ste možno patrili). Jednoducho aj s takými možnosťami treba počítať. 

Ak zadáva na portál Surveyo24 dopyt trebárs nejaká pivovarská spoločnosť, ktorá chce vstúpiť na trh s novým produktom a chcela by poznať názor ľudí na svoj produkt, ale vy pivo nepijete, tak jednoducho nebudete vhodným kandidátom na vyplnenie dotazníka. Alebo ak chce nejaká telekomunikačná firma poznať názor svojich zákazníkov na nový produkt, reklamu alebo čokoľvek iné, ale vy využívate služby konkurenčnej spoločnosti, tak jednoducho nebudete patriť do cieľovej skupiny a dotazník sa po chvíľke preruší s poďakovaním za účasť s tým, že nepatríte medzi vhodnú vzorku opýtaných.

 

Stránka Surveyo24.com vypláca zárobok spoľahlivo, a to už od sumy 10 eur. Stačí teda vyplniť len zopár dotazníkov, výplatu vám pošlú do 3 dní na účet PayPal

Bohužiaľ, platba na bankový účet nie je možná, ale PayPal je svetoznáma a bezpečná internetová peňaženka, takže sa nemáte čoho obávať. Ak na PayPale ešte nemáte účet, v tomto článku si môžete prečítať recenziu, ako si ho založiť. Je to rýchle a bezplatné. Z PayPalu si následne môžete posielať zárobok na bankový účet.

Sú aj iné možnosti, za ktoré si môžete zameniť nazbierané body. Na stránke synorewards.com/sk/ ich nájdete všetky. Získať môžete napríklad aj darčekovú kartu Bitcoin, prípadne e-poukážku na nákup v internetovom obchode Hotels.com.

Bohužiaľ, výber je vcelku biedny, preto preferujem peniaze na účet PayPal.

 

A čo je negatívne na Surveyo24?

Niektoré prieskumy sú dosť otravné a sem-tam sa stane, že keď vyplníte základné údaje – vek, pohlavie a vzdelanie – napíšu, že pre vás nemajú žiadny dotazník na vyplnenie a presmerujú vás na inú webovú stránku, kde opäť vyplníte tie isté údaje a znova vás to môže presmerovať niekam inam. A takto stále dookola aj niekoľko minút, až kým pre vás nenájdu niečo vhodné. Aj takéto veci sa, bohužiaľ, stávajú.

Z času na čas mi Surveyo24 podhodí aj dotazníky v anglickom jazyku či dokonca v španielčine. Také, samozrejme, vypínam. Ak ale ovládate angličtinu, môžete ich skúsiť vyplniť.

 

Pár slov na záver

Je to jednoduché, registrácia vám zaberie doslova len pár sekúnd a môžete sa takmer okamžite pustiť do vyplňovania dotazníkov (ak sú v danej chvíli nejaké dostupné). Táto brigáda vám síce bežné zamestnanie nenahradí, avšak pri troške snahy si dokážete zarobiť celkom slušné peniaze, hlavne keď sa nudíte alebo máte nejaký voľný čas.

Odporúčam vám sledovať stránku, ideálne by bolo každý deň, aby vám náhodou neušli nejaké nové príležitosti.

Ak vás tento projekt zaujal, začať môžete tu.

 

Online prieskumy od Surveyo24.com sú rôznorodé, určite sa pri ich vypĺňaní nikdy nebudete nudiť. To však platí aj pre ďalšie podobné agentúry, a preto neváhajte s registráciou aj u iných preverených firiem, ktoré sa venujú prieskumu trhu a verejnej mienky. Účasťou v Surveyo24 sa nezaväzujete k nevyplňovaniu dotazníkov aj u iných firiem. Naopak, čím viac registrácií, tým vyšší počet dotazníkov na vyplnenie a tým vyšší zárobok. V tomto článku nájdete ďalších 25 agentúr podobných Surveyo24.

 

Máte so spoločnosťou Surveyo24 nejaké osobné skúsenosti? Ak áno, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Recenzia na portál Surveyo24

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok