Výherné automaty, online poker, blackjack - ako fungujú?

Ilustračný obrázok online výherného automatu. Každý z nás sa vo svojom živote určite stretol s hazardom. Dokonca už na základnej škole funguje určitý druh hazardu typu ,,stavme sa o...". Samozrejme, ide o detinský a často neškodný hazard, ktorý ale u niektorých jedincov prerastie vo vážnejší problém. Títo jedinci začnú v dospelosti hrať online hazardné hry, v ktorých proti vám nestojí reálny hráč, ale softvér, počítač, algoritmus. A takýto hazardný hráč ľahko príde o všetky peniaze, ktoré si našetril. Softvérové ​​riešenia hazardu, resp. online hazardných hier, sú naprogramované tak, aby hráča zo začiatku navnadili pomocou pekne vyzerajúcej výhry, neskôr ho ale oberú o posledné drobné, ktoré mu na jeho, nielen hernom, účte zostali.

 

Online automaty

Prvou zastávkou v našom článku budú bezpochyby online ,,výherné" automaty, ktoré ponúka snáď úplne každé online kasíno. Tieto, dalo by sa povedať, online hry sú naprogramované tými najlepšími programátormi jednotlivých online kasín. Tieto kasína potom, samozrejme ,neváhajú takým programátorom platiť nemalé sumy, ktoré ale dotuje každý neúspešný hazardný hráč. Na to, aby ste získali licenciu pre prevádzkovanie online kasína, musí byť zabezpečené, že všetok softvér, ktorý neovláda človek, dealer, bude vlastne generátorom náhodných čísel, presnejšie možných kombinácií. To znamená, že ak padne napríklad formácia číslo 23, na výhernom valci sa zobrazí dajme tomu 8 rôznych symbolov a dva symboly rovnaké... A takto by sa dalo pokračovať. Kde je teda háčik, keď všetko je náhodné?

 

Ono je to náhodné len zdanlivo. Internetové ,,výherné" automaty síce ako generátory náhodných čísel fungujú, ale s každým ďalším zatočením valca automatu sa vaša šanca na získanie výhry celkom rapídne znižuje. Prvých päť spinov je vaša šanca na víťazstvo napríklad 97 %. Začnete teda vyhrávať a vaše herné konto sa bude úspešne napĺňať, vy sa budete tešiť, akým úspešným gamblerom ste. Po týchto piatich spinoch nastáva nejaká fáza II, v ktorej sa šanca na výhru zníži napríklad na 25  %. Stále je to dobré. Jeden zo štyroch spinov by teda mal vyjsť. Ale vy začnete viac riskovať a stavíte väčšie sumy. A samozrejme, že čím viac stavíte, tým viac sa pravdepodobnosť výhry znižuje, o to sa už starajú práve perfektne naprogramované algoritmy. Pri spine číslo 36, s maximálnou možnou stávkou je tak šanca na výhru povedzme 0,5 %. A to je háčik, ktorý nie je v žiadnej licencii nijako ošetrený - a vlastne, prečo by mal byť? Veď je to gambling! Bohužiaľ ale dáva ľuďom falošnú nádej na výhru, ktorú dosiahne skutočne len absolútne minimum ľudí.

 

Online poker

Ilustračný obrázok internetového pokru. Na obrázku sú žetóny, karty a počítač. Ďalšiu špeciálnu skupinu online hazardných hier riadených počítačom tvorí online poker, niekedy tiež video poker či poker slot. Tu už je ,,podvádzanie" zo strany kasína trošku zložitejšie, pretože v pokri sa používa obmedzený počet kariet, a teda aj obmedzený počet kombinácií, ktoré je možné naprogramovať a s ktorými môže softvér počítať. Všetko sa ale opäť odvíja od výšky stávky, ktorú na svoj hand (karty v ruke) urobíte, resp. od toho, koľko výhier ste už predtým získali.

 

Ak hráte niektorú z rozšírených verzií pokru, napríklad Texas hold' em, online softvéry opäť zapoja všetky svoje perfektné algoritmy a pokúsia sa vaše karty a karty, ktoré vydá ,,dealer", napočítať tak, aby iba jeden z trebárs 25 vykonaných pokusov bol víťazný hand. To vám ale nič nevyrieši a za tú dobu už budete pomerne slušne v mínusových číslach. Nezriedka sa stáva, že vás počítač navnadí napríklad dvoma esami, ale sám si karty ,,rozdá" tak, že prehráte napríklad pre trojicu štvoriek alebo niečo menej pravdepodobné, a vy tak zo zdanlivo vyhratej partie nakoniec zaplačete nad zárobkom.

 
osobná franšíza

U videopokeru je situácia ešte zložitejšia, no pre internetové kasíno, naopak, prívetivejšia. Počítač tu totiž hrá minimálne s dvoma balíkmi kariet, ktoré ponúkajú oveľa širšie možnosti algoritmov, a dostávame sa tak k rovnakému princípu, aký bol u online ,,výherných" automatov. Videopoker je v podstate len obdobou ,,výherných" automatov, kde valce nahradili karty.

 

Dá sa preto uplatniť pravidlo, že čím viac stavíte, tým je šanca na výhru menšia, a táto šanca sa s každým ďalším dealom (rozdaním kariet) pomerne slušne znižuje.

 

Ak si predsa len chcete online poker zahrať, odporúčam navštíviť také kasíno, ktoré umožňuje hru proti skutočným hráčom, ktorí sa správajú reálne, a nie proti softwaru (počítaču). O tejto téme si môžete prečítať v samostatnom článku výhody a nevýhody hrania online pokru.

 

Online blackjack

Aj tu ide o určitú obdobu internetového pokru a online ,,výherných" automatov v jednom veľkom softvérovom algoritme, ktorý pre kasína zarába nemalé peniaze. Blackjack sa zvyčajne nehrá len s jedným balíčkom kariet. V reálnom prostredí to zamedzí počítaniu kariet, v online prostredí to zaistí online kasínam lepšiu východiskovú pozíciu pri programovaní onoho dôležitého algoritmu, ktorý vás donúti prehrať, aj keď sa vám bude zdať, že tie karty, ktoré máte v ruke, nemôžu byť nevýherné.

 

Ako teda online blackjack funguje? Opäť veľmi jednoducho. Kasíno vezme algoritmus, ktorý bude prepočítavať ,,dealerovi" vaše karty, vďaka tomu ich bude hádzať tak, aby sa vám zdalo, že môžete bezpečne vyhrať. Napríklad, po druhej karte máte súčet bodov 15. Vstúpte si do svedomia - kto by v takom prípade odolal? Logicky si necháte prihodiť ešte jednu kartu. A ono to bude práve jack! Algoritmus ale počíta aj s tým, že odoláte a všetko necháte na ,,dealerovi" - softvéri. A ten vás buď bude napínať a dealer získa dvadsať bodov pri tretej karte, alebo, čo je pravdepodobnejšie, dosiahne aspoň 16 bodov pri druhej karte - kombinácia kráľa a šestky. A, ajhľa, peniaze sú zase na strane internetového kasína!

 

Prečo sa nezmenia podmienky udeľovania licencií?

Teraz, keď sme si vysvetlili, prečo sú internetové hazardné hry ovládané softvérom, nie človekom, možno vám napadne otázka, prečo tieto ,,podvodné praktiky" nezakážu samotní ľudia, ktorí regulujú licencie pre internetové kasína? Mohlo by to mať hneď niekoľko dôvodov. Tým prvým je fakt, že online kasína a ich softvér neporušujú žiadny zákon, a navyše sa ani nedopúšťajú podvodu, ide len o veľmi chytré programy, ktoré si tak trochu žijú svojím vlastným životom.

 

Je totiž len a len na vás, či sa rozhodnete hazardnú hru hrať, alebo nie. A veľa ľudí gamblingu podľahne. Najväčší problém však nastáva v okamihu, keď prehráte značnú časť peňazí a budete sa ich snažiť vyhrať späť. V takom prípade sa totiž prípadná šanca na výhru opäť znižuje a znižuje a vy tak prichádzate o nezanedbateľné sumy peňazí.

 

Druhým dôvodom je fakt, že nie je možné kontrolovať každý kód softvéru, a to predovšetkým vďaka duševnému vlastníctvu príslušného online kasína. Preto nie je možné takýto kód kontrolovať a prípadne stanoviť minimálnu percentuálnu pravdepodobnosť výhry.

 

Občas sa stane, že niekto na online kasíne skutočne zarobí, trafí jackpot alebo niečo podobné, a má na nejakú dobu postarané. Takých ľudí nie je minimum, ale len pár, skutočne veľmi malé množstvo jedincov. Online kasíno to ale nepoloží - prečo? Taký hráč sa neuspokojí s tým, čo získal. Bude šťastie pokúšať ďalej a vďaka tomu sa peniaze danému kasínu postupne vrátia.

 

Pár slov na záver

Poďme si teda celý článok zosumarizovať a vyvodiť z neho patričné ​​dôsledky. To hlavné je, že softvérové ​​riešenia online „výherných automatov“, videopokrov, blackjacku a ďalších podobných ,,hier" sa podobajú generátoru náhodných čísel, kombinácií, keď sa s každým ďalším vygenerovaním čísla znižuje percentuálna šanca na výhru.

 

So znalosťami, ktoré ste získali na základe tohto článku, je vám určite jasné, že nemá zmysel sa ani pokúšať hrať online ruletu proti softvéru! Aj tu fungujú rovnaké princípy, len s tým rozdielom, že s vami pri stole niekedy sedia ,,hráči". To preto, aby vás online kasíno zmiatlo, že na rulete proti počítaču sa skutočne dá vyhrať. Článkov na túto tému ale vyšlo mnoho, jeden si môžete prečítať aj na mojej stránke, konkrétne je to článok praktický príklad podvodnej stránky o online rulete.

 

Nepodliehajte teda pokušeniu vyskúšať online kasína proti softvéru, nemáte prakticky žiadnu šancu vyhrať, o to sa už jednotlivé algoritmy postarajú.

 

Majte, prosím, tiež na pamäti, že v článku boli využívané modelové situácie, číselné označenie kombinácií je vymyslené!

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu s online hazardnými hrami? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Online hazardné hry

Dátum: 11.11.2023

Vložil: Majki

Titulok: ŠTAT NEHANEBNE OKRADA VLASTNYCH OBČANOV

Toto nieje VARI ANI MOZNE... ŠTÁT OKRADA VLASTNYCH OBCANOV PRETOZE LEGALIZOVAL HAZARD...POVEDZTE AKO JE MOZNE ZE STAT POVOLIL HAZARD VIE ZE KASINA OKRADAJU LUDI A SMIESNE NA TOM VSETKOM JE ZE KED SA STANETE ZAVISLY PREPADNETE NAPR.AUTOMATOM TAK VAM STAT DOKONCA ZAPLATI LIEČENIE.......PRE BOHA NAJSKOR VAM STAT ZNICI ZIVOT A POTOM VAM ZA PENIAZE DANOVYCH POPLATNIKOV ZAPLATÍ LIEČENIE ??????? VED TO JE CHORE

Dátum: 21.06.2023

Vložil: Marian

Titulok: ZRUSIT VSETKY KASINA HERNE AJ ONLINE CASINA

Ľudia PRESTANTE PODPOROVAT TENTO MEGAPODVOD A NIKDY NEHRAJTE NIECO TAKETO.JE TO VSETKO MEGAPODVOD A DOKONCA LEGALNE PODPOROVANY ŠTÁTOM...STACI DAT DOKOPY 5MIL NA LICENCIU A ŠTAT Z VAS UROBI SUPERBOHACA!!!! OBCANOV VLASTNE OKRADA ŠTAT ALE NIC S TYM NIKTO NEUROBI VED AKO TO VLASTNE DOKAZAT??? JE TO NEMOZNE

Dátum: 21.06.2023

Vložil: Marian

Titulok: LEGALNY PODVOD KASIN A SPOLUUCAST ŠTATU

VSETKY ONLINE KASINA NA SLOVENSKU PODVADZAJU PRETOZE IM TO ŠTAT DOVOLI.SKUSOBNY USTAV V PIESTANOCH VYDAVA LICENCIE A PRITOM SKUSANY SOFTVER JE OK ALE LEN KED JE NA SKUŠKE.AKONAHLE USTAV VYDA LICENCIU KASINO IHNED PREPROGRAMUJE SOFTVER A HURAAAA MOZU SA ZACAT OKRADAT ZAKAZNICI.A PRECO S TYM NIKTO NIC NEUROBI A ANI ŠTÁT???VED MAJU S TOHO NENORMALNE PENIAZE KTO Z NAS BY TO TAKTO NEUROBIL A HLAVNE AK VIE ZE MU NIC NEHROZI????

Dátum: 08.03.2017

Vložil: Mizu

Titulok: Online blackjack

ad1 musim poopravit tvorcu webu - pises, ze ak ma hrac 15 a diler (teda kasino) 16, hra konci a kasino vyhrava. to je nezmysel. pravidla hovoria, ze diler musi mat 17 a viac, aby skoncil. cize pri tejto kombinacii diler musi tahat este 1 kartu a kludne moze prehrat.

ad2 prave BJ zrovna je hra s najvyssou pravdepodobnostou vyhry, presnejsie 98%. inymi slovami - zo 100 eur sa ti v priemere 98 eur vrati. znamena to stratu avsak znamena to tiez, ze mozes vyhrat. dlhodobo kasino zaraba ale sanca na vyhru tu urcite je.

No a presne na tejto nizkej marzi z BJ sa dalo zopar rokov krasne na on-line kasinach profitovat. sam to vyskusal a za cca 6 mes. som z 200 eur urobil 1500 eur.
Neber to, ze sa chvalim, len uvadzam svoju skusenost.

Hovorilo sa tomu skalpovanie kasin.
Bolo to mozne preto, lebo kasina ponukaju bonusy. A tie sa dali pretacat na BJ. v realite to znamenalo, ze som vlozil 100, bonus bol 100 a tak som hral s 200 eur. Pri marzi, ktora na BJ je si kazdy vie lahko vypocitat, ze pravdepodobnost skoncenia nad vkladom a teda v zisku bola znacna.
A mnohi, vratane mna to vyuzili.

Zial tieto casy su prec, kasina BJ zrusili z moznosti hrat bonusy a tym padom je to passe :-(

Dátum: 29.01.2017

Vložil: debillo

Titulok: Prva vec,co treba urobit:

Kazde On-Line kasino alebo stavkova kancelaria v sekcii "hry" pouziva spy software - IESNARE. Je jedno, ci hras ruletu, poker, slot machines, IESNARE sleduje tvoj sposob a styl hrania. Navod (bohuzial v anglictine) ako zistit, odstranit a blokovat spionazny software iesnare: https://www.matchedbettingguy.com/how-to-block-ie-snare/

Dátum: 13.01.2017

Vložil: Mefisto

Titulok: Hracie automaty by som nehral ani zadarmo...

Moj znamy vlastni podnik, ktoreho sucastou su aj vyherne automaty. Sice to nie su online hracie automaty, no myslim si, ze v tom az taky velky rozdiel nebude. Co chcem ale povedat. Hovoril mi, ze do niecoho podobneho by nikdy nehodil ani len cent. A to iste by sa dalo povedat aj o online pokri, blackjacku, rulete a inych online hrach. Proste zlo. Je to lakadlo pre slabych priamo od satana. Ked si chce niekto zahrat len tak zadarmo hracie automaty ci podobne, tak ok, ale hrat za peniaze je cesta do pekla. Prehrate vsetko. Ved ten moj znamy asi dobre vie preco by do toho nehodil ani cent. Radsej by som tie prachy prehajdakal na alkohole a cigaretach, ako na hazardnych hrach. Rozhodne clovek neminie na to viac prachov, ako ked sa stane gamblerom. Odporucam vsetkym ruky prec od toho, zbytocne vam to znici rodinu, pokazi vztahy. Len tolko som chcel . Mimochodom, ja bz som do toho tiez nehodil ani len cent. A nehral by som to, ani keby to bolo zadarmo.

Dátum: 16.01.2017

Vložil: Erika

Titulok: Re:Hracie automaty by som nehral ani zadarmo...

No tie cigarety a alkohol tiež nie sú žiadna výhra. To by si moc nevyhral.

Dátum: 02.11.2021

Vložil: Daniel

Titulok: Re:Hracie automaty by som nehral ani zadarmo...

asi to nebude tak uplne pravda, na tejto stranke https://www.casinoarena.sk/ najdes pravidelne najvyssie vyhry za uplynuly mesiac z jednotlivych online kasin, a tie mena hracov sa tam odst casto opakuju, takze asi predsa len nasli nejaky sposob, ako obcas vyhrat..

Pridať nový príspevok