Marketagent - ako si zarobiť vypĺňaním dotazníkov?

Existuje viacero spoločností, ktoré sa venujú prieskumom trhu. Medzi ne patrí aj Marketagent. Okrem toho, že vykonáva prieskum trhu na internete, poskytuje aj možnosť zarobiť si nejaké peniažky. V tejto recenzii sa na spoločnosť Marketagent pozrieme podrobnejšie, povieme si niečo o podmienkach registrácie, kto sa môže zapojiť do vyplňovania online dotazníkov a aké sú odmeny za vypĺňanie. Na záver napíšem niečo o mojich skúsenostiach a pridám aj pár tipov, ako dostávať viac pozvánok a dosiahnuť tak vyšší zárobok.

 

Článok bol aktualizovaný v auguste 2021.

 

Stručná charakteristika

Marketagent je spoločnosť, ktorá za rok vykoná viac ako 800 štúdií.

Marketagent je spoločnosť, ktorá počas roka vykoná viac ako 800 štúdií a dennodenne do jej databázy pribudne približne 400 nových členov. Na to, aby tieto prieskumy mohli realizovať, potrebujú anketárov – čiže ľudí, ktorí im budú odpovedať na otázky. A práve to je možnosť, ako si môžete zarobiť

Pýtate sa, čo pre to potrebujete spraviť? Stačí sa jednoducho zaregistrovať na stránke marketagent.comRegistrovať sa môžete aj prostredníctvom Facebooku, Apple či Google, čo vám zaberie len pár sekúnd.

Po registrácii vás spoločnosť bude kontaktovať e-mailom. Vždy, keď budú potrebovať vaše služby, spoločnosť vás osloví e-mailom. Musím však upozorniť, že ide o nepravidelné kontaktovanie, pretože anketová vzorka sa vždy mení, podľa toho, o akú anketu ide. 

Určite vás bude zaujímať, koľko času vám zaberie vyplnenie dotazníka. Povedať však presný časový údaj je dosť náročné, pretože každý internetový dotazník má inú dĺžku. Niektoré sú dlhšie, iné kratšie.

 

Výplata - kedy a kde si môžete nechať vyplatiť zarobené peniaze?

Určite vás poteší skutočnosť, že Marketagent vás nebude zavádzať žiadnymi vstupnými poplatkami. Registrácia je zdarma. Systém vyplácania je taktiež prepracovaný. Za vyplnenie, resp. účasť na internetovej ankete, sa na váš účet pripíšu bonusové body. Tieto body majú, samozrejme, cenu peňazí – napríklad 100 bodov predstavuje jedno euro. Na začiatku dokonca dostanete 100 bonusových bodov iba za registráciu.  Počet bodov za jeden vyplnený internetový dotazník je rôzny. Výška bodov sa určuje podľa toho, aký náročný bol dotazník časovo. Čiže, ľudovo povedané, čím viac otázok dotazník má, tým viac času pri ňom strávite a, samozrejme, dostanete aj viac bodov

Kniha

Ak máte na svojom konte dostatok bodov, môžete si ich na výmennej burze zameniť za peniaze, ktoré vám prídu na bankový účet, prípadne na elektronické peňaženky Paypal a Skrill. Alebo ich jednoducho môžete využiť na nákup produktov a služieb z ponuky partnerov Marketagentu. 

Výmena bodov je možná od hodnoty 1000 bodov, čo predstavuje 10 eur. Peniaze vám dorazia na váš PayPal či Skrill účet do 3 dní.

Ak si chcete poslať výplatu na bankový účet, postačí vám iba 500 bodov t.j. 5 eur. Treba však rátať s tým, že pri prevode v hodnote pod 15 eur vám bude odpočítaná čiastka 1 euro ako poplatok za spracovanie transakcie. Všetky možnosti, ako môžete využiť svoje zarobené peniaze, máte riadne vypísané na výmennej burze.

 

Ďalšie zaujímavosti

Zaujímavé, a dovolím si povedať, že aj solídne, na tejto spoločnosti je to, že v e-maile s ponukou vyplnenia dotazníka ste vždy zároveň informovaný aj o odmene. Potom je už iba na vašom zvážení, či daný dotazník vyplníte, alebo nie. Zároveň, všetky vaše osobné údaje podliehajú ochrane a nie sú podávané žiadnym tretím stranám. Ak sa zo systému chcete odhlásiť, čiže chcete ukončiť svoju aktívnu činnosť, môžete tak spraviť na hlavnej stránke. 

Na záver ešte dodám, že vaše údaje je potrebné stále obnovovať, ak nastane nejaká zmena. Napríklad, ak sa žena vydá, mala by túto skutočnosť vo svojom profile zmeniť, pretože môže zapadať do iných cieľových skupín.    

 

Tipy, ako dostávať viac dotazníkov a maximalizovať tak svoj zárobok

  • Poctivo si vyplňte registračné údaje – za to peniaze síce nedostávate, ale na základe týchto údajov systém určí, či ste vhodný kandidát na účasť v platenom prieskume.

  • Vyplňte profilové a dodatočné dotazníkyv kategórii „Rozšírenie profilu“ máte možnosť rozšíriť svoj profil o dodatočné dotazníky, čím získate väčšiu šancu, že pozvánku na pripravovaný prieskum pošlú práve vám. Niektoré takéto dotazníky sú neplatené a slúžia len na rozšírenie profilu, iné sú platené.

  • Kolotoč prieskumov – ak ste nespokojný s počtom online dotazníkov, ktoré vám na e-mail prichádzajú, odporúčam sledovať sekciu „Kolotoč prieskumov”. Nájdete v nej ďalšie prieskumy. Tie sa striedajú pomerne rýchlo, preto by ste túto kategóriu mali navštevovať pravidelne, ideálne každý deň.

  • Aktivujte si správy v prehliadači – v kategórii „Notifikácie” môžete aktivovať možnosť "Oznámenia prehliadača", aby vám pozvánky na zúčastnenie sa ankety chodili formou push správ. Tieto správy bude zobrazovať váš prehliadač. Nemusíte mať dokonca ani spustenú stránku Marketagent.com, stačí, keď budete mať otvorený prehliadač, a aplikácia vás upozorní na nový prieskum. Je to výborná pomôcka.

  • Používajte aplikáciu od Marketagent - s touto aplikáciou vás bude spoločnosť - okrem bežných prieskumov - pozývať aj na vykonanie malých mikroúloh. Tie budete môcť vykonať pohodlne z vášho smartfónu. Všetko potrebné nájdete v sekcii "Notifikácie".

  • Aktualizácia údajov – pri každej, čo i len menšej zmene vo vašom živote vám odporúčam aktualizovať si svoj profil. Môže to byť ďalšia príležitosť, ako dostávať viac pozvánok.

 

Ako člen komunity Marketagent môžete prejsť viacerými úrovňami kariérneho rebríčka. Od „Rookie-agenta“, cez „Special-agenta“ alebo „Super-agenta“ až po „Market-agenta“. Čím aktívnejší ste na platforme Marketagent, tým vyššia je vaša pozícia v komunite.

Na ceste k najvyššej úrovni nájdete vo svojom účte pod položkou „Užívateľský účet – Moje úspechy“, užitočné tipy, ktoré vám pomôžu postúpiť vyššie.

Čím vyššiu pozíciu dosiahnete, tým viac a lepšie ohodnotených dotazníkov budete dostávať.

 

Moje skúsenosti

Moje skúsenosti s touto spoločnosťou sú viac než pozitívne, spoľahlivo vyplácajú už viac ako 3 roky. Doposiaľ som s nimi nemusel riešiť ani jeden problém, na rozdiel od iných spoločností, ktoré sa takisto venujú prieskumu trhu vypĺňaním ankiet a dotazníkov. Jediná vec, ktorá mi robí vrásky na čele, je nižší počet dotazníkov a ankiet ako v minulosti. Snáď sa to ale v budúcnosti zlepší.

 

Ako som už spomínal vyššie, po registrácii si nezabudnite vyplniť svoj profil a tiež profilové dotazníky (v sekcii „Rozšírenie profilu" by vám postupne mali pribúdať mini-dotazníky. Za tie peniaze nedostávate, možno vo výnimočných prípadoch). Mne tu ale momentálne svietia 3 dotazníky na vyplnenie, o ktorých som ani nevedel, a z toho 2 sú platené. Na základe nich vás budú pozývať do prieskumov. Ak ich nevyplníte, môže sa stať, že vás do žiadneho prieskumu nepozvú. 

Taktiež vám odporúčam aktivovať si oznámenia prehliadača. Ten vás vždy upozorní na nový prieskum. Nemusíte teda ani nejako často sledovať e-mailovú adresu, stačí mať otvorený prehliadač a budete dostávať upozornenia na nové príležitosti.

Určite nepochybíte ani aktiváciou aplikácie od Marketagent vo svojom smartfóne.

 

Len týmito 3 vyššie spomínanými „vylepšeniami“ mi narástol počet pozvánok na prieskum o 100 %.

 

Pár slov na záver

Určite nejde o podvod, nemusíte mať obavy z toho, že by vám niekto domov posielal nejaké nežiaduce produkty alebo že by vám volali nejakí šmejdi. Za tú dobu, čo som u nich zaregistrovaný, som nič také nespozoroval. 

Čo dodať? Marketagent považujem za jednu z najserióznejších spoločností, čo sa týka zárobku na internete. Registrovaným anketárom vyplatí každý rok vyše 2 milióny eur. Prečo si z tohto „koláča” neodkrojiť kúsok pre seba?

 

 Registračný odkaz do spoločnosti Marketagent.  

 

Podobných spoločností ako marketagent.com je viac, v článku zoznam spoločností venujúcich sa internetovému prieskumu trhu nájdete pár ďalších.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Ak už máte so spomínanou spoločnosťou nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Marketagent

Dátum: 12.12.2021

Vložil: Stanka

Titulok: Marketagent

Tu mam jednu otazku mam 120 bodov a ukazuje mi ze na ucet ked ccem poslat je to 0,20centov a na playpal 1,20€ nerozumiem tomu celkom ja play pal nepouzivam nemalo by to byt rovnako a stale mi to da len tie za 5 bodov ankety na Marketagent tie za 46 bodov napise ze nesplnam kriteria.

Dátum: 17.12.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Marketagent

Bohužiaľ , pri prevode peňazí na bank. účet potrebujete nazbierať viac bodov. Inak je tam poplatok za prevod.

Dátum: 28.04.2021

Vložil: Silvia Nagyová

Titulok: Body-kontrola

Dobrý deň. Poprosím o prekontrolovanie mojich bodov, nakoľko ich mám 960 a malo by ich byť 1370. Prosím o info. Ďakujem
Silvia54@centrum.sk

Dátum: 30.05.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Body-kontrola

Dobrý deň,

prečo to píšete mne?

Toto je len recenzia.

Dátum: 01.07.2018

Vložil: Joky

Titulok: Peniaze

Koľko penazí sa dá na marketagente priemerne za mesiac zarobit ? respektive kolko sa ti naposledy na nej podarilo zarobit ?

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Peniaze

Nejaké 3 eura za mesiac. Viem málo, ale ak máš podobných spoločnosti 30 a u každej zarobíš pár eur, tak to už je poznať. Normálnu prácu ti ale vypĺňanie dotazníkov nenahradí. Je to len na privyrobenie.

Dátum: 16.05.2016

Vložil: hawaika

Titulok: Platba

Dobry den, rada by som sa informovala ohladom vyplacania, je mozne priamo na ucet vyplatit, su za to nejake poplatky? Dakujem

Dátum: 31.05.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Platba

Žiadne poplatky. Peniaze je možné poslať si len na internetové peňaženky Paypal alebo Skrill, nie na bankový účet.

Čo sú to tie internetové peňaženky a ako sa do nich zaregistrovať nájdete v článku:
https://pracanadoma-skusenosti.eu/internetove-penazenky/

Dátum: 17.04.2016

Vložil: Šimon

Titulok: Vek

Od koľko rokov sa dá na stránke registrovať? Ako si som sa nemohol dopátrať tej informácie.

Dátum: 18.04.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Vek

Pri slovenskom národnom paneli je to od 15 rokov, pri Marketagent netuším, ale predpokladám, že to môže byť rovnako.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok