Marketagent - ako si zarobiť vypĺňaním dotazníkov?

Existuje viacero spoločností, ktoré sa venujú prieskumom trhu. Medzi ne patrí aj Marketagent. Okrem toho, že vykonáva prieskum trhu na internete, poskytuje aj možnosť zarobiť si nejaké peniažky. V tejto recenzii sa na spoločnosť Marketagent pozrieme podrobnejšie, povieme si niečo o podmienkach registrácie, kto sa môže zapojiť do vyplňovania online dotazníkov a aké sú odmeny za vypĺňanie. Na záver napíšem niečo o mojich skúsenostiach a pridám aj pár tipov, ako dostávať viac pozvánok a dosiahnuť tak vyšší zárobok.

 

Stručná charakteristika

Marketagent je spoločnosť, ktorá za rok vykoná viac ako 800 štúdií.

Marketagent je spoločnosť, ktorá počas roka vykoná viac ako 800 štúdií a dennodenne do jej databázy pribudne približne 400 nových členov. Na to, aby tieto prieskumy mohli realizovať, potrebujú anketárov – čiže ľudí, ktorí im budú odpovedať na otázky. A práve to je možnosť, ako si môžete zarobiť. Pýtate sa, čo pre to potrebujete spraviť? Stačí sa jednoducho zaregistrovať na stránke marketagent.com. Po registrácii vás spoločnosť bude kontaktovať e-mailom. Vždy, keď budú potrebovať vaše služby, spoločnosť vás osloví e-mailom. Musím však upozorniť, že ide o nepravidelné kontaktovanie, pretože anketová vzorka sa vždy mení, podľa toho, o akú anketu ide. 

Určite vás bude zaujímať, koľko času vám zaberie vyplnenie dotazníka. Povedať však presný časový údaj je dosť náročné, pretože každý internetový dotazník má inú dĺžku. Niektoré sú dlhšie, iné kratšie.

 

Registrácia a vyplácanie

Určite vás poteší skutočnosť, že Marketagent vás nebude zavádzať žiadnymi vstupnými poplatkami. Registrácia je zdarma. Systém vyplácania je taktiež prepracovaný. Za vyplnenie, resp. účasť na internetovej ankete, sa na váš účet pripíšu bonusové body. Tieto body majú, samozrejme, cenu peňazí – napríklad 100 bodov predstavuje jedno euro. Na začiatku dokonca dostanete 150 bonusových bodov iba za registráciu.  Počet bodov za jeden vyplnený internetový dotazník je rôzny. Výška bodov sa určuje podľa toho, aký náročný bol dotazník časovo. Čiže, ľudovo povedané, čím viac otázok dotazník má, tým viac času pri ňom strávite a, samozrejme, dostanete aj viac bodov

Navštíviť web Marketagent Panel

Ak máte na svojom konte dostatok bodov, môžete si ich na výmennej burze zameniť za peniaze, ktoré vám prídu na účet, prípadne na elektronické peňaženky Paypal a Skrill. Alebo ich jednoducho môžete využiť na nákup produktov a služieb z ponuky partnerov Marketagentu. Zámena bodov je možná kedykoľvek. Ak však pôjde o hodnotu menšiu ako 15 eur a svoju odmenu budete chcieť zaslať na bankový účet, bude vám účtovaný poplatok vo výške 1 eura. Všetky možnosti, ako môžete využiť svoje zarobené peniaze, máte riadne vypísané na výmennej burze.

 

Zaujímavé, a dovolím si povedať, že aj solídne, na tejto spoločnosti je to, že v e-maile s ponukou vyplnenia dotazníka ste vždy zároveň informovaný aj o odmene. Potom je už iba na vašom zvážení, či daný dotazník vyplníte, alebo nie. Zároveň, všetky vaše osobné údaje podliehajú ochrane a nie sú podávané žiadnym tretím stranám. Ak sa zo systému chcete odhlásiť, čiže chcete ukončiť svoju aktívnu činnosť, môžete tak spraviť na hlavnej stránke. Na záver ešte dodám, že vaše údaje je potrebné stále obnovovať, ak nastane nejaká zmena. Napríklad, ak sa žena vydá, mala by túto skutočnosť vo svojom profile zmeniť, pretože môže zapadať do iných cieľových skupín.    

 

Tipy, ako dostávať viac dotazníkov a maximalizovať tak svoj zárobok

  • Poctivo si vyplňte registračné údaje – za to peniaze síce nedostávate, ale na základe týchto údajov systém určí, či ste vhodný kandidát na účasť v platenom prieskume.

  • Vyplňte profilové a dodatočné dotazníky – v kategórii „Typizácia“ máte možnosť rozšíriť svoj profil o dodatočné dotazníky, čím získate väčšiu šancu, že pozvánku na pripravovaný prieskum pošlú práve vám. Niektoré takéto dotazníky sú neplatené a slúžia len na rozšírenie profilu, iné sú platené.

  • Kolotoč prieskumov – ak ste nespokojný s počtom online dotazníkov, ktoré vám na e-mail prichádzajú, odporúčam sledovať sekciu „Kolotoč prieskumov”. Nájdete v nej ďalšie prieskumy. Tie sa striedajú pomerne rýchlo, preto by ste túto kategóriu mali navštevovať pravidelne, ideálne každý deň.

  • Používajte aplikáciu od Marketagent - s touto aplikáciou vás bude spoločnosť - okrem bežných prieskumov - pozývať aj na vykonanie malých mikroúloh. Tie budete môcť vykonať pohodlne z vášho smartfónu.

  • Aktivujte si správy v prehliadači – v kategórii „Oznámenia prehliadača” môžete aktivovať možnosť, aby vám pozvánky na zúčastnenie sa ankety chodili formou push správ. Tieto správy bude zobrazovať váš prehliadač. Nemusíte mať dokonca ani spustenú stránku Marketagent.com, stačí, keď budete mať otvorený prehliadač, a aplikácia vás upozorní na nový prieskum. Je to výborná pomôcka.

  • Aktualizácia údajov – pri každej, čo i len menšej zmene vo vašom živote vám odporúčam aktualizovať si svoj profil. Môže to byť ďalšia príležitosť, ako dostávať viac pozvánok.

 

Moje skúsenosti

Moje skúsenosti s touto spoločnosťou sú viac než pozitívne, spoľahlivo vyplácajú už viac ako rok. Doposiaľ som s nimi nemusel riešiť ani jeden problém, na rozdiel od iných spoločností, ktoré sa takisto venujú prieskumu trhu vypĺňaním ankiet a dotazníkov. Jediná vec, ktorá mi robí vrásky na čele, je nižší počet dotazníkov a ankiet ako v minulosti. Snáď sa to ale v budúcnosti zlepší.

 

Ako som už spomínal vyššie, po registrácii si nezabudnite vyplniť svoj profil a tiež profilové dotazníky (v sekcii „Typizácia" by vám postupne mali pribúdať mini-dotazníky. Za tie peniaze nedostávate, možno vo výnimočných prípadoch). Mne tu ale momentálne svietia 3 dotazníky na vyplnenie, o ktorých som ani nevedel, a z toho 2 sú platené. Na základe nich vás budú pozývať do prieskumov. Ak ich nevyplníte, môže sa stať, že vás do žiadneho prieskumu nepozvú. 

Taktiež vám odporúčam aktivovať si oznámenia prehliadača. Ten vás vždy upozorní na nový prieskum. Nemusíte teda ani nejako často sledovať e-mailovú adresu, stačí mať otvorený prehliadač a budete dostávať upozornenia na nové príležitosti.

Určite nepochybíte ani aktiváciou aplikácie od Marketagent vo svojom smartfóne.

 

Len týmito 3 vyššie spomínanými „vylepšeniami“ mi narástol počet pozvánok na prieskum o 100 %.

 

Pár slov na záver

Určite nejde o podvod, nemusíte mať obavy z toho, že by vám niekto domov posielal nejaké nežiaduce produkty alebo že by vám volali nejakí šmejdi. Za tú dobu, čo som u nich zaregistrovaný, som nič také nespozoroval. Čo dodať? Marketagent považujem za jednu z najserióznejších spoločností, čo sa týka zárobku na internete. Registrovaným anketárom vyplatí každý rok vyše 2 milióny eur. Prečo si z tohto „koláča” neodkrojiť kúsok pre seba?

 

 Registračný odkaz do spoločnosti Marketagent.  

 

Podobných spoločností ako marketagent.com je viac, v článku zoznam spoločností venujúcich sa internetovému prieskumu trhu nájdete pár ďalších.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte so spomínanou spoločnosťou nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Marketagent

Dátum: 01.07.2018

Vložil: Joky

Titulok: Peniaze

Koľko penazí sa dá na marketagente priemerne za mesiac zarobit ? respektive kolko sa ti naposledy na nej podarilo zarobit ?

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Peniaze

Nejaké 3 eura za mesiac. Viem málo, ale ak máš podobných spoločnosti 30 a u každej zarobíš pár eur, tak to už je poznať. Normálnu prácu ti ale vypĺňanie dotazníkov nenahradí. Je to len na privyrobenie.

Dátum: 16.05.2016

Vložil: hawaika

Titulok: Platba

Dobry den, rada by som sa informovala ohladom vyplacania, je mozne priamo na ucet vyplatit, su za to nejake poplatky? Dakujem

Dátum: 31.05.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Platba

Žiadne poplatky. Peniaze je možné poslať si len na internetové peňaženky Paypal alebo Skrill, nie na bankový účet.

Čo sú to tie internetové peňaženky a ako sa do nich zaregistrovať nájdete v článku:
https://pracanadoma-skusenosti.eu/internetove-penazenky/

Dátum: 17.04.2016

Vložil: Šimon

Titulok: Vek

Od koľko rokov sa dá na stránke registrovať? Ako si som sa nemohol dopátrať tej informácie.

Dátum: 18.04.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Vek

Pri slovenskom národnom paneli je to od 15 rokov, pri Marketagent netuším, ale predpokladám, že to môže byť rovnako.

Dátum: 12.12.2015

Vložil: roman

Titulok: zmena emailu

Dobrý deň, potrebujem do marketagentu zmeniť email, mohli by ste mi nejak pomôcť , nedokážem sa s tým starim emmailom prihlásiť Ďakujem

Dátum: 12.12.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:zmena emailu

Zmeniť email? Nemáte na mysli náhodou heslo?

Ak sa so starým emailom nedostanete na marketagent účet, znamená to, že je problém v hesle. Prepnite si stránku do českého alebo slovenského jazyka a pri prihlasovaní kliknite na "Zabudli ste heslo" ? Napíšte email a oni vám naň pošlú nové heslo. Následne sa prihlásite s novým heslom na marketagent účet a tam by ste si mohli zmenil emailovú adresu.

Dátum: 19.10.2015

Vložil: Silva

Titulok: prosim o radu

Aky cas mam na to aby som vyplnila anketu, ktora mi pride na email?. Pytam sa preto lebo nedavno mi jeden taký email prisiel , no z osobnych dovodov som nan nemohla reagovat. Nasla som si cas az po nejakych 4 dnoch (doteraz som to vzdy vyplnila do 2 dni a vzdy to bolo ok) a ked som klikla na vyplnit dotaznik, alebo zucastnit sa ankety ci co to tam vlastne je, nabehla mi sprava, ze uz je koniec - anketa skoncila. Preto sa pytam, je nejaky stanoveny cas dokedy to vyplnat?

Dátum: 25.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:prosim o radu

"Kto skôr príde ten skôr melie"

Na čase podľa mňa až tak nezáleží. Niektoré ankety môžu byť otvorené aj po týždni a iné sa môžu skončiť už po jednom dni. Ankety sa totižto vždy môže zúčastniť len určitý počet ľudí. Môže to byť 1000 ľudí, 500, alebo len 100. Závisí to od inzerenta.

Vo vašom prípade sa stalo pravdepodobne to, že našli dostatočný počet adekvátnych užívateľov.

Pridať nový príspevok