Ako zvýšiť návštevnosť a tržby vášho projektu? Tu je pár možností.

Hľadáte spôsoby, ako sa lepšie presadiť v online svete? Chceli by ste patriť medzi lídrov vo svojej oblasti a vybudovať si vyššie povedomie o vašej značke či produkte? Zaujíma vás, ako sa dá za relatívne nízke náklady zvýšiť návštevnosť vášho projektu/e-shopu a taktiež jeho tržby? V tomto článku si predstavíme pár overených a osvedčených tipov, ako to dosiahnuť.

 

Affilbox – affiliate marketing môže zvýšiť vaše tržby až o 60 %

Zvyšte návštevnosť a zisky svojho e-shopu prostredníctvom Affilbox softwaru.

 

Afiiliate marketing funguje na veľmi jednoduchom princípe. Je to forma online marketingu, kde vy ako inzerent zaplatíte za reklamu až vtedy, keď potenciálny zákazník vykoná nejakú akciu vo vašom e-shope/projekte. Akciou môže byť napríklad registrácia v e-shope, vyplnenie kontaktného formulára alebo zrealizovanie objednávky.

Nemusíte teda platiť ani za zobrazovanie svojej reklamy a ani za kliky na svoje reklamné bannery. Za reklamu zaplatíte, až keď zákazník, ktorý sa preklikol na váš e-shop z nejakého blogu či magazínu, zrealizuje objednávku. Vy následne partnera, ktorý vás propaguje, odmeníte vopred dohodnutou províziou – nejaké % zo zisku.

 

Aké sú najväčšie výhody affiliate marketingu?

 • Nič neriskujete. Vaše reklamné bannery sa môžu zobrazovať na stovkách blogov a magazínov, vy im zaplatíte, až keď sa niekto preklikne na váš e-shop a vykoná nejakú akciu – nákup, vyplnenie formulára (pri pôžičkách) a pod. Dá sa teda povedať, že ide o najbezpečnejší druh online reklamy, pretože nemáte žiadne zbytočné náklady, lebo odmeny za propagáciu vyplácate až zo zisku.

 • Keď získate stálych zákazníkov, ktorí sa registrujú a nakúpia priamo cez váš e-shop, neplatíte ďalšiu a ďalšiu províziu z predajov. Tú získa majiteľ blogu či magazínu jednorazovo.

 • V SR je táto forma marketingu stále v plienkach. Affiliate marketing zatiaľ využíva len nízke percento predajcov, takže stále máte šancu byť lepším než vaša konkurencia.

 • Ak porovnáme affiliate marketing s PPC a PPM reklamou, pri affiliate nerastie cena. Na reklamných systémoch PPC, akým je Facebook, Sklik, Google AdWords, rastie cena za kľúčové slová každý rok. Navyše ďalšou nevýhodou je i to, že inzerent musí platiť za reklamu vopred, pričom nevie, či vôbec bude účinná a či prinesie nejaký úspech. U affiliate marketingu toto riziko odpadá.

 

Vytvorenie vlastného affiliate programu je časovo náročné a stojí veľa peňazí (zabezpečiť a zaplatiť programátora, najať si affiliate manažéra, ktorý sa bude starať o partnerov/blogerov atď.). Lepším variantom je využiť portál Affibox.cz, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie affiliate software v Česku a na Slovensku.

Affilbox je nástroj na prevádzku affiliate programu, ktorý ponúka prehľadnosť a jednoduchosť. Hneď po prihlásení máte pred sebou prehľadné štatistiky a niekoľko meradiel, vďaka ktorým môžete vyhodnocovať úspešnosť svojich kampaní (počet kliknutí za daný mesiac, počet konverzií, celkový zárobok e-shopu/projektu a pod.).

Software je kvalitne prepracovaný na 21. storočie a mnoho vecí zvládne i bez vašej priamej účasti.

 

Na Affilboxe si môžete pohodlne nastaviť zľavnené kupóny, exportovať štatistiky a nechať automaticky schvaľovať provízie pre svojich partnerov. 

 

Ďalšou výhodou je určite aj možnosť prispôsobiť si administráciu vlastným potrebám. Ak vám nevyhovuje prednastavený štýl a grafika administračného rozhrania, môžete si ho zmeniť tak, ako uznáte za vhodné.

Tešiť sa môžete taktiež na rozsiahly manuál, určený aj pre začiatočníkov. Ak si neviete dať s niečím rady a nechce sa vám využiť telefonickú podporu alebo live chat s operátorom, môžete použiť pomocníka.

 

Každým rokom čoraz viac firiem využíva Affilbox. Niet sa čo čudovať, veď len za posledný mesiac priniesol obchodníkom obrat za niekoľko desiatok miliónov Kč. A čo vy, pridáte sa tiež? Affilbox ponúka novým klientom možnosť vyskúšať si ich software zdarma v 14-dňovej skúšobnej verzii. Začať môžete tu.

 

Ak vám tieto informácie nestačia, odporúčam prečítať si plnú recenziu na Affilbox.

 

Whitepress – získajte nových zákazníkov a budujte pozície vo vyhľadávačoch

Ako nakopnúť svoj online biznis vďaka Whitepress.

 

Whitepress je trhovisko medzi inzerujúcimi firmami a blogermi/majiteľmi webových stránok.

Ide o reklamný systém PPP (Pay Per Post – platba za článok), ktorý funguje na princípe nákupu a publikácie reklamných článkov a spätných odkazov na stránkach online magazínov s vysokou návštevnosťou.

 

Prečo využívať reklamný systém PPP? Vďaka tejto forme reklamy môžete:

 • budovať povedomie o svojej značke či produkte,

 • vylepšiť image – kvalitný článok zverejnený na autoritatívnom webe, ako je napríklad aktuality.sk, posilňuje image vašej značky.

 • podporiť SEO a linkbuilding – ak budete nakupovať PR články a spätné odkazy na kvalitných magazínoch, podporíte tým autoritu svojho projektu, a tým aj lepšie pozície v Google SERPE.

 • zvýšiť návštevnosť svojho projektu a získať nové konverzie. Reklamné odkazy v článkoch môžu mať úspešnosť klikania až 20 %. Oproti bannerovej (obrázkovej) reklame, kde sa úspešnosť klikania pohybuje len okolo 1 až 4 %, je to obrovský rozdiel. Len na porovnanie, kým pri tisícke zobrazení banneru sa preklikne na váš projekt/e-shop len 10 až 40 ľudí, pri kvalitne napísanom PR článku to môže byť až 200 potenciálnych zákazníkov.

 

Ako začať?

Zaregistrujte sa na stránke whitepress.sk a pridajte do systému svoj reklamný článok. Ak nemáte napísaný žiadny článok, objednajte si jeho napísanie trebárs aj od Whitepress, ktorý spolupracuje s viac ako 60 copywritermi a novinármi.

Následne si pomocou vyhľadávača vyberte, kde by ste chceli publikovať svoj článok. Whitepress spolupracuje s viac ako 17 000 blogermi a influencermi (ktorí majú dokopy desiatky miliónov návštevníkov) vo všetkých oblastiach – auto-moto, gastronómia a recepty, zdravie a krása, bývanie a veľa ďalších, takže máte z čoho vyberať.

 

Samozrejme, ak je váš projekt/e-shop zameraný na predaj bytových doplnkov/bývanie, nebudete chcieť publikovať svoj článok v magazíne o varení.

 

Vyberať si môžete podľa niekoľkých parametrov, ja vám odporúčam zamerať sa hlavne na to, aby daný magazín mal pravidelne aktualizovaný svoj obsah, rozumnú cenu za zverejnenie článku a kvalitné parametre SEO (istotne je lepšie zaplatiť 100 eur za zverejnenie článku na autoritatívnom webe ako 20 Kč na neznámom webe s nízkou návštevnosťou).

Ak budete pevne rozhodnutí, že práve daný magazín je vhodný pre váš PR článok, oslovte blogera a objednajte si jeho služby. Platiť môžete prostredníctvom internetovej peňaženky PayPal alebo bankovým prevodom.

Na záver použite bezplatný sledovací skript od Whitepress a sledujte interakcie čitateľov na svoj PR článok. Koľko z nich sa preklikne na váš e-shop/projekt a vykoná požadovanú akciu?

 

Aké sú ďalšie výhody spolupráce s Whitepress?

 • Whitepress používa komplexný vyhľadávač majiteľov magazínov a denne aktualizuje viac než 20 parametrov (merateľných položiek). Budete mať teda dostatok informácií o magazíne, v ktorom by ste chceli zverejniť svoj článok.

 • Whitepress pôsobí v 17 krajinách, web má preložený do 12 jazykov. Nechýba ani angličtina a nemčina. Ak teda máte e-shop/projekt vo viacerých jazykových mutáciách, stačí vám registrovať sa iba v slovenskej verzii Whitepress a môžete objednávať reklamný priestor na svoje PR články vo všetkých krajinách.

 • Profesionálny zákaznícky servis a atraktívne ceny.

 

PPP systémy, ako napríklad Whitepress, sú skvelou možnosťou, ako získať nielen nových zákazníkov z tematických magazínov, ale ponúkajú taktiež možnosť budovať organickú návštevnosť z vyhľadávačov (Google, Bing, Seznam atď.). Prostredníctvom tejto formy reklamy budujete autoritu svojho projektu, čo môže mať v budúcnosti pozitívny vplyv na pozície v Google SERPE. Kto by nechcel, aby sa jeho webová stránka zobrazovala na popredných pozíciách vo vyhľadávačoch?

Ak vás Whitepress zaujal, dajte tomu šancu. Začať môžete tu.

 

Ak vám tieto informácie nestačia, odporúčam prečítať si plnú recenziu na Whitepress.

 

Rozhodne si prečítajte aj diskusné fórum, je pravdepodobné, že tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

V prípade, že máte nejaké otázky alebo sa chcete takisto podeliť so svojimi skúsenosťami a poznatkami, neváhajte a napíšte do diskusie.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Kniha

Ďalšie možnosti podnikania

Nákup platených článkov a PR odkazov cez PPP systémy

07.03.2021 09:14
Nakupovanie PR článkov a reklamných odkazov je jedna z najpoužívanejších foriem linkbuildingu. Vďaka takejto reklame môžete získať na svoj projekt nielen nových návštevníkov (potenciálnych zákazníkov), ale pomôže vám budovať aj lepšie pozície vo vyhľadávači Google. Možností, ako a kde získať spätné odkazy či nakúpiť reklamné články, je hneď niekoľko. V tejto recenzii sa budem venovať predovšetkým porovnaniu niekoľkých systémov PPP (Pay Per Post), no zmienim sa aj o ďalších možnostiach. Aj o takých, kde sa...

Čo je affiliate marketing, ako funguje a návod, ako začať

21.11.2020 08:52
Dať o sebe vedieť, mať istotu, že ľudia majú povedomie o vašej značke. To je vo svete, ktorého alfou a omegou je internet, absolútne nevyhnutné – inak vaše meno zapadne a zbytočne prídete o tisíce potenciálnych zákazníkov. Bez reklamy sa skrátka žiadny produkt alebo služba ponúkať ani nedá a existuje viacero ciest, ako sa širokej verejnosti elegantne pripomenúť. A čo takto affiliate marketing? Ten dáva zarobiť nielen partnerom, ktorí získajú na kliknutiach zaujímavú províziu, ale aj firmám, ktorým už onedlho patrične narastú...

Recenzia na Whitepress.sk – aké možnosti ponúka tento portál?

03.11.2020 13:33
Medzinárodná spoločnosť, ktorá pôsobí vo viac ako desiatich krajinách vrátane Slovenskej republiky a teraz expanduje do ďalších. Príjemné administratívne rozhranie, bleskové výplaty a až 3 možnosti, ako si zarobiť. To je len stručný prehľad výhod, ktoré ponúka PPP portál Whitepress.sk. Portál, ktorý blogerom (majiteľom webov) zarobí pekné peniaze a inzerujúcim firmám zvýši návštevnosť ich projektu, no a, samozrejme, aj tržby. A aké sú ďalšie výhody spolupráce s portálom Whitepress?   Čo je Whitepress.sk Whitepress je trhovisko, ktoré...

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pre firmy - online marketing

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok