Ysense je zaujímavý spôsob, ako si privyrobiť na nete

Čo je to Ysense a aké možnosti zarábania ponúka?Flexibilný spôsob, ako prísť k peniazom, brigáda, ktorej môžete venovať svoj voľný čas a výborne ho tak zúročiť. Presne to je ysense.com, web, kde dostanete zaplatené za určité úkony. Môže to byť vyplňovanie dotazníkov, vykonávanie mikroúloh, ale pokojne aj len surfovanie naprieč internetom so špeciálnym Toolbar. V tejto recenzii si postupne predstavíme všetky možné spôsoby zarábania s Ysense a tiež tipy, ako zvýšiť svoj príjem. Nakoniec si môžete prečítať moje skúsenosti, či mi vyplatili peniaze a či nejde o podvod.

 

V prevádzke je už pekných pár rokov

Ysense funguje už od roku 2007 (do augusta 2019 fungoval pod názvom Clixsense), za tú dobu vyplatila svojim členom desiatky miliónov dolárov (na začiatku roka 2019 presiahla celková suma hranicu 37 miliónov USD). Prevádzkovateľ sídli v USA, v meste Hampstead, na východnom pobreží neďaleko Jacksonville. Zaregistrovať sa, samozrejme, môžete, nech už ste odkiaľkoľvek, nielen z USA, Česka alebo Slovenska. V roku 2012 spustila Ysense prieskumy trhu, v ktorých opakovane získala výborné hodnotenie od spoločnosti Lucid.

 

 Úvodná stránka spoločnosti ysense.com.  

 

Od začiatku existencie bolo vykonaných viac ako sedem miliónov registrácií. Podmienok je minimum, registrovať sa môžu osoby staršie ako šestnásť rokov.   

 

Pár možností, ako zarobiť na Ysense

Portál ysence.com neponúka možnosť zarobiť si peniaze iba vypĺňaním dotazníkov. Existujú minimálne ďalšie 3 spôsoby, vďaka ktorým si môžete celkom slušne privyrobiť. Poďme si tie možnosti postupne predstaviť.  

 

1. Online prieskumy

Prvým možným spôsobom privyrobenia si je vyplňovanie dotazníkov, čo iniciujú vybrané svetovo preslávené obchodné značky. Cieľ je jasný. Získať spätnú väzbu od spotrebiteľov, čo zlepšiť, ktorým smerom sa vydať a podobne. Každý deň je tu nejaká zaujímavá novinka, ktorá pokrýva inú časť trhu - raz hodnotíte sušienky, inokedy zasa značku elektroniky. Skutočne rôznorodá zábava, pri ktorej sa nebudete nudiť a získate pár dolárov navyše do svojej peňaženky. Vyplňovanie platených dotazníkov bude tvoriť hlavnú časť vášho zisku. V kategórii „Surveys" (prejdite na stránku TU) v hornom menu nájdete všetky podrobné informácie, ako aj pozvánky na účasť v prieskumoch.

 

V kategórii Surveys nájdete pozvánky k aktuálnym prieskumom.


Niektoré inzertné spoločnosti a výskumníci (to sú tí, ktorí zadávajú dopyt) vás vyplatia okamžite po vyplnení dotazníka, u niektorých prieskumov sa môže stať, že na odmenu budete musieť čakať až 30 dní. Sú to tie, pri ktorých nájdete červenú vlajku.  

 

Súčasťou kategórie je aj „Daily Survey Routers", kde budú postupne rotovať ďalšie pozvánky na prieskumy. Z tohto dôvodu vám odporúčam sledovať túto stánku pravidelne, ideálne každý deň.

 

2. Mikro úlohy

Ďalšou kategóriou, ktorá môže zvýšiť váš zárobok na stránke ysense.com, sú rôzne mini úlohy a mikropráce. Momentálne, v čase písania tohto článku, sa tam nachádza 8 úloh, ktoré čakajú na zhotovenie. Priznám sa, že táto sekcia ma až tak neláka, pretože tie odmeny za dokončenie úloh sa pohybujú od $ 0,01 až $ 0,10. Čo je však rozhodne zaujímavé, je to, že TOP 10 najlepších a najšikovnejších pracovníkov si môže každý týždeň rozdeliť bonus $ 100. Najlepší zarobí $ 50, druhý $ 20, tretí $ 10 atď. V tejto kategórii s názvom „Tasks" nájdete všetky podrobné informácie, ako aj rebríčky TOP najlepšie pracujúcich užívateľov za 24 hodín, za týždeň, za posledný mesiac a tiež celkovo. Aj túto kategóriu odporúčam sledovať každý deň.

 

Ďalšou kategóriou, ktorá môže zvýšiť váš zárobok, sú rôzne mini úlohy a mikro práce.

 

3. Sekcia ponuky - alebo Offers

Tu nájdete niekoľko ďalších možností, ako zvýšiť svoj príjem. Ide o rôzne ponuky práce a úlohy typu otestujte konkrétny produkt, vytvorte si konto na tom či onom webe, vyskúšajte novú internetovú službu a podobne. Za všetky tieto úlohy dostanete zaplatené. Priznám sa, že túto možnosť až tak nevyužívam, aj keď to vyzerá, že práve táto kategória môže zarábať najviac. Momentálne sa tam nachádzajú dve ponuky, jedna je ohodnotená sumou 0,01 dolára, druhá až 5 dolármi.  

osobná franšíza

4. Odporúčania priateľom

Niekto z rodiny, známych alebo priateľov sa registruje cez váš unikátny odkaz. Vy za to získate bonus od $ 0,10 do $ 0,30, ale aj zaujímavú províziu za ich aktivitu - 20 % z ich zárobku. Osem línií referralov hneď tak niekto neponúkne, takže nemusí skončiť pri tom, že sa registruje jeden váš kamarát, ale aj jeho kontakty môžu znamenať malý bonus pre vaše konto. Keď sa to potom spočíta, štýlom centík ku centíku, čoskoro sa dostanete na zaujímavú sumu, a o tú predsa ide, alebo nie?

  

5. Hranie online hier

Môžete hrať aj online hry. Je tu celý rad hier, ktoré vás môžu zabaviť počas dlhých letných večerov, nenáročné klikačky alebo malé výzvy, pri ktorých si užijete veľa zábavy. Bohužiaľ, sú len pre zábavu, Ysense už na nich neumožní zarobiť ani cent.

 

 Na stránke je možné hrať aj online hry, bohužiaľ už nie za peniaze.  

 

Tipy, ako dostávať viac dotazníkov a maximalizovať zárobok

1. Vyplňte si svoje registračné údaje pravdivo – prvý, veľmi dôležitý krok. Ak nechcete mať v budúcnosti problémy s výberom peňazí, určite odporúčam vyplniť registračné údaje pravdivo. Ak je to možné, pri registrácii nepoužívajte klasické e-mailové schránky (centrum.sk a pod). Najlepší bude gmail.com, kde nič nezapadáva do spamu, a tak vám neunikne ani tá najmenšia drobnosť okolo prevádzky Ysense. Ale to je len drobná rada, ktorou sa vôbec nemusíte riadiť - záleží na vašich zvyklostiach a najmä na čase, ktorý celému systému venujete.  

 

2. Vyplňte si svoj Surveys profile - je to prvá vec, ktorú by ste mali urobiť po registrácii. Len čo sa prihlásite do svojej administrácie, v hornom menu nájdete kategóriu „Surveys". Keď na to kliknete, otvorí sa vám stránka, na ktorej sa bude nachádzať modrý panel vyzývajúci k vyplneniu svojho dotazníkového profilu - Surveys profile.  

 

Nájdete tam presne tento nápis: „Please complete your profile by Clicking on the Surveys PROFILE button above to unlock more relevant surveys". 

 

Je to len 9 základných otázok, napríklad či ste žena, alebo muž, koľko máte rokov, kde pracujete, koľko ľudí žije vo vašej domácnosti, či máte nejaké deti, prípadne či s vami žijú osoby mladšie ako 18 rokov. Na základe tohto vášho profilu Ysense zistí, či ste vhodná osoba na vyplnenie aktuálneho prieskumu. Ak nie, nevadí, už čoskoro určite príde ďalší prieskum, ktorý bude vhodný práve pre vás.  

 

Výhodou je teda hlavne to, že vám ysense.com bude posielať relevantné prieskumy, o ktoré by ste mohli mať záujem a pri vypĺňaní ktorých sa rozhodne nebudete nudiť.

 

3. Vyplňujte aj dodatočné dotazníky - ak vám niekedy Ysense pošle doplňujúci dotazník, tak ho vyplňte. Peniaze zaň pravdepodobne nedostanete, ale v budúcnosti budete mať vyššiu šancu dostať sa k zaujímavejším a hlavne lepšie finančne ohodnoteným prieskumom. V kategórii „Surveys" totiž nájdete okrem pozvánok na prieskumy Survey Invites aj rubriku „Daily Survey Routers". To je samozrejme ďalšia príležitosť, ako zvýšiť svoj zisk.

 

4. Používajte aplikáciu od Ysense - vďaka tejto aplikácii vás bude Ysense pozývať okrem bežných prieskumov aj k rôznym mikroúlohám. Tie budete môcť vybaviť pohodlne zo svojho smartfónu. Výhoda je jasná snáď každému. Telefón máte poruke stále a na nejakú ponuku môžete reagovať takmer okamžite. V prípade počítača sa môže stať, že sa k nemu dostanete až večer, a to už pozvánka na prieskum či mikroúlohu nemusí byť aktuálna.

 

5. Stiahnite si Ysence Toolbar - ClixAddon - je to ďalšia malá pomôcka, vďaka ktorej budete upozornení na možnosť privyrobiť si skôr, než sa o nej vôbec dozvedia ostatní, ktorí ClixAddon vo svojom prehliadači nemajú. A rovnako tak môžete napríklad počúvať rádio alebo si overiť aktuálny stav svojho účtu - praktických vecí by sa tu našlo určite viac. A malá ikonka určite nebude pri každodennom surfovaní na internete nikoho obťažovať, však? Ako som už spomínal, niekedy je počet miest pre dotazníky a prieskumy trhu obmedzený. Teda kto skôr príde, ten má výrazne väčšiu šancu, to je celá veda!

 

 ClixAddon toolbar je užitočná pomôcka, vďaka ktorej si môžete overiť stav svojho konta.  

 

Túto aplikáciu si stiahlo už viac ako milión užívateľov tohto webu. Ikona je dostupná pre prehliadače Google Chrome a Firefox.  

 

6. Udržujte svoj profil aktuálny - pravidelne aktualizujte svoj profil pri každej, čo i len menšej zmene. Môžete tým spadať do ďalších cieľových skupín, čo v konečnom dôsledku bude znamenať viac dotazníkov na vyplnenie, a tým aj vyšší zisk.  

 

Ysense ponúka aj zaujímavé bonusy

Za každých nazbieraných päťdesiat amerických dolárov z dotazníkov vás čaká milý päťdolárový bonus. Získať môžete aj bonusy za každodenné prihlásenie a pravidelnú aktivitu. Samozrejmosťou je aj detailný rozpis všetkých pripísaných financií, takže máte perfektný prehľad o tom, koľko ste zarobili a v ktorý deň (a dokonca aj hodinu, až tak sú totiž štatistiky presné). Tieto informácie nájdete v kategórii „Checklist Bonus History".  

 

Ak splníte denný „harmonogram", môžete svoj zárobok zvýšiť až o 12 %. A čo vlastne musíte urobiť, aby ste mali nárok na tento bonus? Nič zložité, iba jednu z týchto úloh:

  • dokončíte aspoň desať mikroúloh; alebo
  • dokončíte aspoň dva prieskumy alebo ponuky; alebo
  • dokončíte aspoň päť mikroúloh a buď jeden prieskum, alebo jednu ponuku.  

 

 

Ďalšie štedré bonusy získate aj tým, že do systému privediete svojich priateľov. Za každú aktívnu osobu dostanete 0,1 až 0,3 USD. Po tom, čo váš referral zarobí prvých 5 dolárov, vy dostanete odmenu 2 doláre.

 

Koľko si vlastne môžem zarobiť?

Na túto otázku je ťažké odpovedať, pretože to môže byť u každého inak. Niekto si zarobí len 5 dolárov mesačne a niekto iný aj 50 dolárov. Všetko závisí od toho, ako často budete pozvaní na prieskumy, ako často budete pracovať aj na mikroúlohách a či tento zárobok budete odporúčať aj svojim priateľom. Nižšie si môžete prečítať moje skúsenosti so stránkou ysense.com a aj reálne čísla.  

 

Aké je výplatné minimum a aké sú možnosti platby?

Výplatné minimum je suma, ktorú musíte nazbierať, aby ste mohli požiadať o vyplatenie peňazí. Dôkazov o tom, že ide o stabilnú spoločnosť, ktorá naozaj vypláca odmeny, nájdete naprieč internetom naozaj veľa, takže rozhodne nejde o žiadny podvod. Funguje veľmi jednoducho, preplatí nazbierané peniaze vždy v amerických dolároch. A koľko metód platby vlastne existuje? Je to napríklad:

 

  • Dwolla - bez poplatkov, peniaze sa prevedú do piatich pracovných dní, minimálna výplatná suma 10 USD,

  • Payoneer - poplatok dva doláre, prevod počas piatich pracovných dní, minimálna výplatná suma 20 USD,

  • Skrill - poplatok je 1 % z celej sumy, prevod do piatich pracovných dní. Na svojom účte musíte nazbierať minimálne 10 USD, až potom dostanete svoje zarobené peniaze na online peňaženku Skrill,

  • Tango Card - žiadne poplatky, do piatich pracovných dní, minimom je desať dolárov.

 
 

Moje skúsenosti

Na stránke ysense.com som sa zaregistroval niekedy v decembri 2018 a to aj napriek tomu, že na internete som našiel pomerne dosť negatívnych recenzií. Samozrejme, je aj veľa pozitívnych recenzií. Takto je to asi pri každom online projekte.

Napriek negatívnym ohlasom som sa rozhodol vyskúšať to na vlastnú päsť s tým, že aspoň na môj web napíšem o Ysense recenziu. Pýtate sa, ako som teda dopadol?

Prvú žiadosť o vyplatenie peňazí som poslal ešte v decembri, a to po dosiahnutí výplatného minima 10 USD. Transakcia prebehla úspešne. Tento rok som požiadal o výplatu ešte dvakrát a v oboch prípadoch mi bez najmenších problémov poslali peniaze na môj Skrill účet. Nemám teda dôvod sťažovať sa. Jedinou miernou nevýhodou je to, že pri prevode mi Skrill strhol oveľa vyšší poplatok ako je 1 %.

Samozrejme, našla by sa aj ďalšia vec, ktorá mi prekáža, a to je absencia PayPalu. Ysense už bohužiaľ nevypláca odmeny cez Paypal, čo mnoho ľudí môže odradiť. V každom prípade, možností pre vyplatenie peňazí je pomerne dosť, stačí si len vybrať.

 

A aká je priemerná výška zárobku za mesiac?

Čo sa týka výšky zárobku, je to rôzne. V priemere sa pohybuje okolo 15 dolárov. Jeden mesiac to môže byť 10 USD, ďalší pokojne aj 30 USD. Všetko závisí od toho, aké prieskumy a úlohy/ponuky budete mať k dispozícii. Raz som mal dokonca v sekcii „Offers" ponuku na 5 USD za vyskúšanie a ohodnotenie jednej webovej stránky.

Podotýkam, že tento online zárobok som doposiaľ nikomu neodporúčal, takže nemám žiadne zisky z ďalších ľudí a tiež nemám nainštalovaný toolbar ClixAddon, ktorý by ma okamžite upozorňoval na nové ponuky a prieskumy. Často sa teda stane, že keď sa k tomu dostanem, je už prieskum neaktuálny. Ak zapracujem na týchto chybách, môže byť ten mesačný príjem ešte vyšší.

 

Pár slov na záver

Z môjho pohľadu je Ysense jednou z najlepších možností privyrobenia si, aspoň spomedzi tých projektov, o ktorých som doteraz napísal recenziu. Niežeby ste mohli dať v práci automaticky výpoveď, ale milý bonus sa hodí napríklad ako príspevok na dovolenku, a pritom sa ani nezapotíte. Čo viac chcieť, však?  

Ak teda máte každý deň aspoň trochu voľného času, môžete to vyskúšať. Je to, samozrejme, zadarmo, nikdy neplatíte žiadne vstupné ani mesačné poplatky.

 

Prejsť na stránku a registrovať sa.

 

Ak ste v tejto recenzii nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete zaujímavé informácie k téme. 

Máte nejaké skúsenosti so stránkou ysense.com? Ak áno, čo hovoríte na tento spôsob zárobku na internete? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každý názor si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.  

 

Podobných firiem ako Ysense je oveľa viac, v článku  Zoznam spoločností venujúcich sa vyplňovaniu dotazníkov a ankiet nájdete pár ďalších. Ak sa zaregistrujete do viacerých podobných firiem, budete sa môcť zúčastniť vyššieho počtu prieskumov, čím si zarobíte viac.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Ysense

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok