Swagbucks - zahraničný portál, kde môžete zarobiť

PTC systém Swagbucks ponúka zaujímavý zárobok. Má svoju vlastnú aplikáciu na Google Play, je v prevádzke od roku 2008 a má množstvo spokojných používateľov. Reč je tentoraz o portáli Swagbucks.com, vernostnom programe založenom v kalifornskom El Segundo. Ako vám môže prospieť, čo si na ňom môžete nájsť? Zárobok rôznymi cestami, to predovšetkým! Aktuálne čísla snáď hovoria za všetko, sú tu už totiž milióny registrovaných používateľov a ich zárobok presiahol astronomickú sumu 500 milión dolárov. Odmeny za to, že sa budete vlastne baviť. Poďme si tento portál trochu bližšie predstaviť.

 

Článok bol aktualizovaný v júli 2023.

 

Vyplniť dotazník alebo si zahrať hru

Možnosti zárobku prostredníctvom swagbucks.com sú veľmi široké a platí, že sa snáď nikdy nebudete nudiť. Začať môžete napríklad s dotazníkmi na rôzne témy, ktoré majú za úlohu zisťovať vaše skúsenosti s určitým produktom alebo názor na nejakú záležitosť – skrátka a dobre – klasické internetové dotazníky, čo môžu trvať zopár minút alebo aj dlhší čas, no odmenu za ne získate hneď po vyplnení

 

Viac ako dvadsať miliónov aktívnych členov je širokou komunitou a nové dotazníky pribúdajú každý deň. 

 

Zadávateľmi sú zvyčajne veľké firmy, ktoré chcú zistiť či overiť si názory širokej verejnosti a konať v tomto duchu pri svojej každodennej práci. Bez limitov, bez mantinelov môžete vyplniť toľko dotazníkov, koľko budete chcieť, respektíve na koľko si nájdete čas. Služby, výrobky, hodnotenie, záleží na téme, obvykle je všetko úplne jasné už od začiatku. 

 

Swagbucks rozdal svojim členom na odmenách už cez 500 miliónov USD.

 

Väčšinou získate za svoju prácu 40 až 200 SB bodov, ktoré potom môžete vymeniť za poukážky do rôznych obchodov, prípadne aj za hotovosť zaslanú klasicky na PayPal. V prepočte potom každý bod predstavuje cent amerického dolára, teda 100 bodov sa rovná jednému doláru.

 

K dispozícii je tiež testovanie produktov

Vďaka Swagbucks.com si môžete v praxi vyskúšať produkty, ktoré potom budete hodnotiť (vhodné skôr pre komunitu žijúcu v USA, ale v systéme sú určite aj globálne firmy, ktoré pôsobia aj na Slovensku). Dnes už klasická vec, firma vám dá na používanie svoj výrobok alebo ponúkne rovno vzorky zadarmo a bude chcieť za to váš názor. Samozrejme, svojimi slovami – ale rozhodne by malo ísť o dôkladnú recenziu, kde opíšete svoje skúsenosti s konkrétnou značkou. Nad najdlhšími dotazníkmi strávite minimálne 40 minút, takže si pripravte dostatok času, však dostanete za ne aj dobre zaplatené. Priemerný čas, ktorý budete musieť venovať konkrétnym dotazníkom, je asi dvadsať minút a o odmene sa dozviete vopred.

 

osobná franšíza

Niektoré prieskumy majú ale určité požiadavky, napríklad znalosť cudzieho jazyka (ešte okrem angličtiny, ktorú pre Swagbucks potrebujete úplne bezpodmienečne). Po krátkom úvode možno budete prekvapení, že nespĺňate konkrétne kritériá, a teda budete, bohužiaľ, odmietnutí. To však nech vás určite nijako neodradí, veď budú aj ďalšie dotazníky! Za jeden môžete dostať v priemere 50 až 100 SB, teda cca pol dolára až dolár

Platba za dotazníky je niekedy okamžitá, inokedy čakáte jeden až dva týždne, zvyčajne toľko, kým sa celý projekt dokončí a zaplatí. Rozhodne sa však neobávajte, pretože sa peňazí určite dočkáte – Swagbucks nie je nejaký podvod, ktorý by vás zbytočne pripravil o čas. Práve naopak, kladne ho hodnotí milióny používateľov a spokojne si vďaka nemu privyrábajú. Nielen v USA, ale po celom svete.  Registrácia je podmienená  v zásade len tým, že používateľ musí mať 13 rokov a viac – nedospelí ale budú musieť získať súhlas rodičov. Teenageri v USA si vďaka Swagbucks zvyčajne prídu na pár pekných poukážok do rôznych obchodov. Ktoré sú k dispozícii?

 

Niekoľko tisíc možností výberu pre každého

Gift Card do Amazonu, ktorú môžete mať už od hodnoty 500 bodov, respektíve piatich amerických dolárov. A ako iste viete, Amazon ponúka všetko, na čo si len spomeniete. Doplniť šatník môžete prostredníctvom poukážky na Zalando. 

Alebo si chcete nechať nazbierané body previesť na reálne peniaze? Výplatu si môžete poslať na váš PayPal účet už od 1 000 bodov, teda desiatich dolárov. 

Aké ďalšie možnosti zarábania ponúka Swagbucks?

 

  • Cashback. To je v súčasnosti populárna záležitosť, ktorú poznáte napríklad aj vďaka slovenským bankám. Nakúpite v určitom obchode cez prekliknutie, všetko urobíte rovnakým spôsobom, ako ste už roky zvyknutí. Snáď len s tým rozdielom, že dostanete späť malú časť peňazí z vášho nákupu – obvykle ide o 1 – 5 % zo zaplatenej sumy.

  • Hranie hier. Tu je veľmi široký výber, môžete si skrátiť dlhú chvíľu pri čakaní na určitú vec jednoducho tým, že budete hrať a niečo málo si zarobíte. Prečo strácať čas ničnerobením? Karty alebo skákacie hry, logické hádanky či obľúbená hra s prvkami stredoveku Rise Kingdoms.

  • Sledovanie videí. Ďalšia činnosť, ktorá je pre mnohých zábavná, ale môže znamenať aj určitý drobný zárobok. Športové či hudobné videá, niečo o celebritách a móde, záleží na vkuse.

 

Cashback nakupovanie je zaujímavým spestrením, ako si na tejto stránke prilepšiť.

 

Obľúbené obchody pre Cashback sú napríklad WorldRemit alebo UberEats, ponuka býva rôzna, ale iste si vyberiete "to svoje". Hovoriť sa dá aj o Amazone, Safeway, Groupon alebo CVS Pharmacy, je to skutočne pestrý svet. Stačí naskenovať pokladničný doklad a odmena je vaša, kupóny budú plne k dispozícii. 

 

Swagbucks má veľmi dobré hodnotenie

Ohlasy zo servera Trustpilot.com určite hovoria za všetko, keďže až 65 % používateľov dalo portálu najvyššie hodnotenie a len päť percent zadalo najnižšiu známku. Ohlasov je celkom 21 tisíc, takže ide určite o pomerne reprezentatívny údaj. 

Nezabudnite, že nato, aby ste sa na Swagbucks dobre orientovali, budete musieť vedieť po anglicky na komunikatívnej úrovni (alebo vedieť dobre používať Google prekladač). Overte si nakoniec sami v praxi, že so slovenčinou si vôbec nevystačíte. Bohužiaľ, ide v tomto smere o príliš malý trh na to, aby sa Swagbucks snažil o jazykovú mutáciu, ale to je už pochopiteľne trochu iný príbeh. Ide o web určený hlavne pre americkú spoločnosť, čo však neznamená, že nemáte voľnú cestu

 

Využite portál ako vyhľadávač

Asi najjednoduchšou cestou na zárobok cez Swagbucks je nastaviť si portál ako vyhľadávač, ktorému dáte prednosť pred Bing či Google. A robíte všetko, ako ste robili vždy - pretože vyhľadávač beží na Yahoo!, rozhodne sa neobávajte, že by ste niečo nenašli. Každé hľadanie je ocenené v priemere jedným SB bodom, takže po niekoľkých mesiacoch už môže ísť o slušnú sumičku, aj keď za jeden deň surfovania pôjde relatívne o malé drobné. 

 

Veľký počet SB bodov môžete získať v takzvanom

 

Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu, ktorú potom budete využívať aktívne, aj za to sa dá získať body na svoje Swagbucks konto. 

Ďalší variant sa potom priamo ponúka – povedzte o portáli svojim priateľom a získajte odmenu v podobe ďalších bodov. Zbierať potom body navyše môžete i v prípade aktivity svojich blízkych aj v období po registrácii. Hrať na PC alebo v mobile, vyplňovať dotazníky, sledovať videá, za ktoré dostanete pár ďalších bodov. 

 

Pár slov na záver

Konto, ktoré si vytvoríte na Swagbucks, nemusíte riadiť len z PC, existujú aj mobilné aplikácie dostupné na Google Play alebo App Store. Ide o pomerne veľkú stránku, na ktorej si každý nájde to svoje – ak vie dobre po anglicky. Tento jazyk je na pochopenie mnohých okolností nutnosťou.

Nečakajte, že na tomto portáli budete mať nejaké závratné zárobky, výplatné minimum cez PayPal je päť dolárov. V prípade, že sa tomu budete venovať určitý čas, ponúkajú sa odmeny aj na vyššej úrovni. O veľkých peniazoch však môžete len snívať. Avšak skúsiť si tento spôsob v praxi a potom postupovať ďalej, to sa zdá byť rozumným riešením.  Začať môžete tu .

 

 

Ďalšie podobné GPT stránky, ktoré ponúkajú zárobok hraním hier, vyplňovaním dotazníkov, cashback nakupovaním, surfovaním na internete či sledovaním videí nájdete v tomto článku.

 

Ak ste v tejto recenzii nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať tiež diskusné fórum, tam možno nájdete zaujímavé informácie k téme.

Máte nejaké skúsenosti so stránkou Swagbucks.com? Ak áno, čo hovoríte na tento spôsob zárobku na internete? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každého názoru si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

Ďalšie podobné GPT stránky, ktoré ponúkajú zárobok hraním hier, vyplňovaním dotazníkov, cashback nakupovaním, surfovaním na internete či sledovaním videí nájdete v tomto článku.
 
Ak ste v tejto recenzii nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať tiež diskusné fórum, tam možno nájdete zaujímavé informácie k téme.
Máte nejaké skúsenosti so stránkou Swagbucks.com? Ak áno, čo hovoríte na tento spôsob zárobku na internete? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každého názoru si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Swagbucks

Neboli nájdené žiadne príspevky.