Čo je to affiliate marketing a ako na ňom zarobiť

Ilustračný obrázok, na ktorom je nápis - affiliate marketing. Affiliate marketing, často označovaný aj ako provízny marketing, tvorí jednu z najdôležitejších častí reklamy ako celku. Ide o marketing, pri ktorom sa produkty alebo služby predávajú využitím sprostredkovateľa – partnera. Dovolím si tvrdiť, že ide o jednu z najjednoduchších (aspoň na pochopenie) a najzaujímavejších možností, ako si zarobiť na internete, a zároveň, pre firmy je to jedna z najvýhodnejších možností, ako propagovať svoje produkty či služby.

 

Tento článok, resp. celú sekciu chcem venovať budúcim affiliate partnerom - čiže ľuďom, ktorí majú weby, blogy, Facebook skupiny alebo rôzne iné možnosti potrebné na sprostredkovanie predaja a chcú si zarobiť. Ešte pred tým, ako vám podrobne vysvetlím princíp provízneho marketingu, považujem za nutné vysvetliť vám pár základných pojmov, s ktorými sa budete stretávať často v tomto aj v nasledujúcich článkoch. O tejto téme mám totižto v pláne napísať až sedem článkov.

 

Základné pojmy zo sveta affiliate marketingu

Affiliate marketing – alebo inak povedané provízny marketing - využíva na predaj výrobkov či služieb tretiu osobu – sprostredkovateľa (tzv. affiliate partner). Takže medzi klasický vzťah predajca (obchodník) a zákazník vstupuje tretia osoba, ktorej úlohou je robiť obchodníkovi reklamu.

 

Partnerský program – je to systém, ktorý umožňuje prijať, sledovať a evidovať provízie partnerov. Často sa na stránke majiteľov e-shopov či obchodníkov stretnete aj s názvom provízny program, prípadne affiliate spolupráca.

 

Affiliate partner (publisher) – človek, ktorý na svojom webe, blogu, Facebooku alebo inej sociálnej sieti zverejňuje reklamu. Nič nepredáva, nič nekupuje, len propaguje produkty a služby obchodníka.

 

Obchodník alebo majiteľ e-shopu (inzerent) – človek, ktorý chce zvýšiť predaj svojich výrobkov alebo služieb. Obchodník využíva služby affiliate partnera. Za sprostredkovanie obchodu vypláca partnerovi vopred dohodnutú odmenu - buď fixnú, alebo v podobe percent z predaja. Možná je aj kombinácia oboch.

 

Affiliate manažér – správca provízneho programu. Je to osoba, ktorá sa stará o celkové fungovanie systému odmeňovania. To znamená, že sa stará o affiliate partnerov, vyhlasuje rôzne súťaže, školí ich, motivuje a podobne. Okrem toho vyhľadáva a získava nových partnerov. Manažérom môže byť aj samotný majiteľ e-shopu alebo obchodník. Taktiež sa ním môže stať aj ktorýkoľvek partner. 

 

Refferal link alebo unikátny affiliate link – odkaz s refferal kódom partnera. Ide o jedinečný kód, na základe ktorého majiteľ partnerského programu bude vedieť, komu má pripísať odmenu za sprostredkovanie predaja. Tento unikátny link vám bude pridelený po registrácii v províznom systéme.

 

Affiliate sieť (network) predstavuje sieť, resp. katalóg províznych programov (kampaní). Združuje množstvo obchodníkov či majiteľov e-shopov (číže inzerentov) a partnerov (publisherov). Partner si z katalógu môže vybrať viacero kampaní, ktoré bude propagovať. Affiliate sieťam sa venujem viac v samostatných článkoch – zoznam affiliate sietí na Slovensku a zoznam affiliate sietí v Českej republike.

 

Affiliate kampaň – je to nejaký reklamný banner, odkaz, prípadne iná forma propagácie. Kampane si partneri vytvárajú v administrácii zvoleného provízneho programu, prípadne affiliate siete.

 

Podstata a princíp provízneho marketingu

V našich končinách sa tento typ marketingu ešte len rozbieha, a preto je ten správny čas využiť ho vo svoj prospech. Celá podstata obchodu spočíva v tom, že affiliate partner sprostredkuje predaj obchodníkovi alebo majiteľovi e-shopu. Urobí to tak, že na svojom webe, blogu, vo svojej Facebookovej skupine alebo prostredníctvom e-mailu zverejní reklamu. Táto reklama je v podobe jedinečného refferal linku, na ktorý keď niekto klikne a zakúpi si cez neho službu alebo produkt, partner automaticky získava svoju províziu, ktorá je vopred dohodnutá. Pre vás to znamená, že ak zarobí obchodník, zarobíte aj vy. Niektorí majitelia affiliate systému ponúkajú malú finančnú odmenu už za to, že niekto sa cez váš refferal link preklikne na ich stránku. Avšak tu vás musím upozorniť, že nemôžete očakávať nejaké horibilné sumy. Ide iba o pár centov. Všetky svoje odmeny za sprostredkovanie predaja môžete sledovať v partnerskom programe, ktorý spravuje affiliate manažér.

 

Podstata a princíp partnerského programu.

 

Kto sa môže stať partnerom v affiliate marketingu?

V podstate sa ním môže stať ktokoľvek, kto vlastní nejaký web, blog, portál, Facebook skupinu, prípadne akýkoľvek iný prostriedok. Podstatné je to, aby ste nasmerovali potenciálneho zákazníka na stránku inzerenta. Na to, aby ste tak mohli urobiť, existuje rôzne portfólio webových riešení. Tie sú nasledovné:

Kniha

Tematické weby, osobné stránky, blogy – ide o najrozšírenejšiu možnosť, ako využiť provízny marketing. Ak máte zaujímavú stránku či blog, na ktorých sa venujete napríklad elektronike, môžete si vybrať partnerské programy zamerané na predaj elektrospotrebičov. Alebo ak sa venujete domácnosti, môžete na svoj web umiestniť reklamu s rôznymi doplnkami do domácnosti, nábytkom či iným vybavením.

Veľmi dôležitá - za predpokladu, že chcete dosiahnuť čo najvyšší zisk - je tematickosť webu. Logicky, ak na svojom blogu publikujem články o varení, nebudem pre svoj web hľadať provízne systémy zamerané na stávkovanie, pretože predpokladám, že moju stránku budú navštevovať ľudia, ktorí sa zaujímajú o rôzne recepty, nie o tipovanie.

Okrem tematickosti webu sú pri výbere vhodného provízneho systému dôležité aj ďalšie faktory. Ako si vybrať ten najlepší affiliate systém a ktoré faktory je potrebné pri jeho výbere zohľadňovať, sa dočítate v článku – ako si vybrať ideálny affiliate program.

 

Affiliate eshopy – v podstate ide o web, ktorý je naplnený tovarom z partnerských programov. Tento web vám umožňuje ponúkať rozličné druhy tovaru, čím sa vám otvára možnosť vyššieho zárobku.

 

Všeobecné magazíny, spravodajské portály - pokiaľ vlastníte magazín zameraný na všeobecné informácie, budete mať problém nájsť vhodné affiliate programy.

 

Facebooková skupina – máte na Facebooku vytvorenú skupinu, ktorá má dostatok návštevníkov aj členov? Aj toto je príležitosť pre umiestnenie reklamy a získanie odmeny za sprostredkovanie predaja.

 

E-mail – ak nemáte svoj vlastný web, nič strašné sa nedeje. Tovar môžete propagovať aj prostredníctvom e-mailu. Potrebovať budete len rozsiahlu databázu e-mailových adries. V tomto prípade je však otázne, koľko ľudí si váš e-mail aj skutočne otvorí a prečíta.

 

Medzi ďalšie možnosti patria napríklad vyhľadávače tovaru alebo porovnávacie portály ako napr. heureka.sk alebo zľavové portály.

 

Každá z vyššie spomínaných možností propagácie má však nejaké pravidlá. Pri webových stránkach a blogoch by sa nemali vyskytovať nevhodne až dotieravo umiestnené reklamy, prípadne rôzne vyskakovacie okná. Pri propagácii affiliate kampaní prostredníctvom e-mailu by dotyčná osoba nemala rozosielať hromadné a hlavne nevyžiadané e-maily. Takáto činnosť sa považuje za spam. Každá firma, ktorá sa rozhodla predávať prostredníctvom affiliate marketingu, by na svojej stránke mala mať nejaký kódex správania pre affiliate partnerov. Viac informácií o tom, čo je povolené a, naopak, čo zaváňa spamovaním, si môžete prečítať v článku ako správne propagovať kampane.

 

Modely platenia

Pre affiliate marketing sa často používa skratka PPA, ktorá pochádza z anglického výrazu PAY PER ACTION. V preklade to znamená platba za nejakú akciu, výkon. PPA sa následne člení na ďalšie modely, pretože platba za nejakú akciu je dosť široký pojem. Za akciu môže byť považovaná už aj registrácia v nejakom e-shope (prípadne online hrách), získanie emailovej adresy návštevníka, prípadne vyplnenie nejakého formulára (napríklad pri pôžičkách) na stránke obchodníka. V tomto prípade sa jedná o model PPL – PAY PER LEAD

 

Väčšina (viac ako 80 %) affiliate systémov ale využíva model PPS – PAY PER SALE, čo znamená platba za predaj. Affiliate partner má na svoju províziu nárok až vtedy, keď sa z návštevníka stránky stane zákazník, ktorý si zakúpi nejaký produkt či službu.

 

Výhody provízneho marketingu

Výhod affiliate partnerstva je viacero. Základnou a samozrejme najpodstatnejšou výhodou je, že vďaka uverejneniu reklamného odkazu (linku) na svojej stránke môžete zarábať peniaze. Vaša provízia sa ráta zo skutočného predaja (prípadne inej akcie ako napríklad registrácia v e-shope, vyplnenie formulára atď.). To znamená, že provízie získate iba v tom prípade, ak si zákazníci skutočne niečo zakúpia (prípadne sa zaregistrujú, vyplnia formulár atď.). Ďalšou výhodou je, že nemáte žiadne náklady spojené so zárobkom. Čiže žiadne vstupné ani mesačné poplatky. Jednoducho vy zverejníte refferal link na svojom webe a už len čakáte, kto sa cez tento unikátny kód prekliká k tovaru či službe a zakúpi si ju. A čo je ďalšou, naozaj dôležitou výhodou - svoju prácu môžete vykonávať z pohodlia domova.

 

Provízie - koľko sa dá privyrobiť?

Ak sa vám táto možnosť zárobku pozdáva, určite vás bude zaujímať aj výška provízie. Tá je však u každého majiteľa partnerského programu iná. Taktiež závisí od toho, aké affiliate systémy propagujete a aký model vyplácania obchodník preferuje. Pokiaľ robíte reklamu napríklad online hrám, tam sa vypláca odmena už za registráciu, a to fixnou čiastkou 0,20 eur až 3 eurá. Pri rôznych pôžičkách dostanete odmenu až vtedy, keď návštevník na stránke obchodníka vyplní formulár a požiada tak o pôžičku. Taktiež to môže byť fixná odmena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 3 eur až 50 eur. Pri e-shopoch sú to zase percentá z celkovej hodnoty predaného tovaru. Obvykle sa pohybujú v rozmedzí 2-10 %, závisí to od e-shopu a druhu ponúkaného tovaru. Ak teda vďaka vám predá eshop s elektronikou nejaký notebook v hodnote 1 000 eur, prináleží vám odmena 20 až 100 eur.

Najvýhodnejšou, aspoň čo sa týka výšky provízie, sa javí propagácia rôznych info-produktov. Za sprostredkovanie predaja svojich online kurzov, webinárov, seminárov, e-bookov a ďalších info-produktov ponúkajú info-podnikatelia často až 50 % provízie. Všetky podrobnosti sa dozviete na stránkach obchodníkov, ktorí prevádzkujú affiliate systém.

 

Pár slov na záver

Affiliate marketing nám otvára nové možnosti, ako si zarobiť z pohodlia domova. Je to nenáročná práca, ktorá si vyžaduje minimum času a úsilia. Samozrejme, len v prípade, ak si chcete privyrobiť nejaké to euro. Ak by ste chceli, aby vás táto práca v budúcnosti živila, bude potrebné - ako pri každom inom podnikaní - investovať nielen peniaze (napr. na zvýšenie návštevnosti stránky - SEO, PPC a pod.), ale aj veľa času a námahy.

 

Ak vás táto možnosť zarábania peňazí z pohodlia domova očarila a hľadáte informácie, ako začať, v tom prípade odporúčam výbornú knihu od affiliate siete Dognet – Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom. Nájdete v nej praktický a funkčný návod, ako si aj bežný človek ako vy môže vytvoriť vlastnú webovú stránku a v budúcnosti na nej profitovať.
Tu nájdete moju recenziu na spomínanú knihu.

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu s affiliate marketingom? Ak áno, čo hovoríte na tento spôsob zárobku na internete? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Affiliate Marketing - eshopy

Dátum: 17.11.2016

Vložil: Stanko

Titulok: Nejaky kavlitny affilaite system na online hry.

Ahoj pozna tu niekto nejaky rozumny affiliate system teda program co sa tyka online hier ktory vyplaca najviac? ktory je najlepsi. premyslam ze si vytvorim nejaky web na online hry a skusim to. V hrani hier som doma, len by som potreboval nejake porovnanie na jednotlive affiliate systemy co sa tyka hier. najdem to niekde?

Dátum: 02.12.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Nejaky kavlitny affilaite system na online hry.

Skús radšej nejakú affiliate sieť. Sú nejaké, kde nájdeš až 40 partnerských programov (kampaní) na online hry.

Dátum: 23.01.2017

Vložil: Jujo

Titulok: Re:Nejaky kavlitny affilaite system na online hry.

Ahoj

Na espoluprace.cz máš aj hry..

Dátum: 06.06.2015

Vložil: Lia

Titulok: zarabaj na nete

Chceli by ste zarábať na internete-affiliate alebo MLM a stále to nieje ono? mrknite sa sem .a získajte videoškolenia o zarábaní peňazí na internete zdarma...

Dátum: 12.06.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:zarabaj na nete

Mrzí ma to, affiliate linky mažem.

Dátum: 30.04.2015

Vložil: džony

Titulok: Bakalarka

čaute neviete, prípadne neprevádzkujete niekto firmu ktora využíva affil? Mám bakalárku a mám problém nájsť firmu, ktorá by mi poskytla nejaké údaje... oslovil som uz X firiem vsade sa len ospravedlnuju...

Dátum: 29.04.2015

Vložil: Next

Titulok: Affiliate

Tu si to môžete taktiež skúsiť www.golden-affiliate.cz

Dátum: 30.04.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Affiliate

Mrzí ma to, ale affiliate linky mažem. Skúste si ich pridať do kategórie "diskusia o práci na doma".

Dátum: 02.04.2015

Vložil: Mimča

Titulok: čo tak pane diktáty, aké boli v škole? :))

Prosím opraviť gramatické chyby, množné číslo nominatív, plus čiarky pre predložkami, vo vašom záujme, je to váš obsah :)

Dátum: 08.04.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:čo tak pane diktáty, aké boli v škole? :))

Vďaka za upozornenie, ale myslím si, že mi to ľudia odpustia. Podstatný je obsah. :-)

Ten článok je navyše z roka 2013 a patrí medzi prvé články na stránke. Vtedy bola moja gramatika otrasná, no v ďalších článkoch je to o niečo lepšie. Teda aspoň dúfam.

Dátum: 04.02.2015

Vložil: bongar

Titulok: hnus

všetko je to obyčajne zmrdstvo založene na chorých kapitalistických princípoch a konzumnom sposobe života

Dátum: 30.10.2014

Vložil: YPR

Titulok: Nový Affiliate Marketing na Slovensku

Ak máte záujem dozvedieť sa alebo sa rovno aj pripojiť k novému affiliate marketingu na Slovensku napíšte.

Dátum: 08.08.2014

Vložil: tom

Titulok: dobrý

Dobrý až na tu Alzu, ta dává jen 1 % , takže žádných 60 € ze 1700 € :o)))))

Dátum: 08.08.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:dobrý

Zdravím

Len 1 %? Hmm no tak už to moc nesledujem no. Ale to je jedno, aj tak je to len príklad.

Dátum: 20.04.2014

Vložil: Práca v zahraničí

Titulok: Práca v zahraničí

https://www.centrumprace.eu

Dátum: 12.04.2014

Vložil: marek

Titulok: adminovy

zdravím ťa admin,musím uznať že máš ozaj zaujímavú stránku,verím tomu že sa uchytí..:) chcel by som sa ťa spýtať,či nevieš niečo o simplemoneysystem.cz(pure leverage) -internet marketing,a ešte o digital generation(zarábanie na PC)-kupovanie vlákien....ďakujem za tvoj názor a odpoveď:) nech sa darí.:)

Dátum: 15.04.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:adminovy

Zdravím, ďakujem za pochvalu, o oboch projektoch sa dočítate, použite vyhľadávač na tejto stránke, v ľavom stĺpci.

Pure leverage je MLM s kvalitnými internetovými nástrojmi.

Digital generation je ponziho schéma - podvod, a navyše už neplatia.

Dátum: 24.06.2014

Vložil: Majo

Titulok: Re:adminovy

Pure leverage je hovadina a ďalší odrb ! Je to v podstate MLM cez ktorý si musíš kúpiť nejaký softvér, ktorý by si inak mohol kúpiť lacnejšie. Okrem toho musíš kúpiť balíček predražených online školení v angličtine, a keď chceš ďalej predávať,tento produkt svojim kamarátom, musíš si kúpiť tuším za 2000 dolárov licenciu.

Dátum: 30.06.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:adminovy

Zdravím Majo

Mýlite sa, Pure leverage je produktové MLM, určite to nie je odrb, skôr by som nazval odrbom to ako to ľudia propagujú... Tento štýl propagácie sa dá ale nájsť aj u ľudí v iných MLM...

Nesúďte MLM podľa toho ako to robia ľudia...

Licencia stojí 18 USD/mesačne, pričom neuzatvárate žiadnu dohodu a kedykoľvek môžete skončiť.

Nemyslím si žeby nástroje Pura Leverage boli predražené.

Dátum: 02.04.2014

Vložil: Patrik

Titulok: Praca pre najlepšiu Slovenskú Affilate sieť

Práca pre viac ako 30 firiem pod jednov strechov, (pôžičky, oblečenie, spodné prádlo, hodinky, zelený čaj, obuv, štúdium, darčekové predmety a iné). Odmeňovanie na mesačnej báze, po dosiahnutí sumy 100-Eur, vstupný bonus 10-Eur. Množstvo bannerov, textových linkov, a pomôcok k propagacii produktu. Super podpora kde Vám odpovedia na hociaké otázky, plus Vám odporúčia obchodné stratégie.

Schválenie registrácie prebieha manuálne, obvikle do 24 hodín. Je tam zbitočná položka pri registrácii kde musíte uviesť svoje Ičo a Dič, ale pri výplate musíte vystaviť faktúru.

Prehľadný systém administrácie, ktorý si rýchlo osvojíte, kde môžete sledovať podrobne úspešnosť svojej kampane. Plus podporné programy ktoré Vám ulahčia prácu.

Registrovať sa môžete tu:*****

Dátum: 02.04.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Praca pre najlepšiu Slovenskú Affilate sieť

Mrzí ma to, ale odkazy mažem. Ak chcete, môžete si to znovu vložiť do sekcie "Diskusia o práci na doma", tam akceptujem aj linky.

Dátum: 19.03.2014

Vložil: Miroslav

Titulok: CashInPills

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či náhodou nemáte skúsenosti s CashInPills.com
Ďakujem

Dátum: 20.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:CashInPills

Spoločnosť poznám, no nejak mi "nevoňajú" ich produkty.

Produkty na zväčšenie penisu, zníženie hmotnosti. Vôbec tomu neverím a asi by som sa od hanby prepadol niečo také propagovať... Môj názor.

Ale 30 % odmeny, to nie je zlé, no myslím si, že by to aj tak nikto nekúpil. Ľudia nie sú až taký hlúpy aby tomu verili.

Dátum: 04.03.2014

Vložil: Drobec

Titulok: dakujem za odpoved

Možem to robiť aj ked som slovak ? :) a je to česká stránka ? dakujem za odpoved

Dátum: 05.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:dakujem za odpoved

Ťažko povedať, závisí od firmy.

Dátum: 04.03.2014

Vložil: Patrik

Titulok: Už to škúšam

Zdravim dal som sa do toho na stranke mi už ukazuje že mam 50 kč som zvedavy či mi to vyplatia :)

Dátum: 05.03.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Už to škúšam

Je tam tiež nejaké výplatné minimum, čiže musíte šporiť až dosiahnete nejakú hranicu a potom si to budete môcť vybrať. Vyplatiť by vám to mali (ak neporušujete pravidlá) ak nie napíšete meno firmy a ja ich dám na čiernu listinu :)

Dátum: 18.02.2014

Vložil: martin

Titulok: otayka

rad by som tiež vedel ako spolupracovať s tými obchodmi lebo regnuť sa mi tam nedá dik za odpoved :D

Dátum: 25.01.2014

Vložil: Mária

Titulok: Globalaffiliate

Dobrý deň,tak táto spoločnosť už neexistuje

Dátum: 12.11.2013

Vložil: Ivan

Titulok: Problem s registraciou

Dobrý deň,
Mohol by som vas poprosiť o preposlanie podobného emailu, lebo mam tiež problém s registráciou ako partner.

Dátum: 12.09.2013

Vložil: Timotej

Titulok: otazka

Zdravim
Chcel by som sa opytat ci k tomu staci skupina na fb alebo je nutne mat spravenu stranku ? a odmenu posielaju na ucet alebo sa da aj na internetovu penazenku (paypal,...) ? a priblizne od kolko ? dakujem za odpoved

Dátum: 30.06.2013

Vložil: Erik

Titulok: Problem s registráciou

Zdravím, pokúšal som sa zaregistrovať na spomínané stránky. Podarilo sa mi to len vo forme ,,zákazníka,,. Viete mi poradiť? Vopred Ďakujem za odpoveď.

Dátum: 01.07.2013

Vložil: Admin

Titulok: Re:Problem s registráciou

Zdravím
Musíte hľadať niečo ako "spolupráca" alebo "affiliate partnerský program", "partnerský program" a podobné..

Dátum: 11.06.2013

Vložil: dodo

Titulok: chcem zarabat

zdravim rad by som skusil pracu cez internet a to affiliate len neviem či stači sa zaregistrovat na stranke eshopu napr. alza sk a oni mi daju link alebo ich musim požiadat o spolupracu

Dátum: 11.06.2013

Vložil: Admin

Titulok: Re:chcem zarabat

Dobrý deň
poslal som vám odpoveď na váš email.

Dátum: 08.08.2013

Vložil: Oliver

Titulok: Re:Re:chcem zarabat

Dobrý deň mohol by si to preposlať na email aj mne :) ??

email je

Dátum: 23.02.2015

Vložil: Patrik

Titulok: Re:Re:chcem zarabat

zdravím, mohol by si poslať ten link na tú Alzu aj mne? dakujem vopred :)

Dátum: 25.08.2013

Vložil: Maria

Titulok: Re:chcem zarabat

Dobrý deň
Ako sa mám zaregitrovať do alzy,aby som mohla zarabať?
Ďakujem
Mária

Dátum: 12.02.2014

Vložil: Michal

Titulok: adminovi'

Zdravim Vas mozete mi prosim do mailu napisat blyzsie info ako to mam cele urobit? chcel by som to skusit... napr.dajme tomu ze si urobim stranku a dalej? aka musi byt ta stranka? dakujem'

Dátum: 02.06.2013

Vložil: ondrej

Titulok: problem s registraciou

Zdravím. J som sa chcel zaregistrovať na Pneumatiky.cz ale zaregistroval som sa ako obyčajný zákazním prosím poradte mi ako sa mám zaregistrovať aby mi došiel ten link aby som ho mohol šíriť dalej (a zarábať, dúfam že ste ma pochopili dakujem za odpoved).

Dátum: 02.06.2013

Vložil: Admin

Titulok: Re:problem s registraciou

Dobrý deň
poslal som vám odpoveď na váš email.

Pridať nový príspevok