Ako fungujú internetové prieskumy na Talk Online Panel

Vyplňovanie dotazníkov a ankiet so stránkou talkonlinepanel.com. Vyplňovanie dotazníkov verejnej mienky a pravidelná odmena vo výške niekoľkých desiatok eur ročne je pre mnohé domácnosti príjemným privyrábaním si. Minimum podmienok, ktoré si spoločnosti sprostredkúvajúce také možnosti kladú, určite mnoho záujemcov tiež veľmi poteší. Napríklad na Talkonlinepanel.com stačí vypísať niekoľko základných osobných údajov do krátkeho formulára a čoskoro začnete vyplňovať ankety. Za ne potom dostanete body a to, či ich vymeníte za nákupné poukážky, alebo za hotovosť, je len na vás.

 

Talk online panel je pôvodom z Rakúska, funguje vo väčšine európskych krajín

Spoločnosť Talk Online Panel GmbH bola založená v Rakúsku, aktuálne sídli vo Viedni na Karlsgasse 7. Ide o rokmi preverenú západnú firmu, takže o transparentnosti celej ponuky nemôže byť najmenších pochýb. Proces registrácie zaberie len niekoľko minút. Registrovať sa môžu osoby staršie ako 15 rokov.

 

Ako fungujú online prieskumy na Talkonlinepanel.com

Prieskumy trhu fungujú na princípe, že iba zaškrtávate jednotlivé ponúkané možnosti a nikto vás nenúti vypisovať rozsiahle odpovede. Tie sú po vyplnení plateného dotazníka anonymizované, účasť je tiež maximálne dobrovoľná - teda nie je nutné zúčastniť sa všetkých prieskumov.

Nezabudnite, že čím dôkladnejšie bude osobný profil vyplnený, tým väčšiu šancu potom máte na účasť v jednotlivých platených prieskumoch (a, pochopiteľne, tým viac bodov môžete následne nazbierať). Otázky, či máte auto, či ste z určitého regiónu alebo vekovej skupiny, alebo či fajčíte, sú preto pomerne dôležité, aby sa dotazník skutočne dostal k ideálnemu anketárovi.

Na Talk Online Paneli sa rozoberajú nielen aktuálne spoločenské témy, podobne dôležité sú aj názory spotrebiteľov na určitý produkt, záleží na tom, kto je zadávateľom ankety.

 

V Európe je v tejto chvíli aktívnych už takmer pol milióna členov. Talk Online Panel funguje napríklad vo Švajčiarsku, v Taliansku, krajinách bývalej Juhoslávie alebo v Turecku, do budúcnosti plánuje rozšírenie aj na území Ukrajiny a Ruska. Platené dotazníky a ankety môžu vypĺňať aj Nemci, Rakúšania či Gréci.

 

Registrácia aj členstvo sú úplne bezplatné, je však nutné, aby sa užívateľ registroval v krajine, v ktorej sa zdržiava. Nemusíte teda mať slovenské občianstvo, postačí napríklad povolenie na pobyt.

 

Len minimum osobných dát, ktoré budú zo zákona v maximálnom bezpečí

Čo je potrebné vyplniť? Je toho skutočne málo, okrem iného do základného kontaktného formulára musíte uviesť:

  • Meno a priezvisko, zatiaľ žiadne ďalšie osobné údaje nie sú potrebné.

  • Štát, v ktorom žijete. K dispozícii je tu viac ako dvadsať možností.

  • Platná emailová adresa, ktorá poslúži na komunikáciu s panelom, a heslo.

 

Talk Online Panel sa zameriava hlavne na oblasť strednej a juhovýchodnej Európy, užívateľské údaje sú starostlivo uložené a šifrované pomocou SSL technológií, ktoré patria k tomu najbezpečnejšiemu v súčasnom online svete.

 

Za vyplnené dotazníky a ankety zbierate body, možnosti ich využitia sú rôzne

Každý vyplnený dotazník prieskumu trhu na Talkonlinepanel.com je ohodnotený bodmi. Tie majú platnosť po nasledujúce dva roky a môžete ich zameniť buď za hotovosť, alebo za nejakú vecnú cenu. Môže ísť napríklad o predplatné nejakého magazínu, poukaz na nákup v e-shopoch a podobne, peniaze môžete po zrelej úvahe taktiež odkázať na charitatívne účely.

osobná franšíza

K dispozícii je možnosť venovať peniaze napríklad charitatívnym organizáciám Biela Pastelka, Červený Nos alebo nadácii Kvapka Nádeje.

 

Body nemusíte získavať len za ankety, napríklad zdieľanie odkazu na Talkonlinepanel prostredníctvom sociálnej siete znamená pripočítanie dvadsiatich bodov, registrácia a potvrdenie účtu emailom prinášajú navyše ďalších sto bodov.

 

Rovnaké ohodnotenie budete mať, keď do programu privediete nového aktívneho člena (je teda nutné, aby bol u nováčika dokončený najmenej jeden celý prieskum).

 

Moje skúsenosti s Talk Online Panelom

So stránkou talkonlinepanel.com mám zatiaľ dobré skúsenosti. Pre túto spoločnosť vypĺňam dotazníky už niečo vyše 2 roky a zatiaľ všetko funguje bez problémov. Za spomínanú dobu sa mi výplatné minimum podarilo dosiahnuť 2-krát a v oboch prípadoch mi moje zarobené peniaze vyplatili.

 

Stránka  je pomerne prehľadná, čo možno označiť za veľkú výhodu hlavne pre tých, ktorí si so svetom internetu (aspoň zatiaľ) príliš nerozumejú. Na webe je aj sekcia FAQ, kde nájdete odpovede na všetky ďalšie otázky (za predpokladu, že vám tento článok informačne nestačí).

Ďalšou výhodou je určite slovenská online podpora, ktorú môžete kontaktovať prostredníctvom formulára. Podľa informácie, ktorú tam majú uvedenú, by vám počas pracovnej doby mali odpísať v priebehu 2 hodín. Počas víkendu budete na odpoveď čakať pravdepodobne dlhšie.

 

Jednou z mála nevýhod vypĺňania ankiet pre spoločnosť Talk Online Panel je príliš vysoké výplatné minimumaž 2000 bodov. V porovnaní s podobnými spoločnosťami, ktoré sa venujú internetovému prieskumu trhu, je to pomerne vysoká hodnota. Spomeniem, že 100 bodov predstavuje 0,70 €, čiže po dosiahnutí 2000 bodov máte na svojom konte 14 eur.

Výplatu si po dovŕšení spomínanej hranice môžete poslať na bankový účet.

 

Ďalšou miernou nevýhodou je pomerne nízky počet dotazníkov na vypĺňanie. V priemere sú to 2-3 dotazníky mesačne. Niekedy je to menej, inokedy viac. Ak to porovnáme s inými podobnými spoločnosťami, Talk Online Panel patrí na chvost zoznamu. Snáď sa to ale do budúcnosti zlepší. Pamätám si na začiatky, cca 2 roky dozadu, keď mi poslali sotva jeden dotazník za 2 mesiace.

 

Veľkou nevýhodou je obmedzená platnosť nazbieraných bodov. Tie platia len po obdobie 2 rokov. Musíte teda do 2 rokov dosiahnuť výplatné minimum 2000 bodov a nechať si to preplatiť, inak vám body postupne prepadnú... 

Ak by posielali veľa pozvánok na prieskumy, nebol by to problém. Tých pozvánok na účasť však pošlú ročne málo a rátajte s tým, že v niektorých prípadoch vás z prieskumu vyhodia ako nevhodných kandidátov.

 

Priemerný čas vypĺňania ankety sa pohybuje okolo 15 minút, pričom zaň dostanete v priemere 1 euro a 10 centov. Ak sú dotazníky dlhšie, tak je odmena, samozrejme, vyššia. Podotýkam, že vyššie uvedené údaje môže mať každý iné. Ide o moju osobnú skúsenosť. Vy môžete dostať iné ankety a tie môžu byť kratšie alebo menej platené. Ale pokojne aj naopak…

 

Čo mi ešte na stránke talkonlinepanel.com celkom prekáža, je to, že do e-mailovej pozvánky na platený prieskum nenapíšu, akú odmenu získate za vyplnenie dotazníka (je tam uvedená len dĺžka prieskumu, čiže koľko vám to bude trvať). Koľko ste si zarobili, sa dozviete až po ukončení dotazníka. Iné dotazníkové spoločnosti uvádzajú v e-mailovej pozvánke aj informáciu, koľko peňazí za to dostanete.

 

Pár slov na záver

V súčasnosti je v rámci strednej a južnej Európy aktívnych viac ako 480-tisíc členov, počet spustených prieskumov v tejto chvíli presiahol už dva milióny. Na Facebooku je na Talk Online Paneli prihlásených už viac ako 60 000 priaznivcov, ktorí udelili skupine v rámci stoviek recenzií skvelé hodnotenie 4,6/5. Zdá sa teda, že tento systém funguje veľmi dobre, čo môžem potvrdiť aj na základe vlastných skúseností. Chýba už len to, aby posielali viac dotazníkov

 

Ak sa chcete stať členom Talk prihlásený Panel, pošlite mi správu na pracujzdomova@centrum.cz a ja vám pošlem pozvánku na registráciu.
 
 
Podobných spoločností ako talkonlinepanel.com je na trhu samozrejme viac, v článku prehľad firiem, ktoré ponúkajú finančnú odmenu za váš názor nájdete pár ďalších.
 
 
 
Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam.
 
Ak máte nejaké otázky, postrehy alebo pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti, môžete tým inšpirovať alebo motivovať ostatných čitateľov.

Ak sa chcete stať členom Talk Online Panel, pošlite mi správu na pracujzdomova@centrum.sk a ja vám pošlem pozvánku na registráciu.

 

Podobných spoločností ako talkonlinepanel.com je na trhu samozrejme viac, v článku prehľad firiem, ktoré ponúkajú finančnú odmenu za váš názor nájdete pár ďalších.

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam.

Ak máte nejaké otázky, postrehy alebo pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti, môžete tým inšpirovať alebo motivovať ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Talk Online Panel

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok