Účtovníctvo, kde môžete hľadať ponuky na prácu z domu?

Aká by mala byť moderná účtovníčka? Pokiaľ si rozumiete s číslami a máte na to tie najlepšie predpoklady, iste ste už od mladosti koketovali s pozíciou účtovníka. V podniku, v štátnej správe, ale aj kdekoľvek inde nie je nikdy dosť šikovných účtovníkov. A kde hľadať pracovné uplatnenie, ak sa rozhodneme pracovať z domu, teda rozšíriť rady tých, ktorí preferujú tzv. home office? Existuje hneď niekoľko variantov a určite neplatí len ten, že môžete pôsobiť vo firmách na plný úväzok alebo na čiastočný úväzok.

Účtovníci sú tiež živnostníci a pochopiteľne, že môžu spolupracovať aj s agentúrou, ktorá im bude následne prihrávať zákazky. Stačí si len vybrať!

 

Aký by mal byť moderný účtovník?

Internet a počítač – to sú vládcovia 21. storočia. Bez nich sa dobrým účtovníkom rozhodne nestanete, pretože časy, keď bolo možné sa zaobísť bez elektroniky, sú už naozaj dávno preč. Kvalitný účtovník posiela pravidelné reporty svojim klientom, má dohodnuté príslušné poistenie zodpovednosti a dokáže jednoducho odpovedať na konkrétne položené otázky. Koľko firma zaplatí na dani, aké doplatky na zdravotnom poistení, pokiaľ vôbec nejaké na firmu čakajú? Kvalitné referencie, vyštudovanie ekonomického lýcea, znalosť aspoň základov IT, to je na pozíciu účtovníka nevyhnutnosťou. Starostlivý prístup, dochvíľnosť a tiež absencia situácií, pri ktorých by bol účtovník prekvapený otázkou na daňové povinnosti už v polovici roka. Pozor, v tejto úlohe musíte byť prakticky neustále v strehu!

 

Začiatky nebývajú vždy ľahké

Aby ste získali profesiu účtovníka, je potrebná prax, a to minimálne dvojročná, ale požadovaná býva aj oveľa dlhšia. Nestačí len rozhodiť siete medzi kolegami, rodinou a známymi, odporúčanie je síce v poriadku, ale osloviť môžete aj širší okruh ľudí. Kto chce pracovať online, musí v kybernetickej oblasti ponúkať aj svoje služby. Nebojte sa preto na začiatku aj niečo investovať do vlastnej prezentácie. Nielen kurzy a workshopy, ale aj rôzne ďalšie prednášky môžete absolvovať aj za počítačom, od toho sú predsa moderné technológie, aby sme ich využívali! VŠ vzdelanie, rekvalifikácia, samozrejme, cesty sú rôzne, môžete pôsobiť ako účtovník aj v úlohe SZČO, čo znamená väčšiu zodpovednosť, ale aj slobodu pri hľadaní nových zákaziek. 

 

osobná franšíza

Kde hľadať prácu alebo brigádu v účtovníctve?

Privyrobenie alebo plnohodnotná pracovná príležitosť, plný alebo skrátený úväzok, možností je pomerne dosť. Musíte ale vedieť, kde hľadať. Pokiaľ máte tie najlepšie osobnostné predpoklady na podobnú prácu, určite sa osvedčíte na výbornú. Firmy alebo podnikatelia, ktorí účtovné služby hľadajú, musia v prvom rade vedieť, že existujete. Kto chce pracovať online, musí hľadať príležitosti práve vo vodách tuzemského internetu. Poďme si preto pozrieť vybrané portály, ktoré vám môžu priniesť zaujímavé privyrobenie, stačí byť len trochu šikovní. 

 

Prehľad portálov, kde môže účtovník hľadať prácu či zákazky.

 

Webtrh.cz

Je to český portál, ktorý pozná veľa Slovákov. Pravdou je, že prešiel množstvom rôznych zmien a boom spojený s jeho popularitou už dávno pominul. Stále však platí, že sa naň pozrú záujemcovia nielen o účtovné služby, ale aj o preklady, copywriting, oblasť dizajnu, fotografie a videá, ale aj kvalitný hosting. Jednoducho všetko pod jednou strechou, taký bol pôvodný zámer webových stránok webtrh.cz, ktorý úspešne funguje už viac ako dekádu.

Brigáda na dohodu alebo spoluprácu ako SZČO, pokiaľ si založíte profil a umiestnite tu svoju inzerciu, rozhodne neurobíte chybu. Získate väčší priestor v online svete a pravdepodobnosť, že si vás niekto všimne, bude rozhodne vyššia. Na stránkach Webtrh.cz je prakticky už 125 tisíc registrovaných profilov, veľa z nich sú firmy a živnostníci, ktorí hľadajú šikovného účtovníka/účtovníčku. 

Je to teda v pravom zmysle sociálna sieť pre všetkých, ktorí pracujú online. 

 

Profesia.sk

Ďalšia atraktívna príležitosť pre čerstvo vyštudovaných účtovníkov alebo profesionálov s mnohými rokmi praxe, ktorí hľadajú ďalšie privyrobenie si na voľné večery. Na profesia.sk si môžete vytvoriť životopis, ktorý sa bude vynímať vo vašom profile.

Úvodné dve otázky sú pri hľadaní položené jasne. Akú prácu hľadáte? Ponúka sa finančný alebo mzdový účtovník, môžete pridať aj kľúčové slovo práca z domu, externe, externe na dohodu a pod. Na profil finančný účtovník sa isto objavia desiatky ponúk.

Na profesia.sk pristáli prvé inzertné ponuky v roku 1997, ide teda o portál s dlhou tradíciou. Ak ste šikovní účtovníci, môžete nájsť veľa ponúk práve tu, a to naprieč celou republikou!

 

Jooble.org/sk

Tento vyhľadávač funguje presne ako Google alebo Bing, ale s tým rozdielom, že sú zamerané len na hľadanie práce.

V podstate to funguje tak, že pri zadaní kľúčových výrazov vám vyhodí všetky relevantné inzeráty z viacerých pracovných portálov. Inzeráty máte pokope a nemusíte sa preklikávať každý deň cez desiatky webov. 

Vyhľadávanie a filtrovanie inzerátov je veľmi jednoduché. Do úvodného vyhľadávacieho poľa vypíšte kľúčové slovo, prípadne nejaké výrazy. Môže to byť  „home office“, skúsiť môžete aj kľúčové slovo „práca na diaľku“ alebo môžete vypísať profesiu, účtovník na prácu z domu. A potom už len filtrujete.

 

Istp.sk

Samozrejme, tento web nesmie chýbať! Na stránke môžete nájsť takmer 25 000 ponúk naprieč celou SR. Nie všetky ponúkajú prácu z domu.

V základnej ponuke si vyberiete úväzok, pracovné zaradenie a miesto, kde by ste radi pracovali. Na pozícii účtovníkov je pravidelne niekoľko desiatok rôznych ponúk, platí teda, že o príležitosti nie je núdza.

Full-time alebo part-time, ale aj brigáda na portáli istp.sk si zvolíte, čo je vášmu srdcu blízke. 

 

Počíta sa aj aktivita na sociálnych sieťach

Instagram, Facebook, Twitter a ďalšie možnosti, ak hľadáte prácu na doma ako účtovník, môžete sa pozrieť aj na sociálne siete, ktoré sú v modernej dobe veľmi frekventované nielen pre bežných užívateľov, ale aj pre firmy.

Môžete skúsiť aj registráciu v niektorom z online katalógov (Navolnenoze.cz), ktoré pravidelne navštevujú SZČO, teda potenciálni klienti. Samozrejme, že každý z nich potrebuje nejakým spôsobom spracovať účtovníctvo. Inak povedané, keď vás niekto taký osloví, môžete mať každoročné privyrobenie si isté. A to sa počíta, všakže? Ponúka sa aj klasika v podobe LinkedIn, čo je dlhé roky obľúbenec všetkých profesionálov naprieč odbormi.

 

Účtovníctvo z pohodlia domu.

 

Kam sa ešte pozrieť pri hľadaní práce?

Existujú aj mikroportály, ktoré sú v posledných rokoch stále obľúbenejšie. Medzi ich typických zástupcov sa radí napríklad Stovkomat.cz alebo web jaudelam.cz. Stovkomat vás privíta úvodnou stránkou, kde len jednoducho zadáte, čo hľadáte. V kategórii Daňová evidencia a účtovníctvo nájdete možnosť, ako sa zviditeľniť.

Spomenúť môžeme aj zahraničné weby. Napríklad Remote.com je portálom, kde sú ponuky práce zo všetkých kontinentov. Pokiaľ teda chcete pracovať ako účtovník pre nejakú zahraničnú firmu, začať sa dá práve tu. Je však pravdou, že aj v ČR budete mať veľa práce – stačí ju len nájsť!

 

Sledujte ponuky aj na mojej stránke

Pokiaľ máte záujem, pracovné ponuky tohto charakteru môžete sledovať aj na mojej stránke. V sekcii pracovné príležitosti pre účtovníkov sa mi z času na čas podarí nejakú ponuku zverejniť. Ide len o ponuky na dlhodobú externú spoluprácu pre nejakú firmu alebo agentúru, nie o krátkodobé zákazky.

 

Pár slov na záver

Vypracujte si životopis, nechajte si ho niekým nezávislým ohodnotiť, vylepšite na maximum a potom len posielajte na miesta, pri ktorých môžete už čoskoro uspieť.

Firemná stránka na Facebooku alebo jednoduché webovky, na ktorých uvediete, v čom ste dobrí, základné portfólio a kontakty. Samozrejme, že počiatočná konzultácia so špecialistom tiež čosi stojí, ale podobná investícia sa výborne zhodnotí, pokiaľ ju uchopíte za správny koniec. Nezabudnite, že alfou a omegou je spokojná klientela. Každý vás potom veľmi rád odporučí!

 

Ak viete o nejakých portáloch zameraných na účtovníctvo, pokojne ich napíšte dole do diskusie, ostatní čitatelia vám budú vďační.

 

Rozhodne si prečítajte aj diskusné fórum, je pravdepodobné, že tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.

Ak už máte s touto témou nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Možnože svojím príspevkom inšpirujete a motivujete ďalších návštevníkov mojej stránky.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Účtovníčka

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok