Recenzia na Survimo - koľko sa dá zarobiť?

Survimo ponúka až 3,5 eura za vyplnenie dotazníka. Ponúkajú možnosť zarobiť si peniaze vyplňovaním dotazníkov. Reč je o stránke Survimo.com/sk. Tento portál mi vyskočil ako reklama na Google. Hneď ma zaujala. Venujem sa vyplňovaniu prieskumov už nejaký ten rok. Pracujem pre niekoľko firiem. Je to celkom fajn zárobok, ktorý vám však nenahradí klasické zamestnanie! Je ideálny hlavne na dlhé chvíľky, keď sa nudíte a nemáte nič lepšie na práci. Jednoducho otvoríte dotazník z emailu a vyplníte ho. Nič zložité.

 

Podobných stránok ako je Survimo.com/sk je na internete pomerne veľa, niektoré sú lepšie, iné horšie. Tento portál má ponúkať za vyplnenie jedného dotazníka až 3,5 eura, čo je fajn suma. Avšak realita býva často iná. Je to tak aj v tomto prípade? Poďme to zistiť.

 

Niečo málo o portáli a firme

Úvodná stránka portálu.

Za portálom Survimo.com stojí dánska firma Opinodo Aps. Na stránke majú uvedenú adresu Svanevej 22, 2. | 2400 Copenhagen NV | Denmark.

Prostredníctvom Google som zistil, že Opinodo je globálna mediálna spoločnosť, ktorá pôsobí vo vyše 140 krajinách a každý mesiac pritiahne milióny respondentov. Medzi jednotlivými krajinami nechýba ani Slovensko a Česko.

 

Opinodo má vo svojom portfóliu viacero projektov zameraných na vyplňovanie dotazníkov. Okrem Survimo.com sú to tieto dva:

  • Digiopinion.com/sk

  • Metroopinion.com/sk

 

Všetky tri stránky ponúkajú možnosť privyrobiť si nejaké peniažky vyplňovaním prieskumov. V tejto recenzii si však rozoberieme hlavne Survimo.com/sk.

 

osobná franšíza

Registrácia je jednoduchá a zaberie len pár sekúnd

Čo je Survimo, viac informácií.

Po otvorení stránky Survimo.com by ste mali najprv zmeniť anglický jazyk na slovenský. Od registrácie ma neodradil ani chybný nápis v zelenom rámčeku „Začnite zarábovať tu“. Mimochodom, podobných chýb je tam celkom dosť. Mohli by si najať nejakého korektora.

Samotný proces registrácie vyžaduje od vás len 3 veci – email, heslo a potvrdenie hesla. Email zvoľte taký, ktorý pravidelne kontrolujete. Budú vám naň chodiť pozvánky na prieskumy.

Po zaregistrovaní sa budete musieť prihlásiť na svoj email a aktivovať účet. Následne sa prihlásite na účet použitím emailu a hesla. Vyskočí vám krátky formulár, do ktorého doplníte pohlavie, dátum narodenia a PSČ.

 

V administrácii účtu budú 3 kolónky – Profil, Prieskumy, Odmeny. Len v krátkosti. V kolónke „Prieskumy“ najprv nič nenájdete. Dotazníky na vyplňovanie budú chodiť postupne. Niekedy ich za mesiac môže prísť 20 a niekedy ani jeden. Dosť to závisí od toho, ako si vyplníte sekciu „Profil“. V nej nájdete 15 tém z rôznych oblastí – domácnosť, zamestnanie, doprava, záujem a koníčky a podobne. Každá téma obsahuje niekoľko otázok, na ktoré môžete, ale aj nemusíte odpovedať. Všetko je dobrovoľné. Každopádne, ak kolónky nevyplníte, treba očakávať nižší počet dotazníkov na vyplnenie, a tým logicky aj nižší zárobok.

V kolónke „Odmeny“ nájdete aktuálne dve možnosti, ako zužitkovať body, ktoré ste získali po vyplnení dotazníka. Prvá z nich sa dá zameniť za peniaze, ktoré vám do 3 dní prídu na internetovú peňaženku PayPal. Druhá možnosť je získať darčekové karty od Amazon, virtuálnu Visa kartu, prípadne možnosť podporiť charitu.

Pri oboch metódach výplaty je potrebné nazbierať hranicu 200 bodov, pričom 1 bod sa rovná 1 Kč. Výplatné minimum je teda pomerne vysoké, ale pokiaľ budete dostávať veľa dotazníkov, určite ho splníte veľmi skoro.

 

Jak to funguje? Koľko sa dá zarobiť?

Koľko sa dá zarobiť?

Za necelý mesiac som dostal do emailu iba 3 pozvánky na prieskum, pričom dokopy som za ich vyplnenie dostal 4,20 eur. Nepostačuje to ani na výber, pretože ten môžete urobiť, až keď presiahnete hodnotu 200 Kč (8 eur). Na druhej strane som nevypĺňal profilové dotazníky a ani ďalšie osobné údaje. A agentúra na svojej stránke uvádza, že nevypísanie profilových dotazníkov môže znamenať menej pozvánok na prieskumy. Tie profilové dotazníky slúžia totiž na to, aby agentúra mohla lepšie zacieliť a vybrať správnu vzorku respondentov.

Je suma 4,20 eura málo alebo veľa? Nechám na vaše posúdenie. Vzhľadom na to, že mi to zabralo dokopy asi polhodinu, to nie je až také zlé. V prípade, že agentúru Survimo skombinujete s ďalšími agentúrami zameriavajúcimi sa na prieskum trhu, môže ísť o celkom solídne privyrobenie, ktoré by vám mohlo pomôcť pri platení za darčeky na Vianoce, aby ste to nemuseli platiť z vlastnej kapsy. V článku Zoznam prieskumných agentúr pôsobiacich v Česku a na Slovensku nájdete ďalších 20 agentúr so všetkými dôležitými informáciami.

 

Na záver opäť dodám, táto forma zárobku na internete vám prinesie malé prilepšenie, v žiadnom prípade vám to nenahradí klasické zamestnanie.

Zaregistrovať sa môžete tu.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Ak už máte so spomínanou spoločnosťou nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Survimo

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok