Populacia.sk - koľko sa dá zarobiť + moje skúsenosti

Vyplňovanie platených dotazníkov a ankiet so spoločnosťou Populacia. Prieskum trhu po všetkých stránkach, presne tomu sa venuje spoločnosť Populácia.sk. Samozrejme, na docielenie väčšieho počtu uchádzačov je tu pripravený systém drobných finančných odmien. Pre dlhodobejších klientov je možný zaujímavý zárobok prostredníctvom telefonického alebo skupinového rozhovoru. Peniaze sa vyplácajú vždy štvrťročne (po kvartáloch). Panel pre výskum trhu Populácia je riadený spoločnosťou IPSOS s.r.o., predtým fungoval pod názvom CASI. Okrem Slovenska táto spoločnosť úspešne pôsobí nielen v Česku alebo v Maďarsku, ale aj v mnohých ďalších krajinách.

 

Článok bol aktualizovaný v auguste 2021.

 

Pre koho je stránka populacia.sk určená?

Do systému sa môže registrovať každý plnoletý občan SR. Je však nutné vyplniť úvodný dotazník, v ktorom uvediete základné osobné informácie, ale tiež najrôznejšie preferencie, koníčky a podobne. Samozrejme, nemusíte tento dotazník vyplňovať, šanca na oslovenie zo strany Populacia.sk je potom ale výrazne nižšia. Alebo lepšie povedané, takmer mizivá, pretože nebudú dodané prakticky žiadne užívateľské dáta, z ktorých by sa dalo vychádzať. 

A odmena? Tá je odstupňovaná podľa rozsiahlosti či náročnosti dotazníka. Jednorazový dotazník môže do vášho vrecka priniesť niekoľko desiatok centov (ak potrvá len minútu alebo ide o doplňovací dotazník), ale aj dve eurá (ak ide o dlhšie, napríklad polhodinové dotazníky).

 

Počítajte s tým, že prísun nových dotazníkov bude nepravidelný. Mimochodom, ak bude naplnená cieľová skupina, nemusí byť váš názor už potrebný. Je preto potrebné konať naozaj rýchlo, ideálne do hodiny po tom, čo dostanete informačný email alebo SMS správu.

 

Peniaze môžete venovať aj niektorej z charitatívnych organizácií

Finančné odmeny sú vyplácané každé tri mesiace na bankový účet. Nemusíte si ich však ponechať, môžete ich venovať aj na dobročinné účely. V súčasnosti je nazbierané prostriedky možné poukázať napríklad na konto Dobrý anjel alebo spoločnosti Unicef. V ponuke sú aj organizácie Biela pastelka, Hniezdo záchrany, Nadácia deťom alebo Liga proti rakovine. Celkovo môžete prispieť na konto ôsmich organizácií zaoberajúcich sa charitatívnou činnosťou.

 

Aké sú možnosti spolupráce?

K dispozícii sú tri možnosti spolupráce. Záujemcovia najčastejšie vypĺňajú internetové dotazníky, ktoré je možné vypĺňať prakticky odvšadiaľ. Z PC, tabletu, mobilného telefónu, z kaviarne, aj z pohodlia domova. V niektorých výskumoch je potrebné odpovedať aj na takzvanú vyraďovaciu otázku. Zadávateľ dotazníka totiž v určitých prípadoch hľadá veľmi špecifickú skupinu ľudí

 

Výhodou je, že podobné otázky sa nachádzajú hneď v úvode, ak teda nebudete spĺňať podmienky, prídete maximálne o minútu času.

Kniha

Telefonický rozhovor je trochu náročnejšia forma spolupráce, čo je aj patrične ohodnotené v rámci systému odmien. Zadávatelia ankiet sa s vami môžu dohovoriť, o koľkej a v ktorý deň vás oslovia, aby ste sa na to pripravili a neprekvapili vás telefonátom v čase, keď ste napríklad v zamestnaní alebo na spoločenskej akcii. Samozrejme, rozhovor je možné odmietnuť. Všetko môže trvať aj niekoľko desiatok minút, čo je však zohľadnené v odmene.

 

Úvodná stránka dotazníkovej spoločnosti Populacia.sk.

 

Tretím variantom spolupráce je takzvaný skupinový rozhovor. Vybraných respondentov čaká najskôr telefonická pozvánka do sídla agentúry (alebo iných priestorov, najčastejšie v rámci Bratislavy alebo iných veľkých miest), ktorá obsahuje podrobné informácie o danej možnosti. Ak sa zúčastníte podobnej akcie, odmena vám bude vyplatená priamo na mieste, okamžite po ukončení skupinového rozhovoru riadenom moderátorom. Ide vždy o skupinu niekoľkých ľudí, ktorí sa posadia do malej miestnosti a budú diskutovať. Určite nečakajte desiatky osôb vo veľkej rokovacej sále.

 

Okrem finančných odmien usporadúva Populácia aj najrôznejšie súťaže

Ak napríklad nesplníte podmienky pre vyplnenie niektorých ankiet, môžete byť odmenení za investovaný čas. Zúčastníte sa súťaží o vecné ceny, medzi ktoré patrí napríklad tablet, smartfón alebo poukaz na zahraničný zájazd (celkovo je v hre dvanásť rôznych atraktívnych cien). Vyhodnotenie súťaží prebieha vždy raz za tri mesiace, zároveň s termínom vyplatenia finančných odmien na bankové účty.

 

Výhodou webovej stránky Populacia.sk je dobrá prehľadnosť, iste sa tu zorientujete veľmi dobre. Kombinácia bielej a jasnozelenej farby pôsobí príjemným dojmom. Výsledky ankiet na Populacia môžu ovplyvniť rozhodnutia niektorých firiem alebo inštitúcií. Medzi zadávateľov prieskumov  patria okrem iného veľkí mobilní operátori alebo výrobcovia liečiv a potravín. Vybrané dotazníky sa týkajú aj životného štýlu alebo názorov respondentov na politiku či spoločenské dianie. Ochrana osobných údajov je tu plne zaručená zo zákona.

 

Čo ak momentálne nemôžem vypĺňať dotazníky?

V prípade, že odídete na dovolenku alebo nebudete mať dlhšiu dobu prístup k internetu, stačí všetko zadať do svojho profilu a po danú dobu vám nebudú zasielané žiadne dotazníky. Stačí jediný klik na tlačidlo „Zadať dovolenku". Tlačidlo „Ospravedlniť sa" použite v prípade, že nebudete mať čas (chuť, možnosť) dotazník vyplniť, spoločnosť IPSOS potom jednoducho osloví niekoho iného, kto je práve v poradí vhodných kandidátov tesne za vami.

 

Moje skúsenosti so stránkou Populacia

Moja osobná skúsenosť s webom Populácia je pozitívna, som registrovaný už niekoľko mesiacov a môžem potvrdiť, že ponuky na vyplnenie dotazníkov mi do mailu chodia pravidelne (zhruba raz až trikrát týždenne). Už prebehli aj dve výplaty na bankový účet (Paypal, bohužiaľ, nie je v ponuke, čo je asi jediná vec, ktorá mi prekáža). Rozhodne nejde o žiadny podvod, táto spoločnosť je seriózna.

Dotazníky nie sú nudné, ich vyplňovanie vám zaberie pár minút. Párkrát som dokonca absolvoval aj telefonický prieskum. Od normálneho prieskumu sa veľmi nelíši, akurát dostanete vyššiu odmenu.

 

Pár slov na záver

Registráciu do dotazníkovej spoločnosti Populacia.sk odporúčam každému, kto nemá prehnané očakávania a chce si vo svojom voľnom čase privyrobiť niečo navyše. 

Zárobok v hodnote desiatok eur určite poteší a ak sa zaregistrujete do viacerých podobných spoločností, odmena sa môže vyšplhať aj na pár stoviek eur ročne. Tak prečo do toho vlastne nejsť, však?

 

Registrovať sa môžete na stránke https://www.populacia.sk/. Ak máte nejaké otázky, odporúčam navštíviť sekciu FAQ – často kladené otázky. Budem vám vďačný, ak pri otázke "akým spôsobom ste sa dozvedeli o on-line respondentskom paneli POPULACIA.sk spoločnosti Ipsos" vyberiete možnosť "od iného člena panelu POPULACIA.sk" a do políčka vyplníte číslo 80256. Ďakujem!

 

Ak si chcete zarobiť vypĺňaním dotazníkov a ankiet ešte viac, odporúčam prečítať si článok - zoznam spoločností, ktoré robia online prieskumyNájdete tam ďalšie firmy, ktoré sa venujú internetovému prieskumu trhu.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Ak už máte so spomínanou spoločnosťou nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Populacia

Dátum: 11.12.2021

Vložil: Stanislava

Titulok: Populacia

Kedy asi zacnu chodit prieskumy som tam asi vyse tyzdna ale stale pise ze niesom zaradena do ziadnych prieskumov.

Dátum: 17.12.2021

Vložil: Admin

Titulok: Re:Populacia

Treba trpezlivosť. Vyplnila ste všetky profilové dotazníky?

Dátum: 09.11.2018

Vložil: vadno

Titulok: populacia

najviac za stvrtrok som zarobil 20 eur za rok od 50 do 100 eur

Dátum: 06.02.2019

Vložil: samo

Titulok: Re:populacia

ako docielim, ze mi od nich bude chodit viac dotaznikov?

Pridať nový príspevok