Tipy, ako dostávať viac dotazníkov a maximalizovať svoj zárobok

Pár tipov, ako dostávať viac pozvánok na prieskum a ako zvýšiť svoj zárobok. Zaregistrovali ste sa do niekoľkých prieskumných spoločností s cieľom zarobiť si nejaké peniaze navyše, no nie ste vôbec spokojní s počtom dotazníkov, ktoré vám posielajú, a celkovo váš zárobok nestojí za nič? Hľadáte možnosti, ako túto situáciu zlepšiť? Tak ste na tom správnom mieste. V tomto článku sa na základe mojich osobných skúseností podelím s vami o pár rád a tipov, vďaka ktorým sa môže zvýšiť počet vašich účastí na prieskumoch až o 200 % a váš príjem môže narásť až o 500 %. Stačí, ak sa budete držať týchto mojich pravidiel.

 

1. Zaregistrujte sa do čo najviac prieskumných spoločností

Registrácia do viacerých spoločností zaoberajúcich sa online prieskumom trhu znamená viac pozvánok na účasť na prieskumoch, a to logicky znamená vyšší príjem.

 

2. Vyplňte si svoj profil alebo profilové dotazníky

Veľmi dôležitá vec, ktorá môže zvýšiť počet účastí na prieskumoch až o 50 %. Hneď ako sa zaregistrujete v nejakej spoločnosti, odporúčam vyhľadať si kategóriu „Váš profil” a vyplniť ho. Niekedy môžu byť súčasťou kategórie aj krátke profilové dotazníky zamerané na rôzne témy, napríklad financie, bývanie, cestovanie, nákupy, voľný čas a podobne... Odporúčam ich vyplniť. Vo väčšine prípadov za to odmenu nedostanete, niektoré spoločnosti ale za vyplnenie týchto mini dotazníkov ponúkajú odmenu, ktorá je zahrnutá v registračnom bonuse.

 

Čím viac pravdivých informácií o sebe poskytnete v profilových dotazníkoch, tým je pravdepodobnejšie, že budete vhodným kandidátom na rôzne ďalšie prieskumy, ktoré by ste inak nedostali. Inak povedané, budete spadať do ďalších cieľových skupín. Vyplnenie profilových dotazníkov tiež zvyšuje šancu, že sa dostanete k lepšie finančne ohodnoteným prieskumom.

 

Ďalšou výhodou je, že prieskumné spoločnosti vám budú posielať čo najrelevantnejšie prieskumy, o ktoré by ste mohli mať záujem.

 

Týmto spôsobom môžete zvýšiť počet pozvánok na online prieskumy až o 50 %. A čím viac príležitostí, tým aj vyšší zárobok.

 

Upozorňujem vás, že ak nechcete mať v budúcnosti nejaké problémy, napríklad s výberom peňazí zo systému, rozhodne neklamte a vyplňte svoje údaje pravdivo. Pri zadaní falošných údajov vám hrozí, okrem iného, aj zmazanie účtu.

 

Všetky údaje, ktoré vypíšete do mini profilových či platených dotazníkov, podliehajú zákonu o ochrane osobných údajov. Sú teda chránené a nie sú poskytované žiadnym tretím stranám. Takže ak ste mali obavy, že vaše osobné údaje sa môžu použiť aj niekde inde, boli zbytočné.

 

3. Používajte svoju aktuálnu e-mailovú adresu a sledujte ju pravidelne

Pri registrácii nepoužívajte falošnú e-mailovú adresu, ale takú, ktorú používate a kontrolujete ideálne každý deň. Často sa totiž stáva, že na vyplnenie dotazníka je potrebný len určitý počet anketárov (napr. 10 000). Akonáhle sa naplní potrebný počet, dotazník už nebude aktuálny. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ak sa dostanem k emailovej pozvánke po troch dňoch, je už dávno neaktívna. Z tohto dôvodu odporúčam používať emailovú adresu, ktorú sledujete každý deň.

osobná franšíza

Ak firma uvidí, že ste aktívny a reagujete na pozvánky na prieskumy rýchlo a hlavne pravidelne, môžete sa stať „VIP členom“. To znamená, že vás firma bude uprednostňovať pred ostatnými kandidátmi. Naopak, ak na to kašlete a pozvánky na prieskumy ignorujete, môže sa stať, že v budúcnosti firma uprednostní iných, aktívnejších uchádzačov. Po čase vás dokonca môžu začať ignorovať.

 

4. Vypĺňajte aj dodatočné dotazníky

Niekedy sa môže stať, že vám prieskumné firmy pošlú takzvané dodatočné dotazníky. Tie sú zväčša krátke, trvajú maximálne 2 minúty a peniaze za ne dostanete len vo výnimočných prípadoch.

V každom prípade, odporúčam vypĺňať aj takéto dotazníky. Výhodou je, že v budúcnosti budete mať vyššiu šancu dostať sa k oveľa zaujímavejším a lepšie plateným prieskumom.

 

5. Používajte mobilné aplikácie a toolbary

Sú to pomocné nástroje, prostredníctvom ktorých budete okamžite upozornení na novú príležitosť/zárobok. A ako som už spomínal, rýchlosť rozhoduje. Môžete tak mať výhodu v porovnaní s inými respondentmi, ktorí tieto aplikácie nepoužívajú.

Mobil máte stále po ruke a môžete reagovať na nejakú ponuku takmer okamžite, nech ste kdekoľvek. V prípade počítača sa môže stať, že sa k nemu dostanete až niekedy večer, a to už pozvánka na prieskum nemusí byť aktuálna.

 

Aplikácie môžu váš zárobok zvýšiť podľa môjho odhadu až o 100 %.

 

6. Nebojte sa zúčastniť aj SMS, telefonických či skupinových prieskumov 

U niektorých dotazníkových firiem môžete okrem e-mailových prieskumov (pozvánka na prieskum vám príde e-mailom) vypĺňať dotazníky aj formou SMS, prípadne sa môžete zúčastniť aj telefonického rozhovoru či skupinovej diskusie. Stačí, ak si pri registrácii zaškrtnete daný spôsob. Samozrejme, spoločnosť musí takú formu prieskumu ponúkať.

Výhodou telefonického rozhovoru či skupinovej diskusie je oveľa vyššia odmena. Pri skupinovej diskusii je to dokonca až o niekoľko desiatok percent. Za jeden prieskum môžete zarobiť od 20 až do 100 eur.

 

Týmto spôsobom sa počet prieskumov môže zvýšiť o 10-20 %, váš zárobok až o 100 %.

 

7. Udržujte svoj profil aktuálny

Pravidelne aktualizujte svoj profil pri každej, čo i len menšej zmene. Môžete tým spadať do ďalších cieľových skupín, čo v konečnom dôsledku bude znamenať viac dotazníkov na vyplnenie, a tým pádom aj vyšší zisk.

 

8. Využívajte aj refferal program 

Niektoré prieskumné spoločnosti majú aj takzvaný affiliate program. Ak danej spoločnosti odporučíte nejakých nových účastníkov, dostanete za to odmenu. Tá sa môže pohybovať v centoch, ale aj v eurách za privedenú osobu. Každá firma má svoj vlastný bonusový systém.

 

Ak máte veľa kamarátov a známych, takýmto spôsobom si môžete vybudovať celkom slušný pasívny príjem.

 

9. Príležitosť pre špecialistov

Existuje veľa prieskumných spoločností (bohužiaľ len v zahraničí) zameraných na špecifické oblasti, napríklad IT, medicínu a podobne. Tieto firmy, logicky, preferujú účastníkov, ktorí sú vzdelaní v danej oblasti.

Napríklad firma Brand Institute sa venuje prieskumom, ktoré sú zamerané na medicínu a na spoluprácu preferuje sestričky a lekárov.

Ak sa považujete za nejakého špecialistu, určite hľadajte príležitosti aj vo svojom odbore. Výhodou je oveľa vyšší zárobok. Za dokončenie jedného zdravotného prieskumu si môžete zarobiť až do 40 eur.

V prípade IT prieskumov to môže byť podobná odmena.

 

Existuje niekoľko ďalších faktorov, ktoré môžu ovplyvniť výšku vášho zárobku a rovnako aj počet pozvánok na účasť na prieskumoch. Niektoré z nich, žiaľ, nedokážete ovplyvniť. Mám na mysli napríklad krajinu, z ktorej pochádzate. Ak sa zaregistrujete do nejakej prieskumnej spoločnosti, ktorá pôsobí globálne, je vysoko pravdepodobné, že účastníci pochádzajúci z USA alebo UK budú dostávať viac príležitostí, ako účastníci zo Slovenska, Česka či Nemecka... Toto však nijako neovplyvníte.

 

Pár slov na záver

V tomto článku ste si mohli prečítať 9 tipov, ako dosiahnuť, aby vám spoločnosti zamerané na online prieskum trhu a verejnej mienky posielali viac pozvánok na účasť na prieskumoch, a ako tým zvýšiť svoj zárobok.

Držte sa týchto mojich rád a váš príjem sa môže rapídne zvýšiť, podľa môjho odhadu až o 500 %.

 

Na pozore sa treba mať pred takými spoločnosťami, ktoré požadujú členský poplatok, prípadne akékoľvek iné poplatky. Platiť majú oni vám a nie naopak. V článku TOP 20 najlepšie platiacich prieskumných stránok nájdete iba také spoločnosti, ktoré ponúkajú členstvo zadarmo. Žiadne vstupné ani mesačné poplatky. Súčasťou článku je stručný popis ku každej firme, aké príležitosti daná prieskumná spoločnosť ponúka, aký môže byť váš potenciálny zárobok a na aké odmeny a bonusy sa môžete tešiť.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Ako dostávať viac dotazníkov

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok