Seriózne práce na doma - TOP 20 profesií

V minulom článku som sa venoval skôr práci na doma, pri ktorej išlo o nekalé, resp. o podvodné ponuky, viď článok o manuálnej práci na doma. Teraz je načase venovať sa niečomu, čo má skutočne zmysel a pri čom je možné zarábať aj v domácom prostredí. Možno poniektorí z vás už stratili motiváciu a nádej, ale verím, že po prečítaní tohto príspevku ich opäť nájdu. V súčasnosti existuje množstvo moderných výdobytkov techniky, ako napr. počítače, rôzne programy, e-maily, telefóny, a tak sa rozširujú aj možnosti uplatnenia sa. Niekedy ste prácu museli vykonávať iba v určených priestoroch – v zamestnaní. Dnes je to už iné. Existujú pracovné miesta, kde nemusíte sedieť v kancelárii, ale svoju prácu môžete vykonávať aj z pohodlia domova. Prípadne, ak ste šikovný alebo šikovná, môžete si popri klasickej práci privyrábať.

 

Miesto výkonu práce – domov

Ako som spomínal, dnes je už možné dohodnúť sa so zamestnávateľom, že svoju prácu budete vykonávať doma (alebo kdekoľvek chcete, trebárs z pláže), nie v kancelárii. Môžete byť klasickým zamestnancom, čiže máte uzatvorenú pracovnú zmluvu, dohodnutý plat, zamestnávateľ za vás riadne platí odvody. Komu by sa takáto práca nepáčila, však? Nie ste obmedzovaný pracovnou dobou, máte čas vybaviť si aj súkromné záležitosti... Možnosť pracovať z domu poskytujú vo väčšine prípadov zamestnávatelia, ktorí ponúkajú prácu prevažne na PC a rôzne kreatívne práce. Stačí sa jednoducho dohodnúť a veci z kancelárie si môžete presťahovať domov. Môže ísť napríklad o programovanie. Veď načo by mal človek sedieť v práci, keď aj doma môže vynájsť nový program alebo starý vylepšiť, prípadne vymyslieť nejakú novú aplikáciu. Častým príkladom sú napríklad aj účtovníčky, ktoré sú externými zamestnancami, veľa ľudí si nájde uplatnenie v eshopoch. Alebo spisovatelia, ľudia, ktorí prispievajú do rôznych magazínov a novín, tiež umelci, ktorí maľujú, tvoria sochy a podobne.

 

Online marketing

Ďalšou oblasťou, pri ktorej môže byť hlavným pôsobiskom váš domov, je online marketing. Pod týmto, na prvý pohľad možno neznámym, slovom sa neskrýva nič iné ako reklama na internete. Ide o rôzne formy reklamy, ako napr. reklama na sociálnych sieťach, e-maily či reklama v podobe kvalitných článkov, ktorými sa zapĺňajú webové stránky. Ak vám je táto oblasť neznáma, môžem vás ubezpečiť, že sa budete čudovať, koľko pracovných možností v sebe skrýva. Asi najznámejšie pracovné pozície, ktoré sa dajú vykonávať z pohodlia vášho domova, sú facebook manažér, špecialista sociálnych sietí, affiliate konzultant, e-mail marketing špecialista, content marketing špecialista, PPC konzultant, copywriter či copyeditor a ďalšie. Sami skúste pouvažovať, či by sa vám nepáčilo sedieť doma za počítačom a starať sa napríklad o facebookovú stránku nejakej firmy, eshopu. Na starosti by ste mali pridávanie článkov, statusov, vyhlasovanie súťaží, komunikáciu s fanúšikmi stránky a podobne. Alebo by ste sa mohli nejakej firme starať o reklamu prostredníctvom e-mailu. Budete budovať databázu kontaktov, upravovať texty, rozosielať novinky, vyhodnocovať štatistiky. Tieto pracovné pozície nie sú až také náročné, ako by ste si mohli myslieť. K ich výkonu vám postačí osobný počítač, čas a chuť pracovať. Ostatné sa dá aj naučiť, takže sa nemusíte obávať. Jednotlivým pracovným pozíciám (ich bližšiemu popisu) aj samotnému online marketingu sa venujem v samostatnom článku. Takže ak vás táto možnosť nadchla, odporúčam prečítať si aj článok  práca v online marketingu 

 

Copywriting

Spadá do vyššie spomínaného online marketingu. Copywriting patrí medzi profesie, po ktorých je v súčasnosti najväčší dopyt. Ide o tvorenie reklamných, prípadne informačných textov. Máte záľubu v písaní článkov, bohatú fantáziu a chuť príjemne si zarobiť? Potom by ste určite mali čo-to vedieť aj o tomto spôsobe zárobku, ktorý dnes poskytuje už takmer každá webstránka či e-shop. Predpokladom k úspechu je predsa dobrý marketing, no a pútavé články sú pre internetové firmy ľahkým a hlavne praktickým riešením. Vám teda bude stačiť chuť do písania, počítač a výborná znalosť jazyka, v ktorom budete písať. Potom vám už ostáva len vyhľadať firmy, ktoré takúto prácu ponúkajú. Nebojte sa, možností je však neúrekom a niektoré nájdete aj  v tomto článku .

 

Copyediting

Práve s vyššie spomínaným copywritingom si svoje miesto medzi prácami na doma vydobyl aj copyediting. Ak písanie nových článkov nie je práve vašou parketou, potom to môžete skúsiť práve s copyeditingom, teda s editovaním (prepisovaním) textu, pri ktorom v podstate už „len“ upravujete napísaný text. Úvodzovky som použil zámerne, pretože to nie je až také jednoduché. Pri tejto práci sa vyžaduje perfektná znalosť ako gramatických, tak aj štylistických pravidiel jazyka, keďže často je potrebné pomeniť celé slovné či dokonca vetné konštrukcie a nevhodné či opakujúce sa slová nahradiť inými. Takisto je potrebná veľká pozornosť, a to najmä pri tlačenom texte, keďže pri takejto práci budete opravovať aj preklepy a všetky iné nedostatky textu. Ak ste však v oblasti jazyka ako doma, táto práca bude pre vás malina. Zaujal vás tento stručný popis? Bližšie informácie o tejto profesii si môžete prečítať tu

 

Korektor gramatiky a štylistiky

Vždy vás bavila slovenčina a gramatika je pre vás malina? Tak potom môžete skúsiť práve túto prácu z domu. Náplňou práce korektora gramatiky a štylistiky je kontrola a oprava už napísaných textov. To znamená opraviť gramatické a štylistické chyby. Často sa stáva, že niekto napíše text so skvelou myšlienkou, len je potrebné preformulovať pár viet. Ak ovládate pravopis na skvelej, podotýkam skvelej, úrovni, potom môžete skúsiť šťastie práve v tejto oblasti. Viac informácii o tejto profesii si prečítajte v článku kde si hľadať prácu ako korektor textov

 

Prepisovanie audio a video nahrávok

Viete dobre počúvať a píšete rýchlo všetkými desiatimi? Prepísať zvukovú stopu do textového súboru je pomerne nenáročnou prácou na doma, ktorej sa môžete venovať napríklad po večeroch. Telefonáty, verejné vystúpenia, rozhovory pre rádia, krátke skeče a, samozrejme, nielen to, pretože prepisovanie audio a video nahrávok prináša zakaždým niečo nové...

Máte mikrofón, PC s rýchlym internetovým pripojením a klávesnicu, na ktorú je spoľahnutie? Potom je pre vás určite podobná brigáda vhodná, nebojte sa vstupného testu na portáloch – a overte si, že na toto naozaj máte! Zlepšovať sa budete jedine praxou, a ak zistíte, že máte isté rezervy, možno sa rozhodnete dostať čo najskôr o level vyššie. V prepisovaní nahrávok má veľkú výhodu niekto s aktívnou angličtinou, kto má dobrý sluch.

Stránok, ktoré ponúkajú prepis audio a video súborov, existuje vo vodách svetového internetu niekoľko desiatok, preto ak nesplníte úvodný test na jednej, čoskoro sa môžete prihlásiť inam a skúsiť svoje šťastie zase znova. Ide o ideálny privýrobok nielen pre študentov, ktorých odborom je anglický jazyk, ale aj mamičky na materskej a aktívnych seniorov, ktorí by radi využili svoj voľný čas na niečo príjemné a užitočné.

Kniha

Účtovníctvo

Účtovníctvo, ako jedná z možnosti práce z domu.

Ako som už spomínal, možno jednou z najčastejších možností práce na doma je vedenie účtovníctva. Môže ísť o účtovníctvo podvojné aj jednoduché, závisí od šikovnosti danej pani účtovníčky. K výkonu práce toho nepotrebujete veľa. Stačí jeden počítač a účtovný program a, samozrejme, čas na prácu. Ak je to po dohode so zamestnávateľom, účtovný program vám môže poskytnúť sám. Ak by to bolo formou živnosti alebo iba popri práci ako také privyrobenie si, museli by ste si ho zabezpečiť sami. V dnešnej dobe to nie je žiadny problém, trh je presýtený rôznymi programami a ponukami. Ceny sú rôzne a ide iba o jednorazovú záležitosť, pri ktorej aj keď investujete, neskôr sa vám peniaze vrátia. Dôležité je vybrať si ten správny program pre vás. Čiže taký, v ktorom sa vám bude pracovať ľahko a budete mať k dispozícii všetky potrebné funkcie. Svoje služby môžete ponúkať aj na rôznych inzertných portáloch, prípadne osloviť známych a priateľov a takýmto štýlom si vytvoriť bohatú klientelu. Účtovníctvo môžete viesť aj pre viacero firiem alebo živnostníkov naraz. Samozrejme, ak nejde o nejaké veľké organizácie. Takže účtovníctvo môžete vykonávať buď ako zamestnanec, ako živnostník, alebo na základe dohody. Takto si môžete vybudovať slušný mesačný príjem.

 

31. marec – dátum podania daňového priznania

Vypisovanie daňového priznania ako ďalšia možnosť serióznej práce na doma.

Dátum známy nám všetkým. Niektorí z neho majú hlavu v smútku, lebo zase je potrebné zaplatiť dane... Ale prečo z toho nevyťažiť niečo aj pre seba? Máte ekonomické vzdelanie a viete, ako sa robí daňové priznanie? Tak prečo nevyužiť túto príležitosť? Stačí nahodiť pár inzerátov, osloviť rodiny, známych a určite si privyrobíte. Ak budú ľudia s vašimi službami spokojní, určite vás odporučia aj ďalším. Takto sa dá postupne vytvoriť slušná klientela, ktorá vás bude kontaktovať rok čo rok. Je to výhodné najmä pre menších živnostníkov. Ide síce o jednorazovú možnosť zárobku, ale ten môže byť celkom zaujímavý. Závisí iba od vašich schopností.

 

Prekladateľ, tlmočník

Ďalšou obľúbenou pracovnou pozíciou, ktorá sa dá vykonávať prevažne z domova, je prekladateľ – tlmočník. Ovládate niektorý zo svetových jazykov na výbornej úrovni? Tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech. Znalosti z jazykov hýbu svetom a ten, kto ovláda cudziu reč slovom, ale hlavne písmom, má otvorených mnoho možností. Existuje množstvo firiem, ktoré potrebujú prekladať rôzne texty. Môže ísť o návody na použitie, reklamné texty, články, interné dokumenty, celé webové stránky atď. Jednoducho povedané, možností je skutočne neúrekom. Na túto tému som napísal samostatný článok ako zarobiť na internete prekladaním textov.

 

Virtuálna asistentka

Profesia virtuálnej asistentky je pomerne nová pracovná pozícia, ktorá zažíva takmer raketový nástup. Stále viac zamestnávateľov a firiem si uvedomuje, že môže prenechať časť pracovných povinností niekomu inému. Ale ak firma z akéhokoľvek dôvodu nechce asistentku ako firemného zamestnanca, môže využiť služby tej virtuálnej

Virtuálna asistentka je živá osoba ako každá iná, len komunikuje virtuálne, teda on-line, ak chcete.

Ak by ste chceli byť virtuálnou asistentkou, jednoducho by ste pracovali ako asistentka na diaľku a pomáhali by ste svojim „šéfom“ s tým, čo práve sami nestíhajú alebo nechcú riešiť. Často to býva komunikácia so zákazníkmi, vybavovanie e-mailov, organizovanie pracovných povinností a stretnutí, spracovanie administratívy alebo prekladov a veľa ďalších vecí. 

Virtuálna asistentka je skrátka poruke, keď treba. Všetko vybaví pohodlne z domu od vlastného počítača, nemusí sedieť nikde v kancelárii a variť kávu. 

Ako virtuálna asistentka by ste boli platená buď za splnenú úlohu, alebo podľa času, ktorý prácou strávite. V dnešnej dobe sa už môžete stať súčasťou agentúr, ktoré virtuálne asistentky zastupujú a samy im rozdeľujú prácu, prípadne by ste mohli pracovať na voľnej nohe a svojich klientov si hľadať samostatne.

 

Grafik, dizajnér

Táto práca si vyžaduje určité vedomosti. Hlavne ovládanie grafických programov. Možno sa budete čudovať, ale množstvo firiem, či už väčších alebo menších, hľadá grafikov a dizajnérov na externú spoluprácu. Ak viete navrhnúť vizitky, logá, bannery či inú reklamu, pripraviť reklamný leták alebo navrhnúť grafiku webovej stránky, potom sa skúste poobzerať po inzerátoch. Vysoko žiadanou pozíciou je aj dizajnér. Môže ísť o bytového dizajnéra všeobecne, alebo sa môžete špecializovať iba na nejakú konkrétnu časť. Ak k tomu máte doma ešte program, v ktorom viete robiť návrhy kuchýň, kúpeľní, interiéru či exteriéru, máte veľké eso v rukáve. Možno ani nemusíte čakať na vhodnú ponuku, skúste rozposlať rôznym organizáciám svoj životopis s portfóliom vašich vizualizácií a vytúžená práca môže prísť, ani sa nenazdáte. Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku.

 

Programátor, web programátor

Ak ste vo svete počítačov a programov ako ryba vo vode, toto je vaša možnosť, ako pracovať externe, z domova. Práca programátora si nevyžaduje vašu prítomnosť na pracovisku ani to, aby ste boli zatvorený niekde v kancelárii. Vašou náplňou práce bude analýza technických zariadení, kontrola programov, ich upravovanie a vylepšovanie, odstraňovanie porúch, testovanie nových funkcií a podobne. Ide o prácu, pre ktorú je nevyhnutné mať určité vedomosti a skúsenosti. Preto by sa o ňu mali uchádzať iba ľudia, ktorí jej skutočne rozumejú. 

 

Tester hier a aplikácií 

Sen mnohých hráčov počítačových hier. Každá firma, resp. výrobca musí pred vydaním svojho produktu na trh, daný produkt otestovať (overiť jeho kvalitu). Neplatí to len pri sladkostiach, elektronike či novej limonáde, ale aj pri aplikáciach a hrách. Herné štúdia, ktoré pracujú na vývoji hier k tomu potrebujú testerov. Tester si danú hru/aplikáciu vyskúša a okomentuje, napíše recenziu, kde dá najavo svoj názor. 

Hlavnou úlohou testera je nájsť a vychytať všetky chyby, ktoré by znižovali výslednú kvalitu hry/aplikácie. Ste na omyle, ak si myslíte, že pre vykonávanie tejto práce vám bude stačiť iba nadšenie pre hranie hier. Je to síce dobrý základ, no budete potrebovať oveľa viac. Napríklad známe herné štúdio Blizzard Entertainment vyžaduje od svojich testerov aj výborné komunikačné zručnosti, aby mohli programátorom a vývojárom hry presne popísať, kde sú nedostatky. 

Čo ďalšieho budete potrebovať, ak by ste sa chceli stať testerom? V tomto článku rozoberám profesiu tester hier a appiek podrobnejšie. Nájdete tam aj niekoľko zaujímavých tipov a rád, kde hľadať také ponuky práce či brigády.

 

Ďalšie administratívne práce

Je pravidlom, že firmy, ktoré majú v niektorých obdobiach veľa administratívnej práce a málo zamestnancov, vyhľadávajú dočasnú výpomoc. Ide o rôzne administratívne práce, ako napríklad kontrola dokumentov – kontrola čísel, preklepov, správnosti... Ďalej je to skenovanie rôznych spisov a inej dokumentácie. 

 

Práca v e-shope - správca internetového obchodu

Internet je sieť sietí. Nájdeme na ňom všetko možné a za posledné roky sa stal obľúbeným spôsobom nakupovania. Existuje množstvo firiem, ktoré vlastnia e-shop. Ten si vyžaduje neustále dopĺňanie nových produktov, upravovanie cien a popisov. Toto je ďalšia možnosť práce na diaľku. Prípadne, ak viete vytvoriť nový e-shop, je to ešte lepšie. Vytvorenie internetového obchodu u odborníka je finančne náročná záležitosť. Ak budete ponúkať nižšie ceny, určite sa nestratíte a zarobíte slušné peniaze. Nemusí ísť iba o jednorazovú záležitosť. So zákazníkom sa dá dohodnúť aj na pravidelnej údržbe. O tejto profesii nájdete viac informácii tu

 

Doučovanie

Doučovanie je samo osebe častým spôsobom privyrábania si učiteľov, ale aj veľmi šikovných študentov. Vyhovoval by vám tento spôsob zárobku, ale nechcete dochádzať za študentom alebo nechcete na doučovanie využívať svoju vlastnú domácnosť? Tak doučujte cez internet. V dnešnom svete, v ktorom vládnu moderné technológie, môžete pokojne doučovať aj z pohodlia vášho domova. Asi najväčšou výhodou doučovania cez internet je fakt, že máte možnosť doučovať študentov a ľudí z celého Slovenska, ale pokojne aj zo zahraničia. Takto nie ste obmedzovaný žiadnou vzdialenosťou a máte podstatne väčšie možnosti oslovenia vašich potenciálnych klientov ako cez akékoľvek iné médium. O tejto téme som takisto napísal samostatný článok. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie, prejdite na doučovanie cez internetV článku nájdete aj zoznam portálov venujúcich sa online doučovaniu.

 

Krajčírka, šička, vyšívačka

Dávno sú preč doby, kedy šitie oblečenia prebiehalo len vo veľkých halách a fabrikách, kde boli ľudia natlačení pri svojich strojoch a dlhé zmeny nerobili nič iné ako svoju rutinnú prácu. Dnes môžete toto povolanie vykonávať z pohodlia domova alebo svojho ateliéru. Môžete si zriadiť svoj salón a šiť vlastné modely pre svoju klientelu, zhotovovať drobné zákazky, alebo sa nechať zamestnať a dohodnúť sa so zamestnávateľom, že budete pracovať doma. Veľa firiem dnes zháňa zamestnancov na šitie textilu, môžete tak šiť pre gastro odbor (pretože obrusov alebo záster nie je v reštauráciách nikdy dosť) alebo sa stať súčasťou automobilového priemyslu a šiť poťahy sedadiel. Niektoré firmy vám poskytnú aj kompletné vybavenie - od ihiel až po samotný šijací stroj. Ak budete ako krajčír alebo krajčírka sami sebe šéfom, môže byť vaša práca o to rozmanitejšia. V oboch prípadoch vám ale nesmie chýbať to najdôležitejšie - nadšenie pre túto prácu, kreatívny duch a predovšetkým zručnosť.

 

Personalista, náborár

Profesia personalistov je v dnešnej dobe zrejme na vrchole a venuje sa jej čím ďalej, tým viac pozornosti. Zatiaľ čo predtým mali personalistu len veľké firmy, dnes majú svojho človeka, ktorý sa od A do Z stará o zamestnancov, čím ďalej, tým viac aj stredné a malé podniky. Personalistom sa bohužiaľ asi nestanete zo dňa na deň, je to profesia so širokým záberom, je teda potrebné absolvovať vzdelanie v odbore. Ak vás ale baví práca s ľuďmi a zároveň máte radi klasickú kancelársku prácu, mohol by to byť váš odbor. Personalista (náborár) má na starosti nielen správny výber nových zamestnancov, ale aj ich administratívne zaťaženie - smeruje ich profesijný rozvoj, vedie evidenciu všetkých zamestnancov, zariaďuje pracovné benefity, ako sú školenia alebo dôchodkové pripoistenie. V dnešnej dobe môžete byť personalistom aj bez toho, aby ste sedeli v studenej firemnej kancelárii, svoju profesiu môžete pre firmy vykonávať externe alebo sa špecializovať napríklad len na konkurzný výber tých správnych nových ľudí.

 

Telefonovanie/telemarketing

Vyčítali vám doma, že máte telefónne slúchadlo naakumulované k hlave, alebo sami o sebe viete, že ste komunikatívny a že telefonovanie vám skutočne nerobí problém, skôr naopak? Možno ste predurčený na to stať sa profesionálnym telefonistom (telemarketérom). Okrem špecializovaných call centier, kde sedíte spolu s dvadsiatimi ďalšími kolegami a hovoríte jeden cez druhého, sa táto práca dá vykonávať aj z pohodlia domova. Rovnako tak už neplatí, že cez telefón sa dá robiť len otravné ponúkanie hrncov a zahrievacích dečiek. Samotný telemarketing je dnes už úplne inde. Telefonisti sa využívajú aj na získavanie informácií o verejnej mienke alebo na obvolávanie a plánovanie schôdzok pre iné firmy. A vzhľadom na to, že nech už telefonujete z akéhokoľvek dôvodu, vždy musíte hovoriť s cudzím človekom, je práca telemarketérov alebo telefonistov pri každom hovore iná. Musíte mať len nadanie sa s tým cudzím človekom dohovoriť a získať to, pre čo mu voláte - či už sú to spomínané hrnce, alebo jeho názor na globálne otepľovanie.

 

Dispečer

Ďalšia z prác, pri ktorej sa nezaobídete hlavne bez telefonického kontaktu s ďalšími ľuďmi, je práca dispečera. Väčšina z nás si pri predstave dispečera predstaví hlavne taxi dispečing, ktorý má na starosti pohyb taxíkov. Riadi ich prevádzku, prijíma objednávky, posiela jednotlivé autá na výjazdy alebo ich naopak sťahuje z cesty a posiela domov. Podobnú náplň práce majú aj iní dispečeri. Ľudí, ktorí budú riadiť logistiku a prevádzku, potrebujú napr. záchranné zložky, autodoprava, letecké a námorné prepravné spoločnosti alebo firmy, ktoré ponúkajú technické služby, napríklad plynári alebo elektrikári. Dispečer má jednoducho na starosti to, aby všetky vozidlá a všetci vodiči vyrazili a dorazili včas a bez problémov. Práca na dispečingu sa možno javí ako oddychová, ale v niektorých situáciách nemôžete byť ďalej od pravdy. Nielen pri záchranných zložkách, kde ide často aj o život, ale aj pri diaľkovej preprave, kde zasa hrajú veľkú úlohu peniaze, musí dispečer zvládnuť nejednu stresovú situáciu.

 

Nahadzovanie inzerátov

Tento typ práce na doma ponúkajú väčšinou väčšie spoločnosti. Pod svojím menom si vytvoríte a nahadzujete predajné inzeráty na rôzne tovary. Z predaja máte určité percento, ktoré predstavuje vašu odmenu. Zvyčajne je to 3 až 5 %. Môže ísť o elektroniku, knihy a rôzne iné výrobky. Princíp je taký, že je vám pridelený špeciálny kód, ktorý uvádzate v inzeráte v odkaze na objednávku. Keď si niekto na tento odkaz klikne a objedná tovar cez váš unikátny kód, systém to automaticky zaregistruje a na váš účet je pripísaná odmena za predaj, resp. odmena za sprostredkovanie predaja.

 

Písanie kníh, poviedok, článkov

Robí vám radosť písanie? Beriete to iba ako koníček? Prečo si na tom neprivyrobiť? Hovorí sa, že odvážnym šťastie praje. Tak sa nebojte a pokúste sa rozposlať svoje nápady a rukopisy do nakladateľstiev, články a krátke poviedky do novín, internetových časopisov a podobne. Ak ste talentovaný, tak sa niekde určite uchytíte. O tejto téme si môžete prečítať v článku Ghostwriter - spisovateľ na prenájom.

 

Kreatívne práce

Ďalšou skupinou ľudí, ktorí pracujú prevažne doma, sú napríklad spisovatelia, maliari alebo sochári. Môžu byť viac i menej známi verejnosti. Áno, poniektorí majú aj svoj ateliér, ale tých je pomenej. Viete napríklad háčkovať alebo krásne vyšívať? Obdivuje vašu prácu celá rodina a kopa známych? Skúste si niečo nafotiť a nahodiť na inzertné portály svoje krásne výtvory. Možno by ste sa divili, koľko existuje ľudí, ktorí by si s radosťou vaše výrobky kúpili. Mám jednu známu, ktorá háčkovala ozdobné deky, obrúsky, papuče pre deti po celej rodine. Až jedného dňa prišiel nápad, aby svoje diela skúsila aj predať. Zo začiatku bola skeptická. Ide o staršiu pani, ale deti a rodina ju presvedčili. Veď dnešné dôchodky nie sú ktoviečo. Trošku to trvalo, ale záujemcov bolo a je stále dosť. Stačí iba trošku chcieť.

 

Obchodný zástupca

Aj keď sa vám táto práca možno hneď nebude zdať ako práca z domu, ide o typ zamestnania, pri ktorom máte flexibilnú pracovnú dobu a časť agendy môžete vybavovať z domova. Vo vašej náplni práce bude prezentácia výrobkov určitej firmy. Budete v kontakte so zmluvnými partnermi firmy a budete im poskytovať servis a starostlivosť. Táto práca je v poslednom období veľmi obľúbenou, pretože v sebe spája viacero výhod. Ako som už spomínal, hlavnou výhodou je flexibilný pracovný čas. Administratívu a maily môžete vybavovať z domu. Nemáte teda žiadny pevný pracovný čas a nemusíte „trčať“ niekde v kancelárii. Táto práca je vhodná najmä pre ľudí, ktorí sú výreční a nemajú problémy s komunikáciou. 

 

Realitný maklér

Ďalšou podobnou pracovnou pozíciou je realitný maklér. Ako už asi tušíte, ide o predaj realít, čiže domov, bytov a rôznych objektov. Pri tomto type práce opäť platí, že nemáte pevné pracovisko, ale chodíte so záujemcami na obhliadky a administratívnu agendu môžete vybaviť z domu. Vo väčšine prípadov ide o prácu na živnosť. 

 

Stavebný konštruktér/kreslič

Táto práca v nás asi nevyvoláva prílišné nadšenie a zrejme sa nikdy nedostane do TOP 10 najzábavnejších profesií, ale stále je veľmi potrebná. Ako stavebný konštruktér musíte mať nielen technické myslenie, ale hlavne vzdelanie v odbore. Ak týmto prejdete, môžete mať dobrú prácu, pretože domy a iné stavby sa stavajú stále. V dnešnej, technologicky vyspelej, dobe sa časť práce presunula na počítače a s prácou pomáhajú špeciálne softvéry. Aj z toho dôvodu stále viac konštruktérov preferuje prácu z domu a flexibilnú pracovnú dobu. Veď kresliť výkresy môžu odkiaľkoľvek. Firmy sa našťastie nebránia a stále viac zamestnávateľov je tomuto typu úväzku naklonených.

 

Strojársky konštruktér

Táto profesia je veľmi podobná tej vyššie spomínanej. Rovnako ako stavebný konštruktér, aj konštruktér v strojárenskom priemysle má veľmi zodpovednú prácu, ktorá ale vo väčšine prípadov vzniká veľmi pomaly pri počítači. Okrem odborného vzdelania a výnimočnej technickej predstavivosti musia v dnešnej dobe konštruktéri ovládať aj niekoľko profesijných 2D a 3D softvérov. Priemyselní konštruktéri často projektujú stroje alebo jednotlivé strojné a stavebné diely, vymýšľajú nové technické komponenty alebo inovujú tie staré. Po odborníkoch v tomto odbore je medzi firmami stále dopyt, okrem firemných benefitov sa predháňajú aj v tom, ako prácu svojim zamestnancom najviac spríjemniť. Preto konštruktéri čoraz častejšie pracujú z domova alebo z miesta, kde majú svoj počítač. Zdá sa, že práca v tomto odvetví má perspektívu. Skúsení profesionáli sú si toho zrejme vedomí, preto ich čoraz viac a viac odchádza pracovať tzv. na voľnú nohu a svoje znalosti ponúkajú externe na ŽL.

 

Pozrite si aj článok, ako si zarobiť popri práci vypĺňaním ankiet. Tento spôsob privyrobenia si je vhodný nielen pre zamestnaných, ale aj pre študentov, mamičky na MD či dôchodcov.

 

Pár slov na záver

Ako sami vidíte, práca z domu, resp. práca na diaľku, nie je iba o podvodných ponukách, ale je aj reálna. Potrebujete iba tie správne informácie, pevnú vôľu a odhodlanie. Takže držím palce.

        

Tento zoznam, samozrejme, nie je úplný, napísal som len tie zamestnania, s ktorými mám osobné skúsenosti ja, poprípade moji priatelia. Serióznych prác na doma, či už na dohodu alebo normálnu zmluvu, existuje oveľa viac. Dôkazom toho je aj kategória ponuky práce na diaľku, kde zverejňujem konkrétne ponuky (predovšetkým z online marketingu), na ktoré narazím na internete.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s prácou na doma nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Upozorňujem čitateľov na zverejnenie svojej e-mailovej adresy. Ak svoj kontakt zverejníte buď v tejto diskusii, alebo v ktoromkoľvek inom článku, je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Moju stránku môžu sledovať rôzni ľudia a nie len tí s čistými úmyslami.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Seriózne práce na doma

Dátum: 14.02.2022

Vložil: Maja

Titulok: Hľadám prácu na doma

Dobrý deň. Mám záujem o lepenie obálky, skladanie pier či iných komponentov. Som na polovičnom invalidnom dôchodku.
Moja E-mailová adresa je:mariamelania@centrum.sk
Ďakujem veľmi pekne za Vaše ponuky. S pozdravom

Dátum: 15.11.2021

Vložil: LUBKA

Titulok: PRACA NA DOMA

Dobry den hladam pracu na doma napriklad skladanie lepenie balenie a podobne nenaročnu a na privirobenie si par eur navyše. dakujem 0904845274

Dátum: 13.05.2020

Vložil: Judita

Titulok: Hľadám si serióznu prácu na doma

Dobrý deň, hľadám si serióznu prácu na doma, či administratívnu prácu, prekladateľstvo alebo lepenie obálok.... za ponuky vopred dakujem

Dátum: 10.02.2020

Vložil: Andrea

Titulok: Praca na doma

Hladam si pracu na doma skladanie pier alebo obalok tel: 0940332215

Dátum: 12.04.2018

Vložil: Tinka

Titulok: administratívna práca na doma

Pekný deň, prajem, hľadám si prácu v oblasti administratívy, možnú aj na doma. Ponúknite, ďakujem

Dátum: 08.03.2018

Vložil: Mary

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň. Mám seriózny záujem o manualnu prácu na doma, napr.lepenie Obálok, skladanie pier a iné...

Dátum: 12.11.2019

Vložil: Adriana

Titulok: Re:Práca na doma

Dobrý deň chcem sa opýtať ohľadom práce viete sa mi ozvať na email. adrianamichalikova201@gmail.com ďakujem

Dátum: 25.10.2017

Vložil: Dušan

Titulok: sklamanie

s radosťou som sa pustil dočítania tohot článku a zistil som, že je to obyčajné teoretizovanie. Konkrétne eshop ako práca z domu. Áno, ako práca z domu je to samozrejme možné, ale je tu veľké ALE. Prevádzkovať eshop musíte na živnosť. Ak máte živnosť, tak po prvom daňovom priznaní začnete platiť odvody. Len do soc.poisťovne je to vyše 146 € mesačne! + "drobné do zdrav.poisťovne. Zároveň musíte mať vypracovaný bezpečnostný projekt...., takisto musíte byť držiteľom Potvrdenia o oznámení informačného systému osobných údajov vydaného podľa § 36 ods. 1 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnenia niektorých zákonov v znení zákona č. 84/2014 Z.z., najnovšie každý eshop je výrobcom odpadu !!!! Dokonca aj vizitka je odpad, takže prípadná kontrola vás nachytá na čomkoľvek a pokutu min. 1200 € dostate v každom prípade. Najnovšie sa šušká o licencii pre eshopy, samozrejme za ročný poplatok.... Vim, o čom točím, pretože sám prevádzkujem eshop. Po piatich rokoch je mi ho ľúto zatvoriť, ale popri zamestnaní sa to určite neoplatí. Takže ak to zhrniem, stránka má dobrý úmysel, ale autor by si mohol aj naštudovať detailnejšie danú problematiku a nemal by navádzať defacto na čiernu prácu. Veď ako k tomu prídem napr. ja, keď som všetko musel absolvovať, zaplatiť a platiť a niekto naivne v dobrej viere, že "iba to robí z domu" si urobí eshop a potom legálne eshopy budú na to doplácať zprísnením už aj tak byrokratickej legislatívy. Ďakujem za pochopenie

Dátum: 25.10.2017

Vložil: Dušan

Titulok: Re:sklamanie

..a to som ešte zabudol na skladovú evidenciu. NEmusíte mať síce účtovníka, ale daňové priznanie urobíte na základe čoho? Musíte evidovať došlé a vydané faktúry, inak pri daňovej kontrole máte celkom veľký problém. A hlavne na čo zabúdajú všetci podnikatelia ak sa rozhodnú ukončiť svoje podnikanie. Presne zabúdajú na vyúčtovanie! Ak napr. nakúpite tovar za 1.000 € v počte 100 ks a predáte 50ks je vlastne nepodstatné za akú cenu, tak vám ostane "na sklade" 50ks za 500 €. Ak sa rozhodnete s tým seknúť, tak v daňovom priznaní to musíte priznať a dodaniť!!! Prečo? No lebo keď ste to nakúpili, tak ste si to v daňovom priznaní uplatnili ako výdavok a o tých 1.000 ečiék sa vám znížil daňový základ. A štát vám to predsa nedaruje, lebo očakáva, že to predáte zo ziskom a z toho zaplatíte daň. Vy ak to nepredáte, ale daň.základ ste si znížili, tak potom pri skončení to zníženie daň.základu štátu pekne vrátite :) Ak ste sa v tom stratili, nič si z toho nerobte, aj mne to trvalo, kým som to pochopil :-)

Dátum: 26.10.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:sklamanie

Dobrý deň Dušan,

v prvom rade ďakujem za reakciu. Obávam sa však, že ste nepochopili úmysel tohto článku. Pod pojmom „eshop ako práca z domu“ samozrejme nemyslím to, že by si mali ľudia zakladať hromadne e-shopy. To je už podnikanie.
Pod pojmom eshop ako práca z domu, myslím všetky tie profesie, ktoré sú potrebné na chod e-shopu.

Ak chcem robiť správcu nejakého e-shopu, nepotrebujem mať na to živnosť. Je veľa majiteľov internetových obchodov, ktorí sami nestačia na spravovanie a potrebujú k tomu nejakého zamestnanca. Ja neviem napríklad na písanie popisov pre produkty, korektorské práce, spravovanie e-shopu na Facebooku, rozosielanie newsletterov, SEO alebo len dopĺňanie produktov a upravovanie cien. Všetky spomínané profesie sa dajú vykonávať doma na DPP, prípadne HPP či živnosť. Samozrejme je to na dohode so zamestnávateľom.

V žiadnom prípade v tomto článku nenavádzam ľudí, že ak chcú pracovať z domu, mali by si založiť e-shop.

Dátum: 23.10.2017

Vložil: Jana

Titulok: Praca na doma.

Pekny dnik.
Prosim najde sa praca na dom,ako napr.jednoduche uctovnictvo, ci nahodenie a nauctovanie dokladov v podvojnom uct.? Prijala by som aj inu pracu na PC.
Dakujem

Dátum: 23.10.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Praca na doma.

Dobrý deň,

treba sledovať túto stránku https://pracanadoma-skusenosti.eu/ponuky-prace-na-doma/. Pridávam tam všetky ponuky na prácu z domu, ktoré nájdem na internete. Možno sa tam nájde nejaká zaujímavá pracovná ponuka aj pre Vás. A ak nie, tak časom určite.

Ešte lepšie urobíte, ak budete sledovať moju facebookovú stránku https://www.facebook.com/pracanadomu/?fref=ts
Nájdete tam ďalšie ponuky, ktoré je možné vykonávať doma v oblasti účtovníctva. Ich počet rastie každým mesiacom.

Dátum: 05.10.2017

Vložil: vierka

Titulok: Práca na doma

Dobrý večer vedel by mi niekto poradiť nejakú serióznu prácu na doma? Nemám veľmi skúsenosti s prácou na doma tak by som sa nerada stala obeťou podvodu a pyramídových hier.

Dátum: 24.09.2017

Vložil: Matus

Titulok: práca na doma

Dobrý deň

Hľadám serioznu prácu na doma potrebujem si privyrobiť popri zamestnaní. Za ponuky vopred ďakujem.

Dátum: 24.07.2017

Vložil: Roman

Titulok: Praca na doma

Dobrý deň, mal by som záujem o lepenie obálok alebo skladanie pier.

Dátum: 25.03.2018

Vložil: lenka u.

Titulok: Re:Praca na doma

dobry den mam zaujem

Dátum: 09.05.2017

Vložil: Zuzana

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň, mala by som záujem o lešenie obálok alebo skladanie pier.

Dátum: 07.05.2017

Vložil: Jakub

Titulok: Záujem o prácu na doma na malé privyrobenie!!!

Dobrý deň, rád by som si privyrobil prácou na doma .

Dátum: 24.02.2017

Vložil: Martina

Titulok: privyrobienie doma manualnu pracu

Dobrý deň mám záujem o manuálnu prácu na doma, skladanie pier, lepenie obálok alebo plnenie kinder vajíčok. Dakujem

Dátum: 10.02.2017

Vložil: Marek

Titulok: Práca na privyrobenie

Dobrý deň, ponúkam serióznu prácu kde sa dá slušne privyrobiť. Nie je to v tisícoch mesačne ale nejaké 2, 3 stovky za mesiac zarobíte.
Ak ste z Prešova je možnosť osobného stretnutia. Z iných lokalít kontakt buď email alebo skype a telefonicky.

Dátum: 01.03.2017

Vložil: stana

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

dobry den prosim vas chcela by som viac info o praci na doma co ponúkate dakujem

Dátum: 24.03.2017

Vložil: karin

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

písala som vam email

Dátum: 01.05.2017

Vložil: Takac

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

dobry den. o aku pracu ide?

Dátum: 07.07.2017

Vložil: Eva

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

Dobrý večer,som zo Sliača, je ešte aktuálna ponúkaná práca na doma? Mala by som záujem pokiaľ nejde o predaj výrobkov. Ďakujem za odpoveď.
Eva

Dátum: 24.04.2018

Vložil: Tinka

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

Prosím Vás o akú prácu to ide? Nie som z Prešova. Ďakujem. Prajem pekný deň

Dátum: 24.07.2018

Vložil: Miro

Titulok: Re:Práca na privyrobenie

Zdravím, je ponuka ešte aktuálna ?

Dátum: 26.11.2016

Vložil: Martina M.

Titulok: Praca na doma zo zahranicia

Som na meterskej dovolenke v anglicku hladam aj pracu na doma Viac menej na pocotaci nieco dostupne pre mna kedze som v anglicku Ak da nieco najde.

Dakujem

Dátum: 13.11.2016

Vložil: Veronika

Titulok: praca na doma

Dobri den mapa by som zaujem o manualnu pracu lepenie obalok.

Dátum: 07.10.2016

Vložil: Zuzka

Titulok: Seriózna práca nadoma pre nevidiacu

Dobrý večer vedel by mi niekto poradiť nejakú najserióznejšiu prácu nadoma? Nemám veľmi skúsenosti s prácou nadoma tak by som sa nerada stala obäťou podvodu a piramídových hier.

Dátum: 03.10.2016

Vložil: jakubka

Titulok: seriózna práca na doma

Hľadám prácu na doma - ghostwriter, copywriter, korektúra textov-gramatické a štylistické modifikácie. Skúsenosti s tvorbou textov mám.

Dátum: 30.09.2016

Vložil: Mária C.

Titulok: privirobenie

Dobry den! Mala by som záujem o lepenie obálok, skladanie pier, alebo niečo podobné. Ak by sa niečo našlo prosím kontaktujte.

Dátum: 22.09.2016

Vložil: eva

Titulok: práca na doma

Ponúkam jazykovú korektúru slovenských textov - gramatika, štylistika,grafická úprava.Skúsenosti mám.

Dátum: 12.09.2016

Vložil: silvia

Titulok: praca na domaaa

hlada si pracu na doma lepenie obalok skaldaie som zrucna spolahliva a rada sa naucim nove skusenosti

Dátum: 11.09.2016

Vložil: Stanislav

Titulok: Praca na doma

Dobry deň. Hľadam si pracu na doma, buď skladanie pier,alebo lepenie obalok.

Dátum: 22.08.2016

Vložil: Zuzana

Titulok: Práca na doma

Dobrý deň. Mala by som záujem o nenáročnú prácu na doma popri zamestnaní. Či už úprava a prepisovanie textov, administratívne práce, vybavovanie mailov...
Ďakujem za odpoveď.

Dátum: 22.08.2016

Vložil: Zuzana

Titulok: Re:Práca na doma

Ak by som vás mohla poprosiť, ak by sa niečo objavilo, dajte vedieť.

Dátum: 18.08.2016

Vložil: Nikolas

Titulok: práca

Zdravím mal by som zaujem o lepenie obálok alebo aj nieco ine. Dakujem

Dátum: 27.04.2016

Vložil: Livia

Titulok: praca na doma

Zaujala ma ponuka korektor gramatiky a štylistiky.Prosím o bližšie info.

Dátum: 29.02.2016

Vložil: Darina

Titulok: Praca na doma.

Dobry den, mam zaujem o pracu na doma.

Dátum: 01.01.2016

Vložil: Veronika

Titulok: Prosba

Dobry den mala by som zaujem o blizsie informacie.mala by som o nu zaujem.

Dátum: 05.05.2015

Vložil: Moutain Men

Titulok: Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň

Rozbiehame nový projekt Moutain Men. Ponúkame dlhodobú prácu na doma ale aj jednorazový zárobok a investíciu.

Pokiaľ máte záujem stať sa členom Moutain Men, urobte to teraz. Určite o nás budete počuť.

Pokiaľ ste z okolia Banskej Bystrice, Zvolena, Brezna je možné dohodnúť si aj osobné stretnutie.

Chcem len podotknúť, že o žiadne výživové doplnky sa nejedná. Viac info mail/telefón

Dátum: 08.06.2015

Vložil: Mgr. Jana Š.

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň, o akú pracu sa jedna? dakujem za blizsie info

Dátum: 08.10.2015

Vložil: Jana D.

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý večer, o akú prácu sa jedná ? Ak to je ešte aktuálne, píšte mi na

Dátum: 02.12.2015

Vložil: Iveta S.

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobry deň, poprosím o bližšie informácie.

Dátum: 17.02.2016

Vložil: Janka H.

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý den mohla by som dostať viac informácií . Dakujem

Dátum: 03.04.2016

Vložil: radoslav p.

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

prosim o blizsie info

Dátum: 16.05.2016

Vložil: Marek

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň, poprosil by som o viac informácii. Ďakujem.

Dátum: 24.05.2016

Vložil: Katarína

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobry den.
Mam vazny zaujem o pracu na doma.

Dátum: 01.05.2017

Vložil: Takac

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

dobry, o aku pracu ide?

Dátum: 16.08.2021

Vložil: HELENA

Titulok: Re:Práca na doma, Zárobok online

Dobrý deň prajem,

dátum je z 2015 roku, ale možno to ešte funguje , ak je možné pracovať, prosím, kontaktujte ma : 0907 149 645
Helena kradlakova
ďakujem pekne
prajem pekný dník

Dátum: 06.04.2015

Vložil: ekibeki

Titulok: privirobenie

Vytvorte su účet zadarmo, zaregistrujte sa a dostanete od nás bonus 2 eurá
Dáme Vám peniaze spať
Získame pre Vás províziu za Váš nákúp a prevedieme ich na Váš účet.
Povedz svojim známym o Refundo.sk a získaj bonus bez nutnosti nákupu. Pripíšeme ti 0.20 € bonus za každého odporučeného nového člena, ktorý aktivuje svoju registráciu. A 4 € bonus pripíšeme v momente, keď daný člen počas 3 mesiacov po svojej registrácii uskutoční nákupy v hodnote aspoň 100 € bez DPH a získa za tieto nákupy schválené peniaze späť.

Dátum: 01.04.2015

Vložil: Vojtech

Titulok: Práca na doma - zárobok každým emsiacom rastie BEZ VKLADU!

Máte finančné problémy, alebo si len chcete zabezpečiť sekundárny príjem?
Možnosti internetu sú nekonečné a Ja Vám ponúkam jeden z najlepších - Bude Vás to stáť iba Vašu trpezlivosť, chuť a trošku času (max. 2 hodinky denne)!

Zárobky sú rôzne podľa Vašej šikovnosti a adaptabilite a tomu, ako rýchlo sa s tým naučíte pracovať!
Zárobok môže dosiahnúť po pol roku sumu 300€ a viac čistého zisku! (po roku napríklad 900€ za mesiac!)
(Pre študentov, mamičky na MD, ale aj pracujúcich je to pekný príjem!)

Viac informácií nájdete na:
www.ptc.wbl.sk

Stránka je nová, ale určite tam nájdete všetko, čo potrebujete.
V prípade vážnejšieho záujmu prosím kontaktujte na e-mail.

Dátum: 29.10.2015

Vložil: vladimira

Titulok: Re:Práca na doma - zárobok každým emsiacom rastie BEZ VKLADU!

Dobry den mala by som zaujem o ponuku prace

Dátum: 10.03.2015

Vložil: Jana

Titulok: Práca na doma,myslela som si,že je to mýtus

Dobrý deň,
chcem sa podeliť o svoj zážitok. Hľadala som šťastie dlhodobo, hlavne som chcela robiť niečo čo ma baví, neobmedzuje, kde som sám sebe pánom. Usúdila som teda,že musí ísť o môj koníček. Rada píšem, či copywriting bol pre mňa ideálny. Našla som stránku Ja spravím, ktorá mala výborne referencie, pretože išlo o mikropráce, najprv som sa registrovala a potom som skúsila šťastie na jednom inzeráte. Vyšlo to, doteraz som si zarobila cca 100 eur, čo je pekné.

Dátum: 11.05.2015

Vložil: Kalfas

Titulok: Re:Práca na doma,myslela som si,že je to mýtus

Srdečne gratulujeme

Dátum: 06.10.2014

Vložil: Pavel B.

Titulok: Práce i pro Vás !!!

Dobrý den, přátelé.

Je mi velkým potěšením nabídnout Vám reálnou práci přes internet. Projekt, který skutečně funguje a stále se rozšiřuje díky aktivitám našich členů.

Podmínkou i Vašeho úspěchu je vytrvalost, vysoké ambice a nasazení.

Neslibuji nespnitelné, ale vše máte ve svých rukou. Pokud i Vy tuto šanci správně uchopíte, můžete se po čase dostat na hranici velmi příjemných výdělků.
A to je realita, se kterou můžete i Vy počítat.

Nevěříte ???

Zapojte se a přesvědčíte se taky, že když se chce, jde skoro všechno !!!

Přeji i Vám štěstí a úspěch, máte to na dosah !!!

Dátum: 08.10.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Práce i pro Vás !!!

Pridajte si Váš inzerát skôr do kategórie "Diskusia o práci na doma", pretože v ostatných kategóriach registračné linky mažem.

Pridať nový príspevok