Online poker - ako začať hrať a čomu sa vyhýbať?

Ako sa hrá poker v kamennom kasíne, resp. herni. Snáď každý mladý chlapec (a nielen chlapec) si už niekedy zahral poker, aspoň s priateľmi len tak o žetóny, o cukríky, o pivo. Niekedy to ale človeku nestačí a rád by si zahral aj o reálne peniaze s inými živými protihráčmi. Nechce sa vám ale ísť do klasických kamenných herní - čo teraz? Možnosťou je, samozrejme, zahrať si poker na internete. A v dnešnej dobe je to viac než jednoduché a navyše tiež relatívne bezpečné.

 

Rozhodne sa vyhýbajte online pokru a video pokru, kde nehráte ako hráči proti sebe, ale proti softvéru, ktorý má na základe svojho naprogramovania za úlohu vás doslova ošklbať. V pokri, kde hráte proti programu, prakticky nemôžete vyhrať, a preto túto možnosť ihneď zavrhnite.

 

Ideálnym riešením celej tejto situácie je navštíviť online kasíno, kde si môžete zahrať proti reálnym hráčom, ktorí sa správajú reálne, a je tu minimálna šanca na podvod zo strany kasína. Nemusíte sa preto obávať toho, že vás o veľké výhry oberie dômyselne nastavený softvér internetového kasína. Naopak, v dnešnej dobe sa stáva štandardom, že online kasína zamestnávajú reálnych krupierov, ktorí stoja pred kamerou a rozdávajú karty, tak, aby bol váš zážitok z hrania internetového pokru ešte intenzívnejší a váš zážitok z hry ešte reálnejší.

 

Čo potrebujem na to, aby som si mohol zahrať?

V prvom rade potrebujete mať chuť zahrať si poker. Ak vám tá chuť nechýba, ďalšie kroky sú už jednoduché. Prvým z nich je predovšetkým výber online kasína, v ktorom si váš obľúbený poker zahráte. Jeho výberu sa budem venovať nižšie a je tiež veľmi dôležitý.

 

Ďalej budete určite potrebovať registráciu v internetovom kasíne. Tú môžete vykonať priamo na webových stránkach jednotlivých online kasín a zvyčajne vám nezaberie viac než pár minút. Dajte si pozor pri vypĺňaní vašich osobných údajov. Myslite na to, že kasína majú právo na kontrolu vašich údajov. Niežeby mali databázu všetkých ľudí, ale spravidla vás požiadajú o naskenovanie dokladu totožnosti a podobne, pričom by sa prípadný podvod rýchlo odhalil a mohol by mať za následok permanentný ban.

 

Preto majte na pamäti, že musíte dovŕšiť 18 rokov, aby ste mohli zo Slovenska, prípadne Českej republiky, hrať online hazardné hry, medzi ktoré sa poker bezpochyby zaraďuje. Na to, aby ste si mohli zahrať, nepotrebujete bohvieako výkonný počítač, obvykle stačí len obyčajný prehliadač, niektoré lepšie internetové kasína disponujú tiež programom pre počítač alebo aplikáciou pre inteligentné telefóny. Ale ani tieto programy nie sú graficky nijako náročné, takže sa vôbec nemusíte obávať.

 

Ako vybrať vhodné kasína

Kritérií, podľa ktorých je potrebné vyberať, je hneď niekoľko. Prvým z nich je dostupnosť v slovenskom (prípadne českom) jazyku. Hoci už dnes mnoho ľudí vie po anglicky, určite poteší, keď máte užívateľské prostredie v materinskom jazyku - pre rýchlejšiu a lepšiu orientáciu. Okrem toho, viaceré kasína ponúkajú tiež podporu v slovenčine.

osobná franšíza

Určite si taktiež zistite niečo viac o príslušnom kasíne. Jeho históriu a podobne, aby ste nenaleteli podvodným kasínam, ktoré by z vás vylákali peniaze, ale poker by ste si nezahrali a peniaze by ste už takisto nevideli. Ale našťastie je dnes takých podvodných kasín absolútne minimum.

 

Určite by ste sa mali sústrediť aj na to, akým typom platby si môžete dobiť váš kasíno účet. Niektoré kasína podporujú iba klasické platobné karty, inde môžete zaplatiť prevodom alebo pomocou stále modernejších internetových peňaženiek, ako je PayPal a pod. Len minimum kasín dnes podporuje platbu v Bitcoinoch.

 

Možnosť zaplatiť niektorou z metód ešte neznamená, že rovnakú možnosť budete mať pri výbere vašich peňazí. Dbajte preto tiež na to, aby bol spôsob vyplatenia pre vás čo najprívetivejší. Niektoré kasína totiž vaše výhry vyplácajú šekom, iné zase prevodom na účet. Preto si aj tieto možnosti najskôr zistite, prípadne sa spýtajte na podpore kasína.

 

A napokon sa pozrite na to, aké možnosti online pokru dané kasíno ponúka. Či budete hrať v prehliadači, či si budete musieť stiahnuť nejakého klienta, cez ktorého sa prihlásite. Ak patríte medzi hráčov hrajúcich skôr prostredníctvom mobilov, pozrite sa, či kasíno disponuje aj mobilnou aplikáciou. Dnes s tým už ale rozhodne nie je taký problém a aplikácie sú prispôsobené na takmer všetky platformy.

 

Musím sa učiť nové pravidlá?

Je jasné, že s kamarátmi nebudete vždy hrať podľa platných a oficiálnych pravidiel pokru. Skôr než sa teda pustíte do hrania, preštudujte si všetky pravidlá, aby ste neboli prekvapení. Veľa kasín tiež ponúka viac druhov pokru, takže si môžete vyskúšať každý z nich a potom si vybrať jeden, pri ktorom zostanete.

 

Väčšina kasín má na svojich stránkach pravidlá všetkých hier, ktoré si u nich môžete zahrať, preto si ich určite stiahnite a prečítajte. Nestáva sa však, že by kasína mali pravidlá nastavené akokoľvek inak než je bežným štandardom.

 

Ilustračný obrázok pokru na internete s reálnymi hráčmi.

 

Výnimkou oproti bežným pravidlám môžu byť najrôznejšie turnaje, ktoré online kasína organizujú. Tu sa môže líšiť rýchlosť zvyšovania stávok u small a big blindov a podobne. Je preto potrebné si dôkladne preštudovať pravidlá aj pre nadchádzajúce turnaje, ktorých sa chcete zúčastniť. Navyše, v takých turnajoch môžete často získať oveľa lepšie výhry než pri klasických pokrových stoloch.

 

Výhody online pokru

Hlavnou výhodou online pokru u internetových kasín je fakt, že hráte proti skutočným hráčom, ktorí majú emócie a rozhodujú sa podľa nich, nie podľa vopred stanoveného algoritmu. Preto si tento zážitok môžete užiť ešte viac.

 

Ďalšou výhodou je bezpochyby fakt, že nemusíte nikam chodiť, máte zaistenú anonymitu v prípade veľkej výhry a môžete si zahrať skutočne kedykoľvek sa vám len zachce. U klasických kamenných kasín to nie je vždy možné.

 

A poslednou výhodou je fakt, že nikto z hráčov nemôže nijako podvádzať. Systém daného kasína nemôžete prekabátiť žiadnym podvodom. O to sa stará práve bezpečnostný systém každého online kasína, ktorý vytvárajú tí najlepší programátori a matematici. Nie je preto ani možné, aby niekto vytvoril podvodný program na miešanie kariet.

 

Nevýhody online pokru

Tou prvou je, že svojim súperom nevidíte do očí. Zážitok preto nie je úplne stopercentný, aký by bol v prípade klasickej herne. Krupieri vám pred webkamerou môžu stáť a rozdávať karty, u reálnych hráčov je to ale ťažko zrealizovateľná úloha, ktorá by bola technicky príliš náročná.

 

Druhou nevýhodou je to, že môžete prehrať viac, než by ste chceli. Ak vám žetóny prúdia rukami, má to úplne iný dopad ako keď prehrávate peniaze, ktoré sú reprezentované nejakými číslami. V prípade neúspechu si preto účet dobijete znova a znova, a tak môžete prehrávať viac a viac peňazí.

 

Poslednou nevýhodou je elektrická energia a pripojenie k internetu. Čo to znamená? Môže sa stať, že budete mať skvele rozohraný hand, súpera tlačíte k múru a viete, že vaša šanca na víťazstvo je 90 %. A v tom vám vypadne internet. Ak do určitej chvíle nevykonáte žiadnu akciu, systém vyhodnotí vaše správanie tak, že chcete karty zahodiť, a vy tak prídete o perfektne rozohranú partiu, ktorá vám mohla priniesť skutočne skvelé peniaze.

 

Pár slov na záver

V závere tohto článku by sme si mohli zhrnúť všetky dôležité informácie. V prvom rade sa teda nemusíte obávať toho, že by proti vám hral počítač, ktorý by ste nemali šancu poraziť. Skutočne proti vám stoja reálni hráči, poraziť ktorých nemusí byť tak nadľudská úloha.

 

Ak si teda chcete zahrať online poker, u overených kasín sa naozaj nemáte čoho obávať a vašu obľúbenú kartovú hru si môžete užiť z pohodlia domova a bez zbytočného stresu z dôveryhodnosti celej akcie.

 

Jediným upozornením je to, aby ste si dostatočne strážili vaše herné konto a neprehrávali sumy, ktoré by mohli mať zásadný vplyv na váš osobný reálny život. Pretože prepadnúť online hazardu, je jednoduchšie ako prepadnúť reálnemu hazardu v kasínach. V nastavení vášho herného účtu si preto môžete nastaviť limit prehratých peňazí, za ktorý vás kasíno nepustí hrať ďalej.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s online pokrom? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Herné automaty, video poker, online blackjack – v článku sa dozviete, ako tieto hazardné hry cez internet fungujú (nestojí proti vám reálny hráč, ale naprogramovaný software, algoritmus) a prečo je dobré vyhýbať sa im.

 

Ako sa nedať nachytať na podvodné weby s internetovou ruletou – v článku si môžete prečítať, ako vyzerajú podvodné weby, ktorých majitelia lákajú na rozprávkové zbohatnutie. Väčšina takýchto stránok propaguje tzv. martingale systém. Stavím 1 euro na červenú, ak prehrám, zdvojnásobím vklad, atď. 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Online poker - ako hrať

Dátum: 13.01.2017

Vložil: Poker profik

Titulok: Pokrove tipy a taktika

Je lahke sa poker naucit, ale tazsie ho zvladnut. Zvladnut nejaku pokrovu hru je vyzva a zabava sucasne. Na mojej stranke venovanej pokerovej strategii sa dozviete vela tipov a rad, ktore vam pomozu stat sa hracom, ktory neprehrava.

Zaklad kvalitnej pokerovej strategie spociva v mnohych sposoboch hry, ktore musite vediet kombinovat, aby ste sa stali trvalo vyhravajucim hracom. Tieto sposoby su pre zvladnutie pokerovej taktiky klucove:
1. opatrna hra
2. agresivna hra
3. nahodna hra
4. vyuzitie chyb protihraca

Aby ste sa stal dobrym pokrovym hracom, zapamatajte si tieto sposoby hry. Tieto druhy strategii su rovnako dolezite ako farby na maliarovom obraze: zakladne farby su rovnake, ale sposob, akym ich umelec pouziva, je unikatny a specificky.
Úvahy nad pokerovú stratégií

Rada cislo 1.
Najprv sa rozhodnite, ci chcete hrat pre zabavu alebo vyhravat.

Rada cislo 2.
Zmierte sa s tym, ze z casu na cas aj prehrate. Aj ti najlepsi hraci pokru maju niekdy obdobie strat. Nikdy nemozete ocakavat, ze zakazdym vyhrate

Rada cislo 3.
Poker je hra zalozena na matematike a na neuplnych informaciach. Moze to zniet zlozito, ale nie je. Na zakladnej urovni zacina poker vyberom startovacich pozicii (hand), ktore mozno hrat. Cim castejsie budete hrat s lepsimi kombinaciami ako vasi protihraci, tym castejsie nad nimi vyhrate.

To je nadnes vsetko. Dalsie zaujimave informacie najtete na mojej stranke.

Dátum: 25.08.2017

Vložil: ka-hozelec

Titulok: hram poker 7 rokov

na internete, doslovne pre zabavu, ako dochodkyna- z nudy. stale sa citat neda, vysivat tiez a upratovat ooje. takze k samotnej hre. je to cibrenie mozgu, riadne, pri pozornosti sa da vyhravat. existuju na poker stars rozne hry zdarma- teda kde nic zo svojich neprehras, ale vyhras len fiktivne peniaze - teda zetony, ktoré otačas dookola. smutne je, že z ničoho nič ti niekto vynada do i d io v. ale inteligencii sa medze nekladu. prevazne su to ludia narodený pred 25-30 rokmi. ti pred nimi uzsi odvikli nadavat. ved tu nejde o nic, len o hru a ozivenie mysle-v starobe.

Pridať nový príspevok