Elektronické peňaženky PayPal, Skrill a iné

Tieto internetové peňaženky slúžia ako prostriedok pre vklad, resp. prevod peňazí z vašej kreditnej karty alebo bankového účtu do určitých programov. Podstatou je, že v každej kategórii - či už ide o partnerský program alebo rôzne MLM, HYIPy, pyramídové hry či Ponziho schémy - je potrebné do týchto programov previesť peniaze cez spomínané internetové peňaženky. Určite sa s tým stretávate aj pri nákupe cez nejaký zahraničný internetový eshop. V prípade, že kupujete nejaký produkt cez internet, môžete využiť svoju kreditnú kartu. Avšak jej použitie je často nebezpečné a môže dôjsť k odcudzeniu údajov z vašej kreditnej karty a následne k jej zneužitiu. Na to, aby sa zabránilo týmto podvodom, boli vytvorené spomínané elektronické peňaženky. Asi najznámejšou internetovou peňaženkou na svete je PayPal. Založenie týchto peňaženiek býva spravidla jednoduché a rýchle. Po zaregistrovaní je peňaženka ihneď funkčná a pripravená na možné transakcie - prevody.

 

Ja momentálne používam vyššie spomínaný PayPal, SolidTrustPay a MoneyBookers (SKRILL). Zaregistrovať sa do SolidTrustPay môžete kliknutím na obrázok nižšie. Registrácia je jednoduchá, rýchla a hlavne bezplatná. Neplatíte žiadne mesačné poplatky. V dolnej časti stránky je video, v ktorom je presne popísaný návod, ako sa zaregistrovať a ako previesť svoje peniaze z kreditnej karty na váš účet. V prípade nejasností alebo otázok ma neváhajte kontaktovať.

    

Ako sa zaregistrovať do Solidtrustpay.    
        

 

Ako si vytvoriť PayPal účet

PayPal vlastní bankovú licenciu. Umožňuje realizovať bezpečné platby na internete prostredníctvom karty, prípadne bankového prevodu. PayPal využíva veľa solídnych spoločností a je to vlastne taký prostredník pre bezpečné platby na internete po celom svete. Službu PayPal môže využiť ktorýkoľvek majiteľ e-mailovej adresy. Získate tak možnosť bezpečnej platby kartou v mnohých obchodoch, ktoré platby cez PayPal podporujú. Číslo platobnej karty bude poznať iba spoločnosť PayPal, nemusíte sa teda obávať zneužitia vašej platobnej karty nedôveryhodným obchodníkom. Obchody, v ktorých pomocou PayPal zaplatíte, číslo vašej platobnej karty poznať nebudú. Registrácia a založenie účtu sú veľmi jednoduché a zaberú vám len pár minút. Na konci článku, v druhom videu, sa nachádza návod, ako si vytvoriť účet, ako pridať kreditnú kartu a ako dostať peniaze na PayPal účet. Podrobnejší návod si môžete prečítať tiež v článku ako si vytvoriť PayPal účet

 

Ako sa zaregistrovať do Paypal peňaženky.

 

Ako si vytvoriť Skrill účet

Mnohí ho poznajú pod starším názvom MoneyBookers. Je to internetová elektronická peňaženka, ktorá vykonáva digitálne finančné operácie od roku 2001. Platobný systém Skrill je registrovaný v Anglicku a Walese. Sídlo firmy sa nachádza v Londýne. Ponúka online platobný systém pre jednotlivcov i firmy, umožňuje im platiť a dostať zaplatené kdekoľvek na svete. Skrill má v súčasnosti viac ako 40 miliónov užívateľov a spoločne s vyššie spomínanou PayPal peňaženkou patrí k najväčším platobným systémom na internete. Skrill ponúka odosielanie a prijímanie peňazí bezpečne, diskrétne a za nízku cenu po celom svete vo viac ako 200 krajinách a v 40 menách. Výhodou tohto platobného systému je jeho lokalizácia v ČR.

Skrill si môže zriadiť každý, kto má e-mailovú adresu. Môžete ho používať (takisto ako PayPal) na platby za tovar v aukciách (napr. Aukro, eBay), platby za služby (napr. Skype), a predovšetkým na stávkovanie či hazardné hry. Registrácia je jednoduchá a rýchla. Kliknite na banner nižšie, prepnite do materinského jazyka, pri registrácii vypíšte svoje údaje a potvrďte. Podrobnejší návod nájdete v článku o Skrill peňaženke.

 

 

Ako sa zaregistrovať do Skrill – Moneybookers.Ako sa chrániť pred prípadným zneužitím

Ak používate niektorú z vyššie uvedených virtuálnych peňaženiek, prípadne akúkoľvek inú, dávajte si pozor na niektoré podvodné internetové praktiky. Jednou takou, pomerne známou, praktikou je tzv. Phishing. Je to podvodná metóda, prostredníctvom ktorej sa podvodníci od vás snažia vylákať prihlasovacie údaje, buď do internetovej peňaženky, alebo pokojne aj do Internet Bankingu nejakej banky.


Práve nedávno mi na môj e-mail prišla správa, v ktorej ma PayPal (v skutočnosti to bol podvodník) nabádal k zmene mojich prihlasovacích údajov. Ja som sa nachytať nedal, no menej skúsení internetoví používatelia by mohli ľahko naletieť. Preto ak používate nejakú virtuálnu peňaženku, odporúčam prečítať si aj článok, ako sa chrániť pred Phishingom.

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam. Ak máte nejaké otázky, postrehy či pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti.

 

osobná franšíza

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Internetové peňaženky

Dátum: 25.07.2019

Vložil: Eva

Titulok: príjem z predaja

Aký účet PayPal je potrebné zriadiť, aby mi mohli naň prichádzať sumy za predaj tovaru?

Dátum: 01.04.2019

Vložil: Roman

Titulok: Skril mastercard

Dobry deň dnes som dobil skrill učet a chcel vibrat penaze bankomatu cez skrill mastercard ale bankomate ukazal mi 0 a na penazenke skrill celu sumu ako to mam previest tie penaze penaženky na skrill mastercard za pomoc dakujem možte mi pisat na tiger10000@azet.sk za pomoc vam dakujem

Dátum: 28.03.2017

Vložil: Aťa

Titulok: podmienky

su služby pay pal spoplatnené?

Dátum: 24.04.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:podmienky

Nie, neplatia sa žiadne vstupné ani mesačné poplatky.

Dátum: 22.09.2016

Vložil: Erika

Titulok: Paypal

Dajú sa previesť peniaze aj naopak? Z paypalu na osobný účet?

Dátum: 23.09.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Paypal

Áno, samozrejme.

Dátum: 09.11.2015

Vložil: Peter

Titulok: debet

Je mozne pri vyuzivani sluzieb Skrill prechadzat do debetu?

Dátum: 17.11.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:debet

Prechádzať do debetu? Ako to myslíte?

Dátum: 24.12.2016

Vložil: Mirko

Titulok: Re:debet

To nie. Do debetu ti môže prechádzať iba koliesko v hlave.Peňaženka nie je účet! Je to vačok bez organizačnej bankovej štruktúry. Majiteľom si iba ty. Kdežto účet v banke sa tvári, že si ty vlastníkom, ale dlhy na tomto účte (debety) ti kryjú bankári, ktorí spravujú bankový server.Banka je pokladˇna se vším všudy. Nemýľ si to! Igen?

Pridať nový príspevok