Home office práca – návod, ako a kde nájsť zaujímavé ponuky

Kde a ako hľadať ponuky práce na home office? S nástupom moderných technológií a s dostupnosťou internetu sa mení aj náš pracovný život. Čoraz viac ľudí na Slovensku sa snaží nájsť si zamestnanie, ktoré by bolo možné vykonávať z domu hoci aspoň čiastočne. Pre mnohých ide o splnenie sna, pretože home office poskytuje veľa zaujímavých benefitov, napr. flexibilitu, menej stresu, pokojnejší harmonický život, a pod. Patríte k týmto ľuďom aj vy? A zaujíma vás, kde a ako takéto ponuky práce a brigády hľadať? Ak odpovedáte áno, potom pokračujte v čítaní.

 

Pracovný portál, ktorý by sa zameriaval výhradne na prácu z domu, neexistuje. Výnimkou je len táto stránka, ktorú práve čítate. Ak sledujte tento web pravidelne, určite veľmi dobre viete, že okrem písania recenzií na rôzne zárobkové systémy sa na ňom venujem aj vyhľadávaniu zaujímavých ponúk práce a brigád. Tie následne uverejňujem v kategórii „ponuky práce z domu“.

Pri svojej práci využívam približne 10 pracovných portálov, z ktorých vyberám tie najzaujímavejšie joby a brigády na home office. V tomto článku vám ich všetky predstavím a ku každému portálu napíšem stručný návod, ako používať filtre na vyhľadávanie ponúk. Navyše ponúkam aj nejaké svoje tipy a rady.

 

Profesia.sk

Tento portál snáď netreba nikomu predstavovať. Ide o najznámejší a podľa počtu aktívnych inzerátov aj najväčší pracovný portál na Slovensku. Môžete si byť istí, že na Profesia.sk nájdete nejaké zaujímavé ponuky na prácu z domu.

 

Vyhľadávanie ponúk na portáli profesia.sk je veľmi jednoduché a zaberie vám len pár minút. Otvorte si tieto webové stránky a do vyhľadávacích kolónok s označením „Pozícia, kľúčové slovo alebo firma“ napíšte kľúčový výraz – v našom prípade „home office“ alebo „práca z domu“.

Vyhodí vám pár stoviek voľných pracovných miest. Pokiaľ sa vám nechce kontrolovať všetky, bolo by dobré, aby ste použili filter.

 

AKo vyhľadávať a filtrovať inzeráty na Profesia.sk.

 

Filtrovať môžete podľa niekoľkých parametrov. Môžete si nastaviť druh pracovného pomeru (plný a skrátený úväzok, brigáda na dohodu alebo živnosť), výšku platu, oblasť, v ktorej by ste chceli vykonávať prácu, pracovnú pozíciu, t. j. programátor, grafik, účtovník, správca e-shopu a podobne.

Inzeráty môžete filtrovať aj podľa kraja/miesta výkonu práce. V hornej kolónke „Obec, okres, kraj alebo krajina“ nastavte kraj, prípadne tam vypíšte mesto, v ktorom žijete. Toto ja ale neodporúčam robiť. Takýmto spôsobom si veľmi ľahko vyhodíte zaujímavé ponuky vhodné pre celú SR (mám na mysli práce so 100% zameraním na home office, ktoré môžete vykonávať kdekoľvek).

 

osobná franšíza

Voľné pracovné pozície môžete vyhľadávať aj podľa profesie. Do úvodného vyhľadávacieho poľa nevypíšete „home office“, ale napríklad „administratíva z domu“ alebo „účtovníctvo z domu“, pozri obrázok nižšie. A ďalej stačí už len filtrovať.

 

Do vyhľadávača môžete napísať aj administratíva z domu a podobne.

 

Ak vám môžem poradiť, ja vyhľadávam ponuky na profesia.sk nasledovne. Do úvodného vyhľadávacieho poľa vypíšem kľúčový výraz „práca z domu“. Kolónku „Obec, okres, kraj alebo krajina“ nechávam prázdnu. Na záver na ľavom paneli v kolónke „Pracovné ponuky za“ nastavím, aby mi vyhľadávač vyselektoval iba inzeráty, ktoré pribudli posledný týždeň. Nemám záujem o mesiac staré ponuky, pretože tie už môžu byť neaktívne.

Za jeden týždeň nepribudne až tak veľa inzerátov, takže napokon to celé zaberie možno 5 minút.

Rovnako potom postupujem aj pri kľúčových výrazoch „práca na doma“ „homeoffice“ a taktiež s medzerou „home office“.

 

Vaše posledné hľadania na Profesii.

 

Určite neunikne vašej pozornosti, že nie všetky inzeráty sú relevantné. Nevýhodou je, že portál Profesia používa fulltextové vyhľadávanie. To znamená, že pri napísaní kľúčového výrazu, napr. práca z domu, vám vyhľadávač zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania aj také inzeráty, v ktorých zamestnávateľ uvádza „nie je možná práca z domu“, prípadne tam budú inzeráty tipu „práca upratovanie okolo domu“ alebo „práca starostlivosť o seniorov z domu dôchodcov“. Neostáva nič iné, než sa postupne medzi všetkými inzerátmi preklikať.

 

Kariera.zoznam.sk

Ďalší zaujímavý portál vhodný na vyhľadávanie ponúk práce na home office je Kariera.zoznam.sk. Na rozdiel od predchádzajúceho portálu je tu výrazne menej aktuálnych ponúk a iba pár z nich sa dá vykonávať z pohodlia domova

 

Z aktuálnych 7 055 inzerátov ponúkajú zamestnávatelia len v 90 prípadoch možnosť remote, resp. externej spolupráce. Ďalším „problémom“ (programátori si, samozrejme, prídu na svoje) je, že ide predovšetkým o profesie ako vývoj, programovanie a analytika. Z času na čas sa tu ale dá uchmatnúť aj nejaká zaujímavá práca pre virtuálnu asistentku, operátora call centra, prípadne niečo z administratívy, ako napríklad spravovanie e-shopu či sociálnych sietí, prekladanie textov, písanie PR článkov, účtovníctvo, zákaznícka podpora a podobne.

 

Vyhľadávanie a filtrovanie inzerátov na stránke  Kariera.zoznam.sk  je opäť veľmi jednoduché. Do úvodného vyhľadávacieho poľa vypíšte kľúčové slovo, prípadne nejaké výrazy. Môže to byť opäť „home office“, skúsiť môžete aj kľúčové slovo „práca na diaľku“ alebo môžete vypísať nejakú profesiu, napríklad grafik/grafika, administrátor Facebooku, administrácia e-shopu. A potom už len filtrujete.

 

Ponuky môžete filtrovať podľa niekoľkých parametrov. Najdôležitejšie sú tieto:

  • typ úväzku – či hľadáte prácu na full-time, part-time, živnosť alebo brigádu;

  • miesto výkonu práce – môžete nastaviť kraj alebo mesto – Bratislava, Košice, Trnava atď.;

  • pozícia/odvetvie;

  • seniorita – môžete si nastaviť, či hľadáte voľné pracovné pozície pre juniora alebo seniora;

  • minimálne požadované vzdelanie.

 

Careerjet.sk

Pred „koronakrízou“ to bol jeden z najlepších portálov na hľadanie ponúk home office. Vždy som tu našiel zaujímavú prácu, napr. tvorba popisov produktov do e-shopu, plnenie eshopu – nahadzovanie textov a fotografií, aktualizácia cien produktov a podobne. Posledné 3 mesiace som tam však našiel len veľmi málo zaujímavých inzerátov. Napriek tomu sa oplatí sledovať aj tento portál. Verím, že sa to v blízkej budúcnosti vráti do normálu.

 

Vyhľadávať voľné pracovné miesta na tomto portáli je opäť veľmi jednoduché. Funguje v podstate rovnakým spôsobom ako dva vyššie uvedené portály, takže sa nebudem opakovať.

 

Naposledy vyhľadávané ponuky na prácu z domu.

 

Veľká výhoda tejto stránky je najmä to, že si pamätá, aké pracovné pozície ste vyhľadávali v predchádzajúce dni, resp., aké kľúčové slová ste zadávali do vyhľadávača. Keď sa teda vrátite na stránku na ďalší deň, čaká vás tam história vyhľadávaných kľúčových slov a počet nových inzerátov, ktoré pribudli za posledný deň. Potom už len stačí kliknúť na „Nové“ a Careerjet.sk vám zobrazí všetky nové inzeráty. Nemusíte sa teda opäť preklikávať cez všetky ponuky práce a nastavovať filtre – takto to máte všetko pekne na jeden klik.

 

Praca.bazar.sk

Webová stránka  praca.bazar.sk  sa špecializuje na ponuku brigád v mnohých oblastiach – brigády manuálneho charakteru, administratíva, telemarketing, domáca práca, obchod, upratovanie, bezpečnosť a podobne. Na svoje si tu prídu predovšetkým študenti nad 15 rokov, rodičia na materskej dovolenke, nezamestnaní, ale aj uchádzači OZP či dôchodcovia.

 

Portál je prehľadný, veľmi rýchlo sa tu dá zorientovať. Má dokonca aj vlastnú kategóriu „práca na doma“ alebo „práca cez internet“, takže práce na home office nemusíte vyhľadávať zložito. Stačí len kliknúť na štítok v pravom paneli (pozri obrázok nižšie) a zobrazí sa vám zoznam aktuálnych brigád na doma

Potom môžete ponuky ďalej filtrovať podľa viacerých parametrov, napríklad aj podľa toho, či je práca vhodná pre zdravotne postihnutých, mamičky na MD, absolventov či dôchodcov.

 

Bazar.sk má vlastné kategórie, a to práca na doma a práca cez internet.

 

 

Serióznu ponuku, ktorú by ste mohli vykonávať doma, nájdete na bazar.sk len veľmi zriedkavo. Inzerujúce firmy/osoby tu zväčša zverejňujú ponuky na pochybné brigády vo forme plnenia obálok a kompletizovania výrobkov, vyplňovanie dotazníkov, predaj kozmetiky a zdravotných doplnkov a iné MLM práce. Z času na čas tu ale možno nájsť aj niečo zaujímavé.

 

Na stránke môžete využiť aj vyhľadávacieho agenta, ktorý vám bude na email automaticky posielať nové inzeráty podľa kritérií, ktoré ste si zvolili.

 

Praca.bazos.sk

Na bazos.sk môžete tieť vyhľadávať voľné pracovné miesta.

 

Inzertný portál, ktorý sa zameriava na rôzne oblasti. Jednou z nich je aj ponuka práce. V podstate ide o stránku podobnú vyššie spomínanému portálu praca.bazar.sk. Kvalita pracovných ponúk je však veľmi otázna. Väčšinou tam narazíte na ponuky tipu: staň sa výživovým poradcom pre spoločnosť MLM, predávajte kozmetiku a zarábajte 2 000 eur, pochybné pyramídové systémy atď. Čiže zväčša ponuky práce na živnostenský list a nie na zmluvu s fixnou mzdou.

Na druhej strane tam z času na čas nájdete aj niečo zaujímavé. V čase písania tohto článku sú tam 3 lákavé ponuky – práca pre krajčírku, administratíva v podobe e-mailovej komunikácie a správa e-shopu.

A ako vyhľadávať ponuky práce na praca.bazos.sk? V hornom menu do kolónky „Čo“ vypíšte kľúčový výraz a kliknite na hľadať. Vyskočí vám niekoľko inzerátov, ktoré si môžete prezrieť. Trebárs práve na tejto stránke nájdete svoj vysnívaný job.

 

Brigáda.sk

Brigada.sk je najnavštevovanejší portál ponúkajúci brigády na leto.

 

Je najnavštevovanejší portál, ktorý sa špecializuje na ponuku brigád z celej Slovenskej republiky. Na stránke nájdete veľké množstvo brigád v mnohých odboroch – administratíva, manuálne práce, obchod-služby alebo brigády v zahraničí. Zároveň je to asi najlepší portál pre študentov od 15 rokov či absolventov, ktorí hľadajú nejakú prácičku na čiastočný úväzok. Portál je, samozrejme, vhodný aj pre dôchodcov, pre mamičky na materskej, pre SZČO či uchádzačov OZP, ktorí hľadajú brigádu na leto.

 

Bohužiaľ, len veľmi malá časť ponúk nachádzajúcich sa na portáli brigada.sk sa dá vykonávať z domu, no ak sa vám na nejakú podarí natrafiť, určite to bude niečo zaujímavé. Z času na čas tu nájdem pracovné príležitosti vhodné pre copywritera, grafika, SEO špecialistu, redaktora, ďalej ponuky ako správca Facebooku, Instagramu či iných sociálnych sietí.

 

Je tu však drobný problém, vyššie uvedené ponuky sa dajú nájsť na stránke len veľmi ťažko, pretože sa tam nenachádza žiadna kategória „práca na doma“ a tiež tam nie je dostupný vyhľadávač, do ktorého by ste mohli vypísať kľúčové slová. Budete teda musieť buď manuálne kontrolovať každý jeden inzerát, ktorý bol zverejnený na portáli brigada.sk, alebo použijete agregátory pracovných ponúk (napríklad Jooble.sk), o ktorých píšem nižšie.

 

Pracovne-ponuky.eu

Ďalší portál, kde môžete vyhľadávať voľné miesta na externú spoluprácu, je pracovne-ponuky.eu. Uchádzačom o zamestnanie umožňuje voľbu práce podľa regiónu a odboru v rámci celého Slovenska, ale i zahraničia.

 

Na portáli pracovne-ponuky.eu nájdete serióznu ponuku len veľmi ťažko.

 

Odporúčam vám zamerať sa na kritérium „pozícia, kde po rozkliknutí, pozri obrázok vyššie, nájdete medzi všetkými profesiami aj kategóriu „práca doma“. Kliknite na ňu a nechajte vyhľadať.

Zobrazia sa vám všetky dostupné pracovné miesta, ktoré je možné vykonávať na homeoffice, avšak opäť ide skôr o podozrivé ponuky, prípadne inzeráty tipu poradca wellness pre spoločnosť MLM, práca s bylinkami a podobne.

 

Na tomto portáli nájdete nepochybne veľa zaujímavých ponúk, avšak len ťažko tu nájdete nejakú serióznu prácu, ktorú by ste mohli vykonávať externe z domu. Môžem sa ale mýliť (ja som na ňu nenatrafil).

 

Flexipraca.sk

Podľa názvu webovej adresy ste sa určite dovtípili, že ide o pracovný portál zverejňujúci brigády a práce na flexibilnú spoluprácu – to znamená, že každý jeden inzerát by mal potenciálne ponúkať aspoň čiastočnú prácu z domu (pár dní za mesiac).

Samotný portál sa na svojej stránke chváli tým, že je jediným na Slovensku, čo ponúka flexibilné ponuky práce.

Pár zaujímavých ponúk na prácu z domu som našiel v minulosti aj na tomto portáli, dneska však zíva prázdnotou. Momentálne, v čase písania tohto článku, je aktuálna len jedna ponuka. V minulosti tu bolo, samozrejme, viac ponúk, úbytok je zrejme spôsobený koronakrízou. Napriek tomu vám odporúčam sledovať aj tento portál. Snáď sa počet zverejnených inzerátov v blízkej budúcnosti vráti do starých koľají.

 

Jobangels.com

Za zmienku určite stojí aj portál jobangels.com, na ktorom som v minulosti našiel pár zaujímavých inzerátov. Boli to pracovné ponuky pre účtovníčku/účtovníka, asistentku online, HR špecialistu, recruitera (náborára), prekladateľa a podobne.

Ide však o menší portál obsahujúci len pár stoviek inzerátov. V čase písania tohto článku je dostupná iba jedna ponuka na prácu z domu, a to na administrátora platformy Linux. Zajtra sa ale môže situácia zmeniť.

 

Ponuky home office môžete sledovať aj na vyhľadávačoch práce Jooble.sk

Sledovať každý deň desiatky pracovných portálov a preklikávať sa cez stovky inzerátov a dúfať, že práve dnes sa nájde niečo zaujímavé nie je veľmi lákavá činnosť, však? Existujú aj efektívnejšie metódy na vyhľadávanie, a to sú agregátory pracovných ponúk, resp. vyhľadávače práce, ako Jooble.sk, 8h.sk alebo internetový sprievodca trhom práce istp.sk.

 

Tieto vyhľadávače fungujú presne ako Google alebo Bing, ale s tým rozdielom, že sú zamerané len na hľadanie práce.

V podstate to funguje tak, že pri zadaní kľúčových výrazov, napr. na Jooble.sk, vám vyhodí všetky relevantné inzeráty z viacerých pracovných portálov. Inzeráty máte pokope a nemusíte sa preklikávať každý deň cez desiatky webov. Navyše Jooble automaticky odfiltruje zdvojene záznamy. Čo to znamená? Ak sa rovnaký inzerát nachádza na viacerých pracovných portálov, Jooble ho zobrazí ako jednu ponuku. Ušetríte tak veľa času.

 

Ja osobne používam všetky agregátory, no Jooble je podľa mňa najefektívnejší. Systém filtrovania a vyhľadávania ponúk je zložitejší, ale na druhej strane aj oveľa prepracovanejší, a preto Jooble dokáže vyhľadať zaujímavejšie pracovné ponuky.

 

Ako presne používať a nastaviť filter Jooble na vyhľadávanie ponúk – vám vysvetlím v ďalšom článku.

 

Pár slov na záver

V tomto článku som vám predstavil TOP 10 najzaujímavejších pracovných portálov, ktoré sa oplatí sledovať, ak si hľadáte prácu z domu.

Pracovných portálov na slovenskom trhu je, samozrejme, viac, spomenúť môžem napr. aj avizo.sk/jobs/zamestnanie. Vyhľadávanie ponúk na tejto stránke funguje však rovnakým spôsobom ako napríklad na portáli Profesia.sk, takže nemá zmysel sa opakovať. A tiež si myslím, že tam len ťažko nájdete inú ponuku, ktorú by ste nenašli na spomínanej Profesii.

 

Pri hľadaní práce na vyššie uvedených portáloch musíte byť ostražití, pretože v niektorých prípadoch môžete naraziť na pochybné, ba dokonca podvodné inzeráty. Preto odporúčam prečítať si aj článok Ako rozlíšiť serióznu ponuku na prácu z domu od podvodu?

 

Máte skúsenosti s niektorým z vyššie uvedených portálov? Ak áno, budem rád, keď sa zapojíte do diskusie. Každého názoru si vážim, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám táto recenzia páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ju so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Home office práca

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok