Práca v Amazone z domu - kde hľadať takéto ponuky?

Žena, ktorá pracuje z domu pre spoločnosť Amazon. Jeden zo skutočných gigantov dnešného sveta. Firma, ktorá dáva prácu tisícom zamestnancov naprieč všetkými kútmi USA, ale aj mnohých iných krajín. Značku Amazon jednoducho poznajú všetci, ktorí už niekedy predtým nakupovali cez internet. Táto firma ponúka svojim zamestnancom množstvo zaujímavých benefitov, jedným z nich je aj tzv. home office (práca z domu). Veľké množstvo ľudí pracuje v Amazone práve takýmto štýlom na plný úväzok, výnimkou nie sú ani Slováci. Chceli by ste sa k ním pridať? Pokiaľ áno, čítajte ďalej. V tomto článku sa postupne pozrieme na niekoľko možností, kde a ako takéto ponuky práce hľadať.

 

Článok je vhodný aj pre tých, ktorí nehľadajú primárne prácu z domu, ale uspokojili by sa aj s nejakou prácou v podniku.

 

Ponuka voľnosti a celý rad nových možností

Zakladateľom Amazonu je Jeff Bezos, v USA je tento najväčší online predajca na svete známy už od polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia, sídlo by sme našli v Seattli.

Obrat 233 miliárd amerických dolárov za rok 2018, to už o niečom svedčí! Rovnako tak skoro 700 tisíc zamestnancov naprieč všetkými kontinentmi. Slovenskí pracovníci si už mohli vyskúšať prácu pre túto spoločnosť v halách s regálmi a baliacimi linkami, teraz sa ponúka ešte ďalší variant. Amazon totiž ohlásil, že bude najímať v najbližších niekoľkých rokoch ďalšie tisíce ľudí, ktorí budú pracovať z domu. Pýtate sa, o aké virtuálne pozície, resp. profesie vlastne pôjde?

 

Riešiť technické problémy, telefonovať s klientmi

Ak sa priamo vyžívate v administratíve, Amazon bude pre vás skutočne prácou snov – budete pracovať pre virtuálne kontaktné centrum, pomáhať zákazníkom riešiť ich problémy s objednávkou, odpovedať na rôzne otázky, ponúkať webové služby a celkovo sa podieľať na podpore predaja.

Venovať sa účtovníctvu, projektom, plánom biznisu a stratégii, ktorou sa bude uberať táto pôvodom americká firma do budúcnosti. Možností je skutočne veľa.

 

V najbližšom roku a pol Amazon chce po celom svete prijať 10 tisíc ľudí na čiastočný úväzok a 40 tisíc zamestnancov na prácu full-time (na plný úväzok). Samozrejme, iba časť z nich bude môcť pracovať z pohodlia domova.

 

Kniha

Takže, ako začať pracovať práve pre Amazon a kde vôbec hľadať také ponuky?

 

1. Oficiálna stránka Amazonu

Najjednoduchším spôsobom bude zavítať priamo na webové stránky spoločnosti Amazon a porozhliadnuť sa, či by vám snáď nepadla do oka niektorá z aktuálnych ponúk.

Otvorte si ich oficiálnu stránku    www.amazon.jobs/en    a do vyhľadávacieho poľa napíšte výraz „work from home“ alebo „remote“. Vyhľadávač Amazonu vám automaticky vyselektuje všetky pracovné ponuky s uvedenými kľúčovými výrazmi.

 

Momentálne, v čase písania tohto článku, je aktuálnych cca 950 virtuálnych pozícií, resp. ponúk na prácu z domu, väčšinou ide o profesie ako administratíva, zákaznícka starostlivosť a servis, call centrum, podpora predaja, virtuálna asistentka, recruiting (náborár) a podobne. Ale nie všetky sú vhodné pre slovenských občanov.

Aby ste sa dostali k pracovným ponukám vhodným pre Slovensko, musíte nájsť v ľavom paneli (pozri obrázok nižšie) kategóriu „Cities“ a tam sa k ponukám postupne preklikať cez tlačidlo „more“.

 

Filtrovanie vhodnej krajiny v kategórii Cities.

 

Celkovo je v čase písania tohto článku pre Slovensko k dispozícii 5 ponúk práce na home office. Väčšina z nich je administratívneho charakteru.

 

Môj tip: ak ste narazili na nejakú vysnívanú prácu, no nespĺňate požiadavku na lokalitu (napríklad v inzeráte je napísané, že uchádzač musí byť z USA), skúste reagovať aj na takú ponuku. Ide predsa o pozíciu, ktorú je možné vykonávať z domu. Možno sa im nikto lepší neozve a ak preukážete výbornú znalosť angličtiny, možno vás vezmú. Za pokus nič nedáte, v horšom prípade vám len neodpíšu.

 

Pokiaľ do úvodného vyhľadávacieho poľa Amazonu napíšete kľúčový výraz „home office“ vyhodí vám dokonca až 6 voľných pozícií (musíte, samozrejme, vyselektovať v „Cities“ vhodnú krajinu).

Väčšina pracovných ponúk je tzv. full-time, teda na plný úväzok. Je však možné vyhľadať aj ponuky znejúce na tzv. part-time, teda úväzok čiastočný a v čase, keď sa očakáva zvýšený výdaj zásielok, je nutné najať aj brigádnikov (seasonal). Všetko nastavíte v ľavom paneli.

 

Ak chcete pracovať pre Amazon a je vám jedno, či z domu, alebo v podniku, napríklad ako skladník, potom nevpisujte do úvodného vyhľadávacieho poľa žiadne kľúčové slová. Tú kolónku nechajte prázdnu a vyplňte len „location. V preklade to znamená lokalita. Zadajte buď SK, Slovak, Slovakia alebo Bratislava a stránka vám vyhodí všetky aktuálne pracovné miesta v Amazone. Momentálne je tam vyše 120 voľných pracovných ponúk.

 

2. Vyhľadávače práce Jooble.sk alebo Indeed.com

Prácu z domu práve pre Amazon ale nemusíte nutne hľadať len na oficiálnych webových stránkach tohto giganta – sú predsa aj vyhľadávače práce, ako je Jooble.sk alebo Indeed.com. Chcete byť napríklad koordinátorom B2B Amazon? A čo content editor, kde sa vyžaduje dva roky profesionálnej praxe alebo vyštudovaná žurnalistika? Variantov sa ponúka pomerne dosť, nemusí ísť vždy len o prácu na diaľku, ale to už je voľba každého z nás ...

Vyhľadávanie takých pracovných ponúk je opäť jednoduché. Stačí si otvoriť stránku   Jooble.sk   a do vyhľadávacieho poľa napísať kľúčové slová, napríklad „+ Amazon + doma“ alebo „+Amazon +z +domu“, pozri obrázok nižšie.

 

Jooble vyhľadávač je užitočným pomocníkom, ak chcete hľadať ponuky práce z domu od Amazonu.

 

Odporúčam dať pred každé kľúčové slovíčko znak: +. Pýtate sa, čo to znamená? Je to v podstate príkaz pre vyhľadávač Jooble, aby vo výsledkoch vyhľadávania zobrazil výlučne inzeráty obsahujúce zmienené výrazy. Ak tam to + nedáte a do vyhľadávacieho poľa Jooble napíšete len „Amazon doma“, vyhľadá vám stovky nerelevantných inzerátov, v ktorých sa bude vyskytovať slovíčko doma, ale nie Amazon. Alebo naopak, vyhľadá desiatky inzerátov obsahujúcich výraz Amazon, ale nebude sa v nich nachádzať výraz doma.

V ľavom paneli si potom môžete vyfiltrovať lokalitu, úväzok, mzdu a ak nechcete, aby vám tam vyhadzovalo 22-dňové staré inzeráty, ktoré už pravdepodobne ani nebudú aktuálne, tak i čas zverejnenia inzerátu.

 

Filtrovanie mzdy, úväzku, lokality v Jooble a Indeed.com vyhľadávačoch.

 

Takýmto jednoduchým spôsobom si môžete, samozrejme, vyhľadávať aj iné ponuky práce, nielen od Amazonu. Napríklad si zadáte „+administratíva +z +domu“ a malo by vám vyhľadať všetky voľné pracovné miesta, v ktorých firmy ponúkajú administratívnu prácu z domu.

 

Pracovný vyhľadávač Indeed.com funguje úplne rovnakým spôsobom, až na to, že tam znak: + používať nemusíte.

 

Bohužiaľ, zatiaľ tieto vyhľadávače nie sú dokonalé, takže nie vždy to pri zadaní vhodných kľúčových slov vyhodí relevantné výsledky. Musíte sa s tým nejako pohrať.

 

3. Skúšajte aj klasické pracovné portály

Profesia.sk, istp.sk, kariera.sk, iste by ste sami mohli ešte dlho pokračovať, pretože podobné weby sú známe každému, kto si hľadal zárobok, stále zamestnanie alebo dostal nejaké tipy napríklad pri krátkodobom pobyte na pracovnom úrade. Aj na týchto portáloch môžete hľadať voľné pracovné pozície na homeoffice od Amazonu.

Opäť ako v predchádzajúcich prípadoch, cieľom je zadať kľúčové slová, ktoré vám odhalia aktuálne možnosti. Teda inak povedané – „Amazon“, „práca v Amazone“, „Amazon práca“, „práca z domu v Amazone“ a podobne.

Je takmer isté, že na každom z podobných kľúčových slov narazíte na zaujímavé inzeráty, potom už stačí len ďalej filtrovať a možno odhalíte aj nejakú ponuku, ktorej sa jednoducho nedá odolať.

 

Odporúčam prečítať si článok Zoznam pracovných portálov, kde môžete hľadať prácu na home office. Nájdete tam TOP 10 najznámejších a najvyhľadávanejších pracovných portálov a tiež tipy a rady, ako na nich vyhľadávať ponuky práce z domu.

    

4. Voľné pracovné miesta môžete sledovať aj na mojej stránke

Ak ste lenivý a nechce sa vám sledovať jednotlivé pracovné portály, môžete to nechať na mňa. Ja sa venujem vyhľadávaniu inzerátov už nejaký ten piatok a všetky zaujímavé pracovné ponuky zverejňujem v tejto kategórii. Samozrejme, vždy ide výlučne o prácu z domu. Skúste sledovať  moju stránku, možno sa tam časom objaví aj nejaké voľné pracovné miesto práve od Amazonu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako začať podnikať na Amazone – ak nehľadáte klasické zamestnanie, ale skôr možnosti podnikania na internete, Amazon bude pre vás to pravé orechové. Amazon totižto nie je iba logistickým gigantom, ktorý zamestnáva státisíce ľudí, je to aj obrovský obchodný portál, na ktorom môžete predávať svoje produkty. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako pracovať z domu.

 

Aké vlastne sú podmienky?

Flexibilná práca, a to nielen pre študentov, matky na materskej alebo napríklad aj aktívnych penzistov. Výhodou potom je, že sa záujemcovia nemusia sťahovať do Bratislavy alebo okolia väčších miest či továrenských hál. Internetové pripojenie nám uľahčuje každodenný život a iste je výhodou, že tu je podobná možnosť, vďaka ktorej je možné pracovať – jednoducho – z pohodlia domova. Aké podmienky sa vlastne kladú na uchádzača?

  • Vek v podstate nerozhoduje, uchádzať sa môžu aj čerství absolventi bez pracovných skúseností.

  • Je potrebné, aby kandidát hovoril plynule nemecky a anglicky. To ale iste nebude problém, však?

  • Nutná bude aj svedomitosť a pracovitosť. Pôjde napríklad o odpovede zákazníkom po telefóne, emailom alebo prostredníctvom live chatu.

 

Pár slov na záver

V tomto článku som vám poodhalil niekoľko spôsobov, ako hľadať ponuky práce na doma nielen od Amazonu. Stačí sa tomu len trochu viac venovať, pretože práca z domu nečaká priamo za dverami – ale musíte sa trochu orientovať aj vo svete internetu. Ak ste v online priestore ako doma, skôr alebo neskôr nájdete desiatky zaujímavých pracovných pozícií. Potom stačí už len rozosielať životopisy a skúšať svoje šťastie. Budem držať palce.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Hľadáte si drobný zárobok, ktorý môžete vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek aj popri práci? Potom skúste vypĺňať online prieskumy pre prieskumné spoločnosti. V tomto článku ich nájdete vyše 20. K tejto práci nepotrebujete žiadne špeciálne schopnosti ani znalosti, náplňou vašej práce bude len vyjadriť svoj názor na rôzne spoločenské témy či produkty firiem. Upozorňujem vás, že na tom nezbohatnete, no v dnešnej dobe sa hodí každé euro. Navyše je to zadarmo, tak prečo to neskúsiť? 

 

Pokiaľ ste v tomto článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete ďalšie zaujímavé informácie.
Pracujete alebo ste už niekedy pracovali pre Amazon na diaľku z pohodlia svojho domu? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie svoje skúsenosti s touto spoločnosťou. Každý názor si cením, môžete ním inšpirovať či motivovať čitateľov mojej stránky. 

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Práca v Amazone

Dátum: 21.05.2023

Vložil: Vasiliylow

Titulok: Hello.

Hello.

Dátum: 18.05.2023

Vložil: Hermanslund

Titulok: Спортивные игры

Если вы как и я мучаетесь в поисках зеркало оф сайтов для ставок и боитесь, что наткнетесь на фуфло всякое, то делюсь проверенными зеркалами)
mostbet-links-1.top
mostbet-links-2.top
mostbet-links-3.top
mostbet-links-4.top
mostbet-links-5.top
mostbet-links-6.top
mostbet-links-7.top
mostbet-links-8.top
mostbet-links-9.top
mostbet-links-10.top
mostbet-links-11.top
mostbet-links-12.top
mostbet-links-13.top
mostbet-links-14.top
mostbet-links-15.top

Dátum: 17.05.2023

Vložil: StephenWer

Titulok: 1234

1234

Dátum: 16.05.2023

Vložil: AndreaAtowl

Titulok: My view


Unquestionably believe that that you stated. Your favourite justification appeared to be on the internet the simplest factor to consider of. I say to you, I certainly get annoyed at the same time as other people think about worries that they plainly don't understand about. You controlled to hit the nail upon the highest as neatly as defined out the whole thing without having side effect , other people can take a signal. Will probably be back to get more. Thank you

Dátum: 15.04.2023

Vložil: Rogerfluck

Titulok: Buy B Replicada Clothes


Dátum: 08.04.2023

Vložil: Kevinabony

Titulok: How to buy Backlinks


Dátum: 28.03.2023

Vložil: RaymondRep

Titulok: Америка

Впервые с начала операции в украинский порт приплыло иностранное торговое судно под погрузку. По словам министра, уже через две недели планируется выползти на уровень по меньшей мере 3-5 судов в сутки. Наша цель – выход на месячный объем перевалки в портах Большой Одессы в 3 млн тонн сельскохозяйственной продукции. По его словам, на встрече в Сочи президенты обсуждали поставки российского газа в Турцию. В больнице актрисе поведали о работе медицинского центра во время военного положения и подали подарки от малышей. Благодаря этому мир еще крепче будет слышать, знать и понимать правду о том, что продолжается в нашей стране.

Dátum: 27.03.2023

Vložil: Kzqazrdfat

Titulok: Thanks for the post

interesting post

Dátum: 26.03.2023

Vložil: Qazkzpam

Titulok: Cool + for the post

+ for the post

Dátum: 26.03.2023

Vložil: TobiasCog

Titulok: Cool, I've been looking for this one for a long time

Thanks, +

1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok