Sociálne siete, Facebook a Twitter - dá sa zarobiť?

V dnešnej dobe trávi veľa ľudí svoj čas pri počítači, kde si zároveň mnohí snažia zarobiť aj nejaké peniaze. S každou novou službou prichádzajú aj nové možnosti zárobku. V poslednej dobe sa veľkým fenoménom stali sociálne siete, predovšetkým Facebook a Twitter. Obrovské medzinárodné sociálne siete, ktoré jedným požierajú voľný čas, a druhým slúžia ako možnosť privyrobiť si nejaké peniaze navyše. Facebook je druhým najväčším webom (prvým je, samozrejme, Google) na celom svete, s vyše 800 miliónmi užívateľov. Krásny trh, čo poviete? Ak sa pohybujete v internetovom marketingu, tak vám musí byť jasné, že tam, kde sa to ,,hemží" veľkým počtom ľudí, je aj veľký záujem inzerujúcich spoločností o spropagovanie svojich produktov či služieb (reklamu).

 

Ako si zarobím peniaze so sociálnymi sieťami?

Facebook a Twitter teda nie sú len miestom na internete, kde môžete stretnúť svojich známych. Je nespočetne veľa príležitostí, ako tieto sociálne siete využiť. Existuje aj veľa možností, ako zarobiť peniaze bežným ľudom, ako ste vy či ja. Všetky si však vyžadujú určitý druh poznatkov a skúseností. V tomto článku sa dočítate o mojich skúsenostiach s Facebookom, nejaké tipy a rady, ako uspieť a čoho sa treba vyvarovať, aby ste uspeli.

 

1. Vytváranie aplikácií, hier atď. - nič pre nás, ale skôr pre programátorov

Mnohí z vás určite vedia, že Facebook povoľuje svojim užívateľom vytvárať vlastné aplikácie. Vlastne aj hry, ktoré každý deň na Facebooku hráte, sú aplikácie. Tí, ktorí vedia programovať, môžu skúsiť vytvoriť hru a potom umožniť užívateľom využívať doplnkové služby za peniaze alebo predávať nejaké predmety pre postavičky. Znie to veľmi pekne a lákavo, avšak aby ste mohli predávať niečo v hre, potrebujete obrovský záujem ostatných užívateľov. To znamená, že vaša hra by mala byť zaujímavá, s peknou grafikou, v opačnom prípade sa stretnete s nezáujmom ľudí. Najlepšou aplikáciou všetkých čias, ktorá sa na Facebooku predala, bola aplikácia Where I´ve been, ktorá vývojárovi zarobila približne 3 milióny USD. Ak sa vám podarí nejakú aplikáciu vytvoriť, no neuspejete, stále si môžete zarobiť nejaké peniaze tým, že do nej zakomponujete reklamy od Google Adsense (o tejto téme si môžete prečítať v nasledovnom článku). Ak máte ambície niečo tvoriť alebo ste si istý, že by nejaká aplikácia zabodovala, obráťte sa na tých, ktorí vedia programovať. S Facebookom spolupracuje niekoľko spoločností, ktoré za nejaké percento z budúcich príjmov vaše myšlienky zrealizujú.

 

2. Obchodovanie na burzách

Jednou z možností, ako si zarobiť vďaka Facebooku, je zakúpenie jeho akcií na burze. Tejto možnosti sa ale venujem v samostatnom článku základy obchodovania na burze  . Nie je to konkrétne o Facebooku, ale skôr všeobecne o obchodovaní.

Čo je lepšie, facebook, alebo twitter?

3. Vytvorenie svojej vlastnej skupiny

Ak programovať neviete, je tu ďalšia možnosť. Užívatelia Facebooku radi navštevujú zaujímavé stránky, pozerajú videá a vtipné obrázky. Ak sa vám podarí vytvoriť zaujímavú skupinu s vysokou návštevnosťou, môžete si zaujímavo privyrobiť. Prvá vec, ktorá vám napadne po vyslovení slovného spojenia ,,skupina na Facebooku”, je zrejme veľká komunita ľudí. V takejto komunite ľudí z celého sveta môžete zdieľať vaše nápady, tipy, a ešte z toho aj vyťažiť nejaké peniaze

Kniha

Pýtate sa ako? Ak ste sa niekedy učili niečo o Internetovom marketingu, tak by vám malo byť zrejmé, že všade, kde sa združuje veľká skupina ľudí, vzniká veľká príležitosť na nejaký biznis. Teraz, samozrejme, nemám na mysli nejaké smiešne skupiny, ktoré majú 100 až 1 000 fanúšikov, ale skupiny, ktoré majú aspoň 50 000 fanúšikov. Samozrejme, čím viac ľudí, tým lepšie

 

Možno sa pýtate, ako je možné dostať do skupiny toľko ľudí. Ale verte mi, že to nie je až také ťažké, ako sa zdá. Snáď jediná vec, ktorú budete potrebovať, sú nejaké všeobecné poznatky a hlavne trpezlivosť, trpezlivosť a trpezlivosť, pretože vytvorenie aspoň 50-tisícovej skupiny môže trvať pár mesiacov či dokonca rokov. Závisí to od mnohých faktorov. Ak ste ale šikovný a máte nejaké všeobecné poznatky, ktoré dokážete využiť vo svoj prospech tak, že upútate pozornosť ľudí využitím správnych techník, môže vám to trvať ,,len" pár týždňov či dokonca dní. To, čo je ale určite najdôležitejšie, je mať predstavu, o čom chcete písať, a hlavne vymyslieť taký názov skupiny, ktorý sa bude ľudom páčiť.

 

Ako vytvoriť zaujímavú Facebook skupinu?

  • Vytvorte si skupiny s názvami posledných veľkých udalostí. Napríklad Superstar, Talentmánia, MS v hokeji či futbale a pod.

  • Vymyslite niečo zábavné, na čom sa ľudia zasmejú, a pravidelne pridávajte nejaké vtipné statusy alebo obrázky, ktoré budú vaši užívatelia zdieľať.

  • Vytvorte si názov skupiny z niektorých úspešných filmov či pesničiek, ako napr.: ,,ale, babi, ja vás nechci znásilnit, ale budeš muset..." a pod.

  • Vymyslite niečo originálne, čo ešte na Facebooku ani nikde na internete nie je.

 

Vytvorte si skupinu s názvom, ktorý je vám blízky. Ak radi varíte, vytvorte si skupinu o varení ,,Rád papám", kde budete budúcim užívateľom pridávať vaše recepty. Očakávame, že do skupiny sa budú hlásiť užívatelia, ktorí chcú svojím členstvom vyjadriť svoj názor, postoj - teda, že tiež radi jedia. Sú aj ďalšie možnosti, ako si vytvoriť názov skupiny, napríklad nejaké citáty, mottá alebo výroky, ako napr.: ,,Pravda niekedy bolí, no otvára oči" alebo ,,Nikdy neklam človeka, na ktorom ti záleží" a pod. Ďalšou možnosťou môže byť vytvorenie takého názvu, ktorý bude doslova lákať na pridanie sa do skupiny, ako napr.: ,,Netrpím samovravou, ale občas si musím pokecať s niekým inteligentným" alebo ,,Gratulujem svojim rodičom, že majú také šikovné dieťa, ako som ja" či ,,Neznášam pondelok". 

 

Veľký úspech majú aj facebookové skupiny typu ,,Pokud se sem přidá padesát tisíc lidí, tak oběhneme olomoucké náměstí nazí". Zmyslom týchto skupín je zábava, užívatelia sa chcú baviť a vyjadriť svoj názor, najčastejšie ide o recesiu.

Sociálne média twitter, google, youtube a iné.

Ak ste si už vytvorili skupinu s nejakým vhodným názvom, ktorý by mohol zaujať široký okruh ľudí, tak vám gratulujem, avšak máte za sebou to najľahšie. Teraz musíte do skupiny pridať 50-tisíc a viac ľudí. V počiatočnej fáze spúšťania to bude chcieť trocha práce. Pozývanie priateľov, spúšťanie reklamných kampaní na pripojenie sa ľudí do skupiny alebo pripájanie sa do podobných skupín, ktoré vám prinesú nejakých návštevníkov. Veľmi dôležité bude pridávať kvalitné príspevky a statusy, najlepšie niečo originálne, čo sa odlíši od iných skupín. Ak tam budete dávať príspevky typu ,,Meme face", ktoré už asi každému lezú na nervy, tak veľmi neuspejete. Neskôr môžete pridať rôzne kontroverzné príspevky, na ktoré budú fanúšikovia reagovať, zdieľať, a tým nadobudnú ľudia, ktorí nie sú vo vašej skupine, pocit, že ste aktívny. Prečo je to dôležité? Pretože vždy, keď niekto niečo zdieľa z vašej facebookovej skupiny, tak sa to zobrazuje na jeho ,,časovej osi", a teda to vidia všetci jeho priatelia. A keď to zaujme aj ich, pridajú sa tiež. Dobrý nápad sa Facebookom vždy šíri ako infekcia.

                                    

Prečítajte si aj pokračovanie článku zarábanie s Facebookom v praxikde sa dozviete praktické rady a tipy, ako speňažiť svoju facebookovú skupinu. 

 

Pár slov na záver

V tomto prípade platí: radšej kvalita ako kvantita. Mať 50 000 fanúšikov je síce pekné, no bude vám to k ničomu, ak drvivá väčšina z nich nebude aktívna. Oveľa lepšie je mať 5 000 fanúšikov, ktorí sú aktívni, a teda zaujímajú sa o vás, zdieľajú vaše statusy, komentujú atď. Preto na podvodné praktikyako nahnať do svojej skupiny čo najviac ľudí, radšej zabudnite. Mám na mysli tie úbohé príspevky, kde niektorí naháňajú lajky aj za cenu zneužívania nešťastia iných - „za každý like dostane tento vyhladovaný chlapec 10 centov“. Je to neetické a nemorálne. Radšej skúste vymyslieť niečo originálne, niečo vaše.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte so zarábaním na sociálnych sieťach nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môže to byť inšpirácia či motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu).Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Ako vytvoriť zaujímavú Facebook skupinu?

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Facebook, Twitter a iné

Dátum: 24.07.2016

Vložil: lucia

Titulok: otázka

Dobrý prosím aj mne pošlite na môj email užitočné info ako založiť takúto skupinu ...a koľko mi to bude vynášať ak sa mi to podarí...

Dátum: 02.04.2015

Vložil: František S.

Titulok: Na Facebooku sa dá zarábať cez falošné príspevky a zdieľanie

na facebooku sa dá zarábať. Napríklad takto:

jeden šialenec zneužije kradnutú foto, viz prípad: https://zaujimavosti.net/problemove/na-facebooku-ziadaju-modlitby-za-uzdravenie-pre-uz-2-roky-mrtveho-chlapca/
dá to na web, napíše, aby ľudia zdieľali a potom vznikne model rastu, ako mi odhalil jeden známy, ktorý žije v predstave, že čoskoro vymyslí ako bez práce zarobiť majland:

1. naláka najskôr svojich priateľov
2. potom oni nalákajú osttatných
3. zazdiela tento podvod aj na iných stránkach
4. počká keď narastie niekoľko tisíc
5. potom strelí stránky na jaspravim.sk, alebo ich ponúkne jednému eshopu, ktorý kupuje veľa stránok, aby tam potom hádzali reklamu. Stránka, ktorá má 20 000 fanúšikov sa dá predať za 30 EUR, čo je fakt že bomba. Peniaze za nič. Samozrejme že týpek si zarobil na dovolenku do Tuniska, letecky a len z týchto pochybných kšeftov.

Dátum: 13.07.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Na Facebooku sa dá zarábať cez falošné príspevky a zdieľanie

Áno, aj takto to funguje. Žiaľ, zneužiť sa dá všetko.

Dá sa to robiť aj poctivo.

Dátum: 10.03.2015

Vložil: vladka

Titulok: zarabat na facebooku

ako sa da zarobit na facebooku a ake su odmeny

Dátum: 20.02.2015

Vložil: jukes

Titulok: ako

ako ale zarobit na facebooku ked na stranke mam uz pocetne mnozstvo ludi

Dátum: 06.01.2015

Vložil: Juraj

Titulok: Otazka

Dobry den, len som nepochopil z clanku ako zarobit peniaze ked mam 50 000 like? Ok, vytvorim skupinu s velkym poctom ludi a co dalej?

Dátum: 09.01.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Otazka

Poslal som Vám odpoveď na email

Dátum: 19.10.2015

Vložil: Spojka

Titulok: Re:Re:Otazka

Aj ja by som to rád vedel

Dátum: 11.09.2016

Vložil: Nikola

Titulok: Re:Re:Otazka

Ako sa da zarobiť na stránke na fb?

Dátum: 23.11.2015

Vložil: Igor

Titulok: Re:Otazka

Dobry den tiez by ma to zaujimalo, ked mam vytvorenu vlastnu skupinu s velkym poctom ludi a čo dalej ako to speňažit. Dakujem

Dátum: 13.02.2017

Vložil: luc

Titulok: Re:Otazka

tiez poprosim o odpoved

Dátum: 14.12.2014

Vložil: Peťka

Titulok: výdělek na fb

Na fb se dá vydělávat také tím, že využijete fb jako místo pro reklam zdarma. Např. jako afil partner pro propagaci svého produktu.

Dátum: 14.12.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:výdělek na fb

Áno, o tom je ďalší článok - využitie v praxi.

Dátum: 05.07.2014

Vložil: Anonim 97654321

Titulok: dobre ziskanie fanusikov

https://addmefast.com/


Stačí len dať link na facebookovú stránku a je to.

Dátum: 05.07.2014

Vložil: Anonim 97654321

Titulok: Re:dobre ziskanie fanusikov

Len sa na ňu musíte registrovať a je to :D

Dátum: 01.07.2014

Vložil: alexander

Titulok: reklama na mojej strane

dobrý deň prajem každému tiež sa to chcem opýtať že ako sa to dá urobiť a čo treba spraviť aby to fungovalo a to môžem poslať aj do iných štátov bolo by to dobré

Dátum: 03.07.2014

Vložil: alexander

Titulok: Re:reklama na mojej strane

zarobiť

Dátum: 23.09.2013

Vložil: Matrix

Titulok: Reklama na mojej Facebukovej stranke.

Dobry den chcem sa opytat ako mozem vlozit reklamu na moju Facebukovsku stranku ktora je uz zabehnuta a ma uz nejakych ludi.
Dakujem za odpoved

Dátum: 24.09.2013

Vložil: Admin

Titulok: Re:Reklama na mojej Facebukovej stranke.

Žiaľ s týmto vám neporadím. Ešte som to neskúšal. Skúste pohľadať.

Dátum: 19.01.2017

Vložil: zdeno

Titulok: Re:Re:Reklama na mojej Facebukovej stranke.

Zdravím mám stránku na FB ale neviem stále ako sa dá na tom zarábať

Pridať nový príspevok