10 dôvodov, prečo začať podnikať práve v sieťovom marketingu

1. Nízke investičné náklady

Jedným z najlepších dôvodov, prečo začať podnikať v MLM, sú práve nízke investičné náklady. Ak chcete klasicky podnikať, či už založiť si svoj vlastný obchod, alebo pestovať ovocie či zeleninu, potrebujete veľký kapitál. Náklady pre začínajúceho podnikateľa sa pohybujú v tisíckach eur. To znamená, že ak nemáte peniaze, musíte ísť do banky a požiadať o úver - zadlžiť sa. Pri sieťovom marketingu sa investície pohybujú v desiatkach, stovkách eur (podľa firmy), za ktoré si kúpite obchodnú licenciu a produkty pre vlastnú spotrebu.

 

2. Nízke až nulové počiatočné riziko

V sieťovom marketingu je v podstate takmer nemožné skrachovať, a to predovšetkým vďaka nízkym investíciám. Avšak v prípade, ak si nebudete robiť veľké zásoby tovaru, ktorý by ste mohli mať v budúcnosti problém predať. Nakupovať by ste mali s rozumom, hlavne pre seba a svojich zákazníkov!

 

3. Časová flexibilita

Sieťový marketing je nastavený tak, aby ho mohol vykonávať každý, či už popri zamestnaní, štúdiu alebo materskej dovolenke. Výhodou je to, že nemusíte odísť zo svojho zamestnania a vystavovať sa riziku straty príjmu, kým si svoje podnikanie v MLM nevybudujete. Nájsť si pár minút, hodín denne nebude určite problém pre toho, kto to mysli vážne.

 

4. Nepotrebujete žiadne vzdelanie

Pri MLM podnikaní nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti ani vysokú školu, ba dokonca ani maturitu. Uspieť môže naozaj každý bez rozdielu. Chce to len trpezlivosť, vytrvalosť a ochotu niečo robiť - neustále na sebe pracovať. Tie najlepšie network marketing spoločnosti poskytujú svojim distribútorom špičkový podnikateľský tréning formou pravidelných seminárov alebo webinárov.

Kniha

5. Je len na vás, akú cestu podnikania si vyberiete

Chcete sa MLM v budúcnosti živiť, alebo si len chcete privyrobiť pár eur mesačne popri klasickej robote? Sieťový marketing ponúka oboje. Je len na vás, čo hľadáte a ako tomu prispôsobíte vaše pracovné nasadenie. V sieťovom marketingu ste totiž platení za výsledky.

 

6. Žiadne starosti s administratívou a logistikou

Všetky starosti o skladovanie, zamestnancov, produkt, dopravu, balenie, inovácie, papierovanie… vám v sieťovom marketingu odpadajú. Na začiatku podnikania ste si kúpili licenciu na hotový biznis. Vašou jedinou úlohou je predávať produkty a starať sa tak o to, aby tovar mizol z regálov.

 

7. Možnosť vybudovania pasívneho príjmu

Zatiaľ čo pri klasickom podnikaní vám dosiahnutie úspechu a vytvorenie vášho pasívneho príjmu môže trvať aj niekoľko rokov (pričom nemáte zaručené, že tie roky driny vám ten úspech vôbec prinesú), sieťový marketing je navrhnutý tak, aby každý, kto chce a obetuje tomu pár hodín denne, mohol dosiahnuť úspech už behom pár mesiacov. Poznám veľa ľudí, ktorým sa to aj podarilo.

 

8. Možnosť budovania podnikania vo viacerých krajinách sveta

Network marketing vám umožňuje rozšíriť podnikanie do viacerých krajín sveta. Hlavne u najväčších spoločností. Prinesie vám stabilitu a ďalšie možnosti podnikania.

 

9. Atraktívny systém odmeňovania a bonusov

V MLM podnikaní ste motivovaní kompenzačným plánom spoločností. Kompenzačný plán je nastavený tak, aby odmeňoval len aktívnych. Ďalšími motivačnými prvkami sú napr. výjazdové semináre, firemný automobil, dovolenka a iné.

 

10. Podporný tím

V sieťovom marketingu nie ste na podnikanie nikdy sami. Človek, ktorý vás do neho priviedol, má úprimný záujem na tom, aby ste boli úspešní. Prečo? Čím viac sa vám bude dariť, tým viac porastie aj jeho biznis, avšak ak odvádza prácu, ktorú má. Keby ste pracovali na človeka nad vami, ktorý by už nemusel nič robiť, išlo by o pyramídovú hru, ktorá je vo väčšine krajín nelegálna.

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam. Ak máte nejaké otázky, postrehy či pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: MLM vs klasické podnikanie

Dátum: 15.01.2015

Vložil: Blanka

Titulok: MLM

Podľa mojich skúseností sa dá pekne zarobiť aj v MLM.
Ale nič nejde samo, akú aktivitu vyviniete - toľko zarobíte.

Pridať nový príspevok