Priamy predaj vs. klasický predaj

Po prečítaní článku o MLM si možno poviete, no fajn, vyzerá to vcelku dobre, ale prečo by som si mal budovať nejakú sieť spolupracovníkov, keď si kvalitou porovnateľné výrobky môžem jednoducho kúpiť aj v hypermarkete? A práve na túto otázku sa vám budem snažiť odpovedať v tomto článku.

 

Ako to funguje pri klasickom obchode

Jedného pekného dňa sedíte pri TV a pozeráte nejaký film, zrazu nabehnú tie otravné reklamy a v jednej z nich vidíte nový prací prášok. Viete, ten, čo všetko vyperie dočista, dobiela. Biela už podľa reklamy nemôže byť belšia, preto idete do hypermarketu a tento nový prášok si kúpite. Zapáči sa vám a začnete ho pravidelne používať. Províziu dostáva hypermarket. Na návšteve poviete známej, že ste s tým práškom spokojní. Ona ide do obchodu a kúpi si ho tiež, pretože aj ona chce mať všetko vyprané do biela. Provízia ide hypermarketu. Aj ona ho pochváli na návšteve a preto ďalších 5 žien ide do obchodu a kúpia si ho tiež. Províziu dostane hypermarket. V zásade sa nič nezmenilo. Napriek tomu, že ste robili reklamu tomuto praciemu prášku a odporúčali ho všetkým na základe svojej osobnej skúsenosti, nedostanete žiadny bonus, nič, ani len poďakovanie od hypermarketu alebo výrobcu pracieho prášku za to, že im robíte reklamu. Takto totižto funguje ,,normálny" obchod. Firma vyrobí tovar, odvezie ho do nejakej predajne, hypermarketu a tam ho ponúka zákazníkom. Aby zákazníkov do predajne privábila, zverejní na tento výrobok reklamu. V časopisoch, novinách, v televízii vidíte, aké úžasné sú jogurty, mobilné telefóny či vložky. Idete do obchodu a kúpite si ich. Províziu za každý predaný produkt, ktorý nakúpite, dostane vždy hypermarket, obchod.

 

Ako to funguje pri MLM

Firma vyrobí tovar, môžeme ostať pri tom prášku na pranie. Nájde ľudí, ktorí sú ochotní používať ho. Ak sú s ním spokojní, sú možno ochotní ho propagovať a predávať. Susedom, známym, kamarátom, ale aj neznámym ľuďom prostredníctvom emailu, facebooku, twitteru atď. Títo ľudia nahradia drahú reklamu v časopisoch a televízii – robia ju sami, z vlastnej skúsenosti a taká reklama je najlepšia, s tým musíte súhlasiť. Nahradia aj predajňu, pretože dokážu tovar predať v obývačkách

Kniha

Keďže tovar predávaný v MLM firmách býva kvalitou porovnateľný s „bežným“ tovarom z hypermarketu, nie je taký problém presvedčiť niektorých známych, aby ho nielen používali, ale aj ďalej predávali. Tak vznikne sieť ľudí, ktorí si na „vlastnú päsť“ zaistia reklamu i predaj. A tak sa MLM firma s vami môže podeliť o peniaze, ktoré sa ušetrili na drahej reklame v TV alebo časopisoch a na prenájme obchodných priestorov. To, čo by firma zaplatila za reklamu, sklady, budovanie siete predajní, to si rozdelia aktívni ľudia v sieti MLM predaja.

 

Názorná ukážka, ako môže vypadať MLM štruktúra.

 

Názorná ukážka ako vypadá štruktúra sieťového marketingu.

 

MLM systém odmeňuje aktívnych budovateľov siete. Ak je skupina „pod Karolom“ aktívna, všetci dostanú bonus – vrátane Karola. Systém je nastavený tak, aby podporoval aktívnych. Čím viac sa činíte, tým väčší zisk dosiahnete. A naopak. Ak ste pasívni, nezarobíte vôbec nič. Princíp predaja v network marketingu je taký, že ľudia si navzájom odporúčajú produkty alebo služby, s ktorými boli spokojní. Toto je podstatný bod. Ak chcete vstúpiť do MLM biznisu, mali by ste hľadať také príležitosti, ktoré ponúkajú dlhodobo fungujúci biznis. To znamená také produkty alebo služby, ktoré sú naozaj kvalitné. Keby ste sa pokúšali predávať nekvalitné výrobky, sieť sa vám veľmi rýchlo rozpadne – ľudia nie sú hlúpi. Môžete im raz predať nekvalitný alebo nezmyselne predražený prací prášok. Ale ak s ním nebudú spokojní, viackrát si ho už nekúpia. A váš biznis tým rýchlo skončí. Práve preto sa pri výbere network marketingovej spoločnosti oplatí skúmať, či sa im na trhu darí dostatočne dlho. Ak áno, produkty zrejme budú v poriadku cenou i kvalitou.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: MLM vs bežný obchod

Dátum: 25.09.2018

Vložil: Ľubo

Titulok: ponuka MLM

Ak chcete sieťový marketing bez vstupného poplatku a nechcete predávať voňavky, bambusove ponožky a podobne srandy, ale naopak chcete spolupracovať s MLM spoločnosťou, vďaka ktorej môžete pomôcť sebe ale aj svojim známim, tak pre viac info mi napíšte mail na smacki927@gmail.com

Pridať nový príspevok