Zoznam kníh na tému MLM - odporúčaná literatúra

O MLM nájdete v rôznych článkoch na internete mnoho informácií. Tento článok je zameraný na zopár knižných titulov na tému MLM, od popredných autorov, ktorí sa v danom odbore vyznajú a majú v ňom bohaté skúsenosti, dokonca sú v systéme MLM zapojení.

 

Sieťový marketing je celosvetový fenomén a funguje rovnako dobre u nás aj v zahraničí, takže sa dá uplatniť všade. Dobrých lídrov MLM máme aj na Slovensku a v Česku. Vo svojich knihách sa zameriavajú na podstatu MLM, jeho funkciu, spôsoby, ako nepodľahnúť strachu z neúspechu a, naopak, ako dosiahnuť úspech. Vydali viacero kníh, audiokníh a často ich môžete vidieť aj na rôznych motivačných prednáškach.

 

Ján Zbojek

Slovenský autor motivačných kníh a audionahrávok na tému šťastia, úspechu, finančnej gramotnosti a nezávislosti. Je zakladateľom Školy úspechu zameranej na finančnú nezávislosť ľudí.

 

Od tohto autora by som na tému multilevel marketingu odporučil knihu:

 

Ján Zbojek - Šlabikár Multi level marketingu

Kniha je návodom, ako začať podnikať bez vysokého počiatočného kapitálu, a ukazuje, že najlepšia investícia je vzdelávanie vlastných spolupracovníkov.

Kniha prináša kybernetický pohľad na MLM a odhaľuje základné princípy podnikania v tomto systéme. Kniha je napísaná ako učebnica a je dokonale prispôsobená na stredoeurópske pomery. Poskytuje mnoho užitočných praktických rád, poukazuje na najčastejšie chyby pri práci a ponúka možnosti ich riešenia.

Naučí vás správne si stanoviť cieľ, cestu k jeho splneniu, zdokonaliť sa v osobnom rozvoji, ako dosiahnuť finančnú nezávislosť a šťastie.

 

 

Ivo Toman

Najznámejším autorom na tému MLM je v rámci Slovenskej a Českej republiky český autor Ivo Toman. Je majiteľom a zakladateľom medzinárodnej spoločnosti TAXUS International, v ktorej vyvinuli novú revolučnú metódu učenia sa jazykov TAXUS Learning®. V roku 2004 spoločne uviedli Revolučnú angličtinu TAXUS Learning® na český a slovenský trh. V roku 2005 sa začal jej predaj v Maďarsku a Nemecku. V tom istom roku prišla na český trh tiež Revolučná nemčina TAXUS Learning®, s ešte väčším rozsahom než angličtina. 

 

Medzi odporúčanú literatúru na tému sieťový marketing by som mohol zaradiť knihy:

 

Ilustračný obrázok knihy od Iva Tomana - ako budovať MLM. Ivo Toman - Jak budovat MLM

V každej oblasti života sa stretávame s negatívnym vplyvom, názormi a myšlienkami. Nie je tomu inak ani pri MLM - ani ten sa nevyhol kritike. Pretrvávalo mnoho názorov, že je to klamstvo, podvod, že to nefunguje a podobne.

Kniha od autora vás však presvedčí o opaku, že snaha sa cení. Ak chcete byť úspešní, dôležité je vedieť si plánovať úlohy a dodržiavať ich. Aj zlé plánovanie je v niektorých prípadoch lepšie ako žiadne plánovanie!

Kniha sa stala bestsellerom v Česku aj na Slovensku a je odporúčaná tým, ktorí zvažujú podnikanie formou multi level marketingu. Ukáže vám, kadiaľ cesta vedie a kadiaľ nevedie.

 

 

Ilustračný obrázok knihy od Iva Tomana - ako začať multi level marketing - je to strašiak alebo príležitosť? Ivo Toman - Jak začít Multi level marketing - je to strašiak alebo príležitosť?

Kniha je vhodná hlavne pre tých, ktorí sa rozhodujú, či sa do MLM pustiť, alebo nie. Prečo je MLM fenoménom dnešnej doby? Ako budovať úspešnú sieť, aká je úloha sponzora a akú úlohu zohráva pozitívne myslenie.

Na tieto otázky kniha zodpovie a navyše prináša užitočné informácie pre tých, ktorí by sa do podnikania formou sieťového marketingu chceli zapojiť, ale majú strach a obavy.

V knihe sa dozviete aj najčastejšie argumenty, ktoré ľudí od vstupu do MLM odrádzajú, ako napr.: nemám peniaze, nemám čas, trh je presýtený, mám málo známych, je to podvod, nebude to fungovať, neverím si, ľudia mi nebudú veriť a podobne.

 

Randy Gage

Randy Gage máva aj prezývku ,,mesiáš milionárov", pretože verí, že je hriechom byť chudobný a že sme sa narodili preto, aby sme boli bohatí.

Je často považovaný za jedného z najvýznamnejších súčasných odborníkov v oblasti network marketingu. Začínal od nuly a stal sa úspešným vďaka tomuto systému.

 

Ilustračný obrázok knihy od Randy Gage - ako si vybudovať MLM stroj na peniaze. Randy Gage - Jak si vybudovat MLM stroj na peníze

Kniha je považovaná za bibliu MLM. Prináša mnoho podstatných informácií a rád na tému multilevel marketingu. Prečo je riešením dnešnej ekonómie, ako si vybrať správnu spoločnosť, rozdiel medzi podvodníkmi a legálnym MLM, ako vyhľadať najlepších kandidátov, ako zdokonaliť lídrov vo vašom tíme a iné.

Táto kniha je kompletným systémom práce v MLM, ktorý Randy počas svojej viac ako 20-ročnej kariéry zostavil. Niet pochýb o jeho funkčnosti, stačí sa pozrieť na Randyho rozsiahle MLM impérium - celosvetový biznis s mnohomiliónovým ročným obratom. Ako hlavný pilier tohto systému vyzdvihuje duplikáciu. Nájdite tú pravú MLM spoločnosť, s ktorou stojí za to spolupracovať, a dosiahnite svoj úspech!

 

James Lee Valentine

 

Ilustračný obrázok knihy od James Lee Valentineho - síla MLM. James Lee Valentine - Síla MLM

Kniha vám poradí, ako môžete nájsť nekonečnú motiváciu v sieťovom marketingu.

Autor spojil účinné princípy sieťového marketingu svojou vlastnou filozofiou, ktorá je založená na láske k životu vo všetkých jeho podobách.

Nájdete tu kapitoly o ľudskej vnútornej sile, sile vášne, sile myšlienok, osobnosti a bohatstva.

Skúste precítiť energiu, ktorá touto podmanivou knihou prestupuje.

Prečítajte si pozorne každú kapitolu, potom si vytvoríte ideálny obraz svojho života a prežijete každý deň s chuťou a radosťou.

 

 
 
 

Pár slov na záver

MLM môže byť vhodným prostriedkom na zarábanie peňazí, nevyžaduje vysoké počiatočné investície ani náklady na prevádzku. Avšak je to istá forma podnikania. A ako každé podnikanie, ani tento spôsob sám osebe ešte nezaručuje, že sa vaše náklady vrátia, že sa bude obchodu dariť a že sa všetky investície zhodnotia. Vyžaduje si trpezlivosť a veľa práce na jeho budovaní.

Mnoho ľudí odradí práve prvotný neúspech a netrpezlivosť, že by peniaze chceli hneď.

Ale ako som spomínal - MLM je forma podnikania, nie je to ,,svet istoty" ako zamestnanie. Ak teda hľadáte radšej istotu pravidelného príjmu, je lepšie zvážiť, či by sa vám takáto forma oplatila. Prípadne to vyskúšať popri práci.

 

 

Toto je len stručný zoznam kníh o MLM. Myslíte si, že tu nejaká chýba? Poteší ma, ak svoje tipy na knihy uvediete v diskusii pod článkom. 

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Odporúčaná literatúra

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok