Goaltycoon - postavte si svoj obľúbený tím a vyhrávajte

Ide o nový projekt, ktorý bol spustený len nedávno (16. 02. 2014). Spoločnosť už vytvorila zopár podobných hier, príkladom môže byť online hra, o ktorej som písal dávnejšie, a to Marketglory. Marketglory je vojensko-politicko-strategická hra, ktorá v podstate simuluje reálny svet, reálnu ekonomiku. Ste podnikateľom, máte firmu a zamestnávate ľudí, alebo ste politikom a rozhodujete o osude krajiny, poprípade ste vojakom a bojujete vo vojnách. 

 

Čo je to Goaltycoon

Goaltycoon je futbalový manažér, takže konečne niečo aj pre športových, resp. futbalových fajnšmekrov. Podstatné a pomerne zaujímavé je to, že tvorcovia tieto dve hry vzájomne prepojili. O tom sa ale dočítate nižšie, najprv rozoberiem samotnú hru.

 

Ilustračný obrázok hry Goaltycoon, ktorá kopíruje reálnu ekonomiku.

 

Goaltycoon určite nie je úplne prvý futbalový manažér, preto mnohí z vás pravdepodobne vedia, ako tieto hry hrať. V mnohých veciach sa to od ostatných manažérov ani nelíši, aj tu máte svoj obľúbený futbalový tím, ktorý musíte trénovať, hrať majstrovské zápasy, meniť stratégiu, vylepšovať štadión, zdokonaľovať taktiku alebo posilňovať tím v prestupovom období. Jednoducho veci, ktoré môžete bežne vidieť aj v reálnom futbale. V jednej podstatnej veci sa ale Goaltycoon predsa len od ostatných futbalových manažérov odlišuje a ak pravidelne navštevujete túto moju webovú stránku, tak zrejme viete, v čom. Aj táto hra, rovnako ako ostatné hry, o ktorých píšem, poskytuje hráčom popri zábave možnosť zarobiť si reálne peniaze.

 

Pár informácií o hre

Každý manažér bude mať okrem svojho futbalového tímu aj takzvaný „klubový park“, ktorý tvoria štadión, hotel, reštaurácie, poliklinika, parkovisko, administratívne budovy a oblasť vzdelávania. Manažér bude mať taktiež tím poradcov, ktorí mu pomôžu jeho klubový park rozvíjať.

 

Nielen v reálnom svete, ale aj v tejto v hre je veľmi dôležitým faktorom pre futbalový klub popularita. Čím vyššiu popularitu máte, tým viac fanúšikov si bude ochotných zakúpiť vstupenku na zápas. A, samozrejme, čím viac vstupeniek predáte, tým viac virtuálnych peňazí zarobíte. Tie si neskôr budete môcť zameniť za reálne peniaze. Na to, aby vás fanúšikovia podporovali, potrebujete vyhrávať zápasy. Za každý vyhraný zápas vám popularita o niekoľko % stúpa, naopak, ak zápas prehráte, tak vaša popularita klesne. Popularita vám môže klesnúť aj keď sa vám darí a vyhrávate.

osobná franšíza

Môže sa to stať vtedy, keď lišiacky zvýšite cenu vstupeniek (čo sa často robí aj v reálnom futbale). Na to, aby ste zápasy vyhrávali, potrebujete trénovať, skúšať rôzne taktiky, posilňovať tím v prestupovom období a celkovo zvyšovať kvalitu vášho mužstva. Ako manažér sa budete musieť starať aj o ekonomiku klubu, a teda dbať o to, aby boli príjmy vyššie ako náklady, inak by ste asi skrachovali. Príjmy máte predovšetkým z predaja vstupeniek alebo z predaja hráčov do iného mužstva. Výdaje tvoria hlavne výplaty trénerom, hráčom, údržba štadióna, nákup nových hráčov a iné.

 

Futbalový manažér v ktorom si môžete zvoliť svoj futbalový klub, určiť taktiku mužstva atď.

 

Na začiatku som spomínal, že sa tento futbalový manažér dá prepojiť s hrou Marketglory. Čo to znamená? V podstate si cez druhú menovanú hru môžete založiť firmu a predávať rôzne suroviny ako železo, trávnik atď., potrebné na údržbu alebo vylepšenie štadióna. Samozrejme, sú aj ďalšie zaujímavé kombinácie, ktoré sa dajú využiť.

 

V hre ešte zatiaľ nie sú spustené niektoré sekcie ako medzinárodné turnaje a ďalšie zaujímavé vylepšenia, ktoré plánujú tvorcovia GoalTycoon v budúcnosti implementovať. Keďže hra je zatiaľ len v angličtine, budete si musieť počkať na podrobnejší manuál. Registračný link hľadajte niekde inde, tu ho nenájdete.

 

Ak sa chcete pripojiť do hry pre zábavu, vrele vám to odporúčam, no tak trochu by som bol opatrný s vlastnou investíciou.

 

Pár slov na záver

Možno si hovoríte: to sú ale somariny, zbytočná strata času a energie. No majte na pamäti, že nejde o hocijaké hry, ale o hry, ktoré aspoň sčasti kopírujú reálnu ekonomiku. Tieto strategické hry ako MarketgloryGoaltycoon a iné dokážu človeka naučiť veľa zaujímavých a užitočných vecí, ktoré by následne možno mohol využiť aj v reálnom podnikaní. Nikdy neviete, čo vás postretne v budúcnosti - možno o 10 rokov sa vám naskytne príležitosť manažovať nejaký futbalový či hokejový klub, alebo riadiť nejakú firmu a vy budete mať aspoň základné znalosti, ako na to. Čo myslíte, prečo americkí vojaci hrávajú vojenské simulátory? Určite nie len pre zábavu.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Máte už nejaké skúsenosti s Goaltycoon? Ak áno, budem rád, ak napíšete do diskusie a podelíte sa o ne s ostatnými, poprípade napíšte nejaké zaujímavé stratégie, ako čo najlepšie uspieť.

 
 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Goaltycoon

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok