Porovnanie starej a novej verzie online hry Buzzl

V tomto článku by som vám chcel trošku viac popísať hru Buzzl, ktorej tvorcovia len nedávno zmenili vizuálny vzhľad stránky a hlavne kompletne celý systém. Keďže mnoho z vás, ktorí to hrajú až od tejto novej verzie, nemá možnosť porovnávať, urobím to za vás. Napíšem vám, čo si o tejto zmene myslím, aké sú výhody, nevýhody, čo ma prekvapilo a čo, naopak, sklamalo, a hlavne dôvod, pre ktorý som to prestal hrať.

 

Čo ma potešilo?

Za najväčšiu a zrejme jedinú výhodu zmeny pokladám vizuálny vzhľad stránky. Oproti staršej verzii je dizajn viac prepracovanejší a najviac oceňujem to, že stránka celkovo pôsobí na mňa oveľa profesionálnejšie ako pred zmenou. Žiaľ, to je asi tak všetko, čo ma nadchlo po ročnom čakaní na novú verziu.

 

Aké sú možnosti skladania puzzle v novej verzii - ako hrať.

 

Čo ma sklamalo?

Oveľa viac sa zmena dotkla samotnej hrateľnosti. Za najväčšiu tragédiu pokladám zrušenie tomboly, čím v podstate odrovnali viacerých hráčov, ktorí Buzzl hrali zadarmo. Ak ste nechceli hrať o peniaze, bola možnosť hrať zadarmo a vyhrávať losy. Za každú výhru ste dostali 1 až 4 žreby (v závislosti od úrovne šikovnosti - hviezdičiek). Za tieto žreby ste si mohli kúpiť nominácie do tomboly a hrať o zaujímavé a drahé ceny, napríklad aj o notebook v hodnote 600 eur. Ceny sa žrebovali každý štvrtý deň, takže bola veľká šanca vyhrať. Niektorým mojim priateľom sa to podarilo dokonca viackrát, takže majú na Buzzl aspoň peknú spomienku, pretože rovnako ako ja sú z novej verzie sklamaní. Aj teraz máte možnosť hrať v bezplatnej hre, no za vyhrané body môžete vyhrať len peniaze. Výhercom sa stáva ten, kto za celý týždeň, od pondelka do nedele, nazbiera najviac bodov v bezplatnej hre. Prvý vyhráva 20 eur, druhý 10 eur, tretí 5 eur. To znie celkom zaujímavo, však? Háčik je v tom, že vyhrané peniaze si nemôžete vybrať na váš bankový účet, ale budete ich musieť „otočiť“ v platenej hre. Ak si za tieto peniaze zahráte aj platenú hru a vyhráte, až vtedy si ich budete môcť poslať na bankový účet alebo PayPal peňaženku.

Kniha

Čo pre mňa znamená táto zmena? Ak si budete chcieť zahrať len tak pár hier pre radosť, tak vám môže byť všetko jedno, ak by ste ale chceli v bezplatnej hre zarobiť nejaké peniaze, budete musieť hrať nonstop celý týždeň, inak vo výhernej trojke neskončíte. Dokonca ani to, že budete hrať nonstop, nie je záruka, že uspejete. Pokojne sa môže stať, že sa nájdu 3 šikovnejší ľudia ako vy a vaša celotýždenná snaha vyjde nazmar. Keď fungovala tombola, mohli ste si zahrať len pár hier, vyhrať pár bodov a za ne si zakúpiť čo i len 1 nomináciu na tablet, a aj keď mali vaši súperi tých nominácií 50, pokojne sa mohlo stať, že vyhráte. Teraz však vyhrajú len tí, ktorí na hranie obetujú najviac voľného času, aj keď popravde samotný čas nemusí byť až taký podstatný ako to, či vyhrávate, alebo prehrávate. Spomeniem len to, že za jednu hru je 100 bodov a ak ich nevyhráte vy, tak ich logicky vyhrá vaša konkurencia.

Ilustračný obrázok o tom ako funguje hra Buzzl.

 

Zmena k horšiemu nastala aj pri platenej hre. Kým v predchádzajúcej verzii ste si mohli vybrať z 3 druhov platenej hry, dnes sú to už len 2 možnosti. Prvá možnosť sa volá „stay and sit“ a sú to tie zelené platené nominácie z obrázka vyššie. Druhou možnosťou je vytvorenie vlastnej hry, kde si môžete pokojne určiť, koľko sa zaplatí za vstup do hry, koľko hráčov môže hrať a aký bude počet výhercov. Tou treťou možnosťou, ktorú, žiaľ, zrušili, bola platená hra „Big Bang“, v ktorej mohli hráči hrať každý deň o 100 eur. Princíp tejto hry spočíval v tom, že za menší poplatok ste sa mohli prihlásiť do hry o 5 eur, 10 eur, 15 eur a 20 eur. Vždy ste sa mohli prihlásiť len do hry, ktorá zodpovedala vašej úrovni. To znamená, že ak ste boli pomalý, systém vám priradil jednu hviezdičku a mohli ste hrať každý deň 2 x hru o 5 eur. Tí, ktorí boli šikovnejší a mali dve hviezdičky, mohli hrať denne o 2 x 10 eur. Hráči s 3 hviezdičkami o 2 x 15 eur, no a štvorhviezdičkoví (skladali obrázky za 10 sekúnd a menej) o 2 x 20 eur. Vďaka týmto hviezdičkám sa nemohlo stať, že by ste hrali proti výrazne rýchlejším hráčom. To, čo sa mi však na tejto hre „Big Bang“ páčilo najviac, bolo, že sa z času na čas stalo, že ste boli jediný nominovaný hráča teda v ceste k výhre 5 eur (jedna hviezdička) vám nestáli žiadne prekážky, žiadna konkurencia, teda až na čas. Vašou jedinou úlohou bolo stihnúť poskladať 3 obrázky za 180 sekúnd, čo by nebol problém snáď ani pre slepého. Keďže hráčov bolo málo, stávalo sa to pomerne často. Takto si pár ľudí prilepšilo behom 3 mesiacov aj o 300 eur a viac. 

 

Podotýkam, že to boli reálne peniaze, ktoré vám spoločnosť poslala na PayPal internetovú peňaženku. Možno si kladiete otázku, odkiaľ sa brali peniaze. To, žiaľ, nikto nevie, ale pravdepodobne to spoločnosť platila z vlastného vrecka, keďže hráčov, ktorí hrali o peniaze, veľa nebolo.

 

Škoda, možno niekedy v budúcnosti sa niečo zmení k lepšiemu, možno pribudnú nové kategórie a možno opäť vrátia tombolu. Sú to práve tombola a Big Bang, pre ktoré som akosi stratil chuť hrať puzzle. Raz za čas si ale zahrám, len tak pre zábavu.

 

Pár slov na záver

Týmto článkom nechcem nikoho od tejto hry odradiť, skôr som chcel nejako poukázať na to, že hráči, ktorí nemali možnosť hrať predchádzajúcu verziu, prišli o veľa :-). Táto nová verzia je o dosť slabšia, no to nemení nič na fakte, že sa nejaké peniaze zarobiť dajú.

 

Ak človek skladá puzzle len tak pre zábavu, tak je asi jedno, ako hra funguje a či sa na tom dá zarobiť, no ak to bol pre niekoho slušný zdroj zárobku (a takých bolo pomerne dosť) tak samozrejme, že je z novej verzie sklamaný.

  

Samozrejme, že je to len môj pohľad, iným možno tieto zmeny neprekážajú, no väčšina ľudí, ktorí v minulosti túto hru hrali, už dnes nehrá. Ak takí ľudia náhodou čítajú tento článok, bol by som rád, keby sa vyjadrili do diskusie a napísali, čo si o tom myslia.

 

Aktualizácia 03.10.2014 - Po otvorení stránky Buzzl.com ma čakalo nemilé prekvapenie. Vyzerá to tak, že stránka bude nejaký čas nefunkčná. Ako dlho, to netuším, no podľa správy, ktorú nám na stránke zanechal Buzzl tím, to nevyzerá na krátku dobu. Stránka bude nedostupná až dovtedy, kým úrady neposkytnú oficiálne stanovisko vo veci hazardných hier.

 

Dear Users,
At the request of your local authority we suspend the game until receiving the official point of view in the question of gambling about our site.
Be patient, sorry for any inconvenience!
If you have any question please do not hesitate to contact us at team@buzzl.com
Buzzl.com

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu s projektom Buzzl? Budem rád, ak sa zapojíte do diskusie a napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky".

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Buzzl - nová verzia

Dátum: 22.03.2023

Vložil: Jana Horváthová

Titulok: Puzzle

Skladom puzzle

Dátum: 26.04.2017

Vložil: Jaroslav

Titulok: Pesta

Jarovnice Jaroslav pesta

Dátum: 20.09.2015

Vložil: Marek

Titulok: nejde

prečo mi nejde stránka na buzzl

Dátum: 28.09.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:nejde

Buzzl nefunguje a ani nebude fungovať.

Dátum: 13.10.2015

Vložil: spider

Titulok: Re:Re:nejde

Preco ? :)
Mate potvrdene informacie ?
Nie je sanca, ze sa v buducnosti spusti, tak ako sa to uz par krat opakovalo ?
Dakujem za info.

Dátum: 18.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:nejde

Áno, stránka už nadobro nefunguje. Zrušili to. Škoda.

Pridať nový príspevok