Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami Onecoin, Dascoin a iné a serióznymi menami ako Bitcoin

Ilustračný obrázok pyramídovej hry. Vo svete kryp­to­mien nie sú pyra­mí­dové hry/Ponziho schémy novin­kou. Kryp­to­meny ako Bit­coin, Litecoin alebo Ethe­reum sú čoraz známejšie a nie je preto žiadnym prek­va­pe­ním, že aj na Slo­ven­sku sa začí­najú častejšie obja­vo­vať pochybné online pro­jekty a biz­nisy, ktoré tento súčasný fenomén nejako zneužívajú.

 

Jed­ným z prí­kla­dov takýchto internetových biznisov sú projekty Onecoin, Coinspace, Dascoin či Octapartners. Hlavne prvý menovaný má na Slovensku početné zastúpenie investorov. O pyramíde Coinspace, ktorá investorov láka na ľahký a bezprácny zárobok sľubovaním garantovaného 50 % výnosu, som napísal samostatný článok, preto ak vás zaujíma, čo si myslím o tejto „kryptomene“, prejdite na  Coinspace – seriózny biznis alebo podvod ?

 

V tomto článku sa dozviete predovšetkým to, aký je rozdiel medzi serióznymi elektronickými menami, ako je známy Litecoin, Bitcoin a iné, a pyramídovými kryptomenami typu Coinspace, Swisscoin, Capricoin, Octacoin či Onecoin a čo majú spomínané pyramídové systémy spoločné.

 

Čo je to Ponziho schéma/pyramídová hra

Považujem za dôležité predstaviť vám jednu podvodníkmi často využívanú formu „podnikania“, na ktorej bolo (je a aj bude) postavených mnoho pyramídových digitálnych mien (neplatí len pre kryptomeny, ale aj pre akúkoľvek inú oblasť), vrátane Onecoinu či Coinspace. Ide o tzv. Ponziho schému. Pojmom Ponziho schéma sa označujú tie podvodné investičné operácie, pri ktorých spoločnosť od investorov získa peniaze za účelom ich ,,rozmnoženia". Avšak namiesto ,,rozmnožovania" peňazí, pomocou ďalších veľmi výhodných investícií, táto spoločnosť získané peniaze nijako ,,nerozmnožuje". Len niektorí investori sú vyplatení, iní nie. Spravidla ide o tých investorov, ktorí investovali ako prví. To predstavuje základ Ponziho schémy/pyramídovej hry a s tým spojeného pojmu ,,pyramídová kryptomena". Viac informácií o pyramídových hrách, ako fungujú v praxi, si môžete prečítať v článku základné charakteristiky pyramídových hier. Ešte dodám, že ,,podnikanie" pomocou Ponziho schémy sa všade na svete považuje za trestný čin.

 

Čo sú to kryptomeny

Ešte predtým ako si napíšeme rozdiely medzi digitálnymi menami založenými na pyramídovom princípe a serióznymi virtuálnymi menami, definujme si najskôr, v skratke, čo je to kryptomena. Kryptomena je mena, ktorú niekto vytvorí, ktorú niekto ,,ťaží", a ten niekto na nej potom môže zarábať. Túto menu môže vyrobiť prakticky ktokoľvek. Aby ale mohla internetová mena reálne fungovať, je potrebné rozšíriť ju medzi ľudí, zároveň potom dodržiavať určité pravidlá, aby bola mena použiteľná. Hlavným pozitívom takejto virtuálnej meny je fakt, že ju nespravuje žiadna banka. To so sebou prináša aj určité riziká, predovšetkým v kolísaní kurzu. Dnes môžete za jeden Bitcoin (BTC) zaplatiť 600 € a zajtra ho predať s vysokým ziskom za 1 000 €, ale aj naopak. 

 

Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku akými spôsobmi získať alebo kúpiť kryptomeny.

 

Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami a nepyramídovými menami

Častým argumentom tvorcov a hlavne propagátorov pyramídových kryptomien, ako sú Onecoin, Dascoin, Capricoin, Octacoin atď, je veta „ale veď sa pozri na taký Bitcoin, nevidíš, ako sa mu darí? Nedávno mal jeden Bitcoin (BTC) hodnotu cez tisíc eur. A tam sa dostane aj naša virtuálna mena, pričom ty môžeš byť súčasťou tohto „podnikania“ a slušne na tom zarobiť. Jeden S-coin (to má byť elektronická mena projektu Coinspace) kúpiš za jedno euro a o pár mesiacov, keď sa hodnota vyšplhá na závratné sumy, ho predáš s ohromným ziskom.“ Tu je niekoľko dôvodov, prečo to tak nikdy nebude.

 

Zásadné rozdiely medzi Bitcoinom a pyramídovou kryptomenou Onecoin.

 

1. Čo určuje hodnotu kryptomien

Zatiaľ čo kurz Bitcoinu, Litecoinu a iných skutočných mien určuje trh na základe dopytu a ponuky (inak povedané, čím väčší je o Bitcoin záujem, tým je drahší a naopak), tak pri scam kryptomenách typu Onecoin, Capricoin či Swisscoin určuje ich hodnotu majiteľ, a to na základe počtu investorov, ktorí sa do pyramídovej hry/Ponziho schémy zaregistrujú.

 

Hodnota akejkoľvek kryptomeny nie je to, čo definuje nejaká osoba spravujúca tento druh meny (ako je to v prípade Onecoin, Capricoin a ďalších), ale to, čo určuje trh.

 

2. Univerzálne platidlo vs. bezcenný virtuálny šmejd

Zatiaľ čo kryptomeny ako Bitcoin a podobne majú reálnu hodnotu a dajú sa použiť ako univerzálne platidlo, tak pyramídové virtuálne meny sú úplne bezcenné. Vlastne hodnotu majú, ale len v rámci ich uzavretej pyramídy, mimo nej je ich hodnota nulová.

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 
osobná franšíza

Bitcoinom, ako celosvetovo uznávanou kryptomenou, môžete platiť v internetových obchodoch, môžete s ním obchodovať na burze alebo vymieňať za eurá, doláre či české koruny. Pri pyramídových kryptomenách nič z toho nie je možné. Svoje „vyťažené“ jednotky (v skutočnosti len čísla, ktoré nikdy nebudú mať reálnu hodnotu – myslím mimo ich pyramídy) môžete zameniť za skutočné peniaze len prostredníctvom ich internej burzy, čiže ďalším neznalým zúfalcom, ktorí sa zaregistrujú do ich systému a investujú. Od finančnej inštitúcie/výmennej burzy za tieto pseudokryptomeny nikdy neočakávajte skutočné peniaze.

 

3. Decentralizované vs. centralizované kryptomeny

Internetové meny ako Ethereum, Bitcoin a iné sú anonymné a najmä decentralizované. Nestoja za nimi žiadne banky a ich kurzy nie sú regulované. Pyramídové kryptomeny majú často centralizovanú zmenáreň (internú „burzu“, ktorú vlastní samotný majiteľ pyramídy). To znamená, že vydavateľ meny (firma, ktorá vytvorila pyramídu) si sám do svojich interných tabuliek vpisuje, akú má ich kryptomena hodnotu, a následne ju predáva (ale len v rámci ich systému - pyramídy) registrovaným ľuďom, ktorí o kryptomenách nič nevedia a ľahko sa dajú zmanipulovať a oklamať.  

 

4. Seriózne kryptomeny využívajú technológiu blockchain

Kryptomeny, ako napríklad najznámejší Bitcoin, fungujú na technológii Blockchain. Je to akási verejná databáza, zobrazujúca každú transakciu, ktorá sa uskutočnila v sieti Bitcoin (či inej digitálnej meny). Pomocou tejto databázy má každý užívateľ možnosť zistiť, aká čiastka Bitcoinov prináleží konkrétnej adrese. U digitálnych mien založených na pyramídovej, resp. Ponziho, schéme takúto databázu nenájdete.

 

5. Kryptomena nevznikne len tak, musí sa ,,ťažiť"

Dolovanie virtuálnej meny, ako napríklad Bitcoin, Dagecoin, Namecoin, prebieha pomocou veľmi zložitých výpočtov. Na tieto výpočty sú potrebné vysoko výkonné počítače a servery, ktoré by zvládali všetky operácie. Ako však takéto ťaženie prebieha v prípade Onecoin, Coinspace a ďalších pyramídových kryptomien, sa overiť nedá, pretože systém je, ako už bolo spomínané, centralizovaný a jediný, kto má ťažobné právo, je samotná firma.

 

Snáď nebudem považovaný za konšpiračného teoretika, ak si dovolím tvrdiť, že vo väčšine prípadov, ak nie vo všetkých, sa žiadna mena ani neťaží a celé je to len divadlo na zamaskovanie nelegálnej finančnej hry (pyramídovej hry/Ponziho schémy).

 

6. Veľa technických nedostatkov

Majitelia, ktorí vytvorili internetovú menu na pyramídovom princípe, a taktiež samotní investori, ktorí za účelom obohatenia sa lákajú do týchto podvodných biznisov, nie sú často schopní odpovedať ani na základné technické otázky týkajúce sa fungovania ich systému a meny (alebo odpovedajú úplné nezmysly, ako keby ani nevedeli, o čom vlastne kryptomeny sú), napr. aký program zabezpečuje výpočty atď.  

 

7. Pyramídové kryptomeny lákajú na jednoduchý a bezprácny zárobok, ktorý sa neštítia dokonca ani garantovať!

Elektronické meny typu Octacoin, Coinspace, Onecoin lákajú na veľmi rýchly zárobok bez práce a mnohé z nich dokonca garantujú zisky! Napr. taký Coinspace garantuje svojim investorom až 50 % výnos.

 

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 

 

Garancia je niečo, čo normálnemu investorovi spustí v hlave alarm, keďže nikdy sa nedá predpokladať, ako presne sa trhy budú správať. A pri kryp­to­me­nách je táto neprav­de­po­dob­nosť ešte vyš­šia.

 

Stručné zhrnutie

Poďme si ešte raz zhrnúť, v čom je vlastne rozdiel medzi skutočnými digitálnymi menami a pseudokryptomenami.

 

Skutočná kryptomena (Bitcoin, Litecoin, Ethereum...).

Kvázi kryptomena (Capricoin, Onecoin, Coinspace, Swisscoin...).

 • je plne decentralizovaná, kompletný blockchain môže bežať aj u vás doma na vašom PC.

 • je plne pod kontrolou pyramídovej spoločnosti, to, čo nazývajú ,,blockchain”, je v skutočnosti len obyčajná MySQL tabuľka.

 • blockchain je druh Peer-to-Peer technológie, ak ho vypnete na vašom PC, nič sa nedeje, beží ďalej na ďalších desiatkach až stovkách tisícoch PC.

 • ich deklarovaný ,,blockchain” (alias MySQL tabuľka) beží na počítači niekde v serverovni a keď ho niekto vypne, natrvalo skončí celá ich pseudomena.

 • jej trhovú hodnotu tvoria a regulujú samotní držitelia virtuálnej meny prostredníctvom výmenných búrz (Kraken, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Yumbi, Bitstamp…), jej hodnota = dopyt/ponuka.

 • jej trhovú hodnotu si vymyslela spoločnosť, bez akéhokoľvek ekonomického podkladu (dopyt/ponuka neexistuje).

 • stojí za ňou development team alebo komunita, ktorá neskrýva svoju identitu.

 • neexistuje development team, vedenie buď skrýva svoju identitu, alebo do popredia tlačí nastrčené osoby – biele kone.

 • má svoj zdrojový kód, ktorý býva, pre dôveryhodnosť a kontrolu užívateľov open-source a v kompletnom znení, spravidla uložený na kódových repozitároch.

 • neexistuje akákoľvek zmienka o zdrojových kódoch danej elektronickej meny v akýchkoľvek kódových repozitároch.

 

 • za úspechom danej internetovej meny stojí jej technologický pokrok a využitie v praxi (blockchain ako technológia pre Smart Contracts – Ethereum, ako blogovacia platforma – Steemit a pod.)                                                         

 • za úspechom pseudokryptomeny nie je žiaden technologický pokrok – je to kamufláž pre ľudí, ktorí nevedia, ako fungujú skutočné digitálne meny. Propaguje sa len ako ,,biznis príležitosť”, kde základ úspechu firmy je založený len na štartovacích balíčkoch.

 

Zdroj tabuľky: https://peniaze.digital/kryptomeny/co-ma-spolocne-onecoin-a-coinspace-garanciu-ze-pridete-o-svoje-peniaze/.

 

Spoločné charakteristiky pyramídových kryptomien

Všetky tieto systémy majú spoločné nasledovné: musíte investovať vlastné peniaze a zakúpiť si nejaký štartovací balíček. Cena balíčkov začína od pár desiatok eur a končí tisícmi až desaťtisícmi eur (Coinspace ponúka vstupný balíček aj za 12 000 eur a projekt Octapartners dokonca za 100 000 eur!). Za investíciu dostanete mož­nosť pre­na­jať si od firmy „ťažobnú silu“, resp. časť výpočtového výkonu (v prípade Onecoinu si zakupujete „tokeny“), a s ňou aj možnosť zará­bať na ťažení kryp­to­mien bez potreby vlast­niť hard­vér. Tieto meny síce reálne neexistujú (a existovať pravdepodobne ani nebudú), no všetky tieto pyramídové spoločnosti sľubujú, že časom sa ich digitálna mena dostane do obehu, jej hodnota narastie do astronomických výšok a vy potom na jej predaji zbohatnete, tak ako to bolo  v prípade Bitcoinu , kde sa z niektorých ľudí skutočne stali milionári.

 

S tým sľubovaním a balamutením zašiel Onecoin dokonca tak ďaleko, že sám seba označil za najtransparentnejšiu kryptomenu na svete. Údajne sa práve tejto spoločnosti podarilo ,,odstrániť chyby" Bitcoinu, a tým ho technologicky predbehnúť.

 

Novinka: V Číne bolo zatknutých 119 propagátorov Onecoinu. Celkové straty všetkých investorov, ktorí naleteli tomuto pyramídovému podvodu, predstavuje podľa odhadov 2,4 miliardy amerických dolárov.

 

Stačí si teda zakúpiť štartovací balíček a potom už len sledovať, ako sa vaše ,,pseudokryptocoiny” dolujú zo zakúpených ,,tokenov”, cenovo rastú na nejakej centralizovanej ,,pseudoburze”, ktorá je, samozrejme, vo vlastníctve tých istých ľudí, ktorí vytvorili aj pyramídu.

 

Takýchto podvodných spoločnosti, ktoré sľubovali, že do niekoľkých mesiacov sa dostanú na burzu a potom všetci budú môcť predať svoje vydolované kryptomeny za niekoľkonásobne vyššiu hodnotu, bolo nespočetne veľa. Avšak všetko to boli len prázdne sľuby a klamstvá, vďaka ktorým okradli tisíce ľudí.

 

Mohlo by vás zaujímať:

7 znakov, ako rozoznať legálnu investičnú spoločnosť od pyramídových podvodov - v článku si môžete prečítať základné rozdiely medzi transparentnými investičnými spoločnosťami a finančnými podvodmi.

 

Pár slov na záver

Ako bolo písané v úvode tohto článku, kryptomeny sú meny, ktoré niekto vytvorí, ktoré niekto ,,ťaží", a ten niekto na nich zarába. Zarobiť na nich môžete aj vy, teda, ak nejde o Swisscoin, Dascoin, Onecoin, Capricoin, Coinspace a ďalšie pyramídové kryptomeny.  Akokoľvek vám tvorcovia podobných pochybných biznisov sľubujú ohromné výnosy, nikdy sa tak nestane. Vlastne teraz klamem, môžete na nich zarobiť (na pyramídovej hre zarobí možno 1-5 % ľudí, zvyšok sa na ich výplaty poskladá). Na každej pyramídovej schéme/Ponziho schéme sa dá zarobiť. Problémom je to, že peniaze, ktoré zarobíte, pochádzajú od iných nešťastníkov (investorov), ktorí boli do týchto podvodných biznisov nalákaní sľubovaním krajších zajtrajškov.  

 

Táto forma podnikania je postavená len na zarábaní zo vstupných balíčkov a následnom prerozdelení peňazí do pyramídy. To ostatné je, ako som už spomínal, len divadlo na zakrytie podvodu.

 

Ako som už spomínal, Bitcoin nie je jediná seriózna kryptomena, v súčasnosti ich existuje už vyše 1 500. V článku sú alternatívne mince prínosnejšie ako Bitcoin nájdete pár najznámejších aj s popisom. Spomínam tam Ethereum, Litecoin, Monero, Ripple a ďalšie.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s pyramídovými kryptomenami? Ak áno, potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu).Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pyramídové kryptomeny

Dátum: 04.06.2019

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: GREENPOWER

Dascoin uz nie je Dascoin ale GreenPower...ano...urcite sa nejedna o podvod :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D gratulujem hajzlovy menom Michael Mathias...vdaka vygumovanym oveckam do konca zivota nemusi nic robit! stale plati ze ak ste prisli o peniaze v podvode Dascoin a nestacilo vam, investujte aj do podvodu Tycoon69 :)))))))))))))))))))))))) idealne si zobrat pozicku a zalozit aj svoj byt :D :D :D :D :D :D :D

Dátum: 15.06.2019

Vložil: Michal

Titulok: Re:GREENPOWER

Mozno aj mas pravdu, ale preco ta to tak tesi?

Dátum: 17.06.2019

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:GREENPOWER

...ziadne "mozno" neexistuje...proste je to tak ako to je...

...od vzniku Dascoinu ludi upozornujem na to, ze sa jedna o naplanovany podvod...nedockal som sa nicoho ineho, iba urazok, posmeskov, ze nicomu nerozumiem, ze som hlupak, ze som hejter a neprajnik...smejem sa z tych, ktorych sa to tyka...netesi ma to, ze ludia prisli o peniaze...

...teraz tu mame tycoon69 a predpokladam uplne ten isty scenar...na zaklade motivacnych zvastov o zmene zivota a zbohatnuti sa prostrednictvom MLM bude tento podvod sirit ako mor.....................

Dátum: 31.05.2019

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Tycoon69

...komu nestacilo prist o peniaze v podvode Dascoin tak nech sa paci - novy krypto-podvod Tycoon69 - podstata? - ludia investuju na zaklade slubov presne tak ako to bolo v podvode Dascoin :))))))))))) ...vsetko okolo toho su zas iba rozpravky pre hlupakov..........samozrejme ani tu nechyba strategia MLM aby sa to sirilo ako mor.........................

Dátum: 30.04.2019

Vložil: DasCoin

Titulok: ...

Už nefunguje ani Excelz, dobre ste dopadli, ktorí ste do toho investovali. Mali by ste uvažovať nad trestným oznámením. Vôbec sa nič nedodržalo, ako bolo plánované, len samé keci okolo toho nič viac a vás Dascoin neustále padá. Toľko k tomu.

Dátum: 25.05.2019

Vložil: Michal

Titulok: Re:...

Nie je to bohviečo a nejdem obhajovať teraz Dascoin lebo fakt sa mnohé sľuby nedodržali, ale s tým neustálym padaním to jednoducho nie je pravda. Cena po prvotnom výraznom poklese ktorý nastal už skoro pred rokom sa zastabilizovala okolo 2 centy za Dascoin a tam sa drží. Stačí pozrieť príspevky nižšie a súčasnú cenu.

Dátum: 02.01.2019

Vložil: Michal

Titulok: Rekapitulácia

Cena DASC 1.10.2018
1 DASC = 0,00000474 BTC
Cena DASC 1.1.2019
1 DASC = 0,00000515 BTC
ako praskanie bubliny mi to nepripadá ;-)

Dátum: 03.01.2019

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:Rekapitulácia

Zatiaľ to ničomu nevedie. A ak sa to nezmení, tak bohužiaľ pre tých, čo do toho investovali, až na pár ľudí.

Dátum: 29.01.2019

Vložil: Fumni

Titulok: Re:Rekapitulácia

Zdechni debile
Ať se těmi dascoinama zadusíš, hajzle.

Dátum: 02.02.2019

Vložil: Peter

Titulok: Re:Rekapitulácia

Dascoin/Netleaders opäť zmenili názov, v decembri 2018 na Excelz. Jediný zmysluplný fakt, pre ktorý by toto ludia stojaci za dascoinom robili je vyšetrovanie Dascoinu ako podvodu a ponzi schémy. Posledné vyšetrovanie ( tentokrát už aj s právnymi dôsledkami) je v Polsku, kde polícia a úrady zadržali 11 miliónov dolárov pre dôvodné podozrenie že pochádzajú z trestnej činnosti. Zároveň poslká polícia vyzýva občanov, ktorí boli oklamaní a zatiahnutí do schémy Dascoin. Kto nemal IQ 20 ten tento krok očakával, nakoľko scému dascoin vytvorili tí istí ludia !! ktorí vytvorili ponzi schému onecoin . Náborári dascoinu dostali interný pokyn aby zlahčovali situáciu v Polsku s tvrdením, že ide iba o podnet niekoho( na základe čoho je vyšetrovaný dascoin). V skutočnosti polská polícia zhromažduje dôkazy o tom, že dascoin fungoval ako ponzi schéma a práve na základe už zhromaždených dôkazov boli zadržané finančné prostriedky vo výške 11 miliónov USD vybraté od obetí podvodu dascoin. https://behindmlm.com/companies/net-leaders/dascoins-net-leaders-to-rebrand-for-third-time-as-excelz/ https://behindmlm.com/mlm/regulation/authorities-seize-11-6-million-from-dascoin-in-poland/ Posledný link ukazuje personálne prepojenie zakladatelov podvodu Onecoin a Dascoin https://behindmlm.com/mlm-reviews/coin-leaders-review-dascoin-is-a-onecoin-ponzi-points-clone/

Dátum: 04.12.2018

Vložil: Michal

Titulok: Iná perspektíva

Čaute,

Veľmi veľa počúvam o tom, že DasCoin od svojho uvedenia na burzy len pozvoľna klesá a že tento trend je dlhodobý a dokazuje, že DasCoin je podvod.
Diskutoval som o tomto názore s ľuďmi, ktorí sú expertami na kryptomeny a tí ma upozornili na jednu vec. Keďže sa DasCoin obchoduje v 90% za bitcoiny, a nie za fiat meny ako euro či dolár, tak vývoj jeho ceny je nutné sledovať v bitcoinoch.
Zapol som si preto na coinmarketcape krivku za posledný mesiac v bitcoinoch a vidno že DasCoin sa dokonca trochu posilnil. To znamená, že klesajúca cena nie je spôsobená tým že DasCoin je podvod - aspoň nie ako celok, keďže uznávam, že niektoré aspekty môžu smrdieť podvodom pri obšírnom chápaní podvodov, a ani otáznym poľským vyšetrovaním, ale jednoducho je spôsobená prudkým pádom ceny DasCoinu za ostatný rok a celkovým kolapsom dôvery ľudí voči kryptomenám ako takým.

Dátum: 05.12.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Iná perspektíva

1. "Diskutoval som o tomto názore s ľuďmi, ktorí sú expertami na kryptomeny a tí ma upozornili na jednu vec." - ja som sa o tomto nazore radil s Karolom Fillnerom (najvacsi expert na kryptomeny v CR a SR) - oznacil Dascoin za podvod! - teraz nam napis mena expertov s ktorymi si sa radil ty - myslim si, ze toto bude zaujimat asi kazdeho, kto si cita tuto diskusiu :) ...ak tie mena nenapises, tak bude z tvojej strany tento komentar zas len dalsi blabol v poradi.......

2. "Veľmi veľa počúvam o tom, že DasCoin od svojho uvedenia na burzy len pozvoľna klesá a že tento trend je dlhodobý a dokazuje, že DasCoin je podvod." - to, ze cena Dascoinu klesa nie je dokaz toho ze je to podvod - je to iba sprievodny jav toho, ze sa jedna o podvod, pretoze kazdy podvod raz pukne a padne na nulu :)

3. "Keďže sa DasCoin obchoduje v 90% za bitcoiny, a nie za fiat meny ako euro či dolár, tak vývoj jeho ceny je nutné sledovať v bitcoinoch." - podla zastancov Dascoinu je Dascoin vo vsetkom lepsi ako Bitcoin (podla niektorych je dokonca Dascoin revolucna kryptomena - zabijak Bitcoinu) a napriek tomu sa obchoduje v 90 % za bitcoiny - toto je trosku vtipne........ :)

4. Stale plati, ze Dascoin je plne pod kontrolou schrankovej firmy, ktoru ovlada dalsia schrankova firma, ktoru ovlada podvodnik z USA John Pretto (patril medzi hlavnych propagatorov podvodu OneCoin) + stale plati, ze blockchain Dascoinu bezi na nejakom utajenom servery a jeho kod mozu podvodnici menit akokolvek bez kohokolvek suhlasu, co je vyslovene na smiech......... :) - zaujimave, ze tieto nevyvratitelne fakty vzdy s prehladom odignorujes :D

5. V diskusii nizsie si tvrdil, ze za vsetko moze nejaka antikampan proti Dascoinu - odrazu to uz neplati??????????? :D

Dátum: 05.12.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Iná perspektíva

Nechcem byť na teba zlý tak len krátko
1 Nebudem písať žiadne mená, dôvod je že nechcem aby sa na nich kydali hnoj tak ako sa na týchto stránkach kydali na pána Doubka
2. Zapamätám si to a o rok ak DasCoin bude mať stále nejakú hodnotu ti to pripomeniem
3. Tiež som si myslel, že DasCoin je lepší ako BitCoin keď som s ním začínal. Dnes si to už nemyslím, NetLeaders zavádzali a zveličovali vo viacerých veciach, čo ty môžeš interpretovať tak že je to podvod a ja ti tvoj názor neberiem aj keď s ním nesúhlasím
4. Tieto fakty ma mrzia a (už v súčasnosti) neignorujem ich, sám som písal, že viacero dielčích aspektov DasCoinu smrdí. Len proste ty a ostatní odporcovia DasCoinu na ne upozorňujete viac než dosť, tak neviem prečo by som ich mal zdôrazňovať ja, ktorý má v DasCoine svoje reálne peniaze a nič tým nezískam, ak DasCoin padne na nulu.
5. Toto platí, len sme sa asi nepochopili v pojme antikampaň. Mal som na mysli len to, že mnohé ďalšie kryptomeny (alebo investície vo všeobecnosti) ktoré majú podobne ako DasCoin problémy s transparentnosťou nie sú často vôbec (a ak, tak neporovnateľne menej ako DasCoin) terčom tak intenzívnej kritiky ako DasCoin. Na DasCoin sa tu a aj inde kydá ako na Kairos či OneCoin, no podľa mňa DasCoin nebol konštruovaný ako 100% podvod. Táto rozšírená kritika, ktorú som označil ako antikampaň, potom ďalej len znemožňuje šancu DasCoinu na úspech.

Dátum: 25.10.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: utok?

Caute vsetci,

pri tomto clanku sa stala velmi zaujimava vec - link na clanok prestal google indexovat, co mi pride minimalne zvlastne - z google sa nan nikto momentalne nedostane..........

Dátum: 27.10.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:utok?

Článok je indexovaný, dokonca pri výraze "pyramídové kryptomeny" je na prvom mieste. Pri iných kľúčových slovách zrejme pozícia webu klesla.

Nie je to len tento článok,ale aj ďalšie. S útokom to určite nemá nič spoločné, Google upravil svoj algoritmus a postihlo to všetky webové stránky na Slovensku. Niektoré weby klesly a niektoré zase stúpli.

Snáď to Google vráti do normálu. Lebo takto človek ani nemá chuť niečo písať.

Dátum: 19.10.2018

Vložil: Michal

Titulok: DasCoin rastie

DasCoin prekonal hodnotu 4 centy a ďalej rastie. Z najhoršieho sme von. Čakám teraz na ten sľúbený článok od autora, kde nezaujato opíše DasCoin a potenciálne zisky a riziká.

Dátum: 21.10.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:DasCoin rastie

Nejak to nepomohlo :-) prepáč, ale to nič neznamená :-)...

Dátum: 15.11.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:DasCoin rastie

Naozaj to s odstupom casu nepomohlo, uz je to spat kde to bolo predtym. Cas ukaze, ze to je len dosledok negativnej kampane ktora sa voci DasCoinu vedie a hodnota uchovana v DasEkosysteme distribuovanej sieti potiahne cenu nahor. Cena moze ist uz len nahor ked sa antikampan prehrmi.

Dátum: 18.11.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:DasCoin rastie

Proti Dascoinu sa ziadna negativna kampan nevedie........vidim, ze podvod ide ku dnu tak sa zacinaju objavovat presne tie iste typicke argumenty ako pri inych uz skrachovanych podvodoch........v podvode Kairos za vsetko mohli hackeri a neprajnici, v podvode Coinspace za to mohlo neschopne vedenie spolocnosti, pri podvode Questra Holdings za to zas mohli financni regulatori a bankovy sektor, ktory nechcel ludom dopriat zarobky..........a teraz tu mame podvod Dascoin ktory pomalicky ale isto pada na hubu..........a za vsetkym je odrazu nejaka vymyslena antikampan :) ...chlapce, vidim ze ty fakt uveris vsetkemu...

................preslo zas niekolko tyzdnov ci mesiacov, tak sa znova opytam moju oblubenu otazku - neviem koho ineho by som sa ju mal pytat ako prave teba Michal - co si mozem dnes kupit za Dascoin? ...dakujem...

Dátum: 18.11.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:Re:Re:DasCoin rastie

Ja ti to poviem takto, pokiaľ Dascoin neukáže svoju kapitalizáciu, môžeš veriť všetkému, čo ti druhí natárajú. V Poľsku sa pohli ľady a čo sa stal? Hneď bol vyvesený argument, prečo sa to deje. Poradím ti, opýtaj sa Valoviča, ktorý prednáša a ktorý prednášal aj Kairos. Toľko k tomu.

Dátum: 19.11.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:DasCoin rastie

No ty si vtipný mojko ako po porcii hihi kaše. Že sa žiadna antikampaň nevedie, to vážne? Tak si skús do googla zadať DasCoin a každý druhý odkaz je scam, podvod, pochybný projekt ... a prečítaj si po sebe čo ty píšeš pod viacerými pseudonymami, to nie je antikampaň? Účelové spájanie Kairosu, questri a Valoviča s DasCoinom. Šéfom DasCoinu je Michael Mathias a mohli sa zapojiť aj ľudia ktorý propagovali v minulosti neúspešné projekty ale s tým DasCoin nemá nič spoločné a neznamená to že je zlý. Alebo aj banka kde ma Valovič účet sú podvodníci lebo kairos? Nie sú antikampaňou tvoje sugestívne otázky, že čo si za DasCoin môžeš kúpiť? Ty nič ale ja hocičo a DasCoin ako jediná kryptomena má infraštruktúru a programy, ktoré umožňujú prepojenie DasCoinu na sieť VISA, takže nebyť antikampane tak DasCoinom môžeš platiť na 80 miliónoch miest na svete. To sa ti zdá málo? Ako sú na tom bitcoin, dashcoina dustcoin?

Dátum: 20.11.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:DasCoin rastie

"Že sa žiadna antikampaň nevedie, to vážne? Tak si skús do googla zadať DasCoin a každý druhý odkaz je scam, podvod, pochybný projekt ..." - teraz to mozem zopakovat bez akychkolvek pochybnosti - ty si clovek, ktory uveri asi fakt vsetkemu...to nie je ziadna antikampan, ale realita! je to presne naopak...pozitivne clanky o Dascoine su marketingova kampan podvodnikov z netleaders - zaplatene PR clanky na vsemoznych pofidernych portaloch, ktore sa tym zivia + clanky a podporne weby lidrov, ktorych zivia provizie z novo-privedenych oveciek do schemy - aj preto sa taketo projekty zo zaciatku siria ako mor!

......od 30. 6. 2018 sa malo dat platit Dascoinom vsade tam kde Visa a Mastercard......nestalo sa (dovod?)........potom prisiel "velkolepy" krok - vstup na dalsie dve burzy - kurz mal ist vysoko nahor - dokonca si to ty sam pisal!!! nestalo sa (dovod?).......potom prisiel nejaky smiesny projekt Greenstorc (o ktorom si tvrdil, ze ta vobec nezaujima, aj ked je sucastou tej velkolepej infrastruktury a ekosystemu, ktory ty tak ospevujes) na Das33.............co len ukazalo ze Das33 je totalny shit a funguje v podstate iba ako rozpravka na papieri - zas iba na vzbudenie falosnej dovery v projekt Dascoin.................................a odrazu ked po niekolkych mesiacoch (odvtedy co sa malo dat platit Dascoinom vsade tam kde Visa) sa zacne vysetrovanie v Polsku kvoli podozreniu z podvodu a za vsetkym je odrazu vymyslena antikampan, ktoru predtym nikto nikdy nikde nespomenul.....................uuuuuuuuuuplnou nahodou ked zacne v Polsku vysetrovanie............................takze nie antikampan Miško! ale realita...........si jeden z poslednych mohykanov, ktori este veri, ale tak da sa to pochopit ked mas v tom peniaze, tak ti asi moc nepomoze Dascoin kritizovat, hehe....

PS: prajem ti aby si na Dascoine zbohatol, tak ako som ti to prial predtym...........

Dátum: 04.10.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Dascoin Markets - Volume (24h) | 04. 10. 2018

...toto je 24-hodinovy obrat "revolucnej" kryptomeny Dascoin, ktora ma zmenit svet na vsetkych burzach kde sa obchoduje - https://imgur.com/a/vwy1Tnl

Zaujimave je, ze napr. taka zmenaren EUBX sa na coinmarketcap uz vobec nenachadza - na tych podozreniach, ze vedenie EUBX je spriaznene s vedenim spolocnosti Netleaders asi nieco bude, kedze zmenaren EUBX vznikla mesiac predtym ako Netleaders vyhlasili, ze Dascoin ide na verejne burzy - nahoda?

Cele sa to rozpada ako domcek z kariet a teraz je uz iba na podvodnikoch z Netleaders vymysliet nieco dalsie, co by predlzilo zivotnost tohto podvodu..............

Dátum: 03.10.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: vysetrovanie podvodu

V polsku zacala prokuratura vysetrovat spolocnost Netleaders kvoli podozreniu z podvodu (Dascoin). Podla neoficialnych informacii bolo od investorov prostrednictvom licencii vybratych priblizne 200 milionov USD a konferencie + marketing stali priblizne 10 milionov USD.

Kde su zvysne peniaze? :) ...vyzera to tak, ze teraz to bude mat velmi rychly spad...................

Dátum: 03.10.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:vysetrovanie podvodu

Tiež som si to všimol, ale táto informácia je stará vyše roka. Takže neviem, či táto informácia je ešte aktuálna. Hlavné je to, že Dascoin budúci rok nevydrží, neustále padá a padá. A čudujem sa ľudom, čo do toho šli, že nepodajú tresne oznámenie na ľudí, ktorí ich do toho vtiahli. Asi viete koho mám na mysli. Je to aktuálne táto informácia, že sa to deje v Poľsku?

Dátum: 04.10.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:vysetrovanie podvodu

Je to oficialne vyjadrenie polskej prokuratury z dna 21. 9. 2018. No uvidime co bude nasledovat - zazraky by som necakal, ale myslim si, ze veci sa pohnu dopredu a pridaju sa aj ine staty.............

Dátum: 02.10.2018

Vložil: podstatadascoinu

Titulok: podstata

Podstata podvodu Dascoin je okradnut co najviac ludi prostrednictvom tzv. licencnych balickov. Este stale sa najdu ludia co to nechapu? Je koniec! Uz by ste sa s tym mohli zmierit. Dascoin uz hore nepojde, pretoze ho nikto nechce. Okrem ludi co uz Dascoin vlastnia nema on nikto zaujem. Akonahle by zacal co i len trosku stupat, okamzite ho zacnu ludia predavat aby im ostalo aspon nieco z prvotnej investicie. Dascoin nemal nikdy ziadnu buducnost a ludia v pozadi to dobre vedeli hned od zaciatku. Vymyslali si nezmyselne grafy a predpovede. Este dodnes sa da najst v internetovom archive na stranke Netleaders graf na ktorom podvodnici stavali cely projekt. Investicne projekty, to je totiz skutocny raj pre podvodnikov. Vymysliet si rozpravku, robit konferencie a tam buchat sampanske, robit fotky, videa a postupne namotat ludi na investovanie. V skratke pointa kazdeho podvodu je "investuj s nami, zbohatnes, ale ak skrachujeme tak mas smolu, pretoze cele riziko investicie znasas ty".

Rad by som sa nieco opytal zastancov projektu Dascoin:

Nikdy sa Vam nezdalo divne, ze cely projekt ovlada schrankova firma skrz dalsiu schrankovu firmu, ktoru ovlada podvodnik z USA John Pretto? Od pociatku az po dnesok je to maximalne neseriozny projekt s netransparanetnou strukturou a to prave preto aby okradli co najviac ludi a vyhli sa akejkovel skode za zodpovednost.

Dátum: 02.10.2018

Vložil: podstatadascoinu

Titulok: Re:podstata

oprava: Od pociatku az po dnesok je to maximalne neseriozny projekt s netransparanetnou strukturou a to prave preto aby okradli co najviac ludi a vyhli sa akejkovel zodpovednosti za skody.

:)

Dátum: 29.09.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: ...

Novinka, ktorá je stará vyššie roka na jednom portály, ktorý ma na starosti, kde je napísané, že to je MLM podvod a zaoberajú ním Poľské úrady. Novinka je tiež aj tá, že na nemenovanom portály, kde napíšete pravdu, váš normálne vyhodia z tej skupinky a nemáte možno sa tam vrátiť, ďalej chcem poukázať na fakt, že ostatné kryptomeny posilňujú, len Dascoin je stále v červených číslach. Teraz nech napíše človek, ktorý zastáva tejt projekt. Za dva roky, spravili len jeden projekt Das, ktorý nemá nič spoločne s Dascoinom, navyše vám za to, že tam pôjdete ponúkajú vám nasledovne: bonus 100% potom 67% potom 33% a 18% toto všetko zahŕňa cykly, ktorý je už jeden preč a áno je to ten 100%...druhý cyklus, ktorý ponúka len 67% je predaných len okolo 200 000€, čo je veľmi málo. Keď sa toto predá, tak následne sa majú predať tokeny za 400 000 s 0% bonusom. Teraz nech sú múdri, tí, ktorí tento projekt Das33 obhajujú a Dascoin tiež.

Dátum: 30.09.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:...

Bol som vyzvaný, no tak píšem.
S MLM sú vždy nejaké problémy, AmWay ich mal v Číne no a DasCoin v Poľsku. V obidvich pripadoch sa nakoniec nepreukázala nezákonnosť projektu.
Nie som síce zrovna IT expert, ale pokiaľ ja viem tak projekt DAS33 zdieľa s DasCoinom celé technologické pozadie. Takže DAS33 je technológia, podobne ako Ethereum no a DasCoin je Coin, niečo ako Ether (alebo BitCoin). Koniec koncov Netleaders sa inšpirovali pri zrode DAS33 práve Ethereom. No a neviem čo je nezvyčajné na tom že cykly ponúkajú stále menej percent, veď aj BitCoin sa po uvedení ťažil oveľa rýchlejšie ako dnes.
Čo mne príde zvláštne sú argumenty ľudí čo tvrdia že DasCoin je podvod. Na začiatku boli nejaké argumenty, ktoré mali isté meritum keďže DasCoin mal marketing podobný niektorým podvodom. Tieto sú uvedené v článku nad touto diskusiou. No ale potom DasCoin urobil viacero krokov, ktorými tieto obvinenia vyvrátil - zverejnil plnú technickú špecifikáciu, registroval sa na burzy, vrátane TOP10 burzy CoinBene no a hovorilo sa o ňom aj v TV ako alternatívnej investičnej príležitosti. Ale odporcovia to vôbec neberú do uvahy a argumentujú klesajúcou cenou. Ale však oni sami tvrdili, že argument "vypláca to tak to nie je podvod" je totálny nezmysel. A argument "cena ide dole tak je to podvod" je už podľa nich v poriadku?

PS: jasné, že DasCoin bola nevýhodná investícia a bol by som radšej, keby som sa o ňom nikdy nedopočul. To isté by sa ale dalo povedať o 50% kryptomien.

Dátum: 01.10.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:Re:...

Viacero ľudí si to myslí, že to bola nevýhodná investícia. Pretože teraz sa oplatí nakúpiť, lenže akonáhle by stúpol povedzme na 0,15€, tak okamžite sa to budú predávať, lebo sa im to oplatí. Ale tí, ktorí do toho šli hneď na začiatku, keď ešte nebol Dascoin na burze majú smolu. Viacero ľudí teraz komentuje Dascoin ako nevýhodný investícia. Som zvedavý čo prinesú, keď sa vrátia z Dubaja. Pretože za dva roky, je len jeden projekt a to si myslím, že je málo. Navyše o Dascoin nie je až taký veľký záujem, ako sa tvrdilo, a veľa ľudí, ktorí si kúpili licencie, aby zarobili teraz sa modlia, aby z toho mali niečo. Ale tí, ktorí do toho našli nových, tí sa budú mať isto super, pretože provízie fungujú. Môj názor je, že tí, ktorí si ho kúpili ešte predtým, aby stúpol na burzu sú na poslednom mieste.

Dátum: 24.09.2018

Vložil: Michal

Titulok: CoinBene

DasCoin sa na CoinBene začne obchodovať postupne od utorka do štvrtka:
www.coinbene.com/#/notice/detail/1385

Dátum: 26.09.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: Re:CoinBene

Ty naozaj veríš tomu, že Dascoin porastie hore? Ja to sledujem, a nemám pocit, že sa to zmení. Druhá vec je, že sa tam nechádzajú bývalí ľudia z Kairosu, asi viete koho mám na mysli. Dascoin a Das33, kde garantujú navýšenie tokenov len preto, lebo pôjdete do toho projektu zväčší o tom, že Dascoin nikdy, ale nikdy nezíska hodnotu na obchodovanie. Je zaujímavé, že tí, ktorí do toho šli z vidinou peňazí si mysleli, že získajú niečo na tom, ale pravda je taká, že získali len tí, ktorých tam dostali. Tí budú mať pekne Vianoce, ale ostatní budú márne dúfať, že získajú svoje peniaze späť. Bodaj by som sa mýlil, ale žiaľ zatiaľ to nasvedčuje k tomu, že budú čakať ďalej.

Dátum: 21.09.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: €0,034724 EUR

Citujem experta na kryptomeny z diskusie nizsie:

--------------------------

"Dátum: 06.08.2018
Vložil: Nauc sa citat

Titulok: Re:Re:Len tak
Sak pisem ze do konca augusta je na kazdej vznamnejsej zmenarni. Ty si mudri jak biblia, kks kus rozmyslam nez cosi napisem."

--------------------------

...mame takmer koniec septembra a Dascoin nie je ani na jednej vyznamnejsej vymene, to je ale blbé co? :)

...ale to vobec nevadi, pretoze teraz mate moznost investovat svoje bezcenne Dascoiny do spolocnosti GREENSTORC LTD - anglicka schrankova firma so zakladnym imanim az neuveritelnych 10 libier!!!!!!!!!! a to sa "oplati"!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D ...tak sup sup investovat a prist o vsetko :)))))

PS: 1 DASC = €0,034724 EUR

PS2: gratulujem vsetkym co zbohatli! ;-)

Dátum: 23.09.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:€0,034724 EUR

Dúfam že svojím príspevkom si uľavil aspoň sebe, lebo nikomu inému si ním nemohol nič priniesť.

V septembri pribudol DasCoin na IDAXe, čo nie je bezvýznamná zmenáreň a minulý týždeň bola zverejnená oficiálna správa, že sa DasCoin začína obchodovať na jednej z TOP10 zmenárni, CoinBene. Bohužiaľ sa asi na poslednú chvíľu objavili nejaké technické problémy alebo niečo, takže sa DasCoin na CoinBene obchodovať ešte nedá.

Spoločnosť greenstorc Ltd ma absolútne nezaujíma, ale mám už na CoinBene zavedený a nabitý účet a keď sa tam objaví DasCoin tak okamžite nakupujem, pretože cena je momentálne výrazne podhodnotená a keď sa spustí obchodovanie DasCoinu tak dôjde k nárastu ceny.

No a ten expert ktorého cituješ, ktorý podobne ako ty každú chvíľu menil meno, možno ani žiadne DasCoiny nikdy nemal.

PS1: Tak teraz neviem, je DasCoin bezcenný, čiže 1 DASC = €0 EUR, alebo má 1 DASC hodnotu €0,035?PS2: Doplním o pár mesiacov / rokov ...

Dátum: 24.09.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:€0,034724 EUR

Michal!

Prajem ti vsetko dobre do buducna a dufam, ze zarobis na Dascoine tak ako si to ty predstavujes, ale na druhu stranu viem, ze to tak nebude a ty sa opalis - je to tvoja vec, su to tvoje peniaze, ale neznamena to, ze by som ti to nedoprial!

...aby sme sa teda chapali...ja len poukazujem na to, co sa realne deje a ako Vas vsetkych tahaju neustale za nos...nema zmysel riesit tu nejake zmenarne...ci bude na Coinbene ci nebude...Dascoin sa verejne obchoduje uz od aprila a jeho hodnota neustale klesa...od 30. 06. 2018 sa malo dat platit Dascoinom vsade tam kde Visa a MasterCard a stalo sa tak? nestalo! odrazu je z toho testovacia faza - ale vies kolko ludi si na zaklade tychto sprav od Netleaders zakupilo licenciu? - keby vedeli, ze sa to nestane, nekupia si ju!..................toto je cela ta pointa projektu (lanarit ludi na nieco co mozno raz bude)..........a pekne to vystihuje aj ta tvoja veta tykajuca sa Coinbene - "Bohužiaľ sa asi na poslednú chvíľu objavili nejaké technické problémy alebo niečo" - nejake technicke problemy alebo nieco? co nieco?...........

...spolocnost greenstorc Ltd? - tu som sa snazil iba poukazat na tu super platformu DAS33 - to, ze ta ta spolocnost vobec nezaujima je len dobre... + nie je nahoda, ze sprava o greenstorc Ltd prisla v dobe ked kazdy cakal, ze Dascoin sa uz objavi na Coinbene...

Michal, takze dufam, ze zarobis! dufam ze sa mylim uplne vo vsetkom! svetu mier! ;-)

Dátum: 21.08.2018

Vložil: DasCoin

Titulok: ...

Zdá sa, že DasCoin opäť ukázal svoju silu :-) a padol na 0,4USD, týmto tempom to asi ďaleko nedotiahne. Osobne si myslím a už to tu bolo niekoľkokrát spomenuté, že zarobili len tí, ktorí do toho projektu nalákali ľudí. Tí dúfajú, že to vypáli a všetko bude v poriadku. Lenže obchodovať na dvoch burzách to asi nebude v poriadku.

Dátum: 24.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:...

Všetky tvrdenia ktoré sem prinášate poukazujú len na to, že investícia do Dascoinu v minulosti sa dnes javí ako zlá. To je všetko, nič viac, nič menej. Keď si to porovnáte s OneCoinom ... tam ste nemohli sledovať cenu na aj keď malej, ale nezávislej burze klesať, nebol zverejnený chainblock ... Ani ak DasCoin klesne na 0.0001 doláru to nebude podvod, len kryptomena ktorá príliš prikrášľovala svoje prednosti a trh ju za to kruto potrestal.
A tiež nie je pravda, že každý kto to šíril medzi priateľmi na tom zarobil... väčšina celý referral bonus reinvestovala do DasCoinu, pretože verila v návratnosť tejto investície ... takže asi tak.

Dátum: 28.08.2018

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:...

"Všetky tvrdenia ktoré sem prinášate poukazujú len na to, že investícia do Dascoinu v minulosti sa dnes javí ako zlá." - rozdiel je v tom, ze vsetci tu na to poukazuju od vzniku celeho projektu! ...nie az teraz...to, ze sa do Dascoinu neoplati investovat si sa mohol docitat aj 2 roky dozadu a boli na to padne argumenty vs ziadne logicke protiargumenty!

"Ani ak DasCoin klesne na 0.0001 doláru to nebude podvod, len kryptomena ktorá príliš prikrášľovala svoje prednosti a trh ju za to kruto potrestal." - hlupost! dobrym prikladom je Bitconnect, ktory je este do dnesneho dna na coinmarketcap - este v decembri roku 2017 bola jeho hodnota cez 400 USD, teraz je na tom podobne ako Dascoin a stale preziva! - no je verejne uznany za podvod, boli ukradnute minimalne 2 miliardy USD.

"A tiež nie je pravda, že každý kto to šíril medzi priateľmi na tom zarobil... väčšina celý referral bonus reinvestovala do DasCoinu, pretože verila v návratnosť tejto investície" - samozrejme! ved cely projekt je zalozeny na tom aby si ludia kupovali licencie - akakolvek sprava vyjde z Netleaders, vzdy sa to nepriamo tyka nakupu dalsich a dalsich licencii, z ktorych oni maju peniaze!

Cely projekt Dascoin od jeho vzniku je maximalne netransparentny az po dnesok a netransparentnost a pochybnosti celeho tohto projektu sa kazdym dnom iba stupnuju..............

Dátum: 30.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:...

Milý investor,
z tvojho rozprávania mi príde, že do DasCoinu si neinvestoval, keďže ti už pred dvoma rokmi bolo jasné, že ide o podvod. Asi si v minulosti investoval do nejakej podvodnej schémy a vedomie, že ťa okradli, na tebe zanechalo nadmernú nevôľu podstupovať riziko. Potom projekty ako DasCoin automaticky zaškatuľkuješ ako podvod a časom svoje presvedčenie len utvrdzuješ udalosťami, ktoré ti to zdanlivo dokazujú (pád ceny DasCoinu od začiatku júla) a ignoruješ fakty, ktoré nie sú v súlade s tvojim presvedčením (zverejnenie DasCoin whitepaperu, vstup DasCoinu na burzy). Psychológovia podobné fungovanie ľudského mozgu opísali už dávno.

A teraz k niektorým tvojim bodom. Snáď pri zrode každej veľkej technológie sa objavili ľudia, čo zaplavili internet pádnymi argumentami o tom, že je to podvod. Niekedy to vyšlo, inokedy nie a odradení investori mohli potom sakra ľutovať. Ak mi neveríš, skús si napríklad prečítať článok z 2011teho o tom, že Bitcoin je podvod: hightechforum.org/bitcoins-a-crypto-geek-ponzi-scheme/

Ďalej tvrdíš, že DasCoin musí byť podvod preto, lebo aj Bitconnect sa obchodoval na burzách a teraz je to verejne uznaný podvod. Všimni si ale, že keď Bitconnect vstupoval na burzy, tak nikto ani len netušil že ide o podvod. Objavilo sa síce pár článkov, ale bolo to od ľudí, ktorí na všetko kričia, že je to podvod a viackrát sa mýlili. Reálne to mohol vedieť len niekto s insiderskými informáciami, ináč by žiadna väčšia zmenáreň Bitconnect neprijala na obchodovanie.
A to je koreň celej veci. Dve veľké zmenárne verejne prihlásili, že prijmú DasCoin na obchodovanie. Konkrétne Coinbene a IDAX: idax.zendesk.com/hc/en-us/articles/360014969572-IDAX-will-open-DASC-deposit-withdrawal-and-trading
Podľa coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/all/ sa na IDAX zmenárni denne urobia obchody za asi 20 miliónov dolárov a na coinbene až za 200 miliónov. Investor, uvedomuješ si, čo je to objem 200 miliónov dolárov denne? Akú analýzu si môže taká zmenáreň dovoliť? Tá by nikdy neprijala kryptomenu o ktorej by sa vedelo, že je to podvod. DasCoin nemá zatiaľ ani prostriedky, ktorými by takú veľkú zmenáreň mohol "podplatiť" a oni nebudú riskovať kvôli zisku možno pár tisíc dolárov (keby DasCoin bol podvod) svoju reputáciu.
Takže Investor, uvidíme o pár dní. Keby bol DasCoin taký jasný podvod ako tvrdíš ty, tak o pár dní IDAX stiahne oznámenie o prijatí DasCoinu a coinbene sa bude tváriť, že sa na nej nikdy DasCoin obchodovať nemal a že to celé bol len výmysel Netleaders. Keď sa DasCoin objaví na IDAXe a coinbene, bude to dôkaz, že si sa mýlil.

Dátum: 31.08.2018

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:...

1. nikdy som neinvestoval do podvodnej schemy, nie som hlupak.........

2. ja ignorujem fakty? :D fakty ignorujete vsetci vy, ktori dascoin vychvalujete aj ked sa od pociatku nepohol v podstate nikam.............

3. "Ďalej tvrdíš, že DasCoin musí byť podvod preto, lebo aj Bitconnect sa obchodoval na burzách" - nie netvrdim, dal som to ako priklad..........

4. "Keď sa DasCoin objaví na IDAXe a coinbene, bude to dôkaz, že si sa mýlil." - nebude.............

Potrebujes sa opalit aby si pochopil o co ide - casom na to prides sam - nema dalej zmysel o tom diskutovat...............

Dátum: 31.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:...

Pointa je, že keby bol DasCoin identifikovateľný podvod tak by ho coinbene nikdy neprijala a to je fakt.

Dátum: 18.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Podrobná technická dokumentácia DasCoinu

Pán autor,
vo svojom zaujatom článku píšete, že DasCoin
4) nevyužíva technológiu blockchain
6) má veľa technických nedostatkov

Chcem sa Vás opýtať, prečítali a porozumeli ste technickej dokumentácii DasCoinu predtým, než ste ho označili za pyramídovú kryptomenu? Ak nie, prosím, otvorte a preštudujte si dokument:

media.dascoin.com/2018/04/dascoin-technical-whitepaper-2018.pdf

Myslím si, že v tomto dokumente nájdéte informácie ktoré spochybnia Vaše presvedčenie, že DasCoin je podvod a možno sa potom rozhodnete upraviť svoj článok.

Dátum: 19.08.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Podrobná technická dokumentácia DasCoinu

Zdravím Michal,

tento článok vznikol ešte v roku 2017, a vtedy sa DasCoin nejavil, aspoň podľa môjho názoru, seriózne.

Pozriem sa na to bližšie,a ak uznám za hodné, článok upravím.

Tiež plánujem o DasCoine napisať samostatný článok.

Dátum: 27.08.2018

Vložil: Zvedavec

Titulok: Re:Re:Podrobná technická dokumentácia DasCoinu

Zdravím Admin,

tak ako? ako sa ti javí projekt Dascoin ku dnešnému dňu?

Dátum: 31.08.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Podrobná technická dokumentácia DasCoinu

Článok budem robiť až v septembri/októbri. Teraz mám iné povinnosti.

Dátum: 14.08.2018

Vložil: Natalka1999

Titulok: IDAX

Dosud byli oznameny nove smenarny Coinbene a IDAX. Zapis by mel byt realizovan jeste v srpnu. Uvidime zda se to povede stihnout a jaky to bude mit dopad.

Dátum: 15.08.2018

Vložil: ludia

Titulok: Re:IDAX

kukni nizsie tam zrovna totok pisem coinbene. Tuki tuk vynachadzate koleso ludia.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: Dascoin

Titulok: Veríte tomu

Otázka znie, že dokedy budú naivné ovečky veriť tomu, že je to "super" projekt. Poznám veľa ľudí, ktorí do toho šli, dokonca z toho "zabíjaká BTC" sa v podstate nič neudialo. To, že niekto napíše, že šli na nejakú burzu ešte neznamená, že to bude top. Veď koľko ohlasov bolo okolo toho, a máte pocit, že sa to niekam posunulo? Ja teda nie. Už to tu bolo spomenuté, že nie je závislí od BTC, prečo? Keď si pozriete, koľkí ho denne nakupujú, stále to nestačí na to, aby boli v zelených číslach, naopak sú v červených. Od momentu na burzu nepreukazujú nič, čo by viedlo k tomu, že sa niečo naozaj deje. Veľa ľudí sa sklamalo v tom, že dali veľké prachy do toho, a ozaj viete kto robí prezentácie? Nevravím, že to nepôjde, ale zatiaľ ma to nepresvedčilo. Takže toľko k tomu.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: ty somar

Titulok: Re:Veríte tomu

Tak zostan nepresvedceny takyc trulov jak ty beztak dascoin nepotrebuje. Abyk ta cochvila nezatocila ti hlava sa ked cena prekroci 1000 eur.Potom bude pozde a mozes sa za to sam.

Dátum: 09.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Veríte tomu

"takyc trulov jak ty beztak dascoin nepotrebuje" - "Abyk ta cochvila nezatocila ti hlava sa ked cena prekroci 1000 eur" :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D a ty ides niekoho nazyvat trulom? chlapce ak to co si napisal myslis vazne tak si asi mentalne retardovany!!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDD toto normalny clovek napisat proste nemoze......... + nevies sa ani vyjadrovat...same preklepy a chyby...

Dátum: 12.08.2018

Vložil: Somare vidia rast dascoina

Titulok: Re:Re:Re:Veríte tomu

Tysi trulo najvaci na svete cigansky.
Aj hovada co na dascoin kydali hnoja vidia ze bude rast
www.coincheckup.com/coins/dascoin/predictions
V dlhodobo case predpovedaju cenu 9 dolarov a ja vravim ze to bude 1000.
Taj sa poserty trulo a modli sa ze ma nestretnes na ulicy.

Dátum: 15.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Re:Veríte tomu

"V dlhodobo case predpovedaju cenu 9 dolarov a ja vravim ze to bude 1000." :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dátum: 10.08.2018

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Veríte tomu

Niečo pre teba
https://www.netky.sk/clanok/dascoin-podozrivy-projekt-sa-siri-aj-na-slovensku

Dátum: 11.08.2018

Vložil: Clanky pseudonovinarov su pre ovce

Titulok: Re:Re:Re:Veríte tomu

/wp-content/uploads/2015/04/giphy.gif

Dátum: 05.08.2018

Vložil: Hovno ta dotoho

Titulok: Len tak

DasCoin sa dostal na CoinBene, to je globalna najvacia cryptozmenaren.
Dalsie top zmenarne kupia DasCoin este pocas Augustu.

Taj ako smrady, stale podvod???
BLAHOSLAVENY CHUDOBNY DUCHOM.

Dátum: 05.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Len tak

Konečne. Verím, že príchod na väčšiu burzu zvýši obchodovanie, prinavráti dôveru a cena pôjde aspoň na istý čas hore.
Z krátkodobého hľadiska to pomôže oveľa viac ako rôzne technologické vynálezy. Netreba zaspať na vavrínoch a čo najskôr treba DasCoin zalistovať aj na ďalšie veľké zmenárne, aby skeptici prestali o DasCoine tvrdiť, že je to podvod.

Dátum: 06.08.2018

Vložil: Nauc sa citat

Titulok: Re:Re:Len tak

Sak pisem ze do konca augusta je na kazdej vznamnejsej zmenarni. Ty si mudri jak biblia, kks kus rozmyslam nez cosi napisem.

Dátum: 06.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Len tak

Ano, stale je to podvod...vygumovanym Dascoin-Sektarom je zbytocne cokolvek vysvetlovat, Vy mate svoju vieru! a to je podstatne! Vy budete buduci milionari! a to je podstatne! Vy sa nam budete potom vsetci smiat a to je podstatne!!!!!!!!!!

..........darmo ti tu budem pisat o CoinBene, ked mas vygumovany mozocek, ked nechapes suvislosti a nevies si zratat 2+2............cokolvek tu budete trepat, tak Dascoin padne na hubu...........mozno zniem skepticky, ale vy Dascoin-Sektari a vasi bohovia (podvodnici z Netleaders) ste natrepali uz tolko blbosti, ze nema cenu s Vami diskutovat............Vy totiz stale iba melete a melete a melete KOKOTINY!!!

Kazdy caka ako to zacne stupat na burze. Predpokladam, ze Vas boh Mathias - vizionar ala ojebavac to umelo napumpuje na burze a vzbudi este aku taku doveru...potom to cele padne na hubu a bude totalny koniec.........

............a "predpokladam", ze sem potom prides a vsetkym sa tu ospravedlnis na aku sracku si sa to dal ;-)

Dátum: 07.08.2018

Vložil: Posersa

Titulok: Re:Re:Len tak

Ty smradlavi cigan sa tu do mna a dascoina nenavazaj bo ti rozkopem rit. Anik ten baran ta nebude mat kam pojebat kyho kazdy den prasis ty buzik.
Ja budem buduci milionar a ked pride ten den tak ta rani slak a bude to tak spravne. Si velmi zly clovek plni zla a nenavisti a budes naveky horet v plamenoch pekelnych.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Len tak

citujem "Ty smradlavi cigan sa tu do mna a dascoina nenavazaj bo ti rozkopem rit. Anik ten baran ta nebude mat kam pojebat kyho kazdy den prasis ty buzik." - to si napisal ty...a ja som clovek plny zla? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

PS: dnes je 08. 08. 2018 a 1 DASC = 0,048822 EUR -> ty buduci milionar :D :D :D :D :D :D

Dátum: 08.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Len tak

........a este taka mala poznamocka - Dascoin kupovali iba chmativi hlupaci ako si ty a podvodnici, ktori na takych hlupakoch ako si ty zarabaju :))))))))))) ....mal by si sa s tym zmierit - cim skor tym lepsie :D

Dátum: 08.08.2018

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Re:Re:Len tak

Ja si myslím, že zarobili len tí, ktorí do toho "úžasného" projektu stiahli ľudí. A to je len hŕstka ľudí, ostatní márne dúfajú, že to pôjde hore. Nevravím, že to bude raz stúpať hore, ale umelo, pretože Dascoin nie je závislí od BTC. Takže dávam tomu dva roky a skončí to ako Kairos. Bodaj by som sa mýlil, prajem, aby to bolo úspešne, ale zatiaľ sa to javí, že celý projekt ide tou druhou stranou. Nerozumiem jednej veci, prečo nešli hneď na veľké burzy...

Dátum: 08.08.2018

Vložil: Trdlo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Len tak

Co si myslis nikohi nezqujima a comu nerozumies je vela. Si prisiel o peniaze v kairose tak sa teraz vetras na dascoine. Bud si ho kup inac drz hubu a neni to tvojou vecou.

Dátum: 09.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak

ze "drz hubu" - vtipneee :D :D :D :D :D :D no zacinate mat nervicky, to celkom chapem, kedze vas revolucny Dascoin pojde ku dnu - ten Dascoin na ktory upozornuju vsetci experti na kryptomeny od jeho vzniku az po dnesny den, ale nie! vy chamtivi hlupaci ste doteraz vsetko ignorovali a aj ignorujete...a tak aj dopadnete!!! ...za to ze ty si hlupak, za to ja ani nikto z tohto portalu nemoze ;-)

Dátum: 26.07.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: finíto?

1 DASC = 0,057738 EUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daniel Dabek - jeden z tvorcov blockchainu Dascoin predal vsetky svoje DASC, pretoze prestal doverovat vedeniu z Netleaders :))))))))))))))) https://twitter.com/dandabek/status/1022052036521668608

Hlupaci!!! Akosi ste vsetci ticho! Dascoin uz nie je revolucna kryptomena? Velmi som zvedavy co si vizionar (v preklade ojebavac) Mathias vymysli na vygumovane ovecky tentokrat :) aby zachranil revolucny ojeb Dascoin :)

Dátum: 27.07.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:finíto?

No tak bol prepad. Veľký prepad, ale aj bitcoin mal také. Neteší to nikoho okrem neprajníkov a mňa už vôbec nie. To mi ver.
A ver mi aj to, že som zatiaľ nepredal jediný zlomok DAScoinu. A ani nepredám. Ak sa ukáže, že DAScoin je podvod, tak prídem o všetko. No aspoň nie som krysa, čo uteká z potápajúcej sa lode. A DAScoin nie je potápajúca sa loď.
Zaujímal som sa o DAScoin dlhšie obdobie a bol som svedkom viacerých inovácií, ktoré vyvinuli. Aj tých úspešných, aj tých menej úspešných. Prečo by to všetko robili, keby to bol podvod? Nedávalo by to žiadny zmysel, na inovácie vynaložili množstvo peňazí. Preto neverím, že je to podvod a verím, že keď sa hejty od neprajníkov trošku utrasú, tak že cena pôjde znovu hore.
Nech Dano Dabek dostane ešte šancu oľutovať, že predal všetky svoje DAScoiny :)

Dátum: 27.07.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:finíto?

Michal Michal Michal...

Problemom Dascoinakov je, ze akukolvek kritiku na Dascoin nazyvaju hejtom, ale to je uplna hlupost! Poznam X ludi, ktori sa venuju kryptomenam 3 a viac rokov - vsetci do jedneho oznacuju Dascoin za podvod, pretoze detailne a uplne presne rozumeju kryptomenam.Dascoinu veria v 99 % pripadoch iba ludia, ktori pred dvoma rokmi nepoznali pojem kryptomena! Neviem ako si na tom ty..........

Skusal si uz vyhladat cloveka, ktory sa tomu detailne rozumie? ktory ma nejaku minulost? ktoreho slova maju nejaku vahu? Existuje aj mnoho zahranicnych for, ktore sa uz niekolko rokov venuju kryptomenam a detailne sa na nich rozoberaju jednotlive Coiny. Keby si trosku hladal informacie, zistil by si, ze v tychto diskusiach a forach vystupuju dva typy ludi: ludia, ktori maju vybudovanu karmu a maju stovky az tisice prispevkov - vsetci ti oznacuju Dascoin za podvod a maju na to padne argumenty (staci len poriadne hladat) a potom su tu ludia, ktori su v podstate novoregistrovani, nemaju vybudovanu ziadnu karmu a maju len par prispevkov - a prave tito ludia Dascoin vychvaluju, no nikdy nevedia dokazat to co tvrdia - v podstate iba kopiruju informacie ktore im poskytuju podvodnici z Netleaders.......

"Zaujímal som sa o DAScoin dlhšie obdobie a bol som svedkom viacerých inovácií, ktoré vyvinuli. Aj tých úspešných, aj tých menej úspešných. Prečo by to všetko robili, keby to bol podvod?" - cielom kazdeho financneho podvodu je ho udrzat pri zivote co najdlhsie a preto musia aj nieco urobit, nie iba inkasovat peniaze - zial Dascoin je len o prazdnych sluboch a vacsina ludi si Dascoin kupovala iba kvoli tomu ze predikcie hovorili, ze jeho hodnota bude do konca roka 2018 brutalne rast, no ona nerastie, klesa..... + ja sledujem Dascoin od jeho vzniku az po dnesny den a stale neexistuje jeden jediny faktor, ktory by ma presvedcil ze Dascoin nie je podvod!

Daniel Dabek vie o Dascoine a jeho celom pozadi pravdepodobne viac ako ja, ty a vacsina investorov, myslim si ze velmi dobre vie preco to urobil.........

Michal, na 100 % Dascoin padne a cele to pukne a ty uz peniaze neuvidis, neprajem ti to, ale je to realita a casom to pochopis a mozno sa poucis............

Dátum: 19.07.2018

Vložil: Andrej1985

Titulok: DASCOIN a jeho hodnota

Celkom vtipne si tu citat niektore komenty o dascoine. Viacero ludi ma lanarilo na kupu tejto "revolucnej" kryptomeny. Kazdy mi hovoril, ze na tom zarobime neskutocne peniaze, ze hodnota dascoinu bude brutalne rast a predajom na burze sa z nas stanu bohaci a sme zahojeni.............kazdy mi tvrdil ze v juli 2018 bude hodnota Dascoinu minimalne 5 eur a na konci roka minimalne 10 eur............................hodnota DASC ku dnesnemu dnu je 0,073593 EUR - hodnota DASC v internej sieti Netleaders pri zavadzani na burzy bola 0,12 eur!!!!!!!!!! vsetci mi tvrdili ze po vstupe na burzy zacne hodnota DASC brutalne rast, nestalo sa..........potom vsetci tvrdili, ze ked sa spusti DASPAY, hodnota DASC bude brutalne rast.........nestalo sa...........................................stalo sa nieco ine! odrazu sa na internetovych diskusiach a forach zacinaju objavovat od Dascoinovych lidrov hlasky, ze hodnota DASC v podstate nie je vobec dolezita!!!!!!!!!!! vtip? nie! realita!!!!!!! 99 % ludi do toho nadrbalo peniaze s vidinou zbohatnutia a teraz si tych 99 % ludi cita s placom tieto "pozitivne" vyjadrenia.....................ak si este niekto po tom vsetkom co sa stalo mysli, ze na Dascoine zbohatne, tak mu musi minimalne jebat na hlavu!!!!!!!!!!!!!!

PS: kamarati do toho dali desiatky tisic eur a teraz sokovani sleduju tento grc....
PS2: Dascoin lidri (nahanaci oveciek) - dufam, ze sa vam svinam vsetko raz vrati!!!!!!!! prajem vam to! :)

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Ponzihejtr

Titulok: Onecoin

Onecoin je globální podvod ale tady v čechách a na Slovensku si to fičí vesele dál. Proč na to kriminálka už konečně neklekne? máte nějaké aktuálni informace?

Dátum: 07.06.2018

Vložil: Uvidíte sami

Titulok: Dascoin

Pro upřesnění kdyby jste apson psali věci které mají pravdu nebudu tady vypisovat x věci, ale apson jednu která me nedá spát. Společnost která dělala projekt pro VISA a Master card použije to své zařízení ten kód do karty, kterou dostanete takže se s tim bude moc platit jako dneska. A další hloupost 60 mil. Míst kde budeš moc zaplatit tou kartou tam kde budeš moc platit i VISA nikdo nepozná jeslti platis svoji kartou nebo jinou měnou podle přepočtu te měny za kolik jsi stojí se oddělí desetinné místa napr. Koupíš něco za 2000,-Kč a na kartě od dascoinu se ti odečte určitý počet nikdo neříká ze de muže stát něco a zkolabuje to ale mají to vymyšlené a pracuji na tom dost dlouho aby se to povedlo. O bitcoinu se říkalo ze je to podvod a tedka?tohle tady bude pokaždé a nemá cenu číst diskuze Každy muže napsat co chce dneska a potom s jenom za to omluví ze nemel pravdu. Ponziho schéma funguje jenom když za obnos peněz nedostanete produkt ale slib jako ze vám někdo vydělá peníze ale tady ten produkt mate za množství cyklu se vám vytezí dascoin.

Dátum: 02.06.2018

Vložil: dascoin

Titulok: DasPay

Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist. Co ted? stale podvod?

Dátum: 07.06.2018

Vložil: totalnaGROTESKA

Titulok: Re:DasPay

"Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist." ??????????????????????????? ludska hlupost, naivita a chamtivost su fakt nekonecneee!

Doteraz neexistuje ziadna firma, ziadny eshop, ziadny obchod, neexistuje nikto na svete kto by Dascoin akceptoval ako realne platidlo!!!!!!!!!!!!! tak sa teraz pytam...........komu budes tym Dascoinom platit? :DDDDDDDDDDDDDDDD velmi ma to zaujima..........ste totalne vygumovane ovce! odpovedz mi na otazku komu budes tym Dascoinom cez tie terminaly platit a za ake produkty a sluzby???????? to si fakt tak sprosty? alebo to len hras? alebo si podvodnik a chces namotat dalsich ludi do tohto podvodu? vrat sa sem 30. 06. 2018 a potom pokecame :))))))))))))))

Dátum: 07.06.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:DasPay

Zriadia fake eshop ako to bolo pri onecoine.Tam sa platilo eurami + onecoinom.

Dátum: 01.07.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:DasPay

Máme júl a ty nič. Nepodarilo sa nájsť žiadny dôkaz o tom, že DAScoin je podvod? Ďalej budeš drístať *******? Nezabudni si znovu zmeniť nick, najlepšie na *********.

Dátum: 02.07.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:DasPay

:D :D :D Lebo čo ?

Dátum: 02.07.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:DasPay

mame tu jul a Dascoin nic.........nepohol sa absolutne nikam....stale je to nepouzitelny bezvyznamny shit za ktory sa neda nic kupit.....jeho hodnota je ku dnesnemu dnu 0,108586 EUR.............takze gratulujem k vasej revolucnej kryptomene :D :D :D :D :D :D :D :D nech sa vam vsetkym dari vy buduci "milionari" :DDDDDDDDDDD

Dátum: 02.07.2018

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:DasPay

dascoin prodělal teďkom veliký pád
coinmarketcap.com/currencies/dascoin/#markets tudíž se oplatí nakupovat jelikož probíhá korekce směrem nahoru jako krátkodobá investice je to geniální

Dátum: 05.05.2018

Vložil: dascoin

Titulok: zazemi

videli jste co za lidi za dascoinem stoji? proc by tam byl majitel patentu NFC technologie? proc by tam byl viceprezident Volva, proc by tam byla ropna magnatka, proc by tam byli miliardari z ruznych koutu sveta?

Dátum: 13.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:zazemi

A to ti bude ako platné,keď tento shitcoin skrachuje ?Dopadneš ako držitelia onecoinu.Najprv veľké ovácie zo zabijaka bitcoinu,kopec akcií na podporu shitcoinu a následný pád.Postavičky z tohto projektu zrazu zmiznú a tebe ostane bezcenná investícia.

Dátum: 07.06.2018

Vložil: totalnaGROTESKA

Titulok: Re:zazemi

videli jste co za lidi za dascoinem stoji?

......ludia, ktori nemaju s kryptomentami ziadne skusenosti :D :D :D :D ...a to hovori za vsetko.............Dascoin = marketing........a to je tak vsetko...........

Dátum: 03.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: pravda o DasCoin-e

DasCoin nie je podvod, obchoduje sa na burzach a investiciu do DasCoin-u odporucali aj v televizii.
www.ceskatelevize.cz/porady/10659215431-online/317281381881118/
Cely TV prispevok zacina od 19-tej minuty, investicny tip na DasCoin je pocas 22hej minuty.

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:pravda o DasCoin-e

...toto je krasna ukazka toho aky "inteligentni" ludia a "experti" na kryptomeny sa biju za podvod Dascoin..................kopirujes video z ceskej televizie (ako dokaz toho, ze Dascoin nie je podvod), ktore si ani len nevidel, pretoze keby si ho videl, tak vies, ze vo videu sa spomina kryptomena DustCoin, co je uplne ina kryptomena a nema s Dascoinom absolutne nic spolocne :D :D :D :D :D :D

........vy Dascoin Sektari nie ste schopni si preverit ani len tie najzakladnejsie informacie danej temy...........to je nieco neuveritelne a zaroven fascinujuce aky ste sprostucki.........podvodnici z Netleaders vam hadzu seno na svojich a spriaznenych weboch a vy to ako poslusne kravicky papate :)))))))))))))))))))))) ...toto je realita a sam si toho dokazom........z toho sa uz nevykrutis ani keby si pridal dalsich 100 komentarov :D :D :D

......."revolucna" kryptomena Dascoin sa zalistovala na tie najpofidernejsie a najmensie burzy ake na trhu existuju - ale kedze vy papate seno, este ste na to asi neprisli...teda nie neprisli, ani ste sa len nenamahali o tych burzach nieco zistit...........na kazdej z nich sa obchoduju nepouzitelne pseudomeny rovnake ako je Dascoin :D :D + niektore meny sa realne ani neobchoduju, su tam zalistovane ale objem transakcii za posledne dni ci tyzdne je 0 :D :D :D

...nech sa ti dari, s pozdravom tvoj DustCoin!!!!!!!!!!!!! DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin :DDDDDDDDDDDDDDDDD

Dátum: 05.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:pravda o DasCoin-e

PS: v titulkoch na stránkach ČT je nesprávny prepis ako Dustcoin. Mysliacemu človeku je však z kontextu zrejmé, že sa hovorí o DasCoine. Analytik aj televízia potvrdili, že reč bola o DasCoine.
Úspech DascCoinu sa predpovedal a stále aj do budúcnosti predpovedá práve pre jeho unikátne vlastnosti čo sa týka bezpečnosti, rýchlosti, udržateľnosti, škálovateľnosti a jednoduchosti pre užívateľa. Odtiaľ pochádza aj náš slogan - DasCoin, cryptocurrency perfected (DasCoin je kryptomena urobená perfektnou). Ak sa vám DasCoin nepáči tak ho nekupujte, ale neživte v sebe zlosť preto, že sa mu darí - škodí to vášmu zdraviu. Prajem pekný deň

Dátum: 05.05.2018

Vložil: InCryptoWeTrust

Titulok: Re:Re:pravda o DasCoin-e

DasCoin je ponziho schema...taky ,,projekt,, nema cenu ani sledovat, nie to este tam davat peniaze.

Na trhu je vela naozaj dobrych kryptomien, ktore su rokmi overene, mozte si overit ich zdrojovy kod na githube, maju velku komunitu, obchoduje sa s nimi na burzach v miliardach dolarov denne, tak preco davat peniaze do nejakych pochybnych kvazi kryptomien typu dascoin, kde si musite kupit nejaky stupidny balicek :D takto kryptomeny nefunguju..

Dátum: 05.05.2018

Vložil: InCryptoWeTrust

Titulok: Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

A to uz ani neidem hovorit o tom, ze pri ,,projekte,, ako je napriklad dascoin, sa nikde nedozviete aky pouziva sifrovaci algoritmus, aky je current supply, aky pouziva konsenzus alebo aky je hashrate siete...

Ked tieto info nie su verejne dostupne, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou jedna o podvod

Ked chcete byt sucastou fenomenu kryptomien, tak si kupte niektore z mien v prvej 20ke podla coinmarketcap a na experimenty typu nova revolucna kryptomena so startovacimi balickami a odmenou pre kazdeho pritiahnuteho cloveka sa vyserte..preboha prosim :DD

Dátum: 13.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

Máte pravdu, že niektoré technické detaily nie sú dostupné, ja Vám vysvetlím, prečo to tak je:
Nejaká tuctová kryptomena, ktorá nie je ničím výnimočná si môže dovoliť zverejniť všetky detaily, ale DasCoin, ktorý vyvinul a používa unikátne technológie by zverejnením týchto technických detailov riskoval, že konkurencia tieto technológie preberie, DasCoin príde o svoju konkurenčnú výhodu a stratí na cene. Takže DasCoin je inovácia, žiadny podvod, a preto nezverejňuje všetko know-how zo svojej kuchyne.

No a k tomu ďalšiemu čo píšete:
Kedy bolo podľa Vás výhodnejšie nakúpiť bitcoin? Dnes, keď je to rokmi overená kryptomena? Alebo pred ôsmimi rokmi, keď bol bitcoin experiment typu nová revolučná mena s možnosťou ťažby, skoro všetci analytici tvrdili, že je to podvod a pri prvej transakcii stáli dve pizze viac ako 1000 bitcoinov?

Nikto netvrdí, že na DasCoine 100%-tne zarobíte, ale sú to práve rizikové investície vďaka ktorým môžete reálne zbohatnúť. Ak neviete podstúpiť riziko, tak neinvestujte a choďte pracovať, len tu preboha nepíšte o tom, aký je DasCoin podvod. Riziko nerovná sa podvod a DasCoin ani zo svojej podstaty podvod byť nemôže, pretože žiadne výnosy v tvrdej mene nesľubuje.
Ďakujem za prečítanie, ak to presvedčí čo i len jediného človeka, aby investoval do DasCoinu, tak to malo zmysel.

Dátum: 07.06.2018

Vložil: Zvedavec

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

Cela rozpravka o Dascoine sa vam rozsype ked pochopite, ze si za Dascoin nikdy nic nekupite - to je cely kamen urazu, vsade kam sa pozriem sa pise "dascoinom sa bude dat platit vsade kde su terminaly visa a mastercard" - ale to, ze bude nieco mozne, neznamena ze bude Dascoin niekto akceptovat ako platidlo - nebude! neexistuje na to logicke opodstatnenie - a tym padom to cele padne a ludia pridu o peniaze - nic viac by som za tym nehladal!

Dátum: 30.04.2018

Vložil: dascoin

Titulok: burzy

Dascoin je na peti verejne obchodovatelnych burzach... co ted? stale podvod?

Dátum: 03.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:burzy

vymenuj tie burzy a podaj k nim relevantne informacie - vek burzy, ake kryptomeny poskytuju na obchodovanie, kto za nou stoji a potom sa bavme dalej :))))))))))))))

Dátum: 03.05.2018

Vložil: dascoin

Titulok: Re:Re:burzy

jsou na www.dascoin.com, tam jsou tri zatim napsane, dalsi je excelo a ultra exchange

Dátum: 03.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:burzy

Priatelu, zbytocne krmis zatrpknuteho internetoveho trolla.
Za vsetko hovori jeho nick - zubata vagina. Kazdy normalny clovek ignoruje cokolvek co niekto s takym nickom napise.

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:burzy

.......najprv sa strapnis a urobis zo seba totalneho blbca a potom sa do mna obuvas kvoli nicku :))))))))))))))))))) samozrejme ze riesis nick ked nemas ziadne ine argumenty k tomu co pisem a k tomu co je v clanku....na nic ine sa nezmozes :D :D :D :D ..............pozdravuje ta DustCoin :DDDDDDDDDD

PS: dufam ze si nakupil dascoiny za cely svoj majetok a "stanes sa milionarom" pretoze ty si to zasluzis! ;-)

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:burzy

............a este k tomu mojmu nicku - je to cisto z recesie, pretoze na tomto portaly si dopisujem s ludmi presne ako si ty :)

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:burzy

...ja som chcel informacie od teba, nie zo stranky, ktora patri podvodnikom! :D :D :D ...pytal som sa to zamerne, aby som vedel ake informacie si dokazes zistit...............ak cerpas informacie iba zo stranok dascoin a netleaders...tam asi len velmi tazko najdes seriozne informacie..........

PS: o danych burzach viem uplne vsetko, su vrcholne neseriozne.........staci pouzit google a len stipku vlastneho usudku a logiky..............

Dátum: 08.12.2017

Vložil: Matej

Titulok: DiamondBond a Scudo

Ahoj, zaujímalo by ma čo si myslíte o tejto kryptomene. wdsprivatebank.com

Dátum: 14.12.2017

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:DiamondBond a Scudo

wdsprivatebank.com nie je kryptomena ale adresa webovej stranky, ktora ma patrit akoze nejakej banke (pravdepodobne fiktivna banka)...

...na webe sa spomina "Diamond Bond" - neviem co to ma byt, ale kryptomena to urcite nie je...ziadna taka kryptomena neexistuje! existuje jedine kryptomena Diamond, Bitcoin Diamond a International Diamond ...

...kryptomena Scudo taktiez neexistuje, existuje jedine CryptoEscudo...

Co by sme si teda mali o tom mysliet? :D ...najpravdepodobnejsou variantou je, ze sa jedna o nejaky dalsi krypto-podvod v zaciatkoch...kedze o tej "banke" sa zatial neda zistit takmer nic...

Dátum: 24.02.2018

Vložil: Sasha

Titulok: Noveondclub.com

Pokracovanie o scudo coine.Da sa tam zaregistrovat a nakupit scuda.Ma niekto blizsie info.Ake je to doveryhodne?

Dátum: 26.02.2018

Vložil: Jojo

Titulok: Re:Noveondclub.com

Ano.
Napisane na noveodclube je toho dost.

A doveryhodne informacie.

A sam par Scudocoinov mam a nakupil som prave cez noveondclub

PS : pacia sa mi nazory pana ktory ma prezivku ZubataVagina dost doveryhodny clovek evidentne ktory vsetko vie.

Dátum: 26.02.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Noveondclub.com

"PS : pacia sa mi nazory pana ktory ma prezivku ZubataVagina dost doveryhodny clovek evidentne ktory vsetko vie." - cim som si zasluzil tuto ironicku poznamku (ak to spravne chapem ako ironiu)? ...nikdy som o sebe netvrdil, netvrdim ani nebudem tvrdit, ze vsetko viem...clovek, ktory by vsetko vedel neexistuje...

1. v diskusiach nesirim svoje nazory ale fakty!
2. co to je ScudoCoin a v com je jeho vyhoda oproti dalsim stovkam realne existujucich a obchodovatelnych kryptomien?
3. aky vyvojarsky tim stoji za touto "kryptomenou"?
4. na zaklade coho pokladas informacie zo stranky noveondclub.com za doverihodne?
5. to vidim dobre vo videach WDS Private Bank spolocnost Crypto Digital????????????? ktorej konatelmi su Milan Bozik a Peter Maris???????? podvodnici ktory nakradli v podvode Kairos Technologies..............

...........................nemam slov.....................

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok