Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami Onecoin, Dascoin a iné a serióznymi menami ako Bitcoin

Ilustračný obrázok pyramídovej hry. Vo svete kryp­to­mien nie sú pyra­mí­dové hry/Ponziho schémy novin­kou. Kryp­to­meny ako Bit­coin, Litecoin alebo Ethe­reum sú čoraz známejšie a nie je preto žiadnym prek­va­pe­ním, že aj na Slo­ven­sku sa začí­najú častejšie obja­vo­vať pochybné online pro­jekty a biz­nisy, ktoré tento súčasný fenomén nejako zneužívajú.

 

Jed­ným z prí­kla­dov takýchto internetových biznisov sú projekty Onecoin, Coinspace, Dascoin či Octapartners. Hlavne prvý menovaný má na Slovensku početné zastúpenie investorov. O pyramíde Coinspace, ktorá investorov láka na ľahký a bezprácny zárobok sľubovaním garantovaného 50 % výnosu, som napísal samostatný článok, preto ak vás zaujíma, čo si myslím o tejto „kryptomene“, prejdite na  Coinspace – seriózny biznis alebo podvod ?

 

V tomto článku sa dozviete predovšetkým to, aký je rozdiel medzi serióznymi elektronickými menami, ako je známy Litecoin, Bitcoin a iné, a pyramídovými kryptomenami typu Coinspace, Swisscoin, Capricoin, Octacoin či Onecoin a čo majú spomínané pyramídové systémy spoločné.

 

Čo je to Ponziho schéma/pyramídová hra

Považujem za dôležité predstaviť vám jednu podvodníkmi často využívanú formu „podnikania“, na ktorej bolo (je a aj bude) postavených mnoho pyramídových digitálnych mien (neplatí len pre kryptomeny, ale aj pre akúkoľvek inú oblasť), vrátane Onecoinu či Coinspace. Ide o tzv. Ponziho schému. Pojmom Ponziho schéma sa označujú tie podvodné investičné operácie, pri ktorých spoločnosť od investorov získa peniaze za účelom ich ,,rozmnoženia". Avšak namiesto ,,rozmnožovania" peňazí, pomocou ďalších veľmi výhodných investícií, táto spoločnosť získané peniaze nijako ,,nerozmnožuje". Len niektorí investori sú vyplatení, iní nie. Spravidla ide o tých investorov, ktorí investovali ako prví. To predstavuje základ Ponziho schémy/pyramídovej hry a s tým spojeného pojmu ,,pyramídová kryptomena". Viac informácií o pyramídových hrách, ako fungujú v praxi, si môžete prečítať v článku základné charakteristiky pyramídových hier. Ešte dodám, že ,,podnikanie" pomocou Ponziho schémy sa všade na svete považuje za trestný čin.

 

Čo sú to kryptomeny

Ešte predtým ako si napíšeme rozdiely medzi digitálnymi menami založenými na pyramídovom princípe a serióznymi virtuálnymi menami, definujme si najskôr, v skratke, čo je to kryptomena. Kryptomena je mena, ktorú niekto vytvorí, ktorú niekto ,,ťaží", a ten niekto na nej potom môže zarábať. Túto menu môže vyrobiť prakticky ktokoľvek. Aby ale mohla internetová mena reálne fungovať, je potrebné rozšíriť ju medzi ľudí, zároveň potom dodržiavať určité pravidlá, aby bola mena použiteľná. Hlavným pozitívom takejto virtuálnej meny je fakt, že ju nespravuje žiadna banka. To so sebou prináša aj určité riziká, predovšetkým v kolísaní kurzu. Dnes môžete za jeden Bitcoin (BTC) zaplatiť 600 € a zajtra ho predať s vysokým ziskom za 1 000 €, ale aj naopak. 

 

Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku akými spôsobmi získať alebo kúpiť kryptomeny.

 

Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami a nepyramídovými menami

Častým argumentom tvorcov a hlavne propagátorov pyramídových kryptomien, ako sú Onecoin, Dascoin, Capricoin, Octacoin atď, je veta „ale veď sa pozri na taký Bitcoin, nevidíš, ako sa mu darí? Nedávno mal jeden Bitcoin (BTC) hodnotu cez tisíc eur. A tam sa dostane aj naša virtuálna mena, pričom ty môžeš byť súčasťou tohto „podnikania“ a slušne na tom zarobiť. Jeden S-coin (to má byť elektronická mena projektu Coinspace) kúpiš za jedno euro a o pár mesiacov, keď sa hodnota vyšplhá na závratné sumy, ho predáš s ohromným ziskom.“ Tu je niekoľko dôvodov, prečo to tak nikdy nebude.

 

Zásadné rozdiely medzi Bitcoinom a pyramídovou kryptomenou Onecoin.

 

1. Čo určuje hodnotu kryptomien

Zatiaľ čo kurz Bitcoinu, Litecoinu a iných skutočných mien určuje trh na základe dopytu a ponuky (inak povedané, čím väčší je o Bitcoin záujem, tým je drahší a naopak), tak pri scam kryptomenách typu Onecoin, Capricoin či Swisscoin určuje ich hodnotu majiteľ, a to na základe počtu investorov, ktorí sa do pyramídovej hry/Ponziho schémy zaregistrujú.

 

Hodnota akejkoľvek kryptomeny nie je to, čo definuje nejaká osoba spravujúca tento druh meny (ako je to v prípade Onecoin, Capricoin a ďalších), ale to, čo určuje trh.

 

2. Univerzálne platidlo vs. bezcenný virtuálny šmejd

Zatiaľ čo kryptomeny ako Bitcoin a podobne majú reálnu hodnotu a dajú sa použiť ako univerzálne platidlo, tak pyramídové virtuálne meny sú úplne bezcenné. Vlastne hodnotu majú, ale len v rámci ich uzavretej pyramídy, mimo nej je ich hodnota nulová.

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 
banner5-01-1509979936.png

Bitcoinom, ako celosvetovo uznávanou kryptomenou, môžete platiť v internetových obchodoch, môžete s ním obchodovať na burze alebo vymieňať za eurá, doláre či české koruny. Pri pyramídových kryptomenách nič z toho nie je možné. Svoje „vyťažené“ jednotky (v skutočnosti len čísla, ktoré nikdy nebudú mať reálnu hodnotu – myslím mimo ich pyramídy) môžete zameniť za skutočné peniaze len prostredníctvom ich internej burzy, čiže ďalším neznalým zúfalcom, ktorí sa zaregistrujú do ich systému a investujú. Od finančnej inštitúcie/výmennej burzy za tieto pseudokryptomeny nikdy neočakávajte skutočné peniaze.

 

3. Decentralizované vs. centralizované kryptomeny

Internetové meny ako Ethereum, Bitcoin a iné sú anonymné a najmä decentralizované. Nestoja za nimi žiadne banky a ich kurzy nie sú regulované. Pyramídové kryptomeny majú často centralizovanú zmenáreň (internú „burzu“, ktorú vlastní samotný majiteľ pyramídy). To znamená, že vydavateľ meny (firma, ktorá vytvorila pyramídu) si sám do svojich interných tabuliek vpisuje, akú má ich kryptomena hodnotu, a následne ju predáva (ale len v rámci ich systému - pyramídy) registrovaným ľuďom, ktorí o kryptomenách nič nevedia a ľahko sa dajú zmanipulovať a oklamať.  

 

4. Seriózne kryptomeny využívajú technológiu blockchain

Kryptomeny, ako napríklad najznámejší Bitcoin, fungujú na technológii Blockchain. Je to akási verejná databáza, zobrazujúca každú transakciu, ktorá sa uskutočnila v sieti Bitcoin (či inej digitálnej meny). Pomocou tejto databázy má každý užívateľ možnosť zistiť, aká čiastka Bitcoinov prináleží konkrétnej adrese. U digitálnych mien založených na pyramídovej, resp. Ponziho, schéme takúto databázu nenájdete.

 

5. Kryptomena nevznikne len tak, musí sa ,,ťažiť"

Dolovanie virtuálnej meny, ako napríklad Bitcoin, Dagecoin, Namecoin, prebieha pomocou veľmi zložitých výpočtov. Na tieto výpočty sú potrebné vysoko výkonné počítače a servery, ktoré by zvládali všetky operácie. Ako však takéto ťaženie prebieha v prípade Onecoin, Coinspace a ďalších pyramídových kryptomien, sa overiť nedá, pretože systém je, ako už bolo spomínané, centralizovaný a jediný, kto má ťažobné právo, je samotná firma.

 

Snáď nebudem považovaný za konšpiračného teoretika, ak si dovolím tvrdiť, že vo väčšine prípadov, ak nie vo všetkých, sa žiadna mena ani neťaží a celé je to len divadlo na zamaskovanie nelegálnej finančnej hry (pyramídovej hry/Ponziho schémy).

 

6. Veľa technických nedostatkov

Majitelia, ktorí vytvorili internetovú menu na pyramídovom princípe, a taktiež samotní investori, ktorí za účelom obohatenia sa lákajú do týchto podvodných biznisov, nie sú často schopní odpovedať ani na základné technické otázky týkajúce sa fungovania ich systému a meny (alebo odpovedajú úplné nezmysly, ako keby ani nevedeli, o čom vlastne kryptomeny sú), napr. aký program zabezpečuje výpočty atď.  

 

7. Pyramídové kryptomeny lákajú na jednoduchý a bezprácny zárobok, ktorý sa neštítia dokonca ani garantovať!

Elektronické meny typu Octacoin, Coinspace, Onecoin lákajú na veľmi rýchly zárobok bez práce a mnohé z nich dokonca garantujú zisky! Napr. taký Coinspace garantuje svojim investorom až 50 % výnos.

 

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 

 

Garancia je niečo, čo normálnemu investorovi spustí v hlave alarm, keďže nikdy sa nedá predpokladať, ako presne sa trhy budú správať. A pri kryp­to­me­nách je táto neprav­de­po­dob­nosť ešte vyš­šia.

 

Stručné zhrnutie

Poďme si ešte raz zhrnúť, v čom je vlastne rozdiel medzi skutočnými digitálnymi menami a pseudokryptomenami.

 

Skutočná kryptomena (Bitcoin, Litecoin, Ethereum...).

Kvázi kryptomena (Capricoin, Onecoin, Coinspace, Swisscoin...).

 • je plne decentralizovaná, kompletný blockchain môže bežať aj u vás doma na vašom PC.

 • je plne pod kontrolou pyramídovej spoločnosti, to, čo nazývajú ,,blockchain”, je v skutočnosti len obyčajná MySQL tabuľka.

 • blockchain je druh Peer-to-Peer technológie, ak ho vypnete na vašom PC, nič sa nedeje, beží ďalej na ďalších desiatkach až stovkách tisícoch PC.

 • ich deklarovaný ,,blockchain” (alias MySQL tabuľka) beží na počítači niekde v serverovni a keď ho niekto vypne, natrvalo skončí celá ich pseudomena.

 • jej trhovú hodnotu tvoria a regulujú samotní držitelia virtuálnej meny prostredníctvom výmenných búrz (Kraken, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Yumbi, Bitstamp…), jej hodnota = dopyt/ponuka.

 • jej trhovú hodnotu si vymyslela spoločnosť, bez akéhokoľvek ekonomického podkladu (dopyt/ponuka neexistuje).

 • stojí za ňou development team alebo komunita, ktorá neskrýva svoju identitu.

 • neexistuje development team, vedenie buď skrýva svoju identitu, alebo do popredia tlačí nastrčené osoby – biele kone.

 • má svoj zdrojový kód, ktorý býva, pre dôveryhodnosť a kontrolu užívateľov open-source a v kompletnom znení, spravidla uložený na kódových repozitároch.

 • neexistuje akákoľvek zmienka o zdrojových kódoch danej elektronickej meny v akýchkoľvek kódových repozitároch.

 

 • za úspechom danej internetovej meny stojí jej technologický pokrok a využitie v praxi (blockchain ako technológia pre Smart Contracts – Ethereum, ako blogovacia platforma – Steemit a pod.)                                                         

 • za úspechom pseudokryptomeny nie je žiaden technologický pokrok – je to kamufláž pre ľudí, ktorí nevedia, ako fungujú skutočné digitálne meny. Propaguje sa len ako ,,biznis príležitosť”, kde základ úspechu firmy je založený len na štartovacích balíčkoch.

 

Zdroj tabuľky: https://peniaze.digital/kryptomeny/co-ma-spolocne-onecoin-a-coinspace-garanciu-ze-pridete-o-svoje-peniaze/.

 

Spoločné charakteristiky pyramídových kryptomien

Všetky tieto systémy majú spoločné nasledovné: musíte investovať vlastné peniaze a zakúpiť si nejaký štartovací balíček. Cena balíčkov začína od pár desiatok eur a končí tisícmi až desaťtisícmi eur (Coinspace ponúka vstupný balíček aj za 12 000 eur a projekt Octapartners dokonca za 100 000 eur!). Za investíciu dostanete mož­nosť pre­na­jať si od firmy „ťažobnú silu“, resp. časť výpočtového výkonu (v prípade Onecoinu si zakupujete „tokeny“), a s ňou aj možnosť zará­bať na ťažení kryp­to­mien bez potreby vlast­niť hard­vér. Tieto meny síce reálne neexistujú (a existovať pravdepodobne ani nebudú), no všetky tieto pyramídové spoločnosti sľubujú, že časom sa ich digitálna mena dostane do obehu, jej hodnota narastie do astronomických výšok a vy potom na jej predaji zbohatnete, tak ako to bolo  v prípade Bitcoinu , kde sa z niektorých ľudí skutočne stali milionári.

 

S tým sľubovaním a balamutením zašiel Onecoin dokonca tak ďaleko, že sám seba označil za najtransparentnejšiu kryptomenu na svete. Údajne sa práve tejto spoločnosti podarilo ,,odstrániť chyby" Bitcoinu, a tým ho technologicky predbehnúť.

 

Novinka: V Číne bolo zatknutých 119 propagátorov Onecoinu. Celkové straty všetkých investorov, ktorí naleteli tomuto pyramídovému podvodu, predstavuje podľa odhadov 2,4 miliardy amerických dolárov.

 

Stačí si teda zakúpiť štartovací balíček a potom už len sledovať, ako sa vaše ,,pseudokryptocoiny” dolujú zo zakúpených ,,tokenov”, cenovo rastú na nejakej centralizovanej ,,pseudoburze”, ktorá je, samozrejme, vo vlastníctve tých istých ľudí, ktorí vytvorili aj pyramídu.

 

Takýchto podvodných spoločnosti, ktoré sľubovali, že do niekoľkých mesiacov sa dostanú na burzu a potom všetci budú môcť predať svoje vydolované kryptomeny za niekoľkonásobne vyššiu hodnotu, bolo nespočetne veľa. Avšak všetko to boli len prázdne sľuby a klamstvá, vďaka ktorým okradli tisíce ľudí.

 

Pár slov na záver

Ako bolo písané v úvode tohto článku, kryptomeny sú meny, ktoré niekto vytvorí, ktoré niekto ,,ťaží", a ten niekto na nich zarába. Zarobiť na nich môžete aj vy, teda, ak nejde o Swisscoin, Dascoin, Onecoin, Capricoin, Coinspace a ďalšie pyramídové kryptomeny.  Akokoľvek vám tvorcovia podobných pochybných biznisov sľubujú ohromné výnosy, nikdy sa tak nestane. Vlastne teraz klamem, môžete na nich zarobiť (na pyramídovej hre zarobí možno 1-5 % ľudí, zvyšok sa na ich výplaty poskladá). Na každej pyramídovej schéme/Ponziho schéme sa dá zarobiť. Problémom je to, že peniaze, ktoré zarobíte, pochádzajú od iných nešťastníkov (investorov), ktorí boli do týchto podvodných biznisov nalákaní sľubovaním krajších zajtrajškov.  

 

Táto forma podnikania je postavená len na zarábaní zo vstupných balíčkov a následnom prerozdelení peňazí do pyramídy. To ostatné je, ako som už spomínal, len divadlo na zakrytie podvodu.

 

Ako som už spomínal, Bitcoin nie je jediná seriózna kryptomena, v súčasnosti ich existuje už vyše 1 500. V článku sú alternatívne mince prínosnejšie ako Bitcoin nájdete pár najznámejších aj s popisom. Spomínam tam Ethereum, Litecoin, Monero, Ripple a ďalšie.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s pyramídovými kryptomenami? Ak áno, potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu).Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". Že radšej tweetujete ako lajkujete? Tak sledujte články a inzeráty na mojom twitter účte.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pyramídové kryptomeny

Dátum: 14.08.2018

Vložil: Natalka1999

Titulok: IDAX

Dosud byli oznameny nove smenarny Coinbene a IDAX. Zapis by mel byt realizovan jeste v srpnu. Uvidime zda se to povede stihnout a jaky to bude mit dopad.

Dátum: 15.08.2018

Vložil: ludia

Titulok: Re:IDAX

kukni nizsie tam zrovna totok pisem coinbene. Tuki tuk vynachadzate koleso ludia.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: Dascoin

Titulok: Veríte tomu

Otázka znie, že dokedy budú naivné ovečky veriť tomu, že je to "super" projekt. Poznám veľa ľudí, ktorí do toho šli, dokonca z toho "zabíjaká BTC" sa v podstate nič neudialo. To, že niekto napíše, že šli na nejakú burzu ešte neznamená, že to bude top. Veď koľko ohlasov bolo okolo toho, a máte pocit, že sa to niekam posunulo? Ja teda nie. Už to tu bolo spomenuté, že nie je závislí od BTC, prečo? Keď si pozriete, koľkí ho denne nakupujú, stále to nestačí na to, aby boli v zelených číslach, naopak sú v červených. Od momentu na burzu nepreukazujú nič, čo by viedlo k tomu, že sa niečo naozaj deje. Veľa ľudí sa sklamalo v tom, že dali veľké prachy do toho, a ozaj viete kto robí prezentácie? Nevravím, že to nepôjde, ale zatiaľ ma to nepresvedčilo. Takže toľko k tomu.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: ty somar

Titulok: Re:Veríte tomu

Tak zostan nepresvedceny takyc trulov jak ty beztak dascoin nepotrebuje. Abyk ta cochvila nezatocila ti hlava sa ked cena prekroci 1000 eur.Potom bude pozde a mozes sa za to sam.

Dátum: 09.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Veríte tomu

"takyc trulov jak ty beztak dascoin nepotrebuje" - "Abyk ta cochvila nezatocila ti hlava sa ked cena prekroci 1000 eur" :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D a ty ides niekoho nazyvat trulom? chlapce ak to co si napisal myslis vazne tak si asi mentalne retardovany!!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDD toto normalny clovek napisat proste nemoze......... + nevies sa ani vyjadrovat...same preklepy a chyby...

Dátum: 12.08.2018

Vložil: Somare vidia rast dascoina

Titulok: Re:Re:Re:Veríte tomu

Tysi trulo najvaci na svete cigansky.
Aj hovada co na dascoin kydali hnoja vidia ze bude rast
www.coincheckup.com/coins/dascoin/predictions
V dlhodobo case predpovedaju cenu 9 dolarov a ja vravim ze to bude 1000.
Taj sa poserty trulo a modli sa ze ma nestretnes na ulicy.

Dátum: 15.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Re:Veríte tomu

"V dlhodobo case predpovedaju cenu 9 dolarov a ja vravim ze to bude 1000." :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dátum: 10.08.2018

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Veríte tomu

Niečo pre teba
https://www.netky.sk/clanok/dascoin-podozrivy-projekt-sa-siri-aj-na-slovensku

Dátum: 11.08.2018

Vložil: Clanky pseudonovinarov su pre ovce

Titulok: Re:Re:Re:Veríte tomu

/wp-content/uploads/2015/04/giphy.gif

Dátum: 05.08.2018

Vložil: Hovno ta dotoho

Titulok: Len tak

DasCoin sa dostal na CoinBene, to je globalna najvacia cryptozmenaren.
Dalsie top zmenarne kupia DasCoin este pocas Augustu.

Taj ako smrady, stale podvod???
BLAHOSLAVENY CHUDOBNY DUCHOM.

Dátum: 05.08.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Len tak

Konečne. Verím, že príchod na väčšiu burzu zvýši obchodovanie, prinavráti dôveru a cena pôjde aspoň na istý čas hore.
Z krátkodobého hľadiska to pomôže oveľa viac ako rôzne technologické vynálezy. Netreba zaspať na vavrínoch a čo najskôr treba DasCoin zalistovať aj na ďalšie veľké zmenárne, aby skeptici prestali o DasCoine tvrdiť, že je to podvod.

Dátum: 06.08.2018

Vložil: Nauc sa citat

Titulok: Re:Re:Len tak

Sak pisem ze do konca augusta je na kazdej vznamnejsej zmenarni. Ty si mudri jak biblia, kks kus rozmyslam nez cosi napisem.

Dátum: 06.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Len tak

Ano, stale je to podvod...vygumovanym Dascoin-Sektarom je zbytocne cokolvek vysvetlovat, Vy mate svoju vieru! a to je podstatne! Vy budete buduci milionari! a to je podstatne! Vy sa nam budete potom vsetci smiat a to je podstatne!!!!!!!!!!

..........darmo ti tu budem pisat o CoinBene, ked mas vygumovany mozocek, ked nechapes suvislosti a nevies si zratat 2+2............cokolvek tu budete trepat, tak Dascoin padne na hubu...........mozno zniem skepticky, ale vy Dascoin-Sektari a vasi bohovia (podvodnici z Netleaders) ste natrepali uz tolko blbosti, ze nema cenu s Vami diskutovat............Vy totiz stale iba melete a melete a melete KOKOTINY!!!

Kazdy caka ako to zacne stupat na burze. Predpokladam, ze Vas boh Mathias - vizionar ala ojebavac to umelo napumpuje na burze a vzbudi este aku taku doveru...potom to cele padne na hubu a bude totalny koniec.........

............a "predpokladam", ze sem potom prides a vsetkym sa tu ospravedlnis na aku sracku si sa to dal ;-)

Dátum: 07.08.2018

Vložil: Posersa

Titulok: Re:Re:Len tak

Ty smradlavi cigan sa tu do mna a dascoina nenavazaj bo ti rozkopem rit. Anik ten baran ta nebude mat kam pojebat kyho kazdy den prasis ty buzik.
Ja budem buduci milionar a ked pride ten den tak ta rani slak a bude to tak spravne. Si velmi zly clovek plni zla a nenavisti a budes naveky horet v plamenoch pekelnych.

Dátum: 08.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Len tak

citujem "Ty smradlavi cigan sa tu do mna a dascoina nenavazaj bo ti rozkopem rit. Anik ten baran ta nebude mat kam pojebat kyho kazdy den prasis ty buzik." - to si napisal ty...a ja som clovek plny zla? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

PS: dnes je 08. 08. 2018 a 1 DASC = 0,048822 EUR -> ty buduci milionar :D :D :D :D :D :D

Dátum: 08.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Len tak

........a este taka mala poznamocka - Dascoin kupovali iba chmativi hlupaci ako si ty a podvodnici, ktori na takych hlupakoch ako si ty zarabaju :))))))))))) ....mal by si sa s tym zmierit - cim skor tym lepsie :D

Dátum: 08.08.2018

Vložil: ...

Titulok: Re:Re:Re:Re:Len tak

Ja si myslím, že zarobili len tí, ktorí do toho "úžasného" projektu stiahli ľudí. A to je len hŕstka ľudí, ostatní márne dúfajú, že to pôjde hore. Nevravím, že to bude raz stúpať hore, ale umelo, pretože Dascoin nie je závislí od BTC. Takže dávam tomu dva roky a skončí to ako Kairos. Bodaj by som sa mýlil, prajem, aby to bolo úspešne, ale zatiaľ sa to javí, že celý projekt ide tou druhou stranou. Nerozumiem jednej veci, prečo nešli hneď na veľké burzy...

Dátum: 08.08.2018

Vložil: Trdlo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Len tak

Co si myslis nikohi nezqujima a comu nerozumies je vela. Si prisiel o peniaze v kairose tak sa teraz vetras na dascoine. Bud si ho kup inac drz hubu a neni to tvojou vecou.

Dátum: 09.08.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak

ze "drz hubu" - vtipneee :D :D :D :D :D :D no zacinate mat nervicky, to celkom chapem, kedze vas revolucny Dascoin pojde ku dnu - ten Dascoin na ktory upozornuju vsetci experti na kryptomeny od jeho vzniku az po dnesny den, ale nie! vy chamtivi hlupaci ste doteraz vsetko ignorovali a aj ignorujete...a tak aj dopadnete!!! ...za to ze ty si hlupak, za to ja ani nikto z tohto portalu nemoze ;-)

Dátum: 26.07.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: finíto?

1 DASC = 0,057738 EUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daniel Dabek - jeden z tvorcov blockchainu Dascoin predal vsetky svoje DASC, pretoze prestal doverovat vedeniu z Netleaders :))))))))))))))) https://twitter.com/dandabek/status/1022052036521668608

Hlupaci!!! Akosi ste vsetci ticho! Dascoin uz nie je revolucna kryptomena? Velmi som zvedavy co si vizionar (v preklade ojebavac) Mathias vymysli na vygumovane ovecky tentokrat :) aby zachranil revolucny ojeb Dascoin :)

Dátum: 27.07.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:finíto?

No tak bol prepad. Veľký prepad, ale aj bitcoin mal také. Neteší to nikoho okrem neprajníkov a mňa už vôbec nie. To mi ver.
A ver mi aj to, že som zatiaľ nepredal jediný zlomok DAScoinu. A ani nepredám. Ak sa ukáže, že DAScoin je podvod, tak prídem o všetko. No aspoň nie som krysa, čo uteká z potápajúcej sa lode. A DAScoin nie je potápajúca sa loď.
Zaujímal som sa o DAScoin dlhšie obdobie a bol som svedkom viacerých inovácií, ktoré vyvinuli. Aj tých úspešných, aj tých menej úspešných. Prečo by to všetko robili, keby to bol podvod? Nedávalo by to žiadny zmysel, na inovácie vynaložili množstvo peňazí. Preto neverím, že je to podvod a verím, že keď sa hejty od neprajníkov trošku utrasú, tak že cena pôjde znovu hore.
Nech Dano Dabek dostane ešte šancu oľutovať, že predal všetky svoje DAScoiny :)

Dátum: 27.07.2018

Vložil: DascoinIdeDoPekla

Titulok: Re:Re:finíto?

Michal Michal Michal...

Problemom Dascoinakov je, ze akukolvek kritiku na Dascoin nazyvaju hejtom, ale to je uplna hlupost! Poznam X ludi, ktori sa venuju kryptomenam 3 a viac rokov - vsetci do jedneho oznacuju Dascoin za podvod, pretoze detailne a uplne presne rozumeju kryptomenam.Dascoinu veria v 99 % pripadoch iba ludia, ktori pred dvoma rokmi nepoznali pojem kryptomena! Neviem ako si na tom ty..........

Skusal si uz vyhladat cloveka, ktory sa tomu detailne rozumie? ktory ma nejaku minulost? ktoreho slova maju nejaku vahu? Existuje aj mnoho zahranicnych for, ktore sa uz niekolko rokov venuju kryptomenam a detailne sa na nich rozoberaju jednotlive Coiny. Keby si trosku hladal informacie, zistil by si, ze v tychto diskusiach a forach vystupuju dva typy ludi: ludia, ktori maju vybudovanu karmu a maju stovky az tisice prispevkov - vsetci ti oznacuju Dascoin za podvod a maju na to padne argumenty (staci len poriadne hladat) a potom su tu ludia, ktori su v podstate novoregistrovani, nemaju vybudovanu ziadnu karmu a maju len par prispevkov - a prave tito ludia Dascoin vychvaluju, no nikdy nevedia dokazat to co tvrdia - v podstate iba kopiruju informacie ktore im poskytuju podvodnici z Netleaders.......

"Zaujímal som sa o DAScoin dlhšie obdobie a bol som svedkom viacerých inovácií, ktoré vyvinuli. Aj tých úspešných, aj tých menej úspešných. Prečo by to všetko robili, keby to bol podvod?" - cielom kazdeho financneho podvodu je ho udrzat pri zivote co najdlhsie a preto musia aj nieco urobit, nie iba inkasovat peniaze - zial Dascoin je len o prazdnych sluboch a vacsina ludi si Dascoin kupovala iba kvoli tomu ze predikcie hovorili, ze jeho hodnota bude do konca roka 2018 brutalne rast, no ona nerastie, klesa..... + ja sledujem Dascoin od jeho vzniku az po dnesny den a stale neexistuje jeden jediny faktor, ktory by ma presvedcil ze Dascoin nie je podvod!

Daniel Dabek vie o Dascoine a jeho celom pozadi pravdepodobne viac ako ja, ty a vacsina investorov, myslim si ze velmi dobre vie preco to urobil.........

Michal, na 100 % Dascoin padne a cele to pukne a ty uz peniaze neuvidis, neprajem ti to, ale je to realita a casom to pochopis a mozno sa poucis............

Dátum: 19.07.2018

Vložil: Andrej1985

Titulok: DASCOIN a jeho hodnota

Celkom vtipne si tu citat niektore komenty o dascoine. Viacero ludi ma lanarilo na kupu tejto "revolucnej" kryptomeny. Kazdy mi hovoril, ze na tom zarobime neskutocne peniaze, ze hodnota dascoinu bude brutalne rast a predajom na burze sa z nas stanu bohaci a sme zahojeni.............kazdy mi tvrdil ze v juli 2018 bude hodnota Dascoinu minimalne 5 eur a na konci roka minimalne 10 eur............................hodnota DASC ku dnesnemu dnu je 0,073593 EUR - hodnota DASC v internej sieti Netleaders pri zavadzani na burzy bola 0,12 eur!!!!!!!!!! vsetci mi tvrdili ze po vstupe na burzy zacne hodnota DASC brutalne rast, nestalo sa..........potom vsetci tvrdili, ze ked sa spusti DASPAY, hodnota DASC bude brutalne rast.........nestalo sa...........................................stalo sa nieco ine! odrazu sa na internetovych diskusiach a forach zacinaju objavovat od Dascoinovych lidrov hlasky, ze hodnota DASC v podstate nie je vobec dolezita!!!!!!!!!!! vtip? nie! realita!!!!!!! 99 % ludi do toho nadrbalo peniaze s vidinou zbohatnutia a teraz si tych 99 % ludi cita s placom tieto "pozitivne" vyjadrenia.....................ak si este niekto po tom vsetkom co sa stalo mysli, ze na Dascoine zbohatne, tak mu musi minimalne jebat na hlavu!!!!!!!!!!!!!!

PS: kamarati do toho dali desiatky tisic eur a teraz sokovani sleduju tento grc....
PS2: Dascoin lidri (nahanaci oveciek) - dufam, ze sa vam svinam vsetko raz vrati!!!!!!!! prajem vam to! :)

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Ponzihejtr

Titulok: Onecoin

Onecoin je globální podvod ale tady v čechách a na Slovensku si to fičí vesele dál. Proč na to kriminálka už konečně neklekne? máte nějaké aktuálni informace?

Dátum: 07.06.2018

Vložil: Uvidíte sami

Titulok: Dascoin

Pro upřesnění kdyby jste apson psali věci které mají pravdu nebudu tady vypisovat x věci, ale apson jednu která me nedá spát. Společnost která dělala projekt pro VISA a Master card použije to své zařízení ten kód do karty, kterou dostanete takže se s tim bude moc platit jako dneska. A další hloupost 60 mil. Míst kde budeš moc zaplatit tou kartou tam kde budeš moc platit i VISA nikdo nepozná jeslti platis svoji kartou nebo jinou měnou podle přepočtu te měny za kolik jsi stojí se oddělí desetinné místa napr. Koupíš něco za 2000,-Kč a na kartě od dascoinu se ti odečte určitý počet nikdo neříká ze de muže stát něco a zkolabuje to ale mají to vymyšlené a pracuji na tom dost dlouho aby se to povedlo. O bitcoinu se říkalo ze je to podvod a tedka?tohle tady bude pokaždé a nemá cenu číst diskuze Každy muže napsat co chce dneska a potom s jenom za to omluví ze nemel pravdu. Ponziho schéma funguje jenom když za obnos peněz nedostanete produkt ale slib jako ze vám někdo vydělá peníze ale tady ten produkt mate za množství cyklu se vám vytezí dascoin.

Dátum: 02.06.2018

Vložil: dascoin

Titulok: DasPay

Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist. Co ted? stale podvod?

Dátum: 07.06.2018

Vložil: totalnaGROTESKA

Titulok: Re:DasPay

"Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist." ??????????????????????????? ludska hlupost, naivita a chamtivost su fakt nekonecneee!

Doteraz neexistuje ziadna firma, ziadny eshop, ziadny obchod, neexistuje nikto na svete kto by Dascoin akceptoval ako realne platidlo!!!!!!!!!!!!! tak sa teraz pytam...........komu budes tym Dascoinom platit? :DDDDDDDDDDDDDDDD velmi ma to zaujima..........ste totalne vygumovane ovce! odpovedz mi na otazku komu budes tym Dascoinom cez tie terminaly platit a za ake produkty a sluzby???????? to si fakt tak sprosty? alebo to len hras? alebo si podvodnik a chces namotat dalsich ludi do tohto podvodu? vrat sa sem 30. 06. 2018 a potom pokecame :))))))))))))))

Dátum: 07.06.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:DasPay

Zriadia fake eshop ako to bolo pri onecoine.Tam sa platilo eurami + onecoinom.

Dátum: 01.07.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:DasPay

Máme júl a ty nič. Nepodarilo sa nájsť žiadny dôkaz o tom, že DAScoin je podvod? Ďalej budeš drístať *******? Nezabudni si znovu zmeniť nick, najlepšie na *********.

Dátum: 02.07.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:DasPay

:D :D :D Lebo čo ?

1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok