Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami Onecoin, Dascoin a iné a serióznymi menami ako Bitcoin

Ilustračný obrázok pyramídovej hry. Vo svete kryp­to­mien nie sú pyra­mí­dové hry/Ponziho schémy novin­kou. Kryp­to­meny ako Bit­coin, Litecoin alebo Ethe­reum sú čoraz známejšie a nie je preto žiadnym prek­va­pe­ním, že aj na Slo­ven­sku sa začí­najú častejšie obja­vo­vať pochybné online pro­jekty a biz­nisy, ktoré tento súčasný fenomén nejako zneužívajú.

 

Jed­ným z prí­kla­dov takýchto internetových biznisov sú projekty Onecoin, Coinspace, Dascoin či Octapartners. Hlavne prvý menovaný má na Slovensku početné zastúpenie investorov. O pyramíde Coinspace, ktorá investorov láka na ľahký a bezprácny zárobok sľubovaním garantovaného 50 % výnosu, som napísal samostatný článok, preto ak vás zaujíma, čo si myslím o tejto „kryptomene“, prejdite na  Coinspace – seriózny biznis alebo podvod ?

 

V tomto článku sa dozviete predovšetkým to, aký je rozdiel medzi serióznymi elektronickými menami, ako je známy Litecoin, Bitcoin a iné, a pyramídovými kryptomenami typu Coinspace, Swisscoin, Capricoin, Octacoin či Onecoin a čo majú spomínané pyramídové systémy spoločné.

 

Čo je to Ponziho schéma/pyramídová hra

Považujem za dôležité predstaviť vám jednu podvodníkmi často využívanú formu „podnikania“, na ktorej bolo (je a aj bude) postavených mnoho pyramídových digitálnych mien (neplatí len pre kryptomeny, ale aj pre akúkoľvek inú oblasť), vrátane Onecoinu či Coinspace. Ide o tzv. Ponziho schému. Pojmom Ponziho schéma sa označujú tie podvodné investičné operácie, pri ktorých spoločnosť od investorov získa peniaze za účelom ich ,,rozmnoženia". Avšak namiesto ,,rozmnožovania" peňazí, pomocou ďalších veľmi výhodných investícií, táto spoločnosť získané peniaze nijako ,,nerozmnožuje". Len niektorí investori sú vyplatení, iní nie. Spravidla ide o tých investorov, ktorí investovali ako prví. To predstavuje základ Ponziho schémy/pyramídovej hry a s tým spojeného pojmu ,,pyramídová kryptomena". Viac informácií o pyramídových hrách, ako fungujú v praxi, si môžete prečítať v článku základné charakteristiky pyramídových hier. Ešte dodám, že ,,podnikanie" pomocou Ponziho schémy sa všade na svete považuje za trestný čin.

 

Čo sú to kryptomeny

Ešte predtým ako si napíšeme rozdiely medzi digitálnymi menami založenými na pyramídovom princípe a serióznymi virtuálnymi menami, definujme si najskôr, v skratke, čo je to kryptomena. Kryptomena je mena, ktorú niekto vytvorí, ktorú niekto ,,ťaží", a ten niekto na nej potom môže zarábať. Túto menu môže vyrobiť prakticky ktokoľvek. Aby ale mohla internetová mena reálne fungovať, je potrebné rozšíriť ju medzi ľudí, zároveň potom dodržiavať určité pravidlá, aby bola mena použiteľná. Hlavným pozitívom takejto virtuálnej meny je fakt, že ju nespravuje žiadna banka. To so sebou prináša aj určité riziká, predovšetkým v kolísaní kurzu. Dnes môžete za jeden Bitcoin (BTC) zaplatiť 600 € a zajtra ho predať s vysokým ziskom za 1 000 €, ale aj naopak. 

 

Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku akými spôsobmi získať alebo kúpiť kryptomeny.

 

Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami a nepyramídovými menami

Častým argumentom tvorcov a hlavne propagátorov pyramídových kryptomien, ako sú Onecoin, Dascoin, Capricoin, Octacoin atď, je veta „ale veď sa pozri na taký Bitcoin, nevidíš, ako sa mu darí? Nedávno mal jeden Bitcoin (BTC) hodnotu cez tisíc eur. A tam sa dostane aj naša virtuálna mena, pričom ty môžeš byť súčasťou tohto „podnikania“ a slušne na tom zarobiť. Jeden S-coin (to má byť elektronická mena projektu Coinspace) kúpiš za jedno euro a o pár mesiacov, keď sa hodnota vyšplhá na závratné sumy, ho predáš s ohromným ziskom.“ Tu je niekoľko dôvodov, prečo to tak nikdy nebude.

 

Zásadné rozdiely medzi Bitcoinom a pyramídovou kryptomenou Onecoin.

 

1. Čo určuje hodnotu kryptomien

Zatiaľ čo kurz Bitcoinu, Litecoinu a iných skutočných mien určuje trh na základe dopytu a ponuky (inak povedané, čím väčší je o Bitcoin záujem, tým je drahší a naopak), tak pri scam kryptomenách typu Onecoin, Capricoin či Swisscoin určuje ich hodnotu majiteľ, a to na základe počtu investorov, ktorí sa do pyramídovej hry/Ponziho schémy zaregistrujú.

 

Hodnota akejkoľvek kryptomeny nie je to, čo definuje nejaká osoba spravujúca tento druh meny (ako je to v prípade Onecoin, Capricoin a ďalších), ale to, čo určuje trh.

 

2. Univerzálne platidlo vs. bezcenný virtuálny šmejd

Zatiaľ čo kryptomeny ako Bitcoin a podobne majú reálnu hodnotu a dajú sa použiť ako univerzálne platidlo, tak pyramídové virtuálne meny sú úplne bezcenné. Vlastne hodnotu majú, ale len v rámci ich uzavretej pyramídy, mimo nej je ich hodnota nulová.

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 
banner5-01-1509979936.png

Bitcoinom, ako celosvetovo uznávanou kryptomenou, môžete platiť v internetových obchodoch, môžete s ním obchodovať na burze alebo vymieňať za eurá, doláre či české koruny. Pri pyramídových kryptomenách nič z toho nie je možné. Svoje „vyťažené“ jednotky (v skutočnosti len čísla, ktoré nikdy nebudú mať reálnu hodnotu – myslím mimo ich pyramídy) môžete zameniť za skutočné peniaze len prostredníctvom ich internej burzy, čiže ďalším neznalým zúfalcom, ktorí sa zaregistrujú do ich systému a investujú. Od finančnej inštitúcie/výmennej burzy za tieto pseudokryptomeny nikdy neočakávajte skutočné peniaze.

 

3. Decentralizované vs. centralizované kryptomeny

Internetové meny ako Ethereum, Bitcoin a iné sú anonymné a najmä decentralizované. Nestoja za nimi žiadne banky a ich kurzy nie sú regulované. Pyramídové kryptomeny majú často centralizovanú zmenáreň (internú „burzu“, ktorú vlastní samotný majiteľ pyramídy). To znamená, že vydavateľ meny (firma, ktorá vytvorila pyramídu) si sám do svojich interných tabuliek vpisuje, akú má ich kryptomena hodnotu, a následne ju predáva (ale len v rámci ich systému - pyramídy) registrovaným ľuďom, ktorí o kryptomenách nič nevedia a ľahko sa dajú zmanipulovať a oklamať.  

 

4. Seriózne kryptomeny využívajú technológiu blockchain

Kryptomeny, ako napríklad najznámejší Bitcoin, fungujú na technológii Blockchain. Je to akási verejná databáza, zobrazujúca každú transakciu, ktorá sa uskutočnila v sieti Bitcoin (či inej digitálnej meny). Pomocou tejto databázy má každý užívateľ možnosť zistiť, aká čiastka Bitcoinov prináleží konkrétnej adrese. U digitálnych mien založených na pyramídovej, resp. Ponziho, schéme takúto databázu nenájdete.

 

5. Kryptomena nevznikne len tak, musí sa ,,ťažiť"

Dolovanie virtuálnej meny, ako napríklad Bitcoin, Dagecoin, Namecoin, prebieha pomocou veľmi zložitých výpočtov. Na tieto výpočty sú potrebné vysoko výkonné počítače a servery, ktoré by zvládali všetky operácie. Ako však takéto ťaženie prebieha v prípade Onecoin, Coinspace a ďalších pyramídových kryptomien, sa overiť nedá, pretože systém je, ako už bolo spomínané, centralizovaný a jediný, kto má ťažobné právo, je samotná firma.

 

Snáď nebudem považovaný za konšpiračného teoretika, ak si dovolím tvrdiť, že vo väčšine prípadov, ak nie vo všetkých, sa žiadna mena ani neťaží a celé je to len divadlo na zamaskovanie nelegálnej finančnej hry (pyramídovej hry/Ponziho schémy).

 

6. Veľa technických nedostatkov

Majitelia, ktorí vytvorili internetovú menu na pyramídovom princípe, a taktiež samotní investori, ktorí za účelom obohatenia sa lákajú do týchto podvodných biznisov, nie sú často schopní odpovedať ani na základné technické otázky týkajúce sa fungovania ich systému a meny (alebo odpovedajú úplné nezmysly, ako keby ani nevedeli, o čom vlastne kryptomeny sú), napr. aký program zabezpečuje výpočty atď.  

 

7. Pyramídové kryptomeny lákajú na jednoduchý a bezprácny zárobok, ktorý sa neštítia dokonca ani garantovať!

Elektronické meny typu Octacoin, Coinspace, Onecoin lákajú na veľmi rýchly zárobok bez práce a mnohé z nich dokonca garantujú zisky! Napr. taký Coinspace garantuje svojim investorom až 50 % výnos.

 

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 

 

Garancia je niečo, čo normálnemu investorovi spustí v hlave alarm, keďže nikdy sa nedá predpokladať, ako presne sa trhy budú správať. A pri kryp­to­me­nách je táto neprav­de­po­dob­nosť ešte vyš­šia.

 

Stručné zhrnutie

Poďme si ešte raz zhrnúť, v čom je vlastne rozdiel medzi skutočnými digitálnymi menami a pseudokryptomenami.

 

Skutočná kryptomena (Bitcoin, Litecoin, Ethereum...).

Kvázi kryptomena (Capricoin, Onecoin, Coinspace, Swisscoin...).

 • je plne decentralizovaná, kompletný blockchain môže bežať aj u vás doma na vašom PC.

 • je plne pod kontrolou pyramídovej spoločnosti, to, čo nazývajú ,,blockchain”, je v skutočnosti len obyčajná MySQL tabuľka.

 • blockchain je druh Peer-to-Peer technológie, ak ho vypnete na vašom PC, nič sa nedeje, beží ďalej na ďalších desiatkach až stovkách tisícoch PC.

 • ich deklarovaný ,,blockchain” (alias MySQL tabuľka) beží na počítači niekde v serverovni a keď ho niekto vypne, natrvalo skončí celá ich pseudomena.

 • jej trhovú hodnotu tvoria a regulujú samotní držitelia virtuálnej meny prostredníctvom výmenných búrz (Kraken, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Yumbi, Bitstamp…), jej hodnota = dopyt/ponuka.

 • jej trhovú hodnotu si vymyslela spoločnosť, bez akéhokoľvek ekonomického podkladu (dopyt/ponuka neexistuje).

 • stojí za ňou development team alebo komunita, ktorá neskrýva svoju identitu.

 • neexistuje development team, vedenie buď skrýva svoju identitu, alebo do popredia tlačí nastrčené osoby – biele kone.

 • má svoj zdrojový kód, ktorý býva, pre dôveryhodnosť a kontrolu užívateľov open-source a v kompletnom znení, spravidla uložený na kódových repozitároch.

 • neexistuje akákoľvek zmienka o zdrojových kódoch danej elektronickej meny v akýchkoľvek kódových repozitároch.

 

 • za úspechom danej internetovej meny stojí jej technologický pokrok a využitie v praxi (blockchain ako technológia pre Smart Contracts – Ethereum, ako blogovacia platforma – Steemit a pod.)                                                         

 • za úspechom pseudokryptomeny nie je žiaden technologický pokrok – je to kamufláž pre ľudí, ktorí nevedia, ako fungujú skutočné digitálne meny. Propaguje sa len ako ,,biznis príležitosť”, kde základ úspechu firmy je založený len na štartovacích balíčkoch.

 

Zdroj tabuľky: https://peniaze.digital/kryptomeny/co-ma-spolocne-onecoin-a-coinspace-garanciu-ze-pridete-o-svoje-peniaze/.

 

Spoločné charakteristiky pyramídových kryptomien

Všetky tieto systémy majú spoločné nasledovné: musíte investovať vlastné peniaze a zakúpiť si nejaký štartovací balíček. Cena balíčkov začína od pár desiatok eur a končí tisícmi až desaťtisícmi eur (Coinspace ponúka vstupný balíček aj za 12 000 eur a projekt Octapartners dokonca za 100 000 eur!). Za investíciu dostanete mož­nosť pre­na­jať si od firmy „ťažobnú silu“, resp. časť výpočtového výkonu (v prípade Onecoinu si zakupujete „tokeny“), a s ňou aj možnosť zará­bať na ťažení kryp­to­mien bez potreby vlast­niť hard­vér. Tieto meny síce reálne neexistujú (a existovať pravdepodobne ani nebudú), no všetky tieto pyramídové spoločnosti sľubujú, že časom sa ich digitálna mena dostane do obehu, jej hodnota narastie do astronomických výšok a vy potom na jej predaji zbohatnete, tak ako to bolo  v prípade Bitcoinu , kde sa z niektorých ľudí skutočne stali milionári.

 

S tým sľubovaním a balamutením zašiel Onecoin dokonca tak ďaleko, že sám seba označil za najtransparentnejšiu kryptomenu na svete. Údajne sa práve tejto spoločnosti podarilo ,,odstrániť chyby" Bitcoinu, a tým ho technologicky predbehnúť.

 

Novinka: V Číne bolo zatknutých 119 propagátorov Onecoinu. Celkové straty všetkých investorov, ktorí naleteli tomuto pyramídovému podvodu, predstavuje podľa odhadov 2,4 miliardy amerických dolárov.

 

Stačí si teda zakúpiť štartovací balíček a potom už len sledovať, ako sa vaše ,,pseudokryptocoiny” dolujú zo zakúpených ,,tokenov”, cenovo rastú na nejakej centralizovanej ,,pseudoburze”, ktorá je, samozrejme, vo vlastníctve tých istých ľudí, ktorí vytvorili aj pyramídu.

 

Takýchto podvodných spoločnosti, ktoré sľubovali, že do niekoľkých mesiacov sa dostanú na burzu a potom všetci budú môcť predať svoje vydolované kryptomeny za niekoľkonásobne vyššiu hodnotu, bolo nespočetne veľa. Avšak všetko to boli len prázdne sľuby a klamstvá, vďaka ktorým okradli tisíce ľudí.

 

Pár slov na záver

Ako bolo písané v úvode tohto článku, kryptomeny sú meny, ktoré niekto vytvorí, ktoré niekto ,,ťaží", a ten niekto na nich zarába. Zarobiť na nich môžete aj vy, teda, ak nejde o Swisscoin, Dascoin, Onecoin, Capricoin, Coinspace a ďalšie pyramídové kryptomeny.  Akokoľvek vám tvorcovia podobných pochybných biznisov sľubujú ohromné výnosy, nikdy sa tak nestane. Vlastne teraz klamem, môžete na nich zarobiť (na pyramídovej hre zarobí možno 1-5 % ľudí, zvyšok sa na ich výplaty poskladá). Na každej pyramídovej schéme/Ponziho schéme sa dá zarobiť. Problémom je to, že peniaze, ktoré zarobíte, pochádzajú od iných nešťastníkov (investorov), ktorí boli do týchto podvodných biznisov nalákaní sľubovaním krajších zajtrajškov.  

 

Táto forma podnikania je postavená len na zarábaní zo vstupných balíčkov a následnom prerozdelení peňazí do pyramídy. To ostatné je, ako som už spomínal, len divadlo na zakrytie podvodu.

 

Ako som už spomínal, Bitcoin nie je jediná seriózna kryptomena, v súčasnosti ich existuje už vyše 1 500. V článku sú alternatívne mince prínosnejšie ako Bitcoin nájdete pár najznámejších aj s popisom. Spomínam tam Ethereum, Litecoin, Monero, Ripple a ďalšie.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s pyramídovými kryptomenami? Ak áno, potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu).Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". Že radšej tweetujete ako lajkujete? Tak sledujte články a inzeráty na mojom twitter účte.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pyramídové kryptomeny

Dátum: 07.06.2018

Vložil: Uvidíte sami

Titulok: Dascoin

Pro upřesnění kdyby jste apson psali věci které mají pravdu nebudu tady vypisovat x věci, ale apson jednu která me nedá spát. Společnost která dělala projekt pro VISA a Master card použije to své zařízení ten kód do karty, kterou dostanete takže se s tim bude moc platit jako dneska. A další hloupost 60 mil. Míst kde budeš moc zaplatit tou kartou tam kde budeš moc platit i VISA nikdo nepozná jeslti platis svoji kartou nebo jinou měnou podle přepočtu te měny za kolik jsi stojí se oddělí desetinné místa napr. Koupíš něco za 2000,-Kč a na kartě od dascoinu se ti odečte určitý počet nikdo neříká ze de muže stát něco a zkolabuje to ale mají to vymyšlené a pracuji na tom dost dlouho aby se to povedlo. O bitcoinu se říkalo ze je to podvod a tedka?tohle tady bude pokaždé a nemá cenu číst diskuze Každy muže napsat co chce dneska a potom s jenom za to omluví ze nemel pravdu. Ponziho schéma funguje jenom když za obnos peněz nedostanete produkt ale slib jako ze vám někdo vydělá peníze ale tady ten produkt mate za množství cyklu se vám vytezí dascoin.

Dátum: 02.06.2018

Vložil: dascoin

Titulok: DasPay

Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist. Co ted? stale podvod?

Dátum: 07.06.2018

Vložil: totalnaGROTESKA

Titulok: Re:DasPay

"Je potvrzeno, ze od 30.06.2018 se bude s Das coinem platit pres platebni terminaly Visa a Master card, to je pres 60 milionu platebnich mist." ??????????????????????????? ludska hlupost, naivita a chamtivost su fakt nekonecneee!

Doteraz neexistuje ziadna firma, ziadny eshop, ziadny obchod, neexistuje nikto na svete kto by Dascoin akceptoval ako realne platidlo!!!!!!!!!!!!! tak sa teraz pytam...........komu budes tym Dascoinom platit? :DDDDDDDDDDDDDDDD velmi ma to zaujima..........ste totalne vygumovane ovce! odpovedz mi na otazku komu budes tym Dascoinom cez tie terminaly platit a za ake produkty a sluzby???????? to si fakt tak sprosty? alebo to len hras? alebo si podvodnik a chces namotat dalsich ludi do tohto podvodu? vrat sa sem 30. 06. 2018 a potom pokecame :))))))))))))))

Dátum: 07.06.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:DasPay

Zriadia fake eshop ako to bolo pri onecoine.Tam sa platilo eurami + onecoinom.

Dátum: 05.05.2018

Vložil: dascoin

Titulok: zazemi

videli jste co za lidi za dascoinem stoji? proc by tam byl majitel patentu NFC technologie? proc by tam byl viceprezident Volva, proc by tam byla ropna magnatka, proc by tam byli miliardari z ruznych koutu sveta?

Dátum: 13.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:zazemi

A to ti bude ako platné,keď tento shitcoin skrachuje ?Dopadneš ako držitelia onecoinu.Najprv veľké ovácie zo zabijaka bitcoinu,kopec akcií na podporu shitcoinu a následný pád.Postavičky z tohto projektu zrazu zmiznú a tebe ostane bezcenná investícia.

Dátum: 07.06.2018

Vložil: totalnaGROTESKA

Titulok: Re:zazemi

videli jste co za lidi za dascoinem stoji?

......ludia, ktori nemaju s kryptomentami ziadne skusenosti :D :D :D :D ...a to hovori za vsetko.............Dascoin = marketing........a to je tak vsetko...........

Dátum: 03.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: pravda o DasCoin-e

DasCoin nie je podvod, obchoduje sa na burzach a investiciu do DasCoin-u odporucali aj v televizii.
www.ceskatelevize.cz/porady/10659215431-online/317281381881118/
Cely TV prispevok zacina od 19-tej minuty, investicny tip na DasCoin je pocas 22hej minuty.

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:pravda o DasCoin-e

...toto je krasna ukazka toho aky "inteligentni" ludia a "experti" na kryptomeny sa biju za podvod Dascoin..................kopirujes video z ceskej televizie (ako dokaz toho, ze Dascoin nie je podvod), ktore si ani len nevidel, pretoze keby si ho videl, tak vies, ze vo videu sa spomina kryptomena DustCoin, co je uplne ina kryptomena a nema s Dascoinom absolutne nic spolocne :D :D :D :D :D :D

........vy Dascoin Sektari nie ste schopni si preverit ani len tie najzakladnejsie informacie danej temy...........to je nieco neuveritelne a zaroven fascinujuce aky ste sprostucki.........podvodnici z Netleaders vam hadzu seno na svojich a spriaznenych weboch a vy to ako poslusne kravicky papate :)))))))))))))))))))))) ...toto je realita a sam si toho dokazom........z toho sa uz nevykrutis ani keby si pridal dalsich 100 komentarov :D :D :D

......."revolucna" kryptomena Dascoin sa zalistovala na tie najpofidernejsie a najmensie burzy ake na trhu existuju - ale kedze vy papate seno, este ste na to asi neprisli...teda nie neprisli, ani ste sa len nenamahali o tych burzach nieco zistit...........na kazdej z nich sa obchoduju nepouzitelne pseudomeny rovnake ako je Dascoin :D :D + niektore meny sa realne ani neobchoduju, su tam zalistovane ale objem transakcii za posledne dni ci tyzdne je 0 :D :D :D

...nech sa ti dari, s pozdravom tvoj DustCoin!!!!!!!!!!!!! DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin DustCoin :DDDDDDDDDDDDDDDDD

Dátum: 05.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:pravda o DasCoin-e

PS: v titulkoch na stránkach ČT je nesprávny prepis ako Dustcoin. Mysliacemu človeku je však z kontextu zrejmé, že sa hovorí o DasCoine. Analytik aj televízia potvrdili, že reč bola o DasCoine.
Úspech DascCoinu sa predpovedal a stále aj do budúcnosti predpovedá práve pre jeho unikátne vlastnosti čo sa týka bezpečnosti, rýchlosti, udržateľnosti, škálovateľnosti a jednoduchosti pre užívateľa. Odtiaľ pochádza aj náš slogan - DasCoin, cryptocurrency perfected (DasCoin je kryptomena urobená perfektnou). Ak sa vám DasCoin nepáči tak ho nekupujte, ale neživte v sebe zlosť preto, že sa mu darí - škodí to vášmu zdraviu. Prajem pekný deň

Dátum: 05.05.2018

Vložil: InCryptoWeTrust

Titulok: Re:Re:pravda o DasCoin-e

DasCoin je ponziho schema...taky ,,projekt,, nema cenu ani sledovat, nie to este tam davat peniaze.

Na trhu je vela naozaj dobrych kryptomien, ktore su rokmi overene, mozte si overit ich zdrojovy kod na githube, maju velku komunitu, obchoduje sa s nimi na burzach v miliardach dolarov denne, tak preco davat peniaze do nejakych pochybnych kvazi kryptomien typu dascoin, kde si musite kupit nejaky stupidny balicek :D takto kryptomeny nefunguju..

Dátum: 05.05.2018

Vložil: InCryptoWeTrust

Titulok: Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

A to uz ani neidem hovorit o tom, ze pri ,,projekte,, ako je napriklad dascoin, sa nikde nedozviete aky pouziva sifrovaci algoritmus, aky je current supply, aky pouziva konsenzus alebo aky je hashrate siete...

Ked tieto info nie su verejne dostupne, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou jedna o podvod

Ked chcete byt sucastou fenomenu kryptomien, tak si kupte niektore z mien v prvej 20ke podla coinmarketcap a na experimenty typu nova revolucna kryptomena so startovacimi balickami a odmenou pre kazdeho pritiahnuteho cloveka sa vyserte..preboha prosim :DD

Dátum: 13.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

Máte pravdu, že niektoré technické detaily nie sú dostupné, ja Vám vysvetlím, prečo to tak je:
Nejaká tuctová kryptomena, ktorá nie je ničím výnimočná si môže dovoliť zverejniť všetky detaily, ale DasCoin, ktorý vyvinul a používa unikátne technológie by zverejnením týchto technických detailov riskoval, že konkurencia tieto technológie preberie, DasCoin príde o svoju konkurenčnú výhodu a stratí na cene. Takže DasCoin je inovácia, žiadny podvod, a preto nezverejňuje všetko know-how zo svojej kuchyne.

No a k tomu ďalšiemu čo píšete:
Kedy bolo podľa Vás výhodnejšie nakúpiť bitcoin? Dnes, keď je to rokmi overená kryptomena? Alebo pred ôsmimi rokmi, keď bol bitcoin experiment typu nová revolučná mena s možnosťou ťažby, skoro všetci analytici tvrdili, že je to podvod a pri prvej transakcii stáli dve pizze viac ako 1000 bitcoinov?

Nikto netvrdí, že na DasCoine 100%-tne zarobíte, ale sú to práve rizikové investície vďaka ktorým môžete reálne zbohatnúť. Ak neviete podstúpiť riziko, tak neinvestujte a choďte pracovať, len tu preboha nepíšte o tom, aký je DasCoin podvod. Riziko nerovná sa podvod a DasCoin ani zo svojej podstaty podvod byť nemôže, pretože žiadne výnosy v tvrdej mene nesľubuje.
Ďakujem za prečítanie, ak to presvedčí čo i len jediného človeka, aby investoval do DasCoinu, tak to malo zmysel.

Dátum: 07.06.2018

Vložil: Zvedavec

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:pravda o DasCoin-e

Cela rozpravka o Dascoine sa vam rozsype ked pochopite, ze si za Dascoin nikdy nic nekupite - to je cely kamen urazu, vsade kam sa pozriem sa pise "dascoinom sa bude dat platit vsade kde su terminaly visa a mastercard" - ale to, ze bude nieco mozne, neznamena ze bude Dascoin niekto akceptovat ako platidlo - nebude! neexistuje na to logicke opodstatnenie - a tym padom to cele padne a ludia pridu o peniaze - nic viac by som za tym nehladal!

Dátum: 30.04.2018

Vložil: dascoin

Titulok: burzy

Dascoin je na peti verejne obchodovatelnych burzach... co ted? stale podvod?

Dátum: 03.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:burzy

vymenuj tie burzy a podaj k nim relevantne informacie - vek burzy, ake kryptomeny poskytuju na obchodovanie, kto za nou stoji a potom sa bavme dalej :))))))))))))))

Dátum: 03.05.2018

Vložil: dascoin

Titulok: Re:Re:burzy

jsou na www.dascoin.com, tam jsou tri zatim napsane, dalsi je excelo a ultra exchange

Dátum: 03.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:burzy

Priatelu, zbytocne krmis zatrpknuteho internetoveho trolla.
Za vsetko hovori jeho nick - zubata vagina. Kazdy normalny clovek ignoruje cokolvek co niekto s takym nickom napise.

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:burzy

.......najprv sa strapnis a urobis zo seba totalneho blbca a potom sa do mna obuvas kvoli nicku :))))))))))))))))))) samozrejme ze riesis nick ked nemas ziadne ine argumenty k tomu co pisem a k tomu co je v clanku....na nic ine sa nezmozes :D :D :D :D ..............pozdravuje ta DustCoin :DDDDDDDDDD

PS: dufam ze si nakupil dascoiny za cely svoj majetok a "stanes sa milionarom" pretoze ty si to zasluzis! ;-)

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:burzy

............a este k tomu mojmu nicku - je to cisto z recesie, pretoze na tomto portaly si dopisujem s ludmi presne ako si ty :)

Dátum: 04.05.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:burzy

...ja som chcel informacie od teba, nie zo stranky, ktora patri podvodnikom! :D :D :D ...pytal som sa to zamerne, aby som vedel ake informacie si dokazes zistit...............ak cerpas informacie iba zo stranok dascoin a netleaders...tam asi len velmi tazko najdes seriozne informacie..........

PS: o danych burzach viem uplne vsetko, su vrcholne neseriozne.........staci pouzit google a len stipku vlastneho usudku a logiky..............

Dátum: 08.12.2017

Vložil: Matej

Titulok: DiamondBond a Scudo

Ahoj, zaujímalo by ma čo si myslíte o tejto kryptomene. wdsprivatebank.com

Dátum: 14.12.2017

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:DiamondBond a Scudo

wdsprivatebank.com nie je kryptomena ale adresa webovej stranky, ktora ma patrit akoze nejakej banke (pravdepodobne fiktivna banka)...

...na webe sa spomina "Diamond Bond" - neviem co to ma byt, ale kryptomena to urcite nie je...ziadna taka kryptomena neexistuje! existuje jedine kryptomena Diamond, Bitcoin Diamond a International Diamond ...

...kryptomena Scudo taktiez neexistuje, existuje jedine CryptoEscudo...

Co by sme si teda mali o tom mysliet? :D ...najpravdepodobnejsou variantou je, ze sa jedna o nejaky dalsi krypto-podvod v zaciatkoch...kedze o tej "banke" sa zatial neda zistit takmer nic...

Dátum: 24.02.2018

Vložil: Sasha

Titulok: Noveondclub.com

Pokracovanie o scudo coine.Da sa tam zaregistrovat a nakupit scuda.Ma niekto blizsie info.Ake je to doveryhodne?

Dátum: 26.02.2018

Vložil: Jojo

Titulok: Re:Noveondclub.com

Ano.
Napisane na noveodclube je toho dost.

A doveryhodne informacie.

A sam par Scudocoinov mam a nakupil som prave cez noveondclub

PS : pacia sa mi nazory pana ktory ma prezivku ZubataVagina dost doveryhodny clovek evidentne ktory vsetko vie.

Dátum: 26.02.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Noveondclub.com

"PS : pacia sa mi nazory pana ktory ma prezivku ZubataVagina dost doveryhodny clovek evidentne ktory vsetko vie." - cim som si zasluzil tuto ironicku poznamku (ak to spravne chapem ako ironiu)? ...nikdy som o sebe netvrdil, netvrdim ani nebudem tvrdit, ze vsetko viem...clovek, ktory by vsetko vedel neexistuje...

1. v diskusiach nesirim svoje nazory ale fakty!
2. co to je ScudoCoin a v com je jeho vyhoda oproti dalsim stovkam realne existujucich a obchodovatelnych kryptomien?
3. aky vyvojarsky tim stoji za touto "kryptomenou"?
4. na zaklade coho pokladas informacie zo stranky noveondclub.com za doverihodne?
5. to vidim dobre vo videach WDS Private Bank spolocnost Crypto Digital????????????? ktorej konatelmi su Milan Bozik a Peter Maris???????? podvodnici ktory nakradli v podvode Kairos Technologies..............

...........................nemam slov.....................

Dátum: 16.04.2018

Vložil: V Killer

Titulok: Re:Re:Re:Noveondclub.com

Vazeny Ludia spoločnosť noveond a destiny atd je vsetko len jeden podvod ! Stoji za nimi Daniel Nogol , spolu s Andy Winsonom - ( propaguju
Daniel Nogol hladana osoba stoji sa neuspesnymi Projektami ako Ivugeo , kde obral ludi o vklad a odkaz bol ze ich napadli hackeri !

Osobne som investoval do tejto pyramidalnej hry , mam Hlavu smutku, neustale sluby a ziadne skutky !!!

Neodporucam nikomu tejto organizovanej skupine dat ani euro !

Scudocoin a diamond bond je scam !!!!

ak chcete Predaj vam diamondbondy -cena dohodou

Dátum: 04.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:Noveondclub.com

suhlas je to podvod mna tiez obrali...esteze mam dost v normalnych akciach...

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Štefan

Titulok: DasCoin

Zaujímalo by ma či s odstupom času si autor stále myslí, že DasCoin je pyramída ?

Dátum: 20.11.2017

Vložil: Ric

Titulok: Re:DasCoin

Táto otázka ma zaújma.

1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok