Ako si zarobiť na blogu, webe prostredníctvom kryptomincí

Ako si môžu blogeri privyrobiť na webe prostredníctvom kryptomeny. Kryptomena je dnes populárnou a horúcou témou. Už celé mesiace prebieha diskusia o jej výhodách aj nevýhodách. Ak ste sa už rozhodli a máte záujem zapojiť sa do sveta digitálnych mien, ďalšia otázka znie: odkiaľ získať peniaze na investíciu, prípadne ako si zarobiť nejaké kryptomince? V tomto článku nájdete 5 najznámejších a najvyužívanejších možnosti, ako získať, resp. ako si zarobiť na kryptomenách. Článok je vhodný predovšetkým pre majiteľov webovej stránky, blogu či magazínu.

 

Výber kryptomeny

V prvom rade by ste sa mali rozhodnúť, o akú kryptomenu máte záujem. Bitcoin je síce veľmi populárny, ale okrem tejto virtuálnej meny je v súčasnosti dostupných ešte niečo okolo 1600 rôznych mincí (a stále pribúdajú nové). Určite ste už počuli aj o Litecoine, Dogecoine, Ripple, Monero atď.

Mince sa odlišujú ako svojou hodnotou, tak aj technológiou, na ktorej sú postavené. Preto ak sa napríklad rozhodnete, že máte záujem o Etherium, možnosť číslo jedna v tomto článku nie je pre vás zaujímavá (webové ťaženie). Viac možností, ako zarábať na kryptomene, je v prípade, ak ide o Ripple alebo aj Monero.

 

Snahou dnešných centralizovaných inštitúcií je monitorovať finančné operácie a mať nad nimi prehľad. Niektorí vývojári majú ochotu a snahu spolupracovať a informácie o transakciách poskytujú vládnym inštitúciám. To napríklad odmietli ľudia zo spoločnosti Monero. Ak je pre vás anonymita prioritou, pri výbere kryptomince zvážte aj tento faktor.

 

Samozrejme, môžete mať príjem prostredníctvom jednej kryptomeny a tú potom na trhu zameniť za inú (klasický spôsob nákup/predaj).  Ale zvážte aj to, že niektoré mince sa navzájom nedajú obchodovať a musíte ich najprv zamieňať za Bitcoin či Ethereum a Bitcoin potom za tú vašu.  To vám môže spôsobiť stratu (poplatky pri transakciách).

 

Ako začať?

Peňaženkou. Ak ste si už vybrali kryptomincu, ktorá vás zaujala, na to, aby ste mohli prevod prijať, potrebujete „elektronického správcu minci“. Ja osobne používam ExodusMá jednoduché a intuitívne rozhranie a jednoduchý prehľad na domovskej stránke. Peňaženka vám vygeneruje „jedinečnú adresu“, pomocou ktorej môžete transakciu prijať (alebo odoslať), a tým vlastne spravovať svoje virtuálne financie.

osobná franšíza

 

Ako si zarobiť na blogu alebo webu vďaka kryptomenám?

1. Webové ťaženie kryptomien

Nedá sa tvrdiť, že ide vyslovene o nelegálny spôsob, ale dá sa povedať, že nie je veľmi morálny či fér voči návštevníkovi vášho blogu, webu, obzvlášť ak to netuší. Veľa stránok, na ktorých pozeráte film online, vás upozorní, že počas pozerania filmu využijú výkon vášho počítača. Denník N v sebe toľko slušnosti nemal a nejaké obdobie ťažili a využívali výpočetný výkon zariadení svojich návštevníkov.

 

Na internete je niekoľko online kalkulačiek, pomocou ktorých si môžete zistiť váš predpokladaný zisk z ťažby. Napríklad tu  nájdete výpočet  v prípade Bitcoinu, Ethereum, Litecoinu a iných.

 

Ako funguje webové ťaženie kryptomeny?

Jednoducho povedané, máte na svojom webe vložený script a ten pomáha ťažiť kryptomenu. Ako miner (baník, ten, kto ťaží kryptomenu) ste vyplatený v mene, ktorú ťažíte, teda podľa počtu operácií dostanete z každej z nich pomernú časť vyplatenú v danej virtuálnej mene. Výška provízie sa líši v závislosti od kryptomeny.

Nie je to ale spôsob, ktorým môžete ťažiť Bitcoin, ten si vyžaduje náročnejší hardvér, je postavený na inej technológii, a preto v prípade tejto mince webové ťaženie zatiaľ nie je možné.

Najznámejšia kryptominca, ktorá sa dá získať webovým ťažením, je Monero, ale existujú aj iné. Na oficiálnej stráne vývojárov si môžete pozrieť postup, ako script integrovať do vašej web stránky/blogu.

 

Je ale dosť možné, že týmto krokom vyprovokujete aj vášho poskytovateľa hostingových služieb, a ten podnikne voči vašej web stránke opatrenia. Nie preto, že by ste mu spôsobovali problém na hostingu, skôr pre etické zásady spoločnosti.

 

Taktiež musíte rátať s tým, že váš zisk úzko súvisí s tým, ako silne navštevovanú web stránku máte. A po určitom čase využívania tohto spôsobu prídete o časť svojich návštevníkov. Nebudú vedieť, čo sa deje, ale budú mať pocit, že web funguje „divne“ a reaguje pomaly, a prestanú sa na váš web vracať.

 

Podotýkam, že na tomto webe sa táto možnosť zárobku nevyužíva. U mňa prevládajú skôr nevýhody. Mal som potrebu vás s tým oboznámiť. :-)

 

2. Donate

Ak sa nechcete púšťať do ťažby kryptomeny, stále máte možnosť vložiť si na stránku klasické tlačidlo „donate“, resp. prispejte. Musíte ale na svojom webe uverejniť váš jedinečný kód (nájdete ho po registrácii v elektronickej peňaženke. Ako som už spomínal, ja používam peňaženku Exodus), aby prispievateľ vedel, kde a ako vám môže prispieť.

 

Donate tlačídko, návštevníci webu môžu prispieť blogerovi na kávu.

 

V takom prípade máte možnosť pracovať s rôznymi elektronickými menami. Môžete prijímať platbu, v akej minci len chcete.

 

Zatiaľ čo pri ťažbe ste trošku obmedzený výberom a musíte sa dobre rozhodnúť, ktorá internetová mena je podľa vašich informácií najzaujímavejšia a kde máte akú províziu, pri forme dobrovoľných príspevkov máte oveľa voľnejšiu ruku.

 

Tu by ste ale mali zohľadniť, aké sú poplatky za transakcie. Ak bude poplatok vysoký, návštevník nebude mať motiváciu prispieť. Preto najčastejšie uvidíte na web stránkach tlačidlo donate na Litecoin, kde je poplatok za prevod nízky, alebo tiež Neo, kde poplatky za prevod nie sú.

 

3. Predaj

Ak máte web stránku či blog, vždy je niečo, čo môžete predávať. Konzultácie, e-book, službu, produkt. Vyžiadať si platbu v kryptomene nie je nelegálne. Ak ide o Slovensko, daňové zákony sa aktuálne riešia.

Musíte však rátať s dynamickým pohybom kurzu kryptomien. Ak sa vám niečo v tejto chvíli oplatí predávať za 0,03 BIT, o hodinu už nemusí a web stránka by mala mať vložené funkcie schopné reagovať na tieto rýchle zmeny, inak budete prerábať.

 

4. Staňte sa členom

Ripple aj Monero ponúkajú formu spolupráce, kde ak budete písať a šíriť osvetu o ich virtuálnej mene a vaša propagácia bude efektívna, vyplatia vás. Na stránkach vývojárov si môžete nájsť podmienky spolupráce a ďalšie podrobné informácie.

 

5. Affiliate Coinbase

Najznámejší affiliate program, ktorý vám pomôže k zisku v súvislosti s kryptomenou, ponúka zmenáreň  Coinbase (odkaz). Ak máte web stránku, blog alebo inú online prezentáciu a prostredníctvom vášho odkazu sa na web stránke zaregistruje nový používateľ, získate vy aj nový používateľ bonus 10 dolárov.

V tomto prípade nemáte zisk v kryptomene, ale to, čo si pomocou affiliate programu zarobíte, môžete zameniť za kryptomeny a potom trebárs začať obchodovať.

 

Koľko je reálne zarobiť si?

Nemali by ste očakávať prehnane veľký zisk, avšak ak sa vám nejaké mince nazbierajú, môžete už obchodovať a byť tak úspešnejší a ziskovejší. Môže to byť pre vás cesta k slušnému, už nielen bočnému (pasívnému) príjmu.

 

Pár slov na záver

Donate nie je „márne riešenie“, aj keď je mnohokrát reálne získať maximálne tak 10 sponzorov za rok (závisí to od návštevnosti, čím je vyššia, tým viac potenciálnych sponzorov), je to aspoň niečo.

Ak sa rozhodnete predávať, môže byť zisk rýchlejší, ale rátajte s tým, že sa skôr či neskôr nevyhnete daniam. Aktuálne sa uvažuje o 17 % dani. 

Webové ťaženie nie je práve etické. Ale funguje to a môžete si zarobiť viac ako predajom produktov (ak máte dostatočne navštevovanú web stránku).

Ak chcete byť členom tímu Ripple či Monero, bude najlepšie, ak si podmienky dohodnete individuálne, ale tiež nejde o silne ziskovú záležitosť.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Aký je váš názor na webové ťaženie digitálnych mien? Je to podľa vás etické? Máte s tým nejaké skúsenosti? Ak áno, napíšte do diskusie.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Webové ťaženie kryptomincí

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok