Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami Onecoin, Dascoin a iné a serióznymi menami ako Bitcoin

Ilustračný obrázok pyramídovej hry. Vo svete kryp­to­mien nie sú pyra­mí­dové hry/Ponziho schémy novin­kou. Kryp­to­meny ako Bit­coin, Litecoin alebo Ethe­reum sú čoraz známejšie a nie je preto žiadnym prek­va­pe­ním, že aj na Slo­ven­sku sa začí­najú častejšie obja­vo­vať pochybné online pro­jekty a biz­nisy, ktoré tento súčasný fenomén nejako zneužívajú.

 

Jed­ným z prí­kla­dov takýchto internetových biznisov sú projekty Onecoin, Coinspace, Dascoin či Octapartners. Hlavne prvý menovaný má na Slovensku početné zastúpenie investorov. O pyramíde Coinspace, ktorá investorov láka na ľahký a bezprácny zárobok sľubovaním garantovaného 50 % výnosu, som napísal samostatný článok, preto ak vás zaujíma, čo si myslím o tejto „kryptomene“, prejdite na  Coinspace – seriózny biznis alebo podvod ?

 

V tomto článku sa dozviete predovšetkým to, aký je rozdiel medzi serióznymi elektronickými menami, ako je známy Litecoin, Bitcoin a iné, a pyramídovými kryptomenami typu Coinspace, Swisscoin, Capricoin, Octacoin či Onecoin a čo majú spomínané pyramídové systémy spoločné.

 

Čo je to Ponziho schéma/pyramídová hra

Považujem za dôležité predstaviť vám jednu podvodníkmi často využívanú formu „podnikania“, na ktorej bolo (je a aj bude) postavených mnoho pyramídových digitálnych mien (neplatí len pre kryptomeny, ale aj pre akúkoľvek inú oblasť), vrátane Onecoinu či Coinspace. Ide o tzv. Ponziho schému. Pojmom Ponziho schéma sa označujú tie podvodné investičné operácie, pri ktorých spoločnosť od investorov získa peniaze za účelom ich ,,rozmnoženia". Avšak namiesto ,,rozmnožovania" peňazí, pomocou ďalších veľmi výhodných investícií, táto spoločnosť získané peniaze nijako ,,nerozmnožuje". Len niektorí investori sú vyplatení, iní nie. Spravidla ide o tých investorov, ktorí investovali ako prví. To predstavuje základ Ponziho schémy/pyramídovej hry a s tým spojeného pojmu ,,pyramídová kryptomena". Viac informácií o pyramídových hrách, ako fungujú v praxi, si môžete prečítať v článku základné charakteristiky pyramídových hier. Ešte dodám, že ,,podnikanie" pomocou Ponziho schémy sa všade na svete považuje za trestný čin.

 

Čo sú to kryptomeny

Ešte predtým ako si napíšeme rozdiely medzi digitálnymi menami založenými na pyramídovom princípe a serióznymi virtuálnymi menami, definujme si najskôr, v skratke, čo je to kryptomena. Kryptomena je mena, ktorú niekto vytvorí, ktorú niekto ,,ťaží", a ten niekto na nej potom môže zarábať. Túto menu môže vyrobiť prakticky ktokoľvek. Aby ale mohla internetová mena reálne fungovať, je potrebné rozšíriť ju medzi ľudí, zároveň potom dodržiavať určité pravidlá, aby bola mena použiteľná. Hlavným pozitívom takejto virtuálnej meny je fakt, že ju nespravuje žiadna banka. To so sebou prináša aj určité riziká, predovšetkým v kolísaní kurzu. Dnes môžete za jeden Bitcoin (BTC) zaplatiť 600 € a zajtra ho predať s vysokým ziskom za 1 000 €, ale aj naopak. 

 

Viac o tejto téme si prečítajte v samostatnom článku akými spôsobmi získať alebo kúpiť kryptomeny.

 

Rozdiely medzi pyramídovými kryptomenami a nepyramídovými menami

Častým argumentom tvorcov a hlavne propagátorov pyramídových kryptomien, ako sú Onecoin, Dascoin, Capricoin, Octacoin atď, je veta „ale veď sa pozri na taký Bitcoin, nevidíš, ako sa mu darí? Nedávno mal jeden Bitcoin (BTC) hodnotu cez tisíc eur. A tam sa dostane aj naša virtuálna mena, pričom ty môžeš byť súčasťou tohto „podnikania“ a slušne na tom zarobiť. Jeden S-coin (to má byť elektronická mena projektu Coinspace) kúpiš za jedno euro a o pár mesiacov, keď sa hodnota vyšplhá na závratné sumy, ho predáš s ohromným ziskom.“ Tu je niekoľko dôvodov, prečo to tak nikdy nebude.

 

Zásadné rozdiely medzi Bitcoinom a pyramídovou kryptomenou Onecoin.

 

1. Čo určuje hodnotu kryptomien

Zatiaľ čo kurz Bitcoinu, Litecoinu a iných skutočných mien určuje trh na základe dopytu a ponuky (inak povedané, čím väčší je o Bitcoin záujem, tým je drahší a naopak), tak pri scam kryptomenách typu Onecoin, Capricoin či Swisscoin určuje ich hodnotu majiteľ, a to na základe počtu investorov, ktorí sa do pyramídovej hry/Ponziho schémy zaregistrujú.

 

Hodnota akejkoľvek kryptomeny nie je to, čo definuje nejaká osoba spravujúca tento druh meny (ako je to v prípade Onecoin, Capricoin a ďalších), ale to, čo určuje trh.

 

2. Univerzálne platidlo vs. bezcenný virtuálny šmejd

Zatiaľ čo kryptomeny ako Bitcoin a podobne majú reálnu hodnotu a dajú sa použiť ako univerzálne platidlo, tak pyramídové virtuálne meny sú úplne bezcenné. Vlastne hodnotu majú, ale len v rámci ich uzavretej pyramídy, mimo nej je ich hodnota nulová.

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 
osobná franšíza

Bitcoinom, ako celosvetovo uznávanou kryptomenou, môžete platiť v internetových obchodoch, môžete s ním obchodovať na burze alebo vymieňať za eurá, doláre či české koruny. Pri pyramídových kryptomenách nič z toho nie je možné. Svoje „vyťažené“ jednotky (v skutočnosti len čísla, ktoré nikdy nebudú mať reálnu hodnotu – myslím mimo ich pyramídy) môžete zameniť za skutočné peniaze len prostredníctvom ich internej burzy, čiže ďalším neznalým zúfalcom, ktorí sa zaregistrujú do ich systému a investujú. Od finančnej inštitúcie/výmennej burzy za tieto pseudokryptomeny nikdy neočakávajte skutočné peniaze.

 

3. Decentralizované vs. centralizované kryptomeny

Internetové meny ako Ethereum, Bitcoin a iné sú anonymné a najmä decentralizované. Nestoja za nimi žiadne banky a ich kurzy nie sú regulované. Pyramídové kryptomeny majú často centralizovanú zmenáreň (internú „burzu“, ktorú vlastní samotný majiteľ pyramídy). To znamená, že vydavateľ meny (firma, ktorá vytvorila pyramídu) si sám do svojich interných tabuliek vpisuje, akú má ich kryptomena hodnotu, a následne ju predáva (ale len v rámci ich systému - pyramídy) registrovaným ľuďom, ktorí o kryptomenách nič nevedia a ľahko sa dajú zmanipulovať a oklamať.  

 

4. Seriózne kryptomeny využívajú technológiu blockchain

Kryptomeny, ako napríklad najznámejší Bitcoin, fungujú na technológii Blockchain. Je to akási verejná databáza, zobrazujúca každú transakciu, ktorá sa uskutočnila v sieti Bitcoin (či inej digitálnej meny). Pomocou tejto databázy má každý užívateľ možnosť zistiť, aká čiastka Bitcoinov prináleží konkrétnej adrese. U digitálnych mien založených na pyramídovej, resp. Ponziho, schéme takúto databázu nenájdete.

 

5. Kryptomena nevznikne len tak, musí sa ,,ťažiť"

Dolovanie virtuálnej meny, ako napríklad Bitcoin, Dagecoin, Namecoin, prebieha pomocou veľmi zložitých výpočtov. Na tieto výpočty sú potrebné vysoko výkonné počítače a servery, ktoré by zvládali všetky operácie. Ako však takéto ťaženie prebieha v prípade Onecoin, Coinspace a ďalších pyramídových kryptomien, sa overiť nedá, pretože systém je, ako už bolo spomínané, centralizovaný a jediný, kto má ťažobné právo, je samotná firma.

 

Snáď nebudem považovaný za konšpiračného teoretika, ak si dovolím tvrdiť, že vo väčšine prípadov, ak nie vo všetkých, sa žiadna mena ani neťaží a celé je to len divadlo na zamaskovanie nelegálnej finančnej hry (pyramídovej hry/Ponziho schémy).

 

6. Veľa technických nedostatkov

Majitelia, ktorí vytvorili internetovú menu na pyramídovom princípe, a taktiež samotní investori, ktorí za účelom obohatenia sa lákajú do týchto podvodných biznisov, nie sú často schopní odpovedať ani na základné technické otázky týkajúce sa fungovania ich systému a meny (alebo odpovedajú úplné nezmysly, ako keby ani nevedeli, o čom vlastne kryptomeny sú), napr. aký program zabezpečuje výpočty atď.  

 

7. Pyramídové kryptomeny lákajú na jednoduchý a bezprácny zárobok, ktorý sa neštítia dokonca ani garantovať!

Elektronické meny typu Octacoin, Coinspace, Onecoin lákajú na veľmi rýchly zárobok bez práce a mnohé z nich dokonca garantujú zisky! Napr. taký Coinspace garantuje svojim investorom až 50 % výnos.

 

Bitcoin a ďalšie seriózne kryptomeny nepotrebujú žiadnych ,,náborárov”, nestojí za nimi nikto, kto by dostával províziu za nalákanie ďalších investorov. 

 

Garancia je niečo, čo normálnemu investorovi spustí v hlave alarm, keďže nikdy sa nedá predpokladať, ako presne sa trhy budú správať. A pri kryp­to­me­nách je táto neprav­de­po­dob­nosť ešte vyš­šia.

 

Stručné zhrnutie

Poďme si ešte raz zhrnúť, v čom je vlastne rozdiel medzi skutočnými digitálnymi menami a pseudokryptomenami.

 

Skutočná kryptomena (Bitcoin, Litecoin, Ethereum...).

Kvázi kryptomena (Capricoin, Onecoin, Coinspace, Swisscoin...).

  • je plne decentralizovaná, kompletný blockchain môže bežať aj u vás doma na vašom PC.

  • je plne pod kontrolou pyramídovej spoločnosti, to, čo nazývajú ,,blockchain”, je v skutočnosti len obyčajná MySQL tabuľka.

  • blockchain je druh Peer-to-Peer technológie, ak ho vypnete na vašom PC, nič sa nedeje, beží ďalej na ďalších desiatkach až stovkách tisícoch PC.

  • ich deklarovaný ,,blockchain” (alias MySQL tabuľka) beží na počítači niekde v serverovni a keď ho niekto vypne, natrvalo skončí celá ich pseudomena.

  • jej trhovú hodnotu tvoria a regulujú samotní držitelia virtuálnej meny prostredníctvom výmenných búrz (Kraken, Poloniex, Bittrex, Bitfinex, Yumbi, Bitstamp…), jej hodnota = dopyt/ponuka.

  • jej trhovú hodnotu si vymyslela spoločnosť, bez akéhokoľvek ekonomického podkladu (dopyt/ponuka neexistuje).

  • stojí za ňou development team alebo komunita, ktorá neskrýva svoju identitu.

  • neexistuje development team, vedenie buď skrýva svoju identitu, alebo do popredia tlačí nastrčené osoby – biele kone.

  • má svoj zdrojový kód, ktorý býva, pre dôveryhodnosť a kontrolu užívateľov open-source a v kompletnom znení, spravidla uložený na kódových repozitároch.

  • neexistuje akákoľvek zmienka o zdrojových kódoch danej elektronickej meny v akýchkoľvek kódových repozitároch.

 

  • za úspechom danej internetovej meny stojí jej technologický pokrok a využitie v praxi (blockchain ako technológia pre Smart Contracts – Ethereum, ako blogovacia platforma – Steemit a pod.)                                                         

  • za úspechom pseudokryptomeny nie je žiaden technologický pokrok – je to kamufláž pre ľudí, ktorí nevedia, ako fungujú skutočné digitálne meny. Propaguje sa len ako ,,biznis príležitosť”, kde základ úspechu firmy je založený len na štartovacích balíčkoch.

 

Zdroj tabuľky: https://peniaze.digital/kryptomeny/co-ma-spolocne-onecoin-a-coinspace-garanciu-ze-pridete-o-svoje-peniaze/.

 

Spoločné charakteristiky pyramídových kryptomien

Všetky tieto systémy majú spoločné nasledovné: musíte investovať vlastné peniaze a zakúpiť si nejaký štartovací balíček. Cena balíčkov začína od pár desiatok eur a končí tisícmi až desaťtisícmi eur (Coinspace ponúka vstupný balíček aj za 12 000 eur a projekt Octapartners dokonca za 100 000 eur!). Za investíciu dostanete mož­nosť pre­na­jať si od firmy „ťažobnú silu“, resp. časť výpočtového výkonu (v prípade Onecoinu si zakupujete „tokeny“), a s ňou aj možnosť zará­bať na ťažení kryp­to­mien bez potreby vlast­niť hard­vér. Tieto meny síce reálne neexistujú (a existovať pravdepodobne ani nebudú), no všetky tieto pyramídové spoločnosti sľubujú, že časom sa ich digitálna mena dostane do obehu, jej hodnota narastie do astronomických výšok a vy potom na jej predaji zbohatnete, tak ako to bolo  v prípade Bitcoinu , kde sa z niektorých ľudí skutočne stali milionári.

 

S tým sľubovaním a balamutením zašiel Onecoin dokonca tak ďaleko, že sám seba označil za najtransparentnejšiu kryptomenu na svete. Údajne sa práve tejto spoločnosti podarilo ,,odstrániť chyby" Bitcoinu, a tým ho technologicky predbehnúť.

 

Novinka: V Číne bolo zatknutých 119 propagátorov Onecoinu. Celkové straty všetkých investorov, ktorí naleteli tomuto pyramídovému podvodu, predstavuje podľa odhadov 2,4 miliardy amerických dolárov.

 

Stačí si teda zakúpiť štartovací balíček a potom už len sledovať, ako sa vaše ,,pseudokryptocoiny” dolujú zo zakúpených ,,tokenov”, cenovo rastú na nejakej centralizovanej ,,pseudoburze”, ktorá je, samozrejme, vo vlastníctve tých istých ľudí, ktorí vytvorili aj pyramídu.

 

Takýchto podvodných spoločnosti, ktoré sľubovali, že do niekoľkých mesiacov sa dostanú na burzu a potom všetci budú môcť predať svoje vydolované kryptomeny za niekoľkonásobne vyššiu hodnotu, bolo nespočetne veľa. Avšak všetko to boli len prázdne sľuby a klamstvá, vďaka ktorým okradli tisíce ľudí.

 

Mohlo by vás zaujímať:

7 znakov, ako rozoznať legálnu investičnú spoločnosť od pyramídových podvodov - v článku si môžete prečítať základné rozdiely medzi transparentnými investičnými spoločnosťami a finančnými podvodmi.

 

Pár slov na záver

Ako bolo písané v úvode tohto článku, kryptomeny sú meny, ktoré niekto vytvorí, ktoré niekto ,,ťaží", a ten niekto na nich zarába. Zarobiť na nich môžete aj vy, teda, ak nejde o Swisscoin, Dascoin, Onecoin, Capricoin, Coinspace a ďalšie pyramídové kryptomeny.  Akokoľvek vám tvorcovia podobných pochybných biznisov sľubujú ohromné výnosy, nikdy sa tak nestane. Vlastne teraz klamem, môžete na nich zarobiť (na pyramídovej hre zarobí možno 1-5 % ľudí, zvyšok sa na ich výplaty poskladá). Na každej pyramídovej schéme/Ponziho schéme sa dá zarobiť. Problémom je to, že peniaze, ktoré zarobíte, pochádzajú od iných nešťastníkov (investorov), ktorí boli do týchto podvodných biznisov nalákaní sľubovaním krajších zajtrajškov.  

 

Táto forma podnikania je postavená len na zarábaní zo vstupných balíčkov a následnom prerozdelení peňazí do pyramídy. To ostatné je, ako som už spomínal, len divadlo na zakrytie podvodu.

 

Ako som už spomínal, Bitcoin nie je jediná seriózna kryptomena, v súčasnosti ich existuje už vyše 1 500. V článku sú alternatívne mince prínosnejšie ako Bitcoin nájdete pár najznámejších aj s popisom. Spomínam tam Ethereum, Litecoin, Monero, Ripple a ďalšie.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Prišli ste už niekedy do kontaktu s pyramídovými kryptomenami? Ak áno, potešíte ma, ak do diskusie napíšete svoje vlastné skúsenosti.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu).Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pyramídové kryptomeny

Dátum: 16.04.2018

Vložil: V Killer

Titulok: Re:Re:Re:Noveondclub.com

Vazeny Ludia spoločnosť noveond a destiny atd je vsetko len jeden podvod ! Stoji za nimi Daniel Nogol , spolu s Andy Winsonom - ( propaguju
Daniel Nogol hladana osoba stoji sa neuspesnymi Projektami ako Ivugeo , kde obral ludi o vklad a odkaz bol ze ich napadli hackeri !

Osobne som investoval do tejto pyramidalnej hry , mam Hlavu smutku, neustale sluby a ziadne skutky !!!

Neodporucam nikomu tejto organizovanej skupine dat ani euro !

Scudocoin a diamond bond je scam !!!!

ak chcete Predaj vam diamondbondy -cena dohodou

Dátum: 04.05.2018

Vložil: Michal

Titulok: Re:Re:Re:Re:Noveondclub.com

suhlas je to podvod mna tiez obrali...esteze mam dost v normalnych akciach...

Dátum: 14.11.2017

Vložil: Štefan

Titulok: DasCoin

Zaujímalo by ma či s odstupom času si autor stále myslí, že DasCoin je pyramída ?

Dátum: 20.11.2017

Vložil: Ric

Titulok: Re:DasCoin

Táto otázka ma zaújma.

Dátum: 22.11.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:DasCoin

Áno, je to pyramída.

Dátum: 22.11.2017

Vložil: otokar

Titulok: Re:Re:DasCoin

Prosím nepýtajte sa tohto amatera (admina), je to ubožiak, ktorý sa snaží o návštevnosť svojich taranín.

Dátum: 30.11.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:DasCoin

Zvláštne je, že všetky projekty o ktorých som napísal "táraniny" dávno skončily a krásne okradli svojich "partnerov/investorov".

Dascoin bude ďalší. Povieme si o rok.

Dátum: 15.02.2018

Vložil: IX..

Titulok: Re:Re:Re:DasCoin

Kolik jsi do toho zainvestoval Otokare.. Kolik lidí jsi do toho průseru přivedl..?? Tyhle scam "leaders" bych stavěl rovnou ke zdi.. Prasat přiživující se na jiných lidech..

Dátum: 02.03.2018

Vložil: Ponzi kritik

Titulok: Re:Re:Re:Re:DasCoin

Súhlasím, sú to príživníci.

Dátum: 26.02.2018

Vložil: anon

Titulok: Re:Re:Re:DasCoin

Otokar? ... to znie ako Otokar Kasinets. Ak nahodou neviet, tak to bol jeden z hlavnych propagator a lidrov Kairosu.
Dascoin je urcite podvod a ak sa na nom podiela Kasinets tak nie je o com.

Dátum: 30.10.2017

Vložil: Marian

Titulok: Scudo Coin, DiamondBond

Dobrý deň, prednedávnom som bol na prezentácii kryptomeny Scudo Coin a s ňou spojenej DiamondBond. Vraj sú kryté zlatom a diamantmi + poistené bristkou poisťovňou Lloyd's. Vznikla k nim elektronická banka WDS Private Bank. Máte o týchto menách nejaké informácie? Sú legitímne, alebo sa jedná o podvod? Ďakujem.

Dátum: 01.11.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Scudo Coin, DiamondBond

Dobrý deň,

počujem o tom prvý krát. Dá sa s kryptomenou reálne obchodovať? Alebo to je kryptomena, ktorú si niekto vytvoril vo svojom počítači?

Dátum: 02.11.2017

Vložil: Marian

Titulok: Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

Tvorcovia tvrdia, ze uz sa s nou obchoduje necely rok, no pravdu povediac som zatial nezistil kde, ani som o tychto menach nenasiel zmienku na www.coinmarketcap.com .

Dátum: 11.11.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

Tiež som o spomínaných kryptomenách nič nenašiel. Nevypadá to seriózne.

Dátum: 14.12.2017

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

...tak ako pises Marian...

Scudo Coin a DiamondBond nie su kryptomeny...su to vymysly s nulovou hodnotou...je priam neskutocne ako s narastom BTC rastu aj krypto-podvody..........siri sa to ako mor!!!!!!!!

..............a hlavny argument vsetkych krypto-podvodnikov? "aj o Bitcoine hovorili ze je to podvod.........." :D :D :D

Dátum: 26.02.2018

Vložil: Informacie

Titulok: Re:Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

Ano obchoduje sa.

PS: kto hlada najde a musi sa pytat spravnych ludi na spravnych miestach.

Dátum: 26.02.2018

Vložil: Informacie

Titulok: Re:Re:Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

Informacie od zubatej Vaginy nebudu postacovat.

Kedze kryptomeny ziadne nema a len sa nudí alebo popripade na kryptomenach prerobil.

Tak ci onak drzim palce

Dátum: 26.02.2018

Vložil: zubataVAGINA

Titulok: Re:Re:Re:Re:Scudo Coin, DiamondBond

"Ano obchoduje sa. PS: kto hlada najde a musi sa pytat spravnych ludi na spravnych miestach. "

...takze ano, obchoduje sa, ale nie si schopny napisat ani len to ze, kde...musime sa ist teraz pytat spravnych ludi :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

...toto je tvoja odpoved? toto je tvoja obhajoba bezcenneho nic zvaneho ScudoCoin??? ................k tebe napisem asi len tolko.............dal si sem dva komentare a jedine na co si sa zmohol je bezdovodna dehonostacia osoby (mna) o ktorej ty nevies absolutne nic! ...klasicke spravanie sa obhajcu podvodov - ziadne argumenty, ziadne dokazy............iba neustale zosmiesnovanie a uhybne manevre od podstaty temy.....

.......necitis sa trapne? co je to ScudoCoin? co to je?????????? vies mi na to odpovedat? v com je ScudoCoin lepsi ako dalsie stovky realne existujucich obchodovatelnych kryptomien????? tu mas zoznam - https://coinmarketcap.com/ .........................zmozes sa aspon na jednu normalnu odpoved? vies podat jeden jediny dokaz toho, ze ScudoCoin je realna kryptomena prinosna pre spolocnost??????? .......vies ty vobec pridat komentar k teme??? ci vies iba bezducho blabotat a kopirovat???

............teraz je na tebe co urobis.........ci sa tu budeme na tebe vsetci zas iba smiat, alebo nam padne sanka a ty nam dokazes aky je ScudoCoin revolucny..............

Dátum: 25.10.2017

Vložil: Doe

Titulok: Seriozne kryptomeny sa nemusia len tazit

Zdravim...musim namietat voci vasej poznamke "Snáď nebudem považovaný za konšpiračného teoretika, ak si dovolím tvrdiť, že vo väčšine prípadov, ak nie vo všetkých, sa žiadna mena ani neťaží a celé je to len divadlo na zamaskovanie nelegálnej finančnej hry (pyramídovej hry/Ponziho schémy)."

Nie vsetky kryptomeny sa musia tazit. To je nezmysel. Napriklad Ripple (tretia najvacsia kryptomena podla trhovej kapitalizacie) sa neda tazit a napriek tomu je povazovana za jednu z najperspektivnejsich kryptomien. Stellar Lumen podobne a mnoho mnoho dalsich, za ktorymi sa realne skryva skvely projekt, nie scam.

Dátum: 26.10.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Seriozne kryptomeny sa nemusia len tazit

Dobrý deň.

ďakujem za informáciu. Ak sa smiem spýtať, akým spôsobom vzniká spomínaná kryptomena?

Dátum: 15.11.2017

Vložil: Richard

Titulok: Re:Re:Seriozne kryptomeny sa nemusia len tazit

Pozrite si stranky Ripple a Stellar Lumens ako funguju.. Stellar vyzera byt najperpektivnejsia mena a asi aj bude velmi vyrazne rast. IBM potvrdilo , ze ju budu pouzivat na medzinarodne platby

Dátum: 26.02.2018

Vložil: anon

Titulok: Re:Re:Seriozne kryptomeny sa nemusia len tazit

nie je podstatne ako vznika ale ci je verejne uznana. uznanie sa zatial deje formou burzy.
Ripple (XRP) sa obchoduje na mnohych burzach (ja osobne ho mam cez Bittrex) a je povazovane za velmi perspektivnu menu.
Dolezite je ale povedat, ze zatial co BTC alebo LTC su meny, teda platidla, XRP alebo ETH su technologie, pomocou ktorych sa ulahcuju urcite procesy. A prave techlologie u povazovane za perspektivnejsie, nez platidla.

Dátum: 22.10.2017

Vložil: laco

Titulok: dascoin

mate niekto nieco blizsie o dascoine?

Dátum: 25.10.2017

Vložil: jan

Titulok: Re:dascoin

Ja som bol pred par dnami na ich prezentacii, ale sa mi to zda ako podobna pyramidovka. Takze by som bol opatrny v investovani, aj ked mali rozne argumenty aj s podporou Visa a pod.

Dátum: 20.11.2017

Vložil: Ric

Titulok: Re:dascoin

Zistil si niečo?

Dátum: 20.11.2017

Vložil: Ric

Titulok: Re:dascoin

Ahoj, svet sa digitalizuje a treba sa zamysleť, aj banky už nepoužívajú a ani nemajú v trezoroch hotovosť takú že by dokázali vyplatiť všetky účty v jeden deň sú tam čísla na účtoch ! V Dánsku používa cca 4% hotovosť, niečo prichádza je to náhrada hotovosti ? Je to DasCoin ?

Dátum: 26.09.2017

Vložil: Alena

Titulok: Makro

Dobrý deň, fajný článok - a čo to Makro? Tiež som mala stretnutie, najnižší balíček stojí 250€ a následne môžem sledovať na dražbe situáciu a predávať za výhodnejšie ceny. Vraj. Na prednáške som ešte nebola. Vie mi to niekto vysvetliť či to je tiež ďalší podvod alebo to má nejaký význam?

Dátum: 05.09.2017

Vložil: Michalko

Titulok: Dascoin a Wexcoin

Teraz idú do popredia na Slovensku a v Česku tieto dve vraj kryptomeny. Zaujímalo by ma, či sú Dascoin a Wexcoin skutočné kryptomeny, alebo platí to, čo je popísané v tomto článku? Priklánam sa skôr k tomu, že ide o podvod, ale rád by som bol, ak by ste mi napísal niekto vaše skúsenosti.Vďaka

Dátum: 22.10.2017

Vložil: laco

Titulok: Re:Dascoin a Wexcoin

jak to vyzera s tym dascoinom?

Dátum: 25.07.2017

Vložil: Pavol

Titulok: kryptomena Makro

Dobrý deň,
bol som si pozrieť prednášku o kryptomene Makro. Podľa mňa je to len ďalší podvod - pyramídová hra určená na chytanie naivných chamtivcov. Tu sú dôvody prečo: vždy keď vydávate svoje peniaze a nedostanete za ne žiadny užitočný produkt alebo službu, tak sa jedná o podvod. Samotné Makro nemá žiadnu hodnotu. Za nákup dostanete iba potvrdenku, že vlastníte nejaké komodity v Ázii, nad ktorými nemáte žiadnu kontrolu. Propagátori Makra nemajú žiadne investičné vzdelanie, žiadny vzdelávací systém pre potenciálnych investorov, nemajú žiadnu technickú podporu od dodávateľov, žiadny podporný tím. To je varovný signál "pozor, ide o podvod!"
Prednášajúci prirovnával obchodný model Makra k istej renomovanej spoločnosti priameho predaja, ktorá s kryptomenami nemá nič spoločné. Ďalší varovný signál! Obchodný model je postavený na dvoch vetvách, ktoré človek hore ťahá do hĺbky získavaním ďalších ľudí, ktorým predáva sladké reči o veľkých ziskoch. Ďalší varovný signál, že ide o podvod!
Propagátori Makra sa oháňajú argumentami, že bankový systém čoskoro skrachuje, a že ľudia prídu o peniaze na účtoch. Toto je celkom odvážne tvrdenie od ľudí, ktorí sa nekvalifikujú ako investori. :-)
Kto sa rozhodne vložiť peniaze do Makra alebo inej pochybnej kryptomeny, robí tak na vlastné riziko. Je to v podstate ešte rizikovejšie než akciové trhy. Tam aspoň môžu v prípade turbulencií zakročiť centrálne banky a vlády, ale proti pohrome v kryptomenách vás nezahráni nikto!

Dátum: 24.07.2017

Vložil: lukas65

Titulok: Makromena - podozrenie na podvod

Zdravim, mal som tu cest vypocut si prednasku o kryptomene macro a nezda sa mi to. Vidte tento clanok. https://www.seospark.co.uk/macrocoin-review-good-opportunity-or-big-scam/

Naviac, sucastou timu bol IT chalan menom šimon tran, ktory propagoval na youtube video o Onecoine, ktory bol odhaleny ako podvod a ludia v Rumunsku uz za to sedia v base.

Budte opatrni.

Dátum: 16.07.2017

Vložil: Juraj

Titulok: macro

Aj mna by zaujimalo krypto Macro./

Dátum: 20.06.2017

Vložil: Eva

Titulok: DasCoin

Dobrý deň, veľmi poučný článok. Dosť sa teraz propaguje kryptomena DasCoin. Ak máte nejaké informácie o tejto novej kryptomene, prosím o Váš názor. Ďakujem.

Dátum: 30.06.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:DasCoin

Dobrý deň,

zatiaľ som o tom nepočul. Viete mi poslať na e-mail nejaké materiály na študovanie?

Dátum: 02.03.2018

Vložil: Ponzi kritik

Titulok: Re:Re:DasCoin

V apríli sľubujú, že pôjdu na burzu. Očakávajú 3 € cenu za 1 coin. Nechajme sa prekvapiť. :)

Dátum: 25.04.2017

Vložil: Ján

Titulok: Makro

Dobrý deň, pekný článok o kryptomenách. Aký máte názor na krypto menu Makro? Ďakujem za odpoveď

<< 1 | 2

Pridať nový príspevok