Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

08.12.2017 15:18

Na obrázku je Hyperloop, ktorý umožňuje prepraviť ľudí bezpečnejšie a šetrnejšie k prírode. Dopravný systém, vďaka ktorému bude umožnená preprava ľudí a tovaru po koľajniciach, ktoré budú umiestnené nad našimi hlavami. Bezpečie, šetrnosť k prírode, minimálne náklady na prevádzku takejto trate, presne to si dnes sľubuje od projektu Skyway jeho autor. Ten sľubuje pre investorov dlhodobý pasívny príjem, na ktorom budú zarábať aj ďalšie generácie. Je to ale skutočne tak? Rysuje sa nám tu revolučný biznis, alebo ide opäť len o ďalší podvod na ľudí?

 

Čo je to SkyWay a kto za tým stojí

SkyWay má byť nadúrovňový dopravný systém, ktorý bude na pohyb využívať patentovanú strunovú technológiu. Má ísť o revolúciu, ktorá zmení celkový systém dopravy. Dopravnými prostriedkami SkyWay majú byť samostatné kapsule alebo celé súpravy kapsúl zavesených na koľajniciach, ktoré budú visieť vo vzduchu. Vývojári si od nich sľubujú vysokú rýchlosť a bezpečnosť, nízke náklady na prevádzku a šetrnosť k životnému prostrediu.

 

Železničný inžinier a ruský vedec Anatoly Junitský so svojim prototypom. Nápad na SkyWay vznikol v Bielorusku už pred mnohými rokmi a za projektom má stáť ruský vedec Anatoly Yunitskiy (Junitský), ktorý na ňom pracoval údajne až 39 rokov! Anatoly Yunitskiy je zároveň prezidentom spoločnosti SkyWay Group of Companies.

Anatoly Yunitskiy je pôvodným vzdelaním železničný inžinier, podľa oficiálneho zápisu autor viac ako stovky rôznych patentov a osemnástich kníh, rovnako ako ďalších 200 vedeckých štúdií a publikácií. S jeho osobou sa spája celý rad rôznych ocenení, a to platí celosvetovo - nie je teda oceňovaný len v Bielorusku či v ďalších bývalých zväzových republikách ZSSR.

 

Ako to má fungovať - možnosti, ako zarobiť na SkyWay

Podstata investičného projektu SkyWay spočíva v nakupovaní akcií Euroasian Rail SkyWay Systems, American Rail SkyWay Systems, African Rail SkyWay Systems a tiež Australian & Oceanic Rail SkyWay Systems prostredníctvom investičného fondu SkyWay Capital a ďalších podobných spoločností (tie sú partnermi spoločnosti SkyWay Group of Companies). Riaditeľom investičnej spoločnosti SkyWay Capital je Jevgenij Kudriašov. 

Hodnota spomínaných akcií by po uvedení na burzu mala podľa vyjadrení majiteľov tohto online „biznisu“ výrazne vzrásť, a to odhadom do 2 až 5 rokov. Hovorí sa, že rozdiel môže byť až v horizonte niekoľko tisíc percent, akcie zakúpené vo vhodnom čase údajne môžu zvýšiť svoju hodnotu dokonca až päťstokrát.

 

Peniaze, ktoré spoločnosť SkyWay získa od svojich partnerov/investorov, má použiť na dokončenie projektu – výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku. Ten je potrebné vybudovať, aby spoločnosť získala certifikáciu a mohla tak začať s výstavbou projektu. Spomínaný EkoTechnoPark má slúžiť aj na testovanie budúcich technológií.

 

Zarobiť peniaze je možné nielen investovaním, resp. nakupovaním akcií spoločností, ale aj tým, že tento internetový „biznis“ úspešne odporučíte ďalším ľuďom. Ide o viacúrovňový provízny systém, vďaka ktorému vám spoločnosť vyplatí až 20 % z investícií členov, ktorých do systému privediete.

 

Investovať, či neinvestovať?

Projekt vyzerá zaujímavo a niečo podobné by v budúcnosti určite mohlo fungovať (som v tejto oblasti laik, takže sa môžem mýliť). Majiteľ spoločnosti Anatoly Yunitskiy je skutočná osoba, čo pri väčšine internetových biznisov nebýva samozrejmosťou. Naša planéta určite potrebuje podobný druh dopravy. Je tiež pravda, že SkyWay sa prezentuje na rôznych svetových výstavách a veľtrhoch. Problém však vidím v investičnej príležitosti, konkrétne v partnerskej spoločnosti SkyWay Capital. Tu je pár dôvodov, prečo vo mne SkyWay Capital vzbudzuje nedôveru a prečo do tohto projektu rozhodne neodporúčam investovať.

 

1.) Na začiatku bola vízia - a tá tu stále ešte je, budúcnosť potenciálne neistá

Skyway v súčasnej dobe nefiguruje na žiadnej verejnej burze, teda jednoducho platí, že kupujete len fiktívne (ak chcete - virtuálne) akcie. Presnejšie povedané, dostanete zdrap papiera s názvom certifikát, v ktorom firma potvrdzuje, že vám rezervuje nejaké akcie (také „akcie“ vám môžem vyrobiť aj ja).

 

Podľa oficiálnych videí, ktoré SkyWay prezentuje, ak investujete 4 000 dolárov (za túto investovanú sumu dostanete milión „akcií“), zarobíte milión USD, pretože keď spoločnosť vstúpi na burzu, jednu akciu budete môcť predať za 1 USD (milión akcií = milión USD).

 

Ak SkyWay niekedy vstúpi na burzu, o čom ja pochybujem, hodnota jednej akcie určite nebude 1 USD. Cenu na burze určuje dopyt a ponuka. Pokojne sa môže stať, že ak vstúpia na burzu a ľudia budú chcieť svoje akcie predať a zarobiť, nikto o ne nebude mať záujem. V tom momente sa ukáže ich skutočná hodnota.

 

 

 

Čo je však zaujímavé a čo ľudí zrejme láka, je, že SkyWay garantuje odkúpenie vašich certifikátov za 1 USD. Takže ak vstúpia na burzu a ukáže sa, že skutočná hodnota ich akcií je veľká nula, SkyWay sľubuje, že ich od vás odkúpi.
To sú krásne sľuby, no nereálne. Jednak na burzu nikdy nevstúpia, a aj keby, určite svoje sľuby nesplnia, v opačnom prípade by skrachovali. Stačí jednoduchá matematika. Registruje sa 100 000 ľudí a každý z nich investuje 4 000 USD. SkyWay zarobí 400 miliónov USD. 50 % z tejto sumy sa rozdelí do pyramídy, medzi partnerov (aby mali motiváciu lákať do tohto projektu ďalších ľudí), nejaké peniaze SkyWay určite minie na výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku atď. Ak však spoločnosť vstúpi na burzu, bude musieť odkúpiť od 100 000 ľudí presne 100 miliárd akcií. A keďže garantujú odkúpenie jednej akcie za 1 USD, tak si to spočítajte. Odkiaľ SkyWay získa 100 miliárd USD? To sa možno dozvieme nižšie, v bode 2.

 

Mimochodom, ešte v roku 2016 sa písalo, že SkyWay vstúpi na burzu v roku 2017. Je pomaly koniec roka, a zatiaľ sa nič nedeje. Údajne to odložili na rok 2018. Rovnaká pesnička, ako u X podobných spoločností, ktoré predávali bezcenné papieriky sľubujúc, že keď vstúpia na burzu, odkúpia ich od vás za oveľa vyššiu sumu.

 

Pôsobia na vás všetky tie vyhlásenia od SkyWay dôveryhodne, alebo si myslíte, rovnako ako ja, že ide len o navijak na ľudí, ktorí sa ľahko nachytajú na vidinu obrovských ziskov?

 

2.) Kde sa berie zisk už teraz, keď sa nič nepostavilo? Z čoho vyplácajú peniaze?

SkyWay tvrdí, že podpísal kontrakty za miliardy dolárov (z týchto peňazí majú vyplácať svojich partnerov) s niekoľkými vládami po celom svete (napr. podpísané zmluvy s austrálskou a indickou vládou v hodnote 922 mil. USD). Je však zaujímavé, že žiadna vláda o tomto tvrdení nič nevie. 

Ani samotná spoločnosť, ani ľudia, ktorí do tohto biznisu investovali, doteraz nepredložili žiadne dôkazy o vyššie uvedenom tvrdení. Žiadny územný plán, stavebné povolenie, vládne dokumenty, proste čokoľvek, čo by potvrdzovalo, že SkyWay má podpísané zmluvy za miliardy dolárov. Čokoľvek, čo by dokazovalo skutočné príjmy SkyWay, poprípade aspoň záujem o ich revolučný dopravný systém. Prečo spoločnosť nepredloží nejaké podpísané zmluvy aspoň svojim partnerom/investorom? Zavreli by ústa všetkým pochybovačom a taktiež aj čoraz nervóznejším spoločníkom. Bol by to jasný dôkaz serióznosti tohto „revolučného projektu“.

 

Skyway dopravný system budúcnosti - avšak, zatiaľ len vo forme množstva prezentačných videí a simulácií.

 

Jediným ľahko viditeľným zdrojom príjmov spoločnosti sú peniaze od investorov, ktorí si za ne kupujú bezcenné certifikáty. A je viac než pravdepodobné, že práve tieto peniaze firma používa aj na vyplácanie odmien (môžem sa mýliť). Ak je to pravda, tak nejde o nič viac, než prerozdeľovanie peňazí prostredníctvom pyramídovej hry/Ponziho schémy.

 

Pri každom systéme vždy sledujte, odkiaľ berú peniaze na výplaty. Ak sú z vkladov, registračných poplatkov, investícií nových členov, ide o pyramídovú hru/Ponziho schému.

 

3.)  Nemajú povolenie na poskytovanie investičných služieb

Ak má ísť o kupovanie akcií spoločnosti, je to investovanie. Aby mohla spoločnosť podnikať v tejto oblasti, potrebuje mať na to licenciu od Slovenskej národnej banky. Čo myslíte, má SkyWay povolenie na poskytovanie investičných služieb?

 

Na webe Českej národnej banky sa dokonca objavuje oznámenie, že investície do cenných papierov Euroasian Rail SkyWay Systems Holding nie sú v súlade so zákonmi. Viac informácií:

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

 

Podobná správa prišla aj z Estónska, Talianska, Belgicka a Lotyšska. Dá sa teda predpokladať, že spoločnosť SkyWay nemá na predaj akcií licenciu od žiadnej krajiny EU.

 

4.) Nie príliš čistá minulosť zakladateľa SkyWay

Pán Yunitskiy je usvedčený z predchádzajúcich finančných podvodov menšieho rozsahu. Na diskusiách som našiel niekoľko odkazov, v ktorých tohto pána usvedčujú z klamstiev a podvodov. 

 

5.) Môže vôbec dopravný systém, ktorý ponúka SkyWay, fungovať?

Nie som odborník, aby som hodnotil technickú stránku tohto projektu. To prenechám niekomu inému. Ono je to asi aj tak jedno, pretože SkyWay je podľa mňa finančný projekt, v ktorom technická stránka plní úlohu návnady. Niečo v zmysle:  aha, pozrite sa, máme revolučný produkt (dopravný systém), do ktorého keď investujete, do 2-5 rokov z vás budú milionári.

 

V každom prípade, v rôznych internetových diskusiách sa viacerí znalí ľudia zhodujú na tom, že technológia koľajníc SkyWay nie je realistická a návrhy realizácie nie sú úplne domyslené.

 

V nižšie uvedenom článku si môžete prečítať, v čom bol hlavný nedostatok strunových technológií pána Junitského už v roku 2002 -  https://www.membrana.ru/particle/2486

V článku sa píše o tom, že správy prezentujúce STU možno rozdeliť na tie o testovacej prevádzke, na tie o účasti na výstavách a na tie o prednáškach a návštevách významných hostí. Teda už pred 15 rokmi pán Junitský postavil testovací polygón, prijímal delegácie z celého sveta, prezentoval sa pred Putinom, Žirinovskim a jazdil po výstavách. Aká teda bola hlavná výhrada v roku 2002? Že nepostavil ani jeden kilometer trate. A aký je dnešný stav? Polygón, výstavy, politici a 0 km tratí.

 

Mohlo by vás zaujímať:

7 spôsobov, ako rozoznať serióznu investíciu od finančného podvodu - v článku si môžete prečítať základné rozdiely medzi serióznymi investíciami a pyramídovými podvodmi.

 

Pár slov na záver

Musím uznať, že SkyWay je po technickej stránke tak detailne premyslený, aspoň pre laikov, že vzbudzuje dôveru. Pán Yunitskiy existuje, čo u podobných projektov nebýva zvykom. Určite má za sebou nejaké patenty a vynálezy, ale jeho problém spočíva v tom, že 30 rokov ťahá z investorov peniaze, ale nikto tú jeho revolučnú technológiu nechce kúpiť. Teda aspoň doposiaľ neboli predložené žiadne dôkazy o opaku.

 

Podľa môjho názoru ide len o ďalší sofistikovaný podvod (žiaľ, zatiaľ to tak vypadá), ktorý stojí a padá na vstupných investíciách partnerov a ich následnom prerozdeľovaní do pyramídy. Vyššie uvedené fakty tomu nasvedčujú. Celý projekt je len o balamutení a sľubovaní krajších zajtrajškov. Investujte do spoločnosti, zakúpte si „akcie“ a jedného dňa, ak vstúpia na burzu, na tom možno zarobíte.

 

Musím ale uznať, že zo všetkých sofistikovaných projektov ako sú Kairos, OneCoin, Recyclix, Banners Broker, Zeekrewards, Dexcar atď., je SkyWay podľa mňa ten najsofistikovanejší

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Ak už máte so Skyway nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. 

 

Zdroj: čiastočne čerpané z facebookovej skupiny Rozborka MLM projektu

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si tieto tri články:

Základná charakteristika Ponziho schémy – v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky vyššie spomínané internetové podvody. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Čo sú to pyramídové hry a ako fungujú článok o pyramídových hrách + praktické príklady.

 

Pár rád, ako sa nedať nachytať internetovým šmejdom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich postrehov a rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na nejaký podvod.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

Dátum: 03.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Novoroční poselství od SW a Junitského

Trochu delší věc ke sledování. Zdravice Junitského k Novému roku 2021 pro jeho fanoušky. ;-)

Vzhledem k tomu, kolik originálních myšlenek a konkrétních informací se ve videu objeví... prvních 10 minut lze s klidem přeskočit. Junitský na začátku hovoří hlavně o stovce nejlepších vynálezů a produktů podle magazínu Time - pokud čekáte, že je mezi nimi něco z dílny SW, tak to se mýlíte.

Zajímavý moment je tady:
https://youtu.be/ixdUPcmBqS0?t=1172

Zřejmě příprava na hezký twist (zvrat) strategie.

Prý že vzhledem k pandemii přestanou (ve veřejné dopravě) dávat smysl dopravní prostředky pro větší počet pasažérů, přednost dostanou menší rodinná vozítka pro 4 - 6 lidí. A to je přesně to, co SW nabízí. ;-D
No... odvážný odhad!

Nicméně ve světle takových prohlášení to vypadá, že se ani letos nedočkáme Unibusu pro 80 pasažérů jedoucích rychlostí 150 km/h. Na dalších 2,5 km pokusné trati v Sarjah uvidíme nejspíš známé malé unicary. A ta rychlost taky nesedí. ;-)
Pro menší vehikly se zmenší i velkost nástupních stanic - a to je skvělá zpráva! Všechno půjde snáz a rychleji!

Junitský už vidí, jak za ním do kanceláře přicházejí zákazníci a poptávají jeho řešení. No nic. Čekal jsem, že nějací zákazníci za ním už kdysi v minulosti přišli a dali mu ty adresné projekty, o kterých se dříve SW zmiňovalo... a že ty projekty a zákazníky představí. Mýlil jsem se.

Dále předvídá, že dříve než Mars bude kolonizována Antarktida (pomocí jeho strunových drah) a k materiální produkci se bude využívat blízký vesmír (se zásobování a dopravou jeho rourami visícími jakýmsi kouzlem ve volném prostoru).

Krásné velké plány a ekologické vize... ovšem během 26 minut nepadlo ani slovo o konkrétních projektech, jejich parametrech a termínech splnění.

Dátum: 28.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: SkyWay v Austrálii

V předchozím příspěvku jsem zmínil Roda Hooka z Austrálie...

Musím uznat, že tento pán má nějaké expertní zkušenosti v oblasti dopravy. A měl po nějakou dobu spolupráci se SkyWay (je uváděn jako CEO SkyWay Australia). Patrně šlo o deal spojený s odměnou za jeho přechozí angažmá, kdy se mu podařilo do SkyWay přihrát nějaké peníze uloupnuté (uloupené) z dinancí veřejné správy a soukromých investorů.

Nicméně v jeho LinkedIn profilu https://au.linkedin.com/in/rod-hook-a579639a spolupráci se SW neuvádí (vynechat v životopise konzultanta pár let, kdy působil jako CEO?). Nicméně tři jím publikované články na tomto profilu (z let 2016-17) tuto spolupráci potvrzují (počátek spolupráce SW a Hooka v Austrálii od roku 2015).

V článku z října 2017
https://www.linkedin.com/pulse/sky-way-australia-update-rod-hook-1?trk=public_profile_article_view
Hook sliboval nějaké projekty v Austrálii, které mohou být finančně vyřešeny v následujícím roce a funkční v horizontu 6 měsíců:

"... focussing on projects being pursued in Sky Way Australia’s Market Deployment and Commercialisation Strategy.

These projects have been carefully selected by Sky Way Australia as they are projects that can reach financial close over the next year, are financed by the private sector and can be built and operating within a period of 6 months."

Kde jsou ty projekty?
V diskusi pod článkem se Hooka kdosi zeptal (po dvou letech) na jejich stav... bez odpovědi.

Závěr článku:

"Minulý týden byl předveden 15 sedadlový Unibus na trati v rychlosti až 130 km/h..."

"...Only last week a 15 seat Unibus was shown travelling on Sky Way’s sophisticated stressed catenary structure reaching speeds of 130 kilometres per hour. "

Prosím, prosím... kde to bylo předvedeno? Je z toho nějaký záznam? Moc rád bych ten úspěch viděl!

Dátum: 27.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: Investiční memorandum z roku 2005

Z výběru publikací inženýra Junitského...
https://unitsky.engineer/author

...je zajímavé toto investiční memorandum z března roku 2005:
https://unitsky.engineer/author/2005/2005_16.pdf

K pozornosti doporučuji třeba stranu 40 a 41.

<Pozor, bude následovat použití ironie a sarkasmu>
Podle ní jsme mohli mít komerční využití tratí s rychlostí až 180 km/h do dvou a půl roku let od zafinancování projektu - ideálně už někdy v roce 2007-8.
A komerční tratě s rychlostí až 500 km/h měly být k dispozici do pěti let - tedy někdy v roce 2009-10.
Minimálně od roku 2008 byl projekt nabízen pod sloganem "Futuristic Transport Solution - Ready Today! (Futuristické řešení dopravy - připravené dnes!)"
https://web.archive.org/web/20080607110943/https://www.alternatetransport.com/

Uběhlo už 6x, resp. 3x tolik času než byl původní plán... a je v provozu nějaká komerční trať? Ne. Viděl někdo alespoň v pokusném v provozu kabinku s 25 pasažéry, jak se řítí rychlostí 500 km/h, nebo alespoň 150 km/h? (strana 17 dokumentu) Ne. Viděl někdo kabinku pro 25 pasažérů? Ne.

Za tu dobu se přepracoval koncept tratí (vesměs se teď jezdí po jediné struně, resp. dvou kolejích těsně u sebe - ne po dvou vzdálených paralelních strunách - to byl fakt technický masakr).

Ale to je jistě jen tím, že projekty inženýra Junitského nedostaly to potřebné financování, od kterého by se mohl harmonogram realizace odpíchnout. Žádná vláda, žádná místní samospráva, žádná investiční skupina, žádná dopravní komise hledající řešení dopravy budoucnosti... prostě nikdo nebyl tak jasnozřivý (jako je MyNick), aby docenil velkolepé myšlenky a průkopnická technická řešení inženýra Junitského... a tudíž mu nikdo neposkytl potřebný kapitál k zahájení prací (až na MyNicka a pár technicky osvícených nadšenců z ČR, SK a dalších států... a nyní i z Nigerie). Vlastně to není docela přesné - nějaké drobty pod stůl padly už v té době - např. z Austrálie od Roda Hooka, který se posléze stal CEO SkyWay Australia. ;-) Ty drobty ale bohužel ale nestačily na zahájení realizace ambiciózního projektu, který už deset let mohl zachraňovat svět!

<Konec ironie a sarkasmu>

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: Spolupráce SkyWay a Slovenské technické university (STU)

Slovenská technická universita v Bratislavě (STU) a SkyWay podepsaly v červenci 2016 memorandum o porozumění a spolupráci.

https://www.stuba.sk/sk/diani-na-stu/stu-a-sky-way-podpisali-memorandum-o-inovativnom-zeleznicnom-systeme-teraz.sk.html

Co od té doby z této spolupráce vzniklo?

Když jsem se na to naposledy ptal jednoho z podepsaných vysokých činovníků této školy, tak řekl, že nic. A projevil značnou nevoli, že se jeho jméno zmiňuje v souvislosti se SkyWay. Vzniklo něco nového od té doby? Je chyba neschopného vedení university, že z této spolupráce nedovedla získat více?

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: Pokrok SkyWay v Sarjah

Nejzajímavější je sledovat, jak pokračuje vývoj vysokorychlostní trati (150 km/h) pro vyšší počet pasažérů (80) v Sarjah. Sliboval jsem, že tyhle slibované věci připomenu na začátku listopadu, tak jsem si dovolil to zkontrolovat o den dříve.

Podle tohoto zdroje...:
https://www.dubailad.com/the-skys-the-limit-as-sharjah-test-new-driverless-sky-pods/

...mělo být hotovo v létě 2020 (uvádí se doba výstavby 6 měsíců od konce ledna 2020). Vzhledem k epidemii se mohly práce trochu zdržet... tak co máme hotovo po prodloužení doby o polovinu?

Na oficiálním webu SkyWay toho moc není. Snad jen zmínka o tom, že:

"All the supports for the cargo and 2.5-km passenger track 2 have already been delivered to the SkyWay Innovation Centre for testing, certification and demonstration of the cargo and passenger complex for the heavy rolling stock, which we are already manufacturing in Minsk. The motion on the track will be both mounted and suspended, that is why the 48-metres standard spans are used here."

https://skyway.capital/news/new?id=937

Hurá, všechny sloupy pro výstavbu nové 2.5 km dlouhé tratě byly dopraveny na místo stavby! Dokonce už v létě se na faceboooku SW objevily fotky, podle kterých už (alespoň některé) sloupy stojí!

Nicméně na fotografii z kontrolního dne
https://rsw-systems.com/news/sharjah-government-swic?lang=en

jsou vidět jen sloupy v areálu SW výzkumného centra v Sarjah - a na sloupech není ani náznak zavěšení tratě. A jde o sloupy, které na tomto místě stály již před rokem.

V textu ke kontrolnímu dni (není řečeno, kdy se konal, ale příspěvek byl publikován 16. října 2020) se uvádí, že si delegace pohlavárů z Oddělení územního plánování a správy silnic (Heads of the Department of urban planning, road management) prohlédla kabinku tropické verze Unicaru U4-431-01 (ta je na místě už přibližně rok) a ke stavbě připravené prvky traťové struktury.

Hezké, ale předvedení přepravy 80 lidí rychlostí 150 km/h se stále nekoná.

Podle mlhavého vyjádření slov Junitského si na ní počkáme nejméně dalšího půl roku. Ale to jsou jen takové sliby ;-)
https://skyway.capital/news/new?id=937

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: Významný certifikační úřad pro SkyWay

Web https://niiget99.ru/novosti.php
Podle MyNicka významná ruská certifikační autorita pro oblast dopravy... jejich web se od doby před rokem nezměnil. Pořád v horní lince prosvítá odkaz na padělky hodinek a kabelek. ;-)

V sekci "Novinky" nic nového - žádná činnost.
V sekci "Ocenění" pořád stále nic.

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Inventura: SkyWay v Nitre

Článek z roku 2016... (

Něco z tlamy tlachapoudovy (od Františka Solára)
https://www.cas.sk/clanok/426355/rastie-v-nitre-konkurencia-hyperloopu-mhd-chcu-presunut-do-vzduchu/

Co z toho dnes je?

Dátum: 11.10.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Tomáš Kohout a Skyway

Tomáš Kohout ty sa nehanbiš za seba? Ty píšeš o krivej ale pravdivej slove o Skyway? Ty, ktorý vypisuje do Národnej rady, na prezidentský úrad a kdo vie ešte kam, a používaš bežne “pyramídovy podvod”, “negativně hodnotí projekt i odborná technická veřejnost”.
https://www.infoprovsechny.cz/request/okolnosti_navstevy_poslanecke_de
A kto je tá odborná technická verejnosť? Tomáš & Sydney & investor? Keby niekto prečítal tuto diskusiu len od decembra 2019, kedy si ten múdry dopis napísal bol by zhrozený že ten človek vôbec nič o Skyway nevie. Nevidíš že si smiešny, že každý ide oproti, a vôbec nikoho nezaujíma tvoj názor?

Dátum: 30.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Tomáš Kohout a Skyway

Už jsem na tvoje kydy reagoval tady:
https://www.pracanadoma-skusenosti.eu/discussion/?tid=200016670&mid=200028471

Nechápu, proč po mé odpovědi to samé píšeš ještě jednou na začátek diskuse (vlastně chápu - potřebuješ se zviditelnit, přihřát si svoji polívčičku, navodit nějaký dojem... a taky tak trochu exhibovat).

Ale když jsi tak skvělý - je na čase, abys ses taky představil. Aby ti všichni investoři do SkyWay mohli projevit vděčnost. Nebo na to nemáš koule?

Dátum: 31.10.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ja o žiadnu vďačnosť sa neuchadzam. Zaslúži to Junickij a všetci ti, ktorí pridavaju svoje znalosti k vzniku tejto technologie. Hanba je na tvojej strane, že si z toho vôbec nič nedokázal pochopiť za štyri roky. Keby niekto prečítal čo všetko si sem napísal, bolo pre neho jednoznačné čo si ty za odborníka, samozvaného whistleblowera, bez následníkov. Tebe to ale ešte dlho bude trvať aby si pochopil prečo. Všetky tvoje znalosti vychádzajú z toho že si myslíš že si jediný Čech ktorý vie po anglicky, a vedel prečítať neskutočné sprostoti na behindmlm. Viac nevieš.

Vadi ti, že som odhalil tvoje meno, že? Junickij a všetky jeho kolegovia nie sú anonymný, a roky ich nazyvas podvodníkom. Nevadilo ti ani to keď tu “investor” JI a FS aj s adresou (čo je pravdivá, lebo na rozdiel od teba oni sa nemajú za čo skrývať a hanbiť) nazýval zlodejom podvodníkom a klamárom. To ti nevadilo. Myslíš si že anonymne môžeš trolovat bez hraníc. Takto si dopadol. Tvoje meno bude spojené s poslednými idiotmi vo svete, ktorí ani koncom 2020 nedokázali pochopiť čo je Skyway.

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Vadí mi, že mé jméno bude při zběžném hledání spojeno s podvodem, podvodníky a idioty ze SkyWay (spojeno pro ty, co se jen podívají na výsledek hledání a nepřečtou si, jaké je mé stanovisko k věci).

Tobě to vadí zjevně také, takže sem své jméno nedáš. ;-)
Jak říkám, nemáš na to koule. Jeden by by řekl, že dobře víš, co za špínu propaguješ a v budoucnu s ní nechceš být spojován.

Nějak mi uniklo, kdo nebo co je investor JI a FS s adresou. A smysl tvé věty, co je zmiňuje je nejasný a divný. Pokud narážíš na to, že kdosi, kdo se podepisoval zde na fóru jako "investor" nazýval SkyWay podvodem a tebe podvodníkem... Proč by mi mělo vadit, když někdo nazve věci pravým jménem?

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Dovolím si opravit formulaci tvé poněkud krkolomné věty :

"Nevadilo ti ani to keď tu “investor” JI a FS aj s adresou (čo je pravdivá, lebo na rozdiel od teba oni sa nemajú za čo skrývať a hanbiť) nazýval zlodejom podvodníkom a klamárom."

tako:

"Investor (člen tohoto fóra) nazval Františka Solára a Jozefa Illéša (ti jsou neanonymní, mají adresu) lháři, podvodníky a zloději."

Ne, s tím velký problém nemám. Podle mne řekl pravdu. Jen (podobně jako u tebe) váhám, zda to děláte záměrně a zcela vědomě, nebo "jen" fungujete jako nevědomí poskoci. Ale spíš tipuji na to první.

Dátum: 31.10.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Keby to bol podvod, bol by si hrdinom, ktorý  to včas odhalil. Nakoľko to nebolo, nie je a nebude podvod, budeš len smiešny trol s vlastným menom, a ľudia ktori nemajú šťastie vedieť o tom teraz, a prečítajú toto len po úspechu, no v ich očiach budeš skutočným idiotom.

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Hele...

Hmatatelného cíle (doprava alespoň 80 osob najednou, rychlostí dosahující 150 km/h) nebylo dosaženo ani v posunutém termínu. Kupodivu - mne to nepřekvapuje. ;-)

Dám ti férovou nabídku na "Idiot fight":

Urči si sám termín, kdy si myslíš, že SW předvede takovouto trať a provoz na ní. Klidně jen testovací, nekomerční.
Pokud to v tom termínu SW předvede, budeš mne moci nazývat hlupákem a idiotem. Pokud ne, budu tě já moci podle své úvahy nazývat idiotem, podvodníkem nebo šmejdem. A SkyWay podvodem, který jen bere peníze, slibuje a nic neplní.

Dátum: 31.10.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

A ještě něco...

v představách řady propagátorů a následovatelů pyramidových her a Ponzi schémat je poněkud zdeformované chápání slova "podvod":

"Dokud vyplácí, nemůže to být podvod."
"Slíbili, že výplaty zprovozní do měsíce, do roka, do příštího tisíciletí... tak to není podvod".

To je samozřejmě špatně. Podvod je podvodem dlouho před tím, než někdo zhasne a řekne "Jako sorry soudruzi, vaše peníze jsou teď naše a v vy s tím nic nenaděláte... Končíme, ale ten čas strávený s vámi byl docela hezký - pro nás".

Dátum: 01.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Keď chceš vedieť naozaj odpovede na tvoje otázky a termíny, tak to zisti od kompetentných
https://vimeo.com/473300011
https://vimeo.com/472861678
https://vimeo.com/472857420
https://vimeo.com/472860372

Máš tam odpoved aj na to, prečo nebolo v termíne dokončená trasa v SWIC. Začiatkom týždňa tam pribudnú aj titulky. Je to dlhšie ako “názor” na behindlmlm, ale toto aspoň ma zmysel a hodnotu.

Dátum: 01.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

MyNick, zase utíkáš od tématu... bereš tu výzvu na "idiot fight"? Nebo nebereš? Vyjádři se jasně.

Vezmi informace od Junitského, přidej k tomu svoji bezpečnostní rezervu a řekni, dokdy si myslíš, že SW předvede přepravu 80 a více osob rychlostí dosahující alespoň 150 km/h.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ja o žiadnu výzvu s tebou nemám záujem, lebo tvoj názor je mi úplne ukradnutý. Vôbec nechápem komu to píšeš, kto ťa o to požiadal, a kto ta nasleduje, koho to vlastne zaujíma. Nemá to žiadny vplyv na úspech Skyway, sú to len prázdne kecy, a zasadne podporujem tých ktorí niečo vytvárajú, nie tých ktorí dookola vypisujú o ničom, nepíšem že kritizuješ, lebo ty ani to nevieš. Ty chceš len preukázať že tvoje presvedčenie, že SW je podvod vychádza z faktov, nie z tvojej hlavy.

PS:
“Naprojektovali sme a začali sme stavať 6. ťažkú linku v podobe zváraného nosníka.
V priebehu práce sa ukázalo, že podľa európskych noriem zváraný nosník nevydrží 100 miliónov cyklov zaťaženia, čo znamená, že nevydrží 100 rokov. Zváraná konštrukcia dobre drží statické zaťaženie, napríklad teplotné zaťaženie, ktoré dosahuje maximá a minima dvakrát ročne – v zime a v lete. Preto bežné stavebné konštrukcie zdolávajú počas niekoľkých stoviek rokov iba niekoľko stoviek kritických cyklov zaťaženia.
V doprave SkyWay spôsobuje zaťaženie každý prejazd kolesa a vozidla s intervalom niekoľkých sekúnd, takže ročne to budú milióny cyklov zaťaženia. Zváraná konštrukcia nevydrží také zaťaženie – rýchlo sa „unaví“, najmä v oblasti ťahu, a jeho pevnosť klesá viac ako 10-násobne.
Zastavili sme výstavbu a nanovo sme naprojektovali estakádu, pričom sme nahradili zváranie vysokopevnostnými skrutkami. Z tohto dôvodu bolo potrebné zmeniť podvozok a systém proti vykoľajeniu vozidla, ako aj zastaviť dodávku kovových konštrukcií a uzavrieť zmluvy s inými zahraničnými dodávateľmi a výrobcami.
Pritom sa o 200 ton zvýšilo kalkulované zaťaženie na už postavené kotvové piliere a bolo ich potrebné zosilniť. Teraz však už vieme, ako modernizovať a zosilniť nielen vybudovanú traťovú štruktúru, ale aj kotvové piliere.
Vykonané zmeny neviedli k zdraženiu konštrukcie. Navyše sa nielen zvýšila jej životnosť, ale aj jej technologická stránka – estakádu je možné postaviť za každého počasia, pričom jej vlastné náklady klesli najmenej o 1 milión dolárov na kilometer”
A. Unitsky, Ekofest 2020

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

"Ja o žiadnu výzvu s tebou nemám záujem.."

Jsi srab a šmejd, který sám nevěří tomu, co tu píše. Jen jsi to teď znovu potvrdil. Dík.

"Nemá to žiadny vplyv na úspech Skyway"

O jakém úspěchu tu je řeč? Já pořád marně čekám na to, až SW předvede ty fantasmagorie, co slibuje ve svých propagačních materiálech!

Tu řeč Junitského jsem zaznamenal (díky za přepis) a je skutečně zábavná:

"Naprojektovali sme a začali sme stavať 6. ťažkú linku v podobe zváraného nosníka... BLA BLA BLA... V priebehu práce sa ukázalo, že podľa európskych noriem zváraný nosník nevydrží..."

...námi použitý svařovaný nosník nemůžeme používat... Zvolili jsme řešení, které se ukazuje, že je na figu borovů. Jsme idioti, že jsme si to nezjistili dopředu. A nejen to... ono to má nějaké technické důvody, proč to tak nejde dělat, to není jen nějaký nesmyslný výmysl EU. Ale pro nás, zkušené projektanty, je to velké překvapení. Takže zpátky na stromy, všechno půjde pomaleji - blbínci, připravte se na další roky výmluv, než změníme technologii, dodavatele, předěláme estakádu, pohon kabinek, kotevní sloupy a celé to zcertifikujeme.

Mimochodem - ta certifikační autorita "научно технический центр научно исследовательский институт горэлектротранспорта Москвы", co s velkou slávou vydala certifikáty k provozu tratě se svařovanou konstrukcí... https://www.youtube.com/watch?v=Hi1ItVDFhBU ...ta si ničeho nevšimla? Nevadila jí svařovaná konstrukce?

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

A ještě jedna perlička...

Junitský vlastně říká, že se doteď pracovalo na řešení, které není podle norem a bezpečné. A je náročnější na výstavbu (nelze na konstrukci pracovat za každého počasí). A je dražší (náklady klesly o milion $ za km). A teď blik - osvícení! Jde to udělat bezpečněji, laciněji a výhodněji!

A dále tvrdí, že předělat **již postavené** kotevní pilíře, estakádu a podvozek pohonné jednotky projekt neprodraží (!).
Je to prostě GÉNIUS! A já mu nesahám ani po kokotník! Uctivý služebníček, klaním se jeho velikosti!

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ach, odborno technologická verejnosť prehovorila, super :) :) :) V mene stoviek konštruktérov SW ďakujeme za bezcenné rady, faktúru môžeš zaslať do String Technologies Minsk, prilož tam tento tvoj odborný príspevok.

Vieš, skúšobné trate a prototypi sa budujú a vyvyjaju preto, aby sa vychytali nedostatky pred postavením tisíce kilometrov trati. Certifikát dostaneš keď splniš požadované normy, nie na to, v akom stave bude trasa o  50 rokov. To je len o dodávateľovi ci ide na trh s produktom, ktorá bude aj 100 rokov slúžiť.

Mal by si klaňať k jeho veľkosti, skus sa s tým zmieriť. S čím skôr utichnes, bude ti o to lepšie.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

MyNick, jsi zábavný, jak obhajuješ neobhajitelné.

Prostě Junitskij v rámci vychytávání mušek své geniální konstrukce objevil jev zvaný teplotní délková roztažnost (učí se o něm na střední škole) a teď se na experimentu učí, jak se s ním správně vyrovnat u drážních konstrukcí. Kolejnice se nesvařují - teď odhaduji - více než stovku let. Blik!

Zábavné video, které ukazuje, že u pevně spojených kolejnic to není sranda:

https://youtu.be/cuBbmeLwZGg?t=684

Už se těším na tvou filipiku o tom, že SW nepoužívá kolejnice.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Máš nárok na ďalšich 1,70 USD za radu, do faktúry napíš že ti to MyNick schválil.

"V priebehu práce sa ukázalo, že podľa európskych noriem ZVARANY NOSNIK nevydrží 100 miliónov cyklov zaťaženia... "
Unitskiy

," KOLEJNICE se nesvařují - teď odhaduji - více než stovku let. Blik!"
Odborno technická verejnosť powered by Tomáš Kohout

" Zastavili sme výstavbu a nanovo sme naprojektovali estakádu"
Yunitskiy

"... co s velkou slávou vydala certifikáty k provozu tratě se svařovanou konstrukcí...ta si ničeho nevšimla? Nevadila jí svařovaná konstrukce?"
Odborno technická verejnosť powered by Tomáš Kohout

Pišeš o certifikácii trati, čo ešte ani nebola postavená ty srab a šmejd, který sám nevěří tomu, co tu píše.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

"Pišeš o certifikácii trati, čo ešte ani nebola postavená ty srab a šmejd, který sám nevěří tomu, co tu píše."

Ne. Zase kecáš (lžeš) a snažíš se to zamaskovat urážením a tím, ze mně děláš vola... ale tím jen ukazuješ, co jsi zač.

Dobře víš, že píšu (z odkazu na video o certifikaci je to snad jasné) o trati v Bělorusku, na které se již v minulých EkoFestech jezdilo. Mluvíme o certifikaci tratě, o které jsi začal mluvit sám (tady pár stránek zpět). A nedávalo by moc smysl chlubit se certifikátem trati, která ještě nestojí. To by mohlo být divné i těm největším hlupáčkům. ;-D

Ta trať je postavená, reálně existuje. Teď se ukázalo, že to takto nebude dobře fungovat (nejde jen o normy), takže je zapotřebí změnit technologii stavby dalších tratí (nebo to alespoň předstírat). Jestli trať v Gorce zůstane svařovaná nebo ne - to je vcelku jedno. Jezdí se na ní pomalu, v malé výšce a s málo lidmi. Lehké pokroucení se u ní snese. Krom toho, je to jen zkušební trať na soukromém pozemku (nepředpokládám, že ji kvůli nesouladu s normou rozmontují). Dokud se na trati v Gorce nestane nějaká nehoda, je ta trať každému u zadele i s tím podezřelým certifikátem.

Pár obrázků svařované příhradové konstrukce a (teplotním pnutím) pokroucené lehké trati:
https://imgur.com/a/8a0bR02

A mimochodem... o problémech s přijímáním svařované konstrukce ze strany partnerů v Sharjah se Junitskij zmiňoval už někdy před rokem, když fňukal a vysvětloval zpoždění stavby první 400 metrové trati v Sarjah. Žádné velké překvápko.

MyNick ztrácí čím dál víc úroveň. Tak na mne (bez argumentů) hází sraby a šmejdy. Asi mu jiná "argumentace" nezbývá. ;-) Je mi tě líto, MyNicku.
A sám se bojíš přistoupit na "idiot fight". Tak je mi trochu žinantní říkat, že hlavní šmejd a lhář a pohádkář je tu MyNick, když jsme se ani nedohodli na termínu, ke kterému stav (jako že podvodu) SkyWay vyhodnotíme.

Přitom ji mohl bez emocí napsat: "ano, jsou tam technické problémy, už to vypadá, že se to zase zdrží, jako investorovi mi to radost nedělá, ale pořád tomu věřím."
To bych ti popřál hodně trpělivosti v čekání a pevnou víru a mohli jsme se (názorově) rozejít důstojně.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Dobře víš, že píšu (z odkazu na video o certifikaci je to snad jasné) o trati v Bělorusku, na které se již v minulých EkoFestech jezdilo.

Nie, na tej sa nikdy nejazdilo. S ludmi.

Jazdilo sa na tratiach, ktore su certfikované, a nie je tam zvarany nosnik.

Píšeš o tvojej trati v SWIC, čo nie je dostavená (pisal som ti prečo), ani certifikovaná.

"ano, jsou tam technické problémy, už to vypadá, že se to zase zdrží, jako investorovi mi to radost nedělá, ale pořád tomu věřím."

Mohli by jsme se (názorově) rozejít důstojně?

Prestanes?

Dátum: 03.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Já: "Dobře víš, že píšu (z odkazu na video o certifikaci je to snad jasné) o trati v Bělorusku, na které se již v minulých EkoFestech jezdilo."

MyNick: "Nie, na tej sa nikdy nejazdilo. S ludmi."

Však jsem také nepsal, že se na ní jezdilo s lidmi. V době ekofestu na svařovaných nosnících jezdila nad hlavami lidí prázdná "raketa".

Otázka je, které z tratí mají tedy vlastně certifikaci od NII-GET a mohou oficiálně převážet lidi. Na videu se pracovníci NII-GET zajímají o obě tratě (svařované nosníky pro "raketu" i lehkou trať, na které jezdili i lidé). Nicméně certifikáty uvedené zde:
https://rsw-systems.com/news/skyway-unibus-unibike-certificates?lang=en
se týkají jen kabinek, ne tratě jako takové.

Hmmm... jestli si dobře pamatuji, certifikát ke tratím jsem vlastně nikdy neviděl. Někdo (MyNick?) tvrdil, že trať (lehká) certifikát má, jinak by na ní lidi nepustili... Nebo ne? MyNick může jistě může ukázat certifikát pro tuto trať. A dostala tedy certifikát i ta trať ze svařovaných nosníků? Pokud ne - může na ní probíhat provoz, když se v jejím těsném okolí pohybuje veřejnost?
A pokud trať ze svařovaných nosníků certifikát nemá, je to tedy vlastně dobrá zpráva pro NII-GET, že neudělal chybu vydáním rozporné certifikace. A za mne omluva pro NII-GET, že jsem si na tuto trať jejich certifikaci podvědomě rozšířil, i když jsem k tomu neviděl žádný dokument.

No nic... tohle jsou jen takové "vedlejší příznaky".

Podstatné je, že experti ze SW postavili trať, o které jim mělo být předem jasné, že nebude vyhovovat normám. Čert ví, proč to udělali, co tím chtěli dokázat... a co tím získali.

MyNick: "Píšeš o tvojej trati v SWIC, čo nie je dostavená (pisal som ti prečo), ani certifikovaná."

Ne. Ještě jednou, abys to pochopil. V souvislosti s udělenou nebo neudělenou certifikací myslím trať ze svařovaných nosníků v Gorce. Tu, která se objevuje na videu NII-GETu.
A že (najednou) zřejmě nepůjde používat svařovanou konstrukci - to bude mít pochopitelně nějakou odezvu a dopady na projekt v Sarhaj.

Dátum: 03.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Nechápem čo nechápeš. Unitsky hovorí o šiestej (!!!) trati, to je pre vysokú nosnosť, na námorné kontajneri, a veľkokapacitnu prepravu čo sa postaví v SWIC v dĺžke 2,5km. O tom tu píšeš cely rok. Takýto stavia v Marine Gorke, aj v SHARJAH pre tropické podmienky. Ty si tu riešil mesiace kolko pilierov je z toho postavených. Videl si na tom niekedy namontovaní konštrukciu? Nie je, ani v ETP, ani vo SWIC. Tak ako by to malo byt certifikovaná? Nebude to zváraná konštrukcia, ale skrutkovaná. Preto to mešká. Čo na tom nechápeš? Tá konštrukcia pod vysokorýchlostnym unibusom nie je konštruovaná na vysokú nosnosť. Miesas veci dokopy, nemá to hlavu a pätu.

Keď máš obavy z certifikácie, kľudne podaj trestne oznámenie že Unitsky a spol ohrozuje život tisíce ľudí v Marine Gorke a v SHARJAH s jazdou na trati bez certifikácie. Určite ešte úrady nevšimli za 5 rokov, čo sa tam stavia na 36 hektároch. Môžeš byt istý, že bez certifikácie, bez všetkých potrebných povolení ani na jednej trati človek nejazdil. Na certifikovaných presli tisíce ľudí.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Máš nárok na ďalšich 1,70 USD za radu, do faktúry napíš že ti to MyNick schválil.

"V priebehu práce sa ukázalo, že podľa európskych noriem ZVARANY NOSNIK nevydrží 100 miliónov cyklov zaťaženia... "
Unitskiy

," KOLEJNICE se nesvařují - teď odhaduji - více než stovku let. Blik!"
Odborno technická verejnosť powered by Tomáš Kohout

" Zastavili sme výstavbu a nanovo sme naprojektovali estakádu"
Yunitskiy

"... co s velkou slávou vydala certifikáty k provozu tratě se svařovanou konstrukcí...ta si ničeho nevšimla? Nevadila jí svařovaná konstrukce?"
Odborno technická verejnosť powered by Tomáš Kohout

Pišeš o certifikácii trati, čo ešte ani nebola postavená ty srab a šmejd, který sám nevěří tomu, co tu píše.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

"Certifikát dostaneš keď splniš požadované normy, nie na to, v akom stave bude trasa o 50 rokov."

Zajímavé. SW normy nesplnilo, přesto "certifikát" od pochybné firmy dostalo. Čím to asi bude?

"V mene stoviek konštruktérov SW ďakujeme za bezcenné rady, faktúru môžeš zaslať do String Technologies Minsk"

Oba dobře víme, že konstruktéři SW řeší primárně tento problém: jak s co nejmenšími náklady postavit něco, co bude pro laickou veřejnost hezky vypadat - aby do toho nalili peníze drobní investoři. Konstruktéři mají za úkol vybudovat to, čemu se říká "Potěmkinova vesnice". O dlouhodobé použití tratí SW a jejich parametry tady ve skutečnosti vůbec nejde.

A "marketingové a obchodní" oddělení SW řeší to, jak tu Potěmkinovu vesnici co nejlépe prodat a co nejdéle udržet iluzi, že projekt postupuje vpřed.

Mimochodem... SW má údajně "adresné projekty" a uzavřené smlouvy na něco, co ještě není ani odzkoušené... Najednou mění prakticky vše - konstrukce estakády, sloupů, pohonné jednotky. Start se nepovedl, zpátky na startovací značky. Jak je to možné mít v takovém stavu podepsané smlouvy na něco, co ještě nikdo nikde nepředvedl jinak, než v CGI prezentacích???
Aha, ono to s těmi uzavřenými smlouvami nebude tak horké. Stačí za smlouvy vydávat memoranda o porozumění a "koncepční" materiály a úvahy. :D

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

...a zatím ve SkyWay...

Skvělá zpráva! Investoři mohou v EkoTechnoParku vystavit svůj hologram! Nabídka programu "Tváře budoucnosti" byla prodloužena Halelujah!

Stačí jen investovat se slevou... discount je do konce listopadu 1:100 (pokolikáté se ta akce zase prodlužuje?) , to se vyplatí!

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ta akcia bola predlžená raz, predvčerom.

Ja sa tomu teším, a verím že ani nahodou to nevyužiješ ani teraz.

Na ostatne tvoje nezmysly som odpoved pred tým, nahodou 2x.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Akce rozhodně nebyla prodloužena jen jednou (předevčírem)... MyNick zase lže. Viz níže.

Nabídka nějakého diskontu platí víceméně trvale od května. Jen se trochu hraje s úrovněmi diskontu, aby se uměle vytvořil tlak na nákup podílů ve stylu "honem honem koupit, je tam akce, rychle to stihnout než skončí, teď jsou nejlepší podmínky". Akce skončí... a přijde nová, někdy i lepší. V podstatě by se tím měli cítit poškozeni dřívější investoři - investovali v nějakém časovém horizontu a s tím, že pozdější investoři (s jako že kratším investičním horizontem) nebudou mít tak výhodnou nabídku... a ono ne.
No nic. Celé je to jen taková finanční hra na umělé vytvoření a oživení poptávky po podílech SW.

Ale v zásadě je jedno, jaký je diskont. Jestli "investor" koupí za jedny peníze 80x nebo 100x víc bezcenných podílů, výsledek bude stejný. Za své peníze bude držet více nebo méně podílů, ale jejich celková hodnota bude stejná. Nula.

Akce Step-Up - prodlužování nabídky "diskontu":
v říjnu:
https://skyway.capital/news/new?id=938 (1:40, 1:80, 1:100)
v září:
https://skyway.capital/news/new?id=905 (1:40, 1:80)
v srpnu:
https://skyway.capital/news/new?id=894 (1:50, 1:90)
https://skyway.capital/news/new?id=882 (1:40, 1:80)
v červnu:
https://skyway.capital/news/new?id=845 (1:50, 1:90)
https://skyway.capital/news/new?id=839 (1:60, 1:100)
v květnu:
https://skyway.capital/news/new?id=813 (1:60, 1:100)

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Hm :)

Vies to nebola akcia akcia “Face OF THE FUTURE”, ale úplne iná :)

V júni ti stačilo ešte 1200 USD (12x100usd) aby si mal diskont 100, teraz k tomu potrebuješ minimálne 5000 USD (10x500) aby sí mal pododné podmienky.

Dátum: 02.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ale na tvojej urovni nula x hocico je nula, aspoň v tom máš pravdu.

Dúfam že tu prezentuješ za chvíľku aj svôj projekt, rad tvoje snahy podporím.

Asi :)

Dátum: 03.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

To je správné. Ovce je třeba pořádně ostříhat, dokud to jde. Pořádně ostříhat.

Akci "Faces OF THE FUTURE" uvádím pro její okouzlující bizarnost a to, jak krásně nesouvisí s hlavním (jako že) byzbysem SkyWay. To je geniální - vznikne galerie podvedených investorů, kteří si za tu ostudu být vystaven v galerii ještě hezky zaplatí. Nemělo by se to jmenovat spíš "Wall of Shame"?

No, snad tam ti chudáci investoři a jejich hologramy nebudou strašit ještě dlouho poté, co Junitskij a jeho boys vyklidí prostor a zabalí krám.

Dátum: 03.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Podvod. Samozrejme. Tomáš Kohout to vie, stotisice ostatnych nemajú šancu rozmýšľať na tej vysokej úrovni ako Tomáš Kohout. Podvod. Aj teraz sa ti to podarilo preukázať faktami. Len neviem ktorý bol ten fakt. Okrem tvojej zmätenej hlavy.

Dátum: 04.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Je tvůj problém, že ty neplněné sliby nechápeš a nevnímáš jako podvod. SkyWay je firma "Spousta Velkých SLIBŮ".

2016: "V roce 2022 budeme mít postaveno 100 000 km tratí"
https://youtu.be/5g_gJd0NkTw?t=644

Rok 2022 ještě není, ale vzhledem k tomu, že se od té doby postavilo a zprovoznilo asi tak 5 km zkušebních tratí (demo pro blbínky)... tak se to nejspíš nestihne.

2020: "Do půl roku (konec července) bude zkušební trať pro dopravu 80 lidí v soupravě rychlostí 150 km/h"

Dnes je trať rozestavěná (malé plus), ale objevují se výmluvy, že se bude kvůli platným normám předělávat a tudíž se to celé zpozdí. A kdybys nebyl srab, tak jsme se mohli vsadit, že se na té trati (pokud vznikne) nebude jezdit tak rychle v tolika lidech. Nový konkrétní termín dokončení ve výmluvách Junitského nepadl.

2008: "Futuristic Transport Solution - Ready Today!"
https://web.archive.org/web/20080929165933/https://www.alternatetransport.com/index.html
ještě pod jménem STU: "Futuristické řešení pro dopravu - připravené dnes!" Ojeb na australské investory... tehdy to ještě mířilo na "velké" investory. Co z toho bylo? Nic.

2017: Projekt v Dharamshale v Indii
SW se chlubilo, že má "adresný projekt" v Indii... co z toho bylo? Nic. Indové z toho vycouvali pro "nedůvěryhodnost firmy z Běloruska".
https://economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/doubts-raised-over-belarus-company-credential-for-rs-250-crore-skyway-transport-project-in-dharamshala/articleshow/59568813.cms

2018: Adresný projekt v San Bernardinu (Švýcarsko)
Asi nějaká fejk ňjús. "Společníci" a propagátoři SW tohle lidem tlačili do hlav... a pak se zjistilo, že nic takového nikdy nebylo a nebude. Náhoda?

2019: Upozornění na podvod v Itálii:
https://it.businessinsider.com/attaccati-al-tram-dal-pirellone-a-catania-gli-italiani-che-hanno-abboccato-alla-fantomatica-monorotaia-da-500-kmh-di-skyway/?refresh_ce

A všechna varování finanční dozorů v řadě států Evropy i světa...

...ale v pohodě. Pro anonymního MyNicka SkyWay podvod není, nebude a nemůže být. A tomu ver!

Dátum: 04.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

businessinsider.com...

https://en.wikipedia.org/wiki/Business_Insider
to není jen tak nějaký blog (jako Behindmlm.com, které tady MyNick sráží jako nespolehlivý zdroj, i když podle mne se BehindMLM ještě nespletlo ve svých recenzích).

Alexa rank pro businessinsider.com je 265... Google má ten rank 1, Facebook 2...

Ale MyNick ví svoje.

Dátum: 04.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“Alexa rank pro businessinsider.com je 265... Google má ten rank 1, Facebook 2...”

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Nemám ďalšie otázky :)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Dátum: 05.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

A máš něco k věci? K tomu, že celkem populární a známý web (ne jen já nebo behindmlm) mluví o SW jako o podvodu?

Asi ti je všechno jasné, když nemáš další otázky. Ale v tom případě mi prozraď zdroj tvého veselí vedoucího k té šňůře smajlíků, ať se taky pobavím...
Pro ostatní: alexa rank je číslo, které udává (zjednodušeně) popularitu a nepřímo návštěvnost webu. Čím nižší rank web má, tím je populárnější (je to pozice na žebříčku popularity). Google je celkem očekávaně dlouhodobě jednička. Facebook býval dlouho dvojka, ale teď je šestka (omlouvám se za nepřesnost). Samotného mne překvapilo, že businessindider je tak vysoko... v rámci USA je dokonce 96. Být v první tisícovce nejpopulárnějších webů je docela hodné respektu...i když popularita není všechno. Ale kdo chce, dá raději na názor anonymního MyNicka. Nebo Nicka? Znáte ti hezké české slovo nicka? Jako že někdo, kdo nic neznamená, úplná nula?

(Odpustím si dlouhou šňůru smajlíků).
A než se vychechtám, může si MyNick zkusit změřit Alexa rank webů SkyWay. Nebo nějakého svého.

Dátum: 05.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Takže ked niekto v januári 2019 na Facebook napísal že Skyway nie je podvod tak to je skoro 130 krát väčšia prauda ako tento článok, nakoľko Facebook ma alexa rank 2. OMG :( Skús napísať do Google “covid-19 scam”, potom prejdi s vlastnými očami pražské nemocnice. Je v tom bohužiaľ veľký rozdiel.

Dátum: 05.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Nepochopil jsi, oč tu jde, a jak je třeba k alexa rank přistupovat. Nebo to předstíráš. Tvůj problém.

Dátum: 06.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Aspoň Ty si to pochopil, Tomáš Kohout!

Dátum: 07.11.2020

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Tomaš, načo sa s nim baviš? škoda plynu, čas ukaže , že to bol podvod, Veď poznam dvoch fanatikov, ktori vložili nemalo peňazi ešte v začiatku, a už nežiju , neviem, ako je to s dedičstvom, či sa da podvod dediť

Dátum: 07.11.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Máš pravdu Sydney, MyNick je ztracený případ. Ať už proto, že tomu sám věří, nebo chce vytvořit určitý pozitivní dojem o SW, aby podpořil své vlastní zájmy (pravděpodobnější varianta). Ale občas je to s ním zábavné. ;-)

Snažím se, aby vedle jeho zavádějících a emotivně podaných názorů byl i jiný, střízlivý pohled z druhé strany.

Dátum: 09.11.2020

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Máš pravdu, ja sa tiež bavim,hlavne ,keď ho rozčúlim

Dátum: 09.11.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Sydney, ty nemáš šancu ma rozčúliť, nemáš na to. Rozčúlil ma len tvoja blbosť, ale to nebolo z tvojej strany schválne, len si chcel nijake veľké múdrosti sem napísať, a za štyri roky sa ti nepodarilo ani raz, len neskutočne blbosti, demagogicke rozmyšlanie, bez faktov, bez pochopenia skutočnosti, dookola to isté. Žiješ v minulosti, bez okna do buducnosti.

Jediné co je v tvojom príspevku pravda: že nevieš.

A o tebe Tomáš Kohout povie všetko to, že podľa teba Sydney/Boris/Horak má pravdu. Ste na jednej urovni, aj ked si sa snazil viac.

Dátum: 03.12.2020

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

MyNick, tak čo je nové, kedy sa povozíme v Europe ? Už sa tešim , bude to zážitok

Dátum: 09.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Už prešiel skoro mesiac medzi tvojmi múdrymi otázkami, už aj diaľnica medzi BA KE je o to bližšie, takze aj skywayom budeš mat možnosť sa previesť od februara.

Dátum: 13.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ne. Oficiální zdroje (web SW) žádné převratné novinky a úspěchy neoznámily.

Pokud tedy nepočítám to, že v Sarjah se stále buduje Innovation Center (bez bližších informaci... ve videu s "novinkami" byly vidět rok staré záběry a před rokem představená lehká trať). A že si společníci mohou zakoupit propagační materiály (nějaké SW brandované propisky, diáře atd.). A že nějaký zmrdolídr z Belgie v oblečcích jako ze Star Treku oblbuje a mění životy lidí v Nigérii. Jo, a byla publikována obecná tisková zpráva o projektu v Sarjah na webu mediální a hostingové skupiny RBC.

To je asi tak vše za poslední čtvrt rok.
Prostě - pokrok nezastavíš. ;-)

Dátum: 14.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Viem že teba nezaujímajú správy ktoré nie sú staré aspoň 3 roky, ale aj toto sa stalo na jeseň 2020.

https://vimeo.com/487767939

https://euregionsweek2020.tw.events/exhibitors/uploads/pdf_3/Catalogue_SUSTAINABLE_UKRAINE_1.pdf

https://vimeo.com/485851702

https://rsw-systems.com/news/european-attention?r=9414&lang=en

Dátum: 14.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ale MyNicku... SW se vetřelo se svou obrázkovou prezentací na jakousi konferenci (netroufám si narychlo hodnotit její význam a dopad). Není to první a nejspíš ani poslední úspěch tohoto typu.

https://vimeo.com/487767939

Spousta obecných keců, téměř nic konkrétního (žádné termíny, žádné konkrétní projekty).

Nejvtipnější věta: "...můžeme během 1-2 let implementovat technologii v každém evropském regionu."

Jsem napnutý! Něco podobného se říkalo už v roce 2016 v Nitře. V roce 2015 v Austrálii. V roce 2005 v investičním memorandu Junitského.
Vzhledem k tomu, že v Sarjah se staví už druhým rokem, a ve zkušebním provozu je jen ukázka 400 m dlouhé trati, která neřeší žádný dopravní problém... je ten časový odhad silně podstřelený. Slovo "nikdy" místo "1-2 roky" by tomu slušelo víc a bylo by blíž skutečnosti.

Dále tajuplkný (to není překlep) slib: "Do příštího roku 2021, do podzimu, budeme mít čím potěšit lidi, kteří očekávají zavedení této technologie v SAE."
SW vyklidí a opustí zabraný pozemek? To by mne jako člověka sledujícího zbytečný projekt v SAE potěšilo. ;-)

Že se rozhovor odehrává pod panely s logy projektu "Udržitelná Ukrajina" a "18. evropský týden regionů a měst" mne nevzrušuje. SW se umí velmi dobře "přitulit" k jiným bohulibým i zbytečným projektům a institucím, pokud z toho kápne pozitivní PR.

https://euregionsweek2020.tw.events/exhibitors/uploads/pdf_3/Catalogue_SUSTAINABLE_UKRAINE_1.pdf

Ano, SW se vetřelo i do katalogu tohoto programu. Gratulky!

Z prezentace SW v tomto katalogu je nejzajímavější obrázek:

https://imgur.com/a/agHS0cS

ze kterého vyplývá:
- za 2 roky (od teď?) bude ukončena fáze shromažďování investic a investice se začne vracet
- za 7, resp. 12 let (od teď) se investice vrátí a začne vynášet zisk (délka návratnosti podle toho, typu zvoleného investičního programu)

Zapamatujte si to. ;-)
Zbytek jsou zase obecné kecy, které SW používá už řadu let.

https://vimeo.com/485851702
Během 7 minut se neřeklo nic konkrétního.

https://rsw-systems.com/news/european-attention?r=9414&lang=en

Jen zpráva zastřešující informace obsažené v předchozím.

Co tam máš dál?

Dátum: 14.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“Z prezentace SW v tomto katalogu je nejzajímavější obrázek:

https://imgur.com/a/agHS0cS

ze kterého vyplývá:
- za 2 roky (od teď?) bude ukončena fáze shromažďování investic a investice se začne vracet
- za 7, resp. 12 let (od teď) se investice vrátí a začne vynášet zisk (délka návratnosti podle toho, typu zvoleného investičního program” .

:) Co iného by sa dalo od tvojej odbornosti ocakavať. Skús preštudovať pojem “CAPEX” a potom prídeš na to, že ten obrázok vôbec nič spoločného nemá s crowdinvestingom, ale s návratnosťou financovaní cieľových projektov. Je to veľmi dôležitý parameter, samozrejme nie na tvojej urovni.

Dátum: 15.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

MyNick:

řekl jsem snad něco o crowdinvestingu? Ne. Mluvil jsem jen o návratnosti investice. Dík, že potvrzuješ moje slova.

Dátum: 15.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

...a abys pochopil smysl mého příspěvku:

ten obrázek říká, že za dva roky (...od teď? Podle obrázku nejsme v bodě nula, už z části zainvestováno je, takže by jeden řekl, že ano - platí to od teď...) začne projekt SkyWay vydělávat a investice se začne vracet (není důležité, kdo a za jakých podmínek investici poskytl). Tedy SkyWay bude mít za dva roky v provozu komerční a výdělečné projekty. A na to se těším!

Dátum: 15.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“řekl jsem snad něco o crowdinvestingu? Ne.”

A toto je čo?

“za 2 roky (od teď?) bude ukončena fáze SHROMAŽĎOVANÍ investic”

Ako zvyčajne, zas nedokážeš uznať že nevieš o com píšeš!

Ten obrázok na strane 73 súvisí s obrázkom na strane 75, takze to súvisí s výstavbou trasy napriklad Rzesow - Vliv alebo Odesa - Berlín.
Všetky tieto prezentácie sú pre potencionálnych OBJEDNAVATELOV cielovych projektov na akcii “18th EUROPEAN WEEK OF REGIONS AND CITIES” , nemá to nič spoločného s SHROMAŽDOVANIM INVESTIC do ktorého investujeme cez SWC.

Zisk z cieľových projektov je len časť z toho čo ovplyvňuje trhovú kapitalizaciu spoločnosti, takze cenu akcii na burze po IPO.

A vôbec nič také sa tam nepíše že od teraz za 2 roky budú postavené trate, nič take tam nie je. Je to od bodu začatia výstavby, pred ktorým je rozhodnutie, objednávka, financovanie, výkup pozemkov, vybavovovanie povolení, projekcia, atd. Ale ty len vykrúcaš informácie, už ma to neprekvapuje, ale sám sebe škodíš, SW a mne určite nie.

Dátum: 15.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Podívej se na obrázek: na časové ose je v roce 2 vysvětlivka. CAPEX COMPLETION & ASSET CAPITALIZATION.

Vzhledem k tomu, že SW neprovozuje (zatím?) žádnou výdělečnou činnost, z jakých jiných zdrojů než od investorů DOKONČÍ (COMPLETION) CAPEX? Co jiného se dokončí než shromažďování investičních prostředků a z něj pořízeného a vyrobeného majetku?

"CAPEX z anglického capital expenditures), jinak také investiční náklady, jsou náklady obchodní společnosti na pořízení nového a obnovu starého (nejen) fyzického majetku, jako např. zařízení, nemovitosti, průmyslové a technické vybavení."

Dátum: 15.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ach.

Tak uver tomu čo si vymyslis.

PS
A čo môže byt podľa teba CAPEX v prípade ETP v Bielorusku a SWIC v SAE? Že sa to postaví a budú jazdiť kilometer z jedného konca na druhú a a z cestovného sa vráti investícia?

Dátum: 15.12.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Pouťové atrakce v Sarjah a Gorce samozřejmě nejsou schopné a určené do komerčního provozu - z nich se investice splácet nebude. Víš dobře, že tohle vím. Tak ze sebe nedělej idiota tím, že se ho pokoušíš dělat ze mě.

Jestli to stále nechápeš... tak narážím na to, že kecy o tom že "za dva roky jsme to schopni postavit a začít vydělávat..." má SW... počkej moment... už nejméně od roku 2005.

Dátum: 17.12.2020

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

SW nevyrobi ani na seba, nie to ešte pre investorov./ ak vobec niečo postavia, čo pochybujem, z čoho by to investovali, ved peniaze čo zatial vybrali buť minuli alebo si rozdelili medzi seba/. Je to megapodvod, a to sa dokaže už za par rokov

Dátum: 17.12.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Tak to je! :) :) :) :) :) :) :) :) :)

A čo technicky nezmysel? :) :) :) :)

Daj si čaj pred zaspanim. A teple ponožky.

Dátum: 07.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

je rok 2021, kde to viazne ?

Dátum: 07.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“Je to megapodvod, a to sa dokaže už za par rokov”

Toto si napísal 17.12.2020. Tak čo nového chceš vedieť o 3 týždne neskôr? Tak čakaj ešte pár rokov. Čakaj. Čakaj. Čakaj. Dobrú noc ti prajem.

Dátum: 20.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Mr. Czech Tomáš Kohout, kde je tvoj aktuálny prispevok? Čo s tvojimi nasledovníkmi, samozvaný whistleblower? Veď vyšiel další odborný článok na behindmlm... :)
https://behindmlm.com/mlm-reviews/evorich-review-skyway-capital-ponzi-spinoff-bumbles-along/

Dátum: 20.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Trápne, že?

Dátum: 21.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

trapne je, že vychadzaju len članky a nie vagoniky na trať.Ja som uplne kludny, ja som tam nedal žiadne peniaze, nervozni maju byť ti, čo prišli o dolare

Dátum: 21.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Jo, trapné. Od tebe.

Dátum: 21.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Divně se to zařadilo. Tak pro jistotu znovu:

Jo, trapné. Od tebe (míněno MyNick).

Dátum: 21.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

A co já s tím?

Zívám...

Není to nic nového (už o tom tady řeč byla) a netřeba to znovu detailně komentovat. Prostě se podvodník Khovratov rozešel s podvodníkem Junitským. To je už víc než rok co Kohvratov zakázal svým ovečkám mluvit o "SkyWay a strunových technologiíích". Dvakrát přemaloval název "firmy" (SkyWay Invest Group -> NEEW/TNG -> Evorich) a dvakrát změnil legendu, kterou své podvody kryje (investice do dopravního řešení SW -> investice a do kryptoměny CRU -> investice do jiných dalších kryptoměn a "vzdělávací & investiční" balíčky).

Místo blbých keců jsi mohl začít nové téma a povědět nám, kdy, kde a co SW předvede.

Takhle náš učitel při zkoušení usměrňoval žáky, co se ze svých neznalostí zkoušeli nějak vykecat: "Nekecej a mluv!"

Takže MyNicku: "Nekecej a mluv!"

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Mluvit by mal už ten tvoj Oz z behindmlm, a po rokoch trápenia by mohol preukázať čo spoločného má Khovratov so Skyway Capitalom? Nemá, ani nikdy nemal.
Khorvatov ako riaditeľ SWIC (neskôr NEEW) mal stále aj iné aktivity okrem sprostredkovania financií do crowdinvestingu SkyWay, ktorú činnosť už rok nevykonáva, nakoľko zo strany Skyway (Junickij) mu nebola predĺžená zmluva o spolupráci.
Skyway Capital (premenovaný na Sky World Community) ktorú vedie Kudriasov, naďalej spolupracuje so Skyway, nemá a nikdy nemal inú činnosť okrem toho.

Tak vysvetli, ako môže napísať niekto v januári 2021 článok o tom že s nijakým novým projektom Evorich z dielne Khorvatova má niečo spoločné Skyway, Skyway capital (Sky World Community) alebo Junickij?

Ale ver behindmlm naďalej, ako to už robíš roky. Ja zatiaľ sledujem iné správy, sú to oveľa užitočnejšie.

https://finweb.hnonline.sk/zahranicna-ekonomika/2278601-ziadne-auta-ani-ulice-saudskoarabsky-princ-predstavil-megaprojekt-mesta-buducnosti

https://www.neom.com/en-us/

https://www.facebook.com/508943572591696/posts/uae-government-ministers-and-saudi-arabian-business-representatives-visited-unit/1786208124865228/

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Tretí link je správne toto
https://rsw-systems.com/news/rbc-press-release?r=9414&lang=en

Dátum: 22.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

hnonline.sk: "Mesto The Line sa má ťahať v dĺžke vyše 170 kilometrov a jeho všetka infraštruktúra má byť podľa návrhov na stránkach projektu pod zemou.

Krajinou by mali ľudia iba korzovať či jazdiť na bicykli v neporušenej prírode."

Zajímavé. ;-) A jak to souvisí se SkyWay? Zavrtá se do země?

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Čítaj o tom viac, asi nie kvôli tomu navštívili SWIC, že by to chceli zavrtat do zeme. Je to projekt, nové mesto budúcnosti, kde je doprava kľúčová, s rozpočtom 500 miliard dolárov, Vyriešil si to jednoducho, ok :)

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

A boli zvedaví aj na tvoj názor títo ľudia ako by si tam vyriešil dopravu? Lebo na Junického boli zvedaví, a neponúkol im názor, ale riešenia v skutočnosti.. keby sa nerozhodol v 2014 o crowdinvesting, keby nepostavil Marín Gorku, nedostal by sa do SHARJAH, a teraz by im musel povedať, vráťte sa o 3 roky, ukážem Vám riešenia.

On ma riešenie, ani pod zemom ako pred 100 rokmi, ani s brutálnymi betónovými konštrukciami nad zemom, a nevyrieši to ani Hyperloop. Tak potom ako, bez ciest, bez aút, bez emisií, bezpecne, a do 20 minut sa dostať všade?

Vôbec o jednaniach nič neviem, len používam vlastnú hlavu, skús aj ty.

Dátum: 22.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

"Tak vysvetli, ako môže napísať niekto v januári 2021 článok o tom že s nijakým novým projektom Evorich z dielne Khorvatova má niečo spoločné Skyway, Skyway capital (Sky World Community) alebo Junickij?"

Nechápeš kontext. Prostě všechny firmy okolo SkyWay (ať už podpůrné, skořápkové, pro lákání a shromažďování peněz od investorů, pro praní peněz) označujeme jako SkyWay (podvod SkyWay). Oz z BHMLM se dopouští nepřesnosti v tom, že někdy jako o hlavní nebo zastřešující firmě mluví o SkyWay Capital (což není úplně přesné). Ale většina těch, co čtou, tak pochopí, jak je to myšleno a o co jde. Divím se, že tobě to jasné není, když jinak všechno víš nejlíp. ;-)

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“Nechápeš kontext. Prostě všechny firmy okolo SkyWay (ať už podpůrné, skořápkové, pro lákání a shromažďování peněz od investorů, pro praní peněz) označujeme jako SkyWay (podvod SkyWay).”

Nechápem, ale aspoň ty to chápeš. Obidvaja sledujeme tento projekt 5 rokov, ty si z toho pochopil toľko že Skyway je podvod, a Junickij podvodnik. Gratulujem, pekný výkon.

Dátum: 22.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

“Oz z BHMLM se dopouští nepřesnosti v tom, že někdy jako o hlavní nebo zastřešující firmě mluví o SkyWay Capital (což není úplně přesné).”

Oz nepiše nepresnosti, ale úplne blbosti. Takisto ako 22%ny úrok denne. Je to fake news postoj, a ty si mu naletel. Bude to veľmi drahá skúsenosť, ale ti raz určite napíše raz že sorry, to bude tvoj zisk.

A budeš hrdý aj na tvoje odborné komentáre aj tam, Mr.Czech.

Dátum: 24.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

I já tobě gratuluji.

Že jsi za 5 let nepochopil, že je to hezky připravený ojeb na blbečky. Bude tu smrdět ještě dlouho, ale kdo do něj nebude přivádět další lidi, nebude z toho nic mít. Přivádíš, Nicku???

5% šance, že se pletu, víc ne.

Jsem zvědavý, co za inovace a pokrok předvede SW letos. V loňském roce nepředvedli vůbec, ale vůbec nic.
Předloni dostavěli 400 m dlouhý úsek testovací trati v Sarjah, na kterém se možná už (už!) letos v březnu v rámci testování svezou první živí lidé. Bravo!

Dátum: 24.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Pochopiť a podporiť Junickeho, za ktorým sú desiatky rokov práce, tým s tisícmi odborníkov, postavený park v Marine Gorke, park v SHARJAH, výrobne zavody, tisíce jednaní, výstav, uznaní, správ, obrovský trhový potenciál a stotisíce investorov, je podľa teba pre blbcov. (Výnimkou je samozrejme 2020, kedy vôbec ale vôbec nič sa nedialo ...)

Naletieť fake news správam na bezvýznamnej stránke bezvýznamného blogera Oza, za ktorým je výlučne jeho zmätená hlava s “vlastnými” názormi a pár desiatok nasledovníkov, to je ale pre chytrých ľudí, ako si ty.

Aj na tejto stránke, aj na ostatných kde si komentoval môžeš vidieť sledovanosť a váhu tvojho jedinečného názoru. Kričíš na diaľnici že každý blbec ide oproti.

Dátum: 24.01.2021

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Tak si řekni termín, kdy SW bude mít v provozu alespoň jeden komerčně úspěšný projekt (výdělečný z hlediska provozu, ne z hlediska peněz celkem vybraných od "investorů" versus náklady na stavbu).

Až ten čas nastane, jeden z nás se tomu druhému těžce vysměje. Uvidíme, kdo komu. ;-)

Junitskij má za sebou od 80. let minulého století, kdy s myšlenkou přišel... "tisíce jednání, výstav, uznání, sto tisíce investorů" z řad amatérských blbečků (s profesionálními investory Junitskij neuspěl)... a nula kilometrů komerčně provozovaných tratí. Hezký výsledek za 40 let.

Tak pověz... KDY?

Dátum: 25.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Kto si ty aby ti mal Junickij referovať nijake termíny? Hlavne tebe, ktorí keby mal na to možnosť by si len ublížil tomuto projektu, a nedokázal si to podporiť za 5 rokov ani 100 dolármi. Chráni záujem svojich investorov, preto nehrá s otvorenými kartami, je to veľmi tvrdý trh, kde sa musí presadiť. Opačne sedíš na koni, on nepotrebuje tvoje peniaze, ale opačne.

Keď niekomu nestačia tieto správy na to, aby investoval za zlomok nominálnej hodnoty, tak nech čaká na zverejnené termíny. Lenze cena podielov/akcii bude už vtedy úplne iná. Junickij pred troma rokmi povedal, že žiadne detaily cieľových projektov neprezradí. Keby si to nevšimol, aj teraz vyjdú správy až potom, keď o tom hovorí objednavatel alebo prenikne do médií. To bolo aj v Dubaji, v SHARJAH, teraz v Saudskej Arabie, atd. Vies prečo? Lebo tie fakty sú dôležité vtedy, keď tým sa dá vytlačiť cena akcii pred/pri/po IPO, nie teraz! Keď zverejní tieto podrobnosti a termíny, vtedy už budeš plakať. Tu máš správu o tom že zástupcovia Saudskej Arabie ktorí zastupujú projekt v hodnote 500 miliard jednajú v SWIC, to ťa vôbec nezaujíma, chceš vedieť termíny. Múdre. Pri IPO ich dozvieš, plus X dalších.

Junickij nikdy nesľúbil investorom nič take, že povie termíny dokončenia cielovych projektov, ale to, že vytvorí prototyp technologie so všetkým čo treba, a s tým vyjde na svetový trh dopravy. To sa práve deje. Mna už Junickij oklamať nevie, lebo práve to robil s mojimi peniazme načo som mu dal. Keby nikto na svete nechcel presadiť tuto technológiu (nezmysel), to je riziko podnikania, lebo som spoluzakladateľom. To ale nie je podvod, ale zlá investícia.

Keby si chcel pochopit víziu a potenciál projektu, snažil by si čítať medzi riadkami, nie termíny hľadať, čo určite nedozvieš. Tebe ale ide len o to, aby si potvrdil že máš patent na rozum, a si neomylný. Si na omyle.
https://vimeo.com/502548938

Dátum: 26.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

no prave, desiatky rokov a tisice odbornikov /to s menej ludmi a skor postavil Musk rakety, elektoroauta a mnoho dalšich/a zatial žiadny vasledok, Z čoho to Yunitsky platil ?ešte mu niečo ostane aj na vybudovanie nejakej dlhšej trate ? Lebo ak chce vracať investorom vklady aj zisky, musi bať každa trať majetkom SW,teda budu aj investormi.Lebo ak to zaplati krajina, kde to postavia, tak zabudnite na zisky !!!

Dátum: 26.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Super správa sydney, že nie si v manažmente a nezodpovedaš za finančný plán spoločnosti, preto bude SW stavať trate a predávať autonómne elektromobily so ziskom, aj tak bude oveľa finančne výhodnejšia, ekologickejšia, bezpečnejšia, efektívnejšia ako ostatne druhy dopravy z 20 storočia, lebo nie je non-profit organizácia.

Ty samozrejme môžeš zabudnúť na zisk zo SW.

PS: nemáš na to, nepochopíš. Zmier sa s tým konečne, budeš šťastnejší.

Dátum: 26.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Ty zabudni , že raz uvidiš zisk. kedy pochopiš, že po 30rokoch badania to bude trvať šte dalšich 30 rokov ?

Dátum: 27.01.2021

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

Bohužiaľ je veľa ľudí ktorí uveria anonymným bezvýznamným trolom s nula znalosťami v danej veci (viď napr COVID), ale ja medzi nimi nepatrím. Takze tvoje rady, predpovede a názory ohľadom distruptivnych a inovatívnych technológií, financií a investícii ma vôbec nezaujímajú, to si tu už predviedol, ale keď máš zvlastny recept na pečenú krkovičku, tak to sem kľudne napíš.

Dátum: 28.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

ty si asi najvačši troll, veriš, že technologia so začiatkom vyvoja pred 40 rokmi može byť ešte dnes použitelná ?40 rokov vyvijaju koleso, priehradove nosniky , nosne lana , ako možete ešte byť tak naivni, že verite, že to raz bude v prevadzke ????????????????

Dátum: 21.01.2021

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Tomáš Kohout a Skyway

ved každy rok slubuju, že to bude o dva roky,naťahuju to, aby ziskali dalšich investorov. Poznam aj takych, ktorí ešte aj teraz prispeli do zbieky SW a nedali si vysvetliť, že prispievaju na "charitu" a že už tie penize neuvidia nikdy

Dátum: 19.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Muž přes palubu!

Vzpomínáte na solidně a důvěryhodně působícího pána jménem Mikhail Kirichenko?

https://skyway.capital/uploads/news/image/00000818_b.jpg

Provázel (jakože novinář) příznivce SkyWay řadou propagačních videí, dělal rozhovory s lidmi (jakože) pracujícími ve SkyWay a (jakože) investory. A taky pro ty videa psal scénaře (skripty).

Pokud by se vám jeho služby hodily, tak je k mání. Skončil ve SkyWay a přijímá nabídky práce! Můžete mu hodit lano soukromou zprávou na ruský facebook "V Kontaktě":

https://vk.com/id317107910?w=wall317107910_3983

Tak zkušený okecávač by se jistě mohl hodit lidem, co chystají nějaký šmejdský projekt s velkorozpočtovou a důvěru budící propagací.

Která to zvířátka opouštějí loď jako první?
A copak se to ve SkyWay děje?
Je to náhoda, že odchází právě teď - když ani v létě nebyl EcoFest (jasně, za to může koronavirus) a když už tak dlouho SkyWay neukázal nic opravdu nového a existujícího?
Co na to Jan Tleskač?

Dátum: 19.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Muž přes palubu!

Vo firme kde je viac ako tisíc zamestnancov, ľudia sa menia. Aj keď kvôli svojej práce (ktorú robil podľa môjho úsudku veľmi dobre) jeho tvár je pre investorov SW známy, nie on je prvý ani posledný zamestnanec ktorý odišiel z firmy. Ja dôvody nepoznám, ale to ze to nema nič spoločné s tým ze nebol v tomto roku ekofest, o tom som presvedčený.
Bohužiaľ, tvoje predpovede čas takisto vynuluje ako ostatné, a projekt ide ďalej aj bez neho.
https://youtu.be/F4cCg3AuXEc

Dátum: 20.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Muž přes palubu!

Jasně, mohl odejít z mnoha důvodů a na jednom kašparovi (a své šaškování dělal dobře - uznávám) firma nestojí.

Nedávám do přímé souvislosti jeho odchod a (ne)EKO Fest. Spíš naznačuji, že obojí může mít společnou příčinu - nedostatek financí.

Video hezké, je tam pár vteřin záběrů (snad i reálných) ze stavby sloupů nové delší trati k centru SRTI. Třeba rychlost 150 km/h a přepravu nejméně 80 pasažérů v jedné soupravě SkyWay do listopadu 2020 předvede... a já ti budu moci pogratulovat, že jsi měl v tomhle pravdu. Představ si, že mi to nebude vůbec dělat potíž.Ale pořád je to jen začátek (dosáhne tím SW celkové postavené délky zkušebních tratí 10 km?).

Dátum: 21.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Vymysláš ako stále. Medzi tisíc zamestnancov prepustili kvôli nedostatkom financií práve najznámejšiu tvar zo spravodajstva SW, aby tým zakryli že nemajú financie. Podľa teba. Logické.

Práve preto nehovorí Junickij termíny, môže sa stať hocičo. Stalo sa. Redaktor napísal 6 mesiacov, nestihnú to. A čo teraz? Mne ktorý v tom ma podiely, mne to nevadí, tebe, bezpodielového bezvýznamného “kritika”, to vadí. Na zdravie.

Pamätáš na svoje vlaňajšie presvedčenie, že SW sfalšoval dokument programu OSN že len tak pripísal seba medzi partnerov? Hovoril som ti, že to je v druhej edícii, a ty pozeráš prvú v ktorej ešte nebola, aj to si lepšie vedel samozrejme. Medzitým vyšla tretia edícia, a nijakým zázrakom aj v tom je SW, tu to môžeš stiahnuť.

https://www.ungsii.org/sdg-cities?lightbox=dataItem-kewmkp7c

Ešte stále si myslíš že tvoje myšlienky sú tak cenné, že stále potrebuješ otvárať nové príspevky. Stále nevidím koho to zaujíma, ale možno niekto ti uverí. Pre mna znamená viac názor programu ktorú podporuje aj UN Habitat, UNSDSN, UNICEF, UN Academic Impact, WHO... Pre nich je Skyway odborníkom, pre teba Mr.Czech Tomáš Kohout je to podvod. Bože.

Na druhej strane je oveľa viac ľudí, nemáš šancu.
https://youtu.be/vPEfD1WwoBY

Dátum: 21.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Když už mne tady tak hezky jmenuješ, nechceš se taky představit? To by bylo fér.

Ad odchod tváře propagace - ano, ze strany SW by bylo logické si ho udržet zejména v krušných časech. Víme ale houby o tom, jaké kdo měl požadavky a co kdo za to nabízel. Tyhle top vypolštářované pozice se dohadují pokoutně (back room deals). A často se v těch jednáních nesmiřitelně střetne chamtivost s hamounstvím a sobectvím, takže nikdo nevyjde jako vítěz.

Ad partnerství s OSN - k tomu jsem se ti vyjádřil zde:
https://www.pracanadoma-skusenosti.eu/discussion/?tid=200016670&mid=200012117

a nezdá se mi, že by se na tom něco změnilo.

Dátum: 21.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

A něco z toho videa, co sem MyNick dal:

youtu.be/vPEfD1WwoBY

"The various transport systems should cover the needs of passenger transport in city and cumura..." (nemá být commute?) "...at speed of up 600 km/h.SkyWay claims that it's small transport units with variable passengers capacity can travel safely at intervals of two seconds."

Budeme se tedy těšit na malé kabinky frčící kolem nás rychlostí 600 km/h ve dvouvteřinových intervalech. Fantastické! :D

Teď mi možná MyNick namítne, že to fanouškovské, neoficiální video nemám brát zase až tak vážně. ;-)

Dátum: 21.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Ani ty si sa neprepstavil kto je ten veľký anyalytik, len som dal dokopy tvoje príspevky na rôznych fórach, a dal som spolu tvoje mená. Budeš hrdý na toto veľké odhalenie. Je úplne jedno kto som, som len jeden z desaťtisíce investorov, ale ja neohovaram, nepíšem svoj názor, ale to, o com je SW.

“Víme ale houby o tom, jaké kdo měl požadavky a co kdo za to nabízel. Tyhle top vypolštářované pozice se dohadují pokoutně (back room deals).”
Možno v podvodoch, lenže SW do tejto kategórie nepatrí, môžeš písať čo chceš.

Na tvoje velke aktuálne odhalenie, že by autonómne elektromobily môžu nasledovať seba po dvoch sekundách, tu máš odpoved od Junickeho z júna 2018, ešte pred premiérou vysokorýchlostného modulu SW na INNOTRANSe.

https://rsw-systems.com/news/high-speed-skyway-transport

https://rsw-systems.com/news/yunitsky-about-high-speed-skyway?r=Trimoff&lang=en

Dátum: 21.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

"Len som dal dokopy tvoje príspevky na rôznych fórach, a dal som spolu tvoje mená."

Ano, to může udělat každý. Takový bonus pro ty zběhlejší a pozorné (o kterém dobře vím). Ale neprosil jsem se tě o to, abys mé jméno zveřejňoval pro ty tupější (dokonce jsem ti k tomu nedal souhlas). Kdybych to chtěl, tak se podepisuji rovnou celým jménem sám.

Říká se - nedělej věci, které nechceš, aby se staly tobě. Takže když jsi to udělal a dal sem mé jméno, bylo by slušné (a určitě by ti nevadilo) abys dal i to svoje... nebo na to nemáš koule??? Na rozdíl od tebe o to slušně žádám.

"...Možno v podvodoch, lenže SW do tejto kategórie nepatrí"

Super vtip!

"...autonómne elektromobily môžu nasledovať seba po dvoch sekundách, tu máš odpoved od Junickeho z júna 2018".

Už jsme se o tom tady taky mockrát bavili.
Ach, já ubohý pořád nechápu, jak z autonomní kabinky vyskáče 6 lidí a místo nich tam 6 dalších nastoupí... během dvou vteřin, než do nich vrazí další přijíždějící kabinka. A je úplně jedno, jakou rychlostí přijede. Prostě přijede za 2 vteřiny. To se na žádném nádraží, na žádném lyžařském vleku jen tak nevidí!

Už se těším, až to předvedete!

Dátum: 21.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Kdybych to chtěl, tak se podepisuji rovnou celým jménem sám.

Proč nechceš?

Ale neprosil jsem se tě o to, abys mé jméno zveřejňoval pro ty tupější

To sú kto, akože?

Říká se - nedělej věci, které nechceš, aby se staly tobě.

Nikde som nepísal na SR/CR fóra okrem tohto.

Nic sí z tych článkov nepochopil
Fifth, we have worked out the entire logistics of traffic on the route with the interval of the same 0.5 sec. With boarding at the station, as in the subway, within 25-30 seconds, and not 0.5 seconds, as fringes think. There will be just several platforms, where trains of several dozen unibuses will stay in a mechanical coupling. They will get out along the track and then separate on the track to re-assemble at the terminal station (this resembles playing an accordion, where the bellows stretch or contract). And you do not need to stop at every pillar. For example, trains to Smolensk with the inscription “Smolensk” will go according to the schedule, say, in every 10 minutes. They will be launched to the station in Smolensk via a switch (with a safety interval of about 30 seconds)

Dátum: 21.09.2020

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

"Proč nechceš?"

Nerob zo seba somára.

"To sú kto, akože?"

Ti, co neumí psát, ale umí číst (částečně). Například.

"Nikde som nepísal na SR/CR fóra okrem tohto."

To je jako omluva nebo co?

K dalšímu tvému cancu zkopírovanému ze stránek SW (fajn, že si to sám nevymýšlíš)... Ony už vám jezdí nějaké kabinky na trase do Smolenska? Už máte někde výhybku, která dokáže přehodit kabinky z jedné struny na druhou během 2 vteřin? Už jě někde vidět nástupní platforma, která počítá se současným příjezdem více kabin v těsných intervalech?

Nebo jsou to všechno plány na příští pětiletku? Století?


Dátum: 22.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Somára robíš ty zo seba, aspoň takto nebudeš anonymný. Takisto ako ani Junickij nie je, ktorého roky nazyvas podvodníkom.

Mal by najprv jazdiť, potom by mali postaviť trasu, potom naprojektovať, vyfinancovať, objednať a naposledy vyvinúť prototyp technologie? Nedokážeš pochopiť že nevytvárajú webstránky ktoré pri najhoršom zamrznú, ale autonómne elektromobily na ktorom budú jazdiť ľuďske životy AJ s rýchlosťou 500km/h? Nemyslíš si že to potrvá? Pochopil si že keď nijakú trasu postavia to musí slúžiť minimálne 100 rokov? Myslíš si, že keď to bude jazdiť, budeš mat možnosť dostať sa k podielom spoločnosti za take ceny ako teraz?

Dátum: 27.09.2020

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

To si yunitsky tak neveri, že po 40 rokoch vyvoja sa boji vybudovať poriadne dlhu trať ? veď nemusi hneď jazdiť 500 km, zo začiatku by st ačilo 150 , aj tak by to bolo rychlejšieako vlaky a autobusy.Lenže o ten pofiderny projekt žiadny štat nestoji. To by sa nebudovali nove rychlotrate vlakov po celom svete.Na SW zarobili len ti. čo tam nič nedali.Mam znameho, čo vyberl od investorov po 10 000 a viac Eur, teraz sa už pomaly pred nimi skrýva, lebo už v roku 2017 slupoval velke zisky a nič

Dátum: 27.09.2020

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Muž přes palubu!

Nič nové si nevymyslel? To ti pomôže v živote dat dookola roky tie isté primitívne otázky pod roznymi menami? Prečo sa nezaoberás s vlastnými investíciami? Už som ti presne vypočítal tvoj zisk z tohto.

Keď niekto investoval pred rokmi do SW urobil výbornú investíciu, nemajú prečo sťažovať. Aj tí, ktorí investujú teraz, aj o rok. Keď im tvoj vymyslený kamarát niečo nasluboval, to sú tak relevantné informácie ako tvoje názory.

Aspoň už si zmenil svoj názor, a nemali by začať hneď s výstavbou trate z Londýna do Tokya, už by ti stačilo 150 km na začiatok. Potom pri skúškach zistia, že by mali použiť iný oceľ, a iný typ zvárania, tak to jednoducho vymenia. No do tvojich projektov by som určite neinvestovali, je to sto percentna ekonomická katastrofa.

Neviem odkiaľ máš tie dôveryhodné informácie že to nikto nechce. Ešte ti nezavolal Junickij, to je asi preto, že? Môžeš tu vypisovať koľko chceš, dozrela na to doba, už to nikto nezastavi. Bolo k tomu potrebný vodca štátu, ktorý dokáže rozmýšľať aj v 50 ročných stratégiách, to je od stredoeurópskej mentality veľmi ďaleko, aj od korupcie. Trh treba preraziť len na jednom mieste, potom to už pôjde samo.
https://youtu.be/UzfcOP1l1qo

Pre mňa výborná správa, pre teba katastrofa, na ktorú prídeš len o roky.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok