Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

08.12.2017 15:18

Na obrázku je Hyperloop, ktorý umožňuje prepraviť ľudí bezpečnejšie a šetrnejšie k prírode. Dopravný systém, vďaka ktorému bude umožnená preprava ľudí a tovaru po koľajniciach, ktoré budú umiestnené nad našimi hlavami. Bezpečie, šetrnosť k prírode, minimálne náklady na prevádzku takejto trate, presne to si dnes sľubuje od projektu Skyway jeho autor. Ten sľubuje pre investorov dlhodobý pasívny príjem, na ktorom budú zarábať aj ďalšie generácie. Je to ale skutočne tak? Rysuje sa nám tu revolučný biznis, alebo ide opäť len o ďalší podvod na ľudí?

 

Čo je to SkyWay a kto za tým stojí

SkyWay má byť nadúrovňový dopravný systém, ktorý bude na pohyb využívať patentovanú strunovú technológiu. Má ísť o revolúciu, ktorá zmení celkový systém dopravy. Dopravnými prostriedkami SkyWay majú byť samostatné kapsule alebo celé súpravy kapsúl zavesených na koľajniciach, ktoré budú visieť vo vzduchu. Vývojári si od nich sľubujú vysokú rýchlosť a bezpečnosť, nízke náklady na prevádzku a šetrnosť k životnému prostrediu.

 

Železničný inžinier a ruský vedec Anatoly Junitský so svojim prototypom. Nápad na SkyWay vznikol v Bielorusku už pred mnohými rokmi a za projektom má stáť ruský vedec Anatoly Yunitskiy (Junitský), ktorý na ňom pracoval údajne až 39 rokov! Anatoly Yunitskiy je zároveň prezidentom spoločnosti SkyWay Group of Companies.

Anatoly Yunitskiy je pôvodným vzdelaním železničný inžinier, podľa oficiálneho zápisu autor viac ako stovky rôznych patentov a osemnástich kníh, rovnako ako ďalších 200 vedeckých štúdií a publikácií. S jeho osobou sa spája celý rad rôznych ocenení, a to platí celosvetovo - nie je teda oceňovaný len v Bielorusku či v ďalších bývalých zväzových republikách ZSSR.

 

Ako to má fungovať - možnosti, ako zarobiť na SkyWay

Podstata investičného projektu SkyWay spočíva v nakupovaní akcií Euroasian Rail SkyWay Systems, American Rail SkyWay Systems, African Rail SkyWay Systems a tiež Australian & Oceanic Rail SkyWay Systems prostredníctvom investičného fondu SkyWay Capital a ďalších podobných spoločností (tie sú partnermi spoločnosti SkyWay Group of Companies). Riaditeľom investičnej spoločnosti SkyWay Capital je Jevgenij Kudriašov. 

Hodnota spomínaných akcií by po uvedení na burzu mala podľa vyjadrení majiteľov tohto online „biznisu“ výrazne vzrásť, a to odhadom do 2 až 5 rokov. Hovorí sa, že rozdiel môže byť až v horizonte niekoľko tisíc percent, akcie zakúpené vo vhodnom čase údajne môžu zvýšiť svoju hodnotu dokonca až päťstokrát.

 

Peniaze, ktoré spoločnosť SkyWay získa od svojich partnerov/investorov, má použiť na dokončenie projektu – výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku. Ten je potrebné vybudovať, aby spoločnosť získala certifikáciu a mohla tak začať s výstavbou projektu. Spomínaný EkoTechnoPark má slúžiť aj na testovanie budúcich technológií.

 

Zarobiť peniaze je možné nielen investovaním, resp. nakupovaním akcií spoločností, ale aj tým, že tento internetový „biznis“ úspešne odporučíte ďalším ľuďom. Ide o viacúrovňový provízny systém, vďaka ktorému vám spoločnosť vyplatí až 20 % z investícií členov, ktorých do systému privediete.

 

Investovať, či neinvestovať?

Projekt vyzerá zaujímavo a niečo podobné by v budúcnosti určite mohlo fungovať (som v tejto oblasti laik, takže sa môžem mýliť). Majiteľ spoločnosti Anatoly Yunitskiy je skutočná osoba, čo pri väčšine internetových biznisov nebýva samozrejmosťou. Naša planéta určite potrebuje podobný druh dopravy. Je tiež pravda, že SkyWay sa prezentuje na rôznych svetových výstavách a veľtrhoch. Problém však vidím v investičnej príležitosti, konkrétne v partnerskej spoločnosti SkyWay Capital. Tu je pár dôvodov, prečo vo mne SkyWay Capital vzbudzuje nedôveru a prečo do tohto projektu rozhodne neodporúčam investovať.

 

1.) Na začiatku bola vízia - a tá tu stále ešte je, budúcnosť potenciálne neistá

Skyway v súčasnej dobe nefiguruje na žiadnej verejnej burze, teda jednoducho platí, že kupujete len fiktívne (ak chcete - virtuálne) akcie. Presnejšie povedané, dostanete zdrap papiera s názvom certifikát, v ktorom firma potvrdzuje, že vám rezervuje nejaké akcie (také „akcie“ vám môžem vyrobiť aj ja).

 

Podľa oficiálnych videí, ktoré SkyWay prezentuje, ak investujete 4 000 dolárov (za túto investovanú sumu dostanete milión „akcií“), zarobíte milión USD, pretože keď spoločnosť vstúpi na burzu, jednu akciu budete môcť predať za 1 USD (milión akcií = milión USD).

 

Ak SkyWay niekedy vstúpi na burzu, o čom ja pochybujem, hodnota jednej akcie určite nebude 1 USD. Cenu na burze určuje dopyt a ponuka. Pokojne sa môže stať, že ak vstúpia na burzu a ľudia budú chcieť svoje akcie predať a zarobiť, nikto o ne nebude mať záujem. V tom momente sa ukáže ich skutočná hodnota.

 

Čo je však zaujímavé a čo ľudí zrejme láka, je, že SkyWay garantuje odkúpenie vašich certifikátov za 1 USD. Takže ak vstúpia na burzu a ukáže sa, že skutočná hodnota ich akcií je veľká nula, SkyWay sľubuje, že ich od vás odkúpi.
To sú krásne sľuby, no nereálne. Jednak na burzu nikdy nevstúpia, a aj keby, určite svoje sľuby nesplnia, v opačnom prípade by skrachovali. Stačí jednoduchá matematika. Registruje sa 100 000 ľudí a každý z nich investuje 4 000 USD. SkyWay zarobí 400 miliónov USD. 50 % z tejto sumy sa rozdelí do pyramídy, medzi partnerov (aby mali motiváciu lákať do tohto projektu ďalších ľudí), nejaké peniaze SkyWay určite minie na výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku atď. Ak však spoločnosť vstúpi na burzu, bude musieť odkúpiť od 100 000 ľudí presne 100 miliárd akcií. A keďže garantujú odkúpenie jednej akcie za 1 USD, tak si to spočítajte. Odkiaľ SkyWay získa 100 miliárd USD? To sa možno dozvieme nižšie, v bode 2.

 

Mimochodom, ešte v roku 2016 sa písalo, že SkyWay vstúpi na burzu v roku 2017. Je pomaly koniec roka, a zatiaľ sa nič nedeje. Údajne to odložili na rok 2018. Rovnaká pesnička, ako u X podobných spoločností, ktoré predávali bezcenné papieriky sľubujúc, že keď vstúpia na burzu, odkúpia ich od vás za oveľa vyššiu sumu.

 

Pôsobia na vás všetky tie vyhlásenia od SkyWay dôveryhodne, alebo si myslíte, rovnako ako ja, že ide len o navijak na ľudí, ktorí sa ľahko nachytajú na vidinu obrovských ziskov?

 

2.) Kde sa berie zisk už teraz, keď sa nič nepostavilo? Z čoho vyplácajú peniaze?

SkyWay tvrdí, že podpísal kontrakty za miliardy dolárov (z týchto peňazí majú vyplácať svojich partnerov) s niekoľkými vládami po celom svete (napr. podpísané zmluvy s austrálskou a indickou vládou v hodnote 922 mil. USD). Je však zaujímavé, že žiadna vláda o tomto tvrdení nič nevie. 

Ani samotná spoločnosť, ani ľudia, ktorí do tohto biznisu investovali, doteraz nepredložili žiadne dôkazy o vyššie uvedenom tvrdení. Žiadny územný plán, stavebné povolenie, vládne dokumenty, proste čokoľvek, čo by potvrdzovalo, že SkyWay má podpísané zmluvy za miliardy dolárov. Čokoľvek, čo by dokazovalo skutočné príjmy SkyWay, poprípade aspoň záujem o ich revolučný dopravný systém. Prečo spoločnosť nepredloží nejaké podpísané zmluvy aspoň svojim partnerom/investorom? Zavreli by ústa všetkým pochybovačom a taktiež aj čoraz nervóznejším spoločníkom. Bol by to jasný dôkaz serióznosti tohto „revolučného projektu“.

 

Skyway dopravný system budúcnosti - avšak, zatiaľ len vo forme množstva prezentačných videí a simulácií.

 

Jediným ľahko viditeľným zdrojom príjmov spoločnosti sú peniaze od investorov, ktorí si za ne kupujú bezcenné certifikáty. A je viac než pravdepodobné, že práve tieto peniaze firma používa aj na vyplácanie odmien (môžem sa mýliť). Ak je to pravda, tak nejde o nič viac, než prerozdeľovanie peňazí prostredníctvom pyramídovej hry/Ponziho schémy.

 

Pri každom systéme vždy sledujte, odkiaľ berú peniaze na výplaty. Ak sú z vkladov, registračných poplatkov, investícií nových členov, ide o pyramídovú hru/Ponziho schému.

 

3.)  Nemajú povolenie na poskytovanie investičných služieb

Ak má ísť o kupovanie akcií spoločnosti, je to investovanie. Aby mohla spoločnosť podnikať v tejto oblasti, potrebuje mať na to licenciu od Slovenskej národnej banky. Čo myslíte, má SkyWay povolenie na poskytovanie investičných služieb?

 

Na webe Českej národnej banky sa dokonca objavuje oznámenie, že investície do cenných papierov Euroasian Rail SkyWay Systems Holding nie sú v súlade so zákonmi. Viac informácií:

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

 

Podobná správa prišla aj z Estónska, Talianska, Belgicka a Lotyšska. Dá sa teda predpokladať, že spoločnosť SkyWay nemá na predaj akcií licenciu od žiadnej krajiny EU.

 

4.) Nie príliš čistá minulosť zakladateľa SkyWay

Pán Yunitskiy je usvedčený z predchádzajúcich finančných podvodov menšieho rozsahu. Na diskusiách som našiel niekoľko odkazov, v ktorých tohto pána usvedčujú z klamstiev a podvodov. 

 

5.) Môže vôbec dopravný systém, ktorý ponúka SkyWay, fungovať?

Nie som odborník, aby som hodnotil technickú stránku tohto projektu. To prenechám niekomu inému. Ono je to asi aj tak jedno, pretože SkyWay je podľa mňa finančný projekt, v ktorom technická stránka plní úlohu návnady. Niečo v zmysle:  aha, pozrite sa, máme revolučný produkt (dopravný systém), do ktorého keď investujete, do 2-5 rokov z vás budú milionári.

 

V každom prípade, v rôznych internetových diskusiách sa viacerí znalí ľudia zhodujú na tom, že technológia koľajníc SkyWay nie je realistická a návrhy realizácie nie sú úplne domyslené.

 

V nižšie uvedenom článku si môžete prečítať, v čom bol hlavný nedostatok strunových technológií pána Junitského už v roku 2002 -  https://www.membrana.ru/particle/2486

V článku sa píše o tom, že správy prezentujúce STU možno rozdeliť na tie o testovacej prevádzke, na tie o účasti na výstavách a na tie o prednáškach a návštevách významných hostí. Teda už pred 15 rokmi pán Junitský postavil testovací polygón, prijímal delegácie z celého sveta, prezentoval sa pred Putinom, Žirinovskim a jazdil po výstavách. Aká teda bola hlavná výhrada v roku 2002? Že nepostavil ani jeden kilometer trate. A aký je dnešný stav? Polygón, výstavy, politici a 0 km tratí.

 

Mohlo by vás zaujímať:

7 spôsobov, ako rozoznať serióznu investíciu od finančného podvodu - v článku si môžete prečítať základné rozdiely medzi serióznymi investíciami a pyramídovými podvodmi.

 

Pár slov na záver

Musím uznať, že SkyWay je po technickej stránke tak detailne premyslený, aspoň pre laikov, že vzbudzuje dôveru. Pán Yunitskiy existuje, čo u podobných projektov nebýva zvykom. Určite má za sebou nejaké patenty a vynálezy, ale jeho problém spočíva v tom, že 30 rokov ťahá z investorov peniaze, ale nikto tú jeho revolučnú technológiu nechce kúpiť. Teda aspoň doposiaľ neboli predložené žiadne dôkazy o opaku.

 

Podľa môjho názoru ide len o ďalší sofistikovaný podvod (žiaľ, zatiaľ to tak vypadá), ktorý stojí a padá na vstupných investíciách partnerov a ich následnom prerozdeľovaní do pyramídy. Vyššie uvedené fakty tomu nasvedčujú. Celý projekt je len o balamutení a sľubovaní krajších zajtrajškov. Investujte do spoločnosti, zakúpte si „akcie“ a jedného dňa, ak vstúpia na burzu, na tom možno zarobíte.

 

Musím ale uznať, že zo všetkých sofistikovaných projektov ako sú Kairos, OneCoin, Recyclix, Banners Broker, Zeekrewards, Dexcar atď., je SkyWay podľa mňa ten najsofistikovanejší

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Ak už máte so Skyway nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. 

 

Zdroj: čiastočne čerpané z facebookovej skupiny Rozborka MLM projektu

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si tieto tri články:

Základná charakteristika Ponziho schémy – v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky vyššie spomínané internetové podvody. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Čo sú to pyramídové hry a ako fungujú článok o pyramídových hrách + praktické príklady.

 

Pár rád, ako sa nedať nachytať internetovým šmejdom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich postrehov a rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na nejaký podvod.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Kristina

Titulok: zamyslite sa

1000 zamestnancov... 80 konstrukcnych kancelarii... 36 budov.. 32 sluzobnych aut... 2 miliony dolarov aktiva.. zakladne imanie spolocnosti je 56 milionov dolarov.. 36 hektarov pozemok v Minsku... v SAE pozemky v hodnote 1 miliardy dolarov... transparentnost projektu, kde ludia vidia vysledky, odviezli sa osobne v jednotlivych prostriedkoch... iba idiot si moze mysliet-napisat ze je to pyramida...

Dátum: 28.08.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:zamyslite sa

Lajk :)

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:zamyslite sa

Aplikuj svoju "logiku" na pripady ako Madoffove hedgeove fondy alebo BMG invest a vyjde ti, ze iba idioti si mohli mysliet, ze to su podvody.

BTW necitala si vcera, ze ti, co uverili BMG investu, dostali naspat len 1.8% vkladov. Stavil som sa, ze v Skyway-i skoncite este horsie ;-)

nolink://cynickaobluda.dennikn.sk/2019/08/test-naroda-ukonceny.html?m=1

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Kristina

Titulok: Re:Re:zamyslite sa

pleties hrusky s jablkami... do BMG investu , nikto z investorov nevidel...SW je transparentny...
SW je nutny evolucny krok, inak by sa o 20rokov celkom doprava zastavila v zapchach...
...co ine ako SW mozes postavit, uz vo vybudovanom meste, infrastrukturu nezmenis, elektricky tam nedas lebo nie je kde...dalsie cesty, nie...lebo su tam uz budovy... jedine dopravu na druhej urovni a to je SW...

BTW-pises, ze ako odskodne dostali 1,8% vkladov... toto je debilny stat, ked im nieco vratil z nasich dani...!!!

Dátum: 28.08.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:zamyslite sa

Prajem Ti veľa vydrží Kristína, bude to dlha cesta keď to treba začať od BMG :) Ak Ti môžem radiť spitaj sa ho prečo mu nenapadlo Google, YouTube, Amazon, Facebook, iPhone, bitcoin, uber, Ethereum, Tesla, Booking, alibaba,.. to sú všetko pojmy ktoré v čase BMG neexistovali, a boli to výborné investície...

Dátum: 28.08.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

(odškodnenie nedostanú od štátu ale z konkurzu majetku)

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

A ktorý z týchto pojmov sa financoval prostredníctvom pyramídovej štruktúry a šíril o sebe hromadu nezmyslov, aby namotal takých chamtivcov alo ste vy? ;-)

Dátum: 29.08.2019

Vložil: Kristina

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

asi si spravne nepochopil pojem "pyramida", skus si to nastudovat...
SW, ma financovanie formou crowdinvesting , co je pre teba taktiez zjavne neznamy pojem... je to moderne a dnes uz bezne financovanie StartUpov v celom svete... iba ako "ilustracia": https://siliconcanals.com/news/startups/10-best-european-crowdfunding-platforms-to-consider-for-fundraising-in-2019/

...kde externe firmy, robia marketing a zhanaju pre Holding SW, financie...nakolko pre kazdy StartUp je reklama priliz draha a financne prostriedky potrebuju narozvoj Holdingu... je normalne a prijatelne, ze dostava kazdy clovek, ktory privedie noveho investora 15% z jeho investicii, je to motivujuce propagovat firmu a hladat dalsich investorov a je to hlavne ovela lacnejsie, ako platit reklamu v mediach ci na nete...
... a ako som uz napisala...SW s BMG nemozes porovnavat, je to ako ohen a voda... BMG boli iba sluby a papiere, investori nic nevideli, nevedeli, nemali moznost sa dozvediet... v SW mas vsetko transparentne, na vlastne oci mozes vidiet, mozes sa dotknut, mozes sa odviest...dopravne prostriedky, budovy, pokrok a stavbu v SAE, EcoTechnopark v Minsku... vsetko je hmotne a skutocne...vsetko je funkcne, ludia v kancelariach, alebo vo vyrobe...majitel SW p.Junitsky sa neskryva, prave naopak na vsetky otazky odpoveda, vysvetluje aj to ako funguje jeho technologia...... a ak chces, tu mas financnu spravu-audit za rok 2018: https://sw-tech.by/assets/files/shares/audit/audit_report_2018.pdf
...co z toho mohol "BMG" preukazat??? "ty pyramida", zapoj mozog, oci, a fakty... nie keci a prazdne slova...

Dátum: 21.09.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

to už ani nie j e pyramida, všetky peniaze su niekde na Bahamach, alebo Belize , nikto už nič neuvidi a ani sa nikdy neprevezieme na SW. Tento technicky nezmysel sa nikdy nepostavi. Ano, vysuta draha na riadnej konštrukcii je realna, ale spotrebuje 10 x viac železa ako železnica, Aj SW potrebuje prekonať vysoke kopce a bude musieť stavať tunely, aj mosty/ alebo aspon stlpy v riekach/,Ak chce bxť SW rentabilna, nemože voziť ludi po 4 alebo 8 , ale minimalne 80-100 a to už je poriadny vagon o hmotnosti aj 50 ton, a som zvedavy, ako to unesie vaša "struna"

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Žaluď

Titulok: Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

No ty k***t ty tu asi nikdy neprestaneš vypisovať k*****y, že?
Kúpil si nejakú z tých akcií? Veľkú p**u, len tu tento podvod propaguješ ty ......!!!

EDIT ADMINA: trošku kroť vášne, nabudúce zmažem celý príspevok.

Dátum: 29.08.2019

Vložil: Kristina

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

...pocuj a ty tu o com tocis??!:-) ty si iba plytky, prosty az sprosty clovek...:-) od teba som tu necitala jediny normalny argument, alebo myslienku iba vulgarizmy... skus menej pit a zacni premyslat nad svojimi prispevkami... ved nadavky a opllzle slova, nikomu nic nedaju...cii?:-) snad iba tebe, ako odreagovanie sa od tvoje flustracie...

Dátum: 29.08.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Admin Juraj, niekto ti hackol stránku a napísal na úvodnú stránku do pravidiel že nebudú žiadne vulgárne komentáre. Keď už si tak profesionálne odhalil pyramídu Skyway, poznáš aj zákony o povinnostiach prevádzkovateľov webstránok?

Dátum: 03.09.2019

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Robím čo sa dá, ale nedá sa kontrolovať diskusia v 300 článkoch každý deň.

Dátum: 30.08.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:zamyslite sa

medzi Činou a Ruskom buduju lanovku pre spojenie 2 miest, Prečo nie SkyWay ?prečo sa už nevozime po 40 rokoch vyvoja ? čina pred 40 rokmi bola rozvojova krajina a teraz maju vybudovanu špičkovu dopravu, či už dialniice, železnice, lietaju d vsmiru a Junitky stale len projektuje ????????????????????Ak zomrie ma nasledovnika, čo bude dalšich 40 rokov projektova ť ??

Dátum: 07.09.2019

Vložil: Kristina

Titulok: Re:Re:zamyslite sa

...opytam sa ta inak, kazdy den sa vyrobi tisice Mercedesov...preco kazdy clovek si nekupi Mercedesa??! ...ked sme pri autach, Mercedes naprojektuje novy model, zavedie do vyroby...vyraba a nasledne predava... tento proces trva cca5rokov... ale! Mercedes nemusi riesit, pozemky, cesty, krizovatky, cerpacie stanice, parkoviska, , semafor... vyrobi iba auto... SW, riesi vsetko... btw, 40 rokov-nonemas pravdu, to boli iba projekty, zacalo sa budovat az v 2015...

Dátum: 07.09.2019

Vložil: Sydnex

Titulok: Re:Re:Re:zamyslite sa

a čo už vyriešil ?ake križovatky, pozemky ? ved sW nebude investorom , či ano ? bude dodavatelom a ten pozemky nerieši.ak si nejaky štat, ako investor objedna SW, tak musi mať prpravene pozemky. Alebo všetko od pripravy až po kolaudaciu urobi SW ?a kedy to už bude ? prejde rok 2019 aj 2020 a dalšie. Už v roku 2017 mal isť SW na burzu, Kde su všetky peniaze drobnych investorov ??? A to nehovorim o tom , že SW je technicky nezmysel, každy kto je trochu technicky zdatny, to už pochopil, len nie ti, čo čakaju na to, že im , až to praskne, niečo z toho velkeho balika kvapne

Dátum: 28.09.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:zamyslite sa

kto sa kedy odviezol ? ved v Minsku už ten park neekzistuje, už zarasta burinou. Tie vagoniky z plastu važiace niekolko kg, akože mali odviezť ludi ? už prestante pisat bludy, kamarat tam dal 20 000 USD ,už ich neuvidi, bol fanatik ore SW, ale už sa zmieruje s tym, že nič neuvidi

Dátum: 28.09.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:zamyslite sa

Váš kamarát má neporovnateľne viac rozumu, inteligencie, vedomosti, šťastia, zbytočne sa znížite presvedčiť sám seba, že viete o SW niečo.

Dátum: 01.10.2019

Vložil: Sydnex

Titulok: Re:Re:Re:zamyslite sa

Kamarat nema viac rozumu, prisť o 20 000 ,to je rozumne ? Kto mu tie peniaze vráti a z čoho ? Ved aj ked sa vybuduje nejaka draha v nejakom štáte, kto to bude financovať vystavbu objednávatel, aleb SW. Ak objednávatel, tak ju bude aj prevádzkovať a ak budu zisky/ čo sa nemusi stať, možno to bude potrebne dotovať, ako železnice , aj letecke spoločnosti /tak ešte budu prispievať pre vkladatelov do SW ? SW stavbu vybuduje, odovzda s bežnym ziskom pri stavbach 20-30 % a z toho ma vyplácať niekolko sto tisic investorov ? A ak by aj SW postavil a prevadzkoval, z cestovneho / lebo to bude jediny prijem / sa vyplatia take obrovske dividendy, že moj kamarat za 20 000 dostane 200 000 ?

Dátum: 01.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Ste neskutočne ďaleko od podstatu vecí, predsa tu mesiace vypisujete blbosti a potom sám tomu chcete uveriť. Kto prisľúbil kamarátovi že mu vráti peniaze naspäť? Je spoluzakladateľom, jeho peniaze su v betóne, vo vyplatoch, atď, a dostal podiel v spoločnosti za to. Poznáte pojem trhová kapitalizácia? Z čoho má Facebook trhovú kapitalizáciu 500 miliárd USD? Ako sa to prejaví v likvidnej cene akcií na burze? Ako sa k tým akciám dostali zakladatelia medzi 2004-2012 pred IPO? Dividendy sú niečo úplne iné, ako sa trhová hodnota podielov vášho kamaráta priblíži k nominálnej. Vtedy vám to bude veľmi, ale veľmi bolieť.
Keď už japonská hrdosť dokáže uznať technológiu SW, mali by ste prestať veriť vašim vedomostiam, ktoré pred 30 rokmi naprojektovali železničnú trať.
https://skyway.capital/news/new?id=599

Dátum: 01.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Mali by ste sa tešiť že Junickij dal šancu AJ (!!!,) bežným ľuďom možnosť sa dostať k podielom pred IPO. Nepochopim ľudí, ktorí nedokážu riskovať 70 centov denne, namiesto toho dokážu roky vypisovať blbosti. Asi vám poviem novinku že investícia do startupov pred IPO je bežná záležitosť, len sa tam väčšinou nedostanete sumou pod storitisic usd. Neveríte že? Predstavte si, v USA je zákon, že pred IPO môžete investovať, len ak Vás ročný príjem je nad 200.000 usd, a máte majetok v hodnote 1.000.000 usd okrem bývania. A podla vás je kamarat blbý. Nie je. Kľudne to preverte hocikde keď napíšete do Google ™before Ipo™
https://preiposwap.com/

Dátum: 06.10.2019

Vložil: Sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

tak kedy bude postavena prva trať ??? Prečo, ked sw je tak genialne, medzi Ruskom a činou sa buduje lanovka na medzihraničnu dopravu a nie SW ? Z čoho budu take vysoke dividendy ? Duševna hodnota SW je vraj 400 mld dolárov ? /som niekde čital/možete s nou obchodovať medzi sebou a všetci zbohatnete, držim palce, Kedy sa budu dať tie akcie,/ čo ma moj kamarat za 20 000 USD /predať ?a za kolko ??

Dátum: 06.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Neviem kedy bude postavená prvá trať, dôležité je ze bude. Neviem o akom projekte hovoríte v Číne, spitajte sa ich ci je logickejsie premávať s lanovkou s rýchlosťou do 30 km/h.
Tu máte podrobnejšie rozdiely
https://skyway.capital/news/new?id=577
Alebo tu
https://skyway.capital/news/new?id=593

Budu vo svete naďalej stavať cesty, železnice, vyrábať auta, lietadlá, pre SW stačí 50% trhu. Dividendy budú zo zisku spoločnosti. Neda sa medzi sebou obchodovať, na burze budú kupovať tí, ktorým nezostane z počtu ktoré je vyčlenené pred IPO zakladateľom. O tom ani nehovorím ze veľké investičné fondy pred IPO nakupovať nemôžu. Aj vy raz nakúpite,. Váš kamarát môže predať akcie na burze keď sa reálna hodnota akcií priblíži k nominálnej, následne sa uskutoční IPO, a môže svoje akcie potom predať na verejnej burze. To ási srandujete keď sa spitajte na budúcu cenu hocijakej akcie za 2-3 roky. Váš kamarát má podiely v nominálnej hodnote určite za viac ako milión usd, pre neho to jedno nie je. Pre vás je to jedno, z tohto vy profitovať nebudete, asi mate veľa lepších možnosti, ale môžete byť istý, váš názor nemá žiadny vplyv na vyvoj SW.

Dátum: 08.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

a z čoho vlastne budu dividendy ? z čoho zisky ? z prevadzky ? možno ani SW nebude nikdy postaveny, a vkladatelia budu obchodovať len medzi sebou budu si navzajom kupovať a predavať,???Najlepšie by bolo ak by SW putoval ako lunaperk, potom by zarobil

Dátum: 08.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Radšej píšte o tom co sa udeje nabudúce v seriáli Horna Dolná, to je vám určite bližšie, a je to aspoň vážna, dôležitá téma, s veľkým vplyvom na Váš život.

Dátum: 08.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

kedy ste mali isť na burzu ? v roku 2017, potom 18,19,20 a teraz z dnešneho pohľadu kedy je to realne ? 2030 ? čo tomu bráni ? prečo sa to szále odkladá ? ked je to take genialne ?

Dátum: 09.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

A kto väm niečo take povedal že IPO by mal byt v roku 2017? Junickij určite nie. V 2017 bol ešte diskont cca 200, takze za 1 dolár crowdinvesting príspevku ste dostali až 200 podielov v nominálnej hodnote 1 USD, takze ste jeden získali za 0,005 USD. To je reálna hodnota, bolo by reálne v tom čase dať na burzu za 1 USD len preto, aby uspokojil tých ktorí nemajú podiely SW? Aj tak by to kleslo na pár centov, komu by to bolo dobre? Načo by to robili? Kapitalizácia ešte nepokrýva reálnu hodnotu 1 USD za jednu akciu. Ponúkajú čerstvo vysadené orechové stromčeky, a neustále sa spitate kedy už to bude mat orechy. Toto nie je bežný účet, svet investícii je takáto, ti ktorí nevedia rozmýšľať v horizonte minimálne 3-5 rokov, musia zabudnúť nie len na SW, ale aj na startupy a akcie vôbec. Diskont je ešte stále “len” okolo 1:40, takze jeden podiel v nominálnej hodnote 1 USD je ohodnotená na 0,025, teraz ešte IPO určite nebude, len keď reálna hodnota k nominálnej hodnote bude 1:1.
Takze keď vás kamarát investoval v obdobi keď bol diskont 200, teraz za 2 roky reálna hodnota jeho investície je cca o 500% vyššia, nakoľko vy by ste teraz mali zaplatiť o 500% viac, aby ste získali take množstvo podielov ako ma on. To je dôležité, aj keď silu exponenciálneho nárastu uvidí neskôr, cca o 2 roky. Ale keď investoval 20.000, tak riziko nie je to či má alebo nemá nijakú investíciu, ale to, že sa mu zasadne zmení život. Preto robíte chybu s tými vašimi otázkami dokola.

Dátum: 09.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Viete kedy bude IPO? Keď to začína byt pre väčšinu ľudí zaujímavé! To už bude moment keď správu prevezmú mainstream média: budú vidieť rýchlosť 500 km/h a naviacerych miestach bude zahájenä výstavbu trati. To je ten moment, čo je normálne, ale vtedy už nebudete mat šancu dostať sa k podielom v nominálnej hodnote 1 USD za 0,025 ako teraz. A keď masa ľudí začne nakupovať, to je aj garancia na to že cena bude nad 1 USD za akciu. Vtedy už Vám aj taxikár povie že ma pre vás dobrú investíciu, ja už budem (časť) mojich podielov predávať. Aj taxikár urobí dobrý obchod, lebo v našom živote nebude moment keď sa neoplatí investovať do tejto technologie, ale to že kedy pochopíte o čom je táto technológia, to vôbec nie je jedno.

Dátum: 09.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

to su bludy, to že sa niekde postavi, ak vobec, trať SW sposobi, že vyletia akcie ? Sam tomu neverite, veria tomu len ti, čo su v pyramide hore . Odkial sa naberie taka vysoka hodnota akcii ? A všetci, čo včas nvestovali, budu mať 40 a viac nasobky ? Ešte nikdy žiadna lanvka, alebo vysuta drha, nezarobila na viac ako prevádzku, trochu aj na platy manažerov a nie, pre 100 000 Iinvestorov. Kto vie, kde su všetky peniaze teraz ? v akom danovom raji ?

Dátum: 09.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Ja píšem bludy, a vy múdrosti: peniaze sú v daňovom raji. Odkedy je Marina Gorka daňový raj? Ak sú peniaze v daňovom raji, z čoho bol postavený ekotechnopark na 36 hektároch? Z čoho boli nakúpené budovy, stroje, postavené výrobne haly v Minsku, vyplatených tisíc inzienrov mesačne, z čoho sa stavia v Emiratoch? Základne imanie 56 miliónov dolárov. Projekt beží už šiesty rok. Z čoho? Z čoho? Z čoho? Vedeli by ste už raz odpovedať bez päť otáznikov?

Dátum: 09.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

musia niečo stavať, ukazovať, inak by neprilakali dalši milion investorov, stavaju to z penazi tych, ktori veria, že zbohatnu . doteraz preinvestovane peniaze sa už nevrátia a ani dalšie, A že SW pokryje 50 % dopravy na zemi ? tomu asi neveri ani Yunitsky . až raz pojdete na burzu, čo vyženie akcie do závratných výšok? duševne vlastnictvo SW ? da sa to vobec ohodnotit?

Dátum: 09.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Nepodporte. Neinvestujte. Neprofitujte. Podporte auta, lietadlá, lanovky, to je budúcnosť, tak nám treba. Buďte v kľude. Už  všetko bolo postavené. Vývoj sa zastavil. Lunapark je zarastený. Ste múdry.

Aj keď rozmýšľate ako väčšina ludi, je šanca aj bez vás. Väčšina vie len nasledovať, nikdy neuvideli fantáziu v inováciách predčasne.
Toto video pozrelo 44 miliónov ľudí, pre nich takto by malo vyzerať doprava budúcnosti, to je predstava väčšiny.
https://youtu.be/wPBAemjWkOc
A keď Junickij povie ze má optimálnu, efektívnu a bezpečnú dopravu, tak je blbý, aj tí ktorí ho v tom podporia. Hm.

Nechám to na vás, ja už o tom nepotrebujem diskutovať, ja som už tri roky rozhodnutý.

Dátum: 10.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

cely SW je technicky nezmysel,tak ako je navrhnuty.može fungovať, ako už vysute drahy funguju /Wuperthal/ ale to su tisicky ton železa, taka predpata struna je nezmysel po statickej aj dynamickej stránke.Preto tvrdim,že nebudu take vynosy, ako očakavate.Maximalne budu sa vziť 4 pasažieri a potom kapacita nebude konkurovať ani autobusom,Ak chcete zavesiť jednu supravu pre 100 osob, tak nie na strunu. Je jasne , že ti čo ste t am dali eura, pišete rovnako, ani inač nemožete , musite tomu veriť. že zbohatnete, Ved mate každu chvilu porady , webinare, neviem, čo sa da preberať na takyh poradach. Mam peniaze v banke, ale ešte ma na žiadny webinar nevolali. Predsa ja nemožem riešiť, ako banka funguje

Dátum: 10.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Ten technicky nezmysel je už dlhe mesiace certifikovaný ministerstvom najväčšieho štátu sveta a pred dvoma mesiacmi na ňom previezlo 500O ľudí z roznych štátov. Takze Junickij podľa vás nechal to na šťastie že sa to nezrúti, lebo keby sa tam niečo stalo, už by sedeli v base a boli by z toho plne médiá. Napríklad Siemens pozval novinárov na skúšobnú jazdu s Maglevom, zahynulo tam 27 ľudí. Samozrejme ani to Vám nestačí aby ste porozmýšľali o tom, že pochopenie tohto projektu jed nad rámec vašej inteligencie a znalosti.

Nechápem čo je na tom novinkou, že niekto nakúpi cenný papier, a po čase to predá drahšie. Kvôli tomu nemusíte chodiť na žiadne porady, ani čítanie správ nie je podmienkou.

Dátum: 10.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

ale ak niekto kupi cenny papier SW,preda drahšie ? čim bude ta cena podložená,čo vyženie cenu akcii SW tak vyskoko ? ked najbližšich 10 rokov ešte nebude nič postavene, možno jedna trať ? to že sa previezlo 5000 Ludi, je o tom nejaky dokument ? pošlite mi ho , za aku dobu to bolo tych 5000 ?

Dátum: 10.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Žiadna garancia pri kúpe cenných nie je ze to predáte drahšie, ale nikto ich nekúpi preto aby ich predal lacnejšie. Burza neurčuje súčasnú hodnotu spoločnosti, ale snaží uhádnuť jeho potenciál, že aku bude mať hodnotu o 3-5 rokov. Keď viac ludi nakupuje, cena pôjde hore, keď predá, cena pôjde dole. Na toto majú vplyv štvrťročné hlásenie výsledkov spoločnosti (po IPO). Dajte si otázku čo dáva hodnotu bitcoinu, či 8.000 usd za jedno je malo alebo veľa. Vplyv na cenu majú tí ktorí to vlastnia, nie ti ktorí pozerajú z vonka co sa deje.
17.augusta sa zúčastnilo 5000 ľudí na Ekofeste za deň, každý mal možnosť sa previesť. Aj vy by ste sa mohli presvedčiť ci je to technicky nezmysel bez ohľadom na to ci mate podiely, vyšlo by vám to oveľa lacnejšie ako uveriť príspevkom od neznámych "odborníkov" na fórach.
https://vimeo.com/360228953

Dátum: 11.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

tak kedy už bude vybudovana prva trať ?to by ste už mali vedieť nejaky termin z tych webinarov, na čo sa ešte čaka ? Aj v Bratislave sa malo stavať metro, aj začali pred cca 35 rokmi, ten 100m usek mohli dokončiť a voziť tam ludi a ukazovať, ako by to vyzeralo, keby sa to postavilo. Keby ste sa zbierali na metro ako na sw, to by bolo realnejšie a aj by ste niečo zarobili

Dátum: 11.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Tak spustite zbierku na 100 metrový metro usek v Bratislave, pre SW to prioritou určite nie je.

Dátum: 12.10.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

sledujem tu debaty, ale važne ma zaujima, z čoho budu vysoke zisky investorov do SW ? len z toho, že si budu medzi sebou kupovať a predavať akcie ? alebo z prevadzky SW ? Z čoho ? Aj by som investoval,ak dam 1000 Eur, kolkonásobne sa mi to zhodnoti ? a za aku dobu ?

Dátum: 13.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Za podporu projektu s 1000 usd mate teraz možnosť získať 34000 podielov v nominálnej hodnote 1USD. Obchodovanie medzi sebou nir je, po ukončení 15 etapy rozvoja bude mať pripadne obchodovanie význam, vtedy už nebude možné získať podiely priamo od spoločnosti. Riziko (diskont 34 pri tomto programe) postupne klesá, keď bude reálna k nominálnej v hodnote 1:1, uskutoční sa IPO, a akcie budu verejne obchodovatelné na burze. Ak všetko pôjde podľa plánov môžete sa potom rozhodnúť ci to predáte nad 1 usd za kus, alebo beriete ročne dividendy. Počítajte v horizonte 3-5 rokov, ale presný cas vám nikto nepovie. Zisky budú z výstavby cieľových projektov (trasy, súpravy a všetko co stým súvisí) a v niektorých projektoch môže zostať SW aj do určitého percenta spolumajiteľom cieľového projektu, v tom prípade budú zisky aj z prevádzkovania.
Toto sú najčerstvejšie informácie od najkompetentného človeka zatiaľ po rusky, od dva dni to bude aj na Vimeo kanály so sk titulkami
https://youtu.be/P-uoiNujG7s

Dátum: 14.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

vy tu slubujete 3400 % zisku, za 1000 USD 34 000 ??? Ti čo slubovali / Drukos, BMG ,..../ 40 % vynosy, skrachovali.Krachuju letecke spoločnosti zabehané,železnice bojujú so stratami,za dialnice sa plati, ale aj tak niet dosť penazi na udžbu a SW s vagonikmi pre 4 cestujúcich, / lebo vagon pre 100 cestujucich už nemože byť zaveseny na strune,ale na riadnej ocelovej mohutnej konštrukcii a to už nebude lacné /prinesie obrovské zisky ?????????????Ja tipujem, že tie zbierky sa na SW do roka a do dňa skončia a zmiznu aj vyzbierané peniaze

Dátum: 14.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

To ze viete spočítať percenta, je málo na tento projekt. Ano, je to 3400% keď to získa  za 3 centy a predal by za 1 usd. Ale kde ste videli niečo také v com  som písal ze "slubovanie zisku"? Mate vy aspoň nijaké základné znalosti o tom co je akciová spoločnosť, akcie, burza, IPO, obdobie pred IPO? Lebo tu stále píšete o nebankovkách, bankách, dlhopisoch, ale nič také co súvisí s ponukou SW. Keď to neviete predstaviť, predstavte si horší scenár. O tri roky sa uskutoční IPO (toto som písal ja, nie firma) s cenou 1usd, a klesne cena o 85% (!!!) co je uplna katastrofa. Samozrejme to tam nemusí zostať, ale dotyčný nepočká a predá akcie za 15 centov. Katastrofa ze? 500% zisku za tri roky! A kto je blbý, ja, váš kamarat, Juraj,s a desaťtisíce ludi ktorí do toho investovali, alebo vy ktorý tu roky vypisuje bez nula znalosti, a čaká že ho zavolajú z banky: poďte na poradu, naučíme vás co robiť z peniazmi, lebo odteraz budeme chrániť vaše záujmy, a nie záujmy našich akcionárov. Super, cakajte. Z vašej tisícky koľko bude za 3 roky, 1037? To van určite vyrieši život. A ešte nehovorím aký bol diskont keď ste začali vypisovať.

A teraz si predstavte 25 ročného cloveka, ktorý má pred sebou výber, zobrať hypotéku na 30 rokov, alebo z dvoch tisíc vyriesit za pár rokov základnú (a väčšinou jedinú) investiciu vo svojom živote. A mal by uveriť vám, aj keď je my uplne jasné ze investícia pred IPO do startupov je najväčšie možné riziko. S najväčšou možnosťou zisku, lebo riziko neznamená stratu.

Písať s clovekom o tejto technológii ktorý napíše koncom 2019 ze je to technicky nezmysel je zbytočné. Ale keď ste už taký expert zo statiky, prezradím ze nikto nič také nepovedal, ze keď trasa je navrhnutá na hmotnosť stvormiestneho modulu, tak to znesue kabínu zo 100 ludmi. Preto je tam v ETP postavených 5 druhov trať na rôzne hmotnosti a rýchlosti. A prezradím vám ešte jedno, jedna sa len o vzdialenosť medzi dvoch modulov, aby neboli bližšie od seba ako dve podporné stĺpy. Takže keď vám modul zo 100 ludmi prejde každých päť minút, keď stvormiestne moduly prejdú za sebou za 5 sekúnd, tak vám za 5 minút prevezme 300 ludi. Aj v noci o tretej dokáže byť v prevádzke keď prejdú za 5 minút traja. A máte oveľa lacnejšie vybudovanú trasu, lacnejšie moduly, neporovnateľne menšie prevádzkové náklady, oveľa väčší komfort, inú logistiku, nemáte cestovný poriadok atď. To isté platí aj pri rýchlostných moduloch v porovnaní s lietadlami, rýchlovlakmi, o ekológii už nehovoriac. Keď potrebujete previezť za hodinu až 8500 ludi ako pri prvom projekte v Dubaji od centra mesta do Business centra 15km, tak samozrejme nebudu stačiť (len) stvormiestne moduly, a treba postaviť trať s vyššou nosnosťou, nie vy ste prvý ktoremu to došlo. Asi v RTA v Dubaji vedia viac o doprave ako vy v kresle.

Predtým keď niekto berie vážne vás typ ze co bude o rok, mal by prečítať vaše predošlé typy, a hneď mu bude jasná vaša kompetentnost.

Dátum: 14.10.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Sydney, sledujem tvoju sympaticku snahu vysvetlit na tomto fore, ze preco nie je mudre vkladat peniaze do projektu s nazvom Skyway. Bohuzial, snazit sa tu pouzivat jednoduche logicke argumenty v diskusii s veriacimi akoby ani nemalo zmysel.
MyNick robi SkyWau propagandu prakticky od vzniku tohto clanku.
Cele je to uplne smiesne, fakt.
Uz forma MLM projektu - aspon 99 percent MLM su podvody, takze hned fasa start. Ale budeme to radsej v diskusii nazyvat startup a nie MLM, nech to znie krajsie.
MyNick niekde nizsie v diskusii priznava, ze 42 percent investovanych prostriedkov sa prerozdeli do pyramidovej struktury, ale vraj je to v poriadku, lebo keby nebolo tych 42 percent tak sa vyzbiera menej kapitalu.
Sef SkyWay Capitalu Kudrisov, ktory spravuje financovanie a kam sa posielaju peniaze na nakup akcii je podvodnik, ktory pred skywaom zbieral peniaze na asi desiatku dnes uz skrachovanych MLM. Ale ani to vraj nevadi, lebo Junitski.
Do skywau neinvestuju peniaze ziadne private equity fondy, ale oni by tak velmi chcelo lem im to Junotski nedovoli, on potrebuje peniaze od investorky Kristiny a podobnych mikro invesrorov.
Nech sa Boh zlutuje nad vsetkymi investormi do Skyway a ich 3000 percentnymi vynosmi.
Link na projekty propagovane sefom Skyway Capitalu bol nizsie spomenuty v diskusii a je https://web.archive.org/web/20131231011452/https://ekudryashov.com/

Dátum: 15.10.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

smutne je, že niektori zarobia,ved na to je pyramida, na ukor vačšiny. Tu vobec nejde o SW.Vagony po 5 sekundach ? kto si to ryskne, že sa nezrazia.Všetko je pokazitelne, aj SW. Vlastne škoda o tom debatovať, SW nikdy nebude v prevadzke. keby neboli postavili skušobny polygon a ine , už davno by im nikto neprispel ani 1 dolarom, ale tie naivky vydia tu snahu partie okolo Yunitskeho, tak investuju, Ale aj ti čo tam važne pracuju, veria, že robia niečo smysluplne a netušia, že možno o rok budu nezamestnani

Dátum: 15.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Smutné je, že keď náhodou napíšete niečo konkrétneho, a nie to co bude PODĽA VÁS o rok, tak to je mimoriadne trápne a smiešne. Mame skoro pätinu 21.storocia za sebou a podla vás keď prejde po ceste za minútu 12 áut tak to je technický zázrak? To sa nepokazí? To je pri rýchlosti 50 km/h 70 metrov, hustejsiu premávku ste nevideli? A to riadi človek, nie robot, a neide to po oceľových kolajniciach na oceľových kolesách takže úplne ináč sa chová keď treba brzdiť. To budete prekvapený ze aj pri rýchlosti 500km/h sa dá znížiť vzdialenosť medzi modulmi na 2 sekundy. To sa čudujete že pre vás je SkyWay technický nezmysel?
Vas obdivovateľ investor číta články z 2013, vy vychádzaťe zo 120 ročnej muzealnej technológie Wuppertal Schwebebahn a pritom sa snažíte ohovárať technologiu, ktorú vytvoril človek ktorému nesiaháte ani na malíček.

Dátum: 16.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

nie to, že medzi odcohdom a prichodom vlaku budu 2 sekundy je nezmysel, i ked sa da o tom pochybovať, nezmysel je ta predpata struna, ktora podla tych romerov v priereze by sa na vzdialenosť 100 prehla o cca , odhadujem o 2 m aj bez zataže, a ked na nu zavesite vlak ???statiku ani dynamiku neoklamete, iba ludi, aj nosnik z materialov ktore su na zemeguli / zatial ine zvesmiru nedoviezli /dostupne, musi mať svoje rozmery,na velke rozpatia bude možna iba priehradova konštrukcia / ako napr. železny most v Bratislave / Prečo tam miesto priehradoviny, ktora je vysoka cca 4m .,nepoužili zazračnu strunu a minuli tolko železa ? lebo aj SW bude musieť byť na takych priehradovych nosnikoch s množstvom železa.A by aj bol nosnik z predpatej struny , musia byť stlpy po cca 20 m ?nad každym stlpom ale bude prehyb a vlak v rychlosti 500 km by nad stlpom vyletel, ako na rampe

Dátum: 16.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Naozaj nedokážete pochopiť ze sa nejedná o výpočty ci sa to prehne o 2 metre, ale píšete o certifikovanej technológie na ktorej sa previezli tisíce ľudí???? Nedokážete pochopiť ze tie nezmysli co ste čítali od "odborníkov" (alebo ste sám písali) na fórach v 2016, vtedy boli plány, ale už o 3 roky neskôr v skutočnosti existujú???? Neviem o akom vlaku píšete, 6 miestny rýchlostný unibus ma hmotnosť väčšieho auta, čo to má spoločné s vlakom?
Určite ste nepozreli najnovšie video od Junického, načo, čo by už len vám nového mohol povedať, ale práve (aj,) o tom hovorí aké majú nosnosť jednotlivé trate. Aj o tom hovorí, že možnosť investície do technológie môže byť ukončený skôr ako sa ocakavalo, potom už môžete byť v kľude že ste to premeškali. Už to mate aj s titulkami, keby ste mali tu odvahu nie len seba vypočuť
https://vimeo.com/366174652

Keď niekto chce, odpovie vám, ale žiadny význam to nemá, vy absolútne nič o SW neviete, len ste si v hlave dali vlak na strunu a o tom rozprávate nezmysly dookola, čo s týmto projektom nemá nič spoločného. A keď nič neviete o technológie nemáte šancu odhadnúť jeho potenciál ani hodnotu.

Myslím si, že je tu nás pár, ktorí by sme radi financovali vašu cestu na Ekofest 2020, kde by ste mali možnosť verejne položiť odborné poznámky, a hneď by Junickemu došlo že nevedia co robia s tisíc inžinierom už roky. Ale vy už len viete. Rád by som zverejnil túto nahravku, aj s odpovedom generálneho konštruktéra. Investori zo Slovenska by boli na vás hrdí.

Dátum: 16.10.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Čítam aj staršie články, napríklad z takého 1999ho. A myslím že pre ľudí ako ty by boli veľmi poučné.

nolink://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-September/vladimir-fruni-navrhli-nam-aby-sme-zvysovali-zakladne-imanie-priemyselnej-banky-ale-do-toho-nechceme-ist.html

"Tvrdí sa, že história sa opakuje. Hádam je to preto, že ľudia ju na prvý raz dostatočne nepochopili."

Dátum: 16.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Kľudne to čítajte ďalej, ale potom to bude ťažké uveriť že aj iné veci sa diali a dejú vo svete za 20 rokov ako BMG. Neviem koľko ste stratili, ja som tam nedal ani halier a bolo to vedome rozhodnutie, takže mne s tým zbytočne argumentujete, a tie dve ponuky vôbec ale vôbec nič spoločného nemajú.

Dátum: 17.10.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Ten článok by si si mali prečítať najmä ľudia zvažujúci vložrnie peňazí do Skyway, aby mali šancu uvedomiť si podobnosti pyramídových hier a ponzi schém ako BMG, skyway a mnohých ďalších. Tých spoločných znakov je viac, počnúc varovaniami ministerky financií Schmognerovej resp. NBS/iných regulátorov a končiac pri jednoduchej mechanike fungovania, kde sa časť vkladu vyplatí ľuďom ktorý peniaze vložili skôr / ľuďom na vyšších úrovniac pyramídy, časť sa stratí v daňových rajoch a časť sa použije na divadielko s vykazovaním činnosti. Varovných znakov pri skyway je veľa a každý jeden v izolácii by mal stačiť rozmýšľajúcemu investorovi na to, aby sa skywayu oblúkom vyhol.
Za posledných 20 rokov sa vyrojilo podobných podvodov tisíce. Len taký šéf Skyway Capital ich má za sebou desiatky. Je jedno, či tieto jeho predchádzajúce podvody sú z minulého roku, z roku 2013 , alebo bárs aj z roku 1999 - takému človeku sa proste peniaze nezverujú.

Dátum: 17.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Ste aj v skutočnosti “investor”? Čo odporúčate?

Dátum: 17.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Mám 2000 euro, čo nepotrebujem 5 rokov. Čo s nimi?

Dátum: 20.10.2019

Vložil: Investor

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Mám výrazne väčsšie príjmy ako výdavky a preto investujem do rôznych kategórií aktív ako akcie, dlhopisy, komodity.
K tvojej otázke - 2000€ je dosť málo na zmysluplnú investíciu, takže odporúčam ponechať na bežnom účte. 0% je v súčasnosti veľmi dobrý úrok, keď vďaka QE banky za podobné úložky musia ECB platiť záporné úroky. Navyše budeš mať okamžite k dispozícii rezervu ak sa ti pokazí auto a podobné prípady.

nolink://e.dennikn.sk/1617424/uroky-v-bankach-su-nizke-co-spravit-s-par-tisicami-ktore-mam-na-ucte-odpoveda-5-odbornikov-na-financie/

Dátum: 17.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

sa stavia sa v Emiratoch ?kde ? ukažte foto.Taka prevratna technologia, vyvyjana 40 rokov, ktora ma ovladnuť 50 % dopravy na zemeguli a nebola ani zmienka v novinach, alebo v TV, že sa už buduje.? novinari všetko vykutrajú ,pomaly každy most, ktory sa postavi je v TV a toto nie ?????????????

Dátum: 17.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Takze vy tu mesiace vypisujete nijake názory o Skyway a v októbri 2019 neviete kde a čo stavia v Emirátoch? Keď Vám napisem kde, ukážem fotku a ukážem článok ktorá nie je na stránkach SW zmení to váš názor? Ma to zmysel Vám niečo poslať alebo neexistuje variacia že sa mýlite?

Dátum: 17.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

prečo sa neinvestuje priamo do firmy Yunitskeho, ale do firiem v danovych rajoch, ? moj znamy bol na dovolenke v Dubai, vypytoval sa , kde sa buduje SW, chcel isť pozrieť,ma tam 1500 USD, ale nikdo o SW tam nepočul . Dubai nie je taky velky, aby sa taka stavba utajila ?

Dátum: 17.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Na certifikátoch mate podpis Junického, takže do toho investujete, cez sprostredkovateľa. Môžete aj priamo, nad 100.000 usd. Aši preto to nenašiel v Dubaji, lebo stavba nie je v Dubaji. Tam len bude cielovy projekt.

Dátum: 17.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

a kde je ta stavba ?všade sa piše, že začali stavať v roku 2018 v Dubai ,.??????????????????????????

Dátum: 18.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

certifikaty su natlačene s jeho podpisom, ale čo to dokazuje, že peniaze z danovych rajov sa raz vratia na učel, na aky sa skladate ? tomu asi nikto neveri . Keby to bolo seriozne, tak firma SW čo všetko buduje, by mala jeden učet tam, kde je sidlo firmy

Dátum: 18.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Už na vás nemám slova, ale vy ste neskutočne vedľa, a ešte to aj vytrvalo propagujete. Peniaze nie sú v daňovom raji ale v technológií, a nikdy nič take nebolo sľúbené že sa vrátia peniaze na účet niekde, lebo dávajú za podporu zdroju technologie podiel v ňom, nie peniaze, a akcie neskôr kúpi iný investor, nie firma. To nedokážete pochopiť???????????????????????
Zvláštne zdroje máte kde všade píšu že stavaju v Dubaji, lebo ja všade čítam že stavaju v SHARJAH, čo je iný Emirát.

Dátum: 18.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

A predtým ako tvrdíte že o tom nepíšu media, tak to preverte tam, kde informácie su
https://rsw-systems.com/media/press-about

Dátum: 18.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

všetky peniaze ste preinvestovali do technoparkov a čim budu kryte akcie ? technoparkami ? alebo Yunitskeho myšlienkami ? ten ani možno netuši, že na ukor jeho 40 ročneho vynalezu sa par ludi užasne obohati

Dátum: 18.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

OMG :( Tak asi vy viete lepšie ako Junickij, čo sa deje v SkyWay. To je ale sebaistota. To co je za pojem že "kryté akcie"? Tak podľa toho keď je trhová kapitalizácia (počet akcií x trhová cena) Facebooku nad 500 mld dolárov, tak niekde tých 500 mld je uložených? Alebo o čom píšete?

Dátum: 18.10.2019

Vložil: sydnex

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

Facebook ma hodtotu,lebo ho sleduju miliony ludi a dalšie tisice firiem tam maju reklamy a to tvori tu hodnotu, možnosť zarobiť pre firmy, a SW bude mať reklamy na vagonikoch ???

Dátum: 19.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

FB bol len príklad samozrejme, mohol by som uviesť tisíce iných akciových spoločnosti. Otázka je, s čím sú kryté akcie?

Dátum: 20.10.2019

Vložil: Peter

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

kedy bude kolaudacia tejto stavby SW ? chcel by som tam isť sa previezť medzi prvymi .Bude to v tomto roku ? malo by byť, kedže sa jedna o taku kratku trať, myslim cca 20 km a je to na uplnej rovine,, do konca roku 2019 ???

Dátum: 20.10.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:zamyslite sa

V tomto roku bude dokončená prvá časť inovačného centra SW v Sharjah. To nebude ale 20 km trasa, to bude na prezentáciu technológie ako v EkoTechnoParku, prerobené na tropické pomery. Následne začnú výstavbu 25 km trasy na rýchlostné testy v AbuDhabi. Dubaj je ďalší schválený cieľový projekt. 15 km trasy s 20 zastávkami, ktorý dokáže previesť 8500 ľudí za hodinu vôbec nie je malý projekt, ale výstavbu ešte nezačali.
https://youtu.be/qqxS9HrMqHw
Napríklad o metro M4 v Budapešti s podobnou kapacitou zacali hovoriť v 70 rokoch, odovzdali v 2014, stálo miliárd eur. Má 7 kilometrov, 11 staníc, takže polovička z toho na ktorú dostal objednávku 6 ročný startup SW v jednej z najmodernejších miest na svete.

Dátum: 01.10.2019

Vložil: Kristiina

Titulok: Re:Re:zamyslite sa

:-) uz som nechcela reagovat... ale ta "burina ma dostala"...:-))
kto sa kedy odviezol? mohol si sa aj ty, v auguste 2019, sa konal kazdorocny EcoFest v Minsku, na pode SkyWay, kde je testovaci polygon pre vsetky doposial vyrobene dopravne prostriedky...
Ktokolvek mohol prist /samozrejme aj Ty/ a previest sa na vsetkych ako to urobilo tisice ludi, ktori tam boli... zaznam si pozri tu:
https://www.youtube.com/watch?v=A233uD0InHM&fbclid=IwAR0GnjnCKhiBNDCbhs81kiSFuhBRXWTGVPkx4mjJjV1sl1-7QKLHsyGb50s

Dátum: 03.08.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Status "projektu v Dubaji"

Další zprávy ohledně stavu projektu v Dubaji…?

Moc toho není. V sekci „zprávy“ se SkyWay Capital:

nolink://skyway.capital/news/new?id=507

chlubí o zmínce jejich projektu na německém webu „Urban Transport Magazine“.

nolink://urban-transport-magazine.com/en/an-innovative-skyway-transportation-system-for-dubai/

Nejsem si jistý, zda je tato zmínka pozitivní. Název je:

“New SkyWay transport system for Dubai?” ("Nový dopravní systém SkyWay pro Dubaj?")

Všimněte si otazníku na konci.

Článek je poměrně krátký a mělký. Uvádí obecná fakta („Dubaj je obrovské město a potřebuje moderní dopravní prostředky“) a známá fakta („Memorandum o porozumění bylo podepsáno 30. dubna 2019…“ – tohle ani není pravda, bylo podepsáno v únoru):

nolink://www.rta.ae/wps/portal/rta/ae/home/news-and-media/all-news/NewsDetails/mou-with-skyway-greentech-to-develop-sky-pod-network?lang=en

Článek dále uvádí, že celkový dojem z projektu je vyspělý, ale na druhé straně vyjadřuje pochybnosti o skutečné přepravní kapacitě (a dokonce i při vlastním hodnocení pracuje s přehnaně optimistickým odhadem doby zastavení / nástupu - 20 sekund není rozhodně dost).

Skyway se snaží rozptýlit tyto pochybnosti psáním o virtuálních „vlacích“ gondol…, které nikdy nikde neukázali (dokonce ani v prezentacích CGI).

Tipuji, že trať a konstrukce stanice zobrazené v prezentacích CGI a ve zkušebním zařízení v Mariině Gorce nejsou schopny nést více gondol najednou.

Zmínka o problému s klimatizovanými gondoly a neklimatizovanými interiéry stanic není podstatná, i když SkyWay strávil celé tři odstavce „vysvětlením“ tohoto „problému“.

Poslední a nejdůležitější námitka na konci článku v časopise zůstává nevyřešena:

"Kromě technických nejistot jsou informace o konceptu fundraisingu a dlouhodobém financování technologie omezené a konfliktní – stejně vzácné i nadále zůstávají finanční a ekonomické údaje o samotné společnosti."

BTW – Magazín o městské dopravě stejně není příliš relevantním zdrojem.

Založeno na konci roku 2018, s dosud publikovanými asi 80 články (od února 2019). Podle služby WhoIs je vlastník domény skrytý. Redakční rada se skládá z 5 spisovatelů. Pořadí Alexy je 4 269 254, další metriky nejsou k dispozici kvůli „nedostatku dat“.

nolink://www.alexa.com/siteinfo/urban-transport-magazine.com

Dokonce i portál SkyWay Capital má lepší hodnocení 47 045 (nižší číslo -> lepší pozice ... google.com je na 1. místě, facebook 2.).

nolink://www.alexa.com/siteinfo/skyway.capital

Dátum: 01.10.2019

Vložil: Kristiina

Titulok: Re:Status "projektu v Dubaji"

v Dubaji sa stavia, tu je video z minuleho tyzdna https://www.youtube.com/watch?v=5gOfSjcBrPE

Dátum: 02.07.2019

Vložil: MyNick

Titulok: 1,5 roka

Tak ako to vidi Admin po 1,5 roka? Je tu aj dosť príspevkov, ani jeden nemal vplyv na Váš názor? Je to dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída? Stále si myslíte že tento článok by mal byt relevantnejší ako napríklad názor OSN?
https://skyway.capital/news/new?id=498

Dátum: 21.07.2019

Vložil: Zalud

Titulok: Re:1,5 roka

Bud si taky sprosty, alebo zamerne klames.
Tvoj link odkazuje na vystup z konferencie, ktora bola organizovana Rakuskym spolkom, ktory vznikol s podporou OSN.
Oznacit to za nazor OSN moze len totalny debil, co ma v hlave namiesto mozgu Yunitskeho hovno. Skywayu sa uz viackrat podarilo oklamat mensie spolky, rektor STU by vedel rozpravat. Nikdy sa realna spolupraca nekonala.

K***t vymlety a ides sa tu ohanat 1.5 rokmi. Aj retardovana opica za ten cas musi prehliadnut, ze Skyway je len vysavac penazi investorov, ktorych cast minie na predstieranie legitimity.
Co sa udialo za poslednych 1.5 roka?
- pompezne predstavenie projektov vo viacerych krajinach a cuduj sa svete vsetky su zrusene
- zoznam statov ktore Skyway-u zakazali cinnost stale narasta
- investori nevideli zo Skyway-u ani cent, ak neojebali este vacsieho kokota a nepredali mu bezcenne papiere

Vsetko je na anglickej wikipedii, heslo SkyWay Group, tam to je aj s odkazmi pre tych, co maju aspon inteligenciu masturbujuceho orangutana a vedia trochu po anglicky, alebo vedia pouzit google translate.

Dátum: 22.07.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:1,5 roka

Tvoje argumenty sú presne také úbohé, aké si napísal pred pár týždňami tu. Keď čítam úroveň tvojej komunikácie, som rad že nie sme na jednej strane, a ešte viac ma teší že nemáš podiely SW.

Dátum: 24.07.2019

Vložil: Zachar@nolink://behindmlm.com/companies/skyway/skyway-capital-continues-investment-fraud-with-tokens-cryptounits/

Titulok: Re:Re:Re:1,5 roka

You can safely assume that everything SkyWay says about its relationship with the United Nations, they just make up.

Their history with the UN is sketchy and entirely unverified. They claim to have received a grant from the UNCHS (UN-Habitat) and they plaster the UN-Habitat logo across their webpages. The UNCHS website returns a zero result if you type skyway into their search engine and I couldn’t find any further information anywhere connecting the two organisations that were not published by the SkyWay network marketing promotion machine.

The UN is also one of the current share-holders of the company according to the SkyWay website which is obviously even more unlikely than the subsidies Skyway received. You can view their list of shareholders here:
[nolink://www.skyway-uk.com/company/our_shareholders.html]

Wanting to give them the benefit of the doubt, I posted a discussion heading on the Wikipedia ‘SkyWay Group’ talk page entitled “SkyWay and the United Nations” and invited other users to post sources of information connecting these organisations. Nothing has been posted there apart from an obscure report based on a submission by V.K. Storchevus, Head of the UNCHS (Habitat) Moscow Bureau which discusses the possible green impact of Yunitskiy’s SkyWay technology. You can read it on the European Urban Knowledge Network website:
[www.eukn.eu/fileadmin/Lib/files/EUKN/2010/138-infr_habitat-debate-vol4-2_urban-transport.pdf]

Needless to say, the UNCHS themselves don’t mention the report or its contents and neither does anyone else. It does appear, however, that the United Nations could have given them some type of grant. The article published in the well-known Belarusian internet news portal ONLINER.BY called “I leech from financial pyramids…” has the following to say about the UN Grant:

“Vasily Pavlovsky… is the deputy director for biological and agricultural engineering, which is responsible for the establishment of gardens and the development of green roofs, and there were for the Skyway project a UN grant. “We believe that this UN grant is not short term but will be in perspective and long term,” Vasily said in an interview. Let us emphasize that Pavlovsky has a rich experience in the Ministry of Agriculture and Food of Belarus – he worked ten years as a deputy minister. But his dream of promising and long-term grants from the UN could not be true. Cooperation between the United Nations and SkyWay was discontinued after a short time, and the victorious UN grant had to be abandoned.”
[nolink://burrenblog.wordpress.com/2018/01/05/das-skyway-projekt-das-phantasialand-der-traeumer-und-gutglaeubigen/ – in this Burrenblog German translation of the original article you can automatically google translate it contents via a menu on the top right of the page]

These are the only links I can find to actual connections between the United Nations and SkyWay. Speculation based on the sparse returns from the research? They got someone to publish an article in Moscow, and afterwards they managed to convince a UN organisation to give them a grant but it was later revoked and the UN have further cut all ties to the organisation having further on their website absolutely no record of this grant. Since then they make up and exaggerate all sorts of things and publish lots of misinformation about their illustrious collaboration.

The Belarusian ONLINER.BY and Burrenblog German translation with annotations, however, does mention Mikhail Kirichenko, the irritating voice behind these weekly promotion films which are filled with such ludicrous propaganda about the company. This is what the same verified article has to say about him and his bulletins:

“In the project example, there is a full information service that informs almost every day ‘investors’ about the next ‘success’. More about this kind of success and informational messages will be discussed below, but for now we meet the main ideologist of the company: Mikhail Kirichenko. He previously worked for a BMW car dealer, but generally favors a more public career… and he spends his spare time at SkyWay as a host… Kirichenko also claims that he has a black belt in karate.”

Needless to say it debunks the contents of these news reports further on in the article as a shameless tool used to make outlandish claims about the company. Its newest claims about its connections to SkyWay seem to me to be entirely spurious, and if their history on publishing misinformation about their relationship with the United Nations is anything to go by, then these newest claims are equally fraudulent. If all you can find is a document somewhere promoted by SkyWay which resembles an actual report but that is not published by the United Nations themselves, then you can go and assume that they are further unconnected and unrecognised by any organisation connected to the United Nations.

Dátum: 24.07.2019

Vložil: Zachar@nolink://behindmlm.com/companies/skyway/skyway-capital-continues-investment-fraud-with-tokens-cryptounits/

Titulok: Re:Re:Re:1,5 roka

You can view the original SDG Cities document here:

nolink://docs.wixstatic.com/ugd/a988f5_c74c074aad144a6985a137e919283580.pdf

This is the link published by the United Nations organisation.

For comparison the suspicious document posted by Skyway Capital is downloadable here:

nolink:www.nachhaltigkeits-rat.at/app/download/13281100236/SDG+Book+second+edition+%28for+web%29+%281%29.pdf?t=1558979272

It wouldn't be true to suggest that this ‘second edition’ is only promoted by SkyWay: at least it appears to be linked to the Austrian Council for Sustainable Development.

I checked the two documents page by page and apart from SkyWay there are very few differences between them. It is conceivable however that SkyWay just helped finance the project and thus earned a place as one of their financial partners.

Any individual can donate to the project via the website. It’s just really strange that WEF or the UN-SDG websites don’t mention SkyWay at all.

Kirichenko claims in his film that SkyWay attended the World Economic Forum. They evidently weren’t actually there but they show a video from a space science conference that was evidently held in Russian somewhere else.

Just because they appear in a promotion book as one of the supporters of this project doesn’t actually mean that this United Nations organisations supports or approves of what they are doing (as they claim in the film).

Anyone find any other information about the involvement of the United Nations with SkyWay?

Dátum: 25.07.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:1,5 roka

OMG :)

Toto sú oficiálne stránky OSN, že?
www.un.org

Toto je na stránke OSN, že? Na konci je un.org? Ako sa tam dostal?
https://sustainabledevelopment.un.org/?menu=1300

Ako sa dostal Skyway na 51.stranku stránku tejto publikácie o programe?

https://s10c31d182dc4b2f4.jimcontent.com/download/version/1558979272/module/13281100236/name/SDG%20Book%20second%20edition%20%28for%20web%29%20%281%29.pdf


Takže tento projekt podporil OSN? A SW vydal správu, že je na zozname expertov PROGRAMU OSN.
https://skyway.capital/news/new?id=498
Tak čo tu nesedí?

Už čakám kedy behindmlm vydá správu že Junickij bol premaskovany na Stevena Seagala
https://skyway.capital/news/new?id=514

O behindmlm a onliner diskutovať určite nebudem. Kľudne to ber ako oficiálny zdroj, je to na internete, tak určite je to pravda. Keď budeš mať niekedy chuť kúpiť Ferrari, tak napíš do Google že “Ferrari scam” a začni čítať, určite ti to prejde. A napíš mi hocijakú vec vo svete na ktorú nenájdeš negatívny názor na internete. Keď nájdeš, behom hodiny ti vytvorim a bude to tam.

A ešte niečo. Štáty na svete nieže chcú, ale musia pripraviť programy na udržateľný rozvoj, ktorá nemôže existovať bez normálnej dopravy, lebo to je katastrofa čo je vo svete teraz, a čo by malo byt o 20 rokov. A potom si prečítaj čo sa píše o technologie SW v tej brožúre a porozmýšľaj aká alternatíva existuje na tuto technológiu zhladiska ekologie, bezpečnosti, efektívnosti a ceny dokopy? Čo by to malo byt? Odtiaľ by si mal začať pochopiť čo robí SW už šiesty rok, nie od behindmlm. O SpaceWay už ani nehovorím. Samozrejme máš na to právo roky vypisovať namiesto toho aby si podporil tento projekt so 70 centami denne a stratiť tuto sumu, lebo to je najhoršie čo sa môže stať. Aj keď sa to nestane.

Dátum: 31.07.2019

Vložil: Žaluď

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:1,5 roka

Nauč sa čítať ty bezcenná napodobenina človeka!

Na stránkach OSN sa nikde nespomína skyway, ani na odkaze na stránky osn ktorý si skopíroval. Naopak, v nesfalšovanej verzii dokumentu skyway nie je nikde
docs.wixstatic.com/ugd/a988f5_c74c074aad144a6985a137e919283580.pdf

Nejaká tebe podobný bezvýznamný k***t reklamu na skyway jednoducho prilepil do dokumentu a prepašoval ho na stránku bezvýznamnej rakúskej organizácie.

Na linku osn ktorý si skopíroval ani nikde inde na stránkach osn sa nikde skyway nespomína. Prečo asi?
Podvodné a zlodejské projekty sa často snažia získať legitimitu asociáciou so známymi inštitúciami, ako osn. Aj debilovi musí byť jasné čo znamená keď skyway všade píše o tom že je na zozname expertov osn a na stránkach osn o ňom nie je ani zmienka?

K*****o pritrúbly. Patríš do basy ako podobný zločinci, sa tam môžeš rovno obesiť. Bol by to prvý a posledný čin v tvojom bezvýznamnom živote, ktorý by tejto planéte pomohol.

Dátum: 01.08.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:1,5 roka

Pravo hore na prvej stránke je uvedené že 2nd edition. Nebudem reagovať na tvoje príspevky, hnusné. Bol som zvedavý na názor admina nie na tvoje, nemä, ale ten tvoj štýl sa mu páči asi.

Dátum: 01.08.2019

Vložil: Žaluď

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:1,5 roka

"Druhá edícia", o ktorej nevedia ani na hlavnej stránke sdg cities???
nolink://www.ungsii.org/sdg-cities
Ako to že tam sa žiadny skyway nespomína???

A nech admin zmaže všetky moje príspevky ak som príliš vulgárny. Je to jeho právo. Ja sa tu nehrám na spoločenskú korektnosť, keď je niekto slizký k***t zrelý na kriminál, tak s ním aj tak komunikujem a netvárim sa že mi je to seberovný partner na diskusiu.
Ale vyprosím si potom, nech sa pozrie aj na tvoje príspevky a patrične s nimi naloží. Kým ja sa totiž vyjadrujem vulgárne navonok, ty si zhnitý zvnútra!!!

Dátum: 28.08.2019

Vložil: Peter

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:1,5 roka

...žaluď zostane vždy iba žaluďom... nemas ani najmensie znalosti ohladom SkyWay, iba vytahuješ nezmysli zo žaluďa... strč ho radšej tam kam patrí... do p**e...

Dátum: 26.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Tak se zdá, že potenciál pohádky o nové dopravě se pomalu naplnil a začíná docházet cash. Proto podvod Skyway přišel s novou nabídkou jakýchsi tokenů, aby z lidí dostal další peníze. Moc se mi nechce tu frašku sledovat do konce a hádat se tady s fanatickými příznivci podvodu Skyway, proto zde jen zanechám odkaz na stránku, kde je toto nové dějství podvodu Skyway dopodrobna zdokumentováno (v angličtině):

www.behindmlm.com/companies/skyway/skyway-capital-continues-investment-fraud-with-tokens-cryptounits/

Dátum: 29.03.2019

Vložil: jozef

Titulok: Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Skyway sa už buduje v SAE, o par mesiacov sa pojdeme povoziť. začinaju sa dalšie stavby , je to prudky rozmach vystavby, verim, že do 5 rokov sa prepoji cely svet. Ved vzdialenosti medzi stlpami až 5 000 m, to kto ma ??? Par stlpami sa premosti austrália

Dátum: 13.05.2019

Vložil: Cipo

Titulok: Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Viera fanatikov SkyWay je silnejšia, ako akejkoľvek sekty. Že vám to už nie je trápne z roka na rok stále len sľuby sľuby sľuby, stále iba posunutie posunutie a posunutie realizácie. Vy si tie finančné straty zaslúžite. Sekta SkyWay, závislosť horšia ako od heroínu... Talk kedy už budete na burze? Nie 2016, ani 2017 nevydalo, ani 2018 sa nestihlo... Možno rok 2845...

Dátum: 17.05.2019

Vložil: Dodo K.

Titulok: Re:Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

nemože to byť podvod, Junitsky je seriozny vedec, vraj ma vystupiť aj v Slovenskej televizii, nepokazi si meno podvodmi. Na burzu nevstupuju,čakaju na dalšich investorov, aby nazbierana suma išla do miliard dolarov, potom sa užb dá s takym kapitalom obchodovať. Dal som tam dosť eur, ale aj ked nič nedostanem, rad podporim taky vynikajuci projekt, Ved musia najprv postaviť testovaci polygon v arabskych krajinach, aby odskušali, ako tamta kilma posobi na skyway, potom bude sa budovať skušobna trať v Australii, vo Vietname , a až budu vybudovane všetky skušobne polygony, tak sa to SPUSTI naplno,

Dátum: 27.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

SW nikdy nič nepostavi, nebude na burze , rok 2045 je velmi optimisticky, to sa skor postavi dialnica Košice -Bratislava,neviem, čo 40 rokov vyvyjaju, Koleso je už vymyslene, elektromotory tiež, aj kolajnice, tak neviem, čo tu bude take nove, čo tu ešte nebolo ????????????????

Dátum: 23.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Upozornění NBS

Je tomu již nejakej pátek, co Národní banka Slovenska vydala varování před investicí do podvodu Skyway:

www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-first-skyway-invest-group-ltd

Myslím, že po uplynutí podobný doby od varovaní NBS začali rozsáhlé problémy s vyplácením společníků společnosti Kairos Technologies ;-) Co vy na to, společníci SkyWay Capital??? :-D Jak dlouho se ještě povozíte v tomto padajícím letadle, než přesednete na další? :-)

Jednu věc ale musím Kudriašovovi uznat. Podařilo se mu proměnit Einstainův výrok o nekonečné lidské hluposti v perpetum mobile. U předchozích "projektů" právně závazně sliboval vysoké zhodnocení kapitálu, díky čemu vždycky nevyhnutelně brzy skončili. Tady nemusí vyplácet nic, a stejně se najdou "lidi", co tam nacpou své peníze. Holt, amorální, smutné, ale chytré ;-)

Dátum: 24.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Upozornění NBS

Ty vieš čítať? Kde v tejto správe vidis že sa jedná o podvodnú činnosť? Je to upozornenie že nemôže ponúkať verejnosti na území SR možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie.
Lenže to nerobí, nepodlieha tomu, už pred rokom som tu opísal čo robí verejne a čo v uzavretom kruhu.

Vydali to na základe podnetu “odborníka” finančného poradcu, kľudne mu uver, a investuj cez neho do unitlink poistenia, aby mal tvoje dvojročné splátky ako proviziu. Takisto má v nadpise že sa jedná o nepovolenú činnosť, neviem odkiaľ to bral, v upozornení NBS to nie je.
https://spravneinvesticie.sk/nbs-upozornuje-na-skyway

Keď už chceš vedieť ako vyzerá upozornenie NBS na činnosť, ktorá vyzerá na podvod, tak ten istý deň bol vydaný napríklad toto upozornenie.
https://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-five-winds-asset-management-a-spolocno

Dátum: 25.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Upozornění NBS

Copak? Někomu se zde dělá špatně z turbulencí padajícího letounu? :D

"Ty vieš čítať? Kde v tejto správe vidis že sa jedná o podvodnú činnosť?"

Jo, tak tohle od člověka propagujícího podvod Skyway opravdu sedí! Oficiální úřady bývají při varováních obvykle velice zdrženlivé. Kupříkladu upozornění slovenské obchodní inspekce na podvod Kairos Technologies bylo formulováno podobně a vyhnulo se přímému označení Kairosu za podvod. Nicméně, každý, kdo uměl číst s porozuměním pochopil, že se jedná o varování před podvodem:

www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Upozornenie-pre-spotrebitelov-na-praktiky-spolocnosti-Kairos-Technologies-Ltd-.soi

Jestli někdo potřebujete vidět od nějaké autority napsáno černé na bílém, že Skyway je podvod formou pyramidové hry, pak si může třeba přečíst varování od belgického regulátora staré již půl druha roku. K tomu by však potřeboval umět anglicky, co pro většinu investorů do Skyway může být docela problém:

www.fsma.be/en/warnings/first-skyway-invest-group-limited-skyway-capital

"Je to upozornenie že nemôže ponúkať verejnosti na území SR možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie. Lenže to nerobí, nepodlieha tomu, už pred rokom som tu opísal čo robí verejne a čo v uzavretom kruhu."

To je tvrzení anonymního diskutéra propagujícího podvod Skyway, proti oficiálnímu upozornění orgánů dohledu nad finančním trhem v mnoha zemích (Slovensko, Česká republika, Nový Zéland, Belgie, Litva, Estonsko, …)

https://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-first-skyway-invest-group-ltd
www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

www.fma.govt.nz/news-and-resources/warnings-and-alerts/skyway-capitalskyway-group/

www.lb.lt/en/news/bank-of-lithuania-warns-skyway-activities-in-lithuania-illegal

www.fi.ee/sites/default/files/2018-12/20170424_Hoiatusteade_First_SkyWay_Invest_Group_LTD.pdf

Je zjevné, že kdyby Skyway nabízela akce legálně, pak by regulátoři tolika zemí nevydali vůči ní upozornění.

"Vydali to na základe podnetu “odborníka” finančného poradcu, kľudne mu uver, a investuj cez neho do unitlink poistenia, aby mal tvoje dvojročné splátky ako proviziu."

Investici do unit-linked pojištění nebudu hodnotit, nicméně za jeho příspěvek v boji s finančními podvody patří Martinovi Császárovi uznání.

"Takisto má v nadpise že sa jedná o nepovolenú činnosť, neviem odkiaľ to bral, v upozornení NBS to nie je.
https://spravneinvesticie.sk/nbs-upozornuje-na-skyway"

Teď se sám sebe ptám, kdo to tady neumí číst? :D
„Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti First SkyWay INVEST Group Ltd. ... ktorá ponúka ... možnosť investície formou ponuky akcií ... bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska…“ V překladu pro uživatele MyNick to znamená, že Skyway nemá na nabídku akcí oprávnění čili se jedná o nepovolenou činnost. ;-)

Mimochodem, neznepokojuje vás, že běloruský Ekotechnopark Skyway poustne?
Rezavějící popraskané stožáry, spousta zkorodovaného železa, téměř opuštěný areál, pusto:

tech.onliner.by/2019/02/22/skyway-3

Další článek včetně fotografie roztržené kabiny, došlo i kvážnému zranění řidiče – 16.12.2017:

tech.onliner.by/2018/09/18/skyway-2

Poslední dva odkazy jsou v ruštině, takže investoři Skyway by neměli mýt potíže s překladem ;-)

Dátum: 25.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Upozornění NBS

SW neponúka verejnosti verejne akcie, ale hľadá podporovateľov crowdinvesting programu na zrodenie technologie strunovej dopravy. Následne podporovatelia v UZAVRETOM kruhu môžu získať podiely/akcie, ktoré nemôžu byt zatiaľ zverejnené v prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie, nakoľko firma nemala IPO. Majú všetky povolenia, ktoré podiely/akcie vydané akciovou spoločnou v Britských Panenskych Ostrovoch podľa britského práva PRED IPO potrebuju, majú svoj ISIN/CUSIP kód atd. Zatiaľ sú to nelikvidné papiere, ku ktorim sa čím ďalej, tým ťažšie sa dostať, zatial majú len tuto hodnotu, to je diskont vlastne. Reálnu likvidnú hodnotu nadobudnú až vtedy keď budú zamenené na akcie v 1:1 ktoré budú verejne obchodovateľné na burze a budú mat všetky potrebné povolenia. Pred a po IPO sú úplne iné pravidla.

Ja Vám neberiem aby ste uverili tým upozorneniam, neinvestujte, čas ukáže kto mal pravdu. Ja si nemôžem dovoliť aby som nemal podiely aspoň v nominálnej hodnote za milión dolárov.

Používať napriklad varovanie Lotyšska, kde vyšetrenie bolo už viac ako pred rokom zastavené, blokované prostriedky vrátené spoločnosti a následne Junickij zažaloval štát na 10 miliónov EUR, je minimálne na zváženie.

Onliner komentovať nebudem, stačí prečítať čo napísali pred dvoma rokmi, čo sa stane a čo sa nestane, čas už ukázal čo všetko bolo naopak.

https://vimeo.com/325868425

Dátum: 26.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

"SW neponúka verejnosti verejne akcie, ale hľadá podporovateľov crowdinvesting programu na zrodenie technologie strunovej dopravy."

Špatně. Podvod Skyway celkem otevřeně nabízí podíly čili akce, a proto regulátoři po celém světe celkem logicky před ním varují.

"Majú všetky povolenia, ktoré podiely/akcie vydané akciovou spoločnou v Britských Panenskych Ostrovoch podľa britského práva PRED IPO potrebuju, majú svoj ISIN/CUSIP kód atd."

Ano, Velká Británie a zejména její teritoria jsou oblíbenými domicily pro podvody všeho druhu, protože registrace a likvidace firmy je tam velice jednoduchá. Kupříkladu Kairos byl zde velice jednoduše založen a taky beztrestně zlikvidován podvodníky. Britské úřady se o to moc nezajímají, protože Kairos se chytře zaměřoval hlavně na lidi mimo Velké Británie. Jak je tomu u Skyway? ;-)

"Zatiaľ sú to nelikvidné papiere, ku ktorim sa čím ďalej, tým ťažšie sa dostať, zatial majú len tuto hodnotu, to je diskont vlastne."

Znova špatně. Akce podvodu Skyway mají nulovou hodnotu a jejich pořízení je stále pro lidi co by tam chtěli nacpat peníze bezproblémové. Nakonec, právě z těch peněz podvod Skyway může dělat kouřovou clonu a vykazovat nějakou činnost.

"Reálnu likvidnú hodnotu nadobudnú až vtedy keď budú zamenené na akcie v 1:1 ktoré budú verejne obchodovateľné na burze a budú mat všetky potrebné povolenia. Pred a po IPO sú úplne iné pravidla."

Vsjo budět! Tolko fábriky nádo pastrojiť!!! :D
A teď vážně - o tomhle se v případě podvodu Skyway mluví už více než tři roky, ale pořád zůstává a zůstane jen u slov. Ono ani není vlastně kam, pohádka a vývoji již existující technologie slouží pouze k přesvědčení důvěřivců aby několika hajzlíkům darovali své peníze.

"Ja Vám neberiem aby ste uverili tým upozorneniam, neinvestujte, čas ukáže kto mal pravdu."

Tyhle upozornění nejsou pro mě, ale slouží lidem, kteří by dnes reálně zvažovali nacpání peněz do podvodu Skyway. ;-) Jestli jsou dostatečně chytří, aby věřili institucím a ne podvodníkům, tak nemusejí čekat, zda čas ukáže, jestli Skyway je podvod, ale vědí to už dnes ;-). Jediní, kdo z podvodu Skyway uvidí nějaké peníze jsou ti, co do toho natahají další lidi. Tohle je princíp pyramidové hry a podvod Skyway nebyl ani první a nebude ani poslední.

"Ja si nemôžem dovoliť aby som nemal podiely aspoň v nominálnej hodnote za milión dolárov."
:D :D :D A proč ne rovnou 2 miliony?

"Používať napriklad varovanie Lotyšska, kde vyšetrenie bolo už viac ako pred rokom zastavené, blokované prostriedky vrátené spoločnosti a následne Junickij zažaloval štát na 10 miliónov EUR, je minimálne na zváženie."

Proč mě vůbec nepřekvapuje že propagátor podvodu Skyway si plete Litvu s Lotyšskem? ;-)

Dátum: 27.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

V tom máte pravdu ze som popletol Litvu s Lotysskom, prave som čítal jednu správu o nich, preto.

S odborníkmi, ktorí porovnajú SkyWay s Kairosom, nemám čo riešiť.

Dátum: 11.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

je pravda, že sky way bude pohanany solarnou energiou, ale že suprava vyrobi energiu nielen na vlastny pohon, ale aj navyše, ktoru bude dodavať do el. siete a z vynosu budu vyplacani investori ???? Je to parada

Dátum: 12.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Nie súprava bude vyrábať energiu navy#e, ale veterné a solárne panely umiestnené na podporných stĺpoch.

Dátum: 17.04.2019

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

zaujimalo by ma, ako sa privedie el,energia k suprav, ktora bude jazdit na jednej kolaji ? bude v nej faza aj "nulak" ? koleso bude služit ako zberač ? ako pantograf u železnice ? Lenže tam je nulak v kolajnici

Dátum: 17.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Nevem, ani to neriešim. . Je tam na to skoro 1000 inzinierov aby to aj ostatne vyriešili. Ja som ich len podporil v tom aby na tom o pár mesiacov viac vedeli robiť. Možno nájdete nájdete odpovede v 100 otázkach a odpovedi od Junickeho.

Dátum: 26.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

1000 inžinierov, ktori natom pracuju , to je cca 30 milionov eur za rok, na vyplaty,od roku 2016 to je už 100 000 000 ? z čoho to platia , z vkladov budúcich podvedených ?

Dátum: 27.04.2019

Vložil: skyway

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

a z čoho su plateni ? ved to je cca 20 000 000 eur za rok, za tych cca 5 rokov to už bude aj 100 mil, na vyplaty,su plateni z vkladov buducich oklamaných ?

Dátum: 27.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Ano, presne tak, stovky miliónov z crowdinvestingu vyfinancujeme napríklad na platy aby mohla táto technológia vzniknúť, preto sme vlastne spoluzakladatelia. Za odmenu dostaneme podiel vo spoločnosti vo forme akcii, ktorá bude mat likvidnú hodnotu keď technológia bude predávaná vo svete.

Dátum: 30.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

takže veterne a solarne panely vyrobia tolko elektriny, že bude aj na pohon, aj na p redaj? tomu asi sam neverite . kedy vlastne bude vybudovana prvá ntrať ? ved už v roku 2017 sa pisalo, že do 5 rokov bude skyway spajať cely svet ? O chvilu skonč 2019, potom 2020 a čo dalej ??????????

Dátum: 30.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Kľudne tu vypisujte..... názory, uverte tomu co si myslite, ale vyhľadajte aj co je RTA Dubai, práve verejné potvrdili prvý cieľový projekt v Dubaji https://www.instagram.com/rta_dubai/p/Bw4esyKH4hn/

1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok