Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

08.12.2017 15:18

Na obrázku je Hyperloop, ktorý umožňuje prepraviť ľudí bezpečnejšie a šetrnejšie k prírode. Dopravný systém, vďaka ktorému bude umožnená preprava ľudí a tovaru po koľajniciach, ktoré budú umiestnené nad našimi hlavami. Bezpečie, šetrnosť k prírode, minimálne náklady na prevádzku takejto trate, presne to si dnes sľubuje od projektu Skyway jeho autor. Ten sľubuje pre investorov dlhodobý pasívny príjem, na ktorom budú zarábať aj ďalšie generácie. Je to ale skutočne tak? Rysuje sa nám tu revolučný biznis, alebo ide opäť len o ďalší podvod na ľudí?

 

Čo je to SkyWay a kto za tým stojí

SkyWay má byť nadúrovňový dopravný systém, ktorý bude na pohyb využívať patentovanú strunovú technológiu. Má ísť o revolúciu, ktorá zmení celkový systém dopravy. Dopravnými prostriedkami SkyWay majú byť samostatné kapsule alebo celé súpravy kapsúl zavesených na koľajniciach, ktoré budú visieť vo vzduchu. Vývojári si od nich sľubujú vysokú rýchlosť a bezpečnosť, nízke náklady na prevádzku a šetrnosť k životnému prostrediu.

 

Železničný inžinier a ruský vedec Anatoly Junitský so svojim prototypom. Nápad na SkyWay vznikol v Bielorusku už pred mnohými rokmi a za projektom má stáť ruský vedec Anatoly Yunitskiy (Junitský), ktorý na ňom pracoval údajne až 39 rokov! Anatoly Yunitskiy je zároveň prezidentom spoločnosti SkyWay Group of Companies.

Anatoly Yunitskiy je pôvodným vzdelaním železničný inžinier, podľa oficiálneho zápisu autor viac ako stovky rôznych patentov a osemnástich kníh, rovnako ako ďalších 200 vedeckých štúdií a publikácií. S jeho osobou sa spája celý rad rôznych ocenení, a to platí celosvetovo - nie je teda oceňovaný len v Bielorusku či v ďalších bývalých zväzových republikách ZSSR.

 

Ako to má fungovať - možnosti, ako zarobiť na SkyWay

Podstata investičného projektu SkyWay spočíva v nakupovaní akcií Euroasian Rail SkyWay Systems, American Rail SkyWay Systems, African Rail SkyWay Systems a tiež Australian & Oceanic Rail SkyWay Systems prostredníctvom investičného fondu SkyWay Capital a ďalších podobných spoločností (tie sú partnermi spoločnosti SkyWay Group of Companies). Riaditeľom investičnej spoločnosti SkyWay Capital je Jevgenij Kudriašov. 

Hodnota spomínaných akcií by po uvedení na burzu mala podľa vyjadrení majiteľov tohto online „biznisu“ výrazne vzrásť, a to odhadom do 2 až 5 rokov. Hovorí sa, že rozdiel môže byť až v horizonte niekoľko tisíc percent, akcie zakúpené vo vhodnom čase údajne môžu zvýšiť svoju hodnotu dokonca až päťstokrát.

 

Peniaze, ktoré spoločnosť SkyWay získa od svojich partnerov/investorov, má použiť na dokončenie projektu – výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku. Ten je potrebné vybudovať, aby spoločnosť získala certifikáciu a mohla tak začať s výstavbou projektu. Spomínaný EkoTechnoPark má slúžiť aj na testovanie budúcich technológií.

 

Zarobiť peniaze je možné nielen investovaním, resp. nakupovaním akcií spoločností, ale aj tým, že tento internetový „biznis“ úspešne odporučíte ďalším ľuďom. Ide o viacúrovňový provízny systém, vďaka ktorému vám spoločnosť vyplatí až 20 % z investícií členov, ktorých do systému privediete.

 

Investovať, či neinvestovať?

Projekt vyzerá zaujímavo a niečo podobné by v budúcnosti určite mohlo fungovať (som v tejto oblasti laik, takže sa môžem mýliť). Majiteľ spoločnosti Anatoly Yunitskiy je skutočná osoba, čo pri väčšine internetových biznisov nebýva samozrejmosťou. Naša planéta určite potrebuje podobný druh dopravy. Je tiež pravda, že SkyWay sa prezentuje na rôznych svetových výstavách a veľtrhoch. Problém však vidím v investičnej príležitosti, konkrétne v partnerskej spoločnosti SkyWay Capital. Tu je pár dôvodov, prečo vo mne SkyWay Capital vzbudzuje nedôveru a prečo do tohto projektu rozhodne neodporúčam investovať.

 

1.) Na začiatku bola vízia - a tá tu stále ešte je, budúcnosť potenciálne neistá

Skyway v súčasnej dobe nefiguruje na žiadnej verejnej burze, teda jednoducho platí, že kupujete len fiktívne (ak chcete - virtuálne) akcie. Presnejšie povedané, dostanete zdrap papiera s názvom certifikát, v ktorom firma potvrdzuje, že vám rezervuje nejaké akcie (také „akcie“ vám môžem vyrobiť aj ja).

 

Podľa oficiálnych videí, ktoré SkyWay prezentuje, ak investujete 4 000 dolárov (za túto investovanú sumu dostanete milión „akcií“), zarobíte milión USD, pretože keď spoločnosť vstúpi na burzu, jednu akciu budete môcť predať za 1 USD (milión akcií = milión USD).

 

Ak SkyWay niekedy vstúpi na burzu, o čom ja pochybujem, hodnota jednej akcie určite nebude 1 USD. Cenu na burze určuje dopyt a ponuka. Pokojne sa môže stať, že ak vstúpia na burzu a ľudia budú chcieť svoje akcie predať a zarobiť, nikto o ne nebude mať záujem. V tom momente sa ukáže ich skutočná hodnota.

 

Čo je však zaujímavé a čo ľudí zrejme láka, je, že SkyWay garantuje odkúpenie vašich certifikátov za 1 USD. Takže ak vstúpia na burzu a ukáže sa, že skutočná hodnota ich akcií je veľká nula, SkyWay sľubuje, že ich od vás odkúpi.
To sú krásne sľuby, no nereálne. Jednak na burzu nikdy nevstúpia, a aj keby, určite svoje sľuby nesplnia, v opačnom prípade by skrachovali. Stačí jednoduchá matematika. Registruje sa 100 000 ľudí a každý z nich investuje 4 000 USD. SkyWay zarobí 400 miliónov USD. 50 % z tejto sumy sa rozdelí do pyramídy, medzi partnerov (aby mali motiváciu lákať do tohto projektu ďalších ľudí), nejaké peniaze SkyWay určite minie na výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku atď. Ak však spoločnosť vstúpi na burzu, bude musieť odkúpiť od 100 000 ľudí presne 100 miliárd akcií. A keďže garantujú odkúpenie jednej akcie za 1 USD, tak si to spočítajte. Odkiaľ SkyWay získa 100 miliárd USD? To sa možno dozvieme nižšie, v bode 2.

 

Mimochodom, ešte v roku 2016 sa písalo, že SkyWay vstúpi na burzu v roku 2017. Je pomaly koniec roka, a zatiaľ sa nič nedeje. Údajne to odložili na rok 2018. Rovnaká pesnička, ako u X podobných spoločností, ktoré predávali bezcenné papieriky sľubujúc, že keď vstúpia na burzu, odkúpia ich od vás za oveľa vyššiu sumu.

 

Pôsobia na vás všetky tie vyhlásenia od SkyWay dôveryhodne, alebo si myslíte, rovnako ako ja, že ide len o navijak na ľudí, ktorí sa ľahko nachytajú na vidinu obrovských ziskov?

 

2.) Kde sa berie zisk už teraz, keď sa nič nepostavilo? Z čoho vyplácajú peniaze?

SkyWay tvrdí, že podpísal kontrakty za miliardy dolárov (z týchto peňazí majú vyplácať svojich partnerov) s niekoľkými vládami po celom svete (napr. podpísané zmluvy s austrálskou a indickou vládou v hodnote 922 mil. USD). Je však zaujímavé, že žiadna vláda o tomto tvrdení nič nevie. 

Ani samotná spoločnosť, ani ľudia, ktorí do tohto biznisu investovali, doteraz nepredložili žiadne dôkazy o vyššie uvedenom tvrdení. Žiadny územný plán, stavebné povolenie, vládne dokumenty, proste čokoľvek, čo by potvrdzovalo, že SkyWay má podpísané zmluvy za miliardy dolárov. Čokoľvek, čo by dokazovalo skutočné príjmy SkyWay, poprípade aspoň záujem o ich revolučný dopravný systém. Prečo spoločnosť nepredloží nejaké podpísané zmluvy aspoň svojim partnerom/investorom? Zavreli by ústa všetkým pochybovačom a taktiež aj čoraz nervóznejším spoločníkom. Bol by to jasný dôkaz serióznosti tohto „revolučného projektu“.

 

Skyway dopravný system budúcnosti - avšak, zatiaľ len vo forme množstva prezentačných videí a simulácií.

 

Jediným ľahko viditeľným zdrojom príjmov spoločnosti sú peniaze od investorov, ktorí si za ne kupujú bezcenné certifikáty. A je viac než pravdepodobné, že práve tieto peniaze firma používa aj na vyplácanie odmien (môžem sa mýliť). Ak je to pravda, tak nejde o nič viac, než prerozdeľovanie peňazí prostredníctvom pyramídovej hry/Ponziho schémy.

 

Pri každom systéme vždy sledujte, odkiaľ berú peniaze na výplaty. Ak sú z vkladov, registračných poplatkov, investícií nových členov, ide o pyramídovú hru/Ponziho schému.

 

3.)  Nemajú povolenie na poskytovanie investičných služieb

Ak má ísť o kupovanie akcií spoločnosti, je to investovanie. Aby mohla spoločnosť podnikať v tejto oblasti, potrebuje mať na to licenciu od Slovenskej národnej banky. Čo myslíte, má SkyWay povolenie na poskytovanie investičných služieb?

 

Na webe Českej národnej banky sa dokonca objavuje oznámenie, že investície do cenných papierov Euroasian Rail SkyWay Systems Holding nie sú v súlade so zákonmi. Viac informácií:

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

 

Podobná správa prišla aj z Estónska, Talianska, Belgicka a Lotyšska. Dá sa teda predpokladať, že spoločnosť SkyWay nemá na predaj akcií licenciu od žiadnej krajiny EU.

 

4.) Nie príliš čistá minulosť zakladateľa SkyWay

Pán Yunitskiy je usvedčený z predchádzajúcich finančných podvodov menšieho rozsahu. Na diskusiách som našiel niekoľko odkazov, v ktorých tohto pána usvedčujú z klamstiev a podvodov. 

 

5.) Môže vôbec dopravný systém, ktorý ponúka SkyWay, fungovať?

Nie som odborník, aby som hodnotil technickú stránku tohto projektu. To prenechám niekomu inému. Ono je to asi aj tak jedno, pretože SkyWay je podľa mňa finančný projekt, v ktorom technická stránka plní úlohu návnady. Niečo v zmysle:  aha, pozrite sa, máme revolučný produkt (dopravný systém), do ktorého keď investujete, do 2-5 rokov z vás budú milionári.

 

V každom prípade, v rôznych internetových diskusiách sa viacerí znalí ľudia zhodujú na tom, že technológia koľajníc SkyWay nie je realistická a návrhy realizácie nie sú úplne domyslené.

 

V nižšie uvedenom článku si môžete prečítať, v čom bol hlavný nedostatok strunových technológií pána Junitského už v roku 2002 -  https://www.membrana.ru/particle/2486

V článku sa píše o tom, že správy prezentujúce STU možno rozdeliť na tie o testovacej prevádzke, na tie o účasti na výstavách a na tie o prednáškach a návštevách významných hostí. Teda už pred 15 rokmi pán Junitský postavil testovací polygón, prijímal delegácie z celého sveta, prezentoval sa pred Putinom, Žirinovskim a jazdil po výstavách. Aká teda bola hlavná výhrada v roku 2002? Že nepostavil ani jeden kilometer trate. A aký je dnešný stav? Polygón, výstavy, politici a 0 km tratí.

 

Pár slov na záver

Musím uznať, že SkyWay je po technickej stránke tak detailne premyslený, aspoň pre laikov, že vzbudzuje dôveru. Pán Yunitskiy existuje, čo u podobných projektov nebýva zvykom. Určite má za sebou nejaké patenty a vynálezy, ale jeho problém spočíva v tom, že 30 rokov ťahá z investorov peniaze, ale nikto tú jeho revolučnú technológiu nechce kúpiť. Teda aspoň doposiaľ neboli predložené žiadne dôkazy o opaku.

 

Podľa môjho názoru ide len o ďalší sofistikovaný podvod (žiaľ, zatiaľ to tak vypadá), ktorý stojí a padá na vstupných investíciách partnerov a ich následnom prerozdeľovaní do pyramídy. Vyššie uvedené fakty tomu nasvedčujú. Celý projekt je len o balamutení a sľubovaní krajších zajtrajškov. Investujte do spoločnosti, zakúpte si „akcie“ a jedného dňa, ak vstúpia na burzu, na tom možno zarobíte.

 

Musím ale uznať, že zo všetkých sofistikovaných projektov ako sú Kairos, OneCoin, Recyclix, Banners Broker, Zeekrewards, Dexcar atď., je SkyWay podľa mňa ten najsofistikovanejší

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Ak už máte so Skyway nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. 

 

Zdroj: čiastočne čerpané z facebookovej skupiny Rozborka MLM projektu

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si tieto tri články:

Základná charakteristika Ponziho schémy – v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky vyššie spomínané internetové podvody. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Čo sú to pyramídové hry a ako fungujú článok o pyramídových hrách + praktické príklady.

 

Pár rád, ako sa nedať nachytať internetovým šmejdom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich postrehov a rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na nejaký podvod.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

Dátum: 26.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Tak se zdá, že potenciál pohádky o nové dopravě se pomalu naplnil a začíná docházet cash. Proto podvod Skyway přišel s novou nabídkou jakýchsi tokenů, aby z lidí dostal další peníze. Moc se mi nechce tu frašku sledovat do konce a hádat se tady s fanatickými příznivci podvodu Skyway, proto zde jen zanechám odkaz na stránku, kde je toto nové dějství podvodu Skyway dopodrobna zdokumentováno (v angličtině):

www.behindmlm.com/companies/skyway/skyway-capital-continues-investment-fraud-with-tokens-cryptounits/

Dátum: 29.03.2019

Vložil: jozef

Titulok: Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Skyway sa už buduje v SAE, o par mesiacov sa pojdeme povoziť. začinaju sa dalšie stavby , je to prudky rozmach vystavby, verim, že do 5 rokov sa prepoji cely svet. Ved vzdialenosti medzi stlpami až 5 000 m, to kto ma ??? Par stlpami sa premosti austrália

Dátum: 13.05.2019

Vložil: Cipo

Titulok: Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

Viera fanatikov SkyWay je silnejšia, ako akejkoľvek sekty. Že vám to už nie je trápne z roka na rok stále len sľuby sľuby sľuby, stále iba posunutie posunutie a posunutie realizácie. Vy si tie finančné straty zaslúžite. Sekta SkyWay, závislosť horšia ako od heroínu... Talk kedy už budete na burze? Nie 2016, ani 2017 nevydalo, ani 2018 sa nestihlo... Možno rok 2845...

Dátum: 17.05.2019

Vložil: Dodo K.

Titulok: Re:Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

nemože to byť podvod, Junitsky je seriozny vedec, vraj ma vystupiť aj v Slovenskej televizii, nepokazi si meno podvodmi. Na burzu nevstupuju,čakaju na dalšich investorov, aby nazbierana suma išla do miliard dolarov, potom sa užb dá s takym kapitalom obchodovať. Dal som tam dosť eur, ale aj ked nič nedostanem, rad podporim taky vynikajuci projekt, Ved musia najprv postaviť testovaci polygon v arabskych krajinach, aby odskušali, ako tamta kilma posobi na skyway, potom bude sa budovať skušobna trať v Australii, vo Vietname , a až budu vybudovane všetky skušobne polygony, tak sa to SPUSTI naplno,

Dátum: 27.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Nabídka tokenů (a Krypto-jednotek) podvodu Skyway

SW nikdy nič nepostavi, nebude na burze , rok 2045 je velmi optimisticky, to sa skor postavi dialnica Košice -Bratislava,neviem, čo 40 rokov vyvyjaju, Koleso je už vymyslene, elektromotory tiež, aj kolajnice, tak neviem, čo tu bude take nove, čo tu ešte nebolo ????????????????

Dátum: 23.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Upozornění NBS

Je tomu již nejakej pátek, co Národní banka Slovenska vydala varování před investicí do podvodu Skyway:

www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-first-skyway-invest-group-ltd

Myslím, že po uplynutí podobný doby od varovaní NBS začali rozsáhlé problémy s vyplácením společníků společnosti Kairos Technologies ;-) Co vy na to, společníci SkyWay Capital??? :-D Jak dlouho se ještě povozíte v tomto padajícím letadle, než přesednete na další? :-)

Jednu věc ale musím Kudriašovovi uznat. Podařilo se mu proměnit Einstainův výrok o nekonečné lidské hluposti v perpetum mobile. U předchozích "projektů" právně závazně sliboval vysoké zhodnocení kapitálu, díky čemu vždycky nevyhnutelně brzy skončili. Tady nemusí vyplácet nic, a stejně se najdou "lidi", co tam nacpou své peníze. Holt, amorální, smutné, ale chytré ;-)

Dátum: 24.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Upozornění NBS

Ty vieš čítať? Kde v tejto správe vidis že sa jedná o podvodnú činnosť? Je to upozornenie že nemôže ponúkať verejnosti na území SR možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie.
Lenže to nerobí, nepodlieha tomu, už pred rokom som tu opísal čo robí verejne a čo v uzavretom kruhu.

Vydali to na základe podnetu “odborníka” finančného poradcu, kľudne mu uver, a investuj cez neho do unitlink poistenia, aby mal tvoje dvojročné splátky ako proviziu. Takisto má v nadpise že sa jedná o nepovolenú činnosť, neviem odkiaľ to bral, v upozornení NBS to nie je.
https://spravneinvesticie.sk/nbs-upozornuje-na-skyway

Keď už chceš vedieť ako vyzerá upozornenie NBS na činnosť, ktorá vyzerá na podvod, tak ten istý deň bol vydaný napríklad toto upozornenie.
https://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-five-winds-asset-management-a-spolocno

Dátum: 25.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Upozornění NBS

Copak? Někomu se zde dělá špatně z turbulencí padajícího letounu? :D

"Ty vieš čítať? Kde v tejto správe vidis že sa jedná o podvodnú činnosť?"

Jo, tak tohle od člověka propagujícího podvod Skyway opravdu sedí! Oficiální úřady bývají při varováních obvykle velice zdrženlivé. Kupříkladu upozornění slovenské obchodní inspekce na podvod Kairos Technologies bylo formulováno podobně a vyhnulo se přímému označení Kairosu za podvod. Nicméně, každý, kdo uměl číst s porozuměním pochopil, že se jedná o varování před podvodem:

www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Upozornenie-pre-spotrebitelov-na-praktiky-spolocnosti-Kairos-Technologies-Ltd-.soi

Jestli někdo potřebujete vidět od nějaké autority napsáno černé na bílém, že Skyway je podvod formou pyramidové hry, pak si může třeba přečíst varování od belgického regulátora staré již půl druha roku. K tomu by však potřeboval umět anglicky, co pro většinu investorů do Skyway může být docela problém:

www.fsma.be/en/warnings/first-skyway-invest-group-limited-skyway-capital

"Je to upozornenie že nemôže ponúkať verejnosti na území SR možnosť investície formou ponuky akcií spoločnosti bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie. Lenže to nerobí, nepodlieha tomu, už pred rokom som tu opísal čo robí verejne a čo v uzavretom kruhu."

To je tvrzení anonymního diskutéra propagujícího podvod Skyway, proti oficiálnímu upozornění orgánů dohledu nad finančním trhem v mnoha zemích (Slovensko, Česká republika, Nový Zéland, Belgie, Litva, Estonsko, …)

https://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-first-skyway-invest-group-ltd
www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

www.fma.govt.nz/news-and-resources/warnings-and-alerts/skyway-capitalskyway-group/

www.lb.lt/en/news/bank-of-lithuania-warns-skyway-activities-in-lithuania-illegal

www.fi.ee/sites/default/files/2018-12/20170424_Hoiatusteade_First_SkyWay_Invest_Group_LTD.pdf

Je zjevné, že kdyby Skyway nabízela akce legálně, pak by regulátoři tolika zemí nevydali vůči ní upozornění.

"Vydali to na základe podnetu “odborníka” finančného poradcu, kľudne mu uver, a investuj cez neho do unitlink poistenia, aby mal tvoje dvojročné splátky ako proviziu."

Investici do unit-linked pojištění nebudu hodnotit, nicméně za jeho příspěvek v boji s finančními podvody patří Martinovi Császárovi uznání.

"Takisto má v nadpise že sa jedná o nepovolenú činnosť, neviem odkiaľ to bral, v upozornení NBS to nie je.
https://spravneinvesticie.sk/nbs-upozornuje-na-skyway"

Teď se sám sebe ptám, kdo to tady neumí číst? :D
„Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti First SkyWay INVEST Group Ltd. ... ktorá ponúka ... možnosť investície formou ponuky akcií ... bez toho, aby bol zverejnený prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska…“ V překladu pro uživatele MyNick to znamená, že Skyway nemá na nabídku akcí oprávnění čili se jedná o nepovolenou činnost. ;-)

Mimochodem, neznepokojuje vás, že běloruský Ekotechnopark Skyway poustne?
Rezavějící popraskané stožáry, spousta zkorodovaného železa, téměř opuštěný areál, pusto:

tech.onliner.by/2019/02/22/skyway-3

Další článek včetně fotografie roztržené kabiny, došlo i kvážnému zranění řidiče – 16.12.2017:

tech.onliner.by/2018/09/18/skyway-2

Poslední dva odkazy jsou v ruštině, takže investoři Skyway by neměli mýt potíže s překladem ;-)

Dátum: 25.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Upozornění NBS

SW neponúka verejnosti verejne akcie, ale hľadá podporovateľov crowdinvesting programu na zrodenie technologie strunovej dopravy. Následne podporovatelia v UZAVRETOM kruhu môžu získať podiely/akcie, ktoré nemôžu byt zatiaľ zverejnené v prospekt cenného papiera schválený Národnou bankou Slovenska alebo orgánom dohľadu členského štátu Európskej únie, nakoľko firma nemala IPO. Majú všetky povolenia, ktoré podiely/akcie vydané akciovou spoločnou v Britských Panenskych Ostrovoch podľa britského práva PRED IPO potrebuju, majú svoj ISIN/CUSIP kód atd. Zatiaľ sú to nelikvidné papiere, ku ktorim sa čím ďalej, tým ťažšie sa dostať, zatial majú len tuto hodnotu, to je diskont vlastne. Reálnu likvidnú hodnotu nadobudnú až vtedy keď budú zamenené na akcie v 1:1 ktoré budú verejne obchodovateľné na burze a budú mat všetky potrebné povolenia. Pred a po IPO sú úplne iné pravidla.

Ja Vám neberiem aby ste uverili tým upozorneniam, neinvestujte, čas ukáže kto mal pravdu. Ja si nemôžem dovoliť aby som nemal podiely aspoň v nominálnej hodnote za milión dolárov.

Používať napriklad varovanie Lotyšska, kde vyšetrenie bolo už viac ako pred rokom zastavené, blokované prostriedky vrátené spoločnosti a následne Junickij zažaloval štát na 10 miliónov EUR, je minimálne na zváženie.

Onliner komentovať nebudem, stačí prečítať čo napísali pred dvoma rokmi, čo sa stane a čo sa nestane, čas už ukázal čo všetko bolo naopak.

https://vimeo.com/325868425

Dátum: 26.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

"SW neponúka verejnosti verejne akcie, ale hľadá podporovateľov crowdinvesting programu na zrodenie technologie strunovej dopravy."

Špatně. Podvod Skyway celkem otevřeně nabízí podíly čili akce, a proto regulátoři po celém světe celkem logicky před ním varují.

"Majú všetky povolenia, ktoré podiely/akcie vydané akciovou spoločnou v Britských Panenskych Ostrovoch podľa britského práva PRED IPO potrebuju, majú svoj ISIN/CUSIP kód atd."

Ano, Velká Británie a zejména její teritoria jsou oblíbenými domicily pro podvody všeho druhu, protože registrace a likvidace firmy je tam velice jednoduchá. Kupříkladu Kairos byl zde velice jednoduše založen a taky beztrestně zlikvidován podvodníky. Britské úřady se o to moc nezajímají, protože Kairos se chytře zaměřoval hlavně na lidi mimo Velké Británie. Jak je tomu u Skyway? ;-)

"Zatiaľ sú to nelikvidné papiere, ku ktorim sa čím ďalej, tým ťažšie sa dostať, zatial majú len tuto hodnotu, to je diskont vlastne."

Znova špatně. Akce podvodu Skyway mají nulovou hodnotu a jejich pořízení je stále pro lidi co by tam chtěli nacpat peníze bezproblémové. Nakonec, právě z těch peněz podvod Skyway může dělat kouřovou clonu a vykazovat nějakou činnost.

"Reálnu likvidnú hodnotu nadobudnú až vtedy keď budú zamenené na akcie v 1:1 ktoré budú verejne obchodovateľné na burze a budú mat všetky potrebné povolenia. Pred a po IPO sú úplne iné pravidla."

Vsjo budět! Tolko fábriky nádo pastrojiť!!! :D
A teď vážně - o tomhle se v případě podvodu Skyway mluví už více než tři roky, ale pořád zůstává a zůstane jen u slov. Ono ani není vlastně kam, pohádka a vývoji již existující technologie slouží pouze k přesvědčení důvěřivců aby několika hajzlíkům darovali své peníze.

"Ja Vám neberiem aby ste uverili tým upozorneniam, neinvestujte, čas ukáže kto mal pravdu."

Tyhle upozornění nejsou pro mě, ale slouží lidem, kteří by dnes reálně zvažovali nacpání peněz do podvodu Skyway. ;-) Jestli jsou dostatečně chytří, aby věřili institucím a ne podvodníkům, tak nemusejí čekat, zda čas ukáže, jestli Skyway je podvod, ale vědí to už dnes ;-). Jediní, kdo z podvodu Skyway uvidí nějaké peníze jsou ti, co do toho natahají další lidi. Tohle je princíp pyramidové hry a podvod Skyway nebyl ani první a nebude ani poslední.

"Ja si nemôžem dovoliť aby som nemal podiely aspoň v nominálnej hodnote za milión dolárov."
:D :D :D A proč ne rovnou 2 miliony?

"Používať napriklad varovanie Lotyšska, kde vyšetrenie bolo už viac ako pred rokom zastavené, blokované prostriedky vrátené spoločnosti a následne Junickij zažaloval štát na 10 miliónov EUR, je minimálne na zváženie."

Proč mě vůbec nepřekvapuje že propagátor podvodu Skyway si plete Litvu s Lotyšskem? ;-)

Dátum: 27.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

V tom máte pravdu ze som popletol Litvu s Lotysskom, prave som čítal jednu správu o nich, preto.

S odborníkmi, ktorí porovnajú SkyWay s Kairosom, nemám čo riešiť.

Dátum: 11.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

je pravda, že sky way bude pohanany solarnou energiou, ale že suprava vyrobi energiu nielen na vlastny pohon, ale aj navyše, ktoru bude dodavať do el. siete a z vynosu budu vyplacani investori ???? Je to parada

Dátum: 12.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Nie súprava bude vyrábať energiu navy#e, ale veterné a solárne panely umiestnené na podporných stĺpoch.

Dátum: 17.04.2019

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

zaujimalo by ma, ako sa privedie el,energia k suprav, ktora bude jazdit na jednej kolaji ? bude v nej faza aj "nulak" ? koleso bude služit ako zberač ? ako pantograf u železnice ? Lenže tam je nulak v kolajnici

Dátum: 17.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Nevem, ani to neriešim. . Je tam na to skoro 1000 inzinierov aby to aj ostatne vyriešili. Ja som ich len podporil v tom aby na tom o pár mesiacov viac vedeli robiť. Možno nájdete nájdete odpovede v 100 otázkach a odpovedi od Junickeho.

Dátum: 26.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

1000 inžinierov, ktori natom pracuju , to je cca 30 milionov eur za rok, na vyplaty,od roku 2016 to je už 100 000 000 ? z čoho to platia , z vkladov budúcich podvedených ?

Dátum: 27.04.2019

Vložil: skyway

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

a z čoho su plateni ? ved to je cca 20 000 000 eur za rok, za tych cca 5 rokov to už bude aj 100 mil, na vyplaty,su plateni z vkladov buducich oklamaných ?

Dátum: 27.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Ano, presne tak, stovky miliónov z crowdinvestingu vyfinancujeme napríklad na platy aby mohla táto technológia vzniknúť, preto sme vlastne spoluzakladatelia. Za odmenu dostaneme podiel vo spoločnosti vo forme akcii, ktorá bude mat likvidnú hodnotu keď technológia bude predávaná vo svete.

Dátum: 30.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

takže veterne a solarne panely vyrobia tolko elektriny, že bude aj na pohon, aj na p redaj? tomu asi sam neverite . kedy vlastne bude vybudovana prvá ntrať ? ved už v roku 2017 sa pisalo, že do 5 rokov bude skyway spajať cely svet ? O chvilu skonč 2019, potom 2020 a čo dalej ??????????

Dátum: 30.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Kľudne tu vypisujte..... názory, uverte tomu co si myslite, ale vyhľadajte aj co je RTA Dubai, práve verejné potvrdili prvý cieľový projekt v Dubaji https://www.instagram.com/rta_dubai/p/Bw4esyKH4hn/

Dátum: 30.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Ináč to vôbec nechápem odkiaľ mate, že by nemohli používať elektrinu z elektrární ako Vy k napísaniu tejto správy.

Dátum: 05.05.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

kedy sa začala vystavba prveho useku skyway na svete ? a kedy bude dokončena ?mate foto ?

Dátum: 07.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

zaujimave, že v Australii sa ide už v tomto roku budovať skyway za miliardy dolárov a v Austrlaskych novinách, ani v televízii o tom nič nebolo. mam tam pribuznych a nič ešte nepočuli, asi to bude tajna stavba.

Dátum: 07.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Oficiálne sú správy ktoré sú na stránkach www.rsw-systems.com prípadne po slovensky na Skyway.capital . Tam správu o začatí výstavby v Austrálii nenájdete. Desiatky projektov vo svete sú vo fáze prípravy a projektovania, ale už viac ako rok sa o tom žiadne informácie nevydajú, až kým sa tak nerozhodne druha strana. Preto prvý cielovy projekt bol ohlásený skôr od šejka Dubaja, až následne správu vydala SW.
https://skyway.capital/news/new?id=443
Výstavba sa okrem Ekotechnoparku v Bielorusku a Inovačného centra v SHARJAH sa ešte nikde nezačala. Len projekcia takýchto stavieb zaberie 1-2 roky, to by mal vedieť každý rozmýšľajúci človek. Zbytočne tak budete špekulovat, v nasledujúcich mesiacoch takychto správ bude dosť, ale nečakajte že keď bude bežať výstavba viacerých projektov v rôznych štátoch sveta a všetky technológie (vrátane vysokorýchlostného) budú certifikované, budete mať možnosť dostať sa k podielom v nominálnej hodnote 1USD za cca 3 centy ako je to možné ešte teraz.

Dátum: 08.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

za 40 rokov , čo na tom pracuje Junitsky,nič nepostavil, tak prečo by som mal veriť, že postavi niečo za dalšich 40 rokov, SkyWay nikdy stať nebude. keby to bolo tak ekonomicky vyhodne, tak napr. arabi by to už mali postavene, Projektovanie SkyWay je ovela jednoduhšie, ako projektovanie železnice, kde su msty, tunely,atd Kedysi som projektoval železnične trate,napr 40 km trať, ale od začiatku až do koleudacie to trvalo cca 26 mesiacov / predpokladam, že tam, kde to chcu satvať, nebude problem s vykupom pozemkov,projekt pozostava len zo stlpov a nejakych zastávok, čo je na tom zložite? ved to je podobne ako projektovať elektricke vedenie VN

Dátum: 08.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Vaša viera nemá vplyv na úspech/neúspech SW. Sú dve možnosti, byť alebo nebyť súčasťou toho, odpoveď neverím znamená nebyť. Sám ste napísali niektoré jednoznačné výhody tejto technológie, predsa vás zaujímajú uplynulé roky, nie to co bude v budúcnosti. Vaše skúsenosti pred desaťročiami pracujú proti Vám a zlé rozhodnutie teraz môže v budúcnosti veľmi bolieť. Na to ste zabudli, že v dobe keď ste projektovali železničnú trať (SW nebuduje železnice) tá technológia mala za sebou približne 100 ročné skúsenosti s výstavbou.

Dátum: 15.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

... a ešte aby ste mali obraz z projekčného oddelenia SW
https://youtu.be/clg32kuVhGs

Dátum: 18.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

je fakt, že železnice sa projektuju 150 rokov, ale každa trať je ina, ine mosty, ine tunely, Pri SW je to len o stlpoch a o natiahnutej strune, A ak propagatori SW tvrdia, že medzi stlpami bude vzdialenosť 500 až 1000 m , tak v čom je problem ? Z Bratislav&y do Nitry postavite 80 stlpov , to je otaza tak 6 mesiacov a potom už len natiahnuť strunu a je hotovo !!!!!!!!!!!!!!!!!Do roka a do dna sa vozime !

Dátum: 18.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

To zas odkiaľ beriete že vzdialenosť medzi stĺpami bude 500 až 1000 metrov? V ETP sú kilometrové trate postavené, tam vidíte 2 stĺpy? Sú 4 druhý trate, áno dá sa to pretiahnut aj na kilometer aj viac, keď to mä dôvod, ale zasadne sú poporné stĺpy umiestnené po 50 metroch. Aspoň si pozrite čo prezentuje firma.
https://youtu.be/7FpRQnBM9a0
Je Vám aspoň jasne že struny idu vnútri v koľajniciach zo statických dôvodov, takze nestačí natiahnuť struny? To že kedy bude postavená trať medzi Ba a nr nezávisí od SW, to by mal najskôr niekto objednať a financovať. Mali by ste tomu fandiť aby sme mohli čím skôr lacnejšie, ekologickejšie, pohodlnejšie, bezpečnejšie, rýchlejšie jazdiť aj tu. V púšti už to budú mat vybudované, keď u nás o tom začnú rozprávať, a to vôbec nie je problém Junickeho.

Dátum: 19.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

A ešte niečo, keď ste odborník, tak vypočujte to čo prezentuje Junickij pre odborníkov https://youtu.be/4Q36k5kAMHs

Dátum: 22.05.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

videl som niekoko vysutych drah. napr vo Wuperthale Bolo tam použite niekolkonasobne viac železa, ako pri normalnej železnici. projektnati boli debili, že nedali tam predpaty nosnik vyšky cca 30 cm ? keby boli pri sw stlpy vo vzdialenostiacj aj 20 m , tak pri navrhovanej "strune" by bol nad každym stlpom mierny prehyb a pri vyššich rychlostaiach by vagony nadskakovali ako na autocrose.už o sw vie cely svet, teda aj čianania. všetko čo je take super, ako sw, okopirujú aj vylepšia. a už by im to zarabalo. Napr, v čechach vyraba jeden sukromnik štvorkolky, mal patenty na vyrobky, ale hned cca 3 mesiace po vystaveni pr eho kusu na veltrhu, už to činania vyrábali a nepomohli mu ani patenty, Tak ake by mali abrany postaviť SW, ak je to take genalne ? No musi to byť genialne, ked to vyvijaju už viac ako 40 rokob

Dátum: 23.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Keby ste prečítali čo som písal, alebo by ste vypočuli Junickeho, mali by ste odpoveď, a nepísali by ste opakovane o vašej predstave, že SW bude jazdiť na strunách. Porovnať Wuppertal Schwebebahn so strunovou dopravou, ktorá bola postavená koncom 19.storočia v dobe keď ešte ani autá neexistovali, na to už nemám čo napísať.

Dátum: 08.06.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

to je zbytočna debata, nepochopili ste že si robim srandu ?žiadny sky way nikdy nebude, ide len o pyramidu, ale postavenu na "realnych " zaákladoch,je projekčna kancelaria, skušobne polygony, atd Kto vie, kde su už peniaze vkladatelov ??????????

Dátum: 10.06.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Srandujete, lenže nie schválne. Vôbec nechápete o čom je projekt Skyway, čo by nebol problém, lebo 95% ľudí takisto nevie. Problém je, že vypisujete verejne názor, a k tomu ešte myslite že ste odborníkom v tejto veci. To naozaj neviete kde sú peniaze vkladateľov ????????

Dátum: 11.06.2019

Vložil: sydney

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

a kde su teda ? kamarat tam ma už od začiatku 5000 Eur, a ešte nič nedostal,

Dátum: 12.06.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Akože nič nedostal? Nedostal certifikát o podieloch? Čo iné mu bolo prisľúbené? Dividendy od firmy dostane až keď spoločnosť bude zisková, zatiaľ nie je, preto potrebuje crowdinvesting, tak to bolo plánované. Z jeho peňazí boli postavené “reálne zaklady”, projekčné kancelárie, skúšobné polygonálny atd. Peniaze sú v betóne, alebo inžinier bol z toho vyplatený, ktorý kúpil z toho pre syna kakao, to už naspäť nedostane. Predať podiely na burze je druhá vec, to nevyplatí firma, ale kupujúci neskôr na burze. Neviem ako myslite že tam má peniaze od začiatku, keď to tam má 3 roky, trhová cena jeho investície narástol skoro o 1000%, lebo za ten istý počet podielov čo ma on, teraz zaplatia investori 10x väčšiu sumu. Určite je nespokojný? Vy ste mali lepšiu investíciu? Toto nie je bežný účet, ti ktorí nevedia rozmýšľať ohľadom investícii v horizonte minimálne 3-5 rokov musia zabudnúť nie len na SW, ale aj na startupy a akcie vôbec.

Dátum: 12.06.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

A ešte niečo keď ste tak istý že SW nikdy nič nepostaví. Tá doprava ktorá potrebuje na sto kilometrový úsek 80 stĺpov postaviť za rok, medzitým vytiahnuť struny na ktorých budú jazdiť ľudia s rýchlosťou do 500 km/h, je projekt pre debilov a nemá žiadnu šancu na trhu. Lenže ten projekt pre debilov ste vymysleli vy, a nie Junickij. Radšej choďte za kamarátom, investujte dnes do Junickeho (zajtra zas klesne diskont), hodnota vašej investície o 3 roky môže (bude) mať takisto o 1000% väcsiu hodnotu. Pre kamáta už to bude 10.000%.... Alebo čakajte a vypisujte.

Dátum: 12.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

To vôbec nechápem odkiaľ mate, že z toho by mali byť vyplatení investori.

Dátum: 17.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

a z čoho, z cestovného ?????????? pokial nebudu cestujuci jazdiť na "čierno ", tak potom asi hej.

Dátum: 17.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

OMG :(

Dátum: 30.04.2019

Vložil: Peter L.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

kolko je potrebne investovať, aby bol zarobok 1 milion ? Dakujem

Dátum: 30.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Neviem ako myslíte zárobok, na to aby ste mali milión podielov v nominálnej hodnote 1 usd teraz (!) potrebujete cca 19.000 tisíc dolárov naraz, po splátkach je to iné samozrejme iné.

Dátum: 30.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Sorry, samozrejme 19000 alebo 19 tisíc :)

Dátum: 28.03.2019

Vložil: investor

Titulok: Re:Re:Upozornění NBS

idem v maji do SAE, možete mi udať presnu adresu, ke sa buduje SkyWay ? Chcem si to pozrieť a neveriacim tomašom ukazať fotografie,kedy to tam bude ukončene ?

Dátum: 28.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Upozornění NBS

Tu ho nájdete
https://www.google.kg/maps/place/SkyWay+Innovation+Centre+-+University+City+Rd+-+Sharjah+-+Egyes%C3%BClt+Arab+Em%C3%ADrs%C3%A9gek/@25.3033508,55.4765609,17z/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x3e5f5fae65226077:0x8008d3e094aa8801

https://vimeo.com/318729779

Dátum: 28.03.2019

Vložil: Tomáš

Titulok: Re:Re:Re:Upozornění NBS

To, jestli podvod Skyway vybuduje další "testovací" polygon v SAE či nikoli nemění nic na tom, že je to podvod. Vysbíraných peněz od naivních lidí mají přeci na výstavbu dost, i po tom co se jich notná část rozplyne v pyramidové struktuře.

Dátum: 31.03.2019

Vložil: jozef

Titulok: Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

ja som zohnal 18 ludi do systemu a myslim, že zarobim ,už mi aj niečo prišlo

Dátum: 05.04.2019

Vložil: juraj s.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

ja som zohnal už asi 19 invrstorov a ešte som nič nedostal ???

Dátum: 13.05.2019

Vložil: Cipo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Celá táto záležitosť je absolútne jasný podvod. Už roky sľubujú, stále akože niečo budujú a pritom stále nič nie je hotové. Už mala byť burza v roku 2017, potom v 2018, teraz je 2019 a stále nič... Už tie výroky o tom, aká bude hodnota po zverejnení na burze sú úplne choré infantilné táraniny. Upisovanie akcií na burzu má presné pravidlá a bláboly o budúcej hodnote sú dobré len pre finančných analfabetov. Takéto predstavy insitných ekonómov sú dobré na predvolebné mítingy Smeru. Keby to malo aspoň minimálnu šancu, už dávno by sa toho chytili investori, pretože oni nič iné nerobia, len hľadajú priestor pre svoje peniaze. Z finančného hľadiska by som sem mohol napísať desiatky dôvodov, prečo je to jasný podvod. Ale hlupáci si aj tak nedajú povedať, škoda času na nich.

Dátum: 29.05.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Upozornění NBS

Keď ste už taký odborník, tak vychádzajte z toho čo hovorí firma, a nie z vašich predstáv. Dajte sem dôkaz kde SW sľúbil IPO v roku 2017 alebo hocikedy, lebo v oficiálnom videu v tejto téme dátum nie je, a jasne povie, že pred IPO musí aspoň 3 roky fungovať so ziskom ako každá iná spoločnosť pred vstupom na burzu, a zisková zatiaľ určite nebola, najskôr MOŽNO v tomto roku https://vimeo.com/334884062 (tam máte aj titulky, ale určite nepotrebujete to pozrieť, lebo vy viete).
Keď píšete o nijakej budúcej hodnote akcii tak preštudujte rozdiel medzi trhovou a nominálnou hodnotou podielov.

Dátum: 26.02.2019

Vložil: Horak

Titulok: ???

Ak Yunitsky navrhol strunovu dopravu, tak to asi ma spočitane., Ved každa stavba sa da po stranke statiky a dynamiky vypočitať, tak prečo to hned nebuduju ? Stavaju skušobny polygon v Bielorusku, teraz vraj aj v SAE, aby zistili, ako sa bude chovať SW v podmienkach tam,potom budu dalšie skušobne polygony, robia predanašky pre vkladatelov investicii, Aj ja mam v banke peniaze, ale banka ma nevola na porady a seminare. Podla toho, ako napreduje SW, aj stavitelia mostov by mali najprv postaviť skušobny most, pustit tam dopravu a ked sa osvedči, tak postaviť vedla planovany most.Vysute drahy rozneho typu su po celom svete, videl som na vlastne oči, ale pred ich vystavbou nebudovali za obrovske financie skušobne drahy, Vypočitali a postavili, to by sa dalo aj pri SW. Už niekolko rokov rokuju so šejkami v SAE, Dubaji, Za tu dobu tam arabi postavili vela exztremnych stavieb a keby fakt chceli SW, ktore je super ekonomicky vyhodne, s rychlou navratnostou, tak by to už postavili a nechodili len po vystavach a furt niečo podpisovali....

Dátum: 21.03.2019

Vložil: investor

Titulok: Re:???

už som to pisal inde, sky way bude fungovať, už sa buduje na viacerych mestach sveta, otazka času, kedy pojde sez Slovensko. Rozpetim medzi stlpam až 500 a viac metrom, vlastne cez Slovensko stači postaviť cca 400 až 500 stlpov, čo sa da za par mesiacov. Pohon solarnou energiou / to je ich patent / bude taky, že elektriky sa vyrobi tolko, že nielenže bude pohanať supravu, ale bude aj nadbytok elektriky, ktora sa bde predavať do sieti a z toho sa budu vyplacať investori !!!

Dátum: 24.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:???

Toľko blbosti od jedného človeka :) To si myslite vážne že výrobcovia aút a železníc nemajú skúšobné dráhy??? Hyperloop napriklad nechce budovať skúšobnú dráhu??? Siemens nebudoval skúšobnú dràhu na Maglev??? Prečo to nespustili na základe výpočtov?

Na čo by vás volala banka na porady, pripíšu 0,8% ročne a ste spokojný. V decembri ste písali tu nijaký 175x násobné zhodnotenie, tak asi diskont ste mali na mysli. Zabudnite, priemerný diskont už je “len” okolo 40, takze keby ste sa rozhodli v tej dobe, už by ste mali vyššiu hodnotu vašich peniazi o približne 400%. Za cca 2 roky. To keď čakáte od banky v úrokoch, tak to priadne potrvá. Aj keď veľmi dobre poznam rozdiel medzi bankovým vkladom a startup investícii, taketo nezmysly napísať, to je už pekne pod čiarou.

Dátum: 28.03.2019

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:???

presvedčili ste ma , najprv investujem 10 000 Eur, potom sa uvidi,

Dátum: 28.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:???

Keď to myslite vážne, tak Vám gratulujem k rozhodnutiu :)

Dátum: 28.03.2019

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:Re:Re:???

možete nam predložiť nejake foto z vystavby z SAE ? Začali to stavať pred asi rokom, tak už by to malo byť pred ukončenim

Dátum: 28.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:???

Google Vám dá niekoľko súkromných fotiek aj videá, ale stačí sledovať správy čo vydá oficiálne firma. Stavba nezačala pred rokom, toto je zatiaľ posledné čo vydali o tom vo februári, určite budú za pár týždňov novšie, a koncom aprila už to navštívia prví investori. Toto je najnovšia oficiálna správa ohľadne SHARJAH, s titulkami
https://vimeo.com/317501436

Dátum: 12.04.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:???

Najnovšie správy zo SAE
https://rsw-systems.com/news/sharjah-first-stage

Dátum: 31.01.2019

Vložil: skyway

Titulok: ....

SW je technicky nezmysel, može fungovať len na riadnych nosnikoch, a to nie je novinka, takych vysutych dráh je na svete niekolko. predpata struna-nosnik v dlžke niekolko sto metrov, aby sa neohla ani svojou váhou a nie už pod niekolkotonovym vlakom je nezmysel. Aby malo predpatie fungovať, musi by styčna plocha betonu a železa čo najvačšia, to je , vela tenkych napinacich drátov, ale napinacia sila bude niekoloko tisic ton, aby nosnik dosiahol požadovanu nosnosť, lenže tieto draty to nevydržia, bude potrebne použiť hrubšie, napr aj 20 mm, ale v nosniku s takymi rozmrmi ich vela nevojde, aj ked vydržia vačšiu napinaciu silu, nebude dostatočna plocha s betonom .takže tie rozpatia nebudu medzi stlpami stovky metrov, ale len niekolko metrov a to potom predraži stavbu. Ti čo to viete vypočitať / statici/ mi to potvrdite , davať tu staticky vapočet / doležita je aj dynamika- brzdenie, otrasy / je pre zaslepencov, čo sa už vidia milionbari, je zbytočne,Len investujte, ved Lukašenko potrebuje peniaze

Dátum: 24.12.2018

Vložil: ltoncag

Titulok: Hi everyone. I need to help

I am ltonser. I need help. What can i do it?

Dátum: 13.12.2018

Vložil: Horak

Titulok: .

slubuju zhodnotenie investicii 175 x a viac ?? kam pojdu peniaze od investorov ? Na vybudovaie trati po svete ? Nebudu to financovať jednotlive štáty ? A ak budu financovať, budu aj prevadzkovať a teda brať aj zisk.čo pojde pre drobnych investorov ? Ak všetky stavby bude financovať SkyWay, tak to musia ešte zohnať niekolko milionov dalšich investorov a ako sukromna firma ako zabezpeči rychle vykupenie pozemkov, pripadne vyvlastnenie ?

Dátum: 14.12.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:.

Prečo nedáte tie otázky tým, ktorí sa vyznajú v tomto projekte? Máte verejný názor, ale ste úplne mimo od reality. Aké zhodnotenie sľubujú? Žiadne. Nesľubujú, ale dávajú podiely s nominálnou hodnotou 1 USD, ktoré potom neskôr na burze (závislý na vás že kedy, alebo brať dividendy) môžete predať tým, ktorí v tom uvideli fantáziu neskôr, a keď už nebudú mat možnosť získať podiely priamo od firmy. Peniaze dostanete od nich, nie od firmy, takto funguje burza. Každá otvorená akciová spoločnosť začína takto, pred IPO rozdajú časť spoločnosti v uzavretom kruhu medzi tých ktorí prispeli k zrodeniu firmy/technológie, a následne po IPO to môžu predať, lebo ten počet je limitovaný.

Keď s tým 175x zhodnotením myslite diskont, na to už zabudnite, premeškali ste, priemerný diskont je už “len” 50 (26.12. zas klesne). Keby ste sa rozhodli vtedy keď bol diskont 175, už by ste mali zhodnotenie vašich investícii nad 300%, nebolo to tak dávno. Diskont 50 ale neznamená 50x zhodnotenie, ale to, že keď podporíte zrodenie technologie s 1 USD, môžete nakúpiť za odmenu až 50 podielov s nominálnou hodnotou 1 USD. Takto to postupne klesá, aj riziko, kým nebude nominálna hodnota v pomere k reálnej 1:1, vtedy sa uskutoční IPO, a potom uvidíme čo ďalej.

Úplný nezmysel že z crowdinvestingu budú postavené trate vo svete. Z 300 miliónov sa zrodí technológia, prototypy, v parku (v Bielorusku a v Emirátoch) to prezentujú štátom a obchodníkom. Na základe objednávky zrealizuje výstavbu firma, ale samozrejme nie on to financuje ale objednávateľ. Nie je to zodpovednosť SIEMENSu, aby ste mali CT v nemocnici v meste.

Na technologické pripomienky nebudem reagovať, vypočujte to od toho, ktorý sa v tom dokonale vyzná, to sú fakty, nie názory (s titulkami) https://vimeo.com/305218837

Dátum: 09.12.2018

Vložil: Robert

Titulok: podvod?

tiež som dostal ponuku na skvelú investíciu do SW. Spravil som tri telefonáty s veľmi zaujímavými ľuďmi.
1. šéfredaktorka Železničnej revue - SW je nezmysel
2. riaditeľ VÚD Žilina - podvod
3. dekan SF STU - iba použili (možno zneužili) moje meno
myslím že som spravil podstatne viac ako drvivá väčšina pseudo - investorov. a možno som iba hlúpy a lakomý.

Dátum: 09.12.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:podvod?

Keď chcete nový dopravný systém porovnať práve so železnicou (nechápem prečo) tak ich pre istotu spitajte aj na to, kolko energii potrebuju železnice na 100km aby previezli 6 ľudí s rýchlosťou 450km/h.

Dátum: 21.03.2019

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:podvod?

železnice nevozia ludi po 6 -tich,jedine, že by vypravovali vagoniky pre 6 osôb,t.j. 150 vagonikov po sebe / ako to bude u SW ?

Dátum: 25.03.2019

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:podvod?

Samozrejme nevozia, preto nechápem prečo to porovnáte práve so železnicou, je to bližšie k autonómnym automobilom pre 6 osôb. Hovoríte že by vyrobili vagoniky pre 6 osôb, pred kazdym rušeň s vodičom, úplne super nápad. U SW to bude takto https://youtu.be/qhQp3yyxbuk

Dátum: 06.12.2018

Vložil: Horak

Titulok: SW

na jednej prednaške F.Solar uviedol.že nie je problem premostit Dunaj jednou predpatou kolajnicou, ktora unesie vlak aj niekolko 100 ton ťažky,že nad tymto zazrakom krutia hlavou aj renomovani inžinieri. prokektanti mostov, kde je priehradovy nosnik vysoky aj 5 m su asi debili, že nedaju vedla seba 4 kolajnice, na to mostovku a je hotovo, Aj keby sa to daol, kde zostroja 400 m dlhy predpaty nosnik a ako ho preložia cez Dunaj ?/ bvažil by cca 15 ton / Predpaty nosnik vyplneny betonom eln vtedy bude funkčny, ak beton vo vnutri nepopraska, ale pri ukažkach sa nosnik ohyba a ten beton vnutri určite praskne a je po predpati.Ako by sa takato trť budovala napr. z Košic do Prahy,cez lesy ?Popod trať sW netreba budovať cestu pre techniku ?Ako pridu mixery s betonom k stlpom, ako na stavbu v lese dostanu predpaty nosnik dlhy napr. 500 m , ako ho dostanu na stlpy, pri vahe cca 200 ton ? železnica aj cesta sa buduje tak, že technika ide postupne už po vybudovanom useku , takže nie je potrebne budovať paralernu cestu .Ak ma vlak SW isť 5OO km rychlosťou, nemože byť na strunach, kde je ohyb nad stlpami, to by vyletel do vzduchu. To sa da len na priehradovych pevnych nosnikoch, kna ktore sa ele minie tolko materialu, ako pri stavbe mosta/čo je najdrahšia položka pri stavbe železnice, lenže železnica ma len niekolko mostov, a SW bude vlastne cela na moste a tym aj velmi draha. Nebudu to priehradoviny, ako je na propagačnych materialoch , z tenkych profilov, vyšky cca 50 cm,po prepočte statiky, dynamiky / brzdenie, aj prudke,p ri nahlej situacii a pri vlaku o hmotnosti aj 100 ton, bude priehradovina vyšky aj 200 cm , a to pri železnici je pri bežne trati potrebna kolajnica / 2x / vyšky 145 mm a 2 pražce zhruba na 1 m V Nemecku , aj ine su taketo podvesne vlaky a tolk železa použili na 1 km trate, ake potrebuje železniva na 50 km aj, viac,

Dátum: 17.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: pre pomstiteľa

Ešte pomstiteľovi vysvetlime tych 5 bodov, lebo jeho IQ mu to asi nedovoli. A mimochodom mohol by si prezradit svoje meno, nech cele slovensko vie, akeze to trdlo sa za pseudonymom "Pomstitel" skryva :-)

bod č.1

Na IPO pojde cca 133 mld. akcii (prioritne akcie)z celkoveho poctu cca 400 mld.akcii , nie 70 mld. akcii. Vidis jasny dokaz, ze si z toho vsetkeho robis strelnicu a este k tomu triafas mimo terča ! Spolocnost si moze lubovolne nastavit hodnotu svojej buducej akcie, s ktorou vstupi na burzu. Je to ale nominalna hodnota, nie trhova. Je to hodnota, v ktorej budu akcie emitovane. A vobec to neznamena, ze IPO bude kvoli tomu nerealne. Prave naopak. Momentalne kym sa nezavrsi 15. etapa rozvoja spolocnosti, opcie na akcie (teda dnesne podiely) maju centove hodnoty. Po ukonceni 15. etapy sa zacnu realizovat adresne projekty, ktorych je uz podpisanych niekolko desiatok. Spolocnost ziskava uz peniaze za predaj licencie - Frančízy a za predaj projektovych dokumentacii, cim realizuje prve trzby. Tym sa kapitalizuje (navysuje) jej vnutorna hodnota a tym sa navysuje aj vnutorna hodnota podielu (este nie akcie). Realizaciou adresnych projektov sa kapitalizacia bude dalej navysovat. A dost rapidne. Ked sa hodnota podielu približi k sume cca 1,- USD, spolocnost umiestni podiely na burzu, ale uz v podobe akcii (konvertibilna zmluva) s nominalnou hodnotou 1,- USD. Ci si naozaj myslis, ze by ich mala umiestnit na burzu za 1 cent, ked ich vnutorna hodnota je napr. uz 0,85 USD ? A uvedom si trdielko, ze je to proces, ktory uz zacal v roku 2014. Hodnota buducej akcie sa uz vytvara od roku 2014. Nie je to tak ako si myslis, ze si Yunitsky zmysli, ze hodnota jeho buducej akcie bude 1,- USD a basta. K tej hodnote musi pekne krasne dôjst. A to sa prave teraz deje. A ze by sa udajne spolocnost dostala medzi prvych 100 na svete ? Nemas pravdu, trosku ta poopravim, dostane sa nie medzi prvych 100 ale medzi prvych 50 spolocnosti na svete. Pomstitel, uvedomujes si co je doprava ? To nie je predaj rozkov a plnotucneho mlieka...

bod č.2

Tu ta zasa poopravim. Nie 30%, ale cca 42% Ani o tom nic nevies. Nevadi. Moja otazka je, preco by nemali byt provizie na takejto urovni ? Spolocnost funguje tzv. Crowdfundinvesting-om, čize investuje velke mnozstvo mensich investorov v mensich ciastkach. Avsak títo investori maju dokopy len cca 67 mld. podielov zo 400 mld. podielov. Do toho je implementovany mlm system, kde kazdy kto chce, moze o tomto projekte povedat svojim znamym a za to si zasluzi odmenu. A preco ? Pretoze ak si to medzi sebou budu ludia sirit a odporucat, rychlejsie sa vyzbiera pozadovana ciastka (podla rozpoctu cca 375 milionov USD) na dokoncenie Ecotechnoparku v Marina Gorke. A preco 42% ? Preco az tak vela ? No v prvom rade je to mlm, teda viacurovnovy system, kde sa provizia rozdeli medzi spolupracovnikov na viacerych urovniach. Teda najvyssie % provizie je v 1. linii - 15% a potom sa to po liniach znizuje. Dokopy je to ale 42%. Je to preto, lebo tento projekt je obrovsky, narocny a ovela tazsie predajny ako mlm predaj napr. doplnkovej vyzivy ci inych produktov okamzitej spotreby. V SW je to buduca spotreba. Je to inovacia v oblasti takeho kolosu ako je doprava.Je to nieco, co investorom prinesie osoh v buducnosti. A to je tazsie predajne, preto je dolezite aj financne ohodnotenie. Teda vyska provizie. Inak ak by si tam nezakomponoval mlm, tak by investovali len takí ludia, ktorí by si to nasli napr na Internete, aj to mensie ciastky, nemali by sa o tom ako inak dozvediet. To by znamenalo, ze Ecotechnopark, ktory je najdolezitejsi pre certifikaiu a prezentovanie tohto dopravneho systemu, by sa dokoncil tak najskor mozno v roku 2040. Tak uz si to trosku pochopil ty trdielko ? Ci este stale ti IQ nedovoli ?

bod č.3

Spolocnost ma uctovnu zavierku. Vzda mala, ma a bude mat. A momentalne jej robi audit KPMG, ak ti to nieco hovori ty trdlo...

bod č.4

Vidis ? Zasa si vedle jak ta jedle !!! Spolocnost nepotrebuje ziadne povolenie poskytovat investicie, pretoze investicie ani neposkytuje. Ak ti to takto niekto interpretoval, tak ta osaaalil. Ale to uz jeho problem a jeho svedomie. Regulator vydal varovanie o tom, ze spolocnost nemoze predavat akcie. Ale spolocnost ich ani nepredava, lebo este neexistuju. S regulatormi bol tento problem odkonzultovany a vyriesený k spokojnosti oboch stran a vsetko je v absolutnom poriadku. Akurat nikto nesmie verejne hovorit a prezentovat predaj akcii spolocnosti. Moze prezentovat predaj "buducich akcii" spolocnosti. A to bol jediny problem zo strany regulatorov, ktory bol zo strany SW odstraneny, zmenou prezentacnych a propagacnych materialov, zmenou webinarov a verejnych prezentacii.

bod č.5

Yunitsky absolvoval nespocetne mnozstvo rokovani s velkymi hracmi, bankami, oligarchami, ked potreboval postavit Ecotechnopark s rozpoctom 375 milionov USD. Vsetci chceli jedno: vlastnit 51% buducich akcii spolocnosti GTI - holdingu. Mali by teda rozhodovaciu pravomoc a z Yunitskeho by urobili obycajneho generalneho riaditela spolocnosti. 40 rokov prace je v riti a o projekte rozhoduju iní a on musi pocuvat. Precitaj si zivotopis Yunitskeho a potom pochopis, ak ti to tvoje IQ konecne dovoli, preco tych 67 mld. podielov zo 400 mld podielov dal beznym ludom a nie hajzlom bankarom a oligarchom. Pretoze vedel, ze ked od nich zoberie prachy, vo svojej firme ako sef a majitel v jednom v tm momente skoncil. Apropo Elon Musk to urobil presne tak, ako si sa pytal. A pozri sa ako dopadol. Straca doveru vo vlastnych radoch, investori sa otacaju chrbtom, nedodrzane sluby a fantazijne predstavy (dotiahnutelne mozno tak o 20-30 rokov!). To co Elon teraz riesi, Yunitsky uz ma davno vyriesene. A pokial tvrdis, ze Yunitsky nieco take niekedy urobil (myslis asi nejaky podvod) tak to dokaz. Daj jasne a nepopieratelne dokazy !!! Zaloby mozes na nete vytiahnut kolko chces. No ked vytiahnes zaloby, vytiahni k nim aj verdikty, resp. rozhodnutia sudov. No tie nevytiahnes, pretoze vies, ze vsetky sudy Yunitsky vyhral. Vsade mu dali za pravdu. Nemas na to skratka gule.

Takze Pomstitel - Trdlo, namiesto tvojich namiesto tvojich bujnych negativnych nazorov sa radsej venuj niecomu inemu, napr. predavaniu toaletnych papierov a neobvinuj cloveka z podvodov, ktory podvod nikdy nespachal. Neociernuj projekt a technologiu, ktora ma potencial, moze ludstvu iba pomoct, pretoze ty si obycajny nikto a nula, ktora chodi po svete, zabera 1 m3 preiestoru a prdí do gatí. Si obycajny kokotko, ktory nic nedokazal, okrem trepania hluposti, ktore nemas nicim podlozene. Len svojou fantaziou.


Pekny vecer POMSTITEĽ-TRDLO

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: posledny prispevok

Pomstitel,

Tu pred tymito ludmi a pred vsetkymi ludmi, ktori si tieto prispevky precitaju, ti slubujem a garantujem, ze ak sa nakoniec rozhodnes risknut to a na tajnasa a kupit si podiely aspon za 1.000,- USD, tak presne dna 1.6.2021 ich od teba odkupim presne za 1,- USD za ks. Davam Ti svoje slovo...

Mozes mi tu potom napisat, vymenime si kontakty a zrealizujeme biznis.

Rasto

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

Pripojim sa este k My Nick, pretoze vidim, ze chape veci inak a na rozdiel od inych tu publikujucich papagajov aj spravne.

Investovanie do technologie SWC cez velke mnozstvo drobnych investorov je tzv. Crowdfundinvesting. Malí investori (s menšimi ciastkami), to sme my obycajní ludia, neinvestujeme do ziadnych akcii. Investujeme do opcií na buduce akcie, ktore budu na zaklade konvertibilnej zmluvy prevedene na skutocne akcie emitovane materskou spolocnostou GTI - Global Transport Investment Ltd po ich umiestnení na burzu v ramci IPO. My investujeme momentalne peniaze, ktore su nenavratne. Do technologie, vystavby ETP, rezia firmy, platy zamestnancov a vyvojarov, pracovne a sluzobne cesty, skratka chod firmy. Ak by projekt nevysiel, nikdy svoje investovane peniaze neuvidime. To by mal dopredu vediet kazdy investor, ktory sa rozhodne investovat do projektu SWC a zmierit sa s tym.
MLM je iba podporny system Crowdfundinvestingu, ktory umoznuje cez provizie a motivaciu rychlejsie dospiet k cielu. A to je dokoncenie ETP a jeho prezentovaniu vo svete. A to vsetko stoji 375 mil usd vyzbieranych od drobnych investorov. A mimochodom tí, ktorí investovali v ramci 15 etap budu vlastnit tzv. prioritne akcie spolocnosti (prednostny narok na dividendu), nie kmenove akcie, ktore su spojene s absenciou dividendy, maju vsak za to hlasovacie pravo. Prioritnych akcii z celkoveho poctu vydanych buducich akcii cca 400 mld usd je len 16,65% co cini cca 76 mld usd.

Takze:

16,65% prioritne akcie (dividenda)
16,65% kmenove akcie (hlasovacie pravo)
5,70% zamestnanecke akcie (dez dividend a hlasovacich
prav)
10,00% rezerva pre IPO v buducnosti
51,00% kmenove akcie Yunitskeho, ponechana majorita pre
rozhodovanie a uznasaniaschopnost.

Mimochodom systemom Crowdfundiginvestment sa financoval aj tunel spajajuci FR a ANG La Manche, ci futbalovy stadion Austria Wieden a mnoho inych vyznamnych projektov.

A to ze SWC garantuje spatny vykup akcii za 1 usd si kde objavil ty pomstitel jeden ?! Kde si na takuto chujovinu prisiel ? Mozes mi to prosim ukazat ? Toto SW nikdy netvrdil a nikdy nikomu takuto hlupost neslubil. To je vyplod tvojej fantazie...

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

MyNick ty si tu jeden z normalnych ludi, pacia sa mi tvoje príspevky.

Peto pises, ze to nemôže fungovať. Ze si sa pytal odbornikov. No mozem na to povedat iba tolko: Pytal si sa zlych odbornikov. Vlastne ani odbornikmi nie su. Vela odbornikov hovorilo, ze internet je sci-fi a nikdy nemoze fungovat. A hľa, on existuje, bez neho by som o tebe nevedel a ani by som nemohol okomentovat vtoj prispevok. Vela "zdatnych" odbornikov sa vyjadrovalo, ze nemoze fungovat mobilny telefon. A on funguje. Odbornici z celeho sveta sa smieli, ked Sikorsky predstavil svoje plany prototypu vrtulnika. Dnes lieta.

Peto ja som tam v Bielorusku bol a na pocudovanie to funguje :-) Ja som sa v tom vozil. Tak pozdrav tych odbornikov.

Pomstitel - Recyclix a Onecoin ta zruinovali co ? Mozno Kairos. Skratka si to v zivote posral :-)

Dátum: 25.10.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:menší komentár

Diki :)

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

Ahojte vsetci,

Viete čo? Nakoniec som sa rozhodol, že prispievať do takejto diskusie nemá absolútne žiadny zmysel. Nestojí mi to za námahu a stratu času. Svoj čas venujem šírením myšlienky SkyWay.

"POMSTITEĽ" ty si proste iba také hlúpučké trdielko. Taký bezvýznamný debílek, ktorý tára 2 na 3. Tak konečne si sa za svoje životné neúspechy všetkým POMSTIL, konečne si zo seba dostal tú ťažobu, ktorá tvoje JA už pár rokov zviera ako kliešť.

Prajem ti, aby sa ti v živote darilo, aby si napravil svoje životné chyby a zlyhania, aby si konečne našiel pokoj v duši.

Sme všetci radi, že do SkyWay neinvestuješ, pretože presne takéto trdlá ako ty SkyWay nepotrebuje.

Tak prajem všetkým pekný deň
Rasťo

Dátum: 21.03.2019

Vložil: investor

Titulok: Re:menší komentár

oplati sa investovať, SkyWay, podla prednašok, čo som vypočul bude pohanany spalovacim, motorom, ak dojde nafta prepne na elektromotor, alebo nakoniec na solarnu energiu/ takže ho nič nezastavi, žiadna porucha nie je možna / Solarna energia, ktoru si vyrobi, nielen že bude pohanať súpravu, ale bude jej vyrobene tolko, že nadbytok sa bude predavať do siete. čim viac vlakov bude jazdiť, tym viac sa preda energie a z toho budu vyplacani investori !!!!

Dátum: 17.05.2018

Vložil: povraz

Titulok: šak vidzim ne?

Ked som si pozrel videa tých vozíkov(vagónov), tak tam vidno kolieska, ako rúčky na fúriku. Pri hmotnosti aspoň 8 ľudí v kupé plus hmotnosť samotného vozíka, tak mám pochybnosti, či to vôbec udrží! Ešte si pamätám na lanovku cementárne v Bystrom, kde vagónky na transport materiálu mali koliíeska oveľa väčšie, priemerom aj 5x širšie. A to mal ten vagonik hmotnosť brutto 290 kg. Takže kde je sever?

Dátum: 19.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:šak vidzim ne?

Tá kabína bola na zalepenie očí.Skyway akože vyvíja dopravu,ktorá už funguje.

Dátum: 20.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:šak vidzim ne?

Ja si pamätám na telefóny z roku 1985 a mám pochybnosti že dnešné smartfóny môžu fungovať, lebo si neviem predstaviť s čím by sme na nich vytočili telefónne číslo. Tá maličkosť, že na tých “vagónoch” v testparku sa vozia už dnes a že technológia už pól roka je certifikovaná (v pohybu) Ministerstvom dopravy Ruska Vás naozaj nemusí zaujímať. Kľudne si uverte tomu čo si myslite, 500 odborníkov robí na tom denne aby postavili to, čo Vy ani predstaviť neviete. Takže kde je sever?

Dátum: 21.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:šak vidzim ne?

To máte z propagačných stránok Skaywy alebo to viete podložiť aj konkrétnym linkom na príslušné ministerstvo ?A ten vstup na burzu je ešte stále aktuálny ?V roku 2016,2017 mal byť Skyway na burze a nič.

Dátum: 21.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Mohol by som napísať, že nájdete to na stránkach yunitskiy com medzi novinkami 23.12.2017, ale pre Vás to bude len propagačná stránka, kde firma verejne falšuje (bez následkov) certifikát ruského ministerstva. Neviem kde ste čítali že by SW plánoval IPO v roku 2016 a 2017, ale určite nie na oficiálnych stránkach. Pred ukončením 15. fáze rozvoja (sme v dvanástej) určite nebude, a bude to až keď reálna hodnota priblíži k nominálnej.

Dátum: 24.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Ty radšej nič nepíš, lebo sa ešte viac strápniš. Chce to fakt neskutočnú dávku hlúposti a arogancie takto vytrvalo obhajovať jeden podvod. Najmä po tom všetkom, čo tu už bolo napísané.

Čo sa ešte dá doplniť, je minulosť riaditeľa Skyway Capital Evgenya Kudryashova. Tento zmrd dokumentoval svoje podvody na stránke ekudryashov.com, ktorú neskôr zmazal aby zakryl stopy. Našťastie, internet má pamäť!

https://web.archive.org/web/20131231011452/https://ekudryashov.com/

Kto by ešte náhodou váhal nad investíciou do tohto podvodu, môže sa presvedčiť že pán Kudryashov v minulosti propagoval podvody, ktoré okradli mnoho ľudí. Stačí prejsť myšou nad Куда вложить деньги? :
MMCIS (12% za mesiac)
Forex-trend (60% za mesiac)
CenterReklama (8% -10% za mesiac)
AForex (3% až 40% za mesiac)
Betting-Invest ( to 100% za mesiac)
Macros Capital (20% za mesiac)
Mill Trade (7% až 16% za mesiac)

Ale čo na tom že CEO Skyway Capital je preukázateľne podvodník a Skyway Capital je jeho n-tý podvod. Určite to je tentoraz inak a Skyway je tá supervýnosná investíca, ktorá urobí z tunajších hlupákov milionárov!

Dátum: 25.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Je tam ten certifikát? Lebo to nie je názor, to je fakt. A kde je adekvátny dôkaz o tom že SW nemôže fungovať lebo má menšie a užšie kolesá ako vagonka cementárne v Bystrom a že “tá kabína bola na zalepenie oči akože vyvíja dopravu ktorá už funguje”? Najmä po tom všetkom, čo tu už bolo napísané.

Dátum: 25.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Pomstitel, ja som Ti už v januári napísal na tomto fóre, že komunikácia medzi nami zbytočná, hlavne nie v tomto štýle. Mňa nezaujíma čo chceš pomstiť, dal som sem  príspevok ohľadne technológie, a Ty riešiš zas úplne iné, Kudriasova pred piatimi rokmi.

Takže naposledy. Mne je jedno čo robil Kudriasov pred piatimi rokmi. Aj keď som investoval cez SkyWay Capital, na mojich certifikátoch o podieloch je podpis Junitského, a on zastupuje SkyWay Technologies a nie SW capital. A co je ešte dôležitejšie, ak Ti vadí SkyWay Capital a CEO Kudriašov, nie toto je jediná cesta ako investovať do SkyWay Technologies. Kľudne to vieš obísť aby s tým Kudriašov nemal nič spoločného.

Dátum: 26.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Takže berieš na vedomie, že Kudriasov je podvodník, ale je ti to jedno? Paráda!

Snáď to nebude jedno ľuďom, ktorých nejakí podobní zmrdi tlačia do nákupu SkyWay "akcií", aby na nich zarobili. Predsa len, už aj malé dieťa musí vedieť, že ak nacpe peniaze do podniku, ktorý riadi podvodník namočený v n ďalších podvodoch, tak to nemôže dopadnúť dobre (ak by náhodou tým ďalším nápovedám, ktoré uvádza Admin v článku alebo ktoré sú nižšie v diskusii či už priamo vysvetlené alebo vo forme odkazu). Keď SkyWay prestane zamorovať vzduch maškarádou na zalepenie očí "investorom", tak títo si budú môcť s tými certifikátmi tak vytrieť riť (tieto certifikáty nehovoria vôbec nič o potenciálnej profitabilite SkyWay -u). Budú si búchať hlavu o stôl, že naleteli frázam hodným predajcu hrncov na predvádzacej akcii pre dôchodcov, typu "keď sa reálna hodnota priblíži nominálnej" a pod.

A čo sa našej komunikácie týka, tak tieto odpovedi nepíšem kvôli tebe, ale práve kvôli ľuďom, čo zavítali na túto stránku v snahe preklepnúť si SkyWay. Teba pokladám buď za hlupáka, čo rozprávočke SkyWay-u verí, alebo za zmrda, čo zarába na províziách, alebo za trolla, čo baví tým, že sa bije za podvod SkyWay na stránkach, ktoré sa okrem iného zaoberajú aj upozorňovaním na podvody. A mám pocit, že to bude to druhé.

Dátum: 29.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Len doplním, že propagačné stránky podvodov majú občas sklon mazať staré sľuby a človek sa potom nestíha čudovať, čo vyhrabe z internetového archívu:-) :
https://web.archive.org/web/20170606184528/https://skyway.capital/investoram/kalkulyator/
Toto je jediná uložená kalkulačka v archíve, ale odkaz na ňu vidno už v zálohách z roku 2016. Podľa behindmlm vtedy sľubovali ešte krajší výnos, konkrétne 22% denne.

Dátum: 12.04.2018

Vložil: Ja

Titulok: Podvod?

Zial, vyzera to tak, ze sky way je skutocne len jeden velky podvod.

Dátum: 13.02.2018

Vložil: Churchil

Titulok: Jevgenij Kudriasov

Ja som si vygooglil nieco zaujimave o riaditelovi skyway capital Kudriasovovi a vela podvodoch ktore v minulosti tiez propagival: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=en&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=en&u=/web/20131104081151/https://www.ekudryashov.com:80/kuda-vlozhit-dengi/&usg=ALkJrhikzhvnxkRc2O3Q3pd4B6qsbWYh2Q

Dátum: 14.02.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Jevgenij Kudriasov

Mohlo by to byť zaujímavé, ale, žiaľ, Váš odkaz mi nefunguje. Mohli by ste ho prosím skontrolovať/opraviť?

Dátum: 04.04.2018

Vložil: Rasto

Titulok: Re:Re:Jevgenij Kudriasov

Pan pomstitel, už z nazvu vášho Nicku vyplyva, že sa chcete pomstiť. Asi si potrebujete vybiť svoju zlu energiu na SWC, keďže ste v minulosti pravdepodobne zle investoval a prišiel o peniaze. Ale je to len vaša chyba a vaša hlúposť. SkyWay za to nemôže, že ste neúspešný. Hľadajte chybu v sebe...

Dátum: 04.04.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Jevgenij Kudriasov

Neriešte mňa, triafate vedľa a o moju osobu tu nejde. Admin napísal článok o Skyway Capital, ktorý je logicky predmetom diskusie. Ja len nižšie diskutujem o indíciách, že ide o podvod.

Dátum: 01.02.2018

Vložil: Stano

Titulok: Waw

Prva veta o dopravnom systeme Skyway a v zatvorke Hyperloop? Vie autor kde je sever?

Dátum: 03.02.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Waw

A ako táto chybička súvisí s čímkoľvek iným, čo sa v článku píše?
Radšej by ste mohli dbať na presnosť informácií, ktoré šíria u nás "distribútori" tohto projektu. (Ktorí sa na tom na rozdiel od Admina poriadne nabalia.)

Dátum: 04.02.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Waw

Ten Hyperloop bol len taký malý pokus.

Dátum: 26.01.2018

Vložil: Niemand

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Podľa môjho názoru, Admin tohto článku kedysi niekde investoval, a očividne o to prišiel. A toto je len jeho odventilovanie, alebo respektíve nesúhlas so SW, kedže mu bolo ukrivdené. Iní dôvod nevidím.

Dátum: 27.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Admin v sekcii "Moje prvé skúsenosti" píše, že kedysi prišiel o peniaze v podvode ZeekRewards. To je asi jeho motiváciou, prečo dnes o podvodoch píše na svojej stránke. Skyway takisto prinajmenšom vykazuje viacero známok podvodu a preto tu má "čestné" miesto v sekcii "Ďalšie podozrivé systémy".

Dátum: 28.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Áno, máte pravdu. Investoval som do podvodu a o peniaze som prišiel. Tie ma ale nemrzia, viem si ich zarobiť poctivým spôsobom.

Teraz pred podobnými podvodmi varujem.

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Rasto K.

Titulok: SW

Ak budem mat trochu viac času, vyjadrím sa presne, jasne, pravdivo a konkrétne k určitým bodom, ktoré uvedený autor ohovárajuci a haniaci spoločnosť SW napisal...

Už coskoro

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:SW

Sranda že píšete, že autor článku nemá najmenšiu predstavu o tom, ako to funguje, podľa mňa to vystihol dosť dobre, možno až na niektoré menšie detaily.
Poprosím Vás, keď už sa Vy ako "odborník" budete k tomu vyjadrovať, mohli by ste vysvetliť aj:
1) Prečo bola nominálna cena oproti predajnej cene jednej akcie nadsadená tak vysoko, že IPO je kvôli tomu nereálne? (kvôli cca 70 mld vydaných akcií by sa spoločnosť v čase teoretického IPO dostala medzi 100 najväčších spoločností na svete a jej IPO by bolo zrejme najväčším v histórii)
Žiadna seriózna spoločnosť by takto svoju kapitálovú štruktúru nenastavila, keďže nižšia nominálna cena alebo počet akcií by výrazne uľahčil možnosť vstupu na burzu cez IPO a nijako by neznížil zisky akcionárov.
2) Prečo sú podiely pre zmrdov, pardon, "provízie pre sprostredkovateľov" na úrovni asi 30% bezkonkurenčne najvyššie poplatky súvisiace s predajom akcií?
3) Ktorý hlupák, pardon, "investor" by investoval do týchto akcií, keď spoločnosť nemá ani len zverejnenú auditovanú účtovnú uzávierku za celú skupinu? Takto aj z tých 70%, čo od hlupákov pritečie do spoločnosti, môže ísť na Yunitského vláčik len časť a zvyšok si môže skupina podvodníkov rozkradnúť medzi sebou.
4) Prečo si spoločnosť nevybavila v niektorom členskom štáte povolenie poskytovať investície? Nemala by potom problémy s tým, že v polovici členských štátov vydal regulátor varovanie pred touto spoločnosťou.
5) Na svete je asi 13 miliónov dolárových milionárov. Prečo spoločnosť nevyberie peniaze od nich, ale veľmi neefektívnym spôsobom (30% provízie!) sa snaží pozbierať drobné od obyčajných ľudí? Aha, Yunitski to už v minulosti urobil a nedopadlo to pre investorov dobre!

A len tak mimochodom, seriózne projekty sa dajú financovať aj prostredníctvom crowdfundingu bez toho, aby niekto hneď na začiatku ukradol 30%. To, že projekt je na dnešnú dobu relatívne sofistikovaný (existencia testovacieho parku, podpisovanie rôznych memoránd, ...) ešte neznamená, že to nie je podvod. Podobne, alebo ešte viac sofistikované boli niektoré podvody u nás na prelome tisícročí ako napríklad Horizont Slovakia, či Drukos "výnos" vedený "dôveryhodným" Františkom Mojžišom.

Dátum: 20.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:SW

Čakáte na inštrukcie svojho "lídra"?

Dátum: 22.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:SW

Keby ste mali lídra, už by Vás upravil, že stačilo v článku napísať 3 slová aby bolo jasné že píšete úplné blbosti :)

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Rasto K.

Titulok: SW

Dobrý deň, precital som si ten dlhy príspevok o SkyWay.
1, Nevidím nikde autora, asi nemá žiadne meno.
2, Je úplne jasne, ze človek, ktorý tento článok písal, nemá ani len tu najmenšiu predstavu co je SkyWay a ako projekt SkyWay funguje. Pise s prepáčením neuveritelne hlúposti. Neviem ako k tomu vôbec prišiel. To co on píše, je len v jeho bujnej fantazii. Vidieť, že tomu absolútne nerozumie. Jeho článok nemá absolútne žiadnu hodnotu a myslím, že ten kto projekt SW pozná, sa z tohto autora môže iba smiať...

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok