Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

08.12.2017 15:18

Na obrázku je Hyperloop, ktorý umožňuje prepraviť ľudí bezpečnejšie a šetrnejšie k prírode. Dopravný systém, vďaka ktorému bude umožnená preprava ľudí a tovaru po koľajniciach, ktoré budú umiestnené nad našimi hlavami. Bezpečie, šetrnosť k prírode, minimálne náklady na prevádzku takejto trate, presne to si dnes sľubuje od projektu Skyway jeho autor. Ten sľubuje pre investorov dlhodobý pasívny príjem, na ktorom budú zarábať aj ďalšie generácie. Je to ale skutočne tak? Rysuje sa nám tu revolučný biznis, alebo ide opäť len o ďalší podvod na ľudí?

 

Čo je to SkyWay a kto za tým stojí

SkyWay má byť nadúrovňový dopravný systém, ktorý bude na pohyb využívať patentovanú strunovú technológiu. Má ísť o revolúciu, ktorá zmení celkový systém dopravy. Dopravnými prostriedkami SkyWay majú byť samostatné kapsule alebo celé súpravy kapsúl zavesených na koľajniciach, ktoré budú visieť vo vzduchu. Vývojári si od nich sľubujú vysokú rýchlosť a bezpečnosť, nízke náklady na prevádzku a šetrnosť k životnému prostrediu.

 

Železničný inžinier a ruský vedec Anatoly Junitský so svojim prototypom. Nápad na SkyWay vznikol v Bielorusku už pred mnohými rokmi a za projektom má stáť ruský vedec Anatoly Yunitskiy (Junitský), ktorý na ňom pracoval údajne až 39 rokov! Anatoly Yunitskiy je zároveň prezidentom spoločnosti SkyWay Group of Companies.

Anatoly Yunitskiy je pôvodným vzdelaním železničný inžinier, podľa oficiálneho zápisu autor viac ako stovky rôznych patentov a osemnástich kníh, rovnako ako ďalších 200 vedeckých štúdií a publikácií. S jeho osobou sa spája celý rad rôznych ocenení, a to platí celosvetovo - nie je teda oceňovaný len v Bielorusku či v ďalších bývalých zväzových republikách ZSSR.

 

Ako to má fungovať - možnosti, ako zarobiť na SkyWay

Podstata investičného projektu SkyWay spočíva v nakupovaní akcií Euroasian Rail SkyWay Systems, American Rail SkyWay Systems, African Rail SkyWay Systems a tiež Australian & Oceanic Rail SkyWay Systems prostredníctvom investičného fondu SkyWay Capital a ďalších podobných spoločností (tie sú partnermi spoločnosti SkyWay Group of Companies). Riaditeľom investičnej spoločnosti SkyWay Capital je Jevgenij Kudriašov. 

Hodnota spomínaných akcií by po uvedení na burzu mala podľa vyjadrení majiteľov tohto online „biznisu“ výrazne vzrásť, a to odhadom do 2 až 5 rokov. Hovorí sa, že rozdiel môže byť až v horizonte niekoľko tisíc percent, akcie zakúpené vo vhodnom čase údajne môžu zvýšiť svoju hodnotu dokonca až päťstokrát.

 

Peniaze, ktoré spoločnosť SkyWay získa od svojich partnerov/investorov, má použiť na dokončenie projektu – výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku. Ten je potrebné vybudovať, aby spoločnosť získala certifikáciu a mohla tak začať s výstavbou projektu. Spomínaný EkoTechnoPark má slúžiť aj na testovanie budúcich technológií.

 

Zarobiť peniaze je možné nielen investovaním, resp. nakupovaním akcií spoločností, ale aj tým, že tento internetový „biznis“ úspešne odporučíte ďalším ľuďom. Ide o viacúrovňový provízny systém, vďaka ktorému vám spoločnosť vyplatí až 20 % z investícií členov, ktorých do systému privediete.

 

Investovať, či neinvestovať?

Projekt vyzerá zaujímavo a niečo podobné by v budúcnosti určite mohlo fungovať (som v tejto oblasti laik, takže sa môžem mýliť). Majiteľ spoločnosti Anatoly Yunitskiy je skutočná osoba, čo pri väčšine internetových biznisov nebýva samozrejmosťou. Naša planéta určite potrebuje podobný druh dopravy. Je tiež pravda, že SkyWay sa prezentuje na rôznych svetových výstavách a veľtrhoch. Problém však vidím v investičnej príležitosti, konkrétne v partnerskej spoločnosti SkyWay Capital. Tu je pár dôvodov, prečo vo mne SkyWay Capital vzbudzuje nedôveru a prečo do tohto projektu rozhodne neodporúčam investovať.

 

1.) Na začiatku bola vízia - a tá tu stále ešte je, budúcnosť potenciálne neistá

Skyway v súčasnej dobe nefiguruje na žiadnej verejnej burze, teda jednoducho platí, že kupujete len fiktívne (ak chcete - virtuálne) akcie. Presnejšie povedané, dostanete zdrap papiera s názvom certifikát, v ktorom firma potvrdzuje, že vám rezervuje nejaké akcie (také „akcie“ vám môžem vyrobiť aj ja).

 

Podľa oficiálnych videí, ktoré SkyWay prezentuje, ak investujete 4 000 dolárov (za túto investovanú sumu dostanete milión „akcií“), zarobíte milión USD, pretože keď spoločnosť vstúpi na burzu, jednu akciu budete môcť predať za 1 USD (milión akcií = milión USD).

 

Ak SkyWay niekedy vstúpi na burzu, o čom ja pochybujem, hodnota jednej akcie určite nebude 1 USD. Cenu na burze určuje dopyt a ponuka. Pokojne sa môže stať, že ak vstúpia na burzu a ľudia budú chcieť svoje akcie predať a zarobiť, nikto o ne nebude mať záujem. V tom momente sa ukáže ich skutočná hodnota.

 

Čo je však zaujímavé a čo ľudí zrejme láka, je, že SkyWay garantuje odkúpenie vašich certifikátov za 1 USD. Takže ak vstúpia na burzu a ukáže sa, že skutočná hodnota ich akcií je veľká nula, SkyWay sľubuje, že ich od vás odkúpi.
To sú krásne sľuby, no nereálne. Jednak na burzu nikdy nevstúpia, a aj keby, určite svoje sľuby nesplnia, v opačnom prípade by skrachovali. Stačí jednoduchá matematika. Registruje sa 100 000 ľudí a každý z nich investuje 4 000 USD. SkyWay zarobí 400 miliónov USD. 50 % z tejto sumy sa rozdelí do pyramídy, medzi partnerov (aby mali motiváciu lákať do tohto projektu ďalších ľudí), nejaké peniaze SkyWay určite minie na výstavbu testovacieho EkoTechnoParku v Bielorusku atď. Ak však spoločnosť vstúpi na burzu, bude musieť odkúpiť od 100 000 ľudí presne 100 miliárd akcií. A keďže garantujú odkúpenie jednej akcie za 1 USD, tak si to spočítajte. Odkiaľ SkyWay získa 100 miliárd USD? To sa možno dozvieme nižšie, v bode 2.

 

Mimochodom, ešte v roku 2016 sa písalo, že SkyWay vstúpi na burzu v roku 2017. Je pomaly koniec roka, a zatiaľ sa nič nedeje. Údajne to odložili na rok 2018. Rovnaká pesnička, ako u X podobných spoločností, ktoré predávali bezcenné papieriky sľubujúc, že keď vstúpia na burzu, odkúpia ich od vás za oveľa vyššiu sumu.

 

Pôsobia na vás všetky tie vyhlásenia od SkyWay dôveryhodne, alebo si myslíte, rovnako ako ja, že ide len o navijak na ľudí, ktorí sa ľahko nachytajú na vidinu obrovských ziskov?

 

2.) Kde sa berie zisk už teraz, keď sa nič nepostavilo? Z čoho vyplácajú peniaze?

SkyWay tvrdí, že podpísal kontrakty za miliardy dolárov (z týchto peňazí majú vyplácať svojich partnerov) s niekoľkými vládami po celom svete (napr. podpísané zmluvy s austrálskou a indickou vládou v hodnote 922 mil. USD). Je však zaujímavé, že žiadna vláda o tomto tvrdení nič nevie. 

Ani samotná spoločnosť, ani ľudia, ktorí do tohto biznisu investovali, doteraz nepredložili žiadne dôkazy o vyššie uvedenom tvrdení. Žiadny územný plán, stavebné povolenie, vládne dokumenty, proste čokoľvek, čo by potvrdzovalo, že SkyWay má podpísané zmluvy za miliardy dolárov. Čokoľvek, čo by dokazovalo skutočné príjmy SkyWay, poprípade aspoň záujem o ich revolučný dopravný systém. Prečo spoločnosť nepredloží nejaké podpísané zmluvy aspoň svojim partnerom/investorom? Zavreli by ústa všetkým pochybovačom a taktiež aj čoraz nervóznejším spoločníkom. Bol by to jasný dôkaz serióznosti tohto „revolučného projektu“.

 

Skyway dopravný system budúcnosti - avšak, zatiaľ len vo forme množstva prezentačných videí a simulácií.

 

Jediným ľahko viditeľným zdrojom príjmov spoločnosti sú peniaze od investorov, ktorí si za ne kupujú bezcenné certifikáty. A je viac než pravdepodobné, že práve tieto peniaze firma používa aj na vyplácanie odmien (môžem sa mýliť). Ak je to pravda, tak nejde o nič viac, než prerozdeľovanie peňazí prostredníctvom pyramídovej hry/Ponziho schémy.

 

Pri každom systéme vždy sledujte, odkiaľ berú peniaze na výplaty. Ak sú z vkladov, registračných poplatkov, investícií nových členov, ide o pyramídovú hru/Ponziho schému.

 

3.)  Nemajú povolenie na poskytovanie investičných služieb

Ak má ísť o kupovanie akcií spoločnosti, je to investovanie. Aby mohla spoločnosť podnikať v tejto oblasti, potrebuje mať na to licenciu od Slovenskej národnej banky. Čo myslíte, má SkyWay povolenie na poskytovanie investičných služieb?

 

Na webe Českej národnej banky sa dokonca objavuje oznámenie, že investície do cenných papierov Euroasian Rail SkyWay Systems Holding nie sú v súlade so zákonmi. Viac informácií:

https://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochrana_spotrebitele/upozorneni/upozorneni_euroasian_rail_skyway.html

 

Podobná správa prišla aj z Estónska, Talianska, Belgicka a Lotyšska. Dá sa teda predpokladať, že spoločnosť SkyWay nemá na predaj akcií licenciu od žiadnej krajiny EU.

 

4.) Nie príliš čistá minulosť zakladateľa SkyWay

Pán Yunitskiy je usvedčený z predchádzajúcich finančných podvodov menšieho rozsahu. Na diskusiách som našiel niekoľko odkazov, v ktorých tohto pána usvedčujú z klamstiev a podvodov. 

 

5.) Môže vôbec dopravný systém, ktorý ponúka SkyWay, fungovať?

Nie som odborník, aby som hodnotil technickú stránku tohto projektu. To prenechám niekomu inému. Ono je to asi aj tak jedno, pretože SkyWay je podľa mňa finančný projekt, v ktorom technická stránka plní úlohu návnady. Niečo v zmysle:  aha, pozrite sa, máme revolučný produkt (dopravný systém), do ktorého keď investujete, do 2-5 rokov z vás budú milionári.

 

V každom prípade, v rôznych internetových diskusiách sa viacerí znalí ľudia zhodujú na tom, že technológia koľajníc SkyWay nie je realistická a návrhy realizácie nie sú úplne domyslené.

 

V nižšie uvedenom článku si môžete prečítať, v čom bol hlavný nedostatok strunových technológií pána Junitského už v roku 2002 -  https://www.membrana.ru/particle/2486

V článku sa píše o tom, že správy prezentujúce STU možno rozdeliť na tie o testovacej prevádzke, na tie o účasti na výstavách a na tie o prednáškach a návštevách významných hostí. Teda už pred 15 rokmi pán Junitský postavil testovací polygón, prijímal delegácie z celého sveta, prezentoval sa pred Putinom, Žirinovskim a jazdil po výstavách. Aká teda bola hlavná výhrada v roku 2002? Že nepostavil ani jeden kilometer trate. A aký je dnešný stav? Polygón, výstavy, politici a 0 km tratí.

 

Pár slov na záver

Musím uznať, že SkyWay je po technickej stránke tak detailne premyslený, aspoň pre laikov, že vzbudzuje dôveru. Pán Yunitskiy existuje, čo u podobných projektov nebýva zvykom. Určite má za sebou nejaké patenty a vynálezy, ale jeho problém spočíva v tom, že 30 rokov ťahá z investorov peniaze, ale nikto tú jeho revolučnú technológiu nechce kúpiť. Teda aspoň doposiaľ neboli predložené žiadne dôkazy o opaku.

 

Podľa môjho názoru ide len o ďalší sofistikovaný podvod (žiaľ, zatiaľ to tak vypadá), ktorý stojí a padá na vstupných investíciách partnerov a ich následnom prerozdeľovaní do pyramídy. Vyššie uvedené fakty tomu nasvedčujú. Celý projekt je len o balamutení a sľubovaní krajších zajtrajškov. Investujte do spoločnosti, zakúpte si „akcie“ a jedného dňa, ak vstúpia na burzu, na tom možno zarobíte.

 

Musím ale uznať, že zo všetkých sofistikovaných projektov ako sú Kairos, OneCoin, Recyclix, Banners Broker, Zeekrewards, Dexcar atď., je SkyWay podľa mňa ten najsofistikovanejší

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Ak už máte so Skyway nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. 

 

Zdroj: čiastočne čerpané z facebookovej skupiny Rozborka MLM projektu

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si tieto tri články:

Základná charakteristika Ponziho schémy – v článku sa dozviete, čo majú spoločné všetky vyššie spomínané internetové podvody. Mal by vám dopomôcť pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma, resp. ako začne, ako prebieha a ako skončí.

 

Čo sú to pyramídové hry a ako fungujú článok o pyramídových hrách + praktické príklady.

 

Pár rád, ako sa nedať nachytať internetovým šmejdom – v tomto článku si môžete prečítať pár mojich postrehov a rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na nejaký podvod.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Skyway – dopravný systém budúcnosti alebo ďalšia pyramída?

Dátum: 05.02.2019

Vložil: taomiwersta

Titulok: It is possible. I can do it

I am toamiwersta and i would to help you. Anyone?

Dátum: 31.01.2019

Vložil: skyway

Titulok: ....

SW je technicky nezmysel, može fungovať len na riadnych nosnikoch, a to nie je novinka, takych vysutych dráh je na svete niekolko. predpata struna-nosnik v dlžke niekolko sto metrov, aby sa neohla ani svojou váhou a nie už pod niekolkotonovym vlakom je nezmysel. Aby malo predpatie fungovať, musi by styčna plocha betonu a železa čo najvačšia, to je , vela tenkych napinacich drátov, ale napinacia sila bude niekoloko tisic ton, aby nosnik dosiahol požadovanu nosnosť, lenže tieto draty to nevydržia, bude potrebne použiť hrubšie, napr aj 20 mm, ale v nosniku s takymi rozmrmi ich vela nevojde, aj ked vydržia vačšiu napinaciu silu, nebude dostatočna plocha s betonom .takže tie rozpatia nebudu medzi stlpami stovky metrov, ale len niekolko metrov a to potom predraži stavbu. Ti čo to viete vypočitať / statici/ mi to potvrdite , davať tu staticky vapočet / doležita je aj dynamika- brzdenie, otrasy / je pre zaslepencov, čo sa už vidia milionbari, je zbytočne,Len investujte, ved Lukašenko potrebuje peniaze

Dátum: 24.12.2018

Vložil: ltoncag

Titulok: Hi everyone. I need to help

I am ltonser. I need help. What can i do it?

Dátum: 13.12.2018

Vložil: Horak

Titulok: .

slubuju zhodnotenie investicii 175 x a viac ?? kam pojdu peniaze od investorov ? Na vybudovaie trati po svete ? Nebudu to financovať jednotlive štáty ? A ak budu financovať, budu aj prevadzkovať a teda brať aj zisk.čo pojde pre drobnych investorov ? Ak všetky stavby bude financovať SkyWay, tak to musia ešte zohnať niekolko milionov dalšich investorov a ako sukromna firma ako zabezpeči rychle vykupenie pozemkov, pripadne vyvlastnenie ?

Dátum: 14.12.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:.

Prečo nedáte tie otázky tým, ktorí sa vyznajú v tomto projekte? Máte verejný názor, ale ste úplne mimo od reality. Aké zhodnotenie sľubujú? Žiadne. Nesľubujú, ale dávajú podiely s nominálnou hodnotou 1 USD, ktoré potom neskôr na burze (závislý na vás že kedy, alebo brať dividendy) môžete predať tým, ktorí v tom uvideli fantáziu neskôr, a keď už nebudú mat možnosť získať podiely priamo od firmy. Peniaze dostanete od nich, nie od firmy, takto funguje burza. Každá otvorená akciová spoločnosť začína takto, pred IPO rozdajú časť spoločnosti v uzavretom kruhu medzi tých ktorí prispeli k zrodeniu firmy/technológie, a následne po IPO to môžu predať, lebo ten počet je limitovaný.

Keď s tým 175x zhodnotením myslite diskont, na to už zabudnite, premeškali ste, priemerný diskont je už “len” 50 (26.12. zas klesne). Keby ste sa rozhodli vtedy keď bol diskont 175, už by ste mali zhodnotenie vašich investícii nad 300%, nebolo to tak dávno. Diskont 50 ale neznamená 50x zhodnotenie, ale to, že keď podporíte zrodenie technologie s 1 USD, môžete nakúpiť za odmenu až 50 podielov s nominálnou hodnotou 1 USD. Takto to postupne klesá, aj riziko, kým nebude nominálna hodnota v pomere k reálnej 1:1, vtedy sa uskutoční IPO, a potom uvidíme čo ďalej.

Úplný nezmysel že z crowdinvestingu budú postavené trate vo svete. Z 300 miliónov sa zrodí technológia, prototypy, v parku (v Bielorusku a v Emirátoch) to prezentujú štátom a obchodníkom. Na základe objednávky zrealizuje výstavbu firma, ale samozrejme nie on to financuje ale objednávateľ. Nie je to zodpovednosť SIEMENSu, aby ste mali CT v nemocnici v meste.

Na technologické pripomienky nebudem reagovať, vypočujte to od toho, ktorý sa v tom dokonale vyzná, to sú fakty, nie názory (s titulkami) https://vimeo.com/305218837

Dátum: 09.12.2018

Vložil: Robert

Titulok: podvod?

tiež som dostal ponuku na skvelú investíciu do SW. Spravil som tri telefonáty s veľmi zaujímavými ľuďmi.
1. šéfredaktorka Železničnej revue - SW je nezmysel
2. riaditeľ VÚD Žilina - podvod
3. dekan SF STU - iba použili (možno zneužili) moje meno
myslím že som spravil podstatne viac ako drvivá väčšina pseudo - investorov. a možno som iba hlúpy a lakomý.

Dátum: 09.12.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:podvod?

Keď chcete nový dopravný systém porovnať práve so železnicou (nechápem prečo) tak ich pre istotu spitajte aj na to, kolko energii potrebuju železnice na 100km aby previezli 6 ľudí s rýchlosťou 450km/h.

Dátum: 06.12.2018

Vložil: Horak

Titulok: SW

na jednej prednaške F.Solar uviedol.že nie je problem premostit Dunaj jednou predpatou kolajnicou, ktora unesie vlak aj niekolko 100 ton ťažky,že nad tymto zazrakom krutia hlavou aj renomovani inžinieri. prokektanti mostov, kde je priehradovy nosnik vysoky aj 5 m su asi debili, že nedaju vedla seba 4 kolajnice, na to mostovku a je hotovo, Aj keby sa to daol, kde zostroja 400 m dlhy predpaty nosnik a ako ho preložia cez Dunaj ?/ bvažil by cca 15 ton / Predpaty nosnik vyplneny betonom eln vtedy bude funkčny, ak beton vo vnutri nepopraska, ale pri ukažkach sa nosnik ohyba a ten beton vnutri určite praskne a je po predpati.Ako by sa takato trť budovala napr. z Košic do Prahy,cez lesy ?Popod trať sW netreba budovať cestu pre techniku ?Ako pridu mixery s betonom k stlpom, ako na stavbu v lese dostanu predpaty nosnik dlhy napr. 500 m , ako ho dostanu na stlpy, pri vahe cca 200 ton ? železnica aj cesta sa buduje tak, že technika ide postupne už po vybudovanom useku , takže nie je potrebne budovať paralernu cestu .Ak ma vlak SW isť 5OO km rychlosťou, nemože byť na strunach, kde je ohyb nad stlpami, to by vyletel do vzduchu. To sa da len na priehradovych pevnych nosnikoch, kna ktore sa ele minie tolko materialu, ako pri stavbe mosta/čo je najdrahšia položka pri stavbe železnice, lenže železnica ma len niekolko mostov, a SW bude vlastne cela na moste a tym aj velmi draha. Nebudu to priehradoviny, ako je na propagačnych materialoch , z tenkych profilov, vyšky cca 50 cm,po prepočte statiky, dynamiky / brzdenie, aj prudke,p ri nahlej situacii a pri vlaku o hmotnosti aj 100 ton, bude priehradovina vyšky aj 200 cm , a to pri železnici je pri bežne trati potrebna kolajnica / 2x / vyšky 145 mm a 2 pražce zhruba na 1 m V Nemecku , aj ine su taketo podvesne vlaky a tolk železa použili na 1 km trate, ake potrebuje železniva na 50 km aj, viac,

Dátum: 17.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: pre pomstiteľa

Ešte pomstiteľovi vysvetlime tych 5 bodov, lebo jeho IQ mu to asi nedovoli. A mimochodom mohol by si prezradit svoje meno, nech cele slovensko vie, akeze to trdlo sa za pseudonymom "Pomstitel" skryva :-)

bod č.1

Na IPO pojde cca 133 mld. akcii (prioritne akcie)z celkoveho poctu cca 400 mld.akcii , nie 70 mld. akcii. Vidis jasny dokaz, ze si z toho vsetkeho robis strelnicu a este k tomu triafas mimo terča ! Spolocnost si moze lubovolne nastavit hodnotu svojej buducej akcie, s ktorou vstupi na burzu. Je to ale nominalna hodnota, nie trhova. Je to hodnota, v ktorej budu akcie emitovane. A vobec to neznamena, ze IPO bude kvoli tomu nerealne. Prave naopak. Momentalne kym sa nezavrsi 15. etapa rozvoja spolocnosti, opcie na akcie (teda dnesne podiely) maju centove hodnoty. Po ukonceni 15. etapy sa zacnu realizovat adresne projekty, ktorych je uz podpisanych niekolko desiatok. Spolocnost ziskava uz peniaze za predaj licencie - Frančízy a za predaj projektovych dokumentacii, cim realizuje prve trzby. Tym sa kapitalizuje (navysuje) jej vnutorna hodnota a tym sa navysuje aj vnutorna hodnota podielu (este nie akcie). Realizaciou adresnych projektov sa kapitalizacia bude dalej navysovat. A dost rapidne. Ked sa hodnota podielu približi k sume cca 1,- USD, spolocnost umiestni podiely na burzu, ale uz v podobe akcii (konvertibilna zmluva) s nominalnou hodnotou 1,- USD. Ci si naozaj myslis, ze by ich mala umiestnit na burzu za 1 cent, ked ich vnutorna hodnota je napr. uz 0,85 USD ? A uvedom si trdielko, ze je to proces, ktory uz zacal v roku 2014. Hodnota buducej akcie sa uz vytvara od roku 2014. Nie je to tak ako si myslis, ze si Yunitsky zmysli, ze hodnota jeho buducej akcie bude 1,- USD a basta. K tej hodnote musi pekne krasne dôjst. A to sa prave teraz deje. A ze by sa udajne spolocnost dostala medzi prvych 100 na svete ? Nemas pravdu, trosku ta poopravim, dostane sa nie medzi prvych 100 ale medzi prvych 50 spolocnosti na svete. Pomstitel, uvedomujes si co je doprava ? To nie je predaj rozkov a plnotucneho mlieka...

bod č.2

Tu ta zasa poopravim. Nie 30%, ale cca 42% Ani o tom nic nevies. Nevadi. Moja otazka je, preco by nemali byt provizie na takejto urovni ? Spolocnost funguje tzv. Crowdfundinvesting-om, čize investuje velke mnozstvo mensich investorov v mensich ciastkach. Avsak títo investori maju dokopy len cca 67 mld. podielov zo 400 mld. podielov. Do toho je implementovany mlm system, kde kazdy kto chce, moze o tomto projekte povedat svojim znamym a za to si zasluzi odmenu. A preco ? Pretoze ak si to medzi sebou budu ludia sirit a odporucat, rychlejsie sa vyzbiera pozadovana ciastka (podla rozpoctu cca 375 milionov USD) na dokoncenie Ecotechnoparku v Marina Gorke. A preco 42% ? Preco az tak vela ? No v prvom rade je to mlm, teda viacurovnovy system, kde sa provizia rozdeli medzi spolupracovnikov na viacerych urovniach. Teda najvyssie % provizie je v 1. linii - 15% a potom sa to po liniach znizuje. Dokopy je to ale 42%. Je to preto, lebo tento projekt je obrovsky, narocny a ovela tazsie predajny ako mlm predaj napr. doplnkovej vyzivy ci inych produktov okamzitej spotreby. V SW je to buduca spotreba. Je to inovacia v oblasti takeho kolosu ako je doprava.Je to nieco, co investorom prinesie osoh v buducnosti. A to je tazsie predajne, preto je dolezite aj financne ohodnotenie. Teda vyska provizie. Inak ak by si tam nezakomponoval mlm, tak by investovali len takí ludia, ktorí by si to nasli napr na Internete, aj to mensie ciastky, nemali by sa o tom ako inak dozvediet. To by znamenalo, ze Ecotechnopark, ktory je najdolezitejsi pre certifikaiu a prezentovanie tohto dopravneho systemu, by sa dokoncil tak najskor mozno v roku 2040. Tak uz si to trosku pochopil ty trdielko ? Ci este stale ti IQ nedovoli ?

bod č.3

Spolocnost ma uctovnu zavierku. Vzda mala, ma a bude mat. A momentalne jej robi audit KPMG, ak ti to nieco hovori ty trdlo...

bod č.4

Vidis ? Zasa si vedle jak ta jedle !!! Spolocnost nepotrebuje ziadne povolenie poskytovat investicie, pretoze investicie ani neposkytuje. Ak ti to takto niekto interpretoval, tak ta osaaalil. Ale to uz jeho problem a jeho svedomie. Regulator vydal varovanie o tom, ze spolocnost nemoze predavat akcie. Ale spolocnost ich ani nepredava, lebo este neexistuju. S regulatormi bol tento problem odkonzultovany a vyriesený k spokojnosti oboch stran a vsetko je v absolutnom poriadku. Akurat nikto nesmie verejne hovorit a prezentovat predaj akcii spolocnosti. Moze prezentovat predaj "buducich akcii" spolocnosti. A to bol jediny problem zo strany regulatorov, ktory bol zo strany SW odstraneny, zmenou prezentacnych a propagacnych materialov, zmenou webinarov a verejnych prezentacii.

bod č.5

Yunitsky absolvoval nespocetne mnozstvo rokovani s velkymi hracmi, bankami, oligarchami, ked potreboval postavit Ecotechnopark s rozpoctom 375 milionov USD. Vsetci chceli jedno: vlastnit 51% buducich akcii spolocnosti GTI - holdingu. Mali by teda rozhodovaciu pravomoc a z Yunitskeho by urobili obycajneho generalneho riaditela spolocnosti. 40 rokov prace je v riti a o projekte rozhoduju iní a on musi pocuvat. Precitaj si zivotopis Yunitskeho a potom pochopis, ak ti to tvoje IQ konecne dovoli, preco tych 67 mld. podielov zo 400 mld podielov dal beznym ludom a nie hajzlom bankarom a oligarchom. Pretoze vedel, ze ked od nich zoberie prachy, vo svojej firme ako sef a majitel v jednom v tm momente skoncil. Apropo Elon Musk to urobil presne tak, ako si sa pytal. A pozri sa ako dopadol. Straca doveru vo vlastnych radoch, investori sa otacaju chrbtom, nedodrzane sluby a fantazijne predstavy (dotiahnutelne mozno tak o 20-30 rokov!). To co Elon teraz riesi, Yunitsky uz ma davno vyriesene. A pokial tvrdis, ze Yunitsky nieco take niekedy urobil (myslis asi nejaky podvod) tak to dokaz. Daj jasne a nepopieratelne dokazy !!! Zaloby mozes na nete vytiahnut kolko chces. No ked vytiahnes zaloby, vytiahni k nim aj verdikty, resp. rozhodnutia sudov. No tie nevytiahnes, pretoze vies, ze vsetky sudy Yunitsky vyhral. Vsade mu dali za pravdu. Nemas na to skratka gule.

Takze Pomstitel - Trdlo, namiesto tvojich namiesto tvojich bujnych negativnych nazorov sa radsej venuj niecomu inemu, napr. predavaniu toaletnych papierov a neobvinuj cloveka z podvodov, ktory podvod nikdy nespachal. Neociernuj projekt a technologiu, ktora ma potencial, moze ludstvu iba pomoct, pretoze ty si obycajny nikto a nula, ktora chodi po svete, zabera 1 m3 preiestoru a prdí do gatí. Si obycajny kokotko, ktory nic nedokazal, okrem trepania hluposti, ktore nemas nicim podlozene. Len svojou fantaziou.


Pekny vecer POMSTITEĽ-TRDLO

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: posledny prispevok

Pomstitel,

Tu pred tymito ludmi a pred vsetkymi ludmi, ktori si tieto prispevky precitaju, ti slubujem a garantujem, ze ak sa nakoniec rozhodnes risknut to a na tajnasa a kupit si podiely aspon za 1.000,- USD, tak presne dna 1.6.2021 ich od teba odkupim presne za 1,- USD za ks. Davam Ti svoje slovo...

Mozes mi tu potom napisat, vymenime si kontakty a zrealizujeme biznis.

Rasto

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

Pripojim sa este k My Nick, pretoze vidim, ze chape veci inak a na rozdiel od inych tu publikujucich papagajov aj spravne.

Investovanie do technologie SWC cez velke mnozstvo drobnych investorov je tzv. Crowdfundinvesting. Malí investori (s menšimi ciastkami), to sme my obycajní ludia, neinvestujeme do ziadnych akcii. Investujeme do opcií na buduce akcie, ktore budu na zaklade konvertibilnej zmluvy prevedene na skutocne akcie emitovane materskou spolocnostou GTI - Global Transport Investment Ltd po ich umiestnení na burzu v ramci IPO. My investujeme momentalne peniaze, ktore su nenavratne. Do technologie, vystavby ETP, rezia firmy, platy zamestnancov a vyvojarov, pracovne a sluzobne cesty, skratka chod firmy. Ak by projekt nevysiel, nikdy svoje investovane peniaze neuvidime. To by mal dopredu vediet kazdy investor, ktory sa rozhodne investovat do projektu SWC a zmierit sa s tym.
MLM je iba podporny system Crowdfundinvestingu, ktory umoznuje cez provizie a motivaciu rychlejsie dospiet k cielu. A to je dokoncenie ETP a jeho prezentovaniu vo svete. A to vsetko stoji 375 mil usd vyzbieranych od drobnych investorov. A mimochodom tí, ktorí investovali v ramci 15 etap budu vlastnit tzv. prioritne akcie spolocnosti (prednostny narok na dividendu), nie kmenove akcie, ktore su spojene s absenciou dividendy, maju vsak za to hlasovacie pravo. Prioritnych akcii z celkoveho poctu vydanych buducich akcii cca 400 mld usd je len 16,65% co cini cca 76 mld usd.

Takze:

16,65% prioritne akcie (dividenda)
16,65% kmenove akcie (hlasovacie pravo)
5,70% zamestnanecke akcie (dez dividend a hlasovacich
prav)
10,00% rezerva pre IPO v buducnosti
51,00% kmenove akcie Yunitskeho, ponechana majorita pre
rozhodovanie a uznasaniaschopnost.

Mimochodom systemom Crowdfundiginvestment sa financoval aj tunel spajajuci FR a ANG La Manche, ci futbalovy stadion Austria Wieden a mnoho inych vyznamnych projektov.

A to ze SWC garantuje spatny vykup akcii za 1 usd si kde objavil ty pomstitel jeden ?! Kde si na takuto chujovinu prisiel ? Mozes mi to prosim ukazat ? Toto SW nikdy netvrdil a nikdy nikomu takuto hlupost neslubil. To je vyplod tvojej fantazie...

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

MyNick ty si tu jeden z normalnych ludi, pacia sa mi tvoje príspevky.

Peto pises, ze to nemôže fungovať. Ze si sa pytal odbornikov. No mozem na to povedat iba tolko: Pytal si sa zlych odbornikov. Vlastne ani odbornikmi nie su. Vela odbornikov hovorilo, ze internet je sci-fi a nikdy nemoze fungovat. A hľa, on existuje, bez neho by som o tebe nevedel a ani by som nemohol okomentovat vtoj prispevok. Vela "zdatnych" odbornikov sa vyjadrovalo, ze nemoze fungovat mobilny telefon. A on funguje. Odbornici z celeho sveta sa smieli, ked Sikorsky predstavil svoje plany prototypu vrtulnika. Dnes lieta.

Peto ja som tam v Bielorusku bol a na pocudovanie to funguje :-) Ja som sa v tom vozil. Tak pozdrav tych odbornikov.

Pomstitel - Recyclix a Onecoin ta zruinovali co ? Mozno Kairos. Skratka si to v zivote posral :-)

Dátum: 25.10.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:menší komentár

Diki :)

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Rasto Knotek

Titulok: menší komentár

Ahojte vsetci,

Viete čo? Nakoniec som sa rozhodol, že prispievať do takejto diskusie nemá absolútne žiadny zmysel. Nestojí mi to za námahu a stratu času. Svoj čas venujem šírením myšlienky SkyWay.

"POMSTITEĽ" ty si proste iba také hlúpučké trdielko. Taký bezvýznamný debílek, ktorý tára 2 na 3. Tak konečne si sa za svoje životné neúspechy všetkým POMSTIL, konečne si zo seba dostal tú ťažobu, ktorá tvoje JA už pár rokov zviera ako kliešť.

Prajem ti, aby sa ti v živote darilo, aby si napravil svoje životné chyby a zlyhania, aby si konečne našiel pokoj v duši.

Sme všetci radi, že do SkyWay neinvestuješ, pretože presne takéto trdlá ako ty SkyWay nepotrebuje.

Tak prajem všetkým pekný deň
Rasťo

Dátum: 17.05.2018

Vložil: povraz

Titulok: šak vidzim ne?

Ked som si pozrel videa tých vozíkov(vagónov), tak tam vidno kolieska, ako rúčky na fúriku. Pri hmotnosti aspoň 8 ľudí v kupé plus hmotnosť samotného vozíka, tak mám pochybnosti, či to vôbec udrží! Ešte si pamätám na lanovku cementárne v Bystrom, kde vagónky na transport materiálu mali koliíeska oveľa väčšie, priemerom aj 5x širšie. A to mal ten vagonik hmotnosť brutto 290 kg. Takže kde je sever?

Dátum: 19.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:šak vidzim ne?

Tá kabína bola na zalepenie očí.Skyway akože vyvíja dopravu,ktorá už funguje.

Dátum: 20.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:šak vidzim ne?

Ja si pamätám na telefóny z roku 1985 a mám pochybnosti že dnešné smartfóny môžu fungovať, lebo si neviem predstaviť s čím by sme na nich vytočili telefónne číslo. Tá maličkosť, že na tých “vagónoch” v testparku sa vozia už dnes a že technológia už pól roka je certifikovaná (v pohybu) Ministerstvom dopravy Ruska Vás naozaj nemusí zaujímať. Kľudne si uverte tomu čo si myslite, 500 odborníkov robí na tom denne aby postavili to, čo Vy ani predstaviť neviete. Takže kde je sever?

Dátum: 21.05.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:šak vidzim ne?

To máte z propagačných stránok Skaywy alebo to viete podložiť aj konkrétnym linkom na príslušné ministerstvo ?A ten vstup na burzu je ešte stále aktuálny ?V roku 2016,2017 mal byť Skyway na burze a nič.

Dátum: 21.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Mohol by som napísať, že nájdete to na stránkach yunitskiy com medzi novinkami 23.12.2017, ale pre Vás to bude len propagačná stránka, kde firma verejne falšuje (bez následkov) certifikát ruského ministerstva. Neviem kde ste čítali že by SW plánoval IPO v roku 2016 a 2017, ale určite nie na oficiálnych stránkach. Pred ukončením 15. fáze rozvoja (sme v dvanástej) určite nebude, a bude to až keď reálna hodnota priblíži k nominálnej.

Dátum: 24.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Ty radšej nič nepíš, lebo sa ešte viac strápniš. Chce to fakt neskutočnú dávku hlúposti a arogancie takto vytrvalo obhajovať jeden podvod. Najmä po tom všetkom, čo tu už bolo napísané.

Čo sa ešte dá doplniť, je minulosť riaditeľa Skyway Capital Evgenya Kudryashova. Tento zmrd dokumentoval svoje podvody na stránke ekudryashov.com, ktorú neskôr zmazal aby zakryl stopy. Našťastie, internet má pamäť!

https://web.archive.org/web/20131231011452/https://ekudryashov.com/

Kto by ešte náhodou váhal nad investíciou do tohto podvodu, môže sa presvedčiť že pán Kudryashov v minulosti propagoval podvody, ktoré okradli mnoho ľudí. Stačí prejsť myšou nad Куда вложить деньги? :
MMCIS (12% za mesiac)
Forex-trend (60% za mesiac)
CenterReklama (8% -10% za mesiac)
AForex (3% až 40% za mesiac)
Betting-Invest ( to 100% za mesiac)
Macros Capital (20% za mesiac)
Mill Trade (7% až 16% za mesiac)

Ale čo na tom že CEO Skyway Capital je preukázateľne podvodník a Skyway Capital je jeho n-tý podvod. Určite to je tentoraz inak a Skyway je tá supervýnosná investíca, ktorá urobí z tunajších hlupákov milionárov!

Dátum: 25.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Je tam ten certifikát? Lebo to nie je názor, to je fakt. A kde je adekvátny dôkaz o tom že SW nemôže fungovať lebo má menšie a užšie kolesá ako vagonka cementárne v Bystrom a že “tá kabína bola na zalepenie oči akože vyvíja dopravu ktorá už funguje”? Najmä po tom všetkom, čo tu už bolo napísané.

Dátum: 25.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Pomstitel, ja som Ti už v januári napísal na tomto fóre, že komunikácia medzi nami zbytočná, hlavne nie v tomto štýle. Mňa nezaujíma čo chceš pomstiť, dal som sem  príspevok ohľadne technológie, a Ty riešiš zas úplne iné, Kudriasova pred piatimi rokmi.

Takže naposledy. Mne je jedno čo robil Kudriasov pred piatimi rokmi. Aj keď som investoval cez SkyWay Capital, na mojich certifikátoch o podieloch je podpis Junitského, a on zastupuje SkyWay Technologies a nie SW capital. A co je ešte dôležitejšie, ak Ti vadí SkyWay Capital a CEO Kudriašov, nie toto je jediná cesta ako investovať do SkyWay Technologies. Kľudne to vieš obísť aby s tým Kudriašov nemal nič spoločného.

Dátum: 26.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Takže berieš na vedomie, že Kudriasov je podvodník, ale je ti to jedno? Paráda!

Snáď to nebude jedno ľuďom, ktorých nejakí podobní zmrdi tlačia do nákupu SkyWay "akcií", aby na nich zarobili. Predsa len, už aj malé dieťa musí vedieť, že ak nacpe peniaze do podniku, ktorý riadi podvodník namočený v n ďalších podvodoch, tak to nemôže dopadnúť dobre (ak by náhodou tým ďalším nápovedám, ktoré uvádza Admin v článku alebo ktoré sú nižšie v diskusii či už priamo vysvetlené alebo vo forme odkazu). Keď SkyWay prestane zamorovať vzduch maškarádou na zalepenie očí "investorom", tak títo si budú môcť s tými certifikátmi tak vytrieť riť (tieto certifikáty nehovoria vôbec nič o potenciálnej profitabilite SkyWay -u). Budú si búchať hlavu o stôl, že naleteli frázam hodným predajcu hrncov na predvádzacej akcii pre dôchodcov, typu "keď sa reálna hodnota priblíži nominálnej" a pod.

A čo sa našej komunikácie týka, tak tieto odpovedi nepíšem kvôli tebe, ale práve kvôli ľuďom, čo zavítali na túto stránku v snahe preklepnúť si SkyWay. Teba pokladám buď za hlupáka, čo rozprávočke SkyWay-u verí, alebo za zmrda, čo zarába na províziách, alebo za trolla, čo baví tým, že sa bije za podvod SkyWay na stránkach, ktoré sa okrem iného zaoberajú aj upozorňovaním na podvody. A mám pocit, že to bude to druhé.

Dátum: 29.05.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:šak vidzim ne?

Len doplním, že propagačné stránky podvodov majú občas sklon mazať staré sľuby a človek sa potom nestíha čudovať, čo vyhrabe z internetového archívu:-) :
https://web.archive.org/web/20170606184528/https://skyway.capital/investoram/kalkulyator/
Toto je jediná uložená kalkulačka v archíve, ale odkaz na ňu vidno už v zálohách z roku 2016. Podľa behindmlm vtedy sľubovali ešte krajší výnos, konkrétne 22% denne.

Dátum: 12.04.2018

Vložil: Ja

Titulok: Podvod?

Zial, vyzera to tak, ze sky way je skutocne len jeden velky podvod.

Dátum: 13.02.2018

Vložil: Churchil

Titulok: Jevgenij Kudriasov

Ja som si vygooglil nieco zaujimave o riaditelovi skyway capital Kudriasovovi a vela podvodoch ktore v minulosti tiez propagival: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=en&ie=UTF8&nv=1&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=en&u=/web/20131104081151/https://www.ekudryashov.com:80/kuda-vlozhit-dengi/&usg=ALkJrhikzhvnxkRc2O3Q3pd4B6qsbWYh2Q

Dátum: 14.02.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Jevgenij Kudriasov

Mohlo by to byť zaujímavé, ale, žiaľ, Váš odkaz mi nefunguje. Mohli by ste ho prosím skontrolovať/opraviť?

Dátum: 04.04.2018

Vložil: Rasto

Titulok: Re:Re:Jevgenij Kudriasov

Pan pomstitel, už z nazvu vášho Nicku vyplyva, že sa chcete pomstiť. Asi si potrebujete vybiť svoju zlu energiu na SWC, keďže ste v minulosti pravdepodobne zle investoval a prišiel o peniaze. Ale je to len vaša chyba a vaša hlúposť. SkyWay za to nemôže, že ste neúspešný. Hľadajte chybu v sebe...

Dátum: 04.04.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Jevgenij Kudriasov

Neriešte mňa, triafate vedľa a o moju osobu tu nejde. Admin napísal článok o Skyway Capital, ktorý je logicky predmetom diskusie. Ja len nižšie diskutujem o indíciách, že ide o podvod.

Dátum: 01.02.2018

Vložil: Stano

Titulok: Waw

Prva veta o dopravnom systeme Skyway a v zatvorke Hyperloop? Vie autor kde je sever?

Dátum: 03.02.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Waw

A ako táto chybička súvisí s čímkoľvek iným, čo sa v článku píše?
Radšej by ste mohli dbať na presnosť informácií, ktoré šíria u nás "distribútori" tohto projektu. (Ktorí sa na tom na rozdiel od Admina poriadne nabalia.)

Dátum: 04.02.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Waw

Ten Hyperloop bol len taký malý pokus.

Dátum: 26.01.2018

Vložil: Niemand

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Podľa môjho názoru, Admin tohto článku kedysi niekde investoval, a očividne o to prišiel. A toto je len jeho odventilovanie, alebo respektíve nesúhlas so SW, kedže mu bolo ukrivdené. Iní dôvod nevidím.

Dátum: 27.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Admin v sekcii "Moje prvé skúsenosti" píše, že kedysi prišiel o peniaze v podvode ZeekRewards. To je asi jeho motiváciou, prečo dnes o podvodoch píše na svojej stránke. Skyway takisto prinajmenšom vykazuje viacero známok podvodu a preto tu má "čestné" miesto v sekcii "Ďalšie podozrivé systémy".

Dátum: 28.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Áno, máte pravdu. Investoval som do podvodu a o peniaze som prišiel. Tie ma ale nemrzia, viem si ich zarobiť poctivým spôsobom.

Teraz pred podobnými podvodmi varujem.

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Rasto K.

Titulok: SW

Ak budem mat trochu viac času, vyjadrím sa presne, jasne, pravdivo a konkrétne k určitým bodom, ktoré uvedený autor ohovárajuci a haniaci spoločnosť SW napisal...

Už coskoro

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:SW

Sranda že píšete, že autor článku nemá najmenšiu predstavu o tom, ako to funguje, podľa mňa to vystihol dosť dobre, možno až na niektoré menšie detaily.
Poprosím Vás, keď už sa Vy ako "odborník" budete k tomu vyjadrovať, mohli by ste vysvetliť aj:
1) Prečo bola nominálna cena oproti predajnej cene jednej akcie nadsadená tak vysoko, že IPO je kvôli tomu nereálne? (kvôli cca 70 mld vydaných akcií by sa spoločnosť v čase teoretického IPO dostala medzi 100 najväčších spoločností na svete a jej IPO by bolo zrejme najväčším v histórii)
Žiadna seriózna spoločnosť by takto svoju kapitálovú štruktúru nenastavila, keďže nižšia nominálna cena alebo počet akcií by výrazne uľahčil možnosť vstupu na burzu cez IPO a nijako by neznížil zisky akcionárov.
2) Prečo sú podiely pre zmrdov, pardon, "provízie pre sprostredkovateľov" na úrovni asi 30% bezkonkurenčne najvyššie poplatky súvisiace s predajom akcií?
3) Ktorý hlupák, pardon, "investor" by investoval do týchto akcií, keď spoločnosť nemá ani len zverejnenú auditovanú účtovnú uzávierku za celú skupinu? Takto aj z tých 70%, čo od hlupákov pritečie do spoločnosti, môže ísť na Yunitského vláčik len časť a zvyšok si môže skupina podvodníkov rozkradnúť medzi sebou.
4) Prečo si spoločnosť nevybavila v niektorom členskom štáte povolenie poskytovať investície? Nemala by potom problémy s tým, že v polovici členských štátov vydal regulátor varovanie pred touto spoločnosťou.
5) Na svete je asi 13 miliónov dolárových milionárov. Prečo spoločnosť nevyberie peniaze od nich, ale veľmi neefektívnym spôsobom (30% provízie!) sa snaží pozbierať drobné od obyčajných ľudí? Aha, Yunitski to už v minulosti urobil a nedopadlo to pre investorov dobre!

A len tak mimochodom, seriózne projekty sa dajú financovať aj prostredníctvom crowdfundingu bez toho, aby niekto hneď na začiatku ukradol 30%. To, že projekt je na dnešnú dobu relatívne sofistikovaný (existencia testovacieho parku, podpisovanie rôznych memoránd, ...) ešte neznamená, že to nie je podvod. Podobne, alebo ešte viac sofistikované boli niektoré podvody u nás na prelome tisícročí ako napríklad Horizont Slovakia, či Drukos "výnos" vedený "dôveryhodným" Františkom Mojžišom.

Dátum: 20.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:SW

Čakáte na inštrukcie svojho "lídra"?

Dátum: 22.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:SW

Keby ste mali lídra, už by Vás upravil, že stačilo v článku napísať 3 slová aby bolo jasné že píšete úplné blbosti :)

Dátum: 19.01.2018

Vložil: Rasto K.

Titulok: SW

Dobrý deň, precital som si ten dlhy príspevok o SkyWay.
1, Nevidím nikde autora, asi nemá žiadne meno.
2, Je úplne jasne, ze človek, ktorý tento článok písal, nemá ani len tu najmenšiu predstavu co je SkyWay a ako projekt SkyWay funguje. Pise s prepáčením neuveritelne hlúposti. Neviem ako k tomu vôbec prišiel. To co on píše, je len v jeho bujnej fantazii. Vidieť, že tomu absolútne nerozumie. Jeho článok nemá absolútne žiadnu hodnotu a myslím, že ten kto projekt SW pozná, sa z tohto autora môže iba smiať...

Dátum: 15.01.2018

Vložil: Saani

Titulok: diskusia

Na toto projekt som čítal veľmi dobrá diskusia
https://ako-investovat.sk/diskusia/viewtopic.php?f=38&t=5734&sid=da20c27244fdad4562570673c5587656
Veľmi dobrá vyvážená recenzia od Makx. Záver: 99,999% podvod.

Dátum: 09.01.2018

Vložil: sinusoidaaelypsa

Titulok: skyway=ponzi

Len velmi v skratke a stručne,skyway capital je jeden velky podfuk..bol som osobne na 4 konferenciach Skyway v SVK/CZ a jedine o co im ide su peniaze ,ktore chcu dostat od Vas...ziadne profi institucie,technologie a neviem co..vsetko je to len pozlatko na OKO!!! LUDIA Pozor!! je to velmi sofistikovany odrb, mozem prilozit milion dokazov, ale staci si dat do google skyway review a zistite samy..pisem podla vlastnej skutocnosti,kedze som do projektu aj investoval,ale nastastie sa mi podarilo predat ,,veriacemu cloveku,, v skyway vsetky moje akcie tak som nestratil nic... len este raz davam do povedomia pre tych,ktori su menej obozretny..je to cista ponziho schema ,ktora je spracovana velmi podrobne tak,aby aj ten ,ktory zo zaciatku neveri, zmenil svoj nazor a dostali ho pod kridla skyway..teda ani nie jeho ale jeho financie!

Dátum: 05.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Účtovná uzávierka SkyWay

Zdá sa, že to nemusí nutne byť podvod. Podľa wikipedie
https://en.wikipedia.org/wiki/String_transport
to vraj vyšetrovali a prokurátor dospel k záveru, že to podvod vraj nie je (viď. sekcia Pilot Projects)
Na wikipedii dole je potom ako prvý Externý link na stránku https://yunitskiy.com/
Na nej úplne dole je zas link na https://rsw-systems.com/ a tam zas je úplne dole link na Partners (https://rsw-systems.com/partners) kde sa SkyWay Capital vskutku uvádza ako partner. Čiže na rozdiel od projektov ako sú Kairos, OneCoin, Recyclix, atď. tu reálna práca, do ktorej sa investuje, podľa všetkého existuje.

Napriek vyššie napísanému si myslím, že SkyWay Capital sa správa prinajmenšom neeticky (a preto má problém s regulátormi v EÚ), hneď z viacerých dôvodov.

Na viacerých stránkach je propagovaný nereálny výnos z akcií po vstupe na burzu cez Initial Public Offering (IPO) a následnom predaji akcií verejnosti po 1$, napríklad https://landofmlm.wixsite.com/landofmlm/skyjoin
alebo youtu.be/sTIRGcY8XUQ

Ďalej, po prihlásení sa do SkyWay Capital má investor dojem, že nakupuje akcie SkyWay. Avšak po prezretí účtovníctva SkyWay Technologies Co zaregistrovanej v Bielorusku za roky 2015 a 2016 si myslím že to tak nie je:

https://sw-tech.by/assets/files/audit_zao_2015en.pdf
https://skywayinvestgroup.com/assets/file/pdf/ФинАудит_зао2016.pdf

Ten druhý je v ruštine, ale kód riadku je kompatibilný s anglickou verziou takže sa dá tomu porozumieť. Účtovná jednotka vo výkaze za rok 2015 je milión BYR (1000000 BYR je cca 41,5 EUR) a vo výkaze za rok 2016 je 10 miliónov BYR. Podľa riadku 410 vo výkaze za rok 2016 majú vydané akcie v hodnote 5,3 mld BYR čo je asi 220000 EUR. To je trochu málo na to že počas celého roku 2016 predávali akcie vo veľkom, však? Prečo sú "akcionári" takto zavádzaní a čo si to vlastne kupujú? Mimochodom, nekonzistencia účtovných uzávierok práve v sekcii III tiež o niečom svedčí (údaje v účtovníctve z roku 2016 v stĺpci prislúchajúcom roku 2015 v sekcii III a tiež sekcii V nekorešpondujú s výkazom z roku 2015).

Celé mi to pripadá ako veľmi zúfalý pokus zachrániť spoločnosť pred krachom aj za cenu použitia trikov šmejdov (a práve množstvo zmrdov zo skrachovaných podvodov sa na túto príležitosť nalepilo a pomocou klamstiev zháňajú kapitál pre spoločnosť a hlavne provízie pre seba). Tomu, že spoločnosť môže byť pred krachom napovedá aj jej účtovníctvo (Equity = účtovný majetok firmy prislúchajúci akcionárom je v mínuse za rok 2016). Možno sa stane zázrak a spoločnosť nakoniec bude úspešná, ale jej vyhliadky sú v súčasnosti zlé. Ináč by sa našlo dostatok ochotných veľkých inštitucionálnych investorov, ktorí by neboli zaťažení províziami vo výške 20-30%, mali by preto výrazne lepšie zhodnotenie ako malí investori a spoločnosť by sa nemusela spoliehať na pochybné metódy financovania.

Preto si myslím si že je dobre, že Admin napísal tento článok, aj keď sa to niektorým nemusí páčiť (len by to nemusel v diskusii dávať do kontrastu s OVB, čo je tiež odpad). Ja by som do toho takisto nedal ani cent a ani by som to nikomu neodporúčal, obzvlášť nie zraniteľným ľuďom z radov bežnej populácie, ktorí nemajú v oblasti investícií dostatočné vzdelanie a skúsenosti.

Dátum: 06.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Nemá to zmysel rozoberať cely projekt takto v diskusii, len pár myšlienok k tomu.

Keď na niektorých stránkach čítate, že spoločnosť bude vykupovať akcie za 1USD, tak sú to tak oficiálne stránky ako táto. Uvádzate vo svojom príspevku aj oficiálne stránky, takýto sľub na nich určite nenájdete. Je to nominálna hodnota, keby mali takýto sľub, bol by to jednoznačne podvod. To, že sľubujú že urobia IPO keď reálna hodnota sa priblíži k nominálnej, je niečo úplne iné.

Účtovnú uzávierku zatiaľ ma spoločnosť, ktorá stavia eko ekotechnopark a technológiu. Jednoznačne je stratová, nakoľko nepredáva nič, len stavia prototyp a testuje, z toho príjmy nie sú. Presne na vyfinancovania tohto obdobia potreboval Junickij minimálne 4 roky a 300 míľ USD. O tom je crowdinvesting, presne tak to bolo naplánované od začiatku. Nerozdávaju sa ale akcie tejto spoločnosti, ale tej, ktorá zastrešuje všetky. Takze tí, ktorí prispejú k vyfinancovaniu k tejto plánovanej strate, dostanú podiel z celej technológie, ktorá bude mat miliardové štátne zákazky z celého sveta. Ten príjem ale nie je teraz.

Už to zbytočne riešite prečo to bolo vyfinancovane takto. Keď pozriete ktorýkoľvek video, do poslednej skrutky bolo všetko vyfinancované z crowdinvestingu od roku 2014. Otázkou už je len to, komu ešte zostanú zakladateľské akcie a za akú cenu.

Nie nahodou som uviedol Ethereum. Presne toto je budúcnosť ekonomiky, kde nie je medzičlánok banky ktorý sa rozhodne čo vyfinancuje a čo nie, ale investori priamo. Pozrite si čo sa deje momentálne okolo toho vo svete. Dodal by som, že pri spustení crowdinvestingu SW, Ethereum ešte neexistovala.

OVB som uviedol len ako príklad sprostredkovateľa. Keď predaju produkt napr ING, tak peniaze idu do ING, následne toho OVB dostane províziu čo rozdelí medzi spolupracovníkov. Presne takto je aj v SWC.

Dátum: 07.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

To, že garancia výkupnej ceny 1$ sa nenachádza na oficiálnej stránke nie je až tak dôležité. Veľká väčšina potenciálnych investorov sa totiž k akciám SkyWay-u dostane práve cez sprostredkovateľov a "neoficiálne" stránky s nereálnym očakávaním, že majú sľúbené že dostanú neskôr po 1$ za akciu. Avšak ľudia propagujúci túto "investíciu" dostanú svojich 20+% provízií hneď a preto sú motivovaní do toho naťahať čo najviac ľudí, aj za cenu klamstva. Nie je preto náhoda, že to propagujú najmä zmrdi, čo v minulosti propagovali rôzne podvody.

Každý trochu súdny človek musí vidieť, že žiadne IPO sa v dohľadnej dobe konať nebude. Museli by totiž ponúkať akcie minimálne za nominálnu hodnotu a na to im žiadny underwriter nepristane.

Je pravdou, že aj pri nákupe akcií sú bežné isté náklady (pre sprostredkovateľa). Štandardom je ale tak okolo 2% a nie viac ako 20% poplatok ako tu. Uvedomte si, že tu nejde o spotrebný produkt ale má ísť o investíciu. Ak by napríklad niekto aj investoval do akcií XYZ s výnosom 25% za 3 roky, tak tento výnos by mu nevykryl ani len "transakčné náklady", ak by tieto prevyšovali 20%.

Máte pravdu, že účtovná uzávierka, na ktorú som sem dal link je len pre bieloruskú (dcérsku?) firmu. Našiel som na ňu odkaz pri vyhľadávaní účtovníctva na rsw-systems.com a podobnosť mien ma pomýlila. Avšak to, že "zastrešujúca" spoločnosť, ktorej akcie sa tak vo veľkom kupujú nemá ani len zverejnenú účtovnú uzávierku je ešte viac nedôveryhodné. Investori kupujú mačku vo vreci.

Dátum: 07.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Píšete vo všeobecnosti čo zmrdi sprostredkovatelia hovoria podľa Vás pri predaji. Ja si to nemyslím, a všade na oficiálnych stránkach máte uvedené, že firma zodpoveda len za tie informácie ktoré má uvedené na stránkach.

O sprostredkovateľských províziách pri predaji akcii máte pravdu. Lenže to platí po IPO, na burze. Pred IPO platia úplne iné pravidlá. Zakladateľ spoločnosti sa rozhodne komu za akých podmienok dáva budúce akcie spoločnosti, rozdelí spoločnosť medzi tými, ktorí prispeli k IPO spoločnosti. Touto fázou prejde každá spoločnosť. V našom prípade aj keď Junitskij na tejto technológie pracoval desiatky rokov, bez ekotechnoparku nevie ukázať čo vlastne predáva, takze technológia by bez crowdinvestingu nevznikla. Preto dostaneme cez akcie zisk z technológie. A čo je dôležité, už som to napísal, nepredávame akcie verejne, ale hľadáme podporovateľov crowdinvestingu. Keby Junitskiy nepočítal s marketingovými nákladmi sprostredkovania, tak by riskoval, že nevie dofinancovať projekt. To sa bežne stáva u startup spoločnosti. Je lepšie dostať 5 miliónov na účet a vyplatiť 1 milión na sprostredkovanie, ako 500000 a vyplatiť z toho 10000 (príklad). Či to funguje, čas už dokázal, podporovatelia dostávajú na meno zaknihované akcie, nič iné im nebolo prisľúbené.

Píšete že IPO nebude v dohľadnej dobe. Neviem čo je pre Vás dohladná doba, ale určite to nebude začiatkom tohto roka a pred ukončením crowdinvestingu. Za podporu vo výške 1 USD ešte stále máte možnosť získať cca 100 akcii v nominálnej hodnote 1USD, takze zaplatíte 1 cent za akciu. Aj keď je to tri krát viac ako v lete 2016, reálne to stále nemá hodnotu 1USD, IPO by bola zbytočná. Junitskiy, manažéri, zamestnanci majú tie iste akcie ako mi. Povedzte mi, keď neurobia IPO, ako budú likvidné ich akcie, akú budú mat hodnotu? Junickij naše peniaze nemá, zalial to do betónu na konci dediny, vyplatí z toho 400 inžinierov mesačne, atď. Načo by to robil 70 ročný človek s takým životopisom aký má on?

IPO bude, akcie budú likvidné. Štyri roky kritici neustále hovorili že v skutočnosti nestavia nič, a tá technológia nemôže fungovať. Zo štyroch plánovaných technológií 2 majú certifikát od 15.12.2017. Teraz je nultý bod
projektu ohľadne ziskov, začína sa stavať. Uvidíte čo sa udeje v tomto roku.

Povedzme si úprimne, Vy aj Admin máte rovnaký problém. Nedokážete rozdeliť produkt a MLM, a čo je horšie, porovnáte to s podvodmi, a preto nevidíte podstatu projektu, výnos technológie už vôbec nie. Táto ponuka nemá nič spoločného s podvodmi, ktorí okrem jednej webstránky majú jediný prísľub: vložte sem peniaze a od budúceho týždňa budeme vyplácať 5%ný zisk týždenne (Kairos, Questra, Zeekrewards, Recyclix, atd...). Bohužiaľ, tie firmy môžu fungovať preto, lebo komunikujú to, čo by masa ľudí chcela počuť, nie to, čo by mali počuť. Je to nezmysel, do ktorých by som nevložil ani cent, nikdy som ani nevložil, máme na to rovnaký názor, ale ja nepletiem podvod s rizikom. Vypočítajte si to. Keď máte akciu SW za 1 cent a jeho reálna hodnota dosiahne nominálnu hodnotu (nepočítam s vyššou cenou ani s dividendami), tak to bude väčší zisk, čo by dokázali tieto podvody (keby boli reálne) vyplatiť za 40 rokov!

Zavidim Vám že máte odvahu to vynechať. Bez korektných informácií uveríte tomu čo si myslite.

Dátum: 07.01.2018

Vložil: Horak

Titulok: Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

z čoho bude skyway vaplacať v buducnosti investorov, ved to bude stavebna firma, ktora vybuduje trate / ak ? / , za ktore dostane zaplatene s určitym ziskom a ten nebude taky velky , aby vyplatili cca 400 000 malych investorov a to niekolkonasobne / až 1000 X / vyššimi sumami, ake do systemu vložili. Ak je to seriozne, prečo sa hned vyplaca 20 % tym, čo privedu dalšich ? Skyway uvadza, že ma najnižšie náklady pri vybudovani. Doteraz ma najnižšie obstaravacie naklady železnica / bez mostov a tunelov / Na železnici su najdrahšie mosty, resp. tunely a sky way bude trate budovať v celej dlžke prakticky na mostoch / priehradove konštrukcie /

Dátum: 08.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Keď predáte akcie drahšie ako ste to nakúpili, tak Vám rozdiel nevyplatí firma ale kupujúci. Keď ste pred siedmymi rokmi nakúpili bitcoin za 1 USD a teraz predáte za 15000, rozdiel Vám nevyplatí Satoshi Nakamoto. Máte pravdu, doteraz boli najlacnejšie železnice, SW je bezpečnejší, konfortnejsi, ekologickejší, a lacnejší aj ohľadom výstavby aj prevádzkovania. Keď to tak beriete, všade bude staviat mosty, lenže inou technológiou, a bude to lacnejšie ako na zemi. Keď Vám vadí sprostredkovateľ, môžete aj priamo ísť do SW, so sumou nad 100000 USD.

Dátum: 07.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

IPO nebude. Viete prečo?
Nájdite si na tom svojom "cennom" papieri čísielka akcií, ktoré ste si zakúpili. Sú rádovo v desiatkach miliárd, viď.

https://skywaytransport.group/certificates/

Čiže už sa predávali akcie s poradovým číslom 54 mld (podľa toho certifikátu je spoločnosť oprávnená vydať až 73 mld akcií). Aby sa mohlo uskutočniť IPO, museli by underwriteri oceniť trhovú kapitalizáciu spoločnosti (niečo ako celková hodnota firmy) na viac ako 54 mld $. To by sa SkyWay asi rovno dostal do top 100 spoločností podľa trhovej kapitalizácie. Len pre porovnanie, trhová kapitalizácia Tesly je dnes "púhych" 53 mld $.

Je jasné, že toto sa v blízkej budúcnosti (a pravdepodobne ani nikdy) nestane.

Keby nominálna hodnota jednej akcie nebola tak vysoká relatívne k celkovému počtu akcií, mohli by ste sa nádejať, že vaše cenné papiere budú mať aspoň nejakú cenu ak by sa IPO uskutočnilo s menšou ponúkanou relatívnou cenou za akciu. Napríklad ak by sa akcie spočiatku predávali v nominálnej hodnote a neskôr sa cena relatívne zvyšovala rovnako ako teraz, IPO by mohlo teoreticky prebehnúť už po prípadnom spustení výstavby v nejakom meste.

Prečo vás tvorcovia kapitálovej štruktúry spoločnosti obrali o možnosť predať svoje akcie na burze v prípade, že nie všetko pôjde hladko a SkyWay nedobyje svojou technológiou v priebehu pár rokov celý svet?

Dátum: 07.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

OPRAVA - link treba zadať bez secure protokolu:
skywaytransport.group/certificates/

Dátum: 08.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Na toto by sa dalo korektne odpovedať len tak, keby sme tu rozobrali celu technológiu, výnos a dopyt o ňu. Technológia bola ohodnotená už dávno, bez toho by nevedeli vydať akcie. Ťažko sa hovorí o trhovej kapitalizácie v dobe keď v kryptovalutach stojí celkom 800 miliard USD.

Podmienky v SW nezmeníte, ale keď o tom viete, neviete to obísť bez rozhodnutia. Vy to vynecháte a beriete na seba riziko že sa myslite, alebo ste presvedčený že máte pravdu. Som rád že to nepodporí každý, keby to tak bolo, nevydali by akcie s takým vysokým diskontom. Ja som podporil tuto inováciu, fandím jej, a som presvedčený že akcie predám drahšie ako som ich nakúpil.

Dátum: 08.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Skyway zavádza úplne nový komplexný dopravný systém, ponúka riešenie na mestskú, medzimestskú, medzištátnu a nákladnú dopravu. Keď chcete odhadnúť jeho cenu, tak by ste to mali porovnať s niečim podobným. Prídete na to, že na svete take neexistuje, a pritom s dopravou je všade problém. Zbytočne to porovnáte s jedným zo stoviek výrobcov automobilov (aj keď veľmi inovatívnou), lebo ten nezavádza nový dopravný systém, a nemá miliardové štátne zákazky. To ste porovnali len Unibike. Mali by ste to porovnať s celým automobilovým priemyslom, s firmami ktoré stavia cesty a diaľnice, železnice, rýchlovlaky, električky, autobusy, kamióny, metrá aj leteckú dopravu. So všetkým navzájom konkuruje ohľadom bezpečnosti, ekologie aj ceny. Budúca hodnota tej firmy je úplne inde čo si dokážete predstaviť.

Dátum: 08.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Ako inovatívne spoločnosti by som si predstavil napríklad spoločnosti Tesla, alebo SpaceX ktoré majú reálne za sebou množstvo inovácií a napriek tomu hodnota týchto spoločností nedosahuje hodnotu, ktorú by musel mať SkyWay aby sa mohlo uskutočniť IPO.

Mimochodom, aké miliardové zákazky má mať SkyWay, na ktoré viete dať vierohodnú referenciu?

Dátum: 08.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Kryptomeny sú momentálne veľká finančná bublina, ktorá by asi nikdy nevznikla keby sa BitCoin, ktorý má momentálne trhovú kapitalizáciu okolo 250 mld $ neobchodoval už od roku 2010, keď mal trhovú kapitalizáciu menej než 200000$.

Ten váš "vysoký diskont" Vám nijako nezvyšuje Vaše proporčné vlastníctvo spoločnosti (ak nejaké vôbec máte). Spôsobuje jedine to, že ani keby technológia fungovala (momentálne nefunguje okrem iného cenou, deklarovanou rýchlosťou a ani existenciou vozidiel s dostatočne veľkou kapacitou), tak by nemohlo dôjsť k IPO z dôvodu príliš vysokej nominálnej ceny.

Každý si môže urobiť názor či toto je inovatívna technológia hodná stoviek miliárd dolárov: youtu.be/WKtFvHAAluI

Prečo vás tvorcovia kapitálovej štruktúry spoločnosti obrali o možnosť predať svoje akcie na burze v prípade, že nie všetko pôjde hladko a SkyWay nedobyje svojou technológiou v priebehu pár rokov celý svet?

Dátum: 09.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Bolo to určite namáhavé nenájsť ani nahodou novšie video. Ukazali ste retro video ako vyzeral SW pred 14 mesiacmi. Keď som do toho investoval, nemali sme ani toto.

Viaceré konkrétne miliardové zákazky boli zverejnené v minulom roku. Je presný odpoved aj na to, ako je firma rozdelená a podľa čoho majú akcie nominálnu hodnotu takú ako majú. Skoro v každom príspevku som čítal že sprostredkovatelia sú zbytoční, a nezaslúžia si odmenu. Tak to vyhľadajte sami, sú to verejné informácie (mimo tých, ktoré sú ešte obchodným tajomstvom). Kým to dáte dokopy, zas klesne diskont o 30%, takže veľa s tým neušetrite.

Junickij písal články o doprave vo vákuu a využití strunovej technológie vo vesmíre ešte v obdobi, keď Musk mal ešte mínus rokov. Títo dvaja majú len jeden zásadný rozdiel, Musk začal svoju kariéru v 90-tých rokoch v Silicon Valley, a Junickij v 60-tých rokoch sovietskej kozmonautiky. Je to veľký rozdiel. Kľudne ale fandite SpaceX a Hyperloop, sú to inovácie ktoré zmenia život miliardom ľudí. V preplnených 30 ročných vozňoch alebo v zápchach v predmestí budete mať čas čitat články o vesmírnych výletoch, alebo ako za pól hodinu sa dostanete z New York do Paríža s rýchlosťou 27000 km/h vo vesmíre. Výborné inovácie. Takisto som zvedavý kedy budete cestovať z Bratislavy do Viedne v kapsulach vo vákuu s rýchlosťou 1200 km/h. Na Slovensku bude radosť, keď to postavia za 1 mliliard USD/km. Ešte trochu inovácie, a bude táto rýchlosť aj medzi Hlavnou stanicou a Nivy. Už vidím ako s týmito inováciami vyriešia dopravu v Indii.

Mali ste možnosť investovať do Tesly pred IPO? Tak kúpte akcie Tesly teraz, a uvidíme o rok či budú bližšie akcie SW od 1 centa k 1 USD, alebo vaše akcie od 300 USD k 30000. Keď ste už tak úspešne porovnali vývojové fáze dvoch spoločnosti.

Táto diskusia je o tom či je Skyway pyramídou. Už môžete byt kľudný, je to pyramída, podvod, zmrdi. Prajem Vám všetko dobre v Novom roku. Dovidenia :)

Dátum: 09.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Účtovná uzávierka SkyWay

"Bolo to určite namáhavé nenájsť ani nahodou novšie video. Ukazali ste retro video ako vyzeral SW pred 14 mesiacmi. Keď som do toho investoval, nemali sme ani toto. "
- link na video som dal pre ilustračné účely. Ak máte video reálnej prevádzky, ktoré by ukazovalo zásadne iný obraz, mohli ste ho sem dať.

"Viaceré konkrétne miliardové zákazky boli zverejnené v minulom roku."
-klamete. "Prvá" zákazka Skyway-u by mala mať hodnotu okolo 30 miliónov EUR, nemá ešte konkrétnu podobu a vyvolala viaceré kontroverzie. Viac na
economictimes.indiatimes.com/news/politics-and-nation/doubts-raised-over-belarus-company-credential-for-rs-250-crore-skyway-transport-project-in-dharamshala/articleshow/59568813.cms

"Je presný odpoved aj na to, ako je firma rozdelená a podľa čoho majú akcie nominálnu hodnotu takú ako majú."
-áno, je presná odpoveď a dúfal som že ju budem počuť od Vás. No nič, nechali ste to na mňa. Nominálna hodnota akcií je nastavená tak len preto, aby motivovala hlupákov nakupovať akcie. Ako som písal vyššie, nižšia nominálna hodnota / menší počet vydávaných akcií za rovnakú cenu by nijako neznížil potenciálnu výnosnosť pre akcionárov a umožnil by reálne pomýšľať na IPO po dokončení nejakého menšieho projektu. To by ale cieľom spoločnosti musel byť reálny biznis.

"Skoro v každom príspevku som čítal že sprostredkovatelia sú zbytoční, a nezaslúžia si odmenu. Tak to vyhľadajte sami, sú to verejné informácie (mimo tých, ktoré sú ešte obchodným tajomstvom)."
-nikto nikdy nepredával akcie s tak vysokými poplatkami (30%) pre sprostredkovateľov. Nemyslím si, že za klamanie a okrádanie by si niekto mal zaslúžiť odmenu.

"Kým to dáte dokopy, zas klesne diskont o 30%, takže veľa s tým neušetrite."
-toto je otrepaný, ale účinný trik šmejdov, ktorí takto nútia dôchodcov k nákupu predraženého tovaru

"Junickij písal články o doprave vo vákuu a využití strunovej technológie vo vesmíre ešte v obdobi, keď Musk mal ešte mínus rokov. Títo dvaja majú len jeden zásadný rozdiel, Musk začal svoju kariéru v 90-tých rokoch v Silicon Valley, a Junickij v 60-tých rokoch sovietskej kozmonautiky. Je to veľký rozdiel."
-nič by som proti pánovi Junickemu nemal, ak by svoje sny a ego nerealizoval prostredníctvom pyramídy a podvodu na ľuďoch
"Kľudne ale fandite SpaceX a Hyperloop, sú to inovácie ktoré zmenia život miliardom ľudí. V preplnených 30 ročných vozňoch alebo v zápchach v predmestí budete mať čas čitat články o vesmírnych výletoch, alebo ako za pól hodinu sa dostanete z New York do Paríža s rýchlosťou 27000 km/h vo vesmíre. Výborné inovácie. Takisto som zvedavý kedy budete cestovať z Bratislavy do Viedne v kapsulach vo vákuu s rýchlosťou 1200 km/h. Na Slovensku bude radosť, keď to postavia za 1 mliliard USD/km. Ešte trochu inovácie, a bude táto rýchlosť aj medzi Hlavnou stanicou a Nivy. Už vidím ako s týmito inováciami vyriešia dopravu v Indii."
-nevlastním žiadne akcie Tesly

"Mali ste možnosť investovať do Tesly pred IPO? Tak kúpte akcie Tesly teraz, a uvidíme o rok či budú bližšie akcie SW od 1 centa k 1 USD, alebo vaše akcie od 300 USD k 30000. Keď ste už tak úspešne porovnali vývojové fáze dvoch spoločnosti."
-pointa bola preukázať absurdnosť tvrdení o príprave IPO, keď ani také rozvinuté spoločnosti ako Tesla, či SpaceX by si nemohli dovoliť IPO s takou kapitálovou štruktúrou, akú má SkyWay

"Táto diskusia je o tom či je Skyway pyramídou. Už môžete byt kľudný, je to pyramída, podvod, zmrdi. Prajem Vám všetko dobre v Novom roku. Dovidenia :)"
-zhodneme sa na tom, že je to pyramída (MLM štruktúra provízií v SkyWay Capital), podvod (na investoroch, ktorí sú klamaní a predávajú sa im verejne akcie v rozpore s reguláciou), zmrdi (sprostredkovatelia predaja akcií) . A čo Vy, naozaj čakáte, že v budúcnosti budete profitovať z predaja akcií, alebo na Skyway-i profitujete už dnes?

Dátum: 06.01.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Účtovná uzávierka SkyWay

Nie som fanúšikom OVB, ani žiadnej podobnej firmy.

Dátum: 16.12.2017

Vložil: MyNick

Titulok: Len tak :)

Máš znalosti o tom čo sa deje s firmou pred IPO? Videl si film Social Network? Film bol nakrútený podľa skutočných udalosti v roku 2010, Facebook mal IPO v roku 2012. Druhá časť filmu je o akciách, rozdával tam Zuckerberg bezcenne papiere? Počul si už pojem nominálna hodnota? Vieš aký je rozdiel medzi nominálnou a trhovou hodnotou? Vedel by si vložiť nijakú stránku SW kde slúbi alebo garantuje že odkúpí akcie za hocijakú hodnotu?
Akciová spoločnosť spoločnosť môže VEREJNE ponúkať svoje akcie len po IPO, a len na burze. Preto SW nepredáva akcie, ale v rámci crowdinvesting programu hľadá podvporovatelov výstavby Ekotechno parku (bez ktorého by nevznikla technológia), a nasledne v UZAVRETOM kruhu majú možnosť podporovatelia získať akcie spoločnosti pred IPO. Či crowdinvesting funguje, pozri sa na to ako vznikol Ethereum, a čo ponúkajú jeho inteligentne zmluvy, dosť sa o tom píše teraz. Samozrejme až teraz :). SW je vysoko riziková investícia, ako každý startup. Lenže riziko nie je tam kde hľadáš, a riziko nič nemá spoločné s podvodom. Velke riziko je takisto nezískať akcie v nominálnej hodnote 1 USD za 1 cent.

Dátum: 20.12.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Len tak :)

Nie, ten film som nevidel.

Dobre, crowdinvesting možno funguje. Na tom sa zhodneme.

Čo nás všetkých zaujíma je, odkiaľ pochádzajú peniaze na výplaty. Viete mi odpovedať na toto?

Druhá vec, ak je to riziková investícia (nie podvodná Ponziho schéma), ako je možné, že to nevidia tak aj ČNB a ďalšie národné banky z krajín, ktoré som uviedol v článku?

Dátum: 21.12.2017

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Len tak :)

Ten film je dobrý, ale nechcel som porovnať FB a SW, len som uviedol ako príklad na to, že keď akcie nie sú likvidné, vôbec neznamená že sú bezcenné. Ešte niečo. Píšete že aj vy môžete vystaviť takýto certifikát. Zvážte to, lebo keď ten certifikát nemá zaregistrovaný ISIN/CUSIP kód, bude to trestný čin falšovania cenných papierov. Za štyri roky vydala spoločnosť desaťtisíce takýchto certifikátov, a ešte nikto nesedí v base.

Firmy, ktoré patria do skupiny Skyway technologies sú technologické spoločnosti, ktoré nemajú s MLM nič spoločného. Skyway capital je jedna zo spoločnosti (nie jediná) ktorá sprostredkuje crowdinvesting ako produkt pre drobných investorov, za ktorú dostáva od SW províziu. Z toho cez MLM systém vyplatí cca 30 percent pre spolupracovníkov. Keby to tak nerobili, riskovali by že nebudú vedieť dofinancovať projekt. Keď napr cez OVB (ktorý vypláca svojich spupracovnikov v MLM systéme) investujete do podielového fondu kde sú akcie Apple, neznamená že Váš iPhone bol vyrobený v pyramíde. Môžete investovať aj priamo do Skyway bez marketingového sprostredkovateľa, ale pripravte aspoň 100000 USD.

Vo varovani ČNB je “verejne ponúka”, na to som už dal odpoved.

Dátum: 27.12.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Len tak :)

Áno, Skyway Capital sprostredkuváva investičnú príležitosť, čiže prinesie spoločnosti Skyway drobných investorov, za čo dostane províziu. A z tej provízie potom časť rozdelí medzi investorov.

Čiže zatiaľ investori zarábajú len zo vstupných investícii ďalších členov, všakže?

OVB nevypláca svojich spolupracovníkov zo vstupných poplatkov ďalších spolupracovníkov, ale z podpísaných zmluv. OVB ponúka reálne služby zákazníkom, čiže ľuďom, ktorí nie sú zapojení v pyramídovej schéme. Čiže ten zisk pre spolupracovníkov OVB ide z predaja služieb.

Skyway Capital ponúka len sľuby, nič iné.

Viem veľmi dobre, aký je rozdiel medzi legálnym MLM, pyramídovou schémou a Ponziho schémou.

Dátum: 28.12.2017

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Keď to veľmi dobre viete, a keď si myslite že Skyway capital nerobí službu a nezaslúži si odmenu za to že dáva státisícom možnosť získať korektné informácie o tejto jedinečnej príležitosti, tak nechám možnosť Vašim čitateľom aby získali informácie od Vás, tie sú zadarmo.

Bude to pre nich poriadne drahé.

Nemá zmysel diskutovať o tomto článku, kým neuvediete oficiálny dôkaz o tom, že Skyway sľubuje odkúpenie akcii za hocijakú cenu.

Dátum: 30.12.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

V článku nepíšem o tom, že Skyway Capital sľubuje odkúpenie za hocijakú sumu, ale za 1 USD.

Na čom teda zarábajú investori? Odkiaľ pochádzajú peniaze (tých 30 alebo 50 %), ktoré sa prerozdeľujú do štruktúry?

Dátum: 30.12.2017

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

A odkiaľ ste brali tuto informáciu že budú vykupovať akcie za 1 USD?

Neviem v čom máte problém, v každom produkte musíte počítať s marketingovými nákladmi, inak by ste o tom ani Vy, ani ja nevedeli. Ako som napísal, cca 30% ide na marketing ako náklady na sprostredkovanie, 70 na technológiu. Podľa môjho odhadu viac ako 60% partnerov nevyužíva možnosť sprostredkovania, takze čakajú že predajú akcie drahšie ako nakúpili, alebo budú dostavať dividendy. Samozrejme až keď bude spoločnosť zisková, a akcie budú likvidné. Momentálne čo produkujú je cca 10 miliónov mínus mesačne, to treba vyfinancovať.

Dávate absolútne zavádzajúce informácie, ale je to na Vás. Ja som do tohto projektu investoval okrem peniazi aj stovky hodín, takze viem o čom píšem. Dáte ako dôkaz do článku 15 ročný názor. Viete, keby bola taká inovácia s ktorým každý súhlasí pri zrode, tak to nie je inovácia. Objektívny by ste boli vtedy, keby ste uviedli, že 15. decembra 2017 vydalo Ministerstvo Dopravy Ruskej federácie certifikát na Unibus a Unibike. Takze už zbytočne hľadáte staré články o tom, že táto technológia nemôže fungovať.

Dátum: 31.12.2017

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Len taká otázka,má SkyWay podpísanú zmluvu na realizáciu svojho projektu ?

Dátum: 31.12.2017

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Nechápem otázku. Je to technologická spoločnosť so stovkami zamestnancov, výrobnými závodmi, testovacím parkom na 36 hektároch, má tisíce zmlúv za sebou. Akú zmluvu? Všetky zmluvy súvisia s realizáciou projektu.

Dátum: 01.01.2018

Vložil: jarosro

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Sorry,zlé som to napísal.Má už SkyWay podpísanú zmluvu na stavbu svojho dopravného prostriedku s konkrétnym mestom ?

Dátum: 01.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Má. Všetko čo o tom chcú a môžu povedať nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti. Na stránkach yunitskiy com dnes zverejnili kalendár na nový rok, aj ten toho napovie dosť...

Dátum: 21.01.2018

Vložil: Ell

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Super... Kto pozerá dopredu tak ten chápe a vidí možnosti. Kto nie tak ten robí problémy zastrašuje...

Dátum: 22.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Takisto si myslím, že diskutovať má zmysel len vtedy, keď to vedie dopredu, keď je to o niečom. Diskutujúci, pre ktorého je sw podvod, mlm je piramidou, kryptomeny bublinou a klasické akcie nevlastní, tak bud sa nudí a riešenie vidí v zlepenií obálok, alebo žije v extrémnom kľude bohatstva a bezpečí a môže si to dovoliť.

Dátum: 23.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Ak myslíte mňa, tak opäť zavádzate vo viacerých veciach - ukážte mi napríklad kde tvrdím, že klasické akcie (všeobecne) nevlastním. Alebo ešte lepšie - ukážte vierohodné odkazy na tie zmluvy za miliardy dolárov (stránky ScamWay nie sú dôveryhodné). Napríklad na trať Peking - Šanghaj.

Dátum: 23.01.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Ked chcete investovať všeobecne do startupov, mali by ste najprv subjektívne zodpovedať 3 otázky.
0. Čo je tá technológia, môže byt funkčná, aké má výnosy?
0. Je dopyt o technológiu, má svoj reálny trh?
0. Dokáže vyfinancovať obdobie kým bude zisková?
Ked vaša odpoved je trikrát nie, tak to ďalej neriešte. V tomto článku nie je dostatok informácie na to, aby ste vedeli tieto základne otázky zodpovedať, ani to nečakajte z jedného článku, a dovtedy zbytočne riešime ďalšie otázky.

Štyri percentá ľudí dokáže inovatívne rozmýšľať, takze vidieť veci skôr ako existuju. Nemyslím to v zlom, ale Vy medzi nich nepatríte (v tejto oblasti). Aj to je možné že rozmýšľate inovatívne, len ste urobili základnú chybu, myslite že SW je podvod a uverili ste tomu, preto všetko vidíte cez tento filter. Takze zbytočne by som sem dal hocijaký link o projektoch, vy tomu uveríte až keď to budete vidieť v skutočnosti. Je to tak. Neinvestujte do toho teraz, ale počkajte, sledujte čo sa udeje.

Sám ste uviedli Teslu ako inovatívnu spoločnosť (preto som nepochopil že prečo nemáte ich akcie), na to aby ste v tom uvideli fantáziu v roku 2018 nepotrebujete inovatívne rozmýšľať. Bola založená pred 14 rokmi, vtedy ten nápad vyzeral úplne inak, vtedy Musk potreboval inovátorov, a teraz už masu ľudí. Aj SW prejde týmito fázami.

SkyWay nie je podvod, nie je piramída, prinajhoršom je to zlá investícia. Ja si to riziko beriem. Vy nie. Preto si myslím že komunikácia medzi nami je zbytočná.

Dátum: 23.01.2018

Vložil: Pomstiteľ

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Sorry ako, ale na tejto stránke sa diskutuje hlavne o tom či je to podvod. A tu existuje viacero priamych indícií, že to podvod je. Keďže opakovanie je matka múdrosti, tak vám (ale hlavne ľuďom čo by mohli zavítať na koniec našej diskusie) ich zopakujem:

1) Poplatky pre "sprostredkovateľov" sú bezkonkurenčne najvyššie spomedzi investícií do akcií (ale aj spomedzi investícií do startupov). Je to indícia, že môže ísť o pYramídovú hru.

2) Spoločnosť nemá oprávnenie na poskytovanie investičných služieb.

3) Spoločníci (zväčša starí známi zmrdi z projektov ako Kairos, OneCoin, Recyclix, atď.) pri predaji akcií preukázateľne klamú (IPO 2018, odkúpenie akcií za 1$+ a pod.).

4) Preukázateľne klame / zavádza aj spoločnosť na svojich stránkach (zmluvy za miliardu dolárov, napríklad Peking - Šanghaj).

5) Špekulatívne nastavená nominálna cena akcie. Ponuka cieli na hlupákov, ktorí nerozumejú tomu, že počet akcií slúži len na identifikáciu ich proporčného vlastníctva spoločnosti a že v tomto zmysle je úplne jedno, či za danú cenu všetci dostanú 10 akcií alebo 10000. Až na jeden detail - to, že spoločnosť NESMIE pri a po IPO predávať akcie za menej ako nominálnu hodnotu a celková nominálna hodnota všetkých akcií SkyWay-u je astronomická znamená, že nikto v SkyWay-i v skutočnosti žiadne IPO neplánuje (prípadné IPO by bolo zrejme najväčšie IPO v histórii).
Žiadna seriózna spoločnosť na svete by totiž nepodstupovala úplne zbytočné riziko a radšej by nastavila počet akcií / nominálnu cenu akcie nižšie, a v prípade, že by sa jej podaril obrovský prelom (ako tvrdí SkyWay že sa mu podarí aj keď nemá žiadne testy z ostrej prevádzky), tak by sa akcie jednoducho pri IPO predávali výrazne nad nominálnu hodnotu, povedzme za 100$, a akcionári by na tom boli rovnako.

Diskutovať by malo zmysel o týchto (a ďalších) indíciách, ale chápem, že sa Vám do toho nechce, keďže ich asi neviete vyvrátiť. Namiesto toho tu len balamutíte, navážate sa do Admina a dúfate, že aspoň jedného hlupáka zvažujúceho investíciu do SkyWay vaše komentáre presvedčia, aby nedal na článok a "investoval".

Dátum: 16.05.2018

Vložil: Jozef

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

1. To, že sú najvyššie, neznamená, že to automaticky musí byť podvod. To je čo za argument? To je ako keby som povedal, keď ja nedokážem vyrobiť lacnejšie nejaký produkt, ak by som mal nejaký výrobný závod, tak to nedokáže nikto. Alebo ak ja nedokážem predať produkt s 200 % maržou, tak to nedokáže nikto a pritom sú predajcovia, ktorí sú schopní predať produkty aj s 500 % maržou...
2. Keďže spoločnosť nepredáva reálne akcie, ale majetkové podiely spoločnosti, na takúto činnosť nepotrebuje žiadne povolenie, ani od NBS či ČNB a pod. Bavíme sa o start-up akciách, čiže pred IPO, to má ďaleko od reálne obchodovateľných akcií. V podstate investori majú len prísľub, že po IPO budú vlastniť tie reálne obch. akcie.
3. To aké informácie posúvajú niektorí spolupracovníci (partneri) neznamená, že sú to oficiálne informácie od firmy. Len to čo sa nachádza na oficiálnych stránkach spoločnosti sa môže považovať za relevantnú informáciu. Samozrejme, niektoré veci sa vyvíjajú a menia za pochodu. Jednak sa stále bavíme o inovatívnom projekte a druhá vec, že aj celkovo sa treba prispôsobovať dobe a prostrediu, v ktorom žijeme.
4. Žiadna spoločnosť nezverejňuje konkrétne zmluvy so svojimi obch. partnermi a pod., predsa sú to veci, ktoré podliehajú obch. tajomstvu. Alebo mi viete ukázať aké zmluvy má napr. firma Coca Cola, Mc Donald, Microsoft či Apple so svojimi obch. partnermi či dodávateľmi?
5. To že to bude najväčšie IPO v histórii ľudstva nemôžete teraz dopredu vedieť, ale vylúčiť sa to nedá. Je ťažko porovnávať neporovnateľné a už vôbec nie niečo čo je nové, nepoznané a napriek tomu tak veľmi potrebné pre ľudstvo...

Dátum: 20.05.2018

Vložil: Peťo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Zdravim, spoločnosť SW deklaruje, že jednotlivé dopravné kapsule budú poháňané z obnoviteľných zdrojov slnečnej a veternej energie a za pomoci tzv motokola. Nikde sa nepíše aké silné motory sa budú použité. Zisťoval som si informácie od elektro odborníkov a takisto od železníc. Jednoznačne bola odpoveď ,že to nemôže fungovať po technickej stránke. Kapsule by potrebovali el. energiu z jadra a vodných elektrární. Tak isto nemôže fungovať motokolo ako to prezentuje SW. To je v rozpore z fyzikálnymi zákonmi. Nemôže predsa vyrobiť viac energie ako minút a ešte pritom dať do pohybu 150 - 500km/h predmet s hmotnosťou niekoľko ton.

Dátum: 21.05.2018

Vložil: MyNick

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

SW nedeklaruje že budú poháňané LEN z obnoviteľných zdrojov, ale AJ. Odporúčam preštudovať 100 otázok a odpovedí od Junitského, už v 2016 v tom zodpovedal Vaše otázky.

Dátum: 30.07.2018

Vložil: Bubo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Len tak :)

Ja som do toho investoval.Verim tomu projektu.Toto je to čo ludstvo potrebuje!

Pridať nový príspevok