Recenzia na knihu Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom 

Fotografia knihy Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom. Hľadáte možnosti, ako si zarobiť z domu prostredníctvom internetu poctivo, bez klamstiev a zavádzania? Potom ste tu správne. Ak sa o témy, akou je internetové podnikanie či zarábanie z pohodlia domova, zaujímate už dlhší čas, zrejme vám nemusím predstavovať affiliate sieť Dognet.sk. Dognet radí začínajúcim tvorcom webových stránok, ale aj skúseným podnikateľom, ako efektívne zarábať cez internet prostredníctvom affiliate marketingu.

 

Táto affiliate sieť práve vydáva novú, v poradí už šiestu knihu s názvom Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom, ktorá je určená všetkým ľuďom uvažujúcim nad tvorbou vlastnej webovej stránky, prípadne už nejakú majú, no nedarí sa im získať návštevnosť, a preto im prináša malé zárobky.

Knihu som si zakúpil, prečítal a v tejto recenzii by som vám chcel opísať svoje dojmy, aké má kniha pozitíva a naopak, čo sa mi na nej nepáči. Povieme si taktiež, čo všetko kniha obsahuje a pre koho je určená.

 

O čom je kniha Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom

Kniha má 188 strán a obsahuje praktický a funkčný návod, prostredníctvom ktorého si aj bežný človek bude môcť vytvoriť svoj zarábajúci web.

Za knihou stojí blogerka Hana Čajková a Štefan Polgári z affiliate siete Dognet, na jej tvorbe sa však spolupodieľalo viac než 100 odborníkov v rámci všetkých 21 kapitol, ktoré kniha obsahuje.

 

Autori knihy. Na knihe sa však podieľalo ďalších 100 odborníkov.

osobná franšíza

Ako som už uviedol, kniha má 21 kapitol, ja by som ich však zhrnul do 5 nasledovných oblastí:

 

 • Ako začať s tvorbou zarábajúceho webu – Návod krok za krokom, ako si vybrať tému webu, názov domény, hosting, logo a ďalšie dôležité veci. Tvorba webovej stránky v redakčnom systéme WordPress.

 • Ako tvoriť obsah a ako získať návštevnosť na svoj web – Tvorba prvých článkov, základy online marketingu – SEO, PPC, Facebook, email. Tipy, ako dať vedieť svetu o svojom novom projekte.

 • Akým spôsobom zarábať na svojom projekte – Aké možnosti sa núkajú? Affiliate marketing, predaj PR článkov, predaj spätných odkazov, alternatívne formy reklamy. Čo vám zarobí najviac peňazí?

 • Ako to robiť legálne – Ako a kedy zdaniť príjmy? Kedy už budete potrebovať živnostenský list? Čo je lepšie s. r. o. či živnosť? 

 • Ako napredovať a získať z projektu maximum – Ďalšie rady a tipy, ako dostať na svoj web čo najviac návštevníkov.  

 

Súčasťou každej knihy je aj bonus v podobe jedinečného kódu, ktorý vás pustí do online sekcie Dognet Academy. Tá obsahuje:

 

 • Case studies – ukážkové zarábajúce projekty, v ktorých sa majitelia delia o svoje know-how;

 • Zľavové kupóny a akcie na rôzne nástroje, ktoré vám pomôžu pri online podnikaní;

 • Aktuálne návody a príklady, ktoré vám ukážu, ako na to;

 • Ďalšie overené stratégie pri budovaní webu;

 • Jedinečný obsah iba pre majiteľov kníh.

 

Pre koho je kniha určená?

Kniha je vhodná pre každého, kto má chuť tvoriť a niečo dosiahnuť. Viete si zapnúť počítač, napísať niečo vo Worde alebo odoslať mail? Ak áno, stačí to na to, aby ste začali! Kniha nie je náročná na pochopenie. Je jedno, či ste bežný človek, ktorý o tvorbe webu, podnikaní či online marketingu nevie absolútne nič, alebo ste už skúsenejší používateľ, ktorý o zarábaní na internete už čo to počul a aj vyskúšal, v tejto knihe si podľa môjho názoru každý nájde niečo svoje.

Fotka knihy.

Pre koho kniha nie je určená?

Hlavne pre tých ľudí, ktorí očakávajú ľahký, rýchly a bezprácny internetový zárobok, pri ktorom netreba vynaložiť žiadne úsilie. Ak očakávate, že si dnes zakúpite knihu, o týždeň budete mať vytvorený web a o ďalší týždeň už budete zarábať tisíce eur, tak vás musím sklamať. Na dobré si budete musieť jednoducho počkať.

Teoreticky to možné je, musíte však vytvoriť niečo úplne nové, kde nie je žiadna, prípadne minimálna konkurencia... a budete taktiež potrebovať aj kus šťastia.

 

Aké sú pozitíva knihy

 • Uľahčí vám námahu a hlavne ušetrí stovky hodín hľadania informácií na internete, taktiež vám pomôže vyhnúť sa začiatočníckym chybám a zvýšiť tak šancu na úspech v online biznise. Za tú cenu sa to skutočne vyplatí.

 • Málo nudnej teórie, veľa praktických a užitočných návodov odskúšaných na reálnych projektoch. Prospešné aj pre skúsenejších používateľov, ktorí sa v tejto problematike orientujú a majú už nejakú tú teóriu v malíčku.

 • Kniha je písaná zrozumiteľne (po lopate), teda tak, aby informácie, ktoré prináša, pochopil každý. Nemalo by byť ťažké budovať si svoj vlastný web pekne krok za krokom počas čítania knihy. Web môžete tvoriť pokojne aj popri práci/štúdiu, každý deň, kúsok po kúsku.

 • Získate doživotný prístup do online sekcie Dognet Academy, kde nájdete ukážkové zarábajúce projekty, doplnkové videá, desiatky aktuálnych návodov a príkladov, zľavové kupóny a akcie na rôzne online nástroje, ktoré vám pomôžu pri budovaní vášho projektu.

 • Kniha vám pomôže vybudovať si ďalší zdroj príjmu pekne z pohodlia svojho domova, čo vám môže do života priniesť slobodu, nové zážitky a aj prácu, ktorá vás bude baviť.

 

Čo by som vytkol

 • Väčšina informácií, ktoré kniha Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom obsahuje, nájdete na internete zadarmo (hlavne, ak dobre ovládate anglický jazyk). Rátajte však s tým, že budete musieť preštudovať desiatky až stovky webov a blogov, čo vás určite bude stáť veľa námahy a hlavne času. A v konečnom dôsledku dosiahnete možno akurát to, že v tom budete mať chaos. Čím viac článkov budete čítať, tým viac sa v tom budete zamotávať. Veľmi dobre viem, o čom píšem. Ja som sa tiež učil všetko zadarmo. V tom čase takáto kniha, ktorá by vám doslova za pár drobných vysvetlila po lopate celú problematiku zarábania online prostredníctvom webu, nebola.

 • Vytvoriť si webovú stránku je dnes extrémne jednoduché, nepotrebujete mať žiadne skúsenosti s programovaním či kódovaním. Stačí si prečítať nejaký návod, ako napríklad v tejto knihe a ísť podľa neho. Horšie to bude s online marketingom (SEO, propagácia stránky na Facebooku, email marketing), a teda so získavaním návštevníkov na svoj web. Túto problematiku kniha rozoberá len stručne a opisuje to najdôležitejšie. Vôbec sa tomu ale nečudujem, pretože o online marketingu by sa dalo popísať samostatne niekoľko kníh. Rátajte teda s ďalším štúdiom. Na to vám môže poslúžiť práve online edukačná akadémia www.dognet.academy, kde nájdete overené stratégie pri budovaní webu a ďalšie videá a návody, ktoré vám ukážu, ako zarábať online. Vstup do akadémie získate zadaním jedinečného kódu (zadajte pri registrácii), ktorý nájdete na úvodnej stránke knihy.

 • Robiť online projekt je beh na dlhú trať a môže trvať mesiace, kým niečo zarobíte. Na prvé zárobky si teda budete musieť počkať. Ako sa však hovorí, kto si počká, ten sa dočká.

 

Môj názor

Na česko-slovenskom trhu sotva nájdeme knihu, v ktorej by bola takto dopodrobna vysvetlená celá problematika tvorby zarábajúceho webu pre úplného začiatočníka.  Z tohto dôvodu odporúčam knihu Tvorba zarábajúceho webu: krok za krokom predovšetkým začiatočníkom. Ak to myslíte so zarábaním na internete vážne a v budúcnosti uvažujete nad vybudovaním vlastného webu, choďte do toho. Podľa môjho názoru je táto kniha výborným štartom, pomôže vám zorientovať sa v tejto problematike, ušetrí vám veľa námahy a hlavne času, ktorý by ste museli stráviť čítaním množstva článkov, diskusných fór a podobne. A ako sa hovorí, čas sú peniaze. 

Ak si aj z knihy nič neodnesiete, tak jednu vec predsa len zistíte, a to, či na to máte, alebo nie. To je vždy lepšie, ako vyhádzať desiatky až stovky eur na rôzne kurzy, stráviť nad tým niekoľko mesiacov a napokon zistiť, že to nie je nič pre vás.

 

Je to v poradí už šiesta kniha od Dognetu.

 

Ja som si knihu zakúpil, aj keď som tušil, že ma drvivá väčšina informácií z tejto knihy neprekvapí. Predsa len, o affiliate marketing, online marketing a tvorbu webov sa zaujímam už viac než 8 rokov. A skutočne to tak bolo. Možno až 90 % informácií obsiahnutých v knihe som poznal. Našli sa tam však aj pasáže, o ktorých som doteraz nečítal. Získal som tiež tipy na nové nástroje a pluginy, ktoré môžem v súčasnosti využiť pre svoje ďalšie projekty.

 

Celkovo hodnotím knihu pozitívne, bola príjemným obohatením mojich doterajších vedomostí. Tých pár eur, ktoré som za ňu dal, neľutujem.

 

Pár slov na záver

Čo dodať? Ak to myslíte so zarábaním na internete vážne, knihu si určite zakúpte. Nebude to žiadny veľký útok na vašu peňaženku. Naopak, kniha je cenovo dostupná pre každého a ak si ju zakúpite v elektronickej podobe (e-book), bude to ešte lacnejšie o pár eur.

 

V tejto chvíli ponúkajú dokonca 20% zľavu, takže zaplatíte doslova len „4 kávičky“ + dostanete k tomu zadarmo ďalšiu užitočnú knihu zameranú na online zárobok.

Pri objednávke, v kolónke "Kód kupónu", vyplňte pre aktivovanie 20% zľavy kód - zarobok-online - a následne kliknite na "Použiť kupón".

 

Kúpiť knihu.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Tvorba zarábajúceho webu

Neboli nájdené žiadne príspevky.