Najviac vynášajúce oblasti v affliate marketingu

V akej oblasti zarobíte v affiliate marketingu najviac? Vďaka internetu a internetizácií vznikli viaceré nové profesie, ktoré umožnili ľuďom pracovať z pohodlia domova. Jednou z takýchto profesií je aj affliate marketing. Je to odvetvie reklamy, ktoré funguje na princípe sprostredkovania. Niekto pomáha predajcovi nájsť kupujúcich a za to získava províziu. Spokojní sú všetci – ten, kto nakúpil (pretože našiel zaujímavú ponuku u predajcu), obchodník (ktorý svoj ponúkaný tovar predal) i takzvaný affliate partner, ktorý obchod sprostredkoval a má z toho províziu.

 

Samotné označenie obchod v prípade affliate programov nadobúda skutočne široký význam. Sprostredkúvať môžete skoro čokoľvek – nemusí to byť len tovar z obchodov ako je oblečenie alebo topánky. Môžete robiť sprostredkovateľa pre obchod s online hrami, elektronickými knihami či online kurzami, teda aj s niečím, čo nemá fyzický či hmotný tvar a existuje to len v elektronickom priestore. Možno sa teraz pýtate, ktoré odvetvie affliate marketingu je po finančnej stránke najzaujímavejšie. Mám odpoveď!

 

Čo ľudia chcú?

Na to, aby sme zistili, aká oblasť affliate marketingu poskytuje najväčší potenciál zbohatnutia, musíme sa opýtať zdanlivo jednoduchú otázku: „Čo ľudia chcú vo svojom živote?“ Keď niekomu blahoželáme ku sviatku, želáme mu veľa šťastia, zdravia a lásky. A presne to ľudia aj chcú – byť zdravý, byť šťastný, byť milovaný a – hoci to nie každý priznáva – byť bohatý či aspoň byť finančne zaistený tak, aby nemusel „obracať“ každé euro.

 

Keď hovorím o zdraví, mám na mysli diéty a výživové programy, problémy o ktorých sa ľudia hanbia hovoriť (napríklad hemeroidy), pomôcky pre tých, ktorí sa chcú odnaučiť fajčiť alebo pomôcky a nástroje pre zvyšovanie kondície. Zdravie je najvýnosnejší biznis a „priživuje“ sa na tom aj affliate marketing. Len v roku 2018 Slováci zakúpili v lekárňach lieky za 197 miliónov euro, čo v priemere vychádza na viac než 36 euro na osobu.

 

Bohatí a milovaní

Okrem zdravia túžia ľudia aj po bohatstve a romantike. Z pohľadu sprostredkovateľskej činnosti sa oplatí odkazovať na zaujímavé pracovné pozície, obchodné príležitosti alebo napríklad hry a lotérie. Výherné automaty ponúkajú jackpoty presahujúce jeden milión euro, nie každý však o tom vie. Vďaka sprostredkovateľom (afiliate partnerom) sa však o tom dozvie oveľa viac ľudí. Túžba po bohatstve je človeku azda vrodená.

 

Zároveň ľudia túžia aj po tom byť milovaní. Propagovanie spoločností na hľadania partnerov, romantických aplikácií či všeličoho, čo súvisí s romantickým zoznamovaním dvoch ľudí môže byť veľmi výhodný biznis. Odmeny pre affliate partnerov v závislosti od stránky môžu dosiahnuť v prepočte aj viac než sto euro na „hlavu“. Nehľadiac na to, že pri takomto druhu marketingu nepropagujete produkt, ale pomáhate spájať ľudí a byť šťastnými.

 

Pár slov na záver

Atraktívnymi príležitosťami pre affliate marketing sú aj koníčky ľudí – šport, cvičenie, farmárčenie, fotografovanie, cestovanie či hranie na gitaru, to všetko môže priniesť sprostredkovateľovi nemalé odmeny. Na ďalšej pomyselnej priečke je móda. Hoci sú v affliate marketingu svoje evergreeny, každý skúsenejší marketér vám povie, že sprostredkúvať sa úspešne dá všeličo, stačí vedieť ako. A ak vás aj táto činnosť nebude zaujímať, je veľa toho, čo sa dá robiť inak – prekladať články, blogovať alebo fotografovať. Prác na doma je natoľko veľa, že si môžete vybrať presne to, čo vyhovuje vašej osobnosti.

 

osobná franšíza

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Čo vynáša najviac?

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok