Affiliate siete v Česku - zoznam

Uvažujete nad tým, že by ste sa chceli stať súčasťou affiliate programov a sietí v Českej republike? Možno preto, že vďaka nim môžete zarobiť, alebo preto, že si chcete affiliate programy vyskúšať. Tak či tak, určite by som odporúčal skôr overené affiliate siete (networks) ako jednotlivé programy. Pýtate sa prečo?

 

Výhody affiliate sietí

Jednotlivé provízne programy vo vodách českého internetu majú rôzne podmienky, ktoré musíte pre vyplatenie splniť. To znamená, že čím viac affiliate programov budete mať aktívnych, tým viac môžete zarobiť. Ale máte s tým spojených príliš veľa starostí. Každý program má stanovené iné výplatné minimum, ktoré musíte prácne zisťovať. Provízne siete majú viac kampaní v jednej veľkej sieti, preto majú určenú aj jednu minimálnu čiastku pre vyplatenie.

 

Navyše, veľa affiliate programov vyžaduje faktúru. Je to ďalšia starosť pre vás, pretože ak nebudete platiteľ DPH, musíte hľadať niekoho, kto by vám faktúru vystavil, prípadne by ste si museli zakladať živnosť, a celkovo je to zložitejšie. U affiliate sietí tieto problémy neriešite, pretože majú ideálne riešenie ako pre platiteľov DPH, tak aj pre neplatičov DPH.

 

Poslednou dôležitou vecou, ​​ktorú vám affiliate siete poskytujú v porovnaní s affiliate programami, je istota, a dokonca hneď dve! Prvou istotou je, že získate väčšie provízie než v rámci jednotlivých partnerských programov, a to najmä vďaka väčšiemu počtu inzerentov. Druhou výhodou je istota vyplatenia. Affiliate siete, teda tie overené, vždy dodržiavajú svoje záväzky a vyplatia provízie, ktoré ste zarobili. U jednotlivých províznych programov ale hrozí riziko, že program jednoducho zanikne alebo prestane vyplácať, a vy sa tak so svojimi peniazmi môžete rozlúčiť.

 

Výhod, prečo zvoliť partnerskú sieť a nie nejaký samostatný partnerský program, je viacero, v článku prehľad SK affiliate sietí si môžete prečítať ďalšie. Okrem toho tam nájdete aj zoznam sietí pôsobiacich na slovenskom trhu.

 

Zoznam Affiliate sietí v Českej republike

Ak si z nižšie uvedených affiliate sietí nebudete vedieť vybrať, odporúčam vám pozrieť si aj web stránku https://affiliateawards.cz. Affiliate Awards je anketa, ktorá za pomoci hlasov od partnerov jednotlivých sietí hodnotí ich celoročnú prácu na česko-slovenskom trhu. Nájdete tam teda veľa zaujímavých informácií, napr. ktorá affiliate sieť má najlákavejšie provízie, ktorá sieť kladie pri propagácii najmenej prekážok, ktorá má najlepší vzdelávací systém a mnoho ďalšieho.

 

VIVnetworks.com

Začneme jednou z najväčších affiliate sietí v Českej republike, a tou je práve VIVnetworks.com. Táto sieť obsadila vo vyššie spomínanej ankete Affiliate Awards síce celkové druhé miesto (víťazom sa stala slovenská sieť Dognet.sk), no v Česku jej rozhodne patrí jednotka, a to nielen preto, že spomedzi všetkých česko-slovenských sietí ponúkajú najviac kampaní (momentálne je ich 227), ale aj preto, že majú najvýhodnejšie provízne podmienky. Na svoje si prídu aj Slováci, pretože VIVnetworks.com ponúka vo svojom širokom sortimente kampaní aj 65 slovenských.

V systéme je momentálne viac ako 2800 publisherov, resp. partnerov siete, čo je rozhodne lákavé číslo pre obchodníkov.

Určite vás bude zaujímať, kedy dostanete svoje peniaze. Tie sú na účty odosielané vždy dvadsiaty deň v mesiaci. Na to, aby ste mohli požiadať o vyplatenie svojich peňazí, potrebujete zarobiť aspoň 25 € (700 Kč), alebo 60 € (1 650 Kč) v prípade zaslania peňazí šekom. 

Affiliate sieť VIVnetworks.com usporadúva aj najrôznejšie konferencie, na ktorých sa dozviete najhorúcejšie novinky zo sveta affiliate marketingu. Určite stojí za to túto konferenciu navštíviť.

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

VIVNETworks.com
(CJ.com)

Všetky možné témy.

Počet inzerentov - 227, z toho 65 slovenských kampaní. Čiže vhodné aj pre Slovákov.

Nie

 25 eur (700 Kč) na bankový účet.

60 eur (1650 Kč) šekom.

Nie

V systéme je viac ako 2800 majiteľov web stránok, blogov, diskusných fór.

Zameranie - aké témy môžete propagovať na vybranej affiliate sieti.

Počet kampaní - je to počet partnerských programov, ktoré máte k dispozícii.

Bonus za registráciu - je to bonus, ktorý dostanete po zaregistrovaní sa do siete.

Výplatné minimum - suma, ktorú musíte dosiahnuť, aby ste mohli byť vyplatený.

Refferal systém - ak do siete privediete ďalšieho partnera, budete dostávať určité % z jeho predajov.

Počet publisherov - počet majiteľov webových stránok, blogov, diskusných fór a magazínov, ktorí sú pripravení propagovať kampane inzerentov.

 

Affiliateclub.cz

Druhá affiliate sieť sa takisto radí medzi tie najväčšie a najkvalitnejšie v ČR. Reč je o Affiliateclub.cz. Táto provízna sieť zbiera skúsenosti už od roku 2008, takže svoje kvalitné služby zákazníkom ponúka už vyše 8 rokov.

U Affiliateclub.cz je registrovaných niekoľko významných affiliate partnerov, ktorí môžu spoločne takúto sieť budovať. Môžete sa tešiť aj na skvelé partnerské programy, vďaka ktorým môžete zarobiť veľké peniaze. Affiliateclub.cz tiež disponuje tými najlepšími technológiami v oblasti poskytovania affiliate marketingu. 

Kniha

So svojimi klientmi a partnermi sa snaží udržiavať nadštandardné vzťahy, čoho dôkazom je aj prvenstvo v ankete Affiliate Awards 2015 týkajúce sa otázky ,,aká affiliate sieť má podľa vás všeobecne najlepší prístup k affiliate partnerom?" Okrem spomínaného prvenstva má táto sieť podľa hlasujúcich aj najlepšieho a najspoľahlivejšieho affiliate manažéra a tiež vzdelávací systém. Affiliateclub.cz vám ponúka možnosť zúčastniť sa kurzu o affiliate marketingu, kde sa dozviete ďalšie informácie, ktoré vám môžu pomôcť pri budovaní vášho biznisu.

Registrovať sa môžete úplne zadarmo (rovnako, ako aj u ostatných províznych sietí), na výber potom budete mať z niekoľkých desiatok kampaní (momentálne 57), ktorých sa budete môcť zúčastniť a pomocou ktorých budete môcť slušne zarábať. 

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

Affiliateclub.cz

Všetky možné témy.

Počet inzerentov - 57, žiadne slovenské kampane.

Nie

20 eur (500 Kč).

Nie

V systéme je viac ako 2050 majiteľov web stránok, blogov, diskusných fór.

 

eSpoluprace.cz

Ako tretiu affiliate sieť na českom internete si bezpochyby musíme predstaviť portál eSpoluprace.cz. Tento portál je zameraný, ako inak, na affiliate marketing a tiež na lead generation. Portál eSpoluprace.cz bol spustený už v roku 2009 a od tejto doby zbiera jedného silného inzerenta za druhým. Vďaka tomu môže svojim partnerom ponúknuť skutočne nadštandardné provízie, ktoré by inde len tak nedostali.

Ak hľadáte sieť zameranú predovšetkým na propagáciu online hier, vedzte, že eSpolupráce.cz bude pre vás tou najlepšou voľbou. V systéme je momentálne 83 kampaní, z toho takmer štvrtinu tvoria práve online hry. Okrem spomínaných online hier máte na výber aj z ďalších oblastí, ako sú pôžičky, zoznamky, zdravie a výživa a iné témy.

Z vlastných skúseností môžem prehlásiť, že táto sieť ponúka nielen vysoké provízie, ale aj nadštandardné služby. V ankete Affiliate Awards 2015 získala eSpoluprace.cz niekoľko prvenstiev. Podľa mnohých hlasujúcich kladie táto sieť svojim partnerom najmenej prekážok pri propagácii. Okrem toho získala prvenstvo aj v rýchlosti vyplácania provízií. Na zahodenie nie je ani druhé miesto týkajúce sa otázky ,,aká affiliate sieť má najzaujímavejšie kampane?".

Ak sa chcete dozvedieť ďalšie novinky a ,,vychytávky“ zo sveta affiliate marektingu, môžete sa zúčastniť aj eAcademy, kde si môžete prečítať novinky aj tipy, ako byť v tomto podnikaní úspešný. Samozrejmosťou je, že eAcademy je zdarma.

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

eSpoluprace.cz

Všetky možné témy, ale hlavne online hry a finančné produkty.

Počet inzerentov - 88, z toho 13 slovenských kampaní.

Nie

20 eur (500 Kč).

Áno

Neviem

 

Affilnet.cz

Veľa affiliate sietí ponúka klasické kampane, bez nejakých zvláštnych špecializácií. Občas sa ale objaví nejaká spoločnosť, ktorá svojim zákazníkom ponúkne niečo nové, niečo nevšedné, ​​skrátka niečo také, čo affiliate siete bežne neponúkajú. A čo konkrétne má Affilnet.cz iné ako ostatné partnerské siete?

Zatiaľ čo iné, v tomto článku spomínané, siete sa zameriavajú na propagáciu všetkých možných tém, Affilnet.cz svojim partnerom ponúka možnosť propagovať len tieto tri témy - financie, online hry a zoznamky. Táto affiliate sieť vám celkovo ponúkne niekoľko desiatok kampaní, momentálne 88, pričom takmer polovicu tvoria spomínané online hry, no a druhú polovicu zoznamky. Ak teda hľadáte nejaké zaujímavé partnerské programy z týchto dvoch oblastí, bude pre vás Affilnet.cz určite tou správnou voľbou. Je to najväčšia provízna sieť na online hry a zoznamky.

Dohromady je na sieti registrovaných vyše 1 200 affiliate partnerov, čo je rozhodne slušné číslo. Lákavá je taktiež výška výplatného minima. Na to, aby ste mohli požiadať o vyplatenie svojich peňazí, potrebujete na svojom účte nazbierať minimálne 20 € (500 Kč).

 

Affliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

Affilnet.cz

Financie, online hry,  zoznamky

Počet inzerentov - 88, z toho iba pár slovenských.

Nie

20 eur (500 Kč).

Áno

Info pre inzerentov -
v systéme je viac ako 1200 affiliate partnerov.

 

eHub.cz

20 eur (500 Kč).

Ďalšia affiliate sieť, ktorá na českom internete funguje už zopár rokov, je eHub.cz (slovenský ekvivalent eHub.sk). Tá sa stará o zefektívnenie vašich predajov v prípade, že ste inzerentom, pre partnerov zas ponúka pomerne slušné provízie, vďaka ktorým je možné zarobiť zaujímavé peniaze.

Provízna sieť eHub.cz dbá na individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Vďaka tomu veľmi rýchlo vyriešite akékoľvek problémy, ktoré by ste so svojím účtom mohli mať. 

A čo vám táto affiliate sieť vlastne ponúka? Momentálne je na eHub.cz aktívnych viac ako 103 kampaní. O vašej úspešnosti vás budú informovať podrobné štatistiky, ktoré si môžete prezerať každý deň. Len čo si budete chcieť svoje zarobené peniaze nechať poslať na účet, stačí jednoducho požiadať o výplatu a spoločnosť vám ju každý 15. deň v mesiaci pošle. Musíte ale nazbierať minimálne 20 eur (500 Kč).

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

eHub.cz/eHub.sk

Všetky možné témy.

Viac než 103 kampaní, z toho aj pár slovenských.

Nie

20 eur (500 Kč).

Nie

V systéme je viac ako 2800 majiteľov web stránok, blogov, facebookových stránok atď.

 

Joxcash.com

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že Joxcash.com nie je českou províznou sieťou, opak je však pravdou. Joxcash.com ponúka svojim inzerentom, ale aj svojim partnerom prehľadný administračný systém, vďaka ktorému ľahšie preniknete do sveta affiliate.

Táto affiliate sieť ponúka rozličné kampane - od finančných produktov až po e-shopy a online hry. Výber je však slabý, najslabší spomedzi doposiaľ spomínaných sietí. Máte na výber len z 2 kampaní. 

Za výhru sa rozhodne nedá považovať ani výška výplatného minima. Aby ste si zarobené peniaze mohli poslať na účet, musíte sa poriadne snažiť a zarobiť minimálne 100 eur. Ak by ste si chceli nechať vyplatiť čiastku menšiu než 100 eur, strhnú vám poplatok 10 eur.

 

Affiliate sieť Zameranie Počet kampaní Bonus za registráciu Výplatné minimum Refferal systém Počet publisherov

Joxcash.com

Všetky možné témy.

Len 2 kampane.

Nie

100 eur
(2700 Kč).

Áno

Neviem.

 

Nejprovize.cz

Nejprovize.cz je affiliate sieť na českom internete, ktorá poukazuje, že na to, aby ste boli úspešný, nepotrebujete excelentný webdesign stránky. Ich portál pôsobí veľmi jednoduchým dojmom, ponúka však unikátne provízie od overených inzerentov, takže sa nemusíte obávať toho, že by ste svoje zarobené peniaze nedostali na svoj účet.

Na to, aby ste mohli byť vyplatený, potrebujete dosiahnuť čiastku minimálne 40 eur (1 000 Kč). Pozor, každý affiliate partner, ktorý požiada o výplatu na bankový účet a nežije na území ČR, zaplatí poplatok cca 10 eur (250 Kč) za medzinárodný prevod. Je dosť možné, že rovnaký poplatok sa platí aj pri ostatných českých affiliate sieťach. Preto ak ste osoba žijúca mimo Českej republiky a uvažujete nad spoluprácou s nejakou českou províznou sieťou, overte si, či z vašich zárobkov nebudete platiť nejaké poplatky.

Nejprovize.cz sa môže pýšiť overenými klientmi, real-time štatistikami tak, aby ste hneď vedeli, ako je na tom vaše konto a ktorý z inzerentov vám umožnil zarobiť najväčšie peniaze. Štatistiky pôsobia veľmi prehľadne, takže ani začiatočník sa nestratí. Navyše, ak budete mať čo i len najmenší problém, môžete sa obrátiť na podporu, ktorá vám rada poradí aj s tými najtriviálnejšími problémami.

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

Nejprovize.cz

Všetky možné témy.

Len 4 kampane.

Nie

40 eur
(1000 Kč).

Áno

Neviem.

 

Ďalšie affiliate siete + porovnanie

Okrem vyššie uvedených sietí existujú aj ďalšie, nie menej známe siete. Ak poznáte aj nejaké iné, ktoré ste v tomto článku nenašli, upozornite ma na to, rád ich doplním do zoznamu.

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatné minimum

Refferal systém

Počet publisherov

Cgaffiliate.cz

 

Celkovo 47 kampaní.

 

 

 

Viac ako 2500 publisherov.

Affilo.cz

Dámska a pánska móda - oblečenie, kabelky, topánky, spodné prádlo atď.

8 kampaní.

Nie

40 eur (1000 Kč).

Áno

Viac ako 500 affiliate partnerov.

Eretail.cz

Všetky možné témy.

Počet inzerentov - 26. 

Nie

40 eur (1000 Kč).

Nie

Neviem.

 

Pár slov na záver

Ako máte možnosť vidieť, affiliate sietí fungujúcich v Českej republike je požehnane. Každá má svoje výhody a nevýhody, preto vybrať si tú pre vás ideálnu môže byť hotová veda. Ja vám odporúčam vyskúšať si viacero sietí a potom sa rozhodnúť pre tú, ktorá vám bude vyhovovať najviac, resp. ktorá bude spĺňať vaše očakávania.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. 

Máte skúsenosti s niektorou z vyššie spomínaných sietí? Ak áno, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Poraďte návštevníkom tohto článku, ktorá sieť je podľa vás najlepšia. 

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Ako a kde propagovať affiliate kampane – článok o najčastejších spôsoboch propagovania províznych programov. Čo sa pri propagovaní kampaní povoľuje, a naopak, kedy ide o spamovanie.

 

Ako si vybrať ten správny affiliate program – v článku nájdete cenné typy a rady, ako a prostredníctvom akých faktorov si zvoliť ideálny provízny program.

Počet kampaní

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Affiliate siete v Česku

Dátum: 27.12.2016

Vložil: peter k.

Titulok: diskusia o affiliate v cesku

zaujala ma komplexnosť ponuky myslím že my na slovensku máme čo dahánať

Dátum: 02.01.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:diskusia o affiliate v cesku

Súhlasím s vami, máme čo doháňať.

Pridať nový príspevok