Affiliate siete na Slovensku - zoznam

Iste vám vŕta hlavou, prečo by ste sa mali zaregistrovať do veľkých affiliate sietí, namiesto toho, aby ste sa jednoducho zúčastnili jednotlivých partnerských programov, ktorých na internete nájdete desiatky až stovky. Na to existuje niekoľko dôvodov a výhod, ktoré si hneď popíšeme. Ešte predtým si však vysvetlíme, čo sú to vlastne tie affiliate (network) siete.

 

Čo je affiliate sieť

Affiliate sieť je miesto, kde sa združuje veľké množstvo partnerov, resp. majiteľov webových stránok (publisherov), ktorí si chcú zarobiť, a obchodníkov, resp. inzerentov, ktorí hľadajú pre svoj biznis účinnú reklamu. Dá sa teda povedať, že je to akýsi katalóg partnerských programov (kampaní). Affiliate partner si z daného katalógu môže vybrať viacero kampaní, ktoré bude propagovať.

 

Prečo dať prednosť affiliate sieti pred samostatnými partnerskými programami

Prvou výhodou je ochrana - či už inzerenta, alebo publishera. Môžete tak zabudnúť na nejaké kvázi dohody, ktoré vo finále aj tak vyznejú vo váš neprospech. Väčšina affiliate sieti so svojimi klientmi podpisuje zmluvu, takže sú chránené všetky strany v affiliate zúčastnené a vy sa tak nemusíte obávať o svoje zarobené peniaze. U jednotlivých programov hrozí riziko, že program jednoducho zanikne alebo prestane vyplácať, a vy sa tak so svojimi peniazmi môžete rozlúčiť (pár krát sa mi to už stalo).

Druhou výhodou je pohodlie, ktoré vám tieto siete poskytujú. Nemusíte hľadať informácie ohľadne výplatného minima (suma, ktorú musíte nazbierať, aby ste si zo systému mohli vybrať váš zárobok), nejaké špeciálne výnimky a podobné kľučky. Všetko máte prehľadne v jednej administrácii, navyše, všetko dostanete na jednu faktúru, ak budete môcť faktúru vystavovať. Prečo si sťažovať život?

 

V overenej affiliate sieti sa vám tiež nestane, že by akokoľvek pokrivkávala komunikácia. Tieto projekty majú e-maily, facebookové skupiny, ale aj telefónne linky, kde vám radi poradia, no a majú taktiež skúsených affiliate manažérov, ktorý sa zodpovedne starajú o svojich partnerov - majiteľov webových stránok, a tiež inzerentov. U jednotlivých affiliate programov to tak byť rozhodne nemusí.

 

Ďalšou výhodou sú bezpochyby pravidlá. Tie umožnia trošku usmerňovať samotných inzerentov a vďaka tomu môže byť affiliate sieť vyrovnanejším prostredím než tomu bude u jednotlivých affiliate programov.

 

Za najväčšiu výhodu považujem to, že si ako partner môžete vyberať z množstva kampaní zameraných na rôzne oblasti.

 

Registrácia do affiliate siete je výhodná aj pre obchodníkov, inzerentov. Asi najväčšou výhodou je to, že ich kampaň uvidí množstvo publisherov, ktorí ju môžu okamžite začať propagovať na svojich blogoch. Obchodníkom tak odpadá starosť s vytváraním a propagáciou vlastného partnerského programu a zháňaním partnerov. Taktiež, logicky, nepotrebujú affiliate manažéra, takže mesačne ušetria stovky eur, ktoré by dali na jeho výplatu, pretože o partnerov sa stará manažér affiliate siete.

 

Nevýhody affiliate sietí

Za miernu nevýhodu považujem nižšie provízie. Affiliate sieť je v podstate sprostredkovateľ medzi vami (majiteľom blogu) a obchodníkom, preto si z vašich ziskov na oplátku účtuje menšiu províziu. Z toho dôvodu sa zdá byť výhodnejšia registrácia priamo do partnerského programu nejakého obchodníka. 

 

Registrácia do nejakej affiliate siete ponúka oveľa viac pozitív ako negatív a ak vám môžem poradiť, nie vždy sa oplatí pozerať len na výšku provízie.

 

Praktické vysvetlenie, prečo je výhodnejšia registrácia do affiliate siete

Predstavte si, že vlastníte 5 webových stránok. Jedna je zameraná na pôžičky, druhá na zdravie a výživu, tretia na športové potreby, štvrtá na módu a piata webová stránka je o bývaní, domácich potrebách. Teraz si pre každú jednu stránku vyberiete vhodný affiliate program. Výplatné minimum býva väčšinou 100 eur, to znamená, že na každej vašej stránke budete musieť dosiahnuť zisk 100 eur a až potom si tie peniaze budete môcť poslať na bankový účet. To môže niekedy trvať aj mesiace.

 

Druhou možnosťou je, že si všetkých 5 web stránok zaregistrujete do nejakej affiliate siete, napríklad Dognet.sk, ktorá zastrešuje všetky oblasti. Nájdete tam kampane na financie, módu a krásu, bývanie a taktiež na zdravie a výživu. Čiže máte všetko „pod jednou strechou“ v jednej administrácii a nemusíte sa prihlasovať na 5 rôznych samostatných účtov. Ďalšou výhodou je, že výplatné minimum u Dognet.sk je 100 eur. Stačí teda, ak na každej vašej stránke dosiahnete zisk 20 eur, a zarobené peniaze si môžete okamžite poslať na svoj bankový účet.

 

Zoznam affiliate sieti na Slovensku

Výhod je skutočne veľa a sú to výhody s veľkým V. Poďme sa teraz pozrieť na najväčšie affiliate siete pôsobiace na slovenskom trhu.

osobná franšíza

Dognet.sk

Dognet.sk sa radí medzi najspoľahlivejšie affiliate siete na slovenskom internete. Pre svojich publisherov má pripravených 308 aktívnych kampaní a ďalšie neustále pribúdajú. Vďaka tomu sa Dognet.sk veľmi rýchlo rozrastá. Aby čo najviac uľahčil vstup, resp. výplatu, z ich affiliate siete, majú riešenie pre platiteľa, ale aj neplatiča DPH. Vďaka tomu môžu peniaze zarábať skutočne všetci. Ich prepracované kampane vás k tomu doslova zvádzajú! Platnosť cookies sa môže u každej kampane mierne líšiť, štandardne je však nastavená na 30 dní.

Aby ste sa dozvedeli niečo viac o affiliate programoch, ako v nich, ľudovo povedané, chodiť a čo všetko zahŕňajú, môžete si prečítať knihu (aj v elektronickej forme), ktorú Dognet.sk vydal, prípadne absolvovať ich online kurz. Všetko je, samozrejme, zadarmo. Viac informácii nájdete na stránke www.superaffiliate.sk/. Táto affiliate sieť z času na čas organizuje aj rôzne akcie - Hotdognet, takže ak preferujete offline vzdelávanie, máte možnosť zúčastniť sa.

 

Žiadosť o to, aby vám boli vyplatené peniaze, podáte jednoducho cez svoj administračný účet priamo na Dognet.sk. Tu nájdete jednoduchý návod, ako o peniaze požiadať. Avšak minimálna čiastka pre vyplatenie je 100 €. Menšie čiastky, bohužiaľ, Dognet.sk nie je schopný vyplatiť. Ak ale budete dostatočne aktívny, 100 € nie je skutočne žiadny problém.

 

Ďalej má Dognet nové nástroje na uľahčenie práce publisherom: AITA (automatický inteligentný dopĺňač hypertextových odkazov za kľúčové slová) a BANEA (dynamicky banner). 

 

Dognet.sk myslí aj na tých, ktorí fakturovať nemôžu, a ponúkajú aj iné varianty vyplatenia vašich peňazí. Na to bude potrebné Dognet.sk kontaktovať, všetko vám radi vysvetlia a poradia vám, ako ďalej postupovať.

 

Dognet funguje v českom, a od apríla 2017, aj v maďarskom jazyku - edognet.hu. Na záver dodám, že táto affiliate sieť získala aj ocenenie Affiliate Awards 2015. Prečo teda neisť za overenou kvalitou, ktorou táto provízna sieť bezpochyby je?

 

Affial.com

Ďalšou zaujímavou sieťou, ktorá ponúka nadštandardné provízie (u niektorých kampaní sa pohybujú až okolo 30 %), je affial.com. Je to pomerne nová sieť fungujúca len pár rokov, ale už za taký krátky čas existencie sa tímu ľudí podarilo získať niekoľko lukratívnych inzerentov.

 

K dispozícii sú tu české aj slovenské kampane venujúce sa nielen predaju doplnkov zdravej výživy, ale aj modernému oblečeniu alebo drogérii. V ich databáze je aktuálne vyše 59 kampaní.

Kampane sú zamerané predovšetkým na témy zdravie, krása, móda a deti, ale na svoje si prídu aj publisheri, ktorí majú svoje weby zamerané na témy ako auto-moto a ďalšie. Databáza kampaní sa bude rozširovať, takže časom sa určite nájde niečo aj pre vás. Affial sa zameriava aj na maďarský, český či rumunský trh.

 

Provízia príde na účet do troch pracovných dní. A u prevažnej väčšiny kampaní funguje predĺžená platnosť cookies, ktorá dosahuje až tridsať dní.

Sieť affial.com nepožaduje živnostenské oprávnenie, teda užívateľom sa môže stať aj fyzická osoba.

Ak sa rozhodnete spolupracovať s affial.com, vyplácanie odmien je možné na faktúru, ak ste podnikateľom (fakturovať je možné na českú i slovenskú firmu), ak nie ste podnikateľom, fyzická osoba, musíte vyplniť krátky formulár, ktorý potom pošlete poštou doporučene na adresu prevádzkovateľa. Hneď po zaevidovaní budete môcť žiadať o preplatenie nazbieraných peňazí - výplatné minimum v každom prípade je 50 eur. Vždy len a len bankovým prevodom, výplata v hotovosti alebo zloženkou nie je možná.

 

Spoločnosť vypláca spoľahlivo – len za mesiac september 2019 vyplatila svojim partnerom na odmenách vyše 17 000 eur. Registrácia je úplne bezplatná, ba čo viac, dostanete k nej vstupný bonus vo výške ôsmich eur. 

 

Aktuálna akcia: spoločnosť ponúka novoregistrovaným užívateľom špeciálny bonus až 25 eur. 

 

Registračný odkaz do affiliate siete Affial.com.

 

Totalmoney.sk

Totalmoney.sk prevádzkujú ľudia, ktorí majú veľmi blízko k financiám akéhokoľvek druhu. Predtým pracovali v najrôznejších spoločnostiach zaoberajúcich sa pôžičkami, poisteniami či v bankových inštitúciách, a to dokonca na veľmi vysokých postoch - ako manažéri, riaditelia či najrôznejší analytici. Títo ľudia sa nakoniec rozhodli založiť webové stránky, ktoré pomôžu ľuďom všetkých vekových kategórií s najrôznejšími finančnými produktmi, na aké si len spomeniete. Potrebujete porovnať pôžičky či hypotéky? Hľadáte najlacnejšie poistenie na Slovensku? Pre Totalmoney.sk vôbec žiadny problém!

 

Neskôr však Totalmoney.sk založil tiež svoj vlastný affiliate systém, ktorý je skutočne vynikajúci a prakticky pre všetkých. Ide o najvýkonnejší program na finančné produkty v rámci celého Slovenska. Táto affiliate finančná sieť je zameraná predovšetkým na pôžičky, poistenie a hypotéky. Za jednu uzavretú zmluvu sa môžete tešiť až na 100 €! A to je celkom slušná suma. Ak teda máte chuť propagovať kampane s finančnými produktmi, práve Totalmoney.sk je tým najlepším programom priamo pre vás!

 

Ak sa aj vy chcete takéhoto programu zúčastniť, nie je nič jednoduchšie ako vyplniť krátky formulár priamo na ich webových stránkach a potom sa už môžete pustiť do zarábania peňazí prostredníctvom Totalmoney.sk.

 

Facelist.sk

Poslednou slovenskou affiliate sieťou, ktorou sa budem v tomto článku zaoberať, je Facelist.sk. Táto affiliate sieť pôsobiaca na slovenskom trhu je pomerne nová a zameriava sa na čoraz obľúbenejšie zdravé jedlá či výrobky. Vďaka nim a Facelist.sk môžete zarábať pekné peniaze.

 

Čo všetko musíte urobiť pre to, aby ste sa mohli do tejto affiliate siete prihlásiť? Nie je potrebné nič špeciálne a viac-menej vám postačí iba vek aspoň 15 rokov. Samotná registrácia do tohto programu je úplne zadarmo (rovnako je to aj v prípade Dognet.sk či Totalmoney.sk). Získate tak skvelé možnosti, ako zarábať bez veľkých počiatočných investícií. Nemusíte dokonca vlastniť žiadnu firmu či živnosť.

A ako si môžete požiadať o peniaze, ktoré ste zarobili? V prvom rade je potrebné, aby ste zarobili aspoň 50 €. Iba v prípade dosiahnutia tejto sumy môžete požiadať o jej vyplatenie. Žiadosť môžete podať cez administráciu svojho účtu priamo na webových stránkach Facelist.sk. Peniaze potom dostanete spravidla v priebehu nasledujúcich 30 dní.

 

Facelist.sk sa môže pochváliť aj zaujímavými číslami, ktoré vás prekvapia. Ich komunita má už vyše 1 000 affiliate partnerov, ktorí dohromady uskutočnili viac ako 1 500 konverzií. Tieto čísla vôbec nie sú na zahodenie, preto rozhodne popremýšľajte, či dáte Facelist.sk nejakú šancu.

 

Ehub.sk

Ide o český affiliate network pôsobiaci aj na slovenskom trhu. Stránke Ehub.sk sa venujem podrobnejšie v zozname českých affiliate sieti. Ten si môžete pozrieť tu.

 

Porovnanie sietí

 

Affiliate sieť

Zameranie

Počet kampaní

Bonus za registráciu

Výplatne minimum

Refferal systém

Počet pubisherov

Dognet.sk

Financie, zdravie a výživa, móda a krása, bývanie a iné témy.

Počet inzerentov

308

10 eur

100 eur

Áno

Informácia pre inzerentov -
v systéme je viac ako 2000 majiteľov web stránok

Totalmoney.sk

Finančné produkty - pôžičky, hypotéky, úvery, poistenie atď.

Neviem

Nie

Od 1

eura

Neviem

Neviem

Facelist.sk

Zdravie a výživa.

11

10 eur

50 eur

Áno

Viac ako 1000

 

Zameranie - aké témy môžete propagovať na vybranej affiliate sieti. 

Počet kampaní - je to počet partnerských programov, ktoré máte k dispozícii. 

Bonus za registráciu - je to bonus, ktorý dostanete po zaregistrovaní sa do siete. 

Výplatné minimum - suma, ktorú musíte dosiahnuť, aby ste mohli byť vyplatený. 

Refferal systém - ak do siete privediete ďalšieho partnera, budete dostávať určité % z jeho predajov. 

Počet publisherov - počet majiteľov webových stránok, blogov, diskusných fór a magazínov, ktorí sú pripravení propagovať kampane inzerentov. 

 

Určite si pozrite aj porovnanie slovenských a českých affiliate sietí na stránke https://affiliateawards.cz/rok-2015/Affiliate Awards je anketa, ktorá za pomoci hlasov od partnerov jednotlivých sietí hodnotí ich celoročnú prácu na česko-slovenskom trhu. Nájdete tam teda množstvo zaujímavých informácií, napr. ktorá affiliate sieť vypláca najrýchlejšie, ktorá najlepšie vzdeláva a radí, ktorá kladie pri propagovaní kampaní najmenej prekážok a mnoho ďalšieho.

 

Pár slov na záver

Každá sieť má svoje výhody aj nevýhody a je len na vás, pre ktorú z vyššie uvedených sa rozhodnete. Ak chcete dať prednosť nejakému samostatnému províznemu programu, odporúčam prečítať si aj článok, v ktorom nájdete pár zaujímavých informácií o tom, ako si zvoliť ten najlepší partnerský program, resp. podľa akých kritérií.

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam. 

Máte skúsenosti s niektorou z vyššie spomínaných sieti? Ak áno, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Ak existujú aj ďalšie affiliate siete, ktoré ste v tomto článku nenašli, upozornite ma na to, rád ich doplním do zoznamu.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj články:

Možnosti propagácie partnerských programov - v tomto článku sa dočítate, aké sú najčastejšie spôsoby propagácie, čo sa pri propagovaní kampaní povoľuje, a naopak, čo zaváňa spamovaním.

 

Viac ako 2000

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Affiliate siete na Slovensku

Dátum: 17.11.2016

Vložil: Stanko

Titulok: Preco affiliate siete neponukaju kampane na online hry.

Mam dilemu. Chcel by som sa zamerat na propagovanie online hier. Chcem si vytvorit web a na nom budem zverejnovat recenzie na nejake hry. Problem je v tom ze ziadna z tychto affiliate sieti propagovanie online hier neponuka. Preco? Vie mi to niekto vysvetlit?
V mojom pripade je to asi jasne a nemam na vyber.. Teda chcem tym povedat ze musim dat prednost asi jednotlivym partnerskym programom pred affiliate sietami. Leda ze by som si vybral nejaku cesku sieť. Inak ako to je pri ceskych proviznych sietach. Daju sa u niektorej propagovat aj online hry?
Skus spravit aj zoznam na ceske partnerske siete tento clanok musim pochvalit. Paci sa mi na internete som nic podobne nenasiel.

Dátum: 02.12.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Preco affiliate siete neponukaju kampane na online hry.

Žiadna slovenská affiliate sieť neponúka vo svojej administratíve možnosť propagovať online hry. V Česku je to iné. Skús sieť eSpoluprace.cz alebo Affilnet.cz. To sú affiliate siete zamerané hlavne na online hry.

Pridať nový príspevok