Podvodné praktiky s tipovaním - fixed stávky a podobne

Ako niektorí podvodnícky tipéri sľubujú zbohatnutie na fixed tipoch.

Tento článok by som chcel venovať všetkým ľuďom, ktorí sa venujú tipovaniu, či už zo zábavy, alebo naplno. V minulosti som písal o podvodníkoch s online ruletou a podvodníkoch, ktorí lákajú na bezhlavé obchodovanie na burzách. V tomto článku by som sa chcel venovať pochybným a podvodným praktikám ľudí, ktorí balamutia a klamú iných sľubovaním zaručeného zárobku v podobe dohodnutých zápasov, mnoho z vás sa určite stretlo aj s názvom ,fixed tipy, fixed stávky či dohodnuté tipy.

 

Tipovaniu sa venujem už pomerne dlhú dobu a myslím si, že mám solídny prehľad. Z tohto dôvodu tipujem prevažne sám. V poslednej dobe je ale toho času menej, preto som sa rozhodol popripájať sa do rôznych facebookových skupín, s tým, že sa z času na čas inšpirujem aj tipmi od ľudí, ktorí sa stávkovaním živia, teda sa tomu venujú naplno. Pár ľudí ponúka vo svojej facebookovej skupine takzvané „Free tipy“, čo znamená – tipy zadarmo. Ďalšia skupina ľudí ponúka aj takzvané „VIP tipy“, za ktoré ale treba zaplatiť. Nevidím na tom nič zlé, pretože robiť analýzy k zápasom, kto nebude hrať pre zranenie, pre ,,vykartovanie" a podobné veci, je pomerne zložité a hlavne to zaberie veľa času, času, ktorý mnohí ľudia nemajú. V dnešnej dobe platí, že „zadarmo ani kura nehrabe“, preto ak si niekto pýta peniaze za to, že vám ponúkne pár tipov s analýzami, je to podľa mňa v poriadku. 

 

Vrátim sa ale k tomu hlavnému, o čom som chcel písať tento článok. Keďže som členom viacerých facebookových skupín, neušlo mojej pozornosti, že v poslednom čase sa doslova roztrhlo vrece s podvodníkmi, ktorí za nemalú finančnú odmenu ponúkajú takzvané „fixed zápasy“. Fixed je v preklade dohodnutý, to znamená, že vám za peniaze ponúknu dohodnutý zápas, ktorý má výjsť na 100%.  Niektorým, ktorí čítajú tento článok, to možno bude pripadať smiešne, no verte, že sa nájde veľký počet naivných ľudí, ktorí týmto podvodníkom uveria. Ale ak použijete rozum a začnete kriticky myslieť, okamžite vám napadnú tieto 2 otázky.

 

1. Dohodnuté zápasy existujú, ale vážne mám šancu sa k nim dostať?

 

Fixed tipy za lacný peniaz. Ponúkam za 30 eur dohodnutý zápas zo slovenskej extraligy. 1000% úspešnosť.

 

Dohodnuté zápasy bezpochyby existujú, stačí, ak si spomeniete na nedávnu aféru slovenského klubu DAC Dunajská Streda, keď sa niektorí skorumpovaní hráči klubu dohodli s bohatými mafiánmi z Ázie na tom, že klub prehrá o 2 góly, alebo v príprave prehrajú a v zápase padne aspoň 5 gólov atď. Viac o tejto afére si prečítajte tu: https://sport.aktuality.sk/c/155072/v-korupcnej-afere-obvineni-aj-styria-futbalisti-z-corgon-ligy/.

Ovplyvňovanie výsledkov zápasov sa považuje za trestný čin a hráčom spomínaným v článku hrozí 3 až 8 rokov za mrežami. Preto sa mi automaticky natíska otázka: vážne by títo skorumpovaní futbalisti ohrozili seba tým, že by všetkým rozkríkli: dnes prehráme o dva góly, podajte si to...

 

Takéto dohodnuté zápasy predáva stávková mafia za tisíce až desaťtisíce eur a vie o nich vždy len pár ľudí. Som si istý, že určite medzi nich nepatria pionieri z facebookových skupín, ktorí údajne dohodnutý zápas predávajú za smiešnych 30 eur.

 

2. Prečo tie dohodnuté zápasy predávajú, prečo si ich radšej nepodajú?

Teoreticky ale predpokladajme, že by sa aj k tým, čo predávajú „dohodnuté zápasy“ vo svojich facebookových skupinách, dostali nejaké takéto tipy. Nepochopím, prečo ich predávajú? Prečo nejdú do stávkovej kancelárie a nepodajú si ten zápas dajme tomu za 5 000 eur. Ak bude kurz 3, každý vyhrá 15 000 eur a všetci môžu byť vysmiati od ucha k uchu. No oni namiesto toho predávajú tieto na 1000 % dohodnuté zápasy za 30 eur. Bude to asi preto, že týmto „dohodnutým zápasom“ sami neveria, no napriek tomu balamutia naivných ľudí, čo z nich jednoznačne robí podvodníkov. Ak zápas, ktorý ste si podali, ujde a vy prehráte, pri požadovaní vrátenia peňazí dostanete BAN a do skupiny sa nikdy viac nedostanete.

 

Dohodnuté zápasy, mám šancu sa k ním dostať?

 

3. Ďalšie podvody súvisiace s tipovaním

Ľudská kreativita nepozná hranice. Na čo ďalšieho si dať pozor? Toto je skúsenosť Romana, čitateľa mojej stránky, ktorého oslovil cez Facebook údajne bývalý pracovník nemenovanej stávkovej spoločnosti. Dotyčná osoba o sebe tvrdila, že má skvelú bilanciu a že patrí medzi najlepších tipujúcich. Vraj je až taký dobrý, že mu všetky stávkové kancelárie buď zrušili účet, alebo obmedzili stávky a pod svojím menom už nemôže tipovať. No a teraz hľadá nejakého prostredníka, ktorý bude podávať jeho „výherné“ tipy na svojom účte. 

 

 

Poslal aj pár výherných tiketov, aby Roman videl, že mu všetko vychádza (nie je nič ľahšie, ako sfalšovať tiket). Tak sa Roman rozhodol nadviazať spoluprácu s dotyčným podvodníkom a podať jeho „výherný“ tiket za svoje peniaze. Veď dopredu nechcel žiadnu odmenu za tip, vraj až keď vyjde tiket, rozdelia si výhru 50 % na 50 %. Tiket, samozrejme, nevyšiel a po tipujúcom sa zľahla zem.

Zmätený Roman nevedel, čo si má o tom myslieť. Výherný tiket nevyšiel a on stratil 1 000 eur.

Aj toto je jeden zo spôsobov, ako si zarobiť peniaze. Klamár pri Romanovi síce nič nezarobil, ale ak takto nahovorí mesačne niekoľko ľudí, pár tiketov môže vyjsť a on má garantovaných 50 % zo zisku.

Podvodník tak nenesie žiadne riziko (tiket nepodáva za svoje peniaze) a pritom môže profitovať, ak tiket vyjde.

 

Aké ponaučenie vyplýva z Romanovej skúsenosti? Spoliehajte sa len sami na seba a neverte takýmto falošným tipérom, ktorí majú vraj zaručene výherné tipy.

 

4. Pozor aj na affiliate partnerov

Dotyčný podvodník, ktorý oklamal Romana, bol zrejme aj affiliate partner jednej nemenovanej stávkovej kancelárie, pretože od Romana požadoval pred podaním tiketu, aby sa preklikol cez jeho partnerský odkaz a vytvoril si nový účet v inej stávkovej kancelárii. Roman to neurobil a tipoval cez svoj starý účet. Ak by to však urobil, podvodník by na ňom zarobil aj v prípade nevýherného tiketu. Pýtate sa ako?

Stávkové kancelárie ponúkajú možnosť zarobiť si peniaze aj skrz affiliate partnerstvo. Každého, kto im prinesie nových zákazníkov (v tomto prípade tipujúcich), odmenia až 50 % z vkladu nového hráča.

Ak by sa teda Roman registroval cez daný odkaz podvodníka a podal by tiket cez svoj nový účet, podvodník by zarobil tak či tak. V prípade výherného tiketu by mal 50 % od Romana, ak by tiket nevyšiel, mal by 50 % od stávkovej spoločnosti.

 

Affiliate marketing považujem za férový spôsob online podnikania. To, že ho niektorí "šmejdi" zneužívajú na svoje podvody, je vec druhá. A nevidíme to len pri stávkovaní, ale aj pri online kasínach či obchodovaní na burze. Určite poznáte rôzne webové stránky a reklamy tipu: Banky ho nenávidia, vymyslel spôsob, ako zarábať mesačne stovky tisíc eur. A keď sa prekliknete na web, nájdete tam "frajera" s ferrari aj s jeho zaručenými tipmi, ako aj vy môžete toľko zarábať. Sú to podvodníci, ktorí pracujú ako affiliate partneri pre online kasína a podobne...

 

Všetkým vám, ktorí tipujete, preto odporúčam vyhýbať sa takýmto skupinám a hlavne ľuďom, ktorí ponúkajú tieto „dohodnuté" zápasy. Ak si chcete tipovaním privyrábať, skúste to sami. Ak na to nemáte čas, alebo v tom nie ste dobrí, netipujte. :-).

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Chcete pomôcť? Ak máte nejaké skúsenosti s týmito podvodníkmi, budem rád, ak napíšete do diskusie. Pokojne ich môžete menovať a taktiež môžete vypísať aj podvodné stránky.  

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

osobná franšíza

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Podvodníci s tipovaním

Dátum: 22.07.2024

Vložil: Daniela

Titulok: Tiper Betr na telegrame

Ja som si podala cez stávkovú kanceláriu Kia Bet zápasy kde som vyhrala sumu 7500 € potom mi napísal aby som vložila 900 € a potom mi budú peniaze vyplatené stretli ste sa s týmto typkom ktorý robí reklamu na sociálnej siete telegram a volá sa Betr?

Dátum: 03.03.2018

Vložil: A

Titulok: Zápasy.

Mám kontakt na človeka

Dátum: 20.02.2017

Vložil: Lolo

Titulok: Nhl tipy

Zdravím, na stredu 22.2.2017 máme pre vás tiket s vyšším kurzom (kurz aktuálne 70)). Podáť ho môžete všade - niké, betx, ifortuna,tipsport /. Cena za takýto tiket je 40€ dopredu. Dôvera tiketu je veľmi vysoká. Odošlem Vám aj náš podaný tiket za 270.
K tomuto tiketu s kurzom 70 dostanete grátis aj 15 VIP TIKETOV. Kurz jedneho vip je 4-6. Platba sa odosiela na bankový účet - prevodom/priamym vkladom na účet alebo aj formou paysafecard. Mali by ste záujem?....

čo hovoríte na takýto príspevok??? trochu veľa za neoverený tiket a platba vopred

Dátum: 17.03.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Nhl tipy

Neseriózne.

Dátum: 06.12.2016

Vložil: Peter

Titulok: Podanie trestného oznámenia

Nechápem,ved nieje možné na takéhoto podvodníka ktorého meno aj číslo účtu poznáte aj adresu a všetko jednoducho podať trestné oznámenie? Za to že podvodom získava takto peniaze a manipuluje ludi?

Dátum: 28.09.2016

Vložil: Jakub

Titulok: Aktivny hrac

Pisal som si s aktivnym hracom ktory ponuka zapasy za prvoviziu ktoru mam zaplatit az po zapase, viem ze to moze byt ojeb ale chcem sa opytat ci sa stym uz niekto stretol

Dátum: 17.11.2016

Vložil: Adam

Titulok: Re:Aktivny hrac

Ano mám skúsenosť nerob to :D :)

Dátum: 11.08.2016

Vložil: lajos

Titulok: limity

Ono vsetko co tu pisete som sa s tym stretol, s roznymi, no co sa tyka toho predavanie, ze preco si to nepodaju samy ked teda maju ten dohodnuty zapas, dovodom moze byt, ze kurz 30 vam stakvova takzo z 1000 eur povoli, a ak aj ano, vyde, tak si tam nepodate, resp. vas zlimituju na max vklad 10eur na stavku, stalo sa mi uz taketo, neboli to fixedy samozrejme, ale to je nepodstatne co to bolo, teda ty co to predavaju, mozno enmaju moznost si to vsadit alebo nie za take sumy, museli by vytvarat nove a nove ucty na cudzich ludi, tak to mozno ponukaju touto formou aby aj oni z toho nieco mali....samozrejme sa nikoho nezastavam a podobne, zazil som fixedy ekd v posl. minutach napadali goly ako mali, ale potom aj od konkretneho cloveka kravinu tip od brucha ked presilil....a dalsia vec, ked aj je dohodntuy zapas, a vies sa dopredu den, dva, tak je velke riziko ze po tom co sa ten zapas naseka za velke vklady, co stavkove maju osefovane aka to je liga resp. hraci a podobne, tak jednoducho zajdu za tymi sportovcami, a ponuknu im balik penazi, nizsti ako by museli vyplatit v pripade tipov navsadzanych, ale adekvatna pre ten team resp. hraca/hracov, a oni zahraju opacne ako ludia napodavali, tymto sa odrbu ludia, stavkove ziskaju, a hraci taktiez.....tieto moje skusenosti tu neboli nikde spomenute preto som nieco do eteru poslal aj ja, GL :)

Dátum: 31.08.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:limity

Vďaka za prínosný komentár.

Myslím si, že by pre nich nemal byť problém za menšiu finančnú odmenu vytvoriť nejaké nové účty na cudzích ľudí. Je to podľa mňa to najmenej.

Dátum: 21.08.2017

Vložil: Tipérisko

Titulok: Re:limity

...áno podobné "divné" (až podvodné) operácie sa dejú napríklad aj v NHL ku koncu ukončenia "bojov" základnej skupiny (tesne pred začiatkom Play-off)...a to hlavne v tých zápasoch, kde má "akože" ešte teoretickú možnosť sa klub dostať do Play Off (na 8 miesto) za predpokladu, že vyhrá zopár posledných zápasov...a hľa, zrazu vyhráva jeden zápas za druhý (tipujúcich na výhru toho mužstva je spočiatku relatívne málo - čo je voda na mlyn špekulantom "stávkovej mafii", ktorá na nich staví, lebo je kurz vysoký) a tesne pred koncom (predposledný či posledný zápas) je už to mužstvo favoritom (čo napovedá aj nižší kurz) a tipujúcich na to mužstvo je naopak relatívne dosť (čím sa kurz ešte znižuje) a opäť je to voda na mlyn pre špekulantov "stávkovú mafiu", ktorá staví samozrejme na to druhé mužstvo s ďaleko vyšším kurzom (a vie, že vyhrá, lebo je to všetko "dohodnuté už pár zápasov vopred a samozrejme, že z toho profituje aj ten celý klub) ! ...toto je ťažké preukázať nejakými faktami ale stačí to podrobnejšie sledovať a výsledok vás nenechá na pochybách ! ...NHL je len príklad...toto sa deje samozrejme aj v iných športoch...je to koniec-koncom business (hlavne tam, kde už v skutočnosti o nič nejde ale pred verejnosťou "akože" ide ešte o veľa (treba v ľuďoch "tipujúcich" vzbudzovať nádej) !

Dátum: 03.05.2016

Vložil: mazo

Titulok: ONLINE TIPS na FB

Online tips na FB.
Vcera mi poslal cislo uctu SK4309000000005111683695 s tym, ze po zaplageni 35€ dostanem VIP tip z 90% doverou. Ak nevyhra tak dalsi mam zadarmo.
Viac mi nebolo treba a vycuval som.

Dátum: 14.01.2016

Vložil: Ignac

Titulok: george thomson na facebooku -podvodnik

https://www.facebook.com/georgethompsonsk/?fref=ts nedajte sa ludia oklamat je to podvodnik,robi si tikety na pocitači a zaraba len na ludoch

Dátum: 11.12.2015

Vložil: Roman J.

Titulok: VIP skupiny na FB

Prajem pekný deň, viete mi, prosím Vás, povedať nejaké VIP skupiny na facebooku s dobrými tipmi a analýzami. Som ochotný aj zaplatiť členské.

Dátum: 10.04.2016

Vložil: robo

Titulok: Re:VIP skupiny na FB

skus xxxxxxxx - je tam tiper Vlade a má dobré tipy...vyskusaj clenstvo a uvidiš..

Dátum: 18.04.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:VIP skupiny na FB

Mrzí ma to, ale reklamu mažem.

Dátum: 29.11.2015

Vložil: JA

Titulok: Fixed matches 100%

Bola som oklamana, ten podvodnik ponukal 100% tipy. Nabural sa mi do fb uctu, zmenil mi email a heslo a nasledne mi ho deaktivoval. Volal Martin Turčan. Uz nikdy sa nedostanem naspat do mojho ukraduteho fb uctu. Stalo sa to tiez niekomu??

Dátum: 06.06.2016

Vložil: Zuzana

Titulok: Re:Fixed matches 100%

Áno mne sa to dnes stalo ale chcem sa do toho môjho úctu znovu dako dostať ak nie pôjdem na políciu a dám trestne oznámenie

Dátum: 02.09.2015

Vložil: ja

Titulok: eerika56, 93

pozor na nu na azete. klame.

Dátum: 27.06.2015

Vložil: radek

Titulok: Podvodníci s Tipovaním

Ja sa chcem spýtať na fb som sa dočítal že jeden pán predáva japonské typy kurz 350 až 400 a písal som mu a chcel cez paysafecard aby som zaplatil 150 eur predom a že ked vyhrám tak mu ešte zaplatím 550 eur že ich tipy sú vždy výherné že sa ešte nestalo že to nevyšli..takže sa chcem spýtať či to je reálne.ale osobne si myslím že nie že je to celý odrb.

Dátum: 30.06.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Podvodníci s Tipovaním

Je to blbosť.

1.) Nič také ako 100% výhra neexistuje, ani v prípade dohodnutého zápasu.

2.) Japonské tipy, japonské stávky s kurzom 350 až 400? To čo tipuje pre boha? Taký kurz som ešte teda nevidel a to tipujem vyše 10 rokov...

Ak by hovoril pravdu, určite by si to sám podal za 1000 eur. 400 kurz krát 1000 = krásna výhra 400 000 eur . No on to predáva za 150 eur.

Dátum: 10.11.2015

Vložil: peter

Titulok: Re:Re:Podvodníci s Tipovaním

mozno sa jedna o 2 stavky s kurzom cca 20 a 30 napr . na presny vysledok

Dátum: 22.12.2015

Vložil: Majkys

Titulok: Re:Re:Podvodníci s Tipovaním

. Väčšina tipérov pýta peniaze až po odohraní zápasu. Ak ten zápas ujde, nemusíte platiť nič, ak ten zápas vyjde, tak mu z výhry dáte určitý podiel.

Viac tu: https://m.pracanadoma-skusenosti.eu/stavkovanie-navod/podvodnici-s-tipovanim/

Dátum: 06.05.2015

Vložil: Cannabis

Titulok: Mna by zaujimalo...

Mna by zuajímalo ako sa k celej tejto problematike stavajú stávkove kancelárie,

pretože ked si všimnete v poslednej dobe sa s FB stránkami okolo tipovania roztrhlo vrece čo znamená že ak sa bavíme o VIP tipoch a pod. tak čoraz vačšie množstvo ludi podáva kvazi "vyherne tipy" Áno kedysi tiež existovali ludia ktorí si vymienali tipy a pod. len teraz prostredníctvom FB sú ich desať tisíce ludi ktorý podavajú rovnake tipy - čo znamena že stávkovka stráca...

nehovoriac o týchto "fixed"

Aj ked berieme od úvahy že sa automaticky kurz znižuje, a že nei všetky tipy výjdu a pod. zaujímalo by ma ako ot naozaj je z pohladu stávkovych...Dátum: 16.05.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Mna by zaujimalo...

No tak to by aj mňa zaujímalo.

Dátum: 05.12.2014

Vložil: cower

Titulok: podvodnik

"Manipulovane Zapasy" dalsi podvodnik!!!!!

Dátum: 18.11.2014

Vložil: Neznámy

Titulok: Nedajte sa nachytat

Pozrite si tuto stranku. Denno-denne sa tu riesia podobne podvody.
https://www.facebook.com/pages/Zlodeji-zdie%C4%BEa%C4%8Di-kopiranti-a-in%C3%AD-dotieravci-okolo-tipovania/1401892096697879

Dátum: 05.09.2014

Vložil: vn

Titulok: skusenost s doveryhodnym tiperom

mate?

Dátum: 07.09.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:skusenost s doveryhodnym tiperom

Ja si nekupujem VIP tipy takže nemôžem dať ruku do ohňa za nikoho. No mam skúsenosti s ľudmi ktorý síce predávajú aj VIP tipy, ale ponúkajú aj tipy zadarmo.

Dátum: 16.06.2014

Vložil: Števo

Titulok: Roztrhlo sa s nimi vrece

Súhlasím, v poslednom čase sa s nimi akoby vrece roztrhlo.
Všade samí odborník na tipovanie, ktorí radí ako zaručene zarobíte peniaze. Ponúkajú VIP tipy aj v článku spomínané fixed - dohodnuté zápasy resp tipy...

By ma zaujímalo koľko z nich má aspoň živnostenský list, keď podniká takýmto spôsobom...

Dátum: 26.04.2014

Vložil: ferko

Titulok: Podvodníci s tipovaním

FIX-dohodnuté zápasy,stávkovanie a veľa daších na FB. Nikdy neplaťte vopred.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok