Pár rád, ako určite netipovať

Na internete sa určite dá nájsť nespočetné množstvo článkov s rovnakou témou, v ktorých vám každý ponúka rady, ako správne tipovať, poprípade rady, ako netipovať. Takže sa v tomto článku možno nedozviete nič nové, no napriek tomu som sa rozhodol napísať pár viet a prispieť svojimi skúsenosťami. Napísal som pár mojich základných pravidiel, ktoré sa pri tipovaní vždy snažím dodržiavať. Sú to skôr také všeobecné pravidlá, o ktorých vie a ktoré dodržiava každý skúsenejší tipér. Avšak verím, že ak ste začínajúci tipér, tieto rady by pre vás mohli byť celkom užitočné.

   

1. Nikdy nepodávam zápas, o ktorom nič neviem

Nikdy nepodávam zápas o ktorom nič neviem.

Toto je pre mňa snáď najdôležitejšie pravidlo pri tipovaní. Kedysi dávno, keď som bol malý fagan, neexistovali internetové stávkové kancelárie, neexistovalo nič také ako webové stránky s analýzami zápasov alebo fóra o tipovaní. Vtedy som len prišiel do kamennej pobočky, zdrapol lístok, ceruzku a behom 3 minút napísal 10 zápasov systémom „zavri oči a tipuj“. Vlastne vtedy to skutočne bolo o tipovaní, pretože som si stavil na zápas, o ktorom som nič nevedel, nemal som absolútne žiadne informácie. Veď mi vtedy ani nič nevyšlo. Dnes je ale situácia úplne iná, na internete sa to len tak hemží samými fórami, webovými stránkami, ktoré ponúkajú informácie. Niektoré si pýtajú peniaze, niektoré robia analýzy zadarmo. V každom prípade, mať informácie, kto bude zranený, kto nebude hrať pre „vykartovanie“, tabuľka formy alebo dokonca aj počasie či stav trávnika, nie je na škodu. Toto sú faktory, ktoré dokážu ovplyvniť zápas. Ak sa v zápase stretnú výrazne technický tím a bojovný tím, čo myslíte, pre koho bude výhoda hrať na zmáčanom trávniku? Pamätám si na pár takýchto zápasov, hlavne na Galatasaray Istanbul vs. Juventus Turín. Bol to dôležitý zápas o postup do osemfinále a ja som podal na dovtedy v lige suverénny Juventus Turín. Pár hodín pred zápasom začal padať mokrý sneh a keď som videl ten trávnik, vedel som, že je zle. Niektorí budú tvrdiť, že oba tímy majú rovnaké podmienky, s čím súhlasím, no predsa len, hrať na „oranisku“ je výhodnejšie pre bojovnejší tím ako pre technický. Juventus, samozrejme, prehral 1:0 gólom v 88. minúte. Našťastie to bol na tikete posledný zápas, na ktorý som čakal, a keď som videl katastrofálny stav toho trávnika, poistil som si tento zápas v LIVE tipovaní na 1x :-). V súčasnosti ponúkajú niektoré stávkové kancelárie dokonca možnosť natipovať si rôzne špeciálne tikety. Napríklad u bet365 si podáte 5 zápasov, z toho 4 vám vyjdú a pri čakaní na posledný sa dozviete nejakú zlú informáciu. Ak si nebudete istý, či vám ten posledný zápas vyhrá tiket, môžete si nechať vyplatiť výhru z tých 4 vyhraných zápasov a tiket, resp. posledný zápas, stornovať. Výhra bude, samozrejme, nižšia, ale ako sa hovorí „lepší vrabec v hrsti ako holub na streche“. Viaceré stávkové spoločnosti ponúkajú hráčom špeciálne ponuky. Viac o týchto ponukách sa môžete dozvedieť v špeciálne ponuky stávkových spoločností.

 

Takže moja rada znie: netipujte systémom „zavri oči a tipuj“. Predtým ako si dáte nejaký zápas na tiket, zistite si o ňom čo najviac informácií. Ak k tomu máte celkom slušný prehľad o tímoch, kto akým štýlom hrá, môže to byť pre vás veľké plus. Pochopiteľne to ale neznamená, že máte vyhraté. Zažil som už aj také zápasy, v ktorých tabuľkovo slabší tím postavil proti favoritovi svoj „B“ tím a vyhral. Z času na čas sa pritrafí aj takáto haluška.

 

2. Nikdy sa nepozerať na kurzy

Tento bod nadväzuje na prvý a, popravde, niekedy, keď nemám čas na analýzu zápasov, nechám sa nachytať na zaujímavé a lákavé kurzy. Niekedy je na favorita taký vysoký kurz, že sa nestačím čudovať a šupnem ho na tiket. Inokedy mám informácie, že domácim bude chýbať 8 hráčov zo základnej zostavy, no aj tak je na nich menší kurz ako na hostí. Kurzy zápasov, samozrejme, neklesajú podľa informácií, ale podľa toho, čo ľudia tipujú. Ak ľudia nemajú informácie o zápase, môže sa stať, že budú tipovať na domácich, aj napriek tomu, že im bude chýbať až 8 hráčov. V tomto prípade sa nenechajte zmiasť kurzom a podajte aj tak na hostí.          

 

Základné pravidlá, ktoré sa snažím dodržiavať pri tipovaní.

 

3. Po prehratom zápase nikdy nezvyšujem stávky

Keď prehrám, nesnažím sa podať opäť a dohnať stratu. Chce to zachovať chladnú hlavu. Tipovanie je totiž z veľkej časti práve o psychike.

 

4. Vyhýbam sa dvojkombináciám

Každá stávková spoločnosť ponúka okrem klasických samostatných tipov aj takzvané dvojkombinácie alebo trojkombinácie, keď viacero udalostí tvorí jeden tip. Ide napríklad o kombináciu 2 samostatných tipov, domáci vyhrá a v zápase padne viac ako 2,5 gólov, alebo v zápase padne viac ako 2,5 gólov a oba tímy strelia gól. Ďalším príkladom môže byť tip polčas/koniec zápasu. To, prečo sa týmto kombináciám vyhýbať, sa dozviete v samostatnom článku chytáky stávkových spoločností.

 

Toto je len pár mojich najdôležitejších pravidiel, ktorými sa riadim a ktoré by mal podľa mňa každý začiatočník poznať, ak chce byť dlhodobo úspešný. Samozrejme, je ich viac, no keby som mal písať o všetkých, tento článok by bol nekonečný. Ak ste skúsený tipér a myslíte si, že som na niečo dôležité zabudol, na niečo, na čo vy nedáte dopustiť, budem rád, ak ma doplníte a napíšete do diskusie.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

  

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Pár rád ako netipovať

Dátum: 10.07.2016

Vložil: k

Titulok: idiot

Keď si debil tak sa tu budeš uvádzať nie každý je taký chudák ako ty že sa musí uvádzať ty

Dátum: 05.05.2015

Vložil: Marek

Titulok: stavkovanie

Keď ste debili tak stavkujte! Uvedomte sa! Zarába iba stavkova na vasej drbnutosti. Zdar!

Pridať nový príspevok