Chytáky stávkových kancelárií

Určite to poznáte, sedíte pri počítači a prezeráte si dnešnú ponuku zápasov. Narazíte na celkom zaujímavý zápas, ale z dôvodu nízkeho kurzu sa ho bojíte podať. Nanešťastie, viaceré stávkové kancelárie ponúkajú rôzne chytáky, ako napríklad domáci vyhrá a v zápase padne viac ako 2,5 gólov, alebo obaja dajú gól a v zápase padne viac ako 2,5 gólov. Na prvý pohľad sa tieto tipy zdajú byť lákavé, tiež som sa nejedenkrát nachytal, no neskôr, keď som sa nad tým poriadne zamyslel, zistil som, že podávanie týchto tipov nie je vôbec výhodné, práve naopak. Vysvetlím prečo.

 

Ako príklad použijem zápas 34. kola španielskej ligy:

Atletico Madrid – Elche,

 

kde je na výhru domácich vypísaný biedny kurz 1,20. Niet sa čomu čudovať, veď hrá líder proti podpriemernému tímu. Každý skúsený tipér povie, že takéto kurzy nemajú na tikete čo robiť. Ja s tým súhlasím a je to jedno z pravidiel, ktoré sa snažím dodržiavať. Raz za čas sa nechám zviesť a potom už len nadávam. Z tohto dôvodu som hľadal aj iné možnosti, ako dostať spomínaný zápas na tiket, no podmienkou bolo, že kurz musí byť trochu vyšší. A práve takúto možnosť poskytujú viaceré stávkové kancelárie - v podobe dvoch tipov v jednom kurze. Mojím najobľúbenejším bolo výsledok/celkový počet gólov.

 

Samotný zápas Atletico Madrid – Elche vyzerá na to, že by mohli byť „gólové hody“, tak prečo to nezlúčiť do jedného tipu a nepodať ako ,,domáci zvíťazí a padne viac ako 2,5 gólov“. Hneď je tam lákavejší kurz 1,90. Teraz vysvetlím, v čom je problém. Tento tip obsahuje dve rôzne udalosti, dva samostatné tipy, a to:

 

  • domáci zvíťazí - kurz 1,20,

  • padne viac ako 2,5 gólov - kurz 1,85.

 

Teraz si to skúste vynásobiť. Ak tieto dve udalosti natipujete samostatne, dostanete kurz 2,22. Ak tieto dve udalosti zlúčite do jedného tipu, máte kurz len 1,90.

 

Samozrejme, tieto dve udalosti sa ako samostatné tipy nemôžu vyskytnúť na jednom tikete, ale je lepšie nájsť si ešte jeden taký podobný zápas a skombinovať to do AKA stávky. 

 

Ďalšia nemenovaná stávková kancelária zašla ešte ďalej a v jednom tipe ponúka dokonca až 3 udalosti. V tomto prípade je ten rozdiel kurzov ešte väčší.

 

Ako príklad použijem ten istý zápas Atletico Madrid - Elche.

 

Tipovacia ponuka stávkovej kancelárie na zápas Atletico Madrid - Elche.

 

Na obrázku môžete vidieť, o aký druh stávky ide. Tip, že zápas Atletiko – Elche skončí buď 2:1, 3:1, alebo 4:1, je celkom zaujímavý. Kurz 5, no nádhera, nie? Hovoril som si, je to jeden tip, jeden zápas, no v skutočnosti ide až o 3 udalosti, samostatné tipy, ktoré vám musia vyjsť súčasne, aby ste vyhrali. Dokonca sa z toho dajú urobiť viac ako 3 samostatné udalosti. Pýtate sa, ktoré to sú? 

   

  • domáci vyhrá - kurz 1,20,

  • oba tímy dajú gól – kurz 2,90,

  • padne viac ako 2,5 gólov – kurz 1,83,

  • štvrtou udalosťou by mohlo byť to, že domáci tím strelí viac ako 1,5 gólov – kurz 1,44.

 

Teraz si to skúste vynásobiť, mne to vychádza tak, že ak to podáte ako samostatné tipy napríklad do kombinácie, dosiahnete kurz 9,17, ak to podáte ako jeden tip, máte kurz len 5. Dobrý rozdiel, nie?

 

Presne to isté platí aj pre „vizionárov“, ktorí tipujú presný výsledok zápasu, alebo na facebookových skupinách mnohými obľúbené „otočky“. Zbytočne tipovať takýmto spôsobom.

 

Ak narazím na ďalšie podobné chytáky stávkových kancelárií, budem tento článok aktualizovať a doplním informácie. Ak viete o niečom, o čom ja neviem, napíšte do diskusie, budem rád.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Chytáky stávkových kancelárii

Dátum: 21.08.2017

Vložil: Fosio

Titulok: Dotaz k 2 a 3-udalostiam v zápase

Text: Teraz si to skúste vynásobiť, mne to vychádza tak, že ak to podáte ako samostatné tipy napríklad do kombinácie, dosiahnete kurz 9,17, ak to podáte ako jeden tip, máte kurz len 5. Dobrý rozdiel, nie? ....problémom je, že sa ale do kombinácie ten istý zápas nedá dať (aspoň nie v stávkových kanceláriách ako sú Fortuna, Nike, Tipsport, Viktoria atd...) ...tie čisto internetové nemám ešte prelúskané, takže neviem)...sú snáď nejaké stávkové kancelárie, ktoré umožňujú kombinácie toho istého zápasu? Ak nie, tak to potom s tým výpočtom mení celú situáciu, lebo si buď treba podať 3 tikety (pri 3.kombinácii) alebo vybrať 3 udalosti v troch zápasoch (a to je už o niečom inom) a teda z hľadiska zisku (za predpokladu, že celá 3-kombinácia bude úspešná) je to tiež veľký nepomer (v neprospech tej 3-kombinácie...hoci s kurzom vyšším ale rodeleným na tikety alebo na 3 rôzne druhy zápasov a v nich tie udalosti)...ak ale sú stávkové kancelárie, ktoré umožňujú 3-kombináciu udalosti toho istého zápasu na jeden tiket, tak potom všetko beriem späť a požiadam o tip na takúto stávkovú kanceláriu, ďakujem vopred za info :-)

Dátum: 29.08.2017

Vložil: Admin

Titulok: Re:Dotaz k 2 a 3-udalostiam v zápase

Bet365 umožnuje podávať 3 samotné tipy toho istého zápasu do jedného tiketu. No nie tak, ako sa popisuje v článku. Môže to byť počet žltých kariet, počet rohových kopov a počet gólov.

Takže máte pravdu.

Pridať nový príspevok