Banners Broker - ďalší podvod, ktorý stále funguje

Čo je to Banners Broker a ako funguje.

V tomto článku som sa rozhodol podeliť so svojimi, žiaľ, opäť negatívnymi skúsenosťami s internetovým zárobkom. Ide o projekt Banners Broker, ktorý mnoho z vás určite pozná, pretože pred pár mesiacmi mal pomerne slušné zastúpenie nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Keďže projekt stále funguje a z času na čas ho vidím niekoho propagovať, mal by byť tento článok zároveň aj varovaním pre ľudí, ku ktorým sa dostala ponuka na registráciu a vážne nad ňou uvažujú!

 

Niečo o spoločnosti

Banners Broker sa na verejnosti prezentoval ako firma, ktorá ponúkala inzerentom reklamný priestor a majiteľom webových stránok využitie ich reklamného priestoru. Jednoducho niečo podobné ako u Google, kde na jednej strane je inzerujúca spoločnosť (napr. Coca Cola), ktorá chce cez Google Adwords spropagovať svoj produkt alebo službu, a na druhej strane majiteľ webovej stránky, ktorý je ochotný cez Google Adsense zobrazovať reklamu od Coca Coly na svojej stránke za menšiu finančnú odmenu. Takto to funguje aj u ďalších reklamných spoločností a je to úplne v poriadku (viac informácii o tejto téme si môžete prečítať v modely platenia za reklamu na internete) Lenže Banners Broker zašiel ešte ďalej. Ponúkal zarábanie na reklame aj tým užívateľom, ktorí žiadnu webovú stránku nevlastnili, a teda nevlastnili ani žiadny reklamný priestor. Ale na to, aby ste mohli zarábať na reklame, ste jednoducho nejaký priestor potrebovali, veď kde by sa tá reklama predsa zobrazovala? Keďže ste ale webovú stránku nemali, prišiel Banners Broker vraj s revolučným riešením: prenajmete si nejaký priestor od niekoho, kto vlastní webovú stránku. Banners Broker potom za vás umiestni na vašu prenajatú reklamnú plochu nejakú reklamu a vy za jej zobrazovanie budete inkasovať peniaze. Okrem samotného reklamného priestoru ste si museli zakúpiť aj kontrolné panely, ktoré vám ukazovali, koľko ste zarobili.

 

Na prvý pohľad to všetko dávalo zmysel (hoci o reklame som vedel veľké ....) a keď ste popritom videli, že spoločnosť aj seriózne vystupuje, tak sa vám nechcelo veriť, že by to mohol byť tiež len ďalší podvod, resp. Ponziho schéma. Po páde Zeekrewards, o ktorom ste si mohli prečítať v článku moje prvé skúsenosti s internetovým podnikaním som sa z frustrácie a v dôvere, že získam späť stratené peniaze, zaregistroval teda aj do Banners Broker a opäť investoval. Presvedčil ma aj fakt, že sa v rôznych českých či slovenských mestách robili školenia a semináre, dokonca Banners Broker organizoval raz za 3 mesiace či pol roka veľkú konferenciu, kde mali majitelia vždy predstaviť „úžasné“ novinky. Tak som si povedal, že to vyskúšam.

 

Koľko som investoval?

Tabuľka balíčkov Banners Broker, cena balíčkov aj panelov a zisk aký je možné dosiahnúť.

K tomu, aby ste mohli naplno využiť systém BB a začať zarábať, bolo nutné zakúpiť si balíček. Na výber ich bolo niekoľko, viď obrázok vpravo. Čím drahší balíček ste si pri registrácii zakúpili, tým lukratívnejší reklamný priestor (na webových stránkach s obrovskou návštevnosťou), resp. plochu, ste (údajne) prenajali. Ja som bol tentoraz už trochu opatrnejší a zakúpil som len fialový balíček - Basic za 55 USD. Každý takýto balíček obsahoval kontrolné panely, ktoré mali zobrazovať návštevnosť vašich prenajatých reklamných plôch a hlavne zisk.

 

Prvé náznaky, že ide o podvod

Prvé problémy sa začali objavovať koncom decembra 2012, číže len 4 mesiace od mojej registrácie. Dovtedy fungovalo všetko tak, ako má, preto som stále viac a viac veril, že som konečne našiel internetový program, v ktorom dosiahnem tú... ehm... finančnú slobodu. Zakúpené panely, ktoré ste mohli sledovať na svojom účte a ktoré, ako som už spomínal, zobrazovali návštevnosť vašich prenajatých reklamných plôch a dosiahnutý zisk, akosi prestali „byť navštevované“. Niektoré panely sa zasekli na hodnote 19,99 USD z 20 USD a na pár dní prestali fungovať, viď obrázok nižšie. To bol v podstate prvý impulz, pri ktorom som začal mať podozrenie, že pravdepodobne ide o podfuk.

 

Ilustračný obrázok žltého panela, ktorý sa zasekol na hodnote 19,99 USD.

 

Od toho momentu sa s problémami pretrhlo vrece. Neustále niečo nefungovalo. Raz to bola grafika, potom ste sa na pár dní nemohli dostať do svojej „virtuálnej kancelárie“. Niekedy chýbalo, poprípade nefungovalo tlačidlo na výber peňazí a inokedy vám z ničoho nič vynulovali alebo spomalili panely. Sem tam sa nejaké aj „stratili“. Výhovorky boli bizarné až smiešne, na odôvodnenie spomalenia panelov si vymysleli, že návštevnosť našich prenajatých reklamných plôch klesla pre zimu (u všetkých 300 tisíc registrovaných naraz!). 

osobná franšíza

Raz sa im vraj do systému nabúrali hackeri a zresetovali všetky panely na 0. Takýchto klamstiev a hlavne sľubov sme si užívali (a niektorí stále užívajú, keďže Banners Broker stále funguje) každý piatok na webinári s riaditeľom Chrisom Smithom.

 

Problémy s vyplácaním

Vrcholom všetkého boli klamstvá ohľadom internetových peňaženiek Payza a Solidtrustpay, na ktoré v minulosti Banners Broker vyplácal svojich partnerov úplne bez problémov. Avšak v tej dobe mali dostatok peňazí na vyplácanie, pretože do systému prichádzali neustále noví investori, ktorí si zakúpili balíček. Akonáhle sa začal pomer vyplatených peňazí a nových investorov meniť záporne, inak napísané, zo systému začali peniaze ubúdať, prišiel Banners Broker s ďalšími nezmyselnými tvrdeniami. Údajne boli zo strany spomínaných internetových peňaženiek nejaké limity na výber, preto svoje výplaty nemohli dostať všetci. Tieto tvrdenia sa, pochopiteľne, neskôr ukázali ako klamlivé, pretože samotní užívatelia kontaktovali support Payzy aj Solidtrustpay a dostali od nich informácie, že z ich strany žiadne obmedzenia, resp. limity na vyplácanie, nie sú. O pár dní po tom, ako sa prevalili tieto informácie, Banners Broker zrušil obe peňaženky a bolo možné vyberať už len kreditnou kartou od Mastercard. Tá stála, samozrejme, ďalšie peniaze - 35 USD, ale našťastie sa dala objednať aj zo zárobku. Banners Broker však dosiahol to, čo chcel, a tým bolo zabránenie hromadnému odlivu peňazí zo systému, pretože kým ste si kartu objednali, aktivovali a kým vám ju poslali domov až z Kanady, ubehli ďalšie 2 mesiace. U niektorých bola čakacia doba oveľa dlhšia. O ďalších pár týždňov, žiaľ, prišli problémy aj zo strany Mastercard a nakoniec bola zrušená aj táto platobná metóda.

 

V súčasnosti Banners Broker používa novú internetovú peňaženku World Ewallet, ktorú údajne založil riaditeľ Banners Broker Chris Smith. Je to síce neoverená informácia a ťažko sa dá nájsť dôkaz, no ak by to bola pravda, vôbec by ma to neprekvapilo.

 

Kritika v novinách a ústup "lídrov" do úzadia

Logicky sa začali množiť negatívne ohlasy, a to nielen na internete, ale aj v televíznych novinách. Najznámejší bol článok írskeho denníka Sunday World, ktorý vytlačil článok o tom, že Banners Broker je nelegálna Ponziho schéma, v čom mali, samozrejme, pravdu.

 

     Článok Írskeho denníka Sunday World o projekte Banners Broker.      Časopis Sunday World obvinil Banners Broker z nelegalnej ponziho schémy.

 

Majitelia Banners Broker začali rušiť konferencie, dokonca zrušili aj dlhodobo pripravovaný Event World Tour, na ktorom sa mali zúčastniť tisícky ľudí. Pochopiteľne, všetci už mali zakúpené vstupenky za nemalú sumu, a doteraz nie je jasné, či im majitelia vrátili peniaze späť. Podobne to bolo aj v prípade lídrov jednotlivých krajín, ktorí sa začali akosi pomaly a nenápadne vytrácať. Prestali robiť semináre a webináre, zrejme už s podobnými projektmi skúsenosti mali, a teda dobre vedeli, v akom stave sa systém nachádza a že je najvyšší čas vyskočiť z potápajúceho Titanicu a odniesť si so sebou ešte nejaký ten lup.

 

Po týchto problémoch som sa začal o Banners Broker trošku viac zaujímať. Začal som viac vyhľadávať informácie najmä v článkoch, v ktorých bol Banners Broker podrobený kritike. Niektorí tvrdili, že Banners Broker žiadne reklamné plochy za naše investované peniaze neprenajíma a dokonca, že ani žiadne reklamy neexistujú. Banners Broker síce tvrdil, že má milióny webových stránok, na ktorých sa reklamy zobrazujú, no nikdy sa žiadne nenašli.

 

Pôvodný názov projektu bol Doubler

Po dôkladnejšom overovaní som zistil zaujímavé informácie, na ktoré ak by som narazil pred registráciou, určite by som neinvestoval. Z majiteľov, ktorí založili Banner Broker, sa vykľuli Ponziho podvodníci, pretože v minulosti už podobné nelegálne podvody vytvorili. Ešte zaujímavejšie bolo, keď som sa dozvedel, že Banners Broker nebol pôvodný názov projektu. Predtým sa tento projekt nazýval Doubler. Princíp Doubleru bol takmer identický s princípom, na akom neskôr fungoval Banners Broker. Tiež ste si kupovali nejaké panely a tie vám po uplynutí nejakej doby zhodnotili vašu investíciu o 100 %. V podstate to bol jasný Hyip – Ponziho schéma. Po premenovaní na Banners Broker ostala štruktúra systému nezmenená, len pridali to divadielko s reklamou, resp. kupovaním reklamného priestoru, aby to vyzeralo trochu serióznejšie ako Doubler.

 

Po zistení vyššie uvedených informácií som sa rozhodol čo najrýchlejšie vybrať aspoň vklad. Nebola to nejaká hrozná suma, ktorá by ma mrzela, aj keď za 55 USD som sa mohol aspoň niekde dobre zabaviť. Koncom apríla 2013 som teda požiadal o výplatu 200 USD, samozrejme, doteraz (04. 07. 2014) som nevidel ani cent, a ani neuvidím. Banners Broker síce stále funguje, no od tej doby, čo čakám na peniaze, sa udiali ďalšie výrazné zmeny systému, samozrejme k horšiemu (za posledný rok snáď 3-krát).

 

Ako sa darí BB v súčasnosti?

Dianie okolo toho už veľmi nesledujem, no dostali sa ku mne informácie, že vytvorili novú verziu 3.0 a pod vyhrážkami, že ak do 3 mesiacov užívatelia nezaplatia poplatok 10 USD, zmažú im účty (všetko, čo od roku 2012 doteraz nazbierali, jednoducho zmizne). Dosť drsné, hlavne pre tých, ktorí do toho investovali stovky eur a viac a doposiaľ nič nevybrali. A teraz majú platiť ďalšie peniaze. Ak nezaplatíte, prídete o všetko, aj o poslednú nádej, že tie peniaze ešte dostanete späť.

 

Ja som tým podvodníkom na rozdiel od iných už žiadne peniaze neposlal, takže môj účet (spoločne aj s čakajúcou výplatou) bude už pravdepodobne zrušený. Bol by som ale blázon, ak by som ich poslal, obzvlášť ak som do novej verzie čakal viac ako rok na sľubovaných 200 USD. Keď mi ich neposlali doteraz, neposlali by mi ich ani po zaplatení tých 10 USD.

 

Najviac ma znechutili samotní investori

Zo začiatku vyplácal Banners Broker všetkých registrovaných, no časom, keď začali zo systému rapídne ubúdať peniaze, sa prešlo na selektívne vyplácanie. To znamená, že vyplatili možno každého tisíceho - podľa zásluh. 

Keď niektorí ,,vychytralci“ zistili, že od Banners Broker „zarobené“ peniaze (myslím tie virtuálne čísla v systéme) nedostanú, vymysleli šikovný spôsob, ako na tom zarobiť ešte aspoň niečo, kým táto pyramídová hra, resp. Ponziho schéma, nepadne. Za peniaze, ktoré nazbierali v systéme (a ktoré sa, ako som už spomínal, nedali vybrať), začali nakupovať balíčky a predávať ich novým záujemcom o registráciu. Nový člen tejto pyramídy teda nekúpil balíček od spoločnosti Banners Broker, ale od človeka, ktorý ho do tejto pyramídovej hry priviedol. Toto bola jediná možnosť, ako na tom ešte zarobiť.

Všetci, ktorí takéto svinstvo robili, dobre vedeli, že novým registrovaným užívateľom sa ich investícia nevráti. Jedine, že by robili to isté - lákali nové ovce, ktorým by predali balíčky.

 

Pár slov na záver

Väčšina takýchto podvodov ako Banners Broker alebo Zeekrewards je tak dôkladne premyslená a na pochopenie zámerne komplikovaná, že laik na začiatku v podstate nemá šancu zistiť, že ide o nelegálnu Ponziho hru. Zistí to až po pár mesiacoch, keď nebude všetko fungovať tak, ako má, resp. tak, ako mu bolo povedané. Začnú sa objavovať prvé problémy a vy zistíte, že budete musieť do toho programu buď vraziť ďalšie peniaze, alebo začať lákať nových investorov, a to aj napriek tomu, že vám na začiatku bolo povedané, že nemusíte platiť žiadne poplatky, žiadne ďalšie investície a nepotrebujete dokonca ani žiadnych ľudí do tímu.

 

Ak máte nejaké skúsenosti s Banners Broker, pokojne sa s nimi podeľte v diskusii.

 

Aktualizácia 02.10.2014 - je koniec. Webová stránka je nadobro zrušená, zrejme zakročili úrady. Majitelia tohto projektu už konečne nebudú môcť klamať a okrádať ľudí. 

 

Aktualizácia 10.12.2015 - Tak ešte jedna aktualizácia. Včera, 09. 12. 2015, boli zadržaní a zatknutí dvaja hlavní zakladatelia projektu Banners Brokers, a to Chris Smith a Rajiv Dixit. Dúfam, že sa na slobodu tak skoro nedostanú. Viac info na stránke    https://phoenixwebconsultants.com/banners-broker-arrests.html/   .

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. Prišli ste už niekedy do kontaktu s Banners Broker? Potešíte ma, ak napíšete do diskusie svoje vlastné skúsenosti.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu). Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si tieto dva články:

 Fungovanie Ponziho schémy  – článok o internetových scamoch, čo majú všetky tieto online podvody, ako sú Coinspace, Digital generation, Kairos technologies, Zeekrewards, Banners Broker, spoločné. Po prečítaní článku by ste mali pochopiť, ako funguje každá Ponziho schéma. 

 

Ako sa nenechať nachytať online podvodníkom – v článku si môžete prečítať pár mojich rád, na čo si dať pozor, aby ste v budúcnosti nenaleteli na niečo podobné ako je Banners Broker.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Banners Broker

Dátum: 27.04.2017

Vložil: Josef

Titulok: BB a co odškodnění

Víte někdo něco o tom, jak dopadli vlastníci BB s našimi penězi?

Dátum: 03.10.2016

Vložil: Miroslav B.

Titulok: Refund z BB

Jednoduche pravidlo, ktore nas doma, v skole a neskor sam zivot uci, je ze cim jendoduchsi vyzera byt zarobok tym je menej pravdepodobny. Kazdy kto rozmysla nad investovanim do niecoho podobneho by sa mal zamysliet nad tym, ze ak je to tak jednoduche a zarobok tak isty, naco potrebuju Vas aby ste investovali vlastne peniaze a potom na tom zarabali.

Dátum: 05.10.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Refund z BB

Súhlasím. Zárobok je ľahký a bezprácny, ale keď vám majú vysvetliť systém, ako to funguje, tak to nepochopí ani génius.Čím je systém zložitejší, tým vyššia pravdepodobnosť, že ide o pyramídovú hru.

Dátum: 07.03.2016

Vložil: Michal

Titulok: Refund z BB

Samozrejme,je možnosť ešte stále požiadať o vrátenie aspon časti vkladu po splnení podmienok. Treba ale sledovať stránku, ktorá sa týmto zaoberá. Je ešte čas na to. My Slováci a Česi máme tu nevýhodu, že prakticky čakáme na to, kto za nás niečo spraví.

Dátum: 08.03.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Refund z BB

Dobrý deň Michal, viete nám tu napísať link na stránku?

Dátum: 26.06.2016

Vložil: Helena

Titulok: Re:Refund z BB

No tak moja skupinka sme tiež do BB vrazili poriadny balík prachov.
Môžete mi prosím napísať, ako dostať aspoň percento späť?
Ďakujem

Dátum: 28.11.2015

Vložil: pepo

Titulok: podvodnici z BB

po precitani som sa konecne dozvedel čo sa stalo s tym BB ako to ospevovali a videl som že aj zarobili ty ludia na tom tak som sa rozhodol zo sestrou ist do toho investovali sme spolu 1000€ a nevideli sme ani cent ....

Dátum: 13.02.2015

Vložil: Anonym

Titulok: Podvodníci z BB

Zdravím,

trochu přihodím k tomuto tématu. Založil jsem si taky účet u BB spolu s dalšími lidmy a společně jsme do BB investovali cca 4 000USD. A co jsme z toho dostali zpět? Si asi dokážete představit.

Pokud byste měl nebo četl, někde nějaký návod, jak se pokusit dostat alespoň nějaké peníze zpět. Tak bych byl moc vděčný.

Dátum: 17.02.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Podvodníci z BB

Žiaľ, obávam sa, že peniaze späť z tohto projektu už nedostanete.

Ak sa ale dozviem nejaké novinky, určite Vám dám vedieť.

Pridať nový príspevok