Ako funguje HYIP?

HYIP je skratka pre High Yield Investment Program (vysoko výnosný investičný program). HYIPy sú podvodné investičné programy ponúkané hlavne cez internet. Investorom ponúkajú neprimerane vysoké zisky (zhodnocovanie vkladu). Často fungujú na princípe Ponziho schémy, resp. pyramídovej schémy. Ak si chcete prečítať niečo o pyramídových a Ponziho schémach, navštívte sekciu pyramída, Ponziho schéma. Noví investori, ktorí sa zapoja do HYIPu, v podstate vyplácajú investorov, ktorí sú tam zaregistrovaní už dlhšiu dobu. HYIP nemá žiadny produkt, ani reálny, ani virtuálny, preto je veľmi jednoduché odlíšiť ho od MLM. Program HYIP netvorí žiadny zisk, je to v podstate prerozdelenie peňazí medzi užívateľov, resp. investorov. V momente, keď do HYIPu prestanú prichádzať ďalší investori, zakladatelia HYIPu nebudú mať z čoho vyplácať a systém sa rozpadne. Vo väčšine štátov sú tieto systémy ilegálne, v Českej republike aj na Slovensku môžete byť za prevádzku HYIPu trestne stíhaní za podvod.

 

                  Podvodný Hyip, ktorý ponúka neprimerane vysoké zhodnotenie.         Ako funguje investičný program Hyip.

 

Ak sa teda zaregistrujete do nejakého HYIPu, existujú len dve možnosti, ako môžete dopadnúť:

  • nič nezarobíte a program skončí, teda zostanete v mínuse,

  • zarobíte a program skončí, čo znamená, že ste (nepriamo) okradli všetkých, ktorí sú v mínuse.

        

Moje skúsenosti s HYIP

Ja osobne žiadne skúsenosti s HYIPmi nemám a ani mať nechcem, a to hlavne z dôvodu, ktorý som popísal vyššie. Ak ste sa vy rozhodli do nejakého investovať, vyberajte si starostlivo, pretože možno až 90 % zo všetkých HYIPov je neserióznych. Vyzbierajú peniaze a v tom najlepšom sa pod nimi zľahne zem. Pochopiteľne, dôležité je aj to, ako dlho daný HYIP vydrží. Niektoré fungujú len pár dní a niektoré aj pár mesiacov či rok. Preto pred tým ako investujete, vám odporúčam vyhľadať si nejaké informácie na internete alebo diskusných fórach. Rozhodne ,,nepchajte“ peniaze hneď do prvého HYIPu, ktorý nájdete, a ani do takého, kde vám ponúkajú rozprávkové denné zhodnocovanie. Ideálne denné zhodnotenie vkladu by sa malo pohybovať okolo 2 %. Aspoň také číslo uvádzajú mnohí moji známi.

 

Pozrite si aj ďalšie články o Hyipoch, klikačkách, prelaunchoch, pyramídových hrách, ktoré nájdete v kategórii podvody na internete.

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s HYPMI nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Napíšte, čo je podľa vás dôležité a čoho sa treba vyvarovať pri investovaní.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

                        

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: HYIPy - vysoké riziko

Dátum: 26.08.2016

Vložil: MATT

Titulok: Kto múdro riskuje veľa získá.

Tiež sa venujem investovania do hiyp a ako je spomenuté je tam fakt vysoké riziko ale vzhľadom že človek môže zvýšiť svoje financie riadne a ak koná múdro tak si môže dovoliť veci ktoré si do vtedy nevedel . Nikdy by som neinvestoval svoje úspory. Jednoducho som zarobil pár drobných a tie som reinvestoval do hiyp projektov zatiaľ to celkom fičí . Ja odporúčam projekty kde su vyplácania každý den tým pádom sa riziko straty znižuje každý deň. Tak tiež investovanie od 10 dolárov .A vyberám spoločnosti kde mi netáru somariny ze aká je to skvelá príležitosť a obľubujú ľudí, ale jednoducho viem do coho firma tie peniaze investuje ak mi firma neklame . väčšinou od 34 do 40 dní sa mi investícia vráti a potom už iba preinvestujem tie peniaze 1/2 vyberám a 1/2 nechávam . Väčšina firiem do roka zanikne, tie väčšie ktoré maju aj nejaký ten hospodárský výsledok funguju aj roky ale nikdy v hiyp neručia za vaše peniaze . Ale investovať môžeťe začať už od 10 dolárov.

Dátum: 21.09.2016

Vložil: HYIP=PODVOD

Titulok: Re:Kto múdro riskuje veľa získá.

Za takéto konanie môžte byt tresne stíhaný: v Českej republike aj na Slovensku môžete byť za prevádzku HYIPu trestne stíhaní za podvod.

Dátum: 13.08.2016

Vložil: Jurasik

Titulok: Hyip

Cital som viac clankov na nete a prebehol som aj tuto stranku no moj nazor je nasledovny, dotycny co pise tieto clanky mi pride trochu zainteresovany a clanky na tejto stranke mi pripadaju ze nie su nestranne ale ovplivnene jeho dojmom ci uz sa jedna o HYIP, Kairos, cripto meny ... Ked chcete radit ludom tak im dajte pravdive info a nie len to co sa vam paci a vo viacerich clankoch dokonca klamete. Je skoda ze pomerne dobre spracovana stranka produkuje taketo clanky. Dalej neviem ci tie clanky vam niekto pise alebo ich len kopirujete z inych stranok ale clovek sa chce nieco dozvediet a na cca 5tich strankach najde ten isti clanok
O Kairose mate napisanych par nezmyslov o HYIP mate napisanych par veci ktore su vytrhnute z kontextu a vlastne vysvetlujete len cast akou naozaj HYIP funguje atd.

Dátum: 22.08.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:Hyip

Aké nezmysli máte na mysli? Napíšte konkrétne a môžeme diskutovať.

Čo sa vám nepáči na mojej definícii o HYIPe?

Dátum: 26.08.2016

Vložil: kk

Titulok: Re:Hyip

amen

Dátum: 28.02.2016

Vložil: Dave

Titulok: HYIP poradenstvo

Dobrý deň, posledný čas sa zaujímam aj o programy tohto typu. Mám už vlastný zoznam fungujúcich a nefungujúcich HYIP-ov.

Moje prvidlá pri investovaní do HYIP programu:

1. Oblasť v ktorej HYIP pracuje (neodporúčam žiadny adshare, revshare a podobne, mám zlé skúsenosti). Najdlhšie pôsobiace HYIP-y sú v oblasti forexu, pokru (áno, pokru) a botov

2. Investovať malý obnos, ktorý ste už na internete zarobili. Len blázon investuje do HYIP-u svoje úspory. Nikdy neinvestujte viac ako si môžete dovoliť / ako ste už zarobili na nete.

3. Denný zisk. Toto je dôležité. Nikdy nenechajte peniaze v programe, ktorý sľubuje zisk 110% za 30 dní a až potom vyplatí sumu. Ďalej v programe musí byť možnosť compound a principal return. Ak nie je, radšej neinvestujte.

4. Načasovanie. Bohužiaľ, nesieme isté riziko. Peniaze treba investovať rýchlo a rýchlo ich vybrať inak môžme o ne prísť.
Ja som spokojný, keď sa peniaze zúročia o 150-300%. Poznám prípady, že sa peniaze zhodnotili o 700, 800 dokonca 1100% ale to je skôr výnimka ako pravidlo. Uspokojiť by ste sa mali s rozmedzím 10-50%.

5. Pevné nervy. Nie vždy to vyjde. Bohužiaľ, často sa stáva, že ľudia investujú väčší obnos o ktorý prídu. Preto sa držte mojich pravidiel, investujte menšie obnosy a do viacerých dobre vyzerajúcich projektov.Všetko vysvetlím, a odpoviem na otázky.

Pridať nový príspevok