Recenzia na Tipli.sk - moja skúsenosť so stránkou + tipy

Oslík z tipli.sk - šetri peniaze a zarábaj. Minulý rok bol pre nás v mnohých veciach zlomový. Oveľa lepšie sme sa naučili sústrediť na to, čo sa deje okolo nás. Z jedného dňa na druhý sme ostali vo svojich domovoch a možnosti, ako si niečo zaobstarať, boli dosť obmedzené. S uzatvorením obchodov sa stali hneď dve veci. Veľká časť prevádzok presedlala na online predajnákup z e-shopov sa stal pre ľudí jedinou možnosťou, ako okrem nevyhnutností môžu získať i veci spríjemňujúce bývanie alebo dopĺňajúce šatník.

 

Rovnako bolo potrebné investovať do elektronikyči už kvôli vybaveniu pre home office (práca z domu), alebo kvôli výučbe online. Náklady na nový životný štýl rozhodne neboli malé, a tak som uvažoval, ako by sa dala aspoň časť peňazí získať späť. Objavil som portál tipli.sk, ktorý patrí medzi cashback stránky. Dnes vám prezradím moje dojmy z jeho používania.

 

Portál Tipli – čo to je?

Počuli ste už o portáloch cashback? Presne to je podstatou tejto stránky. Tipli.sk umožňuje bežným ľuďom nakupovať veci výhodnejšie, a tým najaktívnejším dokáže ušetriť ročne desiatky až stovky eur.

 

Nechajte si platiť peniaze od obľúbeného e-shopu.

 

Tipli je česká firma so sídlom v Prahe, no pôsobí aj v ďalších štyroch krajinách vrátane Slovenska.

 

Ako to funguje?

Pri nakupovaní sa jednoducho prihlásite na tipli.skvyberiete si obchod, z ktorého ste plánovali niečo objednávať. Ponuka je pomerne široká a objavíte tu všetko – od oblečenia cez kozmetické produkty až po elektroniku. V čase písania tohto článku je k dispozícii až 581 e-shopov, kde môžete nakupovať a získať peniaze späť, takže výber je skutočne pestrý (Alza, Aliexpress, Bonprix, Lidl, Mall, Kaufland a veľa ďalších). 

Ak sa medzi nimi nenachádza váš obľúbený obchod, napíšte na podporu Tipli, oni sa s daným e-shopom spoja a pokúsia sa nadviazať spoluprácu.

 

 Ako funguje nakupovanie cez cashback portál Tipli?

 

Nemusíte sa starať o žiadne vkladanie kódov. Stačí len kliknúť na oranžové tlačidlo na stránkepočkať na presmerovanie do vybraného obchodu

Musím sa priznať, že bolo celkom fajn získavať z nákupov aspoň nejaké peniaze späť. Počas uzatvorených obchodov som nemal inú možnosť, ako objednávať všetko, čo v našej domácnosti chýbalo, online. 

Maximálna výška financií, ktoré sa vrátili späť, bola 10 % z nákupov. Samozrejme, v prípade každého obchodu, v ktorom som nakupoval, bola táto suma individuálna (niekde je to iba 1 %, no priemerne je to okolo 4 – 5 %). Vzhľadom na to, že sa na Tipli nachádzajú i moje obľúbené obchody (About You, Notino, Mall, Alza, Heureka, Vivantis), potešilo ma, že z každej objednávky sa niečo vrátilo späť na môj účet.

 

Zoznam až 583 e-shopov, kde môžete získať peniaze späť z nákupov.

 

Tipli však nie je len o peniazoch, ktoré môžete z nákupov získať späť. Veľmi príjemne ma prekvapila sekcia zľavových kupónov, ktorá bola mimoriadne bohatá počas celého roka. Načo čakať na Black Friday a obrovské výpredaje, keď môžete mať potrebné veci hneď?

 

osobná franšíza

Musím sa priznať, že rozhodne nepatrím medzi ľudí, ktorí trpia posadnutosťou nakupovaním. Ak však niečo potrebujem, mám to rád k dispozícii ihneď. Nakupovanie z internetových obchodov som využíval už pred koronakrízou, teraz som však nemal inú možnosť. A preto ma potešilo, že existuje portál cashback ako tipli.sk, vďaka ktorému boli moje nákupy o trochu výhodnejšie.

 

Ako sa pracuje so stránkou tipli.sk?

Existuje hneď niekoľko možností, ako si vytvoriť účet. Na výber máte buď klasickú registráciu, alebo môžete využiť prepojenie niekoľkých účtov naraz a zaregistrovať sa napríklad prostredníctvom Facebooku, Google alebo cez Apple. 

Druhá možnosť registrácie je oveľa rýchlejšia a nemusíte si potom pamätať alebo ukladať prihlasovacie mená a vymýšľať zložité heslá. 

Nielen registrácia, ale aj prihlásenie je prostredníctvom Facebooku oveľa rýchlejšie.

 

Užívateľský účet je prehľadný a umožňuje mať všetko jednoducho pod kontrolou – od prehliadania zľavových kódov a letákov až po váš členský účet, ktorý zobrazuje kompletnú výšku odmien i sumu momentálne čakajúcu na vyplatenie. To umožňuje získať perfektný prehľad o všetkých financiách. 

 

Veľkou výhodou stránky tipli.sk je sekcia aktuálnych letákov. Ja som si napríklad obľúbil tematické týždne v obchode Lidl. Vzhľadom na to, že zbožňujem grécku kuchyňu, nemusím písať, na ktorý týždeň vždy horlivo čakám. Je fajn mať všetky letáky na jednom mieste a virtuálne si ich prelistovať

 

Akčné letáky z obchodných reťazcoch - Kaufland, Lidl, Tesco a ďalšie.

 

Tip: Ak nechcete dlho sledovať zľavy a akčné kódy a hľadať, ktoré obchody Tipli ponúka a na aké sa zatiaľ jeho ponuka nevzťahuje, skúste si nainštalovať doplnok do prehliadača (Google Chrome). Nenápadná aplikácia, ktorá vám oznámi, kde na vás práve čaká odmena cashback. Stačí zavítať do konkrétneho obchodu a už sa ozve maličký banner. Ak ste práve chceli nakupovať, doslova a do písmena tým zabijete dve muchy jednou ranou. A ešte k tomu dostanete od portálu odmenu 0,5 €.

 

Aké ďalšie výhody portál Tipli ponúka?

Úprimne sa mi páči, že tipli.sk nie je len ďalšou stránkou, ktorá ponúka cashback z nákupov na internetových obchodoch. Už od samého začiatku sa mi páčilo, že sa Tipli snaží budovať komunitu ľudí, ktorí by boli navzájom prepojení. A rozhodne nie vášňou k nakupovaniu.

Oveľa viac sa portál sústreďuje na budovanie komunity, ktorej záleží na spoločných záľubách a hľadá funkčné riešenia. Už len tým, že stránku odporučíte svojim známym a priateľom, môžete od portálu získať odmenu až vo výške 150 €

Rovnako ma zaujala i možnosť písania článkov. Vzhľadom na to, že patrím medzi kreatívne duše, rád tvorím (a od toho sa často odvíja i história mojich nákupov na internete), táto možnosť ma potešila. Písanie článkov vám môže priniesť benefity v podobe ďalších bonusov. Neváhajte sa pustiť do tvorby. Nejde len o zarobené peniaze, ale i to, že môžete komunitu ďalej obohatiť svojimi nápadmi a pomôcť ďalším ľuďom, ktorí vo svete internetových obchodov trochu tápu. Alebo sa podeľte o svoje tipy a triky a rovnako vám to prinesie nové výhody.

 

Ďalšou obrovskou výhodou je to, že o výplatu potvrdených odmien môžete požiadať hneď, teda akonáhle dosiahnete sumu vyššiu než je 0 €. To znamená, že vyplatiť si môžete nechať napríklad aj 1 cent (v sekcii Odmeny kliknite na tlačidlo „Vyplatiť odmeny“ ).

V prípade bonusových odmien je výplata možná až vtedy, keď našetríte na svojich nákupoch 4 €. Platba sa potom realizuje do 3 dní a peniaze vám pošlú na váš bankový účet.

Výhodou je aj možnosť stiahnuť si mobilnú aplikáciu Tipli a nakupovať cez svoj telefón.

 

Cashback na portáli tipli.sk je teda unikátny v tom, že okrem možnosti získať z nákupov peniaze späť (ktorých sumu znížite použitím zľavových kupónov) môžete na portáli aj čosi zarobiť, a to niekoľkými spôsobmi.

 

Moje konečné dojmy z portálu Tipli

S nákupmi prostredníctvom tipli.sk som spokojný. Nemôžem povedať, že by sa v mojom prípade nikdy nevyskytli technické komplikácie, pretože na tie som ja magnet. Na druhej strane nikdy nebol problém s ich riešením a technická podpora dokáže reagovať veľmi rýchlo na všetko. Vždy som mal pocit, že sa mi tím, ktorý stojí za tvorbou stránky, snaží pomôcť. Ak ma niečo zaujímalo a nedokázal som nájsť odpoveď na svoje otázky, reakcie podpory boli veľmi rýchle a vždy som bol s odpoveďou spokojný.

 

Ja sám mám rád riešenia, ktoré fungujú a prinesú mi niečo viac. Napríklad pri nákupe elektroniky, ktorú som potreboval na zariadenie svojej domácej kancelárie, som minul zo svojho účtu celkom slušnú sumu. Rovnako slušná však bola i suma, ktorá sa mi vrátila – ušetrené peniaze som mohol potom použiť na nákup novej kancelárskej stoličky, ktorá je rovnako na prácu z domu nevyhnutná. 

 

Páči sa mi nachádzať nové tipy ako ušetriť a rovnako sa mi páči byť súčasťou komunity, ktorá sa podelí o zaujímavé nápady.

 

Našiel som na stránke aj nejaké nevýhody? Za jedinú nevýhodu považujem pomerne dlhú lehotu, počas ktorej čakám na vyplatenie svojich ušetrených peňazí či zárobkov. Avšak odkedy používam portál tipli.sk, so samotným vyplatením som ani raz nemal problémy. Vždy všetko dorazilo na môj účet tak, ako som očakával. 

Nápad cashback sa mi páči a budem naďalej používať výhody tejto stránky. Okrem mňa začali portál využívať i moji príbuzní, ktorým sa najviac páči možnosť listovania si v aktuálnych letákoch (ja dávam prednosť obchodu Lidl a Kaufland, ostatní si však stihnú pozrieť takmer všetky letáky, ktoré sa im dostanú pod ruku).

 

Pár slov na záver

Obľúbil som si portál? Rozhodne áno a v jeho používaní plánujem pokračovať i naďalej. Jednoduché ovládanie, široká ponuka obchodov a najmä prehľadný účet ma presvedčili o tom, že na tejto stránke chcem zotrvať. A, samozrejme, možnosť získať nejaké peniaze zo svojich nákupov späť.

Veľkou výhodou je, že na tipli.sk nenájdete len domáce e-shopy. Využívať môžete i zahraničné obchody – ak patríte medzi priaznivcov stránok AliExpress alebo Asos – i tu získate zľavy.

Tipli funguje od roku 2016 a za tých pár rokov existencie vrátil portál registrovaným účastníkom za nakupovanie už 7 544 462 eur. A práve v tejto chvíli rozdávajú novým registrovaným členom až 5 eur. Pridáte sa?

 

Navštíviť stránku Tipli.sk.

 

Ak sa vám portál Tipli veľmi nepozdáva, mrknite na článok Komplexné porovnanie všetkých cashback portálov. Nájdete v ňom ďalšie 4 stránky, ktoré vám vrátia peniaze z každého nákupu späť.

 

Odporúčam prečítať si tiež diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.

Ak už máte s Tipli.sk nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každého názoru si cením, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

Odporúčam si prečítať tiež diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme.
Ak už máte s Tipli.cz nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každého názoru si cením, môže to byť inšpirácia alebo motivácia pre ostatných čitateľov.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Tipli

Neboli nájdené žiadne príspevky.