Sedem možností, ako si zarobiť s Plnou peňaženkou

 Plná peňaženka, aké možnosti zarábania ponúka tento portál?  

Radi nakupujete na internete? Hľadáte možnosti, ako ušetriť peniaze a popritom si aj niečo zarobiť? Ak ste na obe otázky odpovedali kladne, tak vás bude zaujímať portál Plnapenazenka.sk. V tejto recenzii si povieme pár dôležitých informácií o tom, ako tento cashback portál funguje, ako sa zaregistrovať a predovšetkým, a to vás bude zaujímať asi najviac, aké možnosti zarábania táto stránka ponúka. Na záver doplním výhody, resp. nevýhody spolupráce s touto stránkou a, samozrejme, moje skúsenosti. 

 

Čo je to Plná Peňaženka?

Je to známy cashback portál (stretnete sa aj s pojmami návratné peniaze alebo peniaze späť), ktorý ponúka ľuďom možnosť ušetriť peniaze nakupovaním a popritom aj možnosť privyrobiť si niečo navyše.

 

Viac ako pol milióna užívateľov, ktorým dlhodobo šetrí peniaze

Plná peňaženka zaujme už na prvý pohľad rečou čísel. Ponúka totiž možnosť cashbacku zo 401 internetových obchodov na Slovensku a z ďalších 672 e-shopov v rámci ČR. Celkovo má na svojom konte vyše 500-tisíc registrovaných užívateľov. V roku 2015 pritom prekročila hranicu stotisíc užívateľov, takže ich počet rastie skutočne strmo (spustená bola ešte o tri roky skôr, teda v prvej polovici roka 2012). Už na jeseň roku 2016 získala Plná peňaženka nominácie do finálovej desiatky Krištáľové Lupiny 2016 v kategórii Cena popularity.

 

Ako funguje portál plnapenazenka.sk?

Plná peňaženka funguje veľmi podobne ako akékoľvek iné cashbackové portály. Po bezplatnej registrácii, ktorú môžete vykonať klik nutím na tento odkaz si vo vyhľadávači nájdete príslušný obchod, v ktorom chcete nakupovať, a prekliknete sa naň cez dve zelené tlačidlá. Najskôr „Prejsť do obchodu“ a potom „Prejsť a získať cashback“. Následne si z dotyčného e-shopu niečo objednáte a portál plnapenazenka.sk vám vráti nejaké percento z ceny objednávky naspäť. Nie je to vysoká čiastka, ale určite sa vyplatí hlavne tým, ktorí cez internet nakupujú často.

 

Praktický príklad, ako tento portál funguje. Nakupovať môžete čokoľvek.

Nakupovať môžete čokoľvek, od drogérie, elektroniky, oblečenia až po dobroty pre vašu mačku. Portál Plná Peňaženka spolupracuje s viac než 400 obchodmi po celom Slovensku, medzi najobľúbenejšie patria napríklad Ebay.com (1,5 % cashback), Hej.sk (4 % späť) alebo čínsky gigant Aliexpress (5 % cashback). Pre jedákov je tu napríklad donášková služba bistro.sk (až 3,5 % späť).

 
osobná franšíza

Rada č. 1 - pred nakupovaním si ale podrobne pozrite, koľko % cashbacku váš internetový obchod ponúka. Na niektorých e-shopoch môžete dostať späť až 10 % zo svojho nákupu, inde zasa získate iba 1 %.

 

Ak svoj obľúbený obchod na stránke nenájdete, nevadí, môžete sa nechať inšpirovať a nájsť si v príslušnej kategórii zaujímavú alternatívu a vyskúšať nejaký nový e-shop. Ak však nakúpite tam, kde ste zvyknutí, odmenu, samozrejme, nedostanete. Tá sa totiž pripisuje len u internetových obchodov, ktoré majú s portálom plnapenazenka.sk spoluprácu.

 

Rada č. 2 – do e-shopu, v ktorom chcete nakupovať, sa musíte prekliknúť cez dve zelené tlačidlá, inak sa váš nákup nezapočíta a vy nedostanete odmenu.

 

Aké možnosti zarábania ponúka Plná peňaženka?

Je niekoľko možností, teraz si ich postupne predstavíme.

 

1. Nakupovanie, resp. cashback 

V tomto prípade nejde ani tak o možnosť zarobiť peniaze, ale skôr ušetriť na vlastných nákupoch. Portál plnapenazenka uvádza, že za každý nákup vám vráti až 25 % z ceny.

 

2. Vstupný bonus  

Už len za registráciu vás portál Plná Peňaženka odmení vstupným bonusom v hodnote 3 €.

 

3. Odporúčanie priateľom

K tomu asi netreba veľa hovoriť.  Po tom, ako sa zaregistrujete a prihlásite do ich systému, dostanete osobný odkaz, unikátny link (nájdete ho v sekcii „Odporuč a vyhraj 200 eur“) na odporučenie. Ten následne môžete poslať svojim známym. Ak sa zaregistrujú aj oni, za každého dostanete 10 €. Maximálne môžete odporučiť 20 známych a získať tak 200 €.

 

Podmienkou je ale to, že dotyčná osoba, ktorú ste priviedli, musí urobiť ľubovoľný nákup do 90 dní a na potvrdených odmenách z nákupu musí získať minimálne 2 €. Dôležitá je však aj vaša aktivita, na to, aby vám bola pripísaná odmena v plnej výške, budete musieť nazbierať minimálne 4 € cashback získaný z vašich nákupov.

 

4. Inštalácia lišty 

Ide skôr o symbolický bonus 0,50 €, ktoré vám pripíšu na účet hneď, ako si lištu stiahnete do svojho prehliadača. Spomínaná lišta má niekoľko výhod, tou najväčšou je, že vás upozorní na to, či spomínaný obchod, v ktorom sa chystáte nakupovať, ponúka alebo neponúka možnosť cashbacku, resp. vrátenia peňazí z vášho nákupu.

 

Ak obchod, v ktorom chcete nakúpiť, neponúka vrátenie peňazí, lišta vás na to upozorní a vypíše vám obchod s podobným sortimentom, ktorý ale cashback ponúka.

 

Ďalšou výhodou je, že sa ihneď dozviete o aktuálnych zľavách a zaujímavých ponukách.

 

5. Vernostný program 

Ako každý obchod, aj plnapenazenka.sk má vlastný vernostný program pre svojich stálych zákazníkov. Ak budete cez tento portál nakupovať pravidelne, získate až o 10 % vyššie odmeny.

 

 Cashback portál plnapenazenka.sk má aj vlastný vernostný program.  

 

6. Prepojenie s Facebookom 

Ak si váš účet na plnapenazenka.sk prepojíte s Facebookom, dostanete jednorazovú odmenu 0,50 €. Ďalšou výhodou je, že sa na svoj účet prihlásite pohodlne jedným kliknutím.

 

7. Affiliate program 

Poslednou a zároveň tou najlukratívnejšou možnosťou, ako si zarobiť s týmto cashback portálom, je možnosť zapojiť sa do ich affiliate systému. Opäť ide o odporúčanie stránky svojim známym, priateľom, rodine, prípadne aj neznámym ľuďom. Za každého odporúčaného človeka, ktorý urobí nákup do 90 dní, dostanete 10 €.

 

V porovnaní s bodom 2 sú tu dva podstatné rozdiely. Na to, aby vám bola pripísaná odmena, nemusíte byť aktívny, resp. nemusíte nakupovať. Druhou zásadnou zmenou je, že stránku Plná Peňaženka môžete odporučiť neobmedzenému množstvu ľudí. Nie je tu teda žiadny limit pre zárobok.

 

Tento spôsob je vhodný predovšetkým pre majiteľov webových stránok, FB skupín, Instagramu, prípadne iných online aktivít. 

 

Ako prebieha výplata?

Výplata je, bohužiaľ, možná zatiaľ iba prostredníctvom bankového účtu, čo považujem za miernu nevýhodu. Stačí vyplniť číslo svojho účtu vo svojej administrácii. Keď sa priblíži termín prvej výplaty, okamžite sa zaradíte do fronty. Peniaze posielajú do 3 pracovných dní.

V akom stave sa nachádzajú vaše odmeny, si môžete pozrieť v sekcii „Moje odmeny“. Tam si môžete prekontrolovať, či sú odmeny zatiaľ len zaregistrované, alebo už aj schválené na vyplatenie.

 

Kedy si môžem nechať vyplatiť prvú odmenu?

Požiadať o výplatu je možné už pri nazbieraní čiastky 10 centov. Vyplatiť si teda môžete nechať ľubovoľnú sumu peňazí. Počítajte ale s tým, že musí uplynúť určitá lehota, počas ktorej sa odmena bude potvrdzovať ešte zo strany e-shopu. Môže to trvať týždeň, mesiac alebo aj dlhšie. U cashbackových portálov sa všetko vybaví zvyčajne do šesťdesiatich dní.

Čo sa týka bonusov, ktoré vám plnapenazenka.sk pripíše na váš účet, (bonus 3 eurá za registráciu, 0,50 eura za nainštalovanie lišty, 0,50 eura za prepojenie účtu s FB a ďalšie bonusy), tie si môžete nechať vyplatiť, až keď nazbierate 4 eurá z vlastných nákupov. Plná peňaženka vám teda nedá nič zadarmo, najprv musíte určitú dobu spolupracovať a nakupovať.

 

Moje skúsenosti

S týmto cashback portálom mám zatiaľ výborné skúsenosti. Spoločnosť je seriózna, môžete si byť istý, že nejde o podvod.

Zaregistroval som sa u nich asi pred rokom a doteraz som za svoje nákupy ušetril viac ako 100 eur. Musím však zdôrazniť, že patrím medzi ľudí, ktorí na internete nakupujú pomerne často. Aj to je dôvod, prečo mi plnapenazenka.sk a ďalšie cashback portály úplne vyhovujú. Nebaví ma chodiť po obchodoch, som radšej, keď môžem nakupovať z pohodlia domova a popritom ušetriť peniaze za nákupy a ešte si aj niečo navyše privyrobiť.

Ak preferujete nákupy v kamenných obchodoch, nebude to asi nič pre vás. Aj keď, v dnešnej dobe nakupuje cez internet už hádam každý.

Čo sa týka výšky percenta cashbacku, zatiaľ sa mi ani raz nestalo, že by som dostal až 25 % z ceny nákupu späť, tak, ako je uvedené na oficiálnej stránke. Takže túto informáciu berte s rezervou. Obvykle sa ten cashback hýbe okolo 1 až 10 %.

 

Výhody:

 • výplata už od čiastky 10 centov. Nemusíte preto neustále nakupovať za desiatky eur, aby ste vôbec dostali nejakú odmenu,

 • ponúka nielen možnosť ušetriť nakupovaním, ale aj možnosť zarobiť peniaze odporúčaním. Jednoducho len budete odporúčať niečo, čo sa vám páči a čo máte radi,

 • ide o dôveryhodnú firmu, ktorá má sídlo v Prahe. Prevádzkovateľom nie je nejaký pochybný zahraničný web, takže sa o svoje zarobené (ušetrené) peniaze nemusíte obávať,

 • cashback portálov je na Slovensku niekoľko. Výhoda Plnej Peňaženky, v porovnaní s ostatnými, spočíva v tom, že nazbierané peniaze vám nikdy neprepadnú. Ich platnosť je neobmedzená a je len na vás, kedy požiadate o ich vyplatenie,

 • prehľadný dizajn portálu, vo všetkom sa zorientujete prakticky ihneď,

 • možno si poviete, načo nakupovať cez cashback systémy, ako je Plná Peňaženka, veď si môžete nakúpiť tovar v akcii, resp. nejakej zľave, a tiež ušetríte. To áno, ale tieto obchody vám neponúkajú možnosť zarobiť si peniaze.

 

Nevýhody:

Pozitíva podľa môjho názoru prevažujú, no pre korektnosť by bolo dobré doplniť aj negatíva.

 

 • aby bol bonus potvrdený (či už za registráciu, alebo odporúčanie svojim priateľom), musíte nazbierať určitú peňažnú hodnotu. V praxi to znamená, že musíte urobiť  pár nákupov,

 • nie vždy je odmena za nákup vysoká. U niektorých e-shopov dostanete z nákupu späť iba 1 %,

 • výplata je možná iba na bankový účet. V budúcnosti budú snáď aj iné možnosti,

 • na potvrdenie odmeny sa musí čakať. Niekedy dokonca až šesťdesiat dní, čo môže byť trochu nepríjemné,

 • určite sa nedá očakávať, že zarobíte milióny. Naopak, ak sami nechcete cez portál plnapenazenka.sk nakupovať, veľa nezarobíte. Jedine, že by ste sa zaregistrovali ako ich affiliate partner,

 • oplatí sa hlavne ľuďom, ktorí nakupujú cez internet.

 

Pár slov na záver

Registráciu do tohto cashback portálu odporúčam každému, kto na internete nakúpi aspoň raz mesačne. Skúste si pozrieť katalóg e-shopov, ktoré spolupracujú s portálom plnapenazenka.sk. Možno sú tam aj vaše obľúbené. Dokonca je možné, že v niektorých e-shopoch ste stálymi zákazníkmi, a doteraz ste nevyužili to, že sa vám časť utratených peňazí môže vrátiť späť.

 

Podľa oficiálnych štatistík Plná peňaženka ľuďom priniesla naspäť do ich vreciek viac ako tri a pol milióna eur a toto číslo neustále rastie. Prečo si z tohto „koláča” neodkrojiť kúsok pre seba?

 

Registračný odkaz do Plnapenazenka.sk.

 

Ak Plná peňaženka nespĺňa vaše kritériá, mrknite na tento článok. Porovnávam v ňom všetky 4 cashback portály, ktoré fungujú na Slovensku.

 

Ak ste v článku nenašli to, čo ste hľadali, skúste si prečítať aj diskusné fórum, tam možno nájdete nejaké zaujímavé informácie k téme.

Prišli ste už niekedy do kontaktu so spoločnosťou Plná peňaženka? Čo hovoríte na tento drobný zárobok? Koľko sa vám podarilo ušetriť na nákupoch? Pochváľte sa. Zapojte sa do diskusie a napíšte svoje vlastné skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Plná Peňaženka

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok