5 zaujímavosti o Youtube, ktoré ste možno nevedeli

Zaujímavosti o YouTube, ktoré uvidíte v tomto článku, nie sú len fakty, ktoré vám k ničomu nepomôžu. Tento článok je zostavený tak, že ku každej zaujímavosti o YouTube získate aj návod, ako ju môžete skvele využiť vo svoj prospech a vyťažiť tak z YouTube maximum.

 

Spoznajte Youtube od Františka Kozáčika.

 

Rebríček TOP 5 zaujímavostí o YouTube odštartujem 5. miestom:

 

5. YouTube je najväčší video hosting na tejto planéte

Priamo na oficiálnej stránke si môžeme pozrieť, aké gigantické rozmery YouTube dosahuje:

 • YouTube má viac než miliardu používateľov, čo je skoro tretina používateľov internetu. Každý deň ľudia pozerajú na YouTube stovky miliónov hodín videí a vytvárajú tak miliardy zhliadnutí.“

 • Zároveň celá služba YouTube, dokonca aj služba YouTube v mobile sama o sebe, má viac divákov vo veku 18 – 34 a 18 – 49 rokov než ktorákoľvek americká káblová televízia.

 

Zdroj: https://www.youtube.com/yt/press/sk/statistics.html.

 

Ako teda môžete túto informáciu využiť vo svoj prospech?

Ak tvoríte videá alebo o tvorbe videí zatiaľ len uvažujete, tak ideálne miesto na internete, kde môžete všetky svoje videá umiestniť, je práve YouTube.

Áno, existujú aj iné video hostingy, ako napríklad:

 • vimeo,

 • wistia,

 • atď.

 

ktoré vám dokonca poskytujú často aj lepšie analytické údaje. 

 

YouTube je však jednoznačne video hosting číslo 1, vďaka ktorému dokážete efektívne oslovovať obrovské množstvo ľudí, pretože je to práve YouTube, kde svet chodí pozerať videá. A navyše, svoje videá môžete na YouTube umiestňovať úplne zdarma a naplno tak využívať všetky výhody, ktoré vám ponúka. Viaceré z nich uvidíte aj v tomto článku.

 

Youtube je najväčší video hosting na svete.

 

4. YouTube je druhý najväčší vyhľadávač na svete

Ako uvádzajú rôzne zdroje, na základe počtu vyhľadávaní je Google prvý najväčší vyhľadávač na svete. No a hneď za ním, na druhom mieste, je YouTube.

Na YouTube sa teda môžeme pozerať aj ako na obrovskú video knižnicu, v ktorej ľudia dennodenne veľmi intenzívne vyhľadávajú to, čo ich trápi, ale aj zaujíma. Hľadajú odpovede, riešenia svojich problémov atď.

 

Ako môžete využiť aj túto zaujímavosť vo svoj prospech?

Jednoducho. Vytvárajte videá na témy, ktoré ľudia vyhľadávajú práve v tej vašej oblasti. A to hlavne zo začiatku, keď s budovaním svojho YouTube kanála začínate, pretože práve vďaka vyhľadávaniu sa môžu o vás ľudia ľahšie dozvedieť a vaša komunita na YouTube tak môže výrazne rýchlejšie rásť.

 

Ukážme si konkrétny príklad:

Ak chce niekto napríklad stiahnuť video z YouTube a nevie ako, tak je veľká pravdepodobnosť, že hore do vyhľadávania, ako vidíte na obrázku nižšie, napíše napríklad ,,ako stiahnuť video z youtube".

 

Ako stiahnuť video z Youtube.

 

A následne mu YouTube poskytne výsledky vyhľadávania, ako vidíte na obrázku nižšie. Takýmto spôsobom sa ľudia veľmi ľahko dostanú k môjmu videu, v ktorom si môžu presne pozrieť, ako stiahnuť video z YouTube, a to dokonca bez použitia akéhokoľvek programu.

 

Výsledky vyhľadávania na kľúčové slovo - ako stiahnuť video.

 

Toto video som na YouTube uverejnil pred 7 mesiacmi a momentálne má už cez 22-tisíc pozretí.

 

Rovnakým spôsobom môžete aj vy využiť skutočnosť, že YouTube je druhý najväčší vyhľadávač na svete, a strategicky tak môžete tvoriť videá na témy, ktoré ľudia vyhľadávajú práve v tej vašej oblasti.

 

3. Google je priamo prepojený s YouTube-om

Všetko sa to začalo v roku 2006, kedy Google kúpil YouTube, a ako píše New York Times, bolo to za takúto peknú čiastku. :)

 

Za koľko kúpil gigant Google Youtube portál.

 

Zdroj: https://www.nytimes.com/2006/10/09/business/09cnd-deal.html.

 

Google teda vlastní YouTube a títo dvaja giganti sú navzájom veľmi intenzívne prepojení. Možno vám teraz vyskočí otázka, OK a ako teda využiť toto prepojenie Googlu a YouTube vo svoj prospech? Odpoveď je podobná ako v predchádzajúcom bode.  

osobná franšíza

A teda: vytvárajte videá na témy, ktoré ľudia vyhľadávajú, a následne sa tak dokážete dostať aj do výsledkov vyhľadávania samotného Google. Prečo? Pretože Google je 1. najväčší vyhľadávač na svete a vy sa do neho dokážete veľmi efektívne dostať práve so svojimi YouTube videami a zvyšovať si tak sledovanosť aj vďaka Google.

 

Ukážme si opäť konkrétny príklad priamo z praxe. Ak si chce niekto napríklad zostrihať svoje videá a do vyhľadávača zadáProgram na strihanie videa“, tak mu Google poskytne výsledky vyhľadávania, ako uvidíte na obrázku nižšie. A ako vidíte, pre túto frázu je na 1. priečke organického vyhľadávania práve moje video (vo výsledkoch vyhľadávaní som predbehol dokonca aj textové odkazy).

 

 

A to som predbehol aj také veľké stránky ako:

 • Živě.cz, čo je stránka o počítačoch, IT a internete,

 • iDNES.cz, čo je spravodajská stránka,

 • atď..

 

Prečo to tak je? Tým, že Google vlastní YouTube, tak Google vo svojich výsledkoch vyhľadávaní uprednostňuje videá zo svojej služby, teda YouTube. A nie z iných video serverov. No a toto môžete aj vy veľmi efektívne využiť a strategicky tak dostávať svoje videá aj do výsledkov vyhľadávaní v Googli. A nielen to. Získate tak aj ďalšiu konkurenčnú výhodu, pretože vaše videá medzi textovými výsledkami vyhľadávaní ľuďom ihneď udrú do očí, a to aj vtedy, ak práve nebudete na prvej priečke.

 

Robte to teda inak. Nechajte konkurentov, nech krvopotne súperia s textom o prvú priečku vo vyhľadávaní. Vy nasaďte svoje videá, okamžite sa odlíšite a ľahšie tak dosiahnete svoje ciele aj v rámci SEO.

 

Možno vám teraz vyskočí otázka, OK a ako sa teda dostať do výsledkov vyhľadávaní na Google? Odpoveď nájdete v tomto eBooku s názvom YOUTUBE STRATEGY, ktorý som pre vás pripravil a ktorý teraz môžete získať úplne zdarma. Kliknite na tento link a nechajte si ihneď poslať tento eBook priamo na svoj email.

 

2. YouTube nie je televízia, ale sociálna sieť

Veľmi veľa ľudí si totiž myslí, že YouTube je televízia 21.storočia a že to, čo funguje v klasickej telke, bude fungovať aj na YouTube. Nie je to však tak, pretože ľudia pristupujú k týmto 2 médiám úplne odlišným spôsobom.

 

Televíziu sú ľudia zvyknutí pozerať pasívnym spôsobom. Štýlom zapnem a pasívne pozerám. YouTube je však miesto, kam ľudia prichádzajú obsah konzumovať aktívne. Chcú aktívne komunikovať s tvorcom videa a byť tak s ním v bližšom kontakte. 

 

Jednoducho, chcú sa vyjadrovať, zapájať, byť niečoho súčasťou. YouTube teda treba vnímať v prvom rade ako sociálnu sieť a aj preto sa dnes už hlavne mladí ľudia masovo presúvajú od televízie práve na YouTube.

Youtube sociálna sieť vs. televízia.

Ako ste čítali na začiatku, YouTube má už teraz viac mladých divákov ako ktorákoľvek americká káblová televízia. A tento počet sa neustále zvyšuje.

 

Ako teda využiť aj túto skutočnosť vo svoj prospech?

Tvorte videá, ktoré budú zapájať vašich divákov do diania. Môžete na to využiť napríklad otázky vo svojich videách. Položte svojim divákom vo videu otázku týkajúcu sa témy videa a vyzvite ich, nech sa podelia v komentároch pod videom aj o svoj názor, o svoje skúsenosti či postrehy.

Takýmto spôsobom môžete každým jedným svojím videom štartovať komunikáciu so svojou komunitou, zvyšovať tak jej zapojenie a pod vašimi videami sa tak môže naplno rozprúdiť tak dôležitá konverzácia medzi vami a vašou komunitou.

 

To, ako získať VIAC KOMENTÁROV na YouTube, si môžete pozrieť v jednom z mojich videí, ktoré nájdete priamo na YouTube kanáli VIDEO ACADEMY a volá sa „Ako získať VIAC KOMENTÁROV na YouTube“.

 

YouTube jednoducho miluje videá, kde to žije, a preto aj jedným z faktorov, podľa ktorého odporúča ľuďom videá, je takéto sociálne zapojenie, ako sú:

 • komentáre,

 • lajky,

 • dislajky,

 • zdieľania,

 • atď.

 

1.  Počet kanálov, ktoré ročne zarábajú na YouTube šesťciferné sumy, vzrástol medziročne o 50 %

Túto zaujímavosť nájdeme opäť priamo na oficiálnej stránke YouTube. Možno si teraz poviete, OK, šesťciferné sumy zarába pár vyvolencov, ktorí majú milióny odberateľov a stovky miliónov pozretí, a odo mňa je to extrémne vzdialené. Áno, dá sa na to pozrieť aj takto. Pozrime sa však na to teraz inou optikou.

 

Ako teda využiť aj túto zaujímavosť vo svoj prospech?

Čo je dôležité, je fakt, že okolo YouTube kanála je možné vybudovať prosperujúce podnikanie a že takýchto kanálov na YouTube pribúda.

Váš YouTube kanál vám teda umožňuje nielen efektívne šíriť vaše hodnotné posolstvo do sveta,ale aj veľmi efektívne zarábať peniaze.     

 

Využite teda svoj YouTube kanál naplno. Peniaze, ktoré vďaka nemu môžete získať, jednoducho ležia na stole a dnes už existujú efektívne spôsoby, ako zarobiť peniaze na YouTube aj pri relatívne nízkom počte pozretí.

 

Pár slov na záver

Toto bolo teda 5 zaujímavostí o YouTube a ako ich môžete využiť vo svoj prospech. Poznáte aj vy nejakú zaujímavosť o YouTube a máte tip, ako ju môžu aj ostatní prakticky využiť? Napíšte mi o tom dole do komentárov. Poteším sa každej jednej vašej reakcii a samozrejme aj lajku, ak bol pre vás tento článok hodnotný.

 

A ak ste tu prvýkrát, tak budem veľmi rád, keď sa k nám pridáte. Prihláste sa na odber videí na YouTube kanáli VIDEO ACADEMY a každú stredu sledujte nové video. Získate tak tipy, triky, postupy a stratégie, ktoré vám pomôžu efektívne budovať Váš YouTube kanál, zvyšovať sledovanosť, počet odberateľov a ľahšie dosahovať ciele, ktoré od svojich videí očakávate.

 

Poznámka: článok vypracoval František Kozáček, majiteľ YouTube kanála VIDEO ACADEMY.

 

Ak môžete, podporte môj projekt lajknutím či zdieľaním na sociálnych sieťach. Je to to najmenej, čo môžete pre mňa a pre rast tohto webu urobiť. Takisto budem rád, ak sa pripojíte do mojich facebookových komunít. Prvá komunita je zameraná na tému zárobok na internete (tu je odkaz), v druhej skupine zverejňujem seriózne príležitosti na prácu z domu (odkaz nájdete tu).Označte ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Možnosti zarábania na YouTube si môžete pozrieť v tomto článku. Uvidíte v ňom 3 najlepšie metódy, ako zarobiť peniaze s touto sociálnou sieťou.

 

Najlepší Youtuberi na slovenskej a českej scéne  - ak vás zaujíma aj scéna YouTuberov, tak tu si môžete pozrieť rebríček TOP 10 najlepšie zarábajúcich borcov na Slovensku a v Čechách.

 

Návod, ako nastaviť speňaženie videí na Youtube - v článku si môžete prečítať, okrem iného, ako vytvoriť svoj vlastný kanál, ako naň nahrávať videá a hlavne, ako ich speňažiť.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Zaujímavosti o Youtube

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok