Pár možností, ako skutočne zarobiť na Youtube

3 najlepšie spôsoby, ktoré dokážu zarobiť na Youtube najviac peňazí. Na YouTube môžete peniaze zarábať viacerými spôsobmi. Niektoré spôsoby vám dokážu priniesť viac peňazí a niektoré výrazne menej. V tomto článku sa spoločne pozrieme na tri najlepšie a najvýnosnejšie, vďaka ktorým môžete na YouTube efektívne zarábať aj vy.

 

Uspieť v tomto biznise je beh na dlhú trať

Na začiatok je potrebné povedať jednu veľmi dôležitú vec. Ak hľadáte rýchle peniaze, rýchle zbohatnutie, tak sa rovno zastavte. Tento článok nie je pre vás. Zarábanie na YouTube je totiž behom na dlhú trať. Je to o tom, že strategicky budujete svoj YouTube kanál, ktorý vám postupne, ale veľmi efektívne dokáže zarábať peniaze.

 

Poďme sa teda spoločne pozrieť na tri najlepšie spôsoby, ako môžete zarábať vďaka svojim YouTube videám. Rebríček jednotlivých spôsobov zarábania som zoradil podľa finančnej efektivity.

 

1). Zarábanie na YouTube prostredníctvom AdSense reklamy – tretie miesto

Čo to vlastne je? Pri videách na svojom YouTube kanáli si môžete spustiť takzvané ,,speňaženie". YouTube tak bude vo vašich videách alebo vedľa nich zobrazovať reklamy a vy za to dostanete zaplatené.

 

Ako nastaviť na svojom kanáli speňaženie videí.

 

Môžu to byť:

  • obsahové reklamy,

  • prekrývajúce reklamy, či už vo vašom videu, alebo vedľa neho,

  • sponzorované karty,

  • video reklamy s možnosťou preskočenia.

 

Takéto speňažovanie svojich videí formou reklamy využíva drvivá väčšina kanálov na YouTube. Ale pozor. Nie každému sa však speňaženie svojich videí formou reklamy vypláca. Tento spôsob zarábania na Youtube je vhodný predovšetkým pre tých, ktorí majú vysokú sledovanosť. Je to preto, lebo za 1000 pozretí dokážete získať v hrubých číslach len 1 euro, čo je v prepočte 27 Kč. Ak teda so svojím kanálom dosahujete desaťtisíce, státisíce či milióny pozretí mesačne, potom je tento spôsob skvelý aj pre vás a určite vám ho odporúčam.

 

Ak však na YouTube iba začínate, prípadne váš YouTube kanál zatiaľ dosahuje len stovky alebo tisíce pozretí mesačne, potom je výrazne lepšie naplno sa zamerať na ďalšie 2 spôsoby zarábania peňazí, ktoré si ukážeme o chvíľku. 

 

Ak vás zaujíma presnejšie číslo, koľko vám váš YouTube kanál dokáže vďaka reklame zarobiť práve teraz, potom si určite pozrite toto video.

 

Ako zarobím na Youtube prostredníctvom reklamy od Google Adsense.

 

My však teraz poďme ďalej a ukážme si druhý najlepší spôsob, ako môžete zarábať peniaze vďaka svojim videám.

 

2). Zarábanie na YouTube prostredníctvom affiliate – druhé miesto

Opäť sa najskôr pozrime na to, čo to presne affiliate je, a následne si ukážeme, ako ho môžete skvele využiť aj na svojom YouTube kanáli. Affiliate marketing je postavený na odporúčaní niečoho dobrého, kvalitného. V praxi to funguje tak, že ľudom, ktorí vás sledujú, odporučíte rôzne produkty a služby, ktoré sami využívate, pomáhajú vám a ste s nimi spokojní. Následne za takéto odporučenie získate províziu.

Kniha

Ukážme si na konkrétnom príklade, ako to funguje:

Na svojom kanáli mám video, v ktorom predstavujem program Camtasia (výborný program na strihanie videa), ktorý využívam už niekoľko rokov, zostrihal som v ňom už viac ako 300 videí a som s ním veľmi spokojný.

 

Vo videu teda tento program s radosťou odporúčam aj svojim divákom a smerujem ich cez odkaz pod videom (viď obrázok nižšie), aby si stiahli zdarma 30-dňovú skúšobnú verziu tohto programu.

 

Výborný program na strihanie videí.

 

Tým, že ľudia kliknú na tento môj affiliate link, spoločnosť TechSmith, ktorá program Camtastia predáva, vie, že daní ľudia sú odo mňa. Všetko je teda merané automaticky.

 

Takýmto spôsobom sa ľudia dostanú na stránku, kde si môžu program zdarma vyskúšať a následne zodpovedne posúdiť, či je tento program vhodný aj pre nich. Ak ľudí tento strihací program zaujme a kúpia si aj platenú verziu, tak spoločnosť TechSmith mi vyplatí províziu.

 

V tomto konkrétnom prípade je provízia 15 %. Za každý predaj mi teda pri aktuálnej cene programu 222,80 eur nabehne na účet provízia vo výške 33,42 eur, čo je v prepočte 900 Kč. A to iba za to, že odporučím svojim divákom niečo, čo sám využívam, perfektne mi to pomáha pri mojej práci a verím, že to dokáže skvele pomôcť aj im.

 

Rovnakým spôsobom mám affiliate linky napojené aj na skvelú fotobanku 123rf.com, ktorú odporúčam v jednom zo svojich videí (viď obrázok nižšie).

 

Affiliate link na fotobanku nachádzajúci sa pod videom.

 

Ďalší affiliate link mám nasmerovaný na výborný nástroj pre email marketing - Smartemailing, ktorý odporúčam vo videu, kde ukazujem 5 spôsobov, AKO ZADARMO PROPAGOVAŤ svoje YouTube videá (viď obrázok nižšie).

 

Affiliate odkaz na smartemailing nachádzajúci sa pod videom.

 

Rovnakým spôsobom môžete aj vy odporúčať svojim divákom produkty a služby iných firiem, značiek či ľudí a generovať tak ďalšie peniaze vďaka svojim videám. Dôležité je však povedať, aby ste odporúčali len to, čo sami využívate, ste s tým naozaj spokojní a zároveň je to vhodné aj pre vaše cieľové publikum.

 

Takýmto spôsobom môžete pohodlne získavať desiatky percent z cien produktov a služieb, ktoré ponúkajú, a to tak, že ich jednoducho svojim divákom odporučíte a oni ich začnú využívať tiež.

 

Toto bol teda 2. spôsob, ako zarobiť peniaze na YouTube - Affiliate.

 

Poďme sa teraz pozrieť na prvé miesto a z pohľadu finančnej efektivity zároveň ten najlepší spôsob, vďaka ktorému môžete na YouTube zarobiť najviac peňazí.

 

3). Zarábanie na YouTube predajom vlastných produktov a služieb – prvé miesto

Ak ste podnikateľ alebo živnostník, tak si tento spôsob zamilujete, pretože hravo strčí do vrecka obidva predchádzajúce.

 

O čo ide? Z pohľadu zarábania peňazí na YouTube je tým najlepším spôsobom jednoznačne predaj svojich vlastných produktov a služieb. Prečo? Pretože ľudia za ne platia priamo vám. Pri spôsobe zarábania cez AdSense alebo affiliate, ktoré sme si ukázali pred chvíľkou, idú peniaze najskôr cez niekoľko vreciek iných ľudí a až potom sa dostanú k vám. Samozrejme, každý si nechá niečo a k vám sa dostane len veľmi malá časť peňazí, ktoré sú v tom zapojené.

 

Pri predaji svojich vlastných produktov a služieb však idú všetky peniaze od vašich divákov priamo do vášho vrecka a vy tak získavate plnú cenu.

 

Takýmto spôsobom teda môžete predávať svoje:

  • fyzické produkty,

  • online produkty,

  • služby,

  • software,

  • aplikácie,

  • atď...

 

Rovnakým spôsobom predávam aj ja vo VIDEO ACADEMY moje prémiové eBooky, video kurzy, poradenstvo či konzultácie a tento spôsob mi generuje najviac peňazí.

 

VIDEO ACADEMY kanál, kde sa predávajú eBooky, video kurzy atď.

 

Ako teda predávať svoje produkty a služby vďaka YouTube videám?

Veľmi podobne ako v predchádzajúcom kroku. Jednoducho promujte svoje produkty a služby vo svojich videách a smerujte svojich divákov priamo na svoje predajné stránky.

 

Tak napríklad v jednom videu (viď obrázok nižšie) ukazujem 1 malú vychytávku, ktorá vám pomôže získať viac odberateľov na YouTube. Priamo vo videu potom propagujem môj platený eBook - Zlepšite si YouTube kanál.

 

Platený ebook - zlepšite si svoj Youtube kanál.

 

Cez link, ktorý sa nachádza pod spomínaným videom, ľudí následne smerujem priamo na predajnú stránku, na ktorej si môžu eBook okamžite kúpiť.

 

Obrázok knihy - 17 krokov, vďaka ktorým zvýšite sledovanosť a počet odberateľov svojich videí.

 

Prípadne, veľmi účinná technika je taká, že najskôr získate od svojich divákov ich e-mailové adresy a až následne ich vediete k predaju. Takýmto spôsobom dokážete predaj svojich produktov a služieb výrazne zvýšiť, pretože máte priame kontakty na svojich potenciálnych klientov a cez e-mail s nimi dokážete veľmi efektívne komunikovať.

 

Možno vám teraz vyskočí otázka: OK a ako teda získať e-mailové adresy od svojich divákov? Riešenie je jednoduché. Pozrite si konkrétnu ukážku celého postupu na konci tohto článku.

 

Ak ste teda podnikateľ alebo živnostník, tak práve predajom svojich produktov a služieb dokážete perfektne monetizovať sledovanosť svojich videí aj rádovo v stovkách či tisíckach pozretí mesačne.

 

 

Pár slov na záver

Toto sú teda 3 najlepšie spôsoby, ako zarábať peniaze na YouTube. Cieľom však nie je zamerať sa iba na 1 spôsob, pretože ak to urobíte, potom nechávate ležať kopec peňazí na stole len tak.  

 

Ktoré z týchto 3 spôsobov monetizovania na YouTube využívate a ktorý je vaším víťazom? Prípadne, aké ďalšie spôsoby zarábania peňazí na YouTube využívate? Napíšte mi o tom dole do komentárov. Poteším sa každej jednej vašej reakcii a samozrejme aj lajku, ak bol pre vás tento článok hodnotný.

 

Mohlo by vás zaujímať:
Odporúčam prečítať si aj článok Instagram ponúka celý rad zaujímavých ciest, ako si zarobiť. Niektorí ľudia zarábajú na tejto sociálnej sieti tisíce eur len za jedinú fotku. A pravdou je, že nemusí ísť len o celebrity. S troškou šikovnosti a trpezlivosti si aj vy môžete vybudovať zaujímavý príjem.

 

A ak ste tu prvýkrát, tak budem veľmi rád, keď sa k nám pridáte. Prihláste sa na odber videí na mojom YouTube kanáli VIDEO ACADEMY a každú stredu sledujte nové video. Získate tak tipy, triky, postupy a stratégie, ktoré vám pomôžu efektívne budovať váš YouTube kanál, zvyšovať sledovanosť, počet odberateľov a ľahšie dosahovať ciele, ktoré od svojich videí očakávate.

 

A ak ešte nemáte eBook YOUTUBE STRATEGY, tak si ho zdarma stiahnite cez link nižšie a dozviete sa, ako efektívne rozšíriť svoje posolstvo do sveta vďaka svojim videám.

 

 

 <<<  Stiahnite si eBook YOUTU BE STRATEGY teraz zdarma  ˃˃˃

 

 

Poznámka: článok vypracoval František Kozáček, majiteľ YouTube kanála VIDEO ACADEMY.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Najlepší Youtuberi na slovenskej a českej scéne - ak vás zaujíma aj scéna YouTuberov, tak tu si môžete pozrieť rebríček TOP 10 najlepšie zarábajúcich borcov na Slovensku a v Čechách.

 

 Návod, ako nastaviť speňaženie videí na Youtube  - v článku si môžete prečítať, okrem iného, ako vytvoriť svoj vlastný kanál, ako naň nahrávať videá a hlavne, ako ich speňažiť.

 

Pár informácii o Youtube, o ktorých ste možno ani netušili - článok vhodný hlavne pre začínajúcich Youtuberov. Dozviete sa v ňom pár zaujímavých pikošiek o Youtube a ako ich využiť vo svoj prospech.

 

3.) Zarábanie na YouTube predajom vlastných produktov a služieb  – prvé miesto.

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Metódy zarábania na Youtube

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok