Koľko zarábajú slovenskí a českí Youtuberi?

Chcete vedieť, ktorí YouTuberi na Slovensku a v Čechách zarábajú najviac peňazí? Ak áno, potom je tento článok presne pre vás, pretože v ňom uvidíte rebríček 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov u nás.

 

Tento článok som sa rozhodol napísať z toho dôvodu, lebo mi na email často píšete otázky, koľko sa dá s YouTube reálne zarobiť na Slovensku a v Českej republike, či sa vôbec oplatí začať tvoriť videá a podobne. Tak si teda pozrite rebríček celkových príjmov slovenských a českých YouTuberov a vytvorte si vlastný názor.

 

Tento rebríček je zostavený podľa odhadovaného mesačného zárobku, ktorý YouTuberi dokážu získať z reklamy. Všetky informácie som získal zo stránky SocialBlade.com, ktorá monitoruje milióny YouTube kanálov a následne poskytuje takéto zaujímavé informácie verejnosti.

 

Na úvod je dôležité povedať jednu vec. A to, že YouTuberi generujú svoje príjmy z viacerých zdrojov. Tento článok berie ale do úvahy len bod 1.

 

Možnosti, ako speňažiť svoj Youtube kanál:

  • YouTube reklama,

  • Product placement,

  • Predaj vlastných produktov a služieb,

  • Affiliate spolupráca,

  • atď.

 

Celkový príjem YouTubera je teda súčtom všetkých zdrojov príjmu, ktoré využíva.

 

Poďme sa teda spoločne pozrieť na 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov na Slovensku a v Čechách z pohľadu príjmov z reklamy.

 

Začnime hneď 10-tym miestom

Na 10. mieste sa nachádza Expl0ited s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 897 eur. V tomto rebríčku berieme do úvahy vždy spodnú úroveň, pretože sa najviac približuje reálnym zárobkom, ktoré môžu YouTuberi na Slovensku a v Čechách vďaka reklame získať.

 

Aký je mesačný zárobok Youtubera Expl0ited.

 

Expl0ited je zo Slovenska a natáča sociálne experimenty, vlogy a skeče. Momentálne má na svojom YouTube kanáli 446 videí, viac ako 640-tisíc odberateľov a dosiahol sledovanosť cez 130 miliónov pozretí.

 

Poďme na 9. miesto

Na 9. mieste sa nachádza HouseBox s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 928 eur. HouseBox je z Českej republiky a je to hráč a herný komentátor. Na svojom kanáli doposiaľ zverejnil cez 1000 videí. Má už viac ako 592-tisíc odberateľov a jeho kanál dosiahol sledovanosť cez 115 miliónov pozretí.

 

Obrázok mesačného zárobku Youtubera Housebox.

 

A 8. miesto získava

Na 8. mieste sa nachádza Hoggy s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 1 100 eur. Petr Lexa je z Čiech a na svojom kanáli natáča videá v role hyperaktívneho a bláznivého Hoggyho! Petr na svoj kanál nahral 345 videí. Má cez 723-tisíc odberateľov a momentálne má jeho kanál viac ako 194 miliónov pozretí.

 

Koľko zarobí na Youtube Hoggy?

 

Zároveň treba dodať, že Petr sa rozhodol ukončiť tvorbu na vyššie spomínanom kanáli a štartuje nový kanál, už nie ako Hoggy, ale ako Petr Lexa.

 

Na 7. mieste máme 2 YouTuberov a obidvaja sú z Čiech

Sú nimi Stejk a PedrosGame. Obaja totiž dosahujú mesačný zárobok z reklamy vo výške 1 200 eur.

 

Stejk točí najmä tagy, rozbaľovačky, challenge a prankcally. Pedro je zasa autorom prevažne herných videí, ktoré natáča so svojimi kamarátmi a kolegami.  

osobná franšíza

Stejk má na svojom kanáli momentálne 775 videí, cez 528-tisíc odberateľov a viac ako 112 miliónov pozretí, Pedro nahral na svoj kanál už 1372 videí, pričom má viac ako 649-tisíc odberateľov a jeho kanál dosiahol viac ako 130 miliónov pozretí.

 

Pri týchto 2 kanáloch si môžeme ukázať aj 1 zaujímavú vec. A to, že počet videí je síce dôležitý, no dôležitejšia je efektivita. Prečo? Pretože ako ste videli, z pohľadu zárobku sú Stejk aj Pedro na jednej úrovni. Stejk však potreboval  na to, aby sa dostal na túto úroveň, v úvodzovkách ,,len" 775 videí, pričom Pedro ich potreboval až 1 372. Je medzi nimi teda rozdiel až 597 videí. A to je dosť veľa.

 

Dôležité je teda vytvárať svoje videá strategicky, čiže tak, aby vám pomáhali čo najlepšie dosahovať vaše ciele, ktoré od svojich videí očakávate.

 

K tomu vám pomôže aj tento eBook YOUTUBE STRATEGY, ktorý si môžete zdarma stiahnuť tu. Získate tak návod, ako efektívne rozšíriť svoje posolstvo do sveta vďaka YouTube videám.

 

Poďme na 6. miesto

Na 6. mieste je Tary s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 1 300 eur. Tary je z Česka a tvorí parkour videá, tutoriály a vlogy. Na jeho kanáli momentálne nájdete 369 videí. Má cez 212-tisíc odberateľov a sledovanosť cez 32 miliónov pozretí.

 

Youtuber Tary, ktorý za mesiac zarobí na reklame 1 300 eur.

 

Ide sa na 5. miesto

Na 5. mieste je Ment s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 1 400 eur. Ment je gamer z Čiech, ktorý miluje svetlozelenú farbu, ako aj vidíte z jeho profilového obrázku. Na svojom hernom YouTube kanáli má momentálne 610 videí, cez 877-tisíc odberateľov a dosiahol sledovanosť cez 168 miliónov pozretí.

 

Screenshot, na ktorom je zobrazený mesačný zárobok Menta.

Štvrté miesto a zemiakovú medailu získava

Na 4. mieste sú opäť 2 YouTuberi, obaja Česi. Sú nimi FattyPillowTV a Datel & Matěj. Obidva tieto YouTube kanály dosahujú mesačný zárobok z reklamy vo výške 1 600 eur. FattyPillowTV točí najmä herné videá a vlogy. Datel & Matěj sa zasa zameriavajú na rôzne pranky a výzvy

 

FattyPillowTV má v súčasnosti na kanáli 839 videí, cez 456-tisíc odberateľov a viac ako 130 miliónov pozretí. Datel & Matěj nahrali na svoj kanál zatiaľ 643 videí. Majú viac ako 337-tisíc odberateľov a ich kanál dosiahol viac ako 65 miliónov pozretí.

 

A dostali sme sa pred brány TOP 3

Bronzovú medailu, teda tretie miesto, vyhráva Gejmr s mesačným zárobkom z reklamy vo výške 1 700 eur. Gejmr je z Čiech a tvorí herné videá z prostredia Minecraft. Na svojom YouTube kanáli má momentálne 499 videí, viac ako 794-tisíc odberateľov a dosiahol sledovanosť cez 175 miliónov pozretí.

 

Tretí najlepší Youtuber na SK a CZ scéne. Koľko zarobí za mesiac?

 

Na 2. mieste sa nachádza

Na 2. mieste najlepšie zarábajúcich YouTuberov z CZ a SK sa nachádza Jirka Král. Jirka je z Čiech a dosahuje mesačný zárobok z reklamy vo výške 1 800 eur. Jirka tvorí na svojom YouTube kanáli rôzne videá, jednak z počítačových hier a tiež aj zo svojho života. Na jeho kanáli momentálne nájdete 856 videí, viac ako 780-tisíc odberateľov a Jirkov kanál má v čase, keď pre vás tvorím tento článok, cez 177 miliónov pozretí.

 

Druhý najlepší Youtuber v SR a ČR.

 

Víťazom sa stáva

Schválne, tipnite si, kto ním je? Ak tipujete GoGo, tak máte pravdu. Áno, víťazom je Daniel Štrauch alias GoGo, ktorý dosahuje mesačný zárobok z reklamy vo výške 2 100 eur. GoGo je zo Slovenska a jeho tvorba pozostáva hlavne z ,,Letsplayov", čo je živé komentovanie hier, a ,,Vlogov", čo sú videá, v ktorých rozpráva na určitú tému. GoGo má na svojom kanáli momentálne 942 videí, viac ako 1 milión odberateľov a sledovanosť cez 397 miliónov pozretí. Slušné čísla.

 

Najlepšie zarabajúci youtuber na Slovenku a v Česku je Gogo. Pýtate sa, koľko zarobí?

 

Objemy zárobkov, počty odberateľov a sledovanosť, ktoré ste práve videli, sú, samozrejme, aktuálne v čase vzniku tohto článku. Aktuálnejšie čísla, ako aj čísla pre svoj YouTube kanál, si môžete overiť za pomoci stránky www.SocialBlade.comNávod, ako na to, uvidíte v tomto videu s názvom ZARÁBANIE NA YOUTUBE - Koľko peňazí môžete získať z reklamy?

 

Pár slov na záver

Toto bol teda rebríček TOP 10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov na Slovensku a v Čechách. Verím, že mnohí z vás dostali  v tomto článku odpovede na svoje otázky.

 

Ja by som chcel teraz pogratulovať nielen YouTuberom, ktorých ste práve videli, ale každému jednému YouTuberovi, pretože tvoriť videá nie je také jednoduché, ako si väčšina ľudí myslí. Je za tým veľa práce, veľa úsilia, a preto ak si YouTuber, tak gratulujem aj tebe a ktovie, možno sa v ďalšom takomto rebríčku nabudúce objaví aj tvoje meno.

 

Na záver otázka pre vás:

Kto je vaším najobľúbenejším YouTuberom? Bol v tomto rebríčku? Napíšte mi o tom dole do komentárov. Poteším sa každej jednej vašej reakcii a samozrejme aj lajku.

 

A ak ste tu prvýkrát, tak budem veľmi rád, keď sa k nám pridáte. Prihláste sa na odber videí na YouTube kanáli VIDEO ACADEMY a každú stredu sledujte nové video. Získate tak tipy, triky, postupy a stratégie, ktoré vám pomôžu efektívne budovať váš YouTube kanál, zvyšovať sledovanosť, počet odberateľov a ľahšie dosahovať ciele, ktoré od svojich videí očakávate.

 

A ak náhodou ešte nemáte eBook YOUTUBE STRATEGY, tak teraz je ten správny čas. Kliknite sem a stiahnite si eBook zdarmaDozviete sa, ako efektívne rozšíriť svoje posolstvo do sveta vďaka YouTube videám.

 

Poznámka: článok vypracoval František Kozáček, majiteľ YouTube kanála VIDEO ACADEMY.

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Odporúčam prečítať si aj tieto články:

Pár spôsobov, ako zarobiť na YouTube si môžete pozrieť v tomto článku. Uvidíte v ňom 3 najlepšie spôsoby, ako zarobiť peniaze s touto sociálnou sieťou.

 

Pár informácii o Youtube, o ktorých ste možno ani netušili - článok vhodný hlavne pre začínajúcich Youtuberov. Dozviete sa v ňom pár zaujímavých pikošiek o Youtube a ako ich využiť vo svoj prospech.

 

Návod, ako vytvoriť Youtube kanál a ako speňažiť svoje videá - v článku si môžete prečítať, okrem iného, ako vytvoriť svoj vlastný kanál, ako naň nahrávať videá a hlavne, ako ich speňažiť.

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Najlepší Youtuberi v SR a ČR

Dátum: 09.07.2018

Vložil: KL

Titulok: Vážne ?

No, neviem podľa čoho bol zostavený rebríček, ale ako pozerám, tak asi len subjektívny výťah, ale ak by to bolo objektívne, tak by tam bolo treba brať úvahy, napr. taký TV TVIXX, Kury, Majk, Tvrdej Bob, Bez Komprese či desiatky ďalších podobných, preto až tak pravdivé to celkom nemusí byť a tiež teraz neviem, či to je len z jedného videa ten spomínaný mesačný príjem alebo zo všetkých naraz ako súčet, že napr. 1500,- € ? ? ?
Pretože treba brať do úvahy aj výdavky na cestovanie, zostrih videí, mediálne prostriedky ako stále novšie a novšie kamery atď. ! ! !

Dátum: 07.08.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:Vážne ?

V čase písania tohto článku možno vaši favoriti neboli takí populárni.

Tento zoznam vznikol na základe programu SocialBlade.com, takže informácie v článku treba brať s rezervou. Nie je to 100% dokonalý zoznam.

Ide o hrubý mesačný príjem. V článku je zohľadňovaný len mesačný príjem bez nákladov na základe stránky SocialBlade.com.
Netuším, aké ma kto náklady. To sa zistiť ani nedá.

Dátum: 08.03.2018

Vložil: Henry

Titulok: Stále málo

Super!

Pridať nový príspevok