Protypers - vypisovanie captcha kódov

V tomto článku by som vám rád priblížil jednu spoločnosť, ktorá by mohla zaujímať predovšetkým tých, ktorí sa boja MLM, poprípade investičných programov. Ide o spoločnosť Protypers, ktorá sa zaoberá prepisovaním a spracovaním textu - captcha kódov. Pre tých, ktorí nevedia, čo to tie captcha kódy sú, prejdite nižšie a pozrite si obrázky. Stretávate sa s nimi často, keď sa niekam registrujete. Slúžia ako ochrana pred spamom.

 

O spoločnosti Protypers

Spoločnosť Protypers pracuje predovšetkým na konverzii naskenovaných dokumentov/obrázkov na text, a to prostredníctvom inštitúcií v Severnej Amerike a Európe. Medzi ich služby patrí aj dekódovanie CAPTCHA kódov pre zrakovo postihnutých. V súčasnej dobe hľadajú personál pre spracovanie dát z celého sveta. Vašou prácou bude prepisovanie textu a zisk z každých 1 000 opísaných obrázkov sa bude pohybovať od 0,5 $ po 1,2 $ podľa času pripojenia. Všeobecne platí, že je lepšie prepisovať text vo večerných a nočných hodinách, pretože práve v týchto hodinách je za 1 000 opísaných slov najväčšia odmena. Dolár a 20 centov je pekná suma a spomínaných 1 000 slov sa dá reálne opísať za cca 45 minút až hodinu a pol podľa vašej šikovnosti. Avšak k tomu, aby ste si naozaj zarobili, je potrebná vyššia rýchlosť pripojenia k internetu a tiež, a to predovšetkým, umenie písať všetkými desiatimi. Na každé slovo alebo dve slová máte časový interval, za ktorý ich musíte prepísať. Ak tento časový interval nebudete stíhať alebo budete v opisovanom texte robiť chyby, server vás automaticky vyhodí a po niekoľkých opakovaných vyhodeniach vám spoločnosť z dôvodu nekvalitnej práce zakáže vstup natrvalo. Aby ste sa vyvarovali zbytočných problémov alebo aby vám nebol prístup dokonca zakázaný, uvádzam pár rád, ako uspieť a skutočne si niečo privyrobiť.

 

Všeobecné pokyny a návod, ako začať

Odporúčam vám zaregistrovať sa cez prehliadač Google Chrome - pretože stránka nepodporuje ani slovenský, ani český jazyk, v prípade registrácie cez Mozillu Firefox alebo Operu budete mať stránku v anglickom jazyku. Ak sa zaregistrujete cez Google Chrome, dá sa stránka preložiť do materinského jazyka. Po zaregistrovaní sa vám nabehne krátky návod, ako pracovať. Neodporúčam vám začať, kým si ho neprečítate.

 

Tu je časť z toho návodu:

1. Po tom, ako kliknete v ľavom hornom rohu na ,,začať pracovať" (v anglickom jazyku "Solve Images"), nabehne vám tabuľka s obrázkom - captcha kódom a prázdnym oknom, do ktorého ten kód napíšete. Po vypísaní vždy stlačte ,,enter" a nabehne vám ďalší obrázok. Len v niektorých prípadoch, keď je obrázok nečitateľný, sa stláča iné tlačidlo. O tom sa dozviete nižšie.

2. Obrázky vypisujte presne a rýchlo (beží vám aj čas). Ak sú na obrázku dve slová, oddeľte ich medzerou, viď obrázok vľavo. Pozor na obrázky, pri ktorých sa zdá, že sú písmenká oddelené medzerou. Vypisujte ich spolu tak, ako je to na obrázku vpravo. Medzeru dávajte len medzi 2 slová.

 

Vypíšte captcha kód a stlačte enter. Dve slová oddeľujte medzerou.

 

3. Rozlišujte malé a veľké písmená. Čiarky, bodky, bodkočiarky a mäkčene nemusíte vypisovať.

 

Rozlišujte malé a veľké písmena. Čiarky, bodky, mäkčene nemusíte vypisovať.

 

4. Ak sa obrázok skladá z 2 slov a jedno neviete identifikovať, viď obrázok vľavo, tak vypíšte len to jedno slovo. Ak sa vyskytne prípad, že máte len jedno slovo, ktoré neviete prečítať, niečo tam napíšte, ale nie ,,fsjjfsjffsf". V prípade, že je obrázok úplne nečitateľný, stlačte klávesu ,,ESC" alebo ,,Don´t know". 

Kniha

Používajte to len v nutných prípadoch, keď sa k vám dostane niečo podobné ako na obrázku vpravo. To sa ako text identifikovať nedá, preto ho preskočte stlačením ,,ESC" a zobrazí sa ďalší obrázok. Ak ale dostanete normálny text, ktorý neviete prečítať, v tomto prípade ,,ESC" nedávajte. Čitateľnosť slov je sledovaná a ak budete ,,ESC" používať často, tak vás server vyhodí za nekvalitnú prácu.

 

Ak neviete prečítať obe slova, vypíšte len jedno. Pri úplne nečitateľnom obrázku stačte ESC.

 

5. Na vypísanie každého obrázku máte limit. Pri jednoduchších je to 6 sekúnd, pri zložitejších viac. Stihnúť to v limite je veľmi dôležité. Ak neviete niečo prečítať, vyplňte, čo sa dá, v prípade, ak je to len jedno slovo, ktoré neviete prečítať, niečo tam napíšte, ale niečo rozumné, nie somarinu. Na obrázku vpravo vidíte jasne čitateľný text a vypísané nezmysly "jjdjddjjdd", to nerobte... Ak sú to nejaké neidentifikovateľné čakry-makry, tak dajte ,,ESC". O tom som už písal vyššie. Ak opakovane nestihnete vypísať text v časovom limite, dostanete zákaz na pár hodín, ak sa to bude opakovať veľmi často, riskujete, že vám zablokujú účet.

 

Je lepšie odoslať zle vyplnený, poprípade neúplný, text ako nestihnúť časový limit!!!

 

Na vypísanie každého obrázku máte limit. Nevypisujte somariny, ale pravdivý text.

 

6. Sedieť za počítačom celú hodinu, poprípade hodiny, a vypísať 100-vky kódov je namáhavé a človeku z toho môže neskôr začať šibať, preto vám odporúčam dávať si každých 20 minút krátku pauzu, a to tak, že normálne vypíšete kód, a namiesto ,,enter" kliknite na ,,SUBMIT AND PAUSE", viď obrázok. Ak stlačíte ,,enter", tak vám nabehne opäť ďalší obrázok, nie pauza.

 

Opisovanie kódov Protypers je namáhavé, oddýchnite si stlačením.

 

7. Vypisujte akokoľvek dlho chcete a kedykoľvek. Odporučil by som vám ale vypisovať v čase, keď je ponúkaná najvyššia hodnota za 1 000 obrázkov. Z tabuľky nižšie to vychádza tak, že v čase od 22:00 do 01:00 je až 1,20 $ za vypísanie 1 000 kódov.  

 

Ak teda začnete vypisovať od 22:00 a za hodinu stihnete vypísať 1 000 obrázkov (čo je málo pravdepodobné, ak nemáte šikovné prsty), máte 1,20 $, ak ich za hodinu stihnete len 500, máte polovičku, teda 0,60 $. Cez víkend, predovšetkým večer, nepočítajte s veľkým ziskom. Často nebýva k dispozícii žiadny obrázok.

 

Tabuľka čísel, v ktorú hodinu zarobíte opisovaním kódov najviac.

 

8. Často sa môže stať, že súčasťou textu bude aj fotografia s číslami. Treba vypísať aj tie čísla, nie len text.

9. Hodnotí sa aj presnosť vypisovania, preto píšte rýchlo a presne.

10. Pri vypisovaní captcha kódov nesťahujte nič z internetu, pretože by ste si zbytočne znížili prístupovú rýchlosť.

 

Nenechajte sa odradiť počiatočným neúspechom, časom sa vaše výsledky určite zlepšia.

 

Súťaže o ceny

Súčasťou tejto spoločnosti sú aj rôzne súťaže, v ktorých tí najrýchlejší, ktorí sa zapoja, vyhrajú zaujímavé ceny alebo peniaze. Viac informácií si môžete prečítať po zaregistrovaní sa na ich stránke.

 

Vyplácanie peňazí

Spoločnosť vypláca peniaze na internetové peňaženky Paypal, Payza a iné. Návod, ako sa zaregistrovať do Paypal, nájdete v sekcii internetové peňaženkyRegistrácia je zadarmo, neplatíte žiadny vstupný poplatok ani žiadne mesačné poplatky. Výplaty chodia každý pondelok večer amerického času (na Slovensku v utorok ráno) automaticky, len čo dosiahnete čiastku 3 $. Nemusíte teda o nič žiadať, len čo dosiahnete 3 $, spoločnosť automaticky pošle peniaze na váš paypal účet, ktorý zadáte pri registrácii do Protypers. Ak do najbližšieho pondelka nestihnete nazbierať 3 $, ale napríklad len 2,90, táto čiastka sa automaticky presúva na ďalší pondelok.  

 

Pár slov na záver

Tento druh zárobku odporúčam tým, ktorí pri počítači trávia veľa času a vedia rýchlo písať (ideálne všetkými desiatimi prstami), a hlavne tým, ktorí vedia, že ,,bez práce nie sú koláče". Vyskúšať to ale môže ktokoľvek, kto sa na to cíti. Čím rýchlejšie píšete, tým viac si budete môcť zarobiť. Poznám pár ľudí, ktorí takto efektívne ,,zabíjajú" nudu každý deň na pol hodinky či hodinku, a mesačne im to vynesie pár desiatok eur. Ja tento druh zárobku nevyužívam, preferujem skôr investičné projekty, no od viacerých ľudí mám informácie, že spoločnosť vypláca. Tak ak chcete, môžete to využiť. Snáď som na nič nezabudol. Manuál a všetko, čo je napísané v tomto článku, nájdete aj na web stránke spoločnosti po tom, ako sa zaregistrujete. 

 

Odporúčam prečítať si aj diskusné fórum, možno tam nájdete ďalšie zaujímavé informácie k téme. Ak už máte s týmto projektom nejaké vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne a napíšte do diskusie. Každý názor si cením, môžete inšpirovať či motivovať ostatných čitateľov.

 

Ak sa vám tento článok páči (prípadne celý môj web), zdieľajte ho so svojimi priateľmi, určite to ocenia. Pokojne sa pridajte aj do mojich facebookových skupín a budete neustále informovaný o nových príležitostiach. Prvá skupina je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v druhej facebookovej skupine zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 
 
 

               !! Registráciu viac neodporúčam, prestali plniť svoje záväzky !!

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Protypers - captcha kody

Dátum: 05.01.2016

Vložil: Corny

Titulok: otázka

Chcem sa opýtať, či nemáte nejaké novšie informácie o Protypers, či sa už spamatali alebo stále neplnia svoje závazky? Lebo ešte stále fungujú.

Dátum: 12.01.2016

Vložil: Admin

Titulok: Re:otázka

Žiaľ, neviem vám povedať: Nekomunikujú.

Dátum: 25.10.2015

Vložil: Peter

Titulok: bann

PO nejakom čase sa mi podarilo dosiahnuť stav 3.175. Presne 2 dni pred mojim prvym vyplatenim.bez nejakeho normalného vysvetlenia som dostal bann bez možnosti opetovneho spritupnenia účtu, napriek tomu , že som sa snažil prepisovať najlepšie ako sa dalo. Znamená to že všetky tie hodiny strávene pri prepisovaní kodov boli zbytočne.Rozumiem tomu tak, že radšej vam dajú bann ako vyplatiť mizerne 3 dolare.

Dátum: 27.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:bann

To ma mrzí, napíšte mi na pracujzdomova@centrum.sk.

Dátum: 17.08.2015

Vložil: Iva

Titulok: Postih II.

Doplnam, sami píšete v úvode "aby ste sa vyhli zbytočným problémom... " Čo to znamená? Taktiež je možné, ze systém ma vyhodí, ak je nízka rýchlosť intern. pripojenia? Dakujem

Dátum: 23.08.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Postih II.

Keď je nízka rýchlosť pripojenia na internet môže sa stať, že nestihnete vypísať kód v termíne.

Predovšetkým cez víkend majú problémy a vtedy viacerí ľudia odporúčajú vypisovať predovšetkým vo večerných hodinách, poprípade radšej vôbec.

Dátum: 07.10.2015

Vložil: Iva

Titulok: Re:Re:Postih II.

Oneskorene, ale ďakujem za odpoveď.

Dátum: 10.10.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Re:Re:Postih II.

Nemáte zač.

Mrzí ma to, ale nekontrolujem diskusie každý deň...

Dátum: 17.08.2015

Vložil: Iva

Titulok: Postih?

V podmienkach čítam niečo v tom zmysle, ze nesprávne odpísať text je veľmi vážny priestupok? Píšu, ze pozastavia účet, alebo nevyplatia, iný postih, dufam, nie je? Pomylila som sa (ozaj necitatelne veci) asi 3x a uz ma vyhodilo, prihlasit sa mozem az po niekolkych hodinach. Nebudem musieť za svoje chyby vyslovene platiť tak, ze mi siahnu na bankový účet?

Dátum: 23.08.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Postih?

Nie, peniaze vám z bankového účtu určite nebudú strhávať. Ak je obrázok nečitateľný treba stlačiť tlačídlo tuším "I dont know".

Ten postih znamená, že keď budete vypisovať často špatne, môžu vám zablokovať účet, čím vám siahnu na peniaze na vašom protypers účte, nie bankovom účte.

Dátum: 28.05.2015

Vložil: Dan

Titulok: dotaz

chcem sa opýtať čo sa robí v prípade, že chcem skončiť s protypers. Jednoducho už nevypĺňam ďalej alebo ako . Ďakujem za odpoveď

Dátum: 12.06.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:dotaz

Nič, nechajte to tak.

Dátum: 20.05.2015

Vložil: Tomáš

Titulok: Hladam pomoc

Dobrý den chcel by som sa niekoho opýtat, ci by mi neporadil z nejakými vecami ktore mi nie sú jasne, napr.: keď sa mi objavi iba cierna alebo biela plocha pri opisovani, tak co tam mam napisat? Alebo ked sa mi zacne iba odratavat cas a potom sa tam zjavi iba blikajuca bodka.

Dátum: 19.04.2015

Vložil: Michal

Titulok: Protypers

čaute, ak viete rýchlo písať, je to dobrý spôsob ako si privyrobiť. Registračný link je tu: https://www.protypers.com/?id=A1J0

Dátum: 28.12.2014

Vložil: Lenka F.

Titulok: spolehlivá firma

S firmou Protypers spolupracuji již cca 2 roky a vyplatí zcela bez problémů každé pondělí. Vždy automaticky převedou platbu, pokud je dosažena částka nad 3 USD. Nově se dá nyní nastavit i způsob, kam chcete platbu převést. Je to rozhodně zajímavější a rychlejší způsob než jakákoliv klikačka :)

Dátum: 04.11.2014

Vložil: Michal

Titulok: Výplatok

Ahoj, chtěl jsem se tě prosím zeptat ohledně Protypers. Když jsem si nastavoval banku, tak mi to ukázalo, že mi nechce povolit transakci, ale účet už mám založený, akorát tam nemám tu konfiguraci s bankou, budou mi tam chodit výplaty na paypal?

Dátum: 05.11.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Výplatok

Nejak nerozumiem, kde si nastavoval svoju banku, v Paypale?

Dátum: 12.09.2014

Vložil: Akner

Titulok: Kód

mne to stále pýta ten kód... :(

Dátum: 13.09.2014

Vložil: Admin

Titulok: Re:Kód

Žiaľ, neviem čo sa deje. Skúsim im napísať.

Dátum: 11.09.2014

Vložil: lubo

Titulok: hmmmmm

aj odo mna ziada invalid code, co teraz

Dátum: 27.08.2014

Vložil: Jozef C.

Titulok: Protypers

pita to od mna invalid code neviem sa tam zaregistrovat.

Dátum: 28.08.2014

Vložil: Jano

Titulok: Re:Protypers

Registruj sa cez odkaz na tejto stranke, potom netreba Invitation code.

Dátum: 19.03.2014

Vložil: Milan

Titulok: Vyplacaju naozaj

Ano tato firma vyplaca :), minulu stredu ma vyplatili na Payzu( prisli mi 3 dolare)

Pridať nový príspevok